Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
23. aug 2011

@fajn nejsi hrozná 🙂 náhodou tě úplně chápu,my měli v červenci děti na 3 dny u našich a já si tak krásně odpočinula a měla jsem skoro pocit,jak kdybysme měli první líbánky 😀 😀

za hoďku máme být na kontrole v rizikovce,tak se těším,jak bude primář vydřenej z Mišáka,tedy pokud se předvede v dobrém světle,ale snad jo,když jí nebude nic dělat

bubu4125
23. aug 2011

dakujem pekne!
tak ja som to piatok všetko obvolala...zavolala som na spojovateľku, lebo na tom čísle mi to nikto nedvíhal! tak ma prepojila...no, a tam mi povedali, aby som nechala číslo, že oni zavolajú, lebo že tam tá sestra akurát nie je!!! tak mi volali včera, že akurát drží moju pozvánku, tak že na 12.09. o 13.00hod....super, lebo v ten deň idem s malou aj na genetiku!
no a k Jakubičkovi som sa dostala cez asi 4čísla, pokiaľ som sa dovolala...no a objednal nás na 27.09!!!
teraz vo štvrtok ideme s očkami aj s uškami...keby tá NR nie je tak ďaleko!!!vrrrrr.....
ale hlavne, že bude všetko ok!!! zajtra do poradne! rátam, že bude mať okolo 4200g!!!
ako priberali vaše detičky??? no, moja je v 27tt narodená a teraz má akurát dnes 16týždňov od narodenia!!!

drtka
23. aug 2011

Takže vo štvrtok alebo piatok čaká Dominika operácia očí ☹ Veľmi sa toho bojím. Ako ste boli vy na tom? Väčšine z Vás operovali očká laserom. Ja zatiaľ neviem ako ale bolo nám povedané, že mu to budú robiť pod narkózou a toho sa strašne bojím. Aj Vaše deti museli byť pri tom v narkóze? Ako dlho to trvalo?

maartinkaa
23. aug 2011

@bubu4125 ahoj aj my sme chodili k jakubickovi, ale my sme mali vsetko v prepustacej sprave,,,,aj neurologiu v nitre, kontrola usiek a aj jakubicku,,,,mali sme tam aj presny datum a aj cas 😉

adra22
23. aug 2011

@drtka Ahoj dávidkovi operovali očká v Blave, ano bol pod narkozou a koľko presne trvala operácia ti neviem povedať. V piatok ho operovali a v piatok o týžden nás prekladali naspäť do nemocnice, to už len na pribratie. Potom sme absolvovali kontroly najprv každý týžden potom menej často, teraz akurát ideme na kontrolu do BA lebo nás objednali po pol roku po operácii na kontrolu do BA, ináč chodíme na kontrolu k našej očnej do ZV. Neviem čo by si ešte chcela vedieť.

bubu4125
23. aug 2011

@drtka ahoj,,,aj nám operovali očká...my sme nastúpili pondelok do BA, spravili odbery a vyšetrenia...
nie si tam s dieťaťom na izbe...si úplne niekde inde, ale môžeš tam byť kedy chceš a ako dlho! budeš ho chodiť kŕmiť, ja som chodila každé 3hodiny...okrem 01.00hod v noci 😖
utorok jedla naposledy o 04.00 ráno a o 11.00 ju brali na sálu...okolo 13.00 mi volali, že je už späť...ešte búvala...najskôr mohla jesť až o 16.00 aj to len polovicu toho čo zvykne!!! ale prebrala sa až o 18.00hod...a potom papala o 21.00hod., lenže sa strašne zanechávala, prestávala dýchať, bola to strašná záťaž na jej organizmus po narkóze!!! tak jej zaviedli sondu na noc...o 07.00 som k nej išla, tak papala už z fľaše...a v stredu o cca 11.00hod nás pustili domov! tj boli sme tam necelé 3 dni!!! o týždeň kontrola v BA...takže bolo všetko ok! našťastie!!!

@maartinkaa ja mám strašnú správu...mala som tam akurát číslo na Klobušickú (očné) a na ORL!

lucia00123
23. aug 2011

dievcata nemate niekto dg: bronchopulmonálna dysplazia? dnes sa Vladkovi velmi zle dýchalo☹(((

adra22
23. aug 2011

@bubu4125 tak to ste mali super mi sme tam boli týžden ale ja som nebola s ním hospitalizovaná nebolo miesto tak som tam bola u kamošky ale tiež som chodila každe 3 hodky na krmenie

kmoor
23. aug 2011

@lucia00123 ahoj, můj malej ji má....nikdo s tím nic nedělá, jen mi v nemocnici řekli, že do 3 let by to snad mělo samo zmizet...k naší dr. chodíme snad každý týden, máme toho víc, a poslední dobou strašně chrčí...dr. říkala, že na průduškách nic nemá, ale že s tou ventilací to nikdy nebude žádnej zázrak...a to počasí jim taky určitě nepřidává.... 😒

fajn
24. aug 2011

@lucia00123 Dianka ji má taky,ale že by se to mělo samo nějak upravit to nevím.My chodíme do pneumologické poradny a máme léky na to aby se ji roztáhly průdyšky. Každej den máme jeden vstřik flixotide a když je nejh§ř tak Ventolin. Didka je hodně zadýchaná a teď když jsou ty vedra tak ji to taky nedělá dobře. Hlavně se budeš muset dávat pozor na mlhy to způsobuje bronchitidy což už máme několik za sebou. Vše je to tím že byla víc jak 3 měsíce na umělé plicní ventilaci

lucia00123
24. aug 2011
lucia00123
24. aug 2011

@fajn ale najhorsie je ze my nemame ziadne lieky a to este aj Vladko bol najmenej na ventilacii. Jaj cez obed mam volat primarovi do NR na plucne som zvedava

lucia00123
24. aug 2011

@drtka drzim palce operacia je v poriadku robi sa laserom je to rýchly zákrok mojim operovali dva krat Damiankovi a Vladkovi raz.

fajn
24. aug 2011

@lucia00123 ten je velikej 🙂

tak mu to řekni když tam budeš volat

lucia00123
24. aug 2011

@fajn ahoj no volala som prave s doktorom a ze mu mam dat do mliecka nutriton a podla toho ak to bude pretrvavat tak sa mame ist dat hsopitalizovat k nemu lebo ze on si to potrebuje odsledovat tak uvidime co a ako

kmoor
24. aug 2011

@lucia00123 jůj, ten je nyny 🙂
@fajn my na to taky nemáme žádné léky, nikdo mi k tomu skoro nic neřekl, tak hlavně dr. o tom ví, když je kašel nebo něco...

argousek
24. aug 2011

@lucia00123 Adámek jí má taky a je bezproblémů 😉 Když byl malej, tak jsme do půl roku každý den inhalovali a teď už jen při nemoci a je bez problémů. Trochu pokašlává při větší zátěži, ale kdo to neví, by to nepoznal. Vrcholovej sportovec z něj asi nebude, protože to by neudýchal, ale jinak ho to nijak neomezuje 😉

lucia00123
24. aug 2011

@argousek a co inhaloval?

argousek
24. aug 2011

@lucia00123 budiair ale měl docela velkou dávku asi 2x denně tři vstřiky a teď nám doktorka na alergologii, říkala, že si myslí, že to bylo hodně. Ale měli jsme to tak asi půl roku a pak při nemoci 2x denně dva vstřiky 😉

zzuzana82
25. aug 2011

ahojte chcela by som sa spytat baby odkedy asi zacali Vasi krpci past koniky? bo ten moj maly nervak si nechce na brusko ani lahnut nieto este dvihat hlavicku, ale ked ho mam na sebe tak si ju pekne vyrovnava a drzi uz pomalinky aj sam 🙂

lucia00123
25. aug 2011

dievcata prosim Nutriton je aj na predpis alebo si ho musim celý platit? vcera som zacala davat a je to male balenie ved o chvilku nebude 😀

lucia00123
25. aug 2011

@zzuzana82 ahoj moj Vladko uz pasie asi mesiac ale Damianko tiez nechce asi este nie je jeho cas 😀

saskah7
25. aug 2011

@lucia00123 Nutriton sa da aj na predpis, ale musis mat potvrdenie od gastrosa zo sona, ze ma potvrdeny reflux... ak to nemas, tak si to vybav... ale rozdiel je asi len 2-3 eura (ale aj to potesi)... ked budes mat to potvrdenie, tak sa da aj predpisovat napr. NUTRILON AR alebo aj BEBA ma nejake take AR mlieko..... a to vyjde asi vyhodnejsie, nie som si ista... ja zatial len skusam, na co sa chytia ti moji, kupila som si na skusku aj AR ale nezda sa mi lepsie ako pridavat Nutriton... hoci je to vlastne pohodlnejsie, ze to mam 2v1 😉

lucia00123
25. aug 2011

@saskah7 no ja im davam papkat Beba HA 1 PREMIUM a pridavam Nutriton na zahustenie lebo potom grckame a gastro je na dovolenke a sme objednaný o mesiac 😠

denisee
25. aug 2011

Ahoj holky! 🙂
některé mě už načapaly na FB, tak se musím nahlásit i na koníkovi 😀 .
V neděli jsme se vrátil z prázdniny, mm šel dnes do práce a Vojtu mám u našich, protože tady v tom bytě se nedá vůbec existovat, já byla u našich už 3x žehlit, tady bych dostala infarkt. Měli jsme se krásně, do Budějic se nám nechtělo. Daník je smíšek úplnej opak Vojty. Vojtovi zatím žádná školka nevyšla, něco mají otvírat v listopadu a lednu. Tak uvidíme.

drtka
25. aug 2011

@bubu4125
@lucia00123 Operáciu máme úspešne za sebou 🙂 Máme retinopatiu našťastie len 1 stupeň. 5.9. ďalšia kontrola, takže dúfam, že všetko dobre dopadlo a zrak bude mať ako jastrab 😀

lucia00123
25. aug 2011

@drtka drzim palce a dufajme ze to bude dobre a nebude sa operaia opakovat ako nam........lebo ze kusok sietnice sa zle spravil 😠

drtka
25. aug 2011

@lucia00123 Fúha, tak to by som bola nerada ☹ A koľký stupeň retinopatie mali chlapci? Teraz sú už v poriadku?

maatkka
25. aug 2011

Ahojte babule 😉
tak ja od zajtra uz definitivne do prace... dnes som bola len tak pokukat co nove povybavovat papiere a od zajtra uz oficialne... takze materska dovolenka nadobro za mnou! neuveritelne ako to ubehlo! ved v nedelu ma Julinka tri roky!!! 😵
este sme tie posledne uuuplne volne dni vyuzili na kupaliskovanie (mm s Lilinkou su na kupku aj teraz 🙂 )... stanovanie... boli sme v zoo v dinoparku... prespali sme u segry valali sa v bazene a grilovali - dodam fotky 😉 dnes som bola este rychlo u kadernicky na nechty a som pripravena zacat pracovat 😀

vevericka23
25. aug 2011

Ahojte baby, tak pripajame sa k vam. My sme sa narodili v 27tt 685g a 30cm
Chcem sa spitat ako to je vlastne z detickamy takto skoro narodenymi, co vam vlastne vraveli dr.?