Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
1. máj 2011

@bera28 @mila01 no me ty velikosti prijdou uplne smmesne,Vickou ma za 4 tydny 2 roky a velikost ma platenaky 3-6 mesicu 😀 😀 😀 A dok.rikala,ze nemam pocitat s poradnyma prvnima botama do nastupdu skoly 😝

Vsem prejem krasneho,prvniho maje!!!!!!!!

fajn
1. máj 2011

tak Diana má vel.26
@mila01 a kdeže to bydlíte vy že máte sluníčko? U nás prší a je pěkně hnusně
@denisee hezky fotky

@bera28 ten prach nezávidím,ale to že nemáš děti do středy ZÁVIDÍM. Já jsem si včera sedla na balkon ke kávě a hned jsem tam mšla obě.Tak jsem se sebrala a šla si kafe vypít do obýváku a než jsem si sedla měla jsem je zase obě za zadkem ŠLAK MĚ MOHL TREFIT

fajn
1. máj 2011

@leeenka26 a co SAMKO,jak se daří? U vás je to teda fakt jak na houpačce nebo mi přijde že tě špatně informují. Je mi to strašně líto co musíte prožívat

denisee
1. máj 2011

Holky, tak to vám zavidím, že mají děti malé nožky, to je hned větší výběr botiček a vypadají i líp.
Ty Befado tenisky jsem Míšo kupovala už loni 26 ☹ , na MMB mají ještě docela hezké od zn. Fare, ale cena už přes 400kč.Manžel má nohu 11,5, takže to má V po něm.
Tak nakonec tady na koníkovi budem domluvat i zásnuby 😀 😀
@fajn : 😀 směju se, ale přitom vím, jak to myslíš. Jak Vojta nespí po obědě, tak už si taky v klidu kafe nevypiju, teda teď jak kojím už jen meltu s mlíkem 😀 A hlavně bych si po obědě potřebovala lehnout i já.

Taky čekám na zprávy o Samíkovi??????

albireo
1. máj 2011

zdravim vsetky mamy predcasniatok.
prepacte,ze vam leziem do diskusie, chcela by som sa spytat na vase skusenosti s oblecenim pre nedonosencov.
V rodine sa pred 3 tyzdnami narodili dvojcata( 26+0tt) , su stabilizovane a dobre toleruju materske mlieko.Ako lekar viem, ze deti a ich rodicov caka este dlha cesta, kym pridu domov.Malicki su vsak bojovnici a cela rodina verime, ze sa popasuju s nelahkym zaciatkom.

Svagrina spominala,ze z nemocnice pustaju deti po dosiahnuti hmotnosti ca 2500gramov .
Byvame v zahranici, nemame moznost byt s pribuznymi tak casto,ako by sme chceli a tak by som pre malych aspon chcela kupit nejake vhodne oblecenie. Vyber je slusny, ale netusim co sa oplati kupovat. Chcela by som sa spytat, aku velkost oblecenia nosili v case prepustenia vase deti, co by ste odporucali a co je naopak zbytocne.

Budem vdacna za vase nazory a skusenosti🙂

leeenka26
1. máj 2011

@fajn
@denisee ahojte, zatial nic take nove, by som uz napisala, jedine to ze stale mu nastatie vyteka aspo ten crevny obsah von do stomickeho sacku. Inak nic. Mal za nim ist chirurg a nejak mu povytiahnut vyvod stomie, dnes sa dozviem ze co a ako. No nic moc co vam poviem, crievka sa absolutne nehybu :(

simicak
1. máj 2011

@albireo a kde zijes? My jsme v Uk,tak bych kdyz tak mohla poradit po cem se kokukat. Jinak teda muzu poradit se podivat na e-bay,tam uricte koupis jak stare tak i nove oblecky 😉 Dvojcatkum preju moc zdravicka!!!!!

mila01
1. máj 2011

Ahojky

Fajn - bydlíme v Děčíně - severní Cechy a asi tě teda naštvu,tady celý den absolutně modro,teď navečer se honí bílé obláčky.Ale foukal dost vítr,bylo to na slabší mikinu.Byli jsme celý den venku,dovezli nám na zahradu houpačky a klouzačku,co jsme objednávali na netu,tchán to v sobotu smontoval,tak holky řádili.V týdnu vám to vyfotim,nebylo to ani moc drahý,klidně hodím odkaz,kdyby někdo chtěl.Pak jsme byli na zámku,byl den otevřených dveří a na nábřeží,byltam hezký program k prvnímu máji,nějaké stánky,kolotoče - prostě moc hezký den,akorát bez taťky.

Také pořád nakukuju na zprávy o malém Samuelkovi,ale bohužel nevím,co napsat.Leni,moc bych ti přála,aby se to vše už nějak vyřešilo,tohle je neskutečné trápení.Strašně bych vám přála,aby to dopadlo dobře,to moc dobře víš.

Albireo - nás pouštěli z nemocnice,když malá měla přesně 2 kila,měla velikost oblečení 42.Ale v této velikosti jsem měla jen jedno bodyčko,jeden overal a jednu teplákovou soupravu.Pak jsem měla něco málo ve vel.48 - body,overal a dupačky,vše po jednom kousku a víc jsem toho měla v 50,to už asi 5 bodyček,dupaček a overalků.A měla jsem 3 čepičky.Šli jsme domů v srpnu,takže bylo teplo,ale stejně jsem používala zimní fusak do autosedačky,ten jsem dávala i do kočárku,tak jsem jí nemusela víc oblékat.Hodně jsme využili velikost 56,ta nám vydržela dlouho.Držím dvojčátkům palce a budeš hodná,když nám hodíš občas zprávičku,jak se jim daří,nebo když sem nasměřuješ jejich maminku,určitě jí uvítáme. 😉

maatkka
1. máj 2011

@denisee teda vy ste krasni 😵 - vsetci traja 🙂
inak my uz kupujeme len adidasy - tenisky aj sandalky
a fandi aj Lilu a teda riadne to musia aj susedia hadam pocut 😀 prave teraz vykrikovala "Slovenskooo" 😀 a "My chceme goool" 😀
no a baby drzte nam zajtra palce - ideme si po rozhodnutie o prijati do skolky
a pridavam aj ja par fotos 😉

denisee
1. máj 2011

@maatkka : Já teda jen koukám, Lilinka roste před očima 🙂 Moc vám to holky sluší 😉 .
Já ještě pro Votju hledám kotníčkoví boty, kvůli těm kotníkům..., ale moc výrobců už je právě v té 27 nedělá.
@mila01 : V Budějicích počasí nic moc, ani jsem dnes nebyla venku manžel vzal oba kluky a přinesl mi aspoń rozkvetlou větvičku, pod kterou mě pak políbili 🙂 . Vy jste si, ale užívaly krásný 1.máj 🙂
@leeenka26 : jsi hodná, že píšeš. Budu čekat na zprávy, doufám a věřím, že pozitivní a dobré.

adra22
2. máj 2011

@maatkka jej nadherné ste babenky. 🙂 Baby chcem sa vás opýtať. Dávidko každý večer po kupaní z ničoho nič začne plakať ale tak hrozne až sa zachádza ☹ Kým ho ukludním tak to trvá nieje hladný, je prebalený bolieť ho nič nemôže lebo to by mi plakal aj cez deň. Ukludnim ho a zachvilu zase plače je to tak cca hodinku potom od unavy zaspí. Neviete čo by to mohlo byť? Môže byť že je veľmi unavený a nevie zaspať? Čo myslíte ppomohlo by presunúť kupania na skorej? Ja som z neho už zúfala to je taký plač ako keby som mu neviem čo robila nestretli ste sa s tým. Ďakujem a prajem krásny slnečný deň. Nás čaká náročný týžden dnes cerebrolyzin v stredu tiež aj v piatok k tomu stredu kontrola nožičky a zajtra chirurgia takže náš čaká ambulantná turistika 😉 Ozaj baby ako dlho ste balili naširoko?

pehu
2. máj 2011

@adra22 Ahoj 🙂,
náš malý sice tolik nebrečí, ale zase má hodinu před koupáním takovou protivnou. Nic ho nebaví, tak je takový ukňouraný. Dříve jsme koupali v sedm, ale teď koupeme o půl sedmé nebo i někdy v šest. a i tak se stane, že je hodně unavený a sní málo kaše. Vím, že některé děti si prostě tu svou hodinu musí odeřvát, i když jim nic není, Kamarádce tak brečeli oba kluci.
V kolik koupete?
S balení bohužel neporadím ☹.
Přeji hodně zdaru u lékařů. Nás to čeká příští úterý - neurologie, gastro poradna a plicní 🙂.

bera28
2. máj 2011

Holky, teď je v Sama doma alergolog Martin Fuchs, co jsem u něj byla s Anetou a dávala tady holkám na něj kontakt.

denisee
2. máj 2011

@bera28 A já to zrovna dneska vypnula 😠 jinak se na Sama občas dívám. Říkal něco zajímavého?
@adra22 : A nemá koliku? Můj první syn to měl vždy po koupání, když jsem nakojila, tak to začalo někdy třeba až tak půl hodinky po kojení.

bera28
2. máj 2011

@albireo, já mám také dvojky 26+0. Z porodnice šli 39+0 s váhou 3 kila každý.Takže já jsem na ně měla celkem 5 overalů ve vel. 50 a pak už vše na standardní novorozence. Doporučovala bych s nákupem věcí počkat až před propuštěním, nikde není psáno, že půjdou domů s váhou 2 kila. Třeba to budou taky tlusťoušci 😉

Maatka, sluší vám to 😵 Lilinka je spíš po tatínkovi, co?

Adra, já bych se také přikláněla ke kolice. Kubajz když řval, tak také vpodvečer a vždycky to byly prdíky. Pomohly mu nahřáté pecičky v polštářku. A se širokým balením neporadím, to jsme neměli.

Denisee, já na to taky nekoukala, jen jsem zaslechla, že mají téma alergie a povídá tam Fuchs🙂 Možná si to pustím večer na netu, přeci jen přednášky Fuchse jsou zajímavé.

Holky, teď doufám, že nikoho nenaštvu, ale mě vám je bez těch dětí taaaak krásně 😵 😵 Oni jsou u babičky také spokojení. Babička volala, že prý už je nebude jezdit hlídat ke mně, ale mám jí je vozit k ní. Že je u ní větší pohoda. Tak to samozřejmě beru! Svišti jsou ve svém živlu, pořád se na ně chodí dívat sousedky a nosí jim hračky 🙂 Akorát si babička vyslechla, že jsou strašně hubení, ale co, to já poslouchám furt.
Navíc odmítá dávat Kubajzovi foukadlo a on se rozežral. Tak zvažuji, že se na to na nějakou dobu vykašlu. Přeci jen není teď rizikové období a navíc vím, že kašlal hlavně díky refluxu a ne průduškám. Co byste dělaly na mém místě???

Ráno jsem byla nakoupit na farmářském trhu a pořídila jsem kopřivový chleba. Jsem zvědavá, jestli do večera nepojdu😀
Kuchyň i spotřebiče už přivezli a zítra to vypukne.

A jak se jinak daří? Co včerejší líbačka, byla? U nás ne, takže zase ze mě bude suchá větev 😠

merj
2. máj 2011

ahojte,
@maatkka co to mas za krasnou velkou slecnu, kde je ta mala holcicka?
@denisee i Vojtik uz je hrozne velky chlap a ten drsnacky vyraz 😉 a Danielek miminko k pomazleni

u nas hnusne prsi a jak jsem koukala na radar jeste chvili bude, ale co je horsi je 10 na teplomeru. Maly spi a ja se rozhodla lenosit ,uvarila jsem si kakao a brouzdam po netu a jdu vas docitat.

bera28
2. máj 2011

Ještě mám pro vás jeden tip - nově jsou volně prodejné kapky Zyrtec pro děti. Jsou prý šetrnější než Fenistil, hlavně po nich děti nebývají ospalé.

maatkka
2. máj 2011

Ahojte babulky
dakujeme moc za pochvalu - samozrejme je to nase pre nas naaajkrajsie dietatko na svete 😵 ako pre vsetkych rodicov 😀
@bera28 ja ti aj celkom zavidim ze si to bez deti tak uzivas 😉 my sme chvilku rozmyslali ze by sme sli v lete s mm sami na dovolenku - teda len s bezdetnymi kamaratmi - ale pre mna by to bolo teda utrpenie bez Lilu 🙂 myslim ze ani mm by si to neuzil 🙂
@adra22 mne to tiez pripada ako kolika - Lilinka teda tiez neplakavala ale synovec maval urcite hodiny ktore iste odbobie pravidelne kazdy vecer preplakal
@merj teda u nas je kraaasne teplucko a uplne jasno - fotky z dneska ako dokaz 😀

maatkka
2. máj 2011

no my sme pusu pod ceresnou vcera nejako nestihli 😀 ale dneska sme si to takto vynahradili 😀

maatkka
2. máj 2011

jeeej a zabudla som na dolezitu vec... Lilinka je uz oficialne buduca skolkarka!!!

maatkka
2. máj 2011

😀 a ked som sa uz tak rozfotkovala - pridam este foto mm novej kerky - aby kazdy vedel co je pre nho v zivote najdolezitejsie 😵 (family) 😵

adra22
2. máj 2011

Ahojte no ved som aj rozmýšlala že asi kolika ale to by nemal aj cez deň? Ved cez den je taký anjelik. No kupeme O 19 tej ale asi to kupanie posunieme o hodinku skorej či to trošku nepomôže. no a vyskušame teda niečo aj na koliku. u nás bolo dnes tak nádherne.
@bera28 tak si to pekne uži 🙂

adra22
2. máj 2011

Tak dnes sme kupanie presunuli na 18 tu a už pekne hajá takže pomohlo. Teším sa 🙂

pehu
2. máj 2011

@adra22 Tak to je fajn. To my jsme to dnes měli s probouzením, ale už taky chrníme pořádně 🙂.

nanya
2. máj 2011

Ahoj holky.
Já jen na skok. Dnes rano jsem se konecne objednala na tu hematologii, vezmou me hned zitra, ale ted opet navecer krvacim, doufam, ze tam zitra nepojedem zbytecne. Asi to je z toho zvedani Danka, ale jinak to nejde, na prebalovak, do zidlicky, do kocarku, na houpacku a atd. je nutne ho zvednout ☹ Na pohotovost nejedu, hospitalizovat se nenecham a utrogestan beru. Uz asi stejne neni nic jineho. Ted se jen modlim, aby to mimis prezil. Netusim, odkud se furt bere tolik krve ☹ K dr. az 9.5., nebo zitra mozna k jinemu, ja fakt nevim.

fajn
3. máj 2011

na krvácení je taky ASCORUTIN ten mi dával taky dr. když jsem krvácela je to volně prodejny teda myslím. Jinak bych asi zašla někam k dr. ať víš na čem jsi

argousek
3. máj 2011

holky nemáte některá kontakt na vladimuraz ?? Napište mi prosím do IP spěchá

denisee
3. máj 2011

@maatkka : gratuluji moc ke školce!!! A kérka super 🙂
@merj : kdybys viděla ty dvě fotky co následovaly po tom jaký tam dělal ksichty 😀 on bude prý šašek po tátovi říká tchán.
@bera28 : mě si určitě nenaštvala 😀 moc ti rozumím 😀 Já budu možná dávat Vojtu k mamce taky od půlka května má 14dnů dovču, tak říkala že by si ho vzala, ale mám obavy aby to nebral jako že ho nechce, když je tu Daník, tak uvidím bude tam třeba jen přes den a na noc doma. jaký byl chleba?
@nanya : Zvedání bys opravdu měla omezit, já to prostě celá nějak udělala, aby jsem V nezvedala. A když jsem si ho po porodu konečně zase "chovala" tak jsem se nestačila divit jak strašně je velký a těžký.

maatkka
3. máj 2011

@nanya tak ako dneska? ozvi sa prosim... cakam na spravu od teba... velmi na vas myslim a drzim palce!!!
asi sa mi to lahko hovori ale myslim ze s tym zdvihanim sa urcite da nieco robit... prebalovat mozes skusit aj na zemi alebo na posteli kde si vylezie sam... aj do kocarika a sedacky by to mohol zvladnut - ved uz ma dva roky... davaj na seba pozor...

mila01
3. máj 2011

Ahoj.

Fajn - tak už u nás prší - už druhý den,dneska dokonce i se sněhem. 😠 😠

Maatkka - také gratuluji ke školce,určitě se jí tam bude líbit a počkej ty pokroky.Fotky máte nádherný - ale to vy vždycky - krásná rodina - krásné fotky.Kérku moc neocenim,nejsem fanda tetování,mě se to moc nelíbí.Manželovi taky ne,atk se aspoň nepohádáme 😀 😀 .Vím že tvůl manžel jich pár má a je mi velmi sympatický,že tam nemá nahaté ženské a nesmyslné nápisy.S tématem souhlasim. 😉 😉

Bera - mě si absolutně nenaštvala ( připojuju se k holkám ).Naše holky jezdí často a hlavně neskutečně rády k babičkám.A taky jsou radši tam a hlavně beze mě. 😀 😀 Navíc jsou potom hodnější.Ony nejsou jenom moje,miluju je,ale nechci je svojí láskou dusit.Potřebují i lidi okolo.

Nanya - také si myslím,že bys malého neměla nosit.Za sebe můžu říct,že co jsem se dozvěděla,že jsem těhotná,tak jsem Andrejku ani jednou nezvedla.Vše se naučila - musela,byla jsem na ní sama - nalézat do židličky,do vany,z vany - jen jsem jí přidržovala,ale nikdy nezvedala a nenosila.A k doktorovi bych určitě šla.Já také brala ascorutin - přesně jak píše Fajn.