Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
28. feb 2010

Jani jsi i na FB? dala bych Ti pozvaní do skupiny maminek nedonošených deti..

petrach
28. feb 2010

tak u nás se už zrovna chrápe 😀 😀 jdu taky..dobrou 😔

pavcik
28. feb 2010

dobrou...

simicak
28. feb 2010

petrach,muzes poslat i pozvani me,lprosiiim? jsem pod Simona Kosova.
To je pekne ze to delas,hodne maminkam to pomuze,uklidni a da jim nadeji. Me by to moc pomohlo tenkrat.

pavcik,tak kprestan varit 😝 HOd stavku,ze ve stare nevaris,kuchyn pouzivas kazdy den a varis pro celou rodinu a tak to musis mit pohodlne a dobrou kuchyn a kdyz nechce do toho investsovat,tak prestan varit 🙂 Ja bych hodila stavku,kdyz slzy ani sex nezabira.

Ja jdu taky spat,tak dobrou

janicka.slunicko
1. mar 2010

petrach.Ja nevím co je FB. ja se moc v počitaci neviznam.

flamenga
1. mar 2010

Dievčatá, ďakujem za odpovede.... snáď to ešte niekoľko týždňov potiahneme... snažím sa len a len ležať, tak dúfam, že to bude ok... vo štvrtok idem na kontrolu, tak uvidím, čo mi lekárka povie a ako bude vyzerať čípok, zatiaľ bol uzavretý.... 😖 ale snažím sa myslieť pozitívne a drobčekovi verím, že sa mu v brušku páči a nechystá sa zatiaľ na svet 😔 🙂

pavcik
1. mar 2010

Dobré ráno....stávkou s nevařím jsem taky vyhrožovala 😀 no vypadá to děvčata nadějně. Když jsem povyhrozila že mu nebudu dělat jeho oblíbený tuňák na cibulce s citronem,tak zvážněl 😀
závěr je takový,že skuzíme navrhnout kuchyň,a podle ceny kolik by stála a stála by taky po slevě se to do toho možná pustíme. Akorát co se mi nechce,shánět nějakýho člověka co nám to načrtne v nějakým programu,pro úřady a tak a vyběhávat stavební povolení 😖 ale za to to stojí. Akce naštěstí trvá do 30.4 takže ihned tam běžet nemusíme.
Jsem úplně hotová,asi je pořád úplněk,vůbec jsem nemohla spát,Matýsek taky zrovna hodnej moc nebyl. Dneska se trochu vydáme z peněz,jdeme zaplatit poloviční zálohu na dovču,v pátek jsme platili plavání 😖 a dorazí nám nextík z tý anglie 😖 peníze nějak lítaj 😠

petrach
1. mar 2010

flamenga pokud drží čípek,tak je to super..odpočíváním nic nezkazíš,myslím že to dotáhneš do konce,ale radši se šetři..a dej vedet 😉

jani FB je facebook,pokud mi pošleš v IP-interní pošta tady na MK-mailovou adresu,tak Ti pošlu pozvání i na FB-ale nemusíš,zaleží na tobe 😉
jo a dnes rano mi docvaklo,jak s tou odsavačkou jsem to delala 😀
takže v porodce říkali vyplachovat kojo vodou,pak zabalit do vyžehlené plínky,že je sterilní..já to doma delala tak,že jsem převařila vodu v konvici a tou to omývala po každem použití..a troškku si ji přihřej,teplou to jde líp..

pavcik jo to znám,prachy jen letí a hlavne to nejde vubec vydet 😝
s tou kuchyní doufám že vám to klapne 😉

simicak
1. mar 2010

petrach,mi te nejde pridat do pratel!!! zkusjeste jednou me,ja tam mam fotku,ze vidis pomalu jak by stin osoby a z mnou je voda a tmavo-chystalo se prset

Dobre rano holky,ja spala jak miminko.

Pavcik,tak vidis,tak treba jeste bude. Nam taky ted litali penize,letenky do ceska,spanelsko jsme platili,brusle a vyrizovani pak dluh na doprave..........hruza,fakt nikdy nic nenasetrime 🙄 Ale zas nesedime doma a holky porad neco delaji,teda spis ta starsi,ta mala tvrdne ted doma se mnou.

mispuli
1. mar 2010

tedy holky,vy jste se rozjely 🙂 🙂

pavci Lefkádu závidím,my byly v létě na Rhodosu a já si myslím,že s řeckýma ostrovama prostě nemůžeš šáhnout vedla,je tam krásně všude,honzise jsme si přivezli z Mallorci a ta mě tedy moc nenadchla,ale asi to bylo tím,že jsme byli v tom hlavním turistickým centru a rozeřvaný němci a holandani,co si myslej,že když maj peníze,tak jim patří všechno,byli pěkně na pěst,no a taky je to španělsko,řekové jsou takový pohodovější

nás v létě čeká opět naše oblíbená Itálie a dál se ukáže 😉 😉

jinak já dostávala sterilizovaný lahvičky z nedonošeneckýho a používala ty,když jsem přinesla mlíko,tak jsem vyfasovala nový,no a doma už jsme tak pintlich nebyli,vyvařovala jsem lahvičky ve vodě v hrnci 😉

simi já dostala brusle k vánocům od mýho bráchy,franta si je pořídí taky u budeme jezdit,tedy prý 😀 😀

jinak fotečky pokud se chcete podívat nejdete tady 😉 http://supka.rajce.idnes.cz/

maatkka
1. mar 2010

Ahojte
vy ste toho nakecali za tu chvilu... 😀 kym som docitala uz ani neviem kto co presne... len pamatam ze ste riesili ceny v CR to som sa pobavila ze vy si do CR objednavate veci z UK a ja si na SVK objednavam veci z CR a tesim sa ze ako dobre som nakupila 😀 😝
inak zavidim dovolenky 😉 my sme sa este ani tento rok neodhodlali s malou vybrat k moru (ja by som sa aj ale mm si este netrufa ze az na buduci rok) tak budeme len na SVK dovolenkovat... no ale aj za tuto dovolenku dame rovnako ako za dovolenku pri mori takze tak... ale uz sa aj tak tesim lebo pojdeme s nasimi (budu nejaky ten vecer strazit 😉 ) a s ocovymi znamimi s rovnako starou vnuckou ako je Lilu tak tam bude mat kamosku 🙂 ale to som uz sa mi zda pisala...

hviezdicka76
1. mar 2010

Ahojte, nasa mala sa narodila v 29 gt, mala 870 g, teraz ma uz 5 mesiacov (mala by mat 3), potrebovala by som poradit. Je mozne, aby jej uz rastli zubky? velmi slinta, hryzie hryzatko, rucicky, vsetko co jej pride do ruky, uz aj mna 🙂 . V ambulancii pre predcasne narodene deti mi doktorka dala taku odpoved " to uvidite", to je to, ze neviem ako je to u tychto deticiek. Dakujem za odpoved a za pomoc.

mispuli
1. mar 2010

hviezdička asi budu jak vaše doktorka,možný to je proč ne,ale vlastní zkušenost s tím nemám,honzík měl první zub asi v 8 měsících a míša až v deseti,každý dítátko je jiný,ale třeba to někdo odpozorovaný má 😉

maatkka
1. mar 2010

hviezdicka je to mozne ved niektore babatka sa uz zo zubkom aj narodia 😀 ale je uplne normalne ze si vsetko chce "ohryst" deti si vraj vacsinou prestavaju davat vsetko do pusy az ked sa naucia dobre ovladat rucicky... a ani to ze slinta nemusi byt naznak zubkov - vela babatiek v nasom okoli slintalo a zubky dlho nemali... Lili sice nikdy neslintala ale zubky jej tiez vysli az pred 10. mesiacom (7,5 m. korig.) a hned dva 🙂 pozri jej dasienka ci ich nema napuchnute - inak poradit neviem 🙂 inak Vivien je zlatucky drobcek 😵 😉 a ako sa jej dari??? vsetko v poriadku?

rovni
1. mar 2010

ahojte,
nikdy ma nenapadlo,ze budem patrit do tejto temy,no stalo sa-nas Danko sa narodil v 25tt+3.Este stale je na JIS v inkubatore,drzi sa celkom dobre,pekne travi moje mliecko,len plucka ma este slabe,musi byt zaintubovany-dychat so strojom.Uz bol par krat aj odpojeny na 1-2 dni,no vzdy mal poklesy a museli ho napojit znova.Doktorka vravi,ze je to normalne u takychto velmi nezrelych deticiek.Ja som uz velmi nedockava,kedy si ho budem moct zobrat z inkubatora na ruky,kedy bude dychat sam.Kolko to trvalo vasim detickam?Strasne sa bojim buducnosti,co nas caka,niekedy mam pocit ze to psychicky uz nezvladnem-tu neistotu. 😔

petrach
1. mar 2010

hviezdička nám vyrostl první ted v roce 😀 myslím že je to fakt brzo,ale náhoda existuje..malí taky všechno okusoval,takže težko říct..

rovni znám prcky co byli zaintubovaní přes 2 mesíce a jsou to šikulky..ta intubace neznamená pozdejší problemy,muže byt třeba astmatik,mít dejchátko na doma,ale proti tomu ted jsou ti v uvozovkách prkotiny..
je to hrozne náročné období,kor když máš doma malé díte,ale bude líp,uvydíš,jen to přečkat,vydržet a veřit..

fajn
1. mar 2010

ahooooooooooooooooj holky já jsem nervózní jak panna. Vítám nové maminky a dětičkám přeju hodně zdravíčka. Didina byla taky dlouho na ventilátoru ,neboj malej to zvládne.
No já jdu zase dochystávat mám už tašku jak kráva a ještě spoustu věcí musím nachystat. Zítra na vás ještě juknu a pak čus bus

bera28
1. mar 2010

Šmakgote, to jste se teda zase rozepsaly 🙂 Samozřwejmě už si zase nepamatuju, co jsem komu chtěla napsat 😠
Pavcik, ty jsi teda letos akční - svatba, dovča, nová kuchyně, lázně,...
Když jsme u té dovči, holky, poraďte kam tady po Evropě se svišťákama?? Taky mě napadl nějaký řecký ostrov, ale máme dost specifické požadavky, tak nevím, jestli uspějeme 😀 Kdybych neměla dvojčata, tak by mě nikdy nenapadlo, že budu řešit i šířku dveří do pokoje 🙂 Chtěli bychom taky někdy v červenci, to ještě není to pekelné vedro, ale přitom už je hezky. Jenže svišťové už to nebudou mít zdarma, tak se asi prohneme 😝

Mispuli, teda to byl dort! A karneval dobrý - Mišule jen vzlétnout a cowboy s koltama proklatě nízko 😎

Jo a jak jste probíraly ty cenu dětských věcí, tak já chodím většinou nakupovat na dětské burzy nebo přes MMB. To už musí být, abych jim koupila něco nového v obchodě, fakt jen když jsou slevy. Kubovi jsem k Vánocům kupovala v C&A zimní bundu za 598 Kč a už má rozbité zapínání 😝 😝

Hviezdicka, jednomu mému svišťovi vyrostly první dva zuby ve čtvrtém měsíci korig. a druhému o měsíc později, takže to možné je 😉

Rovni, uvidíš, že to Danko zvládne. Chápu, že je to psychicky náročné, ještě s jedním děťátkem doma, ale bude líp, uvidíš. To dýchání je hrozně individuální, nelze srovnávat, záleží na ostatních komplikacích a mnoha dalších faktorech. Třeba Aneta byla na UPV "jen" 7 dní, Kuba 28 (s přestávkami).

Fajn, to jsi dobr, že si ještě vzpomeneš, jak je nervózní panna 😀 😀 😀 hele, kdybych se zítra nedostala k netu, tak přeji šťastnou cestu, příjemný pobyt, odpočinek a hodnou Didku. A pokud se ti podaří se na nás připojit, tak budeme rády 😉

simicak
1. mar 2010

Tak jsem to docetla a uz nevim co jsem cetla 😀

Hvezdicka,nase viki korigovane v 5 mesici 2 zuby a o mesic pozdeji dalsi dva a synovec v 5 mesici 5 zubu uz. Takze to je mozne,ale nekdy oni slimpaji a zuzlaji a kousou a cekas zuby a treba to zabere jeste dva mesice 😉 Segre pediatr uz ve 3 mesicich rekl,ze rostou,ale prorezali se az o mesic pozdeji.

Rovni,drzim palecky Dankovi. Ja jeste do nedavna stresovala,co budou s malou za problemy a to nemela zadne po narozeni,ted jak je uz vetsi,tak uz nejsem tak nervozni. A taky to mas tezke ze mas jeste maleho sviste doma,ja taky litala v osm rano nemocnice,odpo zpatky a s druhou na bazen nebo nekde.......byla jsem hotovka. Tak preju ti moooc sil a nervu 😉

Bera no jo,to by me ani nenapadlo s temi dvermi,to mate teda fakt blbe. A vy nemate pro dvojcata takovy ten skladaci jak jezdi za sebou? Kamoska ho mela a byl dobry a hlavne jak se slozil,tak nezabral moc mista.

Holky, Slovenkso je jeste drazsi nez cesko?? To uz snad ani neni mozne,ne? 😕
My dnes meli krasny jarni den,tak jsem byla v satech a chvili meli i jen svetr na sobe,Veru jela poprve na bruslich domu,teda ja ji spis tahla,zatim ji ucim balanc a b yla sranda.
Plicni dobre,lpry to mam asi astmatem,ze sice nemam normalne problemy,ale kdyz jedu do Ostravy nebo chytnu nejakou virosu,tak mi to da zahul. Delal testy na dychani a dobre a jeste budu cekat na krev vysledky,tak snad taky projdu. Docela mam strach z ledvin,ja moc nepiju a nekdy e tusim i boli.

janicka.slunicko
1. mar 2010

Ahojik holky tak jsem dneska byla vte nemocnici ,dostala jsem injekci a mastičku aby me to nesvedilo. Doktorka koukala na tu moji propouštecí zpravu z nemocnice co jsem dostala, a že je jsem alericka na ty antibiotika co jsem dostavala po porodu.Oni mě totiž po porodu museli uspat a vyčistit mi dělohu a davali mě antibiotika. Tak pry by to mělo postupně mizet, a že za mrnatama mužu. Tak jsem byla rada. jsem osypana cela kromě obličeje.uf. Dopoledne jsem mluvila s dokrorkou od dětí,a že potřebuje abych tam dorazila a podepsala papiry na operaci pro Ríšu. Zítra mu budou operovat tu hlavičku, jak ma to krvacení tak mu budou dělat drenaž, pry to bude tak na osum tydnu. Tak jsem stoho paf,to nebudu dneska vubec snad spat. Val dělaly ten ultrazvuk sdička,a nic tam nenašly,ale doktorce se to nejak moc srdičko nelíbí,že teda se musí počkat..

fajn,take ti preji at se nas dobre.

ja také chodim bruslit,mi tady na Kladne mame super drahu, tak mam naplanovano až budou prdelky doma že budu snima chodit bruslit i s kočarem. Takhle kamaradka také chodí s kočarem bruslit a strašne si to uživá.

petrach
1. mar 2010

Ríšankovi budi zítra držet moc pesti,určite to zvládne,ale ty nervy chápu..a je mi líto že to musíš prožívat ☹
Valince přeju a gratuluju,že nemá žadný nález..a ty se Jani drž,máš to moc težké,ale zvládnete to..držím pesti

fajn to je přirovnání 😀 😀 sem si spomela na mládí 😉 😀 a neboj bude te informovat co nového,ješte že máme tu sms bránu 😀 😉

simi my dnes bylůi sdkoro pořad venku,malí spal dopolko 3 hodiny 😅 😕 😉 to vubec neznáme..to ten vzduch,byli jsme po nákupech,jindy ho zbudí první auto a dnes jsem ho budila po 2 hodkách a jen mrečel a chrnel dál 😀 a odpo jsme venku i svačili,sedel chvilku v polosedu a duležite hledel po deckách,jak hrají hokej..
naše Elin hraje hojek z klukama v učnáku 😅 s tenisákem a lítá s nima,pry chce svoji hokejku 😀

petrach
1. mar 2010

bože já píšu 😝 snažím se rychle a tak to dopadá 😝

simicak
1. mar 2010

janicka budu drzet moooooc palecky malemu zitra a srdicko je supr,ze zatim nic nenasli,snad ani nenajdou!!!!! Bud hlavne silna,i kdyz se to lehce rika. Mooooc na vas budu myslet!!!

Petrach,ja pisu jak dylina porad,mame notebook a mi to na nem nejde,predtim jsme meli normalni a ja pisu vsemi deseti a noteb. ma bliz klavesy a preskakuje mi kurzor...no hruza. Ale uz si zvykam,prvni mesic jsem psala a z niceho nic se mi to vyplo nebo preskocilo na jinou web.stranku,manzel ze me cural smichy.

JO a holky vam musim napsat a pak reknete svuj nazor. Jak se v cesku rika,ze s ditetem nesmis c hodit,dokud se samo nepostavi a nechodi samo,ze to nici pater a uci se spatne chodici navyky......a taky nedavat do sedu nez si samo sedne.... Ja se tady ptala u na poradne,doktora,dneska na neonat. kdyz jsem byla na navsteve ,taky jsem cetla uz i knizku a vsude je,ze pokud dite tappka a ma rado vahu sveho tela,tak ze se mu tim neublizi,neposkodi pater a ani nozicky nezkrivi,ze jen teda se nema drzet za ruce,ale pod pazi a ze pokkud se dite za ruce samo pritahne do sedu,tak ze se muze davat tak sedat. Jen pokud bych ji tahala ja,tak nesmim...... Ve stredu jdu na fyzio a budu se ptat jeste ji. Je to maras,jak to tak vypada,tak v kazde zemi se jinak vyviji deti nebo co. Vsude rikaji neco jineho. Jen v cem jsou zajedno jsou choditka nedavat.

denisee
1. mar 2010

Holky: tak hlásím návrat 🙂 byli jsme na celé jarní prázdniny v Jizerkách na chatě s partou kamarádů a dětma 🙂
Byla to paráda, akorát se ko konci zhoršilo počasí, ale Vojta byl nadšenej mezi dětma...., byl hodnej.
Já si přivezla teda rýmu a Vojta měl včera 38,3 a dneska už 39,2. Tak uvidím co z toho bude. Zítra jsme měli jít na ko na rehabku, tak to zruším. ☹

Fajn: přeju krásný pobyt v lázních, ať se vám tam líbí 🙂

Vítám nové maminky, přeju hodně sil a dětičkám už jen to nejlepší! a samé dobré zprávy.

Přiznám se, že už v tom tady začínám mít zmatek 😀

bera28
1. mar 2010

Denisee ahoooooj 😉 Já jsem si to myslela, že jste v těch Jizerkách. Jenže já mám zase zmatek v tom, kdy má kdo jarňáky 😀 Hlavně když jste si to užili. Ať je Vojtík brzy fit a ty samozřejmě taky! A máš nové fotky z hor????

Janicko, zítra budu moc držet palečky ať všechno dobře dopadne! A Val je prostě ženská statečná a šikovná, když jí to srdíčko pěkně šlape 😉

Peti, tady teda dneska nijak moc hezky nebylo, hrozně foukalo. Ale je pravda, že čím víc jsou děti venku, tím jsou spokojenější.

Simi, my máme kočár, který projede normálníma klasickýma dveřma, ale třeba loni na Kanarech jsme měli problém, protože tam měli prostě dveře užší. My jsme měli ten kočár za sebou půjčený z prodejny při reklamaci našeho a sice všude projedeš, ale strašně špatně se s ním manévruje. Ten co máme je teréňák a je to fakt znát - v létě jsme jezdili v lese a loni v zimě po sjezdovce🙂
S tím stavěním a posazováním je pravda, že se tady na to hodně hledí. Jde o to, že pokud na to není dítě připravené a rodiče se budopu snažit ho třeba posazovat, tak se nebude snažit se do té polohy dostat samo. Takže si to nebude trénovat a nebude se tak rozvíjet, jak by mohl. A hlavně proč to dělat, když na to prostě není fyziologicky připravené, že? Jen nech Viki svoje tempo, ona je šikovná až dost, takže za chvíli si ti bude sedat a lézt sama 😉 Jo a taky si vzpomínám, že mi na RHB říkali, že podle toho, jak dozrává nervová soustava, tak také mizí určité reflexy. Takže pokud třeba Viki "chodí" za ruce, tak to není klasické chození, ale takové to reflexivní, které má každé dítě hned po narození. Kubajz měl hodně dlouho úchopový reflex na noze. Ten mizí až v ve chvíli, kdy je noha připravena na opěrnou funkci.

simicak
1. mar 2010

bera ona nechodila nikdy ani netapkala a jednou videla jak verunka mela snurku-ona desne miluje snury,masle,tkanicky-tak se ji manzel drzel a ona se za ni roztapkala a o bylo tk pred tremi tydny tusim a to uz mela 8 mesicu. jinak o tom vyvoji vim co myslis,ja studdovala spec.pedagogiku na stredni,pracovala jsem ve skolce s detma se smisenymi vadami,jenze ted jak jsem dvojazycna,tak proste jsem zjistila,ze to co se uci v cesku tak v plno zemich se uci uplne neco jineho. 😕 🙄 A vyber si. Tady jsou treba dokotri totiz vystudovani z jinych zemi i,je to tu mis mas cele evropy. Tak ted nevim. Urco s ni za ruce nechodim a sedat ji teda davam,ale je vzdycky o neco oprena. NO nevim,uvidim co mi rekna fyzio ve stredu,ji verim,pracuje jako fyzio s driv narozenyma uz 25let a je fakt dobra,tak pak schvalne pisnu.

deniseee,teda vy se mate,to jste si to urcite uzili a snad bude malemu lip. Ho mozna zmozil ten cesrtvy vzduch 😉

rovni
1. mar 2010

dakujem za povzbudenie baby,dufam a verim,ze vsetko dobre dopadne.ked si citam vase prispevky,ste fakt silne zeny ako to super vsetko beriete a zvladate.musim si sem chodit castejsie pre pozitivnu energiu 😉

tinuskaha
1. mar 2010

Holky ahojte,
ja vas nestiham citat.
Fajn krasny pobyt a majte sa tam dobe.

Vitam nove mamicky a drzim vasim drobcom prsty.

My sme dnes boli na rhb maleho pochvalila ze je sikovny.cvicime na fit lopte.
Injekcie sme sme dobrali vlastne len 10 a teraz mame mesiac pauzu.Moj neurolog povedal pichat v kuse a neurologicka pri ktorej som bola na konzultacii ze nie ze ona by dala pauzu to iste mi povedala aj rhb doktorka aj moja pediatricka tak som sa priklonila k vacsine.
A dalsia sprava je ze mi od 13.2 meska menzes ☹ test som si zatial nekupila myslim si ze nemozem byt v tom.aj manza je klidnej.Ja neviem co sa deje.Po porodu mi to nemeskalo boli jak hodinky.Moze to byt tym ze som mala 3 dni migreny a vysoky tlak(174/123)?

simicak
1. mar 2010

tinus,to uz mas docela velke zpozdeni,ale muze to byt mozna i tou migrenou a tlakem,i dkyz jsem o tom teda jeste neslyselaa,radsi si udelej test.

adajar
1. mar 2010

Ahoj holky jsem docitala ted a musim rict ze si skoro nic nepamatuji tak se omlouvam. 😀 😀

Vitam nove maminky at miminka krasne pribiraji a jsou moc statecny.

Tehulky drzte se.

No a my jdeme zitra na rhb , ale na kontaktni dejchani.