Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

berryvajt
23. okt 2010

Ahojte, mám otázku. Kedy môžem zmeniť bábätkám trojhodinový režim?Zatiaľ ich budím tak ako v nemocnici každé tri hodiny na papanie. Sofika mi papá ako v nemocnici, na dvakrát tých 50ml,Johanka 70-80ml,ako mám predlžiť dobu medzi papaniami ?Cez deň je to ok, ale v noci?Mám ich nechať spať?Mám ich budiť?Ako im vytvoriť pevný režim?Momentálne takéto otázky ma trápia. Ináč sme v pohode, papajú,spinkajú, cvičíme zatiaľ trikrát denne,ale od pondeľka už štyrikrát..Takže zatiaľ to stíham,čo bude neskôr neviem,ale snažím sa.Pomoc nemám, len mm po večeroch aspoň o pol ôsmej a o pol jedenástej, dokonca ešte ráno stíha o pol osmej. Snaží sa...
Ak máte čas, napíšte mi,ako ste to robili vy.ďakujem.

zabka85
23. okt 2010

@myskaaaa Tak nás začala dr. očkovat přesně v 7 měsících a měli sme každých 14 dní jedno.hexy 3 prevenary dva.třetí se prý dává až někdy dýl.Tubera nás čeká 1.listopadu a pak nám prý dá s nejakým odstupem cca 1 měsíce spalničky....my čekaly na váhu 5kg.reakce nebyly žádný(ale dávala nám hexu a prevenar zvlášt aby nebyli reakce tak veliký kdyby náhodou)
@berryvajt Ahoj tak já mám jen jednu princeznu ale individualní kojení sme měli už na nedonošencích.Jinak nám říkaly že pokud děti prospívají tak se nemusí dodržovat noc ani tři hodky.A ještě holky co měli dvojčata to zvládly samy co vím občas k ruce nějakou babičku nebo tetu ale hlavně partnery a šlo to.asi určitě je duležitý udělat si sistém a vím že se jim vedlo si děti naučit i na to že se budili chvíli po sobě a hlavně asi obrnit nervy když jedno brečí ale to druhé má přednost tak se nehroutit.Musí hold pochopit že jsou dvě 😀

maatkka
23. okt 2010

@berryvajt ty si ale sikulka ako to paradne zvladas!!! 😉 my sme Lilinku budili este asi dva mesiace aj v noci aj doma kazde tri hodiny - ale pravdupovadiac uz ani neviem preco 🙂 asi nam to tak kazala dr. alebo v rizikovej poradni...
od stvrteho mesiaca som ju krmila (v spanku) tesne pred tym ako som si sla lahnut a sama sa zobudila az okolo stvrtej nad ranom - len sa napapala a spinkala dalej do cca siedmej... potom uz spinkala celu noc - tak 12 hod. napr. od osmej do osmej a tak...

jecidlo
23. okt 2010

berryvajt: jestli muzu radit, tak urcite je bud i v noci, jsou zatim moc malinke nez aby si to urcily samy a navic, pokud ti zacnou jist individualne,t akse z toho zblaznis. Ted nevim jestli zvladate kojit nebo jestli mate mlicko z flasky, ale uvidis, ze si na ten rezim zvyknou a i pro tebe pak bude lepsi, ze budes vedet, ze proste ve tri je jidlo, obe, tak se nemuze ven atd, my jsme to takhle delali az do pul roku, teprve pak jsem jim doprala trochu volnosti a na ukoncenem 7 mesici jsme pomalu zacali prikrmovat. Kdybys chtela neco poradit, tak klidne napis do vzkazu.

simicak
23. okt 2010

berryvajt,ja bych je jeste budila na krmeni a s rezimem se zacina od druheho mesice korigovane 😉 A na krmeni se pak zeptej na poradne,oni ti reknou,jestli to pak muzes prodlouzit a nebo je nechat spat,ted jsou ale jeste malicke. Zvladas to moc krasne,klobouk dolu,s dvojcatky 😵 😵

Holky,vcera bylo uplne supr!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja milovnik Michala Davida a stare hudby,normalne ten metal na zivo je uplne neco jineho. Doma nesnesu ani od manzela rockovou hudbu. Byla jsem mile prekvapena,lidi slusni,nikdo nezduchal,zachody ciste,uuplne supr bylo. Je ale pravda,ze jsme vetsinu casu stravili v zakulisi s kapelama na kozenem gauci u rautu a hudbu jsme sledovali taky z podia,uplne bomba. Videla jsm ty davy fotografu pod podiem a pak ty stovky lidi jak sili 😵 😵 😵 😵 A jak vlezl na podium manzel kamosky s tou svoji kapelou,tak vsichni rvali na ne...no fakt uzasne. A hlavne mi prislo vtipne,jak jel na tu basovku a rval,tezky metalak a ja ho doma znam jak vynasi kos a hraje nasim detem divadlo s plysovou kacenkou 😀 😀 😀 No fakt predsudky,predsudky. Jsou to hold normmalni lidi,jako ti co poslouchaji ABBU apod. Moc jsem si to uzila
Zitra pro zmenu jdem s Verunkou na narozeninovou party jeji kamaradky,tak se taky tesim a hlavne ona se snad nato tesi jeste vic nez oslavenec 😀 Ted jsme dobalili darek.
Vikous je nejaka divna,je hodne protivna,usla v pet vecer...v patek byli u doktora,protoze mela vyrazky a teplotu jeden vecer a nic nenasli. Tak snad je v poradku,docela me to stresuje ☹ ☹ Ale je pravda,ze se ji i dorezavaji zbytky zubu ven,tak snad to je temi zoubky,bobek malicky

myskaaaa
23. okt 2010

Dekuju moc za rady...DIKY!!!!!

bera28
23. okt 2010

berryvajt, a jak jinak doma? Už jste si zvykli? Jestli můžu doporučit, tak se snaž mít přesný režim hned od začátku. Jinak se s dvojkama zblázníš a nebudeš dělat nic jiného, než krmit (případně odstříkávat) a cvičit. Já souhlasím s holkama, že teď jsou ještě malé a určitě bys je měla budit. Co mě radili v porodnici, tak se poté nechává 3hodinový režim přes den a upravuje se noc na 4-6 hodin. Ale samozřejmě bude záležet jak budou holčičky prospívat a jak ti budou baštit. Aneta ještě v porodce vyzunkla i 120 ml a už tam měla povolený režim krmení jen 6x denně. Jenže tenkrát se budila jak hodinky přesně po 3 hodinách, takže jsem furt jak pako krmila 8x denně. A stejně jsem musela vstávat kvůli Kubovi, který zápasil se 70 ml, takže to bylo fuk.

Simi, takže koncert úžasný, jo? 🙂 🙂 Taky bych někam vyrazila. Ať je Vikouš mrzutá jen kvůli zubiskům a není to žádná počínající nemoc.

Já mám dnes večer jen pro sebe, HURÁ🙂 🙂 🙂 Chlap šel s kámošema na pánskou jízdu, svišťáci chrní, to je veget. Akorát na mě něco leze, škrábe mě od rána v krku, tak se jdu zahrabat do postele. Tak všem dobrou 😉

leni96
23. okt 2010

Ahoj holky, myslela jsem si, že se zapojím do diskuze, ale nestíhám vás číst ☹ .
Denise moc gratuluju k těhu 🙂
Máme se dobře, trošku jsme pomarodili, mně to chytlo až dnes, chraptím, no hrůza. Míšovi se vede dobře, včera jsem objevila, že mu začínají růst zoubky 🙂. Lenička se chce pořád o brášku starat, dneska ho maximálně rozesmála, ještě jsem ho neslyšela se tak hlasitě a s chutí smát, drobka malýho 😀. Dám aspoň nějakou fotečku.

leni96
23. okt 2010

hmm tak nevím, nejdou mi nahrát fotky, zkusím to zítra 😖

maatkka
23. okt 2010

Ahojte baby
tak ja sa vam idem vyzalovat aky som dnes mala blby den. Rano som sa zobudila s takou bolestou chrbta ze som sa ledva doplazila do kuchyne po tabletku. Ked prisiel mm zaviezli sme Lilinku nasim a zobral ma na pohotovost. Tam milion ludi - ako naschval. Dr. mi dala injekciu a lieky. Vecer som si dala tie lieky a za chvilku mi zacalo nenormalne rychlo bit srdce tocila sa mi hlava hadzalo ma bolo mi zle... Tak podme naspat na pohotovost. Pytala som sa ci to mozu byt nejake ucinky tych liekov tak dr. povedala ze mozu ale je to velmi nepravdepodobne. Merala mi tlak tep samozrejme rychly vysoky. Tak ma poslala na interne. Tam EKG v norme az na tu tachykardiu. Napisala mi doporucenie RTG chrbtice a neurologiu a samozrejme v pondelok mam ist k mojej dr. Nechapem... Stale je mi nejak divne toci sa mi hlava...
Pre Julinku sme prissli az o 22.h. Samozrejme nechcela ist od nasich ani nechce spat. Mm este aj pokazil vyfuk na aute ked vychadzal na obrubnik pri nemocnici... No fakt nanic den...

petraguerra
23. okt 2010

Ahoj Simco jsem rikala,ze ti zavidim 🙂 🙂 Ja jsem driv v CRtaky strasne parila a litala po vsem moznem,disco,country,plesy,baly a death metalovy a rockovy a metalovy koncerty-proste vsude.Mam kamose v jedny death metalovy skupine tak s nima jse,m obcas nekam jela...Alibilo se me to taky-me se libi Pandemie myslim jsou z Chebu...uz nevim je to davno.
My jsme dnes byli v play parku-kluci si to uzili,jezdili na vsem moznem.Matej hlavne tam kde mohl ridit,byli jsme na ruskem kole a oni vlezli na tu velikou lod co se houpe.Oba vylezli zeleny 😀 😀 Jak se to rozhoupavalo tak se malej smal a potom uz tedy jen sedel a cumel a zpatky byli oba jako zarazeny prdy 🙂 Po asi 5min rikal Frana ,ze mu tam bylo docela spatne jak se to houpalo...me na tom taky je spatne tak na to nelezu.Byli i ve strasidelnym zamku,az kdyz vjeli dovnitr tak jsem si precetla,ze to neni vhodne pro male deti?! 😕Kazdopadne to Matesovi nijak neuskodilo 🙂Ale tedy potom se udelala zima jsme radeji jeli domu.Tak me holky zitra prijede na tu oslavu asi 25lidi 😕 😕 Musim pripravovat pohosteni a jdu zdobit dort 🙂
Beryvajt jsem rada,ze jses ozvala a ze jste doma v pohode 🙂 Ja jsem malymu davala mliko kazde 3hodiny dost dlouho urcite vic nez dva mesice,ale chapu,ze kdyz mas dve deti potrebujes si taky obcas odpocinout.Drz se hodne sil 😉
Leni ty jo uz ted zuby v 5mesicich?My cekai na prvni hooodne po roce se vyklubal...

leni96
24. okt 2010

Maatka, ať je hlavně brzo líp 😉 , já mám chycené hlasivky, tak dnes jen šeptám ☹ , to je tím hnusným počasí, nesnáším podzim 😠 .
Přidávám ty fotečky 🙂. Jinak dneska mě Michálek při kojení pěkně kousnul, no ještě ty zoubky snad mohly radši počkat 😅 .

argousek
24. okt 2010

@maatkka tak to byl teda den ☹ Už je ti líp??

@berryvajt já krmila Adámka přes den po 2hodinách, protože pil málo, vždycky tak těch 70ml, víc nedal. Tak jsem ho krmila častěji a po menších dávkách, v noci po 4hodinách. Časy krmení jsem si hlídala, docela nám pevnej režim vyhovoval. U Štěpána to nehlídám, ale je přesnej jak hodinky, pravidelně si říká sám.

@leni96 krásné fotky 😉 Je to pohoda s donošencem, viď. Holky já si to nemůžu vynachválit 😀 A kolik vážíte a měříte? My máme teď odložené očkování hexou kvůli těm antibiotikům, tak to dostane až v půlce listopadu a domluvila jsem se s doktorkou, že prevenar a hexu dáme zvlášť, že měl posledně Štěpán negativní reakci 😒

@petraguerra tak ať se oslava vydaří, pak vlož nějaké fotky 😉

maatkka
24. okt 2010

argousek leni dakujem 🙂 dnes je mi uz lepsie - teda skoro normalne - az na ten chrbat ☹ straaasne ma to boli dole v krizovej oblasti (mam zrejme zapaleny nerv) ziadne ibalginy fastumgely ani nic podobne mi nezabera a tie lieky od dr. mam zakaz uzivat kedze neviem ci mi to vcera nesposobili... takze len trpim 😔
uvidim co mi povie zajtra moja dr. inak mam v sprave napisane doporucenie na rontgen chrbtice a neurologa - takze mam dlllho o "zabavu" postarane... (konecne sme vybavili Liluskinych lekarov - teraz uz ideme az o rok na kardio o pol roka na ocne a o pat mesiacov na neuro) musim behat po doktoroch so sebou - zajtra moja prakticka dr. potom ten RTG potom neurologia potom interne potom som objednana na sono prsnikov potom na gyndu a 2.12. k zubarke... horooooor!
peti napis aka bola oslava 😉 a daj fotecky... sa tesim 🙂
leni maly je kraaaaaaaasny 😵 (ale to ti pisat nemusim 😀 )... Lenicka je super sestricka!!! 😵 to musi byt naaaaaaaaaaadherne ked ho rozosmieva 😵 😀 🙂 😵 vidno ze sa maju radi - to je uzasne nieco 😵 a tebe zelam skore uzdravenie...
argousek to sa tak krasne cita ze si to nevies vynachvalit 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 🙂 naozaj 🙂 s tym zvlast ockovanim je to urcite lepsie - my sme tiez mali len raz hexu s prevenarom a iba vtedy mala Lilu reakciu - teplotu...

maatkka
24. okt 2010

ozaj este som chcela napisat ze u nas sa uz treti den neje 😔 ☹ 😔 predvcerom zjedla Julia rano jogurt vcera poobede mandarinku a dnes jogurt a presnidavku - ale to jedla asi hodinu a vymyslal pri tom - porazi ma... len UM pije 3x denne

simicak
24. okt 2010

ahoj holky pri nedeli.

Denisee,to je uzasnaaa novinka 😵 Moc gratuluji a krasne si uzi tehulkovani a hlavne at je vse v poradku 😉

Maatka,tak to je hruza,to byl teda den 😖 Snad zada prestanou bolet a budes se brzo citi fit. Litani po dok.nezavidim,ale zas je to jen k dobru,aspon si budes jista,ze ti nic neni 😉

Petraguerra,tak si to krasne dneska uzijte a ty hlavne spis prezij 😝 25lidi v byte,to bude radny zahul a jestli to je typicky britsky byt,tak to musi byt uplne zahul. Hlavvn at si to matysek krasne uzije a dostane jen to co si pral 😉 😉

My dnes na party od Veru kamaradky,tak bylo supr,byl tam neco jako tobogan az ze stropu haly,tak jsem se klouzala i ja a vic klouzacek,prulizacek a plno jidla

liovka12
24. okt 2010

@leni96 ahojky mam mimi narodila se na 7 mesic mela 1040 ted ji sou 3 mesice a vazi 2060g muzu se zeptat kolik pijou mlecka tak male deti jak se to bere jestly jim jsou 3 mesice nebo jako by se prave narodilo,,,

bera28
24. okt 2010

Ahoj holky,

Maatkka, tak to jsi měla tedy "pěkný" den 😔 Hlavně že už je to lepší. Co takhle si nechat o dr. napsat nějaké nasáže nebo RHB?? Abys taky na chvíli orazila a zrelaxovala?

Leni, fotečky krásné, Míša vypadá jako malá Lenička, ne?

Petraguerra, tak jaká je (byla) oslava?? Co oslavence, zase odpadl zmožen? 😀 😀 Nebo jsi dřív odpadla ty?? 🙂 🙂

U nás dnes na prd - od noce s Kubou oba prskáme. 3x za noc ke mně přišel se slovy: "maminko vstávat, mám nudli, vysmrkat" Tak pak už jsem si ho nechala až do rána u sebe a frkali jsme oba 😖 😖 Jinak je v poho, teď zrovna řádí s Netou vedle v pokoji, až se otřásají zdi. Na rýmu je Sinupret, je to tak??Já jsem normálně zjistila, že už doma nemám žádné léky, ani blbej Paralen na teplotu, páč rok ani neprskli a všechno mi už prošlo. Ten Sinupret bude asi stačit, že ano? Jinak jediné, co neprošlo je Physiomer, tak stříkám a odsávám. Jsme vylezla před chvílí z vany, udělal jsem si v koupelně saunu 🙂 🙂 A hned je trochu líp.
Holky, nechodíte některá do solné jeskyně?? Já jsem dřív chodila a strašně moc dobře jsem tam vždycky zrelaxovala, tak přemýšlím, že když jsme zrušili plavčo, tak bych začala chodit i se svištěma. Jenže nevím, zda by se jim to líbilo a těch 45 min. skutečně vydrželi. Tak hledám info.

ededik
24. okt 2010

Ahojte kočky....ako sa mávate, naša Adeluša má už 2 roky, ale stále je to taký krpec malý....
Zajtra ideme konečne na očkovanie TBC... sa "teším" čo zas bude dovádzať....
Pridám nejaké fotky ak sa mi podarí....

maatkka
24. okt 2010

baby prave som dopozerala ten dokument o predcasne narodenych a chorych detoch co byvava na zonereality (tusim z Californie) a chlapcekovi s hydrocefalom robili nejaku novu operaciu mozgu pri ktorej mu vybrali nefunkcny shunt a spravili mu v mozgu nejaky otvor cez ktory potom uz stale prirodzene odteka ten prebytocny mok a nie je treba ziadny shunt ani ziadnu dalsiu operaciu... 🙂
jaaau baby ja sa nemozem ani hybat poriadne a mm ide uz pozajtra do roboty... to som zvedava co si pocnem? teraz sa stara o mna aj o Lilu... akurat spolu varia 🙂 podareni su pri tom 🙂 sa tu rehocem na nich 🙂
ededik caukooo 😉

maatkka
24. okt 2010

ededik Adelke vestko najsamlepsie a najsamkrajsie k narodeninkam 😵 ako ste to oslavili? a nevyzera teda na krpca 😉 krasna je... kolko meriate a vazite ked sa ti zda mala? drzim palce na TBC ocko - nech to zvladnete co najlepsie 😉

petraguerra
24. okt 2010

Ahoj holky ja jsem uplne mrtva napisu vam zitra oslava byla super,ale myslite ze jsem fotila????ztratila jsem fotak nasla ho az kdyz jsem uklizela pokoj 😒 po oslave

kikimaruska
24. okt 2010

Ahojky holčinky. Zdravíme zase po nějaké době. Tak aktuálně doléčujeme marodění, kašel a nějaká ošklivá chřipka...a odnesly to i průdušky, takže máme nějaký lék na roztažení průdušek. V úterý jdem ještě na kontrolu a ve středu jedeme do neděle na srazík s maminkama Babyklokánků...Už se hrozně těším. Škoda, že se nás tam nesejde víc a i někdo od vás, tak třeba příště 🙂 Jdu vás trošku dočíst... 😉

leni96
24. okt 2010

@argousek - S tím donošencem máš pravdu Zuzi, žádný kontroly ani cvičení, je to pohoda 😀 . Měli by jsme jít na očkování v úterý (hexa+prevenar)jen se musím zeptat, malý měl rýmu, která mu skončila asi před dvěma dny, tak nevím jestli nám to neodloží. Jinak reakci po očkování jsme měli, zvýšená teplota 2 dny, ale jinak ok. Říkám si, že kdyby mu to dala zvlášť, možná by zareagoval stejně a teď to bude už poslední pichanec, tak to snad nějak zvládnem najednou. Váha asi 7,6 kg, ale to jen odhadem vážení doma 😉 .

Jinak já dneska kašel hrůůůůza, mám takový ten suchý dráždivý, dávala jsem si homeopatika a sirup, ale nějak to nepomáhá, zítra musím naběhnout do lékárny.

@maatkka - jj sestřička je číslo, má ho moooc ráda a je vidět, že Míša z ní nespustí oči.
@bera28 - jsou si hodně podobní, Lenička měla jen víc "placatější hlavičku" 😅, ale jinak je Míša prý mamánek 😉

adajar
24. okt 2010

@kikimaruska ja myslim ze se tam uvidime spolecne :D My se moc tesime s Danyskem.

kikimaruska
24. okt 2010

@petraguerra : jéé, koukám oslaveneček. Tak malému přejeme i my dodatečně všechno nejlepší a hodně zdravíčka a štěstíčka 😵

kikimaruska
24. okt 2010

@adajar :jé, no skvělý, to mi nějak uniklo, že jedete taky 🙂 ...my už dopočítáváme dny... 😀 . ještě v úterý k dr.na kontrolu, aby nás vpustila oficiálně mezi lid a jede se 😉 , ikdyž si chce Kubu poslechnout hlavně kvůli těm průduškám. Ve čtvrtek večer když šel spát, tak bylo slyšet i cítit, jak mu uplně chrčej zádíčka...jako když chrápe medvěd... 😨

adajar
24. okt 2010

@kikimaruska no vidis ja ani poradne nevedela kdo jede. 😀 A urcite to bude v pohode. Ja se radsi moc netesim jinak zase nikam nepojedem jako vzdy. Jinak ja musim zacit pomalu balit a nevim ani co. Ale moc se tesime na vas a urcite uz mu bude dobre.

kikimaruska
24. okt 2010

@adajar : věřím, že to bude ok... Na ty průdušky máme Spiropent...dává se každých 12 hodin. Prý to můžou už i být příznaky nastávajícího astmatu, na který má předpoklady, ale oficiálně se to prý potvrdí až kolem 4 let, kdy je prý dítě schopno samo na povel nafoukat do nějakého přístroje (s tím tedy zkušennosti nemám). U nás astma nikdo nemá, jen tedy druhá babička...ale astma asi není dědičné...prý to bude mít hlavně díky tomu BPD. Ty jsi taky na FB? Nebo ne? tam je právě přihlášených jen 8 maminek na srazík a z toho jedna sem já a druhá moje dobrá kamarádka se synkem 🙂

adajar
24. okt 2010

@kikimaruska no tak ja jsem na FB Jaroslava Lala Nekolová takze jsem. A jinak vim co myslis s tim pristrojem. Jinak Astma neni dedicne pokud vim.Danysek teda nastesti s dechem nema problem, ale bojim se toho taky to vis ze jo. A zitra to bude presne rok co jsme si ho privezli domu.