Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
21. okt 2010

Simi, takže ten, kdo bydlí v nepříliš atraktivní lokalitě nemá šanci na dobrou školu??To je teda síla 😕 😕 Takže teď budete půl roku čekat, než se dozvíte rozhodnutí? A jaká jsou kritéria?
To víš, že mi to taky nepříjde zerovna dobrý, když musím být ve školce s nima, ale říkám si, že snad vědí, co dělají. Prý to tak prostě s dětmi, které tam řvou, dělají a zatím se to vždycky časem zlomilo. Standardně je to tak, že první den dítě přivedeš na půl dne a pokud to je v poho, tak už tam druhý den může i spát. Přitom ani jsou tam fakt spokojený, tak nevím, co blbnou, že tam musím být s nima. Každý večer říkají, že až ráno vstanou, tak půjdou do školky. Ráno se probudí, ještě v pyžamu popadnou batůžky a že už teda jsou do školky 🙂 🙂 Oni se tam fakt těší. A i doma mi odkývají, že tam s nimi být nemusím a že už brečet nebudou. No a nechám je tam o samotě a je řev 😖 😖

Andulko, pleny šly raz dva. Až jsem s tím takto vůbec nepočítala. Anetka se to naučila během jednoho dne a Kuba 14 dní poté během 2 dnů 🙂 A Kubovi už nemusím dávat plenu ani přes noc, vydrží to celou noc a čůrat jde až ráno. Vzhledem k tomu, že je Davídek ve školce, tak jste to taky zvládli, ne?
Teda ale to vstávání, to je síla. To jsem neměla ani s dvojčatama. To bylo "jen" krmení 3x za noc.

Denisee, to je bezva, že to proběhlo bez komplikací a vše je OK. Vojtík se určitě brzy zmátoří 😉

Peti, to je dobře, že jsi se ozvala, chyběla jsi mi tu😉 A takové dobré zprávy 🙂 🙂 Blahopřeju!

simicak
21. okt 2010

bera,presne tak,kdo bydli v blbe lokalite,tak dite jde do blbe skoly a z tama ma spatnou sanci jit na blbou neco jako stredni skolu a tak dale a tak dale.
Kriterie 1- maji prednost deti v pestounske peci,adoptovane
2- deti co maji spec.potreby - uceni,nejake postizeni atd.
3- deti co tam maji sourozence nebo clena z rodiny
4- vzdalenost od skoly - pokud ale nebydlis v urcene vzdalenosti,tak te nevemou. Pokud jo,tak berou ty,co bydli nejbliz.
Nic mene jsem koukala na offsted od skoly,kde nas vemou urcite a je taky dobry,takze docela fuk. Jinak tady se lidi,kteri chou dostat deti do dobrych skol,kvuli tomu stehuji do jejich blizkosti,kde je samo drahy najem atd. A pred 5 ti lety,to fungovalo jeste tak,ze kdo dal nejdrvi prihlasku,mel vetsi sanci. TAkze jak v tech filmech,po narozeni jsihledala skolu a dite jeste pomalu nelezlo a uz byl zapsany nekde na cekacce 🙄 Ale tak uz to funguje i v cesku se skolkama,ne?

Petrach,teda,krasna vaha a maly je sikula. To te prece nemohlo ani prekvapit,ze ho chteji vyloucit!! Velka gratulace!!!!

Andulka,ja udelala stejnou chybu u Verunky,ta spala s nama a rok jsme nespali. Vikous nema sanci,ta do postele nesla,jen kdyz jsou nemocne,tak muzou k nam

petraguerra
21. okt 2010

Denisee super,ze jste to zvladli bez komplikaci 😉

Bera hlavne,ze se decka do skolky tesi urcite se to do tydne podda a budes uzivat zaslouzeneho klidu ,kdyz budou ve skolce 😉

Argousek ja mam Matese v posteli jeste ted a asi by me tam chybel,kdyby mel spat ve svoji i kdyz obcas by jsem ho tam vystehovala hned,hlavne,kdyz vecer kope-je jako kun. 🙂

,Simco jeste,ze bydlim tady na vesnici,doufam,ze me vezmou Matese tady do skoly ,ale myslim si ,ze bude muset do Aboynu,ale u vas by jsme byli ve vyhode ma jit do skoly s asistentem tak by nas asi vzali do lepsi 😉

Andulka tak snad se taky brzy vyspis i kdyz me se malej budil az nekdy do 16mes i pres noc co 3hod na mliko,uz jsem byla jako zombie.... 🙂

Holky tak za 12hod 19min jsem rodila pred 3rokama 😀

argousek
22. okt 2010

@petraguerra tak přejeme Matýskovi vše nej nej, spoustu pokroků, hlavně zdravíčko a ať vám dělá radost 😀 😀 😀

simicak
22. okt 2010

petraguerra Matyskovi prejeme vse nej nej nej k jeho narozeninam!!! Hlavne moc moc zdravicka,lasky,stesti a at se mu libi ve skolce 😉 Dneska segra slavi 30,chudak stara 😀 😝

argousek
22. okt 2010

@andulka4 ještě mně napadlo, jak jsi psala, že se chce Kačenka pořád nosit, tak jestli by nepomohlo ji dát do takové té lehačky. Já Štěpánka dávám do jídelní židličky, ona nám jde úplně položit, vrznu mu tam chrastidlo a je klid, má mně na očích a je v klidu. Jinak to bylo teda taky hrozný, protože se chtěl taky pořád nosit a já jsem nebyla schopná si nic pořádně udělat. On je teda hroznej mamánek, pochovat se třeba nechá, ale musí mně mít na dohled,jak zmizím, je zle. Je to teda taky na pytel, protože se od něj nemůzu vůbec vzdálit, takže nějaký pohlídání nepřichází v úvahu. Nedávno mně mamka dělala hlavu, ona je kadeřnice a švagrová vyrazila po obědě s kočárem, ale to spal. Jinak bych chodila, jak strašák doteď. Taky nevím, jak to budu dělat s tím docházením do zastupitelstva, budu ho tam muset brát sebou 😝

fajn
22. okt 2010

Matýskovi přejem všechno nejlepší hodně zdravíčka a ať vám dělá jenom a jenom radost
@simicak prej chudák stará 😀 chtěla bych být taky tak stará

myskaaaa
22. okt 2010

Ahojky, chtela jsem poprosit o radu ohledne ockovani....narodil se mi syn v 30.tydnu tehotenstvi a ockovani jsme na doporuceni neurolozky zahajili az v 7 mesicich.... nyni jsme dostali 2.davku Hexavakciny( s rozestupem mesic od prvni davky) a pediatricka si nevi rady kdy podat treti davku....neresili jste nekdo stejny problem? Dekuji moc za odpovedi...

simicak
22. okt 2010

myskaaa,my zijem v Anglii a tady s ockovani neoddaluje vubec,mala je ve 29tt. a prvni ockovani dostala v den,kdy mela termin porodu,dalsi za mesic,dalsi za mesic...........na zande jsme nemeli reakci. Ale holkam tady taky oddalovali 😉

fajn,to vzdyt je stara. 30tka je takovy ted prechod do stari,ne? 😀 Ja se dosmeju,me to taky ceka,casem 😝

Holky,ja dnes jdu na metalovy festival do zitrka,to bude sranda,nesnesu ani rockovou hudbu. Ale jak jsem uz psala,od kamosky manzel je basak ve svetove zname kapele a hraji tady,tak jsem to slibila,ale tesim se,jak se podivam do zakulisi atd. Zitra vam pisnu zazitky

fajn
22. okt 2010

@simicak já ti dám stáří to je přechod do těch nejlepších let. Takže já už podle tebe patřím mezi stařeny?

simicak
22. okt 2010

fajn 😀 😀 Tak prechod do dospelosti?? 😝 😀 Verim,ze to jsou nejlepsi leta po 30tce,ale radsi bych zustala na tech 27 😝 Ale je pravda,ze pisou vsude,ze budu mit lepsi sex,vetsi chut,budu zralejsi...............je to pravda?

fajn
22. okt 2010

@simicak cuť na sex nemám vůbec ,lepší nevím jestli byl ale dýl vydržel 😝 😀

simicak
22. okt 2010

fajn 😀 😀 😀 😀 😀 Rikam,chudak segra 😀 😝 Tak ted doufat,ze to prijde po 40tce 🙂
Ale ted jsem si vzpomnela,jak mi kamarad vykladal,kdyb byl u babicky a dedy na jizni morave a slysel je,jak to delaji ( vek pres 60 let!!!!!!!!!!!!!!!!! ) Tak mozna se ta chut zvysi jeste pozdeji 😀 Snad se toho dozijem 😉

maatkka
22. okt 2010

Ahojte kocky 😉
my mame vysledky EEG znova o nieco lepsie!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 som vravela dr. ze sa mi zdal ten graf nejaky divoky ze som sa bala... a ona ze bat sa nemam ze horsie to urcite nie je... dalsie EEG nam dala o 5 mesiacov a potom by to chcela kontrolovat uz len tak raz za dva roky 🙂 (to uz snad nebude musiet ani spinkat pri tom). dalej mame uzivat magne B6 ale to som si moooc vydychla ze nemusime ziadne lieky lebo uz aj take myslienky mi behali po rozume...
s ockovanim sa mame pripomenut po tom dalsom EEG ze sa o tom porozpravame - tak som straaaaaasne zvedava co nam povie...
juuuj babyyy ja som takaaa stastnaaa 😀
aj tu same krasne spravy 😉
berryvajt tak ako DOMA??? nech sa vam dariiii 😵 😵 😵
denisee super ze je to za vami 😉
petrach super! super! super!!! 😵
@pavcik veeeeeeeeeeeeelmi veeeeeeeeeeeeeelmi gratulujem k plazeniu!!!!! 😵 az mi slzicka ukapla ked som to videla 🙂 drobec ma paradny styl 😉 a vidno ze ma silne rucicky aj nohy (z cvicenia) takze bude urcite co nevidiet lozit 😵 musis mat velku radost - viem si predstavit!!! 😉
!!!Matyskovi vseeeeeetko najnajnajlepsie k narodeninkam 😵 a krasnu oslavu 🙂!!!
@myskaaaa my sme prvu hexu (bez prevenaru) dostali ked Lilu prekrocila vahu 5kg - to mala 5 mesiacov... druhu hexu (aj s prevenarom) v 7. mesiaci... v 9. mesiaci druhy prevenar... v 13. mesiaci tretiu hexu... a o dva mesiace na to posledny prevenar - tak nas ockovala nasa neurologicka...
podla mna ked si nevie poradit vasa pediatricka mala by si zavolat neurologovi...

petrach
22. okt 2010

Matyskovi všechno nejlepší k narozeninám,hoodne zdravíčka,šterstíčka,pokroku..a mamince pevné nervy a pořádnou kytku..moc si ji zasloužíš

myška my meli první hexu v 8 mesících,a pak po mesíci další davky..ale až po porade s neuroložkou

bera28
22. okt 2010

Petraguerra, Matějovi k dnešním narozkám přejem hlavně zdraví, šťastné dětství a spoustu pokroků 🙂

@myskaaaa, já mám dvojky 26+0 a očkovaní jsme byli přesně podle korigovaného věku, žádné posuny u neživých vakcín pediatrička nedělala. Akorát MMR jsme měli posunuté až po druhých narozkách, ale to nekorigovaně. První Hexu dostali i s Prevenarem, na to měli reakci zvýšenou teplotu, ale nic hroznýho, další už jim dala zavlášť (vždy po 14 dnech). A první tři Hexy (Prevenary) jsme měli s rozestupem měsíce, čtvrtá dávka je s delším rozestupem.

Simi, a vezmeš si na ten koncert špunty do uší? 😀 Už se těším na zážitky - sex, drogy, rock´n´roll 😀 😀

Maatkka, no paráda, úžasné, super!!! To věřím, že ti spadl kámen ze srdce 🙂 🙂 🙂

No u nás dnes také dobré zprávy - dnes to svišti zvládli ve školce sami a i bez slziček. A když jsem si pro ně přišla, tak se domů ani nijak moc nehrnuli. Anetka dokonce dala paní učitelce na rozloučenou pusu 😵 Úča si je chválila, že všechno dělali s ostatními dětmi, poslouchali, sami si říkali na záchod a šli, prostě úplně v pohodě. Tak teď jdeme zase až ve středu. Ufff, já jsem ráda, že už se to zlomilo. I když určitě po pauze zase nějaké fňukání bude, ale teď už vědí, že je tam nenechám.

denisee
22. okt 2010

Matějovi jen to nejlepší k dnešním narozeninám!!!! 🙂

maatkka: super výsledky 😉 jsem ráda.

Bera: myslíš, že třeba pomáhá i to, že jsou v tý školce spolu a není jim pak tak smutno? protože to zvládaj teda fakt suprově, říkaj si na záchod, krásně jedi.
Dneska jsem byla v koupelně a slyším jak Vojta říká, Vojta kakal asi 3x než jsem já pochopila co vlastně říká tomu autíčku, tak tam přijdu a on mami čuchni a ukazuje na zadek, no a bylo to tam. Tak snad si to ta jeho hlavička začne uvědomovat a přijde mi to někdy i říct.

mispuli
22. okt 2010

Denisko blahopřejeme k těhotenství 😀 😀 😀 ,tentokrát to bude určitě pohodové a rozšíříš řady donošených miminek 😉

matějovi všechno nej a zároveň díky za blahopřání Míše 😉

argousek
22. okt 2010

@denisee jéééé taky gratulujeme, tentokrát to bude určitě dobrý. Máš termín přesně rok po mně, já teda rodila 4. května 🙂)
@maatkka super gratuluju k tomu EEG, já to věděla, zbytečně se stresuješ, Lilinka je šikovná

Tak my běžíme na procházku, ozvu se později papa

bera28
22. okt 2010

Denisee, jůůůů, to je nádhera! Ty čekáš miminko 😵 😵 😵 😵 Mooooc ti držím palečky a věřím, že to bude další donošené mimi.
Víš že ani nevím, jestli si nakonec zvykli ve školce proto, že jsou dva. Páč tam jsou jediný dvojčata a některé z těch ostatních dětiček nezafňukaly ani první den. Kdyby byli v klidu od prvního dne, tak bych řekla, že je to určitě tím, že jsou tam spolu, ale takhle si spíš myslím, že si tam prostě museli nejdřív zvyknout.

Argousku, všimla jsem si, že nemám u Adámka v naší tabulce pokroků datum narození. Můžu ho tam dopsat? Je to 11.11.2006?

fajn
22. okt 2010

@denisee jej velikánská gratulace,ať je vše v pořádku a hezky si to těhulkování užiješ až do 41tt 😉
@maatkka supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer vidíš Julinka je šikovníček

argousek
22. okt 2010

@bera28 jojo je to tak, dopiš to tam 😉

denisee
22. okt 2010

Holky, děkuju za gratulace 🙂 Taky moc doufám, že si to teď víc užijem. Zatím ten první trimestr nic moc, pořád mi je tak nějak šoufl.

maatkka
22. okt 2010

@denisee jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej gratulujeeem 😵 😵 😵 a prajem kraaaaaaaaasne tehulkovanie do min. 38.tt.!!!!!!!!!!! 🙂

maatkka
22. okt 2010

@denisee jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej gratulujeeem 😵 😵 😵 a prajem kraaaaaaaaasne tehulkovanie do min. 38.tt.!!!!!!!!!!! 🙂

maatkka
22. okt 2010

hihi to mas gratulaciu aj od Lilinky 😀 to poslala druhy krat 😀

petraguerra
22. okt 2010

Ahoj holky dekujeme za prani, ted by jste ho meli videt je uplne mrtvej jsem mu ten dnesni den dala zabrat 😀 Rano uz asi nemohl dospat,jsme vstavali v 5rano,jsem spala asi 3hod. 😒 V9.34jsme jeli pres pul hodiny autobusem-coz tedy se mu libilo strasne moc a ani neceknul celou cestu. 😵 Potom tedy venku zlobil se porad chtel valet po zemi na tech ksirach... 🙄 Mimochodem byl u nas prvni snih!-Tak valeni po zemi mu neproslo.Potom jsme probehli par obchodu,ale tedy s nim se ani nedalo moc nakupovat....Na zastavce jsem se seznamila s holkou je to polka ma 18mesiniho kluka a je ukecana vic nez ja 😝 😕 Tak se asi budeme kamaradit a bydli jenom 30min busem od nas 🙂 Hned nas pozvala na navstevu,aby jsme prisli taky tu nikoho nema,jsem za to tak rada-dve opustene duse se sesly 😀 😀 Potom se doma Mates schoval do skrine a tlemil se tam jako cvok,rozbalili jsme spolu darky,dostal od kamaradky bundu na 4-5let a je mu tak akorat 😕 😕 Jsem si myslela ,ze mu bude vetsi.A ted vytuhnul v pokoji na zemi zamuchlanej pod dekou jenom nohy mu koukaly -vypada jako nalitej -dam fotku 😀 😀 A to jsem ho jeste ani nevyfotila poradne 😕

Denisee to je super,ze budes zase mamca-moc ti preju ,aby tehu bylo v pohode a dockala se zdrave holcicky,nebo i kluka to je jedno,hlavne v pohode donosenehooooo 😵 😵 😵 A z Vojtiska bude velkej bracha 😵 😀

Matkaa jsem moc rada za Lilinky vysledky,je to sikovna holka ta ti dela stale jenom radost! 🙂

Simco ja by jsem sla hnedka s tebou me se tvrdsi muzika libi 😉A hlavne chlapi s dlouhejma vlasama-takovy ti musketyri -a muj Frana je plesoun.....

Bera svistaci jsou sikovni si zvykly rychle....Snad Anetce vydrzi chut k jidlu a bude zase bastit ,kdyz vidi i ostatni deti.

Fajn jak je Didce uz je to s ni lepsi?
Argousek ja mela pro malyho houpacku a taky byl spokojenej,vzdycky v ni chvili spal tak jsem trebad zehlila nebo uklizela-zlaty casy kdy tu byvalo uklizeno 😀

petraguerra
22. okt 2010

To je nas oslavenec ,tu flasku jsem mu tam pridala ja a mokry ma kalhoty od vody venku jsem ho nestihla ani svliknout... 😝 To ma na sobe tu bundu na 4-5let 110cm... 😕

jecidlo
22. okt 2010

maattka: super ze sou vysledky v poradku

Denisee: moc gratuluju a preju at je vsechno v nejlepsim poradku!!!

Petraguerra: Matejovi vsechno nej nej nej 😵

andulka4
22. okt 2010

Denise vy čekáte miminečko? no to je nááádhera-moc blahopřeju a moc se opatruj

Beruš D je bez plenek od léta ale na noc jí má protože stále v noci pije mlíko 😠 prostě děs

andulka4
22. okt 2010

Petraugera krásné fotky mooc blahopřejeme k narozeninám no a náš David má 104cm 😀 špage´ták