Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
11. júl 2011

@bera28 nic moc,3 dny byl úplně v pohodě a dneska opět prozvracel celou noc a stěžuje si na bolest hlavy,od shuntu to určitě není,tak už jsem zoufalá,jediný,co mě napadá je migréna,ale fakt netuším ☹ ☹
Protivín už není tak daleko od Bechyně 🙂 ,zajeďte na krokouše

drtka
11. júl 2011

@olcana80 Ahoj. Ani nevieš ako som rada, že sa našiel niekto s podobným problémom. Ako som pozerala tak aj ty si mala mať dvojičky ☹ ? Čo sa stalo u Vás?
Doteraz som plakala. Stále sme dúfali, že sa mu duktus zavrie ale bohužiaľ nie. Operácia bude pravdepodobne zajtra, ešte si máme zavolať. Strašne sa bojím. Ja viem, že zákrok nie je náročný, len nás strašia tým, že malinký je malinký a môže sa stať hocičo. Pre takéto detičky sú narkózy nebezpečné. A kde Vám to operovali a kde ste ležali? Aj nás ubezpečujú tým, že ak sa mu duktus zavrie, tak sa mu výrazne polepší. My máme problémy s dýchaním, klesá mu saturácia a práve táto operácia by mu mala pomôcť. Ako vidím máme veľa spoločného. Aj my sme mali zápal pľúc, infekciu......

olcana80
11. júl 2011

@drtka Od 19tt ma začali bolieť kríže a tvrdlo mi bruško. 2 týždne som bola v nemocnici, dávali mi infúzie, ale nepomáhalo to veľmi. Potom som sa v ten hrozný deň zobudila, vstala z postele umyla a dostala kŕče a na 5 kontrakciu mi odtiekla plodová voda.
Sáru operovali v Bratislave, ale nebola som tam s ňou. Aj ja som mala strach a o to väčší, že ju prevážali v decembri sanitkou, keď boli najväčšie snehové fujavice ☹ . Cesta z Prešova trvala 7 hodín.Ležala tam po operácii asi 24 hodín a prevážali ju naspäť. Ale zvládli sme to, vďaka Bohu 🙂 .Ty máš aspoň tú výhodu, že ju nemusia transportovať. Musíš veriť, veriť a ešte raz veriť. Pred sebou máš ešte veľa stresu a dlhú cestu. Držím palce.

simicak
11. júl 2011

@drtka drzim moc vsechny palecky,at operace dopadne co nejlepe 😉 Moc me to mrzi z Alexem,urcite bude na brasku dohlizet z nebicka 😉

denisee
11. júl 2011

@drtka : U Vojtíška taky čekali, pak zkoušeli léky a nakonec, když mu byli dva týdny, operovali ho v Motole, letěl vrtulníkem 🙂 proběhlo to v pořádku a díky té operaci už ho mohli konečně odpojit od plicní ventilace. Vím, že máš strach taky jsme měli, k srdíčku se dostanou otvorem mezi žebry, Vojta má asi 10cm jizvičku na levé straně hrudníku. Držím palce!

argousek
12. júl 2011

@mispuli jaj tak to snad nic nebude a jste v nemocnici nebo doma??? Držím palečky, aby byl brzy fit 😉

@drtka držím palečky ať vám dobře dopadne ta operace. Určitě to dobře zvládne 😉

bera28
12. júl 2011

Čau ženský, hlásím se z Prahy. Teď jsem dorazila, zítra tu mám celý den práci a večer zase mizím směr jih🙂

Drtka, co nového, už je po operaci?? Myslím na tebe i malého 😉

@mispuli, to je teda divný. Co to toho Honzíka může trápit? 😕 😕 A nemá to z vedra?? Hlavně ať už je mu líp.

My jsme včera odpol vyrazili zase na raft. Svišťákům se to předtím tak líbilo, že tak dlouho žebrali, až jsme jeli. A docela daleko, měli jsme to i s přestávkou v hospodě 🙂 Takže když jsme vpodvečer dorazili zpět,tak Anetka na dotaz "Kde jste byli?" odpovídala "Jeli jsme na lodi do hospody" 😀 😀 Hodím vám pár foteček, abyste nasály vodáckou atmosféru 😉
Jo a ještě mám jednu novinku - Kubajz konečně umí skákat snožmo🙂 Tak teď skáče všude a ze všeho 😎

bera28
12. júl 2011

Tak a takhle si užívám já - nejlepší ledová káva se zmrzlinou, kterou jsem kdy ochutnala. Mňam 😵

argousek
12. júl 2011

@bera28 jéééé krásně si to užíváte a ta káva s tou zmrzlinou hmmm 😀 😀 😀

u nás dneska hroznej hicák, tak jsme se koupali a Adámek řve, když ho dáváme do vody, že tam nechce a Štěpánek pro změnu řve, když ho vyndaváme z vody, že tam chce ještě být, přitom už je celej modrej a drkotá zubama 😅 Jsou to úplný protiklady, ti naši kluci 😕

drtka
12. júl 2011

Ahojte. Všetkým ktorým ste dnes na nás mysleli veľmi pekne ďakujeme. S radosťou a úľavou oznamujem, že Dominik má operáciu úspešne za sebou. Ešte je 24 hodín na JIS. Je naozaj veľký bojovník a maminka s ocinkom sú na neho pyšný 🙂

rovni
13. júl 2011

@drtka super!Dominik je šikulka!
Danko ide dnes na kontrolu detskému chirurgovi či mu zostúpili guľky-mne sa to moc nezdá-hlavne ľavá,naposledy na kontrole nám tiež hrozili operáciou-ach jaj 😖 viem,že to nie je náročná operácia,ale aj tak mám strach z narkózy.Uvažujem o jednodňovej chirurgii,aby bol čo najmenej stresovaný z nemocničného prostredia a lekárov,ktorých on nemá rád.
PS:Naozaj sa uz snažíte o ďalšie bábo? 😉

berryvajt
13. júl 2011

@drtka super...super...super...gratulujem a teším sa s tebou.Je veľký bojovník... 🙂

bubu4125
13. júl 2011

ahojte...tak a sme doma z BA! operácia dopadla dobre o týždeň kontrola!
dostala zase krvičku, kvôli sprostej NR! nepredpísali jej železo! a ešte nám dali aj zlé mliečko pre malú!
Mala dostať Nenatol a oni jej dali Nutrilon HA1!!! hrôza s tou NR!

simicak
13. júl 2011

@drtka krasne zpravy 🙂 a @bubu4125 tak samo 🙂 Misa je sikulka 😉

Holky,my dnes byli ve skole na pikniku na seznameni,Verunka dostala darecky co pro ne udelali deti ze starsich trid a pak kazde dite ma pridelenho kamarada,z nejstarsiho rocniku,tak si s nema hrali a pak je budou brat na obed a pomahat jim.
Jinak teda muzu zapomenout na nejakou praci 😢 😢 😢 😢 Druzina na den 300kc a pres przdniny 600kc a to nemluvim o tom,ze przdniny maji co 5tydnu aspon tyden a vanocni maji mesic!!!!! A kdzy to roznasobim s Viki,tak to bych musela byt nekde reditelka ☹ fakt blazni s tema cenama,uz se nedivim,ze tolik matek je tady doma,proc by taky chodili do prace,kdyz jim z penez nic nezbyde. Ale ve skole muzem pomahat a maji tam ruzne rodicovske organizace atd.tak uvidim,co bude. Snad se mi podari najit neco na pul uvazku aspon a stridali by jsme se s manzelem,docela me to vzalo,jsem se tesila,ze pujdu do prace

@bera28 krasne si to uzivate 😵 Taky bych chtela jezdit do hospody lodi 😀

olcana80
13. júl 2011

@drtka Teším sa s vami,že vám operácia dobre dopadla a že to máte šťastlivo za sebou. 🙂
@rovni Tá operácia naozaj nie je náročná, nemáš sa čoho báť. Syn to absolvoval, keď mal 1 a pol roka. O 10hod ho operovali a o 16hod, už behal po chodbách.Od bolesti som mu dala čípok hneď po operácii a pred spaním, aby lepšie zaspal. Popri tom zákroku mu spravili aj predkožku. Ak si dobre pamätám, jeden deň sme prišli, druhý deň mu to spravili a na tretí sme šli domov.

lucia00123
13. júl 2011

ahojte tzak v piatok druhy pokus a nastupujem k chlapcom damianko velky chlapcek uz je bez kyslika dnes treti den😀 a Vladko je este na stroji ale infekcia ustupuje tak duuufajme ze v piatok bude pekne v perinke ten uz bude mat 3 kg.-D macko moj

martinka1987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kijusqa
13. júl 2011

@drtka super gratulujem aj tu 😀 a pojde uz na to oddelenie ako si pisala?

olcana80
13. júl 2011

@lucia00123 Výborne, že už Damiánko kyslík nepotrebuje, nech sa aj ďalej takto dobre drží a ešte Vladkovi nech prejde tá infekcia, odpoja ho a pôjdete domov a to bez kyslíka. Držím veeeeľmi prsty aj tie na nohách, nech sa tak stane 😀. PS:Tí chlapi ti ale krásne priberajú ťuk-ťuk 😀.

miciatko
13. júl 2011

@lucia00123 moc drobcekom drzim palecky nech je uz len dobre a tebe prajem vela sil, nech to zvladas a nech ste uz coskoro doma

lucia00123
13. júl 2011

@olcana80 ano ano priberaju len aby dýchat chceli pekne no Damian zacina ale cio vydrzi neviem a Vladko ten neviem kedy prekvapi 😎

diid
13. júl 2011

@rovni a preco tak skoro? ved do 3r. mozu este same vzostupit.

kijusqa
13. júl 2011

@simicak to myslis vazne ze druzina 300 na den?ne na mesiac?ja robim v druzine a my mame 300 na mesiac a prazdniny sa neplatia,ked sa nam nahlasi viac ako 15 deti cez prazdniny musime normalne pracovat a rodicia nic neplatia(okrem stravy samozrejme)

drtka
13. júl 2011

@kijusqa Áno. Už je naspäť na svojom oddelení. Chúdatko naše je taký popichaný, polepený a nadopovaný liekmi. A aby nám nebolo málo tak dnes sme sa dozvedeli, že malinký má HYPOTYREÓZU (zníženú funkciu štítnej žlazy). Dostáva už liečbu. Keď som si to vygooglila tak by nebolo všetko jedno. Neliečená hypotyreóza nie je žiadna sranda. Doktorka nám ale povedala, že to môže byť iba dočasné, že u takýchto detičiek to býva a neskôr sa to upraví. Máte s tým niektorá skúsenosť?

kijusqa
13. júl 2011

@drtka bozenky drobcek malinky co si vsetko musi vytrpiet,s tou stitnou nemam teda ziadne skusenosti ani som o tom nepocula

rovni
14. júl 2011

@diid lekar povedal,ze mali by zostupit do jedneho roka,tak neviem,ale tiez som sa docitala,ze u niektorych chlapcov sa cakalo aj do 3-rokov alebo aj viac.Inak vcera sme nijako nepochodili,Dr.ma dovolenku

diid
14. júl 2011

@rovni mozu sa potom pichat aj hormony niekedy to pomoze, inac ta operacia. Netreba cakat dlho, moj muz ju mal az skoro v puberte a bolo dost neskoro.

olcana80
14. júl 2011

@rovni Ja si myslím, aj keď neviem ako vysoko to má tvoj syn, že to operujú tak skoro preto, aby sa vyvíjali a rástli dobre. Vraj keď sa to operuje neskoro, môžu byť menšie, ale isto to neviem. Môj syn to mal dosť vysoko. Veď lekári sú odborníci, nech to oni posúdia. Ak rozhodnú, že treba, tak sa tomu nebráň.

olcana80
14. júl 2011

@diid Tie injekcie sa už nepichajú.Vraj už nie sú na trhu. Sú dosť bolestivé a zriedka pomôžu.

diid
14. júl 2011

@olcana80 nie rastli, muz bol operovay skoro v pubere a vajko bolo normalnej velkosti, len cim dlhsie je v brusnej dutine tak je vacsia sanca ze bude menej spermii az neplodny a tiez riziko neskor na rakovinu semennikov.