Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

olcana80
14. júl 2011

@diid Malému, keď zoperovali jedno vajko, tak veľkosť porovnávali s druhým, čo už mal zostúpený. Tak preto som si to myslela. Ale možno to s tým nesúviselo, neviem.

simicak
14. júl 2011

@argousek Zuzi,prosim te,kdyz uz jsme snizili davky inhalatoru ze 4x denne na 1x rano,tak jak dlouho nez to vysadim uplne? Ted jse na jedne rano treti den a zatim nekaselem nic. Myslis,ze za dva tydny muzu proste prestat uplne?? Diky 😉

argousek
15. júl 2011

@simicak jj 😉 😉 😉

simicak
15. júl 2011

@argousek dd 😉 😀 😀 😀 😀

denisee
15. júl 2011

Holky, tak já se budu pomalu loučit 🙂 možná ještě napíšu, ale v neděli vyrážíme asi na ten měsíc pryč. Už tady něco balím, přijde mi že se snad stěhujeme. Včera měl Daník první očkování, zatím bez reakce, ťuk,ťuk. Váží 4,9kg. Dnes jsem s ním byla na krvi, protože se mi zdá bledý, tak jestli není chudokrevný.
Na rehabce mi ukázala cviky na záda pro Vojtu, ale je to boj donutit ho, aby cvičil je to vždy s brekem. Ale je vidět jak mu to dělá práci, že jsou ty svaly slabý.

argousek
15. júl 2011

@denisee napiš mi prosím do IP, co cvičíte dík moc 😉

nanya
15. júl 2011

@denisee - jestli můžu poprosit, taky bych chtěla poslat, co cvičíte, do IP. Děkuji 😉

mispuli
15. júl 2011

@argousek
@bera28 nakonec to byl přiucpanej shunt,i když se to na CT neobjevilo ani na očním pozadí,v pondělí mu bylo opět zle,v úterý si ho z Písku převezli do Prahy,hned mu to otevřeli,pročistili a vyměnili katetr,středu jsme pobyli na Jipce,včerejšek na standardu a dneska nás pustili,Honzis je v naprostý pohodě 😉 😉 akorát je opět dohola,no aspoň mu zase arostou hustější a pevnější vlasy 🙂

simicak
15. júl 2011

@mispuli teda,tak to jste meli vzruso,ale aspon nato prisli a zas bude Honzikovi dobre 😉 Na leto se hola hlava hodi!!!!

argousek
15. júl 2011

@mispuli no tak to je dobře, že to zjistili, bude zase dobře a užijete si léto v klidu 😉 Posíláme pusu 🙂 Vlasy mu hned dorostou a bude mít na léto ježečka 😉

simicak
15. júl 2011

@denisee uzijte si krasne na chaloupce 😉

My ted mame docela taky teplo,ale holky tech 22 stupnu spatne nesou a neji,hlavne Viki 🙄 Ve stredu letime k nasim do Irska,tak se moc tesime,snad nam to cele neproprsi,jinak tam mezi tema kravama zmagorim 😝

lucia00123
16. júl 2011

agojte takze sa idem pochvalit, Damian tyzden bez kyslika papa 120ml a o týzden ideme domov ak to takto pojde a Vladko je uz odpojený ale este ho musia setrit lebo plucka stale nie dobre takze ten este potrebuje ak kyslika troska ale dobre nam je 🙂

simicak
16. júl 2011

@lucia00123 to jsou krasne zpravy 😵 😵 😵 Jsou to sikulove!!!!!

bera28
16. júl 2011

Ahoj holčiny,
tak už jsme zase na pár dní v Praze. Vůbec mi to tady nedělá dobře, už jsme zase nas**ná 😠 😠 Ale co, týden přežijeme a pak mizíme na 3 týdny zase pryč 🙂

Denisko, krásně si užívejte na dovče a odpočívej😉

Mispuli, to sláva, že se Honzíkův problém vyřešil a je už mu dobře!! 🙂 🙂

Luci, nádherné zprávy. Po těch stresech si to zasloužíš 😉 🙂

Kdo chce, může juknout na komplet fotky z Dobonic:
http://bera.rajce.idnes.cz/Cervenec11_-_Dobronice

simicak
17. júl 2011

@bera28 vitej zpatky. Fotecky jsou supr,jde videt,ze jste si to uzili. Lepsi nez more,co? 😉 Ty mas teda zivot,cele leto po dovolenych,aspon svistaci budou mit plno zazitku na detstvi 🙂

Ja se musim pochlubit,Viki mela vcea balet a byla tam uz sama,naklusala do telocvicny a pekne cvicila na znackach....teda aspon se snazila 😀 Taky uz skace snozmo,zacala pred trema tydnama,tak je z toho nadsena 😀 😀 a uz ovlada budouci cas,takze fakt mele tim pantem. Jinak ji rostou posledni stolicky,tak kadi porad,nespi,neji ☹ ☹ ☹ To jsou prvni zuby,co ji delaji problem,o tech predtim jsme ani nevedeli,chudak. Me teda hlavne stve,ze moc neji.
A Verunka byla ve skole na pikniku,tak se ji tam moc libilo,dostali ruzne darecky co pro ne vyrobii starsi deti a taky z nejstarsiho rocniku Emili,ktera ji bude pomahat,vodit na obedy atd.,tak si uz pohrali a Verunce se tam libi.Ucitelku maji moc hodnou,reditelka od pohledu krava 😝 skola tu je od 9-3.30,tak si ji uz moc neuziju ☹ Jinak teda neni to uplne prvni trida,je to jak v Cr predskolni povinna skolka,akorat se uz b udou ucit abecedu a pomalu do cteni se dostavat tusim,ale neplani pro ne zvoneni atd. a trida vypada presne jak ve skolce trida. Ted budem kupovat uniformu,takze pocitam 3 000kc - maras

drtka
17. júl 2011

Mamičky ktoré ste alebo boli ste odkázané na odsávanie mliečka ako ste na tom? Koľko krát denne, v akých intervaloch a hlavne koľko ste si odsali? Ja denne spravím len okolo 260 ml a posledné dni ešte aj menej. Pijem rôzne čaje na kojenie a jem aj homeopatiká. Nechcem prísť o mlieko ☹

simicak
17. júl 2011

@drtka ja jsem odsavala pul roku vkuse. Odsava se kazde 2hod. a v noci kazde 3hod.,jinak se mliko prestava tvorit a musis byt na odsavacce cca.15min.. Me to tak rekla laktacni poradkyne a mela jsem plno mlika. Kdyz se mi prestavalo tvorit,tak jsem odsavala prsa az do prazdna po dvou hodinach a do dvou dnu jsem zas mela dost. A taky jsem mela dobrou odsavacku elektrickou na obe prsa,odsavala jsem obe prsa naraz,jak u dvojcat,mela jsem velkou zasobu v mrazaku doma i v nemocnici. Odsala jse na jednou 200ml mliko,tim ze to byli obe prsa. Jinak jsem zadne caje nepila,jen jsem se snazila hodne jist a pit. Drzim palecky s mlikem a kdyz se ztrati,nic se nedeje,sunary jsou taky dobre 😉 Hlavne se s tim nestresuj 🙂

berryvajt
17. júl 2011

@drtka ahoj,ja som tiež odsávala...každé tri hodiny vo dne v noci (aj v nemocnici,baby sa nenaučili piť z prsníka)..na začiatku tak 100ml,potom stále viac a viac.Kým som nemala elektrickú odsávačku,tak menej,potom som kúpila medelu a stále viac a viac.Síce nie toľko ako simicak,ale tak cca. 1,5l denne (ale tak tiež po mesiaci).Pila som gravimilk a veľa vody.Hlavne kľud,aj tých 260ml je lepšie,ako nič. 🙂.Dominikovi prajem veľa zdravíčka.

miciatko
17. júl 2011

@lucia00123 joooj ako sa velmi tesim z dobrych sprav, uz odchod domov budete ratat na dni, moc drzim palecky za drobcekov nech uz je len dobre a nech coskoro su uz doma vo svojich postielkach, moc na teba myslim a prajem uz len krasne chvile s tvojimi chlapmi 🙂

drtka
17. júl 2011

@berryvajt Ďakujem veľmi pekne. A to som si myslela že aká som dobrá, že 260 - 290 ml denne 😀 Snažím sa kvôli tomu sa nestresovať ale naozaj nechcem o mlieko prísť. Hlavná vec, že prsia mám č.5. Dúfam, že sa to ešte rozbehne 😉

berryvajt
18. júl 2011

@drtka neboj sa,určite...u mňa to išlo tiež postupne..neprídeš o mlieko.A tie 5-ky ti teraz závidím 😀 ,a si dobrá,snažíš sa.To je dôležité.Viac urobiť nevieš.Odsávaš,nosíš mliečko,si pri Dominikovi - urobíš maximum.Ja som nemala veľmi dlho mliečko,ale mala som zásoby a nakoniec som bola rada,že tie prvé mesiace mali moje mliečko.Však boli také bezbranné,maličké vtáčatká - a teraz? 🙂

simicak
18. júl 2011

@drtka Dominicek stejne vvic nevypije za den,ne? Cim bude starsi a vic potrebovat,tim by se ti melo i vic tvorit mlicka 😉 Ja prvni tyden nemela mliko,odstrikavala jsem po kapickach a kazdy tyden jsem mela toho mlika vic a vic a vic a nakkonec jak dojna krava 😝

simicak
18. júl 2011

@bera28 ja mam pro tebe odborny,hloupy dotaz 😝 Kdyz je ta krize a staty a banky si dluzi vzajemne penize,proc je nevytisknou a nepredaji si a je hotovo?? A bylo by po krizi,ne?...........hloupa otazka,ale musim nad tim premyslet 😀 😀 😀

irsina83
18. júl 2011

@drtka ahoj ja tiez len odsavam a zatial este stale, zo zaciatku kazde 3 hodiny cez den ale na noc som si nechala pauzu aby som sa vyspala a potom opat cez den 😉 velmi dobre je pit Gravimilk aby vitaminy si do mliecka pre drobca 😉 ste este v porodnici??

drtka
18. júl 2011

@irsina83 Nie už som skoro mesiac doma z pôrodnice. Dominko je v nemocnici a my za ním skoro každý deň chodíme. Ale už sa neviem dočkať dňa kedy budem môcť byť pri ňom v nemocnici. Zatiaľ je stále na JIS. Pijem aj Gravimilk, všetko možné čo existuje. Dnes som sa zásobila aj Vineou

irsina83
18. júl 2011

@drtka jaaj zabudla som mala som 1,7 litra denne a darcovsku zmluvu pre ostatne deti 😉 pi vela vody a skus ten Gravimilk...pozri nemusis odsavat na litre, mne to bolo na obtiaz lebo mala mi nikdy to mnozstvo nedokazala vypit a tak som ho aj vylievala ale snaz sa udzat aspon to co mas 😉 malinky ho aj tak nevypije vsetko naraz 😉

irsina83
18. júl 2011

@drtka jeej medzitym si mi odpisala 😉 nestresuj sa ak sa to da 😉 a malinky mal aku operaciu? a kolko vazite??? dzim malinkemu palce mooocccc 😉

pehu
18. júl 2011

@drtka Ahoj, já jsem odsávala mléko co 3 hodiny ve dne v noci. Hned od začátku jsem měla odsávačku medelu, která je super. Odsávala jsem malému mléko 6,5 měsíce. Ze začátku jsem měla přes 1,5 l denně, takže jsem zásobovala i oddělení v nemocnici 🙂. Žádné čaje a podobné tekutiny na podporu jsem nepila. Až byl malý starší, tak jsem už tolikrát denně neodsávala. Kdyby ano, tak mám mléko déle, jenže malý ho stejně nechtěl a měl pak speciální na přibýrání 🙂.
Myslím si, že je to na přírodě, kdo má a kdo ne mléko. Od kamarádek vím, že velikost prs na množství nezáleží.Většinou říkaly,že kdo má poprsí větší, má mléka méně.
Ještě v různých brožurkách píší, že když matka nemá dítě u sebe, tak se má dívat při odsávání na foto miminka a prej to pomáhá tvorbě.

zofrinka
18. júl 2011

@drtka Ahoj!!! Treba odsávať tak častk, ako často by si mala dojčiť, takže cca každé 3 hodiny. A čo budeš mať navyše si daj pekne zmraziť do mrazáka, ani nevieš, kedy sa ti zíde. A hlavne sa nesmieš stresovať a nervovať!!! Chce to mať hlavu v kľude!! Je mi jasné, že je to ťažké, ale treba!!! Tiež som sa "rozkojila" pri malej keď mala 4 mesiace až potom, čo som sa ukludnila!!! Odpočívaj, veľa spi, veľa pi, a uvidíš, že to príde!!! Inak prajem veľa šťastia!!!!! Už iba šťastia!!!!!! Ahoj, Lucka

drtka
18. júl 2011

@irsina83 Operovali mu duktus (zatvorenie prepážky pri srdiečku). A dnes vážil 940 gramov, čomu sa veľmi tešíme 🙂 Keď sa narodil mal len 600 gramov , potom schudol (radšej nám nepovedali na koľko). Jemu stačí momentálne cca 160 ml denne , takže stále som v pluse ale stále mu zvyšujú dávky. Je veľký papáč 🙂