Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
16. mar 2010

Ale Prevenar jsme zadarmo měli, to zas jooo 😉

mispuli
16. mar 2010

ten my nedávali,stejně je to vopruz,takový prachy ☹ ☹

vladimuraz
16. mar 2010

Holky, hlášky dětí jsou super, hlavně ty Verči od Simičáka 😀
Klárka taky perlí : Maminko, koukej, nakeslila obudu (měla to být žabka od krtečka, ale vyšla z toho obluda)
a každému na potkání : babičky slepičky muchy, vajíčka nedali žádný!!!

Bera, kamarádky kluk měl velkou reakci na tuhle vakcínu, co jsi koupila,je to zdravé, donošené dítě a asi 8. den upadl do bezvědomí, měl horečky a ty febrilní (fibrilní ??? já teď nevím..) křeče. Byl pak na pozorování v nemocnici a musí chodit na neuro... Dostal to v 15. měsících, měl cca 14 kg a 93 cm, takže docela pořez. Já se toho hrozně bojím, Klárka to ještě nedostala, ale už to asi dlouho neokecám.

bera28
16. mar 2010

Vladi 😀 😀 😀

No právě že ty reakce když jsou, tak jsou fakt dost děsivý 😝 😝 😝 Už aby to bylo za náma. Já jsem loni volala i do Očkovacího centra v Motole, že bych pro ně chtěla nějakou šetrnější a řekli mi, že už se žádná šetrnější nedává (dřív se dávala - synovec jí dostal). Takže prý se toho nemám bát. Jenže jim se to řekne, že 😒

petrach
16. mar 2010

holky já se řežu..Diance roste konkurence 😀 😀
mispuli sem si te představila jak lítáš s tím vysavačem..teda ale sranda to moc nebyla,co? ta střevní potvora je desná,taky jsem ji mela,to nevíš kterou stranu máš dáít do wc 😀
jinak máme vel 74..takže spíš vetší..a díky..

k tomu očkování..na nedoklubku je ted o tom neco psáno,kdy dát živé vakcíny..a jak to že jsi tro bero platila???? to je neco spešl navíc?? pokud je ppovinná,tak ji nemáš platit ne??? to mi nejde do hlavy..s E lin už to je sice pár let,ale vím,že jsme platili jen to co není povinné 😕

denisee
16. mar 2010

Mispuli : 9.4. vedu v patrnosti 😉

Bera: neboj Vojta měl taky priorix-tetra a měl dva večery do 38,5. Myslím si, že pokud ostatní očkování probíhaly u dětí v normě, není se čeho bát. Ty teploty měl asi za 10dnů po očkování.

andulka4
16. mar 2010

David měl priorix v 18m a měl 2dny teploty, pak měl ještě to přeočkování a taky 2dny teploty
nedávala jsem ale tu čtyřkombinaci jen tu troj-chci aby něštovice prodělal

priorix jsme nemuseli platit protože ta očkovací látka co je hrazena pojištovnou v celé čr nebyla-pojištovny tedy hradili tu trojkombinaci

bera28
16. mar 2010

Peti, tak to si na nedoklubku musím přečíst. Ale stejně tam v dubnu už půjdeme, ať to máme za sebou.
No a s tím placením je to tak, že zdarma je Trivivac (to je varianta bez neštovic - něco jako Priorix), my máme Priorix-Tetra, takže i s neštovicema, a tu už si musíš zaplatit.

Denisee, jak jsi mi dávala ten link na "Dorty od mámy", tak se mi ozvaly dvě paní s nabídkou a od jedné si ten dort nechám udělat. takže mooooc díky!!! Vybrala jsem jen takový lehký, základ je piškotové těsto, pak pudingový krém a spousta ovoce. Aby byl větší, tak budou na sobě dva korpusy, mezitím ovocná marmoška. Už teď se mi sbíhají sliny.

andulka4
16. mar 2010

já pěla PRIORIX zdarma....Trivivac nebyl v čr dostupný

bera28
16. mar 2010

Andulko, ale to byla ta trojkombinace, s neštovicema se to už platí.

andulka4
16. mar 2010

za nás se za trojkombinaci platilo tuším něco okolo 800kč a za čtyřkombinavi 1500kč.....TRIVIVAC BYL ZDARMA

na přelomu června července ale došlo k tomu že ten trivivac nebyl a tak všichni dostali priorix zdarma-samo že jen trojkombinaci

reakce by na toto očko měla být vždy-je to jako tbc živá vakcína-horečka je známka toho že si tělo vytvořilo protilátky

je nesmysl že by dítě po očkování přestalo mluvit

bera28
16. mar 2010

Andulko, co jsem tak četla, tak ty reakce na živé vakcíny jsou opravdu někdy dost zvláštní. Někdo píše, že třeba dítě začolo být nesoustředěné, přestalo komunikovat, začalo být hysterické, jakoby se zastavil jeho psychický vývoj, atd. Takže si nemyslím, že by to byl nesmysl 😉 Přeci jen je to živá vakcína a určitě je důvod, prosč se u některých dětí očkování právě živými vakcínami odkládá.

vladimuraz
16. mar 2010

Andulko, mně přímo řekla moje známá doktorka v očkovacím centru v ČB, že Priorix je méně vhodný pro deti, které měly nějakou neuro zátěž, než Trivivac, proto mi dopručila ten (když ještě byl). Takže nevím, proč by dítě nemohlo např. pozastavit svůj vývoj v mluvení.... nám se zas Klára tenkrát zasekla s vývojem po Hexavakcíně, možné je všechno.

andulka4
16. mar 2010

a o jaké živé co to dělá jsi četla?
já znám jen tbc a troj/čtyř kombinaci....

taky jsem to četla a D měl hnisavou jizvu po TBC do roka ☹ .......hexu nám proto dali až v 11m-to že by se ale zastavil ve vývoji nemůžu posoudit

bera28
16. mar 2010

Andulko, právě o Priorixu, ať už samotném nebo Tetra. A dokonce si vzpomínám, že byla nějaká diskuse i tady na koňovi. A hodně takových reakcí bylo i na porodnici.cz.

andulka4
16. mar 2010

VLADI tak to s tebou nesouhlasím.....PRIORIX je šetrnější než TRIVIVAC. Je to nová vylepšená vakcína a já si to taky zjištovala...

jinak o tom zda to očko má tak velký vliv na motoriku a vývoj je spekulace-určo na to někdo má opravdu nepěknou reakci ale nedá se to říct tak jednoznačně že někdo potom huře mluví nebo později leze

vladimuraz
16. mar 2010

OK tak když si zadáš do vyhledávače Priorix vs.Triivac tak jako 1. odkaz Ti vyjede tohle :

Trivivac vs. Priorix
jaký je rozdíl mezi očkováním proti příúšnicím, zarděnkám, spalničkám hrazeným státem a mezi očkováním vakcínou priorix tetra, která se plně platí?

Odpověď odborníka
Dobrý den, bezpečnost a toleranci uvedených vakcín lze hodnotit jako srovnatelnou. Čistě teoreticky lépe tolerovaná bývá vakcína Priorix, a to ve smyslu subjektivních nežádoucích účinků (bolest či zarudnutí v místě vpichu,...). Na druhou stranu Trivivac se zdá být bezpečnější ve smyslu systémových nežádoucích účinků (vysoké horečky, neurologiké reakce,...). Jednoznačně rozhodnout mezi nimi nelze.
MUDr. Petra Štěpánovská

Nebudu to dál zkoumat, já té mojí známé věřím, ale pro zajímavost jsem to hodila do vyhledávače...

mispuli
17. mar 2010

ahoj holky

k tomu očkování,H byl právě kvůli jeho neurologickým problémům očkovanej až ted,před tím se pořád báli,ještě jak měl předloni ty febrilky,tak se čekalo rok,jestli se to nebude opakovat,a když byl rok bez nich,tak teprve dali neurologové zelenou na oočkování,stejně jsem ho ale během kritický doby na doporučení neurologů dopovala diazepamem,původně jsem si myslela,že se na to vykašlu,ale nakonec jsem měla strach moc velkej

no a to mluvení,je to čistě můj hypotetický názor,někde /už ani nevím kde/ jsem se o tom právě dočetla a zpětně si promítla,že někdy v tý době po očkování se míša zasekla,ale potvrzený od doktorů to nemám ☹

peto omlouvám se,ale včera večer tady zavládla prapodivná nálada,míša nechtěla usnout,tak tady pobíhala,a tak fr.vybouch,pak se jal dokazovat,že já tady samo přes den nic nedělám a uklízel v kuchyni,takže na stažení fotek nebyl čas,jinak jsem tedy velikosti trefila 😉

pavcik
17. mar 2010

Dobré ráno holčiny,
já včera byla rozlítaná celý den v Podolí. Neurologie se nakonec nekonala,ale byla rhb a eeg. U těhle větších dětí se to tak blbě dělá...o výsledky si budu volat dnes kolem 11h,tak jsem zvědavá. Ale docela jsem se večer lekla. Já moc nečtu ty zprávy od neurologa páč je to samá latinská zkratka...no a včera jsem si přečetla tu co mi včera dali abych jí dala do tý pojištovny kvůli lázním....no a tam se psalo,že zatím hexu neočkovat, ale až pak po kontrolním eeg po vysazení phenomaletenu ☹ ale my ho ještě bereme. Doktor nám totiž řekl něco jinýho než napsal. Řekl že může být prevenar,pak očkování za phenomaletenu a podle výsledku vysazení phenomaletenu a už konečně očkování hexy. Tak jsem zvědavá co z toho zase u Straňáka bude za problém. 😖

Jinak jsem včera viděla svojeho synovečka. Byl roztomiloučkej ostatně jako každý miminko,krásně voněl a umí pěkně nahlas plakat. Kuba byl potom trochu smutnej když vlastně srovnával,jak normálně donošený děti mají štěstí i ty rodiče,jak člověk je hned jinak pozitivně naladěnej,řeší úplně jiný problémy a k tomu dítěti se chová trochu jinak. A taky jsme se shodli,že spousta lidí,co mají normálně narození dítě si toho vůbec ani neváží,odkládají dítě,mlátí dítě,týrají dítě,nebo jsou na ně takový oškliví...ne všichni,ale občas to tu vídám,že maminka kvůli kravině prostě dítě furt okřikuje a nakonec mu naplácá. Já si myslim že pořádná domluva by byla účinější.
Když jsem tam ty mimča viděla tak jsem zachtěla po dalším,ale ještě opravdu počkáme až co z Matějem,nejdřív až se Matěj rozchodí.

tinuskaha
17. mar 2010

Pavcik ja tiez tuzim po babatku aby som ho mohla donosit aby bolo ako ostatne.tym nechcem povedat ze Alex ik nie je..ale vies ako to myslim..proste zazit pocit mat ho v brusku 9mesiacov a potom sa z neho tesit a nie stresovat a bat sa co bude.

My sme ten phenemaletten tiez brali potom nam ho neuro vysadila.Tiez ked sme isli na ockovanie tak sme brali 2dni pred ockovanim,v den ockvania a 2dni po ockovani1/2tablety.

pavcik
17. mar 2010

Tinu: přesně jak píšeš....taky chci zažít těhotenství od začátku do konce se všim všudy...i ty ukrutný bolesti a budu za ně ráda. Porodit a ani o tom nevědět není nic moc pocit. No uvidíme za nějakej ten rok

mispuli
17. mar 2010

hoky moc vám přeju a samy poznáte,že nastala ta správná chvíle,já vám to pak budu tiše závidět 🙂 🙂 🙂

sorbona13
17. mar 2010

bera: u nás by to ježdění bylo spíš jako "vození", je to můj koník, mám ho ustájeného u kamaráda 🙂 Tak kdyby se chtěli prckové povozit, tak písni do IP a domluvíme se 😉

petrach
17. mar 2010

mispuli v pophode,je času dost..ti chlapi jsou všude stejní 😝 no máme tu mateřskou dovolenou že??? kor teda my s nedonošenátkama..
malí se v noci budí kašlem z rymy,uplne se daví a dusí,musím zavolat dr co na to dávat za sirup..fakt zažitek

k tomu očkovaní..nám řekla hned neuroložka,že očkování povoluje,až je menší riziko,že se zastaví ve vyvoji..pry se to hodne stává..kamaradce chlapeček se uplne zabrzdil,a dlouho jim trvalo než to dohnal,nemesíce,ale fakt roky..takže to opravdu muže tak být..
já četla že živé vakcíny po 2 korigovaném roku a to ješte po testech..

pavcik koukala jsem na FB na fotku synovce..je nádherný..a veřím že Kubovi to bylo líto..me je to doted..já mám 2 deti a ani jedno jsem si nepochovala,nekojila.. ☹ ted bylo ve střepinách tak 14 dní o porodech a já u toho sedela a brečela jako kráva ☹

tinus a jak Alexek?? je už lepší? jedete k mamce?? očkovali jste nebo ne??
to je otázek co?

bera28
17. mar 2010

Ahoooj holky, tak už nevím co mám dělat, ale zub, resp. půlka huby pořád bolí a zubař žádný 😠

Pavcik, neboj, Straňák je v pohodě. teda aspoň já si s ním vždycky rozuměla a návštěva probíhala tak, že zkoukl děti a pak jsme kecali a kecali🙂 Přiznám se, když jsem s dětma ležela v Podolí a on přišel na kontrolu, tak jsem z něco dobrý pocit neměla, ale když jsme pak k němu jezdili, tak už mi začal být sympatický🙂 Hlavně si myslím, že je to fakt profík.
A synovečka ti závidím. Je to tak, rodiče donošenýchh dětí se můžou radovat hned, kdežto u nás to holt má zcela odlišný průběh. a holky, závidím Vám, že chcete do dalšího těhu, které byste si mohly vychutnat. To u mě už nehrozí, protože víc, jak dvě děti fakt nechci 🙂 A hlavně ta hrůza, že by to mohli být zase dvojčata, to fakt neeeee.

renčo, tak já dám vědět, až jak dopadneme s tou hiporeabilitací, jestli nás tam vezmou nebo ne.

Peti, tak to si teda teď "užíváš" ☹ Ať je malému brzy dobře. Jo a včera jsem si četla o tom očkování na Nedoklubku a je pravda, že třeba Motol to dělá u nedonošenců hodně striktně. Přeci jen tam mají to _Očkovací centrum. Prý neočkovat před 6 měs. korig., haha - svišťové měli v 7 měsících už 3 Hexy a 3 Prevenary🙂 A žádné testy, resp. imunologickou kontrolu jim nikdo nikdy nedělal. V Podolí je to tak, že pokud není nějaký zásadní problém, tak dávají souhlas se standardním očkovacím schématem jako u donošených, každopádně dle korig. věku. A očkuje se Hexou a ne HiBem.

pavcik
17. mar 2010

no tak mít už dvě děti najednou tak bych asi do dalšího nešla. Ale mě je čerstvých 24 takže já můžu ještě rozmýšlet 🙂 druhý chceme určitě...a když to nebude holčička,tak jdeme do třetího 🙂 kdyby druhý bylo za dva tři roky,tak furt mi je nějakých 26 a kdyby bylo třetí taky tak nějak tak mi není ani 30...ale je fakt že bych byla skoro 10 let doma což taky nechci,ale zase se mi nechce chodit do práce jenom na rok nebo ještě míň. To by se to prostě udělalo že by Kuba šel na mateřskou za mě a pak by se to po tom měsíci převedlo. No zatim nemá cenu polemizovat.Až to nastane tak to nastane. Jenom vám garantuju že až budu těhotná,tak se budu živit jenom zdravě,nevytáhnu paty z domu a k doktorovi se asi přestěhuju 🙂 ikdybych měla ležet celých 9 měsíců v kuse jenom v posteli tak to dám.

Jinak Matěj je pěknej šibal šibalskej....zkusila jsem mu dát tu jeho lepší pravou do bodíčka aby s ní nemohl nic dělat a nutilo ho to používat tu špatnou levou...no a on je natolik šikovnej že během chvilky si jí vyndal u krku a hnedle šmejdil s dudlíkem a ještě se mi smál 😀 rošťák jeden

pavcik
17. mar 2010

jo a ohledně lázní to bude asi rychlý. V pondělí jsme tam dávali tu zprávu,dneska jsme ještě dokládali ještě jeden papír a prej se už to zítra bude do lázní odesílat. Tak to jsem zvědavá. To tam zkusím hned v pondělí nebo prostě příští týden zavolat jestli už nás neměli v ruce a nevědí víc info.

mispuli
17. mar 2010

pavci,to vám přeju,jánky vám opravdu moc pomůžou,jen si myslím,že vás nevezmou dřív,jak mu bude rok,ale to je za chvilku 😉

my už další děti taky nee a kdybych měla dvojčata tak tuplem ne,ale všichni si z nás nebo tedy spíš ze mě dělaj srandu,že 3 dítě bych přenášela a mělo by skoro 4 kila 😀 ,ale já už svoje zdraví riskovat nebudu,i když asi bych se nebála,prostě bych věřila tomu,že se po třetí opakovat nebude,ale jsem ráda za to co mám,páreček se nám poved, a taky bohužel nejsme nejmladší,doma jsem už 6 let,tak se mi asi chce mezi lidi nebo tedy spíš mezi cizí haranty 😀 😀 ,zítra ta schůzka,jímá mě hrůza

musím vymyslet něco k obídku,asi bude dneska nezdravo a usmažím dětem kuřecí nugety a brambory k tomu, i když předpokládám,že budeme na oběd jen samy s míšou,babička říkala,že si po školce klidně vezmou H k sobě ,pokud bude chtít a to on bude chtít 🙂 🙂 ,včera šel domů s brekem,že tam chce na prázdniny,skoro přemejšlím,že ho tam zkusíme nechat spát,u našich bez nás spí v pohodě,ale tady u babi ještě přes noc nebyl

bera28
17. mar 2010

Pavcik, tak to máš ještě život před sebou 😀 To mě je mnohem víc, tak už plánuji jen práci a důchod 🙂
Nebude z Matěje Copperfield??
Vyrážím s dětma jezdit metrem. Kubajz se musí otrkat, vždycky je v metru jak zaražený prd 😠 Už mám vychytané stanice, kde se vlezu do výtahu (Pavcik, u nás na Lužinách ano, u vás na Hůrce ne! 😒)

pavcik
17. mar 2010

Tak eeg nedopadlo dobře ☹ takže phenomaleten se zvýší a zítra ráno máme jít na neurologii 😲 😔 já se jdu vodtřelit