Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

berryvajt
9. sep 2010

@maatkka ďakujem ti...veľmi dobre mi to padlo,čo si napísala, držíme sa....len pozitívne,že? 😅

petrach
9. sep 2010

bero dej černý slazená čaj-já kupuju i detský,je tam mín kofeinu,ale mužeš i obyča mín louhovat..na prujem dávám jedine eneterol,oskoušeli jsme už kde co,máme to večne ty prujmy a tohle nám poradili na pohotovosti..stojí do 100kč 10 tobolek,dává se to 1x denne vysype do jídla tobolku..má to asi střevní virozu brouček..tak přeju at je brzo líp 😉

berywajt já dnes koukala na fotky a uplne me to vrátilo do doby,kdy byl takoví Šíma..holčičky jsou tak krásné,a už se kulatí..me to vážne vzalo,ani sem nepsala sem..a napadlo me uplne to samé co mattku..ješte je to moc krátká doba po porodu a ty krásné zprávy máte před sebou..já taky veřím,že bude v pořadku vaše princeznička..
my v tuto dobu meli težké infekce a sepsi,bojoval o život..nikdo nedával šanci na další den..a dnes..máme doma roštáka .naprosto v pořádku..já vím jak moc težké to ted pro vás s manžou je,ale i vy se dočkáte a za rok budeš psát ty novím maminkám jak se máte paradne a jak jste to spolu zvládli..tvoje holčičky už mají to nejcenejší-vaši lásku a duveru a obe jsopu bojovnice-takže to jinak než dobře dopadnout ani nemuže..zatím máš nás,vypiš se když bude zle a vybreč,ale každý den už bude líp a líp♥

petrach
9. sep 2010
zabka85
9. sep 2010

@berryvajt Princezny jsou nádherné a šikovné mi měli po měsíci kylo a jásali sme jak vzteklí 😀 a na krvácení nám přišli až po měsíci a pul a ted nedávno mi teprve řekli že tam nejspíš není protože ho na ko sonu nenašli.Hlavně že se nezhoršuje.gratuluju k výsletkům.
@argousek užijte si dovču at máte i příjemnou cestu a počasí.... 😎

zabka85
9. sep 2010

@petrach pekné fotky jen co am šíma na tý rozpláclí želvě???to vypadá dobře... 😀

berryvajt
9. sep 2010

@petrach máš krásne detičky, malý je krásny blondiačik a dcérka je veľká kočka 😵 😵 😵 a ďakujem,že ste ma prijali medzi seba a podporujete ma, teší ma to a dá mi veľa síl...

petrach
9. sep 2010

@zabka85 ta je plyšová..to víš manža rybář,samé vodní potvory doma a ten osel zase desne zpívá 😝 😀 video by bylo lepší,ale neumím to stáhnout do pc 😠

petrach
9. sep 2010

@berryvajt a v inkubátoru když byl tak mel vlásky tmavé a mel jich moc..jako tvoje holčičky 🙂 to jsem taky koukala kolik vlásku máte..to se budou delat pak dvojmo culíky 😉

zabka85
9. sep 2010

@petrach 😀 jo to mi něco připomíná já mám zase spostu žab a tak malá je jimi taky obklopená 🙂

bera28
10. sep 2010

Peti, na Tebe jsem spoláhala 🙂 🙂 Moc díky za vyčerpávající info, už jsem zakoupila Enterol i černý čaj. Zatím od rána 2x průjem, ale baští normálně.
Ty tvoje dětičky ale mají kukadla 🙂 🙂

Holky, zase jdu pro radu. Už nemám žádnou inspiraci, co jim vařit. Hlavně když to vždycky vyhazuji, tak spíš už nemám ani chuť 😖 Ale přeci jen hledám nějaké recepty, aby tam byla omáčka nebo prostě nějaké blejdovaté 🙂 Prostě něco, do čeho zapatlám těstoviny nebo brambory a nebude to suché. Nemáte, prosím, nějaké recepty??? Předem díky. A klidně i na něaké kaše i zeleninové.

mispuli
10. sep 2010

@bera28 jé já zapomněla reagovat,u nás když se z ničeho nic objeví srajda,tak nasadím dětem laktobacílky http://www.docsimon.cz/zbozi/swiss-laktobacilky... jsou to jako bonbonky,jsou výborný,Míša je vždycky chce všechny a mám zkušenost,že fakt zabírají 😉 ,jinak já ti nepomůžu,protože u nás omáčky dětem moc nejedou,oni všechno radši suchý,ale mají rádi k těstovinám guláše na různé způsoby,rajskou,nebo smetanovou omajdu a k rejži docela rádi omáčku z dušených jater,nebo mexickej guláš..

fajn
10. sep 2010

@berryvajt to jsou docela dobry zprávy ,hlavně když se nic nehorší. Jsou to šikulky šikovny a za chvilku jste doma.
@petrach Šíma je fakt borec ,prosím tě kde jste tu želvu koupili Didka chce od Ježíška a nevím kde to koupit nikde jsem želvu neviděla.
Bera na průjem je dobrej buď Hylak nebo Enterol a smecta.Jinak u nás se taky musí máčky jinak je to dušák akorát řízek zvládne suchej 😀 ,jedem roštěnku,koprovku,rajskou,a co dům dá se s tím nemazlím . Hodím flákotu na cibulku a dám třeba rajčata papriku podusím a je hotovo pak zatřu a je mačura jak Brno.
U nás se celou noc zase blilo a le už dobry ťuk,ťuk,jsem jak guma a někteří si vychrupovaly až do půl 11 ale aspoň že už je v pohodě.
Peti a co ve škole Eliška?

denisee
10. sep 2010

Holky, co ta zase řádí, průjmy, zvracení ☹ Já už dneska radši zašla do lékárny Vojtovi a nám pro vitamíny. 🙂 Po cestě jsem koukla do hračkářství a už asi začnu nakupovat dárky na vánoce, Vojtovi jsem viděla, takovou garáž(parkoviště patrový) teď si hodně začal hrát s autíčkama. Pak chci koupit motorickou housenku, to mi minulý rok poradila Andulka( copak s ní je? dlouho se neukázala)
Bera: vaření, taky nevím co, navíc když třeba zrovna na nic nemám chuť já. Ale rychlovka je základ z masa(jedno jaké, mleté, nebo kuřecí na kostičky)buď podusit nebo jen osmahnout na cibulce, česnek a zalít konzervou loupaných rajčat pokrájených, když toho chceš víc, tak ještě plechovku raj.protlaku a když chceš do nich dostat zeleninu, tak tam nakrájím ještě cuketu, papriku...., ochutím troškou oregána, sůl nebo bazalka.
Nebo orestovat kořenovou zeleninu, na kostičky s bobk.listem, novým kořením, trošku podusit. Pak vyndat koření přidat trošku bílého jogurty a ponorným mixérém rozmixuju( taková rychlá svíčková) s těstovinama výborný.
Já na dochucování hodně používám ze zdravé výživy Solčanku

bera28
10. sep 2010

mispuli, máš krásnou novou fotku v pase 🙂 🙂 Já dávám Laktobacílky baby trvale a je fakt pravda, že Aneta ještě nikdy žádnou střevní virozu ani průjem neměla, Kuba jen jednou loni.
To máš dobrý, že ti jedí suchý, to Aneta nic nerozblemcynýho do pusy nevezme 😖 😖

Fajn, asi něco řádí, protože když jsem byla v lékárně, tak mi paní ve frontě říkala, že byla ráno se synem u doktorky, která prý sloužila noc na pohotovosti v Motole a celou dobu se jí tam trousili lidi s dětma s průjmem a zvracením. Tak teď ještě trnu, kdy to chytí Aneta. To bysme asi měli podělaný všechno, když je bez plín 😒

Denisee, a jak vypadá ta housenka?? Já už mám koupené Lego, včera jsem pro Kubajze objednala medvídka Kukyho (toho strašně moc chce 🙂 ) a ještě mu budu kupovat boby. Takže teď ještě vymyslet něco pro Anetu. No a pak samozřejmě knížky a tím končím, nebo bychom tu byli jak ve skladišti.
Tu Solčanku uvádí hodně v receptech, já kupuji zeleninový vývar ve skle v DM, dá se použít do polévek i na ochucení masa, omáček. A hlavně už to pak nemusím solit.

Holky moc děkuji za tipy na omáčky. Ono se fakt blbě vaří, když víte, že to zase poletí do koše. Dneska měli dušenou mrkev s bramborem, dietka pro Kubíka 🙂
A máte už zimní oblečení pro děti?? Já jsem totiž fakt pako, minulý týden jsem prodala obě loňské kombinézy, ale zapomněla jsem, že tu Kubajzovou jsem prodávat nechtěla, protože mu byla loni větší a letos by jí určitě ještě unosil. No došlo mi to až den po prodeji😀 Takže teď vysedávám na netu a na MMB sháním zimní oblečení. Měla jsem vybrané asi 3 holčičí kombinézy od Topolina a když mi paní poslaly míra, tak jsem zjistila, že by byla 92 pro Anetu malá a 98 nedělají a nebo je obří. Tak teď teda nevím, co bude nosit.

denisee
10. sep 2010

Bera: i když nevím jestli už to není zbytečné http://www.hrackypohoda.cz/internetovy-obchod/m...
taky toho nechci moc kupovat, máme malej byt 😠
Kombinézu od Topolina taky na MMB koupila kámoška, ale jim stačí ještě ta92, já Vojtovi minulej rok sehnala na netu přes inzerát kombinézu(složenou z oteplovaček a bundy od Coccodrillo,a lebunda byla menší. Takže kalhoty letos jsou, musím sehnat ještě bundu. Čepici jsem mu koupila taky už na MMB, jen trnu, aby mu nebyla malá.

mispuli
10. sep 2010

tak my zimní oblečení máme,kombinézu má tedy míša od loňska je to 92 a asi jí bude tipťop,ale na začátek zimy to stačí,navíc na začátku října tady bude burza dětského oblečení,tak možná na něco natrefím tam,jinak zimní bundu jsem pro ni jednu vyaukčila,růžovou na parádu,jednu na lítačku zdědila po bráchovi a jednu mi slíbila kamarádka po dceři,tak v nejhorším budu shánět jen oteplováky 😉 a jsi dobrá,že se ti je podařilo prodat,tady na koňasovi? já se pořád chystám,že tam hodím pár věcí,mám tady krásnou teplou rychlozavinovačku po Míše používanou 2 měsíce,spací pytel rozložitelnej na deku,autosedačku,ale mám strach že to nikdo nebude chtít,spíš nějak nevím,kolik za to chtít,aby to nebylo moc

mispuli
10. sep 2010

@denisee prodávám zimní bundičku,ale je spíš obyčejná,taková na dolítání na ven

bera28
10. sep 2010

Denisee, já jsem tady myslím kdysi dávala link na motorické hračky, tak se můžeš juknout pro inspiraci.
http://www.olymptoy.cz/motoricke-hracky/cz/c-978/
Na tuhle fotku Vojtíka si pamatuji, to jste byli v těch Jizerkách, ne?

Mispuli, u nás budou 2 burzy, jedna v září, druhá počátkem října. Tak taky spoléhám, že tam něco seženu. Prodávala jsem jak tady, tak i na MMB. Anetčinu jsem prodala na koňovi, Kubovu na MMB. Normálně se jukni jaké ceny dávají ostatní a podle toho dej ty. A nezapomeň to hezky vychválit🙂 🙂 Já někdy žasnu, co lidi prodavají za hadry a ještě s jakou cenou 😝 A to nemyslím jen na netu, ale i na těch burzách. Zase ale na druhou stranu jsme tam loni koupila Anetě podzimní bundu za 50 Kč a je úplně skvělá a bez chybičky 🙂Takže i takové nákupy se dají zrealizovat 😉

denisee
10. sep 2010

Bera: mně se ta housenka líbí v tom, že ho můžeš na tom učit, barvy,počítání, motoriku, zavazovat tkaničky...snad to bude mít úspěch, on chce jen ty auta, nic co s ním chci dělat ho prostě nebaví(malování, kostky, vkládačky, puzzle)
Já hledám bundu s kapucí, ráda jí dávám ještě přes čepici, když je mráz. Když tak má ještě jednu z loňska, ale myslela jsem právě na střídání.
To lego duplo, mě taky napdalo, nějaký hasičský auto nebo tak něco....... a od babiček asi cykloodrážedlo

mispuli
10. sep 2010

@denisee mám pocit,že je k týhle i připínací kapuca,kdybys toho 24. přišla do Baziliky,tak ji můžu vzít sebou 😉

fajn
10. sep 2010

bera jestli chceš tak ti pošlu zimní kombinézu po Didce je to 98 a je zachovalá

julianna78
10. sep 2010

Ahojky 🙂
My sme boli v stredu v rizikovej na ko a dopadli sme super dalšia ko až v marci.
Bera zrovna dnes som kupovala zimný fusak a v stredu som v blave nakúpila zimnú výbavu,už aj nám chýba len kombinéza.Len neviem či je lepšie kúpit overal,alebo zvlášt gate a bundu.Ja už som tiež rozmýšlala,že predám veci po malej má ich hrozne vela a už nebudem mat pomali kde skladovat,väčšie čísla by sa asi dali predat 50ku velkost asi tažko a to už som niesla plnú tašku early baby velkosti do nemocky.

petrach
10. sep 2010

holky řešíme to všichni stejne 😀 včera jsem delala probírku vecí malému,minulí tyden Elišce..a taky řeším už zimní a prodávám po malém..
Juli jaký máte fusak? já mám totiž dva,ale ani jeden nemá díry na pásy 😠 a dokud projedu,budu jezdit golfáčem,tak kšíry mít musí..

Fajn Didce je pořád tak zle? nebo i tobe? jinak s tou pomocí doma si mužem ruce podat 😝
mispuli na tebe je spoleh,ohledne vyberu hraček 😉 a odkaz od Denise je taky dobrý..to práve potřebujem,žádne hrací krámy k ničemu..letos jim nemíníme dát haldu hraček,budem se snažit to nejak zkorigovat i u rodiny..pak ani neví co dostali a zjistí to až jako letos v březnu Eliška objeila hračku z vánoc 😕 😠

bero já dávám laktobacílky taky ted denne,jak mel ty prujmyx,tak mi to řekla i dr a máme fakt klid a to mu roste zubák..ale ten enterol je fakt nejlepší a jsou to jen sušené kvasnice,žádné léky 😉
jinak mi ted holky poradili na imunitu super vec..IMUNOGLUKÁN...je to bud sirup,nebo kapsle,je o tom i diskuze a všichnio to chválí..pry super pro vstup do kolektivu,tak to Elišce nasadím v tabletkách..

petrach
10. sep 2010

@julianna78 jsem zapomela pogratulovat holky k super zprávám... 🙂 🙂 🙂 🙂

berryvajt
10. sep 2010

Dnes sme mali Sofinku v náručí,dala som sem jednu fotku, pozrite sa,ako veľmi sa jej to páčilo.Prvýkrát sa usmievala na nás...sme veľmi-veľmi štastní rodičia 😅 😅 😅

mispuli
10. sep 2010

@berryvajt ta je úžasná 🙂 🙂 🙂 🙂

julianna78
10. sep 2010

Berryvajt kráááásna fotečka 🙂 a je jasné,že Sofinke sa moc lubilo 😀
Petrach kúpila som lodger bunker ja mám stokke xplory a origoš fusak je strašne malinký a okrem toho je na kočíku madlo a moc miesta na niaký velký fusak neostáva a ešte je tam tá tyč medzi nohami,tak musím sedačku otočit v smere jazdy a fusak je mekulinký tak sa vojde pod madlo a sedí mi aj do golfáča.
A ešte mi ostali 1 hrubý fusak a lodger zavinovačka odvlanajška,ale tiež nie sú diery na pásy a asi pred 10min som ich tam nastrihala 😀 tak máme 2fusaky a jednu zavinovačku bude slúžit ako deka na chladnejšie počasie,ona totiž všetky deky vyhadzuje.
Peti a aké dávaš laktobacily?

mispuli
10. sep 2010

tak tohle nemá chybu,mít to vloni tak do toho jdu http://www.olymptoy.cz/hadrovy-panacek-s-dekou-...

tanav
10. sep 2010

Zdravím všetkých,
aj ja sa dnes pripájam.
Berryvajt, krásna fotka Sofinky, nezabudnuteľné okamihy, všetko mi pripomína Alexa, keď bol ešte v nemocke,
ja som prerevala celú cestu autom medzi Popradom a Prešovom, asi 80 km. Pri Alexíkovi som nabrala energiu a vrátila sa naspäť domov.
Bery, tak ja už som s varením vážne vykončená. Dnes som na rýchlo dala do rúry zemiaky na kocky, ochutila som vegetou a rascou. Bravčové karé som rozklepala a položila na tie zemiaky upiecť. Urobila som im omáčku z nivy. Jedli. Takže OK.
Baby, ja by som potrebovala poradiť s príkrmami. Kedy ste začali prikrmovať ?
Ja som skúsila Alexovi dať ochutnať nastrúhané domáce jabĺčko, roztlačený banán, uvarený zemiak s mrkvou vo vločkovej polievky. No musím Vám povedať, že nič moc. Veľmi mu to nešlo. Tak divne sa tváril.

Začal hovoriť ba-ba, va-va. Teraz tu kričí, ako divý. Spať chodíme o 22,00 hod a spíme do rána do 7,00 hod.

bera28
10. sep 2010

Denisee, ta housenka je dobrá. My máme od loňska podobné vláčky - na vagonech jsou tyčky na navlékání různobarevných válečků dle barvy tyčky, různě s to spojuje a sviště to i občas bavilo 🙂 🙂

Fajn, děkuji za nabídku, jsi hodná. jenže jí by ta 98 byla fakt velká 😖 To Topolino má blbý číslování, jinak i Kubajzovi jsem odpoledne objednala 92. Já si vždycky napíšu, ať mi pošlou přesné míry a podle toho beru.
Loni jsem měla pro Anetu z C&A a už bych jí nikdy nekoupila, pro zimu naprosto nepraktická 😖 Kubajz měl neznačkovou a naprosto vychytanou.

Juli, pro Kubu jsem vzala tuto "kombinézu": http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37120680
To by mohla být i pro tebe dobrá volba, jsou zvlášť kalhoty a bunda, ale dají se spojit zipem a je z toho kombinéza 😉

Berryvajt, moooc pěkné 😵 😵

Mispuli, taky jsem na toho černouška koukala 😀

Peti, a nedají se tam ty díry proříznout žiletkou a zatavit okolo?? Já jsem si ještě na letošek fusaky nechala, ale v žádném případě se mi už celé do kočáru nevejdou, takže tam dám jen tu spodní část, aby seděli svišti na teplém 🙂 🙂
A až budu shánět přípravek na imunitu, tak se na Tebe zase obrátím😉 Já myslím, že jim zatím bohatě stačí ty probiotika, imunitu mají v pořádku a kdyby přeci jen něco zásadního po nástupu do školky, tak to budu řešit potom. Jinak Kuba už odpol kakal jen 1x, snad už bude zítra v pohodě.