Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tanav
23. mar 2010

Ja som z toho všetkého celá niejaká vyľakaná. Teraz som ho okúpala, masírovala, odvážila som ho má 2900 g.
Vypil 100 ml Alprému a zaspal.

bera28
23. mar 2010

Jani2, Janička je vážně takový smíšek 🙂

jecidlo
23. mar 2010

zdravime po hooodne dlouhe dobe vsechny stare zname maminky a deticky, ale i nove maminky, ktere jeste neznam.
Porad jeste nebydlime jak bych si predstavovala, ale uz tu mame internet, tak jsem spokojena, chodim sem nakukovat,ale nemam sily ani reagovat. Davaji mi silene zabrat, navic tatka uz je mesic na sluzebce a ja uz melu z posledniho.
Ale hlavne ze jsme zdravi a sikovni. No meli sice oba 6 nemoc, ted minuly tyden nejakou tu strevni chripku, den zvraceni pak 2 dny prujem, ale uz jsou zas jak rybicky.
Matej ma 4 zuby, Maruska 2, maji okolo 10kg, Matej chodi okolo nabytku, respektive nejvice okolo moji nohy, kdyz nesu Marusku, takze si umite predstavit tu rychlost, uz jsem ho videla jednou i jeden krucek mezi skrinkou a houpackou, ale zatim se jinak nepousti. Maruska krasne leze, sedi sikmym sedem nebo mezi kolinkama, normalne klasicky jeste ne, zacina si trenovat nozicky na stani, takze ruzne kleci a snazi se u toho postavit, coz se ji obcas na chvilicku podari.
Jinak na Matejovi jde videt, ze uz ted je to vycuranek, ze rozumi a snazi se se mnou diskutovat hlavne o vecech kdy reknu durazne NE, Maruska je jeste vic miminko nez on a ma ted mamankovske obdobi, takze jakmile me nevidi tak okamzite spusti hystericky jekot. Tak to je tak ve zkratce vsechno.

Petrach: nevim co jsi psala a co ne, ale jak valcite se Simonkem?

jecidlo
23. mar 2010

nejak toho noveho konika teprve objevuju, takze par fotecek na druhy pokus 😉

bera28
23. mar 2010

Se mi to odeslalo hned po první větě 😠

Maatkka, tak co já mám tady zkušenost, tak tyhle prťavce korigují všude. I teď, když už jsou srovnaní, tak je stejně korigují 🙂

Milo, teda holky jsou parádnice! Krásné čepičky. Já jsem na ruční práce střevo, naposledy jsem pletla na základce takové ty svetry a šály, jak se vypouštěly oka a najednou to bylo všechno 2x tak dlouhé 🙂 To mě bavilo, protože to šlo rychle 😀
Do balkonu se musím taky pustit, je pěkně podělaný od holubů 😝 😝

Argousku, to věřím, že bys potřebovala nějaké kolečko na bříško🙂 To už musí být docela fuška. A počkej ještě tak za měsíc 😉

Peti, teda kafčo na zahradě bych si taky nechala líbit 😎

Tinus, tak třeba to s bytečkem ještě výjde. Moc bych ti to přála.

Simi, přeju, ať letíte. Tak šťastný let!!!

Pavcik, to chápu, že jsi nervozní ☹ Ale podle mě je i blbá zpráva lepší, než nejistota. takže ať už vám ve čtvrtek řeknou cokoliv, tak aspoň budeš vědět na čem jste a jaké jsou možnosti léčby. No a s tím plavčem by vám mohli penízky vrátit, když budeš mít papír od lékaře nebo z lázní. Přeci jen je to dlouhodobá nepřítomnost. A tak choď s Matýskem potom stále do malého bazénu s těmi dětmi, co začínají. Vždyť jde hlavně o to, aby byl ve vodě a dělal tam věci, které umí 😉 Je pravda, že na tom druhém kurzu už si děti samy vylézají z bazénu, stoupají nebo sedají na "obrubník", lepí na zeď vodolepky, hází míčky do košů a skáčou z okraje do vody.

Táni, vždyť to jsou dobré zprávy! Buď za ně ráda a užívej si to 🙂

bera28
23. mar 2010

Jecidlo ahoooj🙂 Teda to jsou rarášci 😀 Prosím, pošleš mi také údaje do tabulky?? A teda váha parádní, Anetka má teď zhruba 10,5 kg 🙂

jani2
23. mar 2010

no dievčatá!...ja fakt nestíham čítať! 🙂
...ale s jarným upratovaním som sa už aj ja trochu vybláznila....poumývala som okná na dome a už som aj v záhradke čo-to posadila 🙂
agrousek - vidím, že si tehulka a už 34tt, to je krásne 🙂 ...tak tentokrát už nebude predčasniatko 🙂 ....a prosím ťa, nebála si sa, keď si sa blížila k tomu nešťastnému týždňu? 😢 ...ja som tiež snažilka, a ten 26tt má máta!
mila - tak Janka vydrží tiež pekne ísť za ručičku, vysvetlila som jej, že autička by jej mohli ublížiť, dá si povedať....aj pri rozprávke vydrží sedieť úplne bez pohnutia...a asi máš pravdu, hodne robí povaha...ja som sa len preto pýtala, lebo tí doktori stále pripomínajú ako sú predčasniatka iné a hyperaktívne, že sa na nich predčasný pôrod podpíše...tak mi to totižto stále prizvukuje doktorka na poradni pre rizikové deti 😒 ...a pritom je Janka tak šikovná, veĎ mi už skladá aj puzle z 9 kúskov, pozná geom. tvary, pekne rozpráva.... A mimochodom tie čiapočky sú fakt milunké 🙂 🙂
tanav - však to sú super správy, len sa ničoho neobávaj 😉 🙂 😉
pavcik - tak tú správu z eeg ani nepozeraj, veď čo tam dr. popísal, nemusí byť nič zlé....ale ja viem, aké sú to obavy!.....to človeku fakt v hlave len prechádzajú samé blbé myšlienky! 😒 ...ale neboj, bude dobre!

petrach
23. mar 2010

tani už tu nervačím od rána,že se neozívaš..a ty máš dobré zpravy..užij si to a nestresuj se,dr ví co delá,jste v pořadku 😉
simi zítra dobrý let..dlouho se neukážeš 😒 tak si to užij
tinus moc ti přeju,at byteček klapne a máte klid od tchyne..a čím dál,tím líp 😉 jak bylo u mamky,odpočinula sis? a co rhb???

denise ty se nemáš čeho bát,jste uplne v pořadku a vaše rhb z vás má akorat body,mela vás už davno pustit 😠 u nas by jste dávno nechodili
pavcik všechno dobře dopadne,jakjsem psala už i matce,máte za sebou horší veci a zvladli jste je všichni skvele..určite to dobře dopadne,držím pesti
argousku me tak delají radost tvoje tydny 🙂 pupek ješte bude a jen si ho užívej mamino..tohle je vlastne pro tebe už všechno nové vid? ale je to super že jste to tak daleko dotahli 🙂 a jak se má Adamek? jak to s ním zvládaš?

jani2 naše Elin byla taky desné číslo,všichni říkali že je hyperaktivní a školka ji hrozne zklidnila,to je povahou,ne porodem,ale je pravda že to dr hodne přisuzují předčasne narozeným detem 😠 a přitom to tím vubec nemusí byt,proste je živejší,ale sklidní se,neboj..

jecidlo no kooonečne 😕 🙂 víš žes mi chybela? teda decani mají vahu a Matysek je teda číslo,ten jede jak drak..má desne velké oči 🙂 jsou hrozne hezcí oba..a Maruška je taky šikulka,musíš ted mít super hlídací období 😉
u nas vše při starém,malí si jede své tempo,rhb a neuroložka už 3 mesíce tvrdí že poleze a on se plazí 😒 je teda pravda,že občas se zapomene a popoleze,na kratší vzdalenosti,ale jak jde pro neco dál,tak sebou plácne a plazí..už si sedá na paty u stolku,taburetu a poslední 2 dny se snaží stoupat,ale jsou to jen pokusy..občas z toho depkuju a pak me to přejde..je to lenoch a nic nenadelám.. 🙄

tanav
23. mar 2010

Peti, neozvala som sa skôr, lebo som chcela doupratovať, kým je pri mne mamka a otec. Umývala som okná, prezliekala
som obliečky v detskej izbe a spálni, ocko varil a mamka strážila Alexa.
Manžel je ešte v zahraničí, tak som ešte riešila niejaké jeho firemné záležitosti - faktúry, platby, daňové priznanie atď.
Tak dúfam, že lekári vedia čo robia, vyšetrili ho vlastne dvaja neurológovia nezávisle na sebe, tak uvidím čo z toho bude.

argousek
23. mar 2010

jani to víš že jsem se bála, ale když jsem se pak přes ten týden přehoupla, tak jsem měla pravní metu 30. týden a už to šlo. Člověk se bojí pořád, ale musí být člověk sám v sobě přesvědčený, že to chce "musí" zvládnout. Znám pár maminek, co to zvládli a tak jsem si řekla, proč bych to nedokázala já. Musíš si věřit 🙂

petrach Adámek je šikovnej, akorát ho babička za dobu, co jsem byla v nemocnici trochu rozmazlila, tak spolu docela bojujeme. Jak není po jeho tak začne hned bulánit, snad se vrátí brzy do normálu. Jinak už taky zvykáme ve školce, už tam párkrát byl a líbí se mu tam. Navíc jsem si myslela, že bude uťápnutej, ale jen tak se nedá. Jeden klouček mu ve školce chtěl vzít hračku, tak se začali pomalu prát. No a našel si tam lásku, holčičku Vendulku stejně starou, tak se prý už pusinkovali. Takže z něj bude asi rváč a milovník. 😀 No jsem na něj zvědavá

petrach
23. mar 2010

argí to je krásná s tou láskou..už tio to nastává taky,to jsou kolikrát veci,že se divím,s čím Elin přijde..hlavne že se mu tam líbí a že se nedá je přece dobře ne 😉

dala jsem do alba pár novích fotek 😉
tani všichni chytáme jarní manii uklidu,ale musí to byt no 😀

simicak
24. mar 2010

Dobre rano holky
ano nedocitam. My prezilli noc ve zdravi,takze letime!!!!! I kdyz teda mam panaiku z litani,je mi blbe,v noci jsem moc nespala,tak se moooooc tesim az zase budu doma 😵 😵 😵 😵 Navrat 29.dubna,tak se dlouho neukazu.
Vsem mamimnkam zdrave miiminka a tehulkam at vse dobre dopadne 😉 Taky prejem krasne proziti velikonoc!!!

pavcik
24. mar 2010

Bera: no co jsem četla na tý kartičce plavací tak ani neberou potvrzení od lékaře,ale samozřejmě to zkusím. To je ale velkej skok oproti tý první lekci. To by tam Matýsek opravdu neměl co dělat. Na to bude zralej tak příští zimu,možná od září,ale pochybuju. Docela mě to mrzí že nebudem chodit plavat....chtěla jsem mu vytvořit kladný vztah k vodě. Tak budu muset najít v Praze jiný bazén,čistý a teplý pro mimča kam budu chodit s nim jen sama. I rehabilitační řikala aby jsme z toho nevyšli. A taky řikala něco o rehabilitaci s koněm a se psem. To budu muset ještě prostudovat.

Já mám z toho zítřka žaludek na vodě a je mi na zvracení. To bude den. Nesnášim nejistotu 😒 ani nejsem schopná nám do tý nemocnice sbalit 😠

tinuskaha
24. mar 2010

este som vas stale nedocitala a neviem kedy to stihnem dnes mam na plane vsetko poupratovat a umyt okna.
Na rhb nas pochvalila povedala ze len ho mam stale motivovat cvicila s nim na lopte aj na valci a len mu naznacovala ze do akej polohy chce aby isiel on to robil plakal pri tom neskutocne ale chvalila ze vsetko robil sam ona len ho motivovaval tak sa tesiiiiiiiiiiiiiim.Este som sa jej pytala ako to minule myslela tak mi povedala ze mala deti ktore boli na 4 ale neliezli stali na nozickach a nechodili vsetko zalezi na mozgu a neuro naleze.vcera sa mi pretocil uz aj na druhu stranu 2x 😵 😵
idem ja upratovat lebo velka noc je za patami 😀

mila01
24. mar 2010

Dobré ranko.Teda jeden večer tu člověk není a pak hodinu dočítá.Já jsem už 3x dočítala a když jsem chtěla něco napsat,tak mě Kája odvolala k něčemu " velmi důležitému ".Teď zrovna sedí na nočníku,dělá bobek a kouká na Bořka stavitele v Kouzelné školce. 😀 Za chvíli budu muset vyběhnout pro papír. 😀 😀

Pavčík - prosím prosím,připoměň my,s čím jdete do nemocnice.Vím,že jste byli na tom eeg,že se vypořádáváte s tím krvácením do mozku,ale nějak mi uteklo,že máte jít do nemocnice na delší dobu ( že balíš věci ).Chápu že jsi na nervi,ale zkus věřit tomu,že bude vše ok.Moc na tebe myslíme.
S tim plaváním máš pravdu,neměli byste se ho vzdávat,dělá dětem dobře.Ty koně a psi jsou taky moc dobrá věc,tady v Děčíně se dělá oboje.Mám pocit,že se o to zajímala Argoušek,určitě ti poradí.

Jani2 - já si myslim,že je docela hloupý,že ti to doktor pořád takle řiká.Myslim si,že je lepší brát je uplně normálně a ne pořád sledovat,jak se na nich ten předčasný porod podepsal.Mě se to naštěstí nikdy nestalo,když přijdu k novému doktorovi / třeba když nás hospitalizovali kuli zápalu plic),tak to nahlásim,ale nikoho to ani nezajímá.V té nemocnici se na ní doktor podíval,řekl - nevypadá na to a psal si dál svoje.Nakonec o tom měla pidi zmínku v hlavičce zprávy.Jinak se k ní fakt všichni chovaj uplně normálně.Podle toho,co popisuješ,tak je Janička naprosto normální šikulka - a jestli je trochu divočejší - no a?Aspoň se v životě neztratí.Já mám Káju divošku a Andrejku zase dost ušláplou a jsem z ní dost nešťastná.

Tak si holky užívejte další krásný jarní den,my za chvíli letíme na tancování. 🙂

Simičák - asi už tu nejsi.ale i tak ti přeju pěkný a klidný let a nádherný pobyt v Čechách.

Argi - teda ty tt jsou úžasné.Ale jen vydrž,přinejhorším se ti složíme na kolečko,ať máš ten břuch na čem vozit. 😀 😀 😀

Andulko - jsi ok?Dlouho tu od tebe není zprávička,co těhulko?

bera28
24. mar 2010

Krásné ráno holky.

Peti, fotky jsou nádherný a jak to Elince a Šímovi spolu sluší 🙂

Argousku, to je púaráda, že si Adámek tak krásně zvyká ve školce. Fakt super.

Pavcik, budeme na vás zítra myslet, ať už je to za váma a víš, na čem jste. To čekání a nejistota je nejhorší 😔 A budte tam do pátku?
K té hiporahabilitaci bych Ti mohla poslat kontakt, kam jsem měla v plánu chodit se svišťákama, když by nám nevyšlo plavčo. Máš možnost jezdit autem?? Je to cca 20-30 minut od nás. Ještě budu pátrat po jedné stáji, tam dělají jen ježdění (prý ne hipoterapii), tak to přeci jen ještě zkusím prověřit. Chtěla bych tam občas zajet s dětma a je to od nás autem cca 10 min. (za Řeporyjema). Tak to ti pak dám taky vědět. A canisterapie je moooc dobá, ale žádný kontakt na někoho, kdo jí dělá, nemám. A zkoušela jsi tu Ranou péči ve Stodůlkách? Tam by ti v tomhle mohli moooc pomoci.

Tinus, vidíš, Alexík to dožene. Pomalu, ale přece, vždyť to je nejdůležitější. Každý má prostě jiné tempo 😉 Hlavně že to jde!

Milo, užijte si tanečky, já za chvíli razím s dětma ven a navrátím se dřív, než mě hlad dožene (takže asi za půl hoďky😀

pavcik
24. mar 2010

Tu ranou péči jsem ještě nezkoušela. JJ,auto máme k dispozici. Měli by jsme v nemocnici být do pátku ale rehabka řekla at se nelekneme kdyby si nás tam nechali dýl.

pavcik
24. mar 2010

holky.....................našla jsem klubající se zub a vedle brzo bude další....je cítit ale ještě není vidět jak ten první 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrach
24. mar 2010

pavcik gratuluju k zoubku 😉 a už at to máte za sebou a máš klid,musí to byt desné nervy,ale zvládnete to,uvydíš..drž se

tinus tak ho vydíš šikulku jak se rozjel..máte super rhb a škoda že jste na ni nenarazili dřív,ale to už je jedno,hlavní jsou pokroky,gratuluju k dalšímu přetáčení 🙂
a třebas vyjde byteček a gruntuješ už zbytečne😉 to bych ti moc přála

milo vy si to s Kajou aspon užíváte ty kroužky,to se mi líbí,že nesedíte jen doma..chci začít na podzim se Šímou chodit do Jamahy školičky,uvydíme jak budem vyvojove..já už jsem z toho lození-nelozeníé fakt neštastná..pořad ho pozoruju a skoumám,už mi hrabe😒

nanya a jak je u vás s nemocema,je už konečne líp????

denisee
24. mar 2010

Jecidlo a Petrach: dětičky jsou nádherný je neuvěřitelné, jak nám tu rostou před očima 🙂

Argousek: Když jsme u tchýně, taky je tam Vojta takovej ukňouranej, on to zkouší a ví, že babička vyhoví, takovej prcek malej a jak už je vyčůranej 😀
Simicak : šťastnou cestu!!!!
Holky já se ozvu asi večer jak dopadla rehabka.

petrach
24. mar 2010

holky přemyšleli jste nad tím uzamčeným tématem??? přistup by se daval každé nové mamince na požadaní,co vy na to???

pavcik
24. mar 2010

já jsem klidně pro uzamčení naší diskuze 🙂 přeci jenom,naše životní příběhy jsou dosti osobní 😉
docela by mě zajímalo,za jak dlouho bude modrý koník celý soukromých diskuzí a bude se žádat 🙂 svým způsobem lze každou diskuzi považovat za takovou víc soukromou když do ní chodí určitá skupina maminek delší dobu 🙂

maova
24. mar 2010

Ahoj holky, jsem zahlédla něco o uzamčení diskuze 😉, já vás tak tajně sleduju pořád, tak doufám, že budu moc nakukovat dál 😅 Se tak nenápadně hlásím 😀

pavcik
24. mar 2010

bera: díky za odkaz. už to je v řešení 🙂

mila01
24. mar 2010

Holky,u nás se dneska spinká - huráááá.

Já bych téma nezamykala,ale nechám rozhodnutí na vás a přizpůsobim se.Maova - ty se přece nemusíš hlásit - patříš sem. 😉 Jak je?

Pavčík - teď jsem poctivě zkoukla obě tvá alba,Matýsek je náááádherný.Musíš věřit,že vše bude ok,já tomu věřím.Takový úžasný chlapák. 🙂 😉

Bera - tak co,dostihl tě hlad? 😀 😀 Vy taky pořád drandíte venku,co?

Petrach - já jsem pro,chodit mezi děti.Ať se ti naši mrňouskové otrkávaj. 😉

merj
24. mar 2010

Ahojte vsechny,
omlouvam se, ze jsem se tak dlouho neozvala, a jak to projizdim, tak mam, co docitat 😉
Jak jsem to tu prolitla, tak tehulky maji porad tt. Holky je to super a jen tak pokracujte dal. Moc se opatrujte.

Musim se trochu pochlubit, ted mame skoro super dni. Maly ma ted kontroly v blizicim se korigovanem roce a pul a zatim skoro jen super zpravy. RHB ted mame jen1x za mesic a pul. Musime tam chodit poradkvuli dychani, maly porad dycha do briska a ne do hrudnicku. Na plicni mame prendane kontroly z jednou za 1/4 roku na 1x za 1/2 roku. A na kardiu pri kontrole nam potvrdili, ze domykavost uz je trvala, ale je tak nevyznamna, ze pro bezny nejsou zadna omezeni. Jen kdyby chtel delat vrcholovy sport, tak by mohlbyt problem a kontrola az za rok. No jeste nas ceka imunologie a endokrinologie, tak snad se to neskazi.

Pokud se rozhodne uzavrit tema, budu pro jen pro.

Ted jdu docitat, mam na to hodinu, kdy bude maly spat.

Zatim hezky den

maova
24. mar 2010

Mílo, děkuju 🙂 A je tak nějak napůl, někdy líp, někdy hůř. Ale jsem hrozně ráda za to počasí, se sluníčkem se všechno zvládá mnohem líp 🙂

pavcik
24. mar 2010

přesně.....to sluníčko dobíjí. Já už vrzla Matěje na balkon do korby...je tam sice napasovanej ale nějak se tam ještě vejde. Je spokojenej,potichu a vzhuru. Asi mu to připomnělo loňský léto když tam hajal jako úplnej mrňous 😀

bera28
24. mar 2010

Pavcik, takže z Matýska už je taky zubatec 😀 Gratuluji 😉

Peti, přiznám se, že je mi to jedno, zda diskusi zamknout nebo ne. Má to svá pro a proti - určitě nás čtou mamči nedonošenců, kterým diskuse může pomoci a nepotřebují se k nám zatím přidat, ale stejně tak vím, že náš čtou i maminy, které nedonošence na vlastní oči nikdy neviděly, tak jsou zvědavé, jak "to" asi vypadá 😠

Maova, ty jsi naše, ty bys měla přístup automaticky 🙂

Milo, to máš pravdu, že jsme furt venku. Se toho jara nemůžu nabažit 😀 A s hladem jsem to vymyslela šalamounsky, šla jsem si sednout na oběd do restaurace na zahrádku 😎 Akorát pro děti jsem jídlo na oběd neměla, tak jsme se v jednu vrátili domů. Teď čekám, až zabere i Kuba a jdu si taky lehnout. Jsem se ráno vzbudila v 5,45 !!! 😝 😝 No a po sváče zase razíme. Jaké byly tanečky??

Merj, tak to nevím nevím, zda to stihneš všechno za hodinku přečíst 😀 Krásně se to čte, ty vaše pokroky. To je nádhera 😵 😵

Denisee, ty určitě příjdeš z RHB s dobrými zprávami.

Pavcik, jeste mě napadlo, kdybys měla někdy chuť zajít s Matýskem na společnou procházku, tak se ozvi. Mohly bychom to třeba spojit i s tím obědem na zahrádce. Chodím do té sportovní haly v parku (taková velká modrá budova u tubusu na Lužinách) a moc dobře tam vaří.

pavcik
24. mar 2010

Tak jsem se dozvěděla,že lázně nás poslali kvůli kapacitě zpět na pojištovnu. Prostě tam není místo,takže nás pošlou jinam. Tak doufám že exitstujou hodně podobný lázně ☹