Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

lubinka20
13. júl 2010

ahojte....no my sme mali 755g ked sa mali narodil a teraz vo stvrtok odchadzame z nemocnice v Kosiciach z momentalnou vahou 2090g :D uz sa tesim domov na celu rodinu .. nevideli maleho od narodenia a to uz ma pomaly 3 mesiace

argousek
14. júl 2010

Ahojte holčinky 😀

tak předpovědi meteorologů zase nějak nevycházejí, čekala jsem déšť a ono zase nic, takže dnes čekáme zase hicák 😝 Manžel spí na terase, že se to dama nedá 😀 😀 😀

pavcik super, že jste si to tak užili. Já jsem byla taky jednou nakupovat v Jelenie Gore, když jsem byla na služební cestě a taky jsem byla moc překvapená, jak levno tam mají. No a moje teta taky jezdí pravidelně do Německa, že tam nakoupí hrozně levně, hlavně oblečení a drogerii.

nanya tak snad to ségře brzy vyjde, ona se teď u toho moře zrelaxuje a odpočine si a půjde to samo. Je super, že může k tomu moři, vypadne od všeho do jiného prostředí. Jenom jí to prospěje. No a ty tak to je teda hrůza s tím močákem. Tak ať to máš brzy dobrý, musí to být hrozně nepříjemný. Ale cévkování se neboj, pokud to sestra umí, nebolí to. Mně to dělali v těhotenství, když jsem tam ležela v nemocnici, tak jsme se toho taky bála a nic to nebylo. Jinak fotky moc krásný, mně se nejvíc líbí ta na té houpačce, jak tam má vidět jen dva zuby 😀

fajn Adámek je taky pěknej vztekloun, teď začal dělat to, že křičí. Myslíme si, že napodobuje Štěpána, jak pláče. Je to hrůza, pořád mu říkám ať nekřičí, že ho slyším a on schválně přidá. Včera jsem mu už jednu hvízdla, protože už mě z toho bral nerv. To s tou vojtovkou to je blbý, ale já myslím, že ještě zkusíte jednou ty lázně,ne a to taky dost pomůže. A třeba když to Diance tak pálí, tak jí to zkus nějak rozumně vysvětlit, že jí to pomůže, když to budete cvičit a třeba to bude v klidu. Ale upřímně nezávidím ☹ Ale třeba jí taky dost pomůže to plavání přes léto, to je taky opravdu moc dobrý.

Jinak u nás nic nového, Adámek od rána do večera v bazénu, opálenej jak od moře. Ale Štěpánovi ty vedra taky nedělají dobře, je taky víc neklidnej a míň spí.

mispuli
14. júl 2010

Marcel,je to k uzoufání,ale myslím,že když už je Didka takhle velká,tak byste nemuseli cvičit 4x denně,my cvičíme,když to stihneme jednou denně a cvičí tatka,protože já H neudržím 😉

jinak krásný dětičky všichni máte,Petrag. já tady nadávám jak jsem tu sama,ale oproti tobě je to jen slabej odvar,já si tady aspon můžu popovídat česky,takže ti naprosto rozumím,že je ti líto,že jste bez stejně starejch dětí,já to vidím na Míše i Honzíkovi,že ty vrstevníky jim prostě nikdo nenahradí

my za chvíli odjíždíme,jedu z holkama tady z koníkovský diskuze z českých budějovic na 3 dny na Šumavu do Nový Pece,tak jsme zvědavá,jak se tam ty moje prdelky předvedou,bude nás 5 mamin a 9 dětí ve věku od 18 měsíců do 9 let 😉

jo a m9ša má hysterické oblékání,co se týká oblékání a svlíkání,nejradši by byla pořád v tom samém a taky míváme ráno scénky kvůli svlíkání načuraný plíny,prostě je její a nechce mi jí dát a řve,jinak přes den už chodí bez plenek a občas si i říká,tak se nám vcelku daří 😉

mispuli
14. júl 2010

chtěla jsem napsat hysterické období 😀 😀 😀

nanya
14. júl 2010

Ahojky holky.

Předem chci poděkovat za pochvalu foteček, ono to moc potěší. Taky děkuji za pochvalu účesu, i když tím bych si nebyla až tak jistá, ono ty fotky asi klamou či co 😀

simi - ať se zoubky co nejdříve prořežou a máte brzy klid 😉 Jo a "umi predstirat plac a nestesti - mura vyrucana"
😀 jsem se nasmála...

fajn - vojtovku nezávidím, ale taky si myslím, že 4x denně je pro Didku už moc, je už velká, já myslím, že max. 2x, a to už je moc. Přeji, aby jste musely zvičit jen chvíli, nebo aspoň, aby počet cvičení byl co nejmenší 😔

lubinka20 - gratuluji k miminku a vítám tě mezi námi, napiš pak když tak i něco více 😉

argousek - jj, segra už snad dnes odletěla, brali moji mladší ségru, 15 let, a to jen na občanku, letěli do Řecka a měli jen souhlas rodičů tzv. sepsaný na koleni, že může letět, tak doufám, že je odbavili a že odletěli, jinak by je asi piclo. No a k tomu cévkování, toho já se nebojím, už jsem cévkovaná byla, a to před císařem, ale prý, když má člověk zánět močového měchýře, bolí to více, než by prý člověk rodil 10kg děcko, tak mi to bylo řečeno, takže já se cévkovat nenechám a basta. Klidně jim načurkám střední proud moči do kelímku, ale nic víc, prostě ne ne a ne! Dnes jsem na neurologii byla, ale dr. tam mi řekl, že bych musela čekat ještě nejspíš 2,5 hodiny, že toho má hodně, tak jestli se mi trošku ulevilo, že ať přijdu až v pátek, tak jsem souhlasila, prý jen pak odebere moč a udělá mi ultrazvuk. Tak snad na žádné cévkování nedojde 😠 Jo a mohla bys hodit pak jednu fotečku opáleného Adámka 😵

No a dnes mi je opravdu trošku lépe, sice to při čůrání stále řeže, hlavně u konce, ale už nemám teploty a nebolí mě tak celý člověk a hlavně ledviny. Skončil mi i ten posr. průjem a dokonce už můžu něco sníst, včera se mi dělalo z jakéhokoli jídla mdlo, tak jsem ani nic nejedla ☹
Dnes to vypadá na pěknej pařák, to zase bude...

kikimaruska
14. júl 2010

Ahojky děvčátka. Předem se moc omlouvám, měla sem ted přes týden PC v opravě a byla sem i bez Kubíka (byl týden u táty), občas sem jen nakukovala a koukala na FB. Nestihnu Vás všechny dočíst, balení na dovolenku je v plném proudu, je to jako stěhování a pul věcí je Kubíka,Pak v pátek dopoledne vyjíždíme, tak snad se vše vydaří jak má.... Jinak všem pokorokům gratulujeme, i oslavenečkum a marudkum brzké uzdravení.Jdu Vás tak zběžně zkouknout a vkládám pár foteček z posledních dní...

kikimaruska
14. júl 2010

Takže, vítám mezi námi novou maminku 🙂 .
@nanya : nádherný fotečky, jsou jak profesionální, Daneček krásně roste 🙂
Koukám jak trávíte dny a odpoledne, u nás je to většinou tak, že dopoledne přečkáme doma zalezlí a po spánku jdeme k bazénu a na písek, ale to je už kolem 16 hod.protože tady je vedro na padnutí. včera tedy přišla bouřka a přívaly, byla to pěkná smršť (to jsou pk ty fotky v holínkách 🙂 ), ale hned pak vylezlo slunce a zas jako v prádelně 😝 .

denisee
14. júl 2010

Holky, jdu jen pozdravit. Byli jsme týden na Lipně na dovče a dnes odpoledne odjíždíme asi cca na měsíc k tchánovcům, ale budem tam bydlet sami v domečku po babičce je tam zahrada, tak to bude lepší než tady v bytě. Není tam signál na net, takže nevím kdy se nahlásím.
Všem přeji krásně strávené léto 🙂 !!!!! A těším se na další a nové pokroky vašich dětiček.

kikimaruska
14. júl 2010

@denisee Taky si užijte zbytek prázdnin, a hodně sluníčka a vody na koupání 😀 pa pa 😉 . My jedeme v pátek do Itálie a pak pokud se mi schválí práce, tak od srpna zpátky do služby...

petrach
14. júl 2010

denise,kikimaruš me už se po vás styskalo holky 😉 jsem ráda že jste se ozvali..užijte si všichni krásne dovolenou..at se to klukum líbí 🙂

maruš na tebe mám dotázek..jezdilas přes zimu s tema plastovíma dvojityma kolečkama ve snehu?

@lubinka20 moc gratuluju ki maličkému.napiš nám o nem neco víc..máte skoro stejnou propouštecí váhu jako my 😉
fajn s tou vojtovklou chápu ten odpor..proč tolikrát a až ted? jáí sio každy den spomenu jak je bez ní bezva..takže te fakt chápu..když se to..tak se to..vid 😝

Mispuli to bude super,takoví srazík..tak neco nafot a pořadne si to užijte 🙂
Argí jj asi žarlí..i ta naše velká koza to tak ted má..občas z nich desne bolí hlava 😝

Elin za hodku odjíždí na tábor,tak musím dobalit zbytek vecí

kikimaruska
14. júl 2010

@petrach : mě se taky stýskalo...sem vám holky koukala aspon na FB co máte za nový fotečky a tak co je novýho 😉
Jinak myslíš asi Zopu vid, jezdila, ale opravdu pouze na odhrnutým chodníku, udusaným atp.Do závějí to není...a ještě zaaretovaná kolečka. Když bylo někde třeba hodně ledu a hrbolatý, příšerný (letos byla krutá zima), tak sem to projela jedině pozadu, že sem tahla kočár za sebou po těch velkých zadních...Ted už mám jen ty pohodlný golfíky a kdyby náhodou ještě v zimě bylo potřeba, tak vytáhnu dědečka Ridera, protože ten projede všechno 😀 ....

petrach
14. júl 2010

jj myslím Zopu..u nás chodníky neprotahnou na šířku kočaru v zime..jezdí se po silnici..přemýšlím že prodám sporták,vubec ho nepoužíváme co máme Sprinta..takže říkáš že se blbe jezdí v zime?

Karolínce všechno nej nej k dnešnímu svátku 🙂 🙂 🙂 🙂

petraguerra
14. júl 2010

Ahoj holky na me neco leze ....Vcera jsem se snazila dvakrat o to neco sem napsat a vubec se to nedalo nejak nam ten internet blbnul.

Nanya Daneckovi to tam moc slusi na fotkach-ta na ty houpacce je fakt super a s tou srandovni cepickou 🙂 Doufam,ze ti s tim mocakem nejak pomuzou-hlavne rychle-to musi byt hrozna bolest,ja to nikdy nemela.

Lubinka gratuluji k malymu tak,at uz jste brzy doma a pekne se s nim pochlubis,urcite uz se na nej vsichni doma mooooc tesi 🙂 🙂 🙂

Argousek hlavne silne nervy snad se Adamek brzy srovna a nebude ti pokouset nervy.....

Mispuli tak si to uzijte na Sumave -asi nerostou ani houby v tom horku.My jsme byli vcera s malym donesli jsme lisky a babky tak byla bramboracka-az me boli bricho kolik jsem ji snedla 😉

Kiki Kubik nejak vyrostl nebo se mi to zda? 😕 😕 😕 Me se zda fakt velikej.Myslela jsem,ze uz jste u more kdyz jses tady neukazovala.Urcite si dovcu uzijete a Kubikovi se to bude libit uvidis. 😉

Denisee Vojtik ma spravny haro 😀 To je hnizdo 🙂 Na ty fotce s tou flaskou uz je to chlap!

Peto jak Eliska uz odjela a nebulela?

petraguerra
14. júl 2010

Fajn to je mi lito,ze zase musite cvicit,ale trebas to fakt nebude treba cvicit tak casto jako predtim.

Simicak tak uz mas postele natreny? 🙂

simicak
14. júl 2010

ahoj babule,

petra,postele jeste ne,zitra se to teprve bude vse stehovat na misto,uklizet a pak snad vikend natirat. jeste nemam ani barvu!!!

My dnes byli na music babies,uplne supr,fakt celou hodku zpivali,tancili.....Vikous byla uplne nadsena 😵 Taky uz mame plan na prazdniny,tady zacinaji az za tyden a pul. Det.centra delaji vylety,venkovni promitani,vodni valku,pudinkovou valku,malovani na oblicej,grilovacky rodinne a i tyden stanovani-ale to my nemuzem,skoda.
NO a na vyletech na vstupnem a jizdnem brutus usestriim. zaplatim jen 5l. za celou rodinu a zbytek doplati oni a to treba do tematickeho parku stoji vstup pro jednoho 18liber. Tak se moc tesim. Zitra to musism zabukovat,tak snad maji volne mista. Takze mame aktivity na dopoledne a i odpoledne. Zlate centra,jinak by to byla magorina 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Kiki,ja uz taky myslela,ze se nekde vyvalujes na plazi,tak pekne zabal a havne nic nezapomente a krasne si to tam uzijte!!!!!!!

Lubinka,tak to gratuuji k mimiskovi a hlavne ze jdete domu!!!!!!!!!

petraguerra
14. júl 2010

ja myslela Simicak ,ze natiras,kdyz tady nevidim tve jmeno....Ty centra mate fakt super!

kikimaruska
14. júl 2010

@petrach : já měla na zimu do závějí Herkula, jenže mi byl platnej víš jak. Chodníky se prohrnuli na šíři lopaty, což bylo asi 35-40 cm a šíře kočáru byla 65 cm 😝 , Rider má kolem 55 cm 😝 , Zopa podobně, takže sem musela taky v silnici. Po silnici je to ok, projela sem i víc sněhu, jen nezvládne prostě závěje...ale na odhrnutým a na silnici žádný problém nebude...i v zimě jsme jezdili (Zopu sem brala na cesty atp). Já sem si poradila všude se vším, ale kdybych věděla, že žiju na horách, tak jen na Zopu bych nespoléhala (i proto sem kupovala starší velkej sporták). letos už nic nebude...holt se vyjede s dědečkem, když bude potřeba 🙂

kikimaruska
14. júl 2010

Holky děkujeme za přáníčka. Na dovču až v pátek 😉 .Ted byl týden u táty Kubík a podle toho zda mi vyjde to zaměstnání,tak bud jedeme obratem na týden ještě na chatu na Šumavu ke kamarádce, tam se hrozně moc těším,tak snad to vyjde...jen je to takové najednou napresované,když nemužu počítat se srpnem...(že už budu možná v práci).Líbit se mu to snad bude, jen sem zvědavá na tu cestu autem...snad se nebude moc vztekat, že bude uvázanej v autosedačce 😕 , ale na letadlo bohužel nejsou penízky a do busu bych ho nevzala a ještě dlouuho nevezmu...budeme holt častěji a na dýl stavět, aby se protáhl a provětral... 😉

bera28
14. júl 2010

Ahoj holky,

tak čtu a čtu a stejně si nic nepamatuji. Tak se předem omlouvám, že nereaguji na všechny.

Peti, tak ty jsi prošvihla Šimonkovo postavení? 🙂 🙂 Neboj, chození už určitě neprošvihneš 😉

Nanya, teda v tomhle vedru a ještě nemocná s močákem. To nemůžeš ani nikam na koupaliště. Takať je brzy dobře. A Danýsek je akorát na opusinkování 🙂

Petraquerra, jestli ti vybrečení pomohlo, tak breč klíďo na každé návštěvě u Dr. A ve školce děti budou, tak se to zlepší.

Fajn, a proč vám teda Vojtovku stoply, když teď už jí zase po vás chtějí??? To teda nechápu 😕 😕 A myslíš, že bude třeba cvičit opět 4x denně??

Argousku, jj, děti a bazének, to zabere vždycky, viď? Ťak ať se ti tam Adámek nerozmáčí 🙂

Mispuli, tak si užívej dovču, na Šumavě je nádherně.

Kiki, tak siu taky užíjte moře, uvidíš, jak bude Kubík nadšený. Tolik písku🙂

Denisee, tak až se zase vrátíte do civilizace, tak podej hlášení 😀 A mějte se všichni nádherně.

Simi, tak to máte bezva, když i o prázdninách fungují MC. To u nás je volno a nic se nekoná. Leda nějaké příměstské tábory.

Jinak i u nás je stále pařák, ještě teď máme venku 26 stupňů, v chatce 27😝 Zatím tady nespadla ani kapka. Včera ráno už to vypadalo nadějně, ale během chvilky zase azuro. Dneska už jsem to nevydržela a vlezla do Lužnice, všichni se tam koupou, tak co. Asi zas tak špinavá nebude 🙂 🙂 Včera jsme byli se svištěma v lese a to byste viděly, jak žrali borůvky a lesní jahůdky. Pořád jenom buzerovali "eště boůvku, eště jahůdku" a my s chlapem lítali jak pošuci od keříku ke keříku a nosili jim to. A přitom jsme trénovali jemnou motoriku, protože si mohli brát vždy jen po jedné kuličce 🙂 🙂 Teda holky, které jste ve městě, tak musíte padat vedrem na hubu. Já jsem zvědavá, jak zvládneme těch pár dní v Praze. Doufám, že se už konečně ochladí.
Takse tu zatím mějte.

mila01
14. júl 2010

Ahoj holky.Jdu vás pozdravit a přiznávám - nedokážu dočíst.Pár dní jsem tu nebyla a nemám šanci. ☹ 😀

U nás nic nového,holky jsou pořád u babičky,ale každý den jsem tam s nima.možná jsem vám psala,že se Andrejka naučila plavat,tak jsem na ní mooooc pyšná.Každý den trávíme v bazénu ( jako asi vy všichni ),jen včera jsme výletili.V sobotu Ája odlétá na týden na Krétu,tak už pomalu balíme,Kája bude u babí do neděle a my s taťkou v sobotu odpo razíme na zapíjení kamarádovi holčičky.Už se strašně těším,bude to odvaz.Taky nám snad přijede taťka - docela by to bodlo,v červenci byl doma zatím 30 hodin.Na to,že je už půlka měsíce,tak nic moc. 😠

petrach
14. júl 2010

Maru ta fotka zimní nemá chybu..ted v tech vedrech se i teším na sníh 😀
Milo jede s nekým na tu Kretu??? s táborem?

Elin byla kapku na meko,při odjezdu..já s ní navíc nemohla až na tábor,brali ji sousedi,tatka má odpolko a malí prujem 😠 tak jsme se loučili doma..ale nakonec s ní spí ve stanu neteř,tak už je určite dávno v klidu,mela strach že bude sama spát 😒 a nešlo jí to vymluvit,že se nekdo najde ,kdo s ní bude..v nedeli chci na kontrolu,že bych skusila řídit..a dovézt jim meloun a zmrzku.. 😉

Bero vy to tam musíte mít užasné..ve meste to musí byt mazexc..me stačí u nás na baraku.. 😝

Simi vy máte bezva centra..se asi přestehujeme za váma 😀 tady o prázdninách max desne drahé tábory,nic víc 😝

mila01
14. júl 2010

Petrach - na Krétu letí s našima a devítiletou neteří - a hrozně se těší.Tak to je Elinka dobrá,když jede na tábor.Tam bych teda Áju za boha nedostala.Je to ještě taková maminčina prdelka,které se pořád stýská. 😀

petrach
14. júl 2010

ona jela na tábor s detma z ulice..na skautsky,chodí do skautu celí rok,takže se znají..vedoucí jsou holky co znám.,i kuchařka..všichni tady od nás z mestečka..takže vím že je v dobrých rukách ..s cizíma bych ji nepustila..je to asi km od nás,takže jsem v klidu..byla i loni a řvala že tam chce zustat,když jsme pro ni jeli 😀 😀

tak at si to Andrejka užije..tam musí byt krásne a to moře.. 🙂

petraguerra
14. júl 2010

Mila tak to je super,ze uz umi Andrejka plavat sama-je sikovna.Ja se ucila plavat sama az v 11letech a do dnes mam strach z hloubky 😝 Sestrenky malou jsem naucila plavat na Nechranicich taky byla mala,ale my mame doma bazen a rybnik a to kdyby tam zahucela tak by se byla utopila-byla to nutnost.Snad ten tvuj chlap taky dorazi domu a pujdete na chlastacku spolu 🙂

Bera mesto fakt nezavidim -decka byli v lese spokojeny vid.Malej ten se mnou byl na houbach-tady jsou lesy cisty krasny vsude se da s kocarkem,tak tam lital jak posuk a hulakal jemu se tam libi. 🙂 Boruvciho je tady vsude plno ,ale nic na nem!

Peti to si myslim,ze se ji chtelo bulet .Na jak dlouho jela?Hlavne,ze tam ma kamaradky a sestrenku nebude tak sama.

mila01
15. júl 2010

Petrach - tak to má Elinka super,to se nedivím,že se jí tam líbí.U nás se bude něco podobnýho řešit příští rok,Andrejka začíná od září chodit na skreč,to je docela známá taneční skupina tady v Děčíně a přes léto taky mívaj něco jako soustředění,tak jsem zvědavá,jestli vyrazí - jestli pustí máminu sukni. 😀

Petraguera - já uplně čumim,co se s Andrejkou událo za poslední 3 týdny,co jsou ta vedra.Je ve vodě každý den,máme bazén na zahradě,má 1,5mvody,takže nestačí.Dříve plavala zásadně s rukávkama,nikdo na ní nesměl šahat,stříkat - hned ječela,nesnášela vodu v obličeji,zásadně se nepotápěla.Když jsem jí namáčela hlavu proti úpalu - musela jsem opatrně,abych jí necákla na obličej a musela jsem držet ručník a případné kapky okamžitě utřít.Po 3 týdnech - plave bez rukávků,sama se potápí,blbne s různýma pomůckama - vozí se po kruhu,naukovacích příšerkách,který jí schazujou pod vodu,skáče z rantlu,ve vodě po mně leze,musim jí vyhazovat do vzduchu - naprostý opak,pořád je pod vodou - no jak vodník.

Holky u nás dneska v noci sprchlo,teda to bylo tak příjemný.Hned se líp spalo,tak jsem se trochu vyspala - jinak spát nejde.Teď ještě nevylezlo sluníčko,jsou tu mraky,tak jsem otevřela okna a dá se dýchat - hurá.Nejsem naivka,že by to vydrželo dlouho - ale aspoň chvíli. 😅

Bera - užívejte si přírody,ve městě je to fakt šílený.My teda bydlíme uplně na okraji,do centra to máme 20 min autobusem,což je na malé město docela dost,do lesa to máme asi 3 minuty,ale včera jsem byla s Andrejkou ve městě,dokupovali jsme jí poslední věci na dovču a bylo to hrozný.No a v poledne jsem byla v Ústí,byla jsem Karolínce vyřizovat občanství,chci jí udělat cestovní pas ( sice nechápu to občanství,proč to je,ale budiž ) a bylo to peklo.Ještě že máme v autě klimošku,když jsem viděla ty nervní a spocené řidiče - hrůza.

fajn
15. júl 2010

ahojte,tak mám chvilku než se ten drak vzbudí. Já dnes jedu pro Andreu na tábor a jedem přes poledne bez klimošky takže to bude super. Jinak vás pozdravuje všechny Janina77 ,nějak mi to nedalo a napsala jsem ji do IP a ono světe div se Janička odepsala,Filípek má už rok a od desei měsíců chodí a je prý ráda (ani se nedivím) že nemusí u něho řešit kdy vyjde schody kdy bude dělat to a to. dominik bude mít tři roky a je prý taky šikovný ,jinak není moc času na net když už jsou dvě. A že prý stratila už po tak dlouhé přehled tak sem nechodí.

bera28
15. júl 2010

Fajn, to je paráda, že máš zprávy od Janiny. Tak jí také pozdravuj. Věřím, že si to užívá. Přeci jen je to obrovský rozdíl donošenec vs nedonošenec. A vůbec všechny mamči tady by měly mít více štěstí a druhé, případně i třetí dítko by měly donosit až do termínu 😉 Teda cestu bez klimošky fakt nezávidím 😝 Tak snad nejedeš moc daleko.

Milo, ať si Andrejka užije moře (já bych letěla hned). A závidím, že u vás sprchlo, tady stále pařák a ani kapka. Ráno trochu mráčky, ale dopolko už zase modré nebe. My bydlíme v Praze také na okraji, kousek máme Prokopáč, ale stejně ta betonová zástavba sálá teplo ještě víc. Naštěstí tam budeme jen 6 dní a tradá zase pryč. Tak snad se na ty dny ochladí.

Petraquerra, to je blbý, že máte borůvčí bez borůvek. Ty já miluju a letos jsou fakt dobrý a i docela velký. A dokonce i houby se vyskytly🙂

Peti, tak budeš mít aspoň pár dní klidu, jen se Šímou. A čtu, že pojedeš autem, jsi šikule, jak jsi se pěkně rozjezdila.

My jsme si vyjednali, že pojedeme domů zítra v noci, protože v sobotu přes poledne bychom v autě asi zkolabovali. Ona se ani nedá pořádně zapnout klimoška, to je hned o angínu 😖 Tak si ještě dneska a zítra vychutnám bazének a řeku a ozvu se vám z Prahy.

kikimaruska
15. júl 2010

Ahojky holčinky,tak ještě se jdu na Vás kouknout a zítra totou dobou budeme už 2,5 hodky na cestě. Já jako malá jezdila hrozně ráda na dětské tábory, jezdila sem vždycky do Jílového u Děčína a moc se mi tam líbilo. Každej rok 🙂
@mila01 : ty jsi z Děčína? to jsem ani nezaregistrovala...já byldlela 2 roky v Jílovém a pak pul roku v DC v Horním Oldřichově, než se táta zbláznil. Do lesa to byl taky kousinek a do města asi 15 min.busem, nebo hodku pěšky přez kopečky....sem chodila pořád pěšky a s kočárem v zimě v létě 🙂.
Tak holky at si vaše dítka užijou krásný prázdniny a vy si taky užívejte léta, a pa pa po dovolence...

petrach
15. júl 2010

Masruš krásnou dovolenou...užijte si to všichni,.ty obzvlášt si to zasloužíš 🙂

argousek
15. júl 2010