Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
22. mar 2010

Tak my sme dnes boli po dlhsej dobe von aj s kocikom a teda by ma ani nenapadlo nechavat jej v nom fusak - ale my sme uz asi veeelike 😀 Mala sice aj pancusky rifle tielko mikinu a tenku riflovu bundu - prikladam foto ako dokaz 😉 a to bolo akurat 🙂 Ja som mala len sveter a bolo mi fajn.
Boli sme na vodnom diele a v lesoparku - to su nase dve najoblubenejsie trasy (mame to tam aj tam tak cca 20 minut pomalym krokom) 😉

nanya
22. mar 2010

Zdravím.

simi - není to blbě napsané, taky jsem ráda, když vidím, že v tom nejsme sami 😉 k jídelníčku se asi moc nevyjádřím, Danielkovi moc věci nevážím + kojím a nevážím, takže vůbec netuším, kolik mlíčka si bere, jen odhaduji podle vyprázdnění, takže podle toho, co jsi napsala ty, nesní asi ani půlku, ono totiž u nás pořád převažuje to kojení. Když je zdravý, papá asi takto:

v noci 1x - 2x kojo /někdy i 5x/, ale to je fakt málo, občas spí celou noc/
ráno kolem 6:30h - kojo - ještě dospí
pak kolem 7:30h - kojo
dopoledne rozmačkananý půl banánu nebo přesnídávka cca 50 ml + piškot
svačina kojo
odpoledne masozeleninový příkrm +-50ml + dokojím
svačina kojo
večeře obilno-mléčná ovocná kaše cca 60 ml + kojo
před spaním zase kojo

Je to zhruba napsané, občas kojím co hodinu + všechny ty příkrmy, co jsem psala, občas kojím málo, jak si řekne.

jani2 - já ani tak nemám strach, že by se mu něco stalo, přes den jsme s ním a večer leží na nany, nemá ani jinak zvlášť vysoké teploty, jako měl u té 6. nemoci, takže to je v poho, spíše mě štve, že se trápí tím kašlem a tím zahleněním se mu špatně dýchá, pořád se budí, je mrzutý, sípe jak tuberák. Kdo ví, jestli ho taky nebolí hlavina nebo v krčku. Na to je bohužel ještě malinký, aby mi to pověděl ☹

bera - jo jo, je to blbé, mě už se o tom fakt aji zdá, je kost a kůže, já to vidím, jak zhubnul. Štve mě to. Mlíka mám, že bych ukojila trojčata, ale on to nechce, asi je najedený těch hlenů a + já beru ještě antibiotika + MS, no takže chuť mlíčka je asi ta tam, prostě fuj tajbl. 😒 Vidím, že otužujete teda pořádně, já teda dávám stále fusak a ještě fleecovou deku 😨 😅 Tak, jdu zkouknout foto 😉

mila01
22. mar 2010

Simicak - Kája nemá astma ( naštěstí ),je slabá na průdušky,každé nachlazení na ně hned vleze.Měla už 4x zánět průdušek a 2x zápal plic.Ptala jsem se i doktorky,jestli bysme jí neměli posílit imunitu nějakou tou autovakcínou nebo tak něco,ale prý to zatím není nutné,až na ten podzim,kdy jsme se toho nemohli zbavit,stonavá není.Bere to i podle toho,že máme Andrejku,která chodí do školky a nosí bacily a sama Kája chodí už 4 měsíce do školky,takže ten organismus je dost zatíženej.Ten dejchák jí to má posílit.Uvidíme teď na jaře - jaro a podzim je největší zátěž - ty změny teploty.
Držim palce,ať už se z těch nemocí vyhrabete a ať do nich nikdo jiný nespadne.
Bera - dneska Andrejka řádila na kole a Kája na motorce jak divý.Určitě vyražte,je to super.Taky se přikládám k tomu,moc neoblíkat.Já Káje dávám punčochy jen ráno,když vedeme Andrejku do školky ( to je v 7 ráno,dnes byly 3 stupně ),Andrejce elasťáčky pod tepláky a odpoledne taky nic,jen tepláky,košilku,triko s dlouhým rukávam,mikču a případně vestu - když jsou ve stínu.A čepičky mají ty háčkovaný ode mě,takže hezky větraj a přitom je neofoukne.A je jim fajn.Doma taky - oni tu běhaj v tričku,já tu sedím v mikině a teplých ponožkách,ale ony jsou v pohodě.

jani2
22. mar 2010

Mila – aha, ono to skutočne funguje, dík!
Nanya – tak ja sa zas dosť bojím horúčiek, ako 15-mesačná dostala z nich febrilne krče...tak mám z toho strach....ale už jej dávam pri náznaku teplôt diazepam, tak to by malo pred tým uchrániť....inak tie kŕče vyzerajú fakt desne 😢

jani2
22. mar 2010

bera - tak pridávam údaje o dcérke:
Jani2 – Janička, nar. 15.12.2007, 26tt+0, 830g, 35cm, pretáčanie 4,5m, lezenie 9m, chôdza 13m
..inak pozerala som tú tabuľku, je nás teda dosť 😢 ...ach jaj, prečo sa len tie detičky rodia tak skoro!
Nuž a vidím, že ste tu hlavne s maličkými detičkami, ja by som sa chcela opýtať hlavne mamičiek, ktoré majú už väčšie detičky, ako sa správajú, ako sa chovajú k iným deťom a tak......viem, že pri prepúšťaní z nemocnice ma upozornili, že Janka môže byť hyperaktívna a také tie reči, však to asi poznáte....no a samozrejme Janka je živá a neposedná, nie je dňa aby sa niekde neudrela, či nespadla 😢 ...niekedy je fakt ťažké ju ustrážiť!....ale aj tak je to moje zlatíčko! 🙂 🙂 🙂
míla - k tomu posilneniu imunity Janka dostáva Rybomunyl, predpísala jej to imunologička, kam nas poslali po tých febrilnych krčoch....možno aj to pomohlo, lebo za celú jeseň aj zimu bola len 2xsoplíková, inak nič.....ale od septembra ide do škôlky a toho sa už obávam! 😒

petrach
22. mar 2010

Ahoj holky,
simi,nanya puvodne jsem si chtela stežovat že Šíma ted moc nejí,ale budu potichu 😒 on ted když nejí sní to co vy 😕 ..jinak třebas obed dá 200g,mlíka 210ml,přesnídavku celou.rano krajíc chleba..ted teda né,ale vetšinou je jak kyselina

Tani jak jste dopadli???????????????????????????? 🙄
Jani2 my Ribunomyl meli u Elišky a pomohlo taky,před tím byla rok v kuse nemocná..a tohle zabralo,meli jsme ho 3 zimy až do 4 let..
jinak k chovaní poradit muže fajn,ted jsou v lázních..a hledím jak je Janička šikovná,s lezením a chozením 😅 🙂

pavcik já dala dnes jarní fusak,taková lepší deka bych řekla a tepláky ,bundu čepici..ale k večeru už teda žadné teplo..já ho taky ješte nechám,jsme ted nachlazení a nebudu riskovat,oni se ješte nehýbou jako my..a leží ti Máta v pohode v kočarku? malí už chce vydet a ležet moc nechce,když moc řve,tak mu to lehce zvyšuju..a držím na tu nemocnici pesti,at to máte brzo za sebou a dobré vysledky 😉

jani jak sluníčka dneska se mají?
matka vám to sluší..to je usmev 🙂 dnes bylo nádherne na procházky..já mám i umytá okna héč 😉

petrach
22. mar 2010

Jani2 máš nádhernou holčičku,takoví smíšek.. 🙂

simicak
23. mar 2010

Dobre ranko holky,

mila,tak to jsem nevedela,ze se to dava i na slabe prudusky. Nam to zabira hodne,jinak uz by byla davno v nemocnici,drzi ji to. I kdyz ted uz se mi zda dobra.

nanya,mozna nepije kvuli tem hlenum. Viki ted taky nepila,pila o polovi mene nez predtim. Ted uz ma kasel dobry a neni tak zahlenena a od vcera zacina zase krasne pit,ale zase mene jist 🙄 Takze nemela obed a veceri minimum. Jak na kolotoci s nema,bud neji nebo nepijou a nebo oboji 😠 Ale taky od vcera ublinkava,snad je to zuby. Ted ji rostou minimalne 3 najednou. A manzel ji nasel vzadu na hlave nejakou kulicku!!! Jeste ze jdem d nes na kontrolu,hned se musim zeptat,co to je.

petrach,teda ty mas doma zroutika,zavidim!!!! Takhle zzrava je nase Verunka od malicka.

K fusakum,ja to ani nevlastnim 😀 My i pres zimu jak byli mrazy,tak jen deky. A anglicke deti kdyz je i 3stupne,tak jezdi s holyma nohaham-kojenci. Zas takovy blazzen nejsem teda. Ted ale docela navlikam hodne,jeste vic nez jak byla zima.
Dopoledne mame kontrolu,tak jsem zvedava co nam rekne,kasel se teda nebojim,to se mi zda,ze je pryc a uz ani nesype nebo minimalne,tak uidim co reknou na vahu,ale myslim,ze reknou,ze to dozenen jak bude zdrava a jeste tu kulicku v hlave. Take snad by jsme zitra meli letet. Verunka je zdrava,ja taky a Viki taky-tu chron.bronch. mi rekli bude it jeste nejaky ten tyden mesic,ale to ji v nicem neomezuje,jen teda nesmi ven kdyz mrzne,mlha,fouka hodne...... Ale jelikoz jedem na hory,tak to budou pro ni snad i lazne mezi lesy.
Manzel tady zuri,ze mame jet zitra rano a ja nemam ani vyprane 😀 A to prijdu od doktora pozde odpolene-vubec ale nestresuji!

erika160669
23. mar 2010

Dobre ranko dievcence.Ssimicak Ty si sa pytala v ktorom tyzdni sa maly narodil.v 29 tyzdni a vazil 1060g a teraz vazi 6600g.Ja s nim chodim cvicit vojtovu ale neurolog bol s nim spokojny ze jemu mozem odratat aj 4 mesiace na tu vahu aku mal,len ta rehabilitacna caka od neho viac.Este sa ani nezacina pretacat mozno aj preto ze to je taka mala gulicka.Ani chorucky zatial nebol ale chodime na ockovania synagisu.Ani hlavicku si este neudrzi .

erika160669
23. mar 2010

mila01 mne to nevadi ze sa este nepretaca ja som sa tu len chcela opytat ze ako vlastne taketo deticky rastu lebo inak nemam ponatia.Rehab. ta sa cuduje ze si este flasku sam neudrzi a ze je cely akysi strnuli ale neurolog ten zas ze ma nozicky trochu strnule a pri tom co sa o nom hovori je to velmi dobry odbornik.tak neviem komu doverovat viac.Maly je zdravucky po vsetkych strankach a papa az moc.Tak snad problemy nebudu.S lyzickou papat teda nechce tak papame len z flase.

petrach
23. mar 2010

erika my jsme 28 tt a otačet se začal na jendu stranu v 8 mesících a pořadne až v 9 na obe strany..opravdumá jšete malí čas..u té flašky jsem se pobavila,naš prcek ji drží ted od roka,on je celkem lenoch,ale už jsem se rozhodla,že mu ji držet nebudu a dala mu tam ouška na flašku,tak se naučil..
vaše rhb bude desne přísná,má skušenosti s předčasne narozenýma detma? mela by vedet že se vek koriguje ne?? 😕
a váha delá taky hodne,malí je taky drobek a kulatoučky a hybat se mu od začatku nechce,fakt hooodne pohodlný..

simi vypereč v čechách 😀 😀 babí určite má pračku,nehrot to..doufám že bude kontrola v pořadku a poletíte
u nás dnes konečne lepší noc,kašel snad na ustupu,už to není tak hrozné..a ryma teda desná,ale už je o stoprocent lepší,jsem fakt ráda 🙂

mila01
23. mar 2010

Dobré ranko - holky ve školce,jdu mít okna. 😠 😒 ☹ 😀

Já už jsem o tom Rybomunylu ( já fakt nevim,jak se to píše 😅 ) slyšela,mají to pro děti tady dvě kamarádky,zeptám se na to doktorky,jestli bysme jí to neměli dát na podzim.Čeká nás příští týden druhá klíšťovka,tak se zeptám.

Jani2 - já už mám Káju taky větší - v červnu jí budou tři roky.Nepochopila jsem přesně,co chceš vědět.Já se k ní chovám uplně stejně,jako k ségře,která je donošená - ale já to vážně dělala už od začátku.Přišli jsme z porodnice,žádná izolace,hned ven,babičky,výlety....nikdy jsem nebrala,že by měla být nějak jiná,nebo že by měla mít jiný režim nebo tak něco.Samozřejmě uvnitř na to nikdy nezapomenu,často se mi stává,že na to myslim a pak brečim do polštáře,ale k ní se chovám uplně normálně,aby neměla pocit,že je něco jinak,třeba nějaký pocit vyjímky,nebo vyřazenosti.Od 2,5 let chodí do školky na 5 dní do měsíce,jednou týdně má kroužek tancování,2x týdně chodíme do mateřského centra.Je taky divočejší,je to takový rarášek,který chvilku neposedí,proto jí beru hodně mezi děti - překvapivě se tam zklidnila,hodně okoukala od ostatních.A já jsem i dost přísná,takže musí poslouchat,chovat se slušně,když chce někam jít a ona to ví.Nevím jestli jsem ti pomohla,jestli jsi se ptala zrovna na tohle ( nějak mi to ráno nemyslí 😀 ,moc jsem toho nenaspala )

Simicak - žádné nervy,všechno se stihne - a zítra hurá do Čech.Budeš mít pc i tady,nebo tě uslyšíme až po návratu?A jak dlouko tady vlastně budete?

erika160669
23. mar 2010

jani2 citala som Tvoj pribeh.Aj ja som prezila svoje dieta a to je to najsmutnejsie co sa moze matke stat.Moj syn by uz mal 21 rokov toto leto.Odisiel ked mal 3mesiace a 3 dni volal sa ako ja a bolo to 13 oktobra 1989 a bol v tedy piatok odvtedy mam hrozu ked je piatok 13.V tom case este neboli monitory dychu ako dnes.Dakujem tym prisrtojom lebo neviem ako by som to bet neho dnes zvladala.A teraz k Palkovi k mojmu najmensiemu.Aj mne praskla plodova voda lebo ze som mala zapal.Pytala som sa primara ci ma maly nejaku sancu no netvaril sa nadsene ale mi davali este injekcie na vyvoj pluc a za tie 4 dni som oplakala vsetky narodene babatka ktore som pocula ked sa narodili a hned plakali lebo som lezala vedla na izbe kde sa babatla rodili.Boli to tazke dni a ked prisiel ten den D bala som sa ako hrom lebo maly sa narodil cisarskym a cely cas som bola pri vedomi a hned mi ho aj lekar ukazal ale bola vyhoda ze sa maly aj sam hned nadychol aj zaplakal ten plac bol slabucky ako male maciatko ale bol ato bolo pre mna to nadolezitejsie.Po tom to boli este tazke tyzdne ale dnes je z neho krasny gulatucky a zdravy chlapcek a maly bojovnik.A ja som za to lekarom aj sestrickam vdacna ze sa o neho velmi dobre starali.Aj v Bratislave sa lekarka cudovala ze ho v Trencine tak dobre vychoblali.

mila01
23. mar 2010

Erika - nemyslela jsem to tak,že na něm chceš moc nebo tak něco - jen jsem tě chtěla uklidnit,že je opravdu čas. 😉 To je problém,když se doktoři nedokážou shodnout a ty pak vlastně nevíš,na čem jsi.Kája si taky flašku nikdy nedržela - byla líná. 😀 😀 Čaj i mlíko jsem jí vždycky musela držet,snad až do roka a půl,sama se fakt ani nenapila.Koukala jsem na fotky,malý je fakt krásný a je to docela cvalík 😉 .My měli Káju dost tlusťoučkou a to byl u nás největší problém - neutáhla to,bylo to moc práce,tak nic nedělala.Jednou mi i jeden doktor vynadal,že jí překrmuju a když jsem mu řekla,co všechno jí dávám,tak se mi omluvil a že prý to tak má v genech. 😀 😕

mila01
23. mar 2010

Erika - krásně jsi to napsala.Za nás za všechny. 🙂

erika160669
23. mar 2010

petrach neviem ci ma skusenosti s nedonosenymi detickami ale vo stvrtok sa jej urcite opytam tak opatrno ale opytam.A dakujem za odpovede lebo mne velmi pomahaju a potom viem kedy a co ma asi s malym caka.Som rada ze taka to stranka je lebo sa tu clovek niekedy dozvie viac ako u lekarov.

erika160669
23. mar 2010

petrach neviem ci ma skusenosti s nedonosenymi detickami ale vo stvrtok sa jej urcite opytam tak opatrno ale opytam.A dakujem za odpovede lebo mne velmi pomahaju a potom viem kedy a co ma asi s malym caka.Som rada ze taka to stranka je lebo sa tu clovek niekedy dozvie viac ako u lekarov. A vy ste cvicili vojtovu?

erika160669
23. mar 2010

mila01 aj mne gastroenterologicka povedaka ze mu asi bude musiet nasadit dietu ale co mam s nim robit ked sa lubi napapat a on ked je hladny je nervozny a nic ho neukludni.On je ako hodinky presne kazde tri hodiny je hladny ale noc prespi aj to sa ale navala aby snad mal dost na celu noc.

mila01
23. mar 2010

Eriko - já bych žádnou dietu nedávala.Ten doktor,co na mě vyjel,byl jen zastupující za naší doktorku,ta je skvělá a nikdy o žádné dietě nemluvila.Obě děti jsem měla "tlustá " miminka,Andrejka měla v 6 měsících 10 kilo - v roce měla 12 a teď v 6 letech má 21kg.Je velká a krásně štíhlá.Mají to prostě v genech a že se Kája narodila dříve na tom nic nezměnilo.Teď Káje budou tři a je taky hubená - má 14 kilo.A jak mu jako máš dát dietu?To mu jako nedáš najíst?Ono se jim to lehce řiká,ale hůř se to udělá.A navíc,myslím si,že je lepší mít trošku cvalíka - podívej na Nanya - pak přijde nějaká nemoc ( nedej bože,nic bych vám nepřála ) a pak řešíš každý gram.Kája měla loni střevní chřipku a za 3 dny shodila 2 kila.

bera28
23. mar 2010

Maatkka, to máte super, že jsou v dosahu taková místa na procházky. Tady mám taky hned Prokopské údolí, ale nějaká jo hezká vodní plocha mi chybí.

Nanya, ale ty kojíš teda často. To je super, Danielkovi to pomáhá.

Milo, to u nás doma je to asi stejný jako u vás - já v teplých fuseklích a mikině a svišťáci se válí po zemi v tričku. A teď, co mají svlíkací období, tak s oblibou jezdí na motorkách jen v tepláčkách, bez trička. Holt asi nějaké nová motorkářská móda 😀

Jani2, děkuji za údaje, doplním do tabulky během dneška. Jinak já si taky původně myslela, že anetka musí být hyperaktivní, ale bylo to asi jen nějaké období, protože teď už je úplně v pohodě. Co se týká vztahu k ostatním dětem, tak tam si myslím, že jako dvojky mají velkou výhodu. Jsou zvyklí, že jsou dva a je pravda, že kam mezi děti příjdeme, tak jsou úplně v pohodě, nebojí se jich. Spíš občas nechápou, proč se s nima třeba ostatní děti nechtějí dělit o hračky.

Peti, aspoň, že už vám to nachlazení ustupuje. Za chvíli bude dobře 😉

Erika, taky tě doplním do tabulky. A jak píšeš, že je malý jakoby strnulý, nemá diagnozu hypertonie?? To se dá samozřejmě krásně vyvojtit 😉 A pokud neměl nějaký neuro problém, tak buď v klídku, všechno bude dobré. A taky jsi si prošla pěkným peklem, jsi statečná ženská a teď už tě prostě musí čekat jen štěstí!

Simi, paráda. Tady je nádherně, určitě si to všichni krásně užijete. A budeš i tady na netu??

Holky, včera jsem smontovala stoleček a židličky, to je jak pro pidimužíčky 🙂 🙂 Ale požád to všechno hrozně smrdí, tak větrám nonstop a doufám, že to brzy vyčichne, aby se mohli svišťáci přestěhovat. Na zítra mám objednaný stroj na čištění koberce, tak to bude poslední "smradlavá" práce 😝 Ty jo, my to do těch narozek snad stihneme 😲 😲

bera28
23. mar 2010

Milo, naprostý souhlas, taky si myslím, že takhle malá mimča žádnou dietu mít nemají!! Eriko, fakt se na dietu vykašli, je to blbina.

bera28
23. mar 2010

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, čím teď mažete prckům obličej, když jste venku? Do teď jsem používala ten "zimní" krém, ale teď nevím, jestli mám zatím mazat klasickým nebo už opalovacím.

simicak
23. mar 2010

Ja tu pisu takovy sloh a smaze se mi to!!!

Manzel je magor,nahazel mi ciste veci do pracky a pere a ja nemam zadne rifle,leginy nic-tak jdu k dok.v satech!!! K tomu to vyplasilo verunku,ta si vytahla svuj kufr a batoh a stoji tu s tim pred televizi a nahazela si tam veci co nasla,lprootoze ji pry nestihnu sbalit,kdyz jdu k doktorovi a pry si to musi s kufrem nacvicit 🙄 Jeste ze ta Viki ma rozum a spi si klidne 😀
A to manzel jeste prudi,ze pry si to vsechno musim vyzehlit. Ja nezehlim normalne nic a td kdyz to mam nacpat do kufru,chce abych to zehlila,kdyz to stejne bude zase skrcene-haha. Vsechno ignoruji,jdu si dat druhe kafe 😝

Meli by jsme tam byt 5 tydnu,do 29.dubna a bez internetu-takze moje odvykaci kura 😀 K tomu s ceskou tv-to bude maso,tady mame jen anglickou,tak je to vzdycky desne nezvykle a zni to divne ty dabingy.

Bera,ty teda jedes s tim uklidem. Ja tu nechavam bordel a bude manza uklizet jak budem pryc. Taky bude cistit koberce,schovavat kable- viki v nich ma disney land....a ma plno prace

Bera,ja nemazu vubec nicim 😅 Ale musim koupit na leto nejaky faktoovy,odkdy muzou deti krem s UV???

mila01
23. mar 2010

Bera - já jsem asi ostuda,ale nemažu ničim,ani v zimě.Jen v létě na opalování. 😕 Jednou jsem se namazala zimním krémem od Nivei a namrznul mi obličej. ☹ 😠

mispuli
23. mar 2010

holky mě to chvíli nefachčilo a ted mám co dělat,abych vás dočetla 😉

mila jsem jako ty taky ničím nemažu,zapomínám,jen v těch největších mrazech jsem mazala niveou do mrazů 😉 ,jinak jsem s tebou za jedno i v dalších věcech,H jsme nikdy nebrali jako postiženýho,vždycky musí dělat,to,co ostatní,mezi dětma je rád,i když z prvopočátků jsme měli problémy,protože kousal a štípal,ale pak přestal,hodně ho změnila školka,tam se zklidnil,u nás je spíš problém,že je mu pořád špatně rozumět a nechce chápat pravidla určitých her,takže si se svýma vrstevníkama moc nehraje,ale je rád,když jsou děti kolem něj 😉

jinak se nám na zítra pozvala paní ze sociálky,kvůli příspěvku na péči,tak jsem na to zvědavá,co jí honzis předvede

erika160669
23. mar 2010

dietu by som mu urcite nedavala lebo ani neviem ako by to pri nom bolo mozne a ano ma hypertoniu dolnych koncatin ale neurologiu ma v poriatku a ani nemal ziadne problemy .Rada Vas citavam je tu same pozitivum aj ked ste mali deticky skor narodene.

petrach
23. mar 2010

erika my cvičíme vojtovku pořad..ted 2x denne,už se nemužu dočkat,až se jí zbavíme.. 😉 vy cvičíte?
a k přibíraní..každe díte je jiné,nekteré přibírá víc,ale až bude behat,tak to pujde dolu,taky bych to neřešila,bud ráda,že mu chutná,,když čtu kolikrát tady holky,jak řeší nejezení,jsem ráda,že máme kyselinu 😀

bera já nemažu taky ničím,nejak to nestíhám,jen když bylo -10 tak taky Niveou do mrazu..
simi tvuj je teda číslo 😀 ale hodne ti pomáhá,bud za nej ráda..

maatkka
23. mar 2010

peti tak to ti Simonko naozaj paraaadne papa 🙂 ako Lili az teraz v 1,5 roku 😉 ale on je chlap 😀
a kolko teraz vazi?

simi som citala vasu "manzelsku hadku" aj na FB - zlateee 😀
som zvedava co vam povie dr. ale ja myslim ze vam uz mozem popriat stastnu cestu 🙂
skoda ze nebudes mat pristup na net 😒

bera ani ja teraz nemazem 😕 v tych mrazoch som aj ja davala obcas tu niveu a v lete samozrejme vzdy kremujeme ale terz este nic

babyyy my ideme vo stvrtok na to ocne... ja sa taaak straaasne bojim 😢 som zvedava kedy nam da termin na tu operaciu - aj chcem aby sme to mali uz za sebou ale asi sa tam potom od strachu zblaznim - taaaaaaaaaaaak rada by som si to s nou vymenila

nanya
23. mar 2010

jani2 - taky jsem se strááášně obávala těch febrilek, dost jsem si o nich přečetla, ono, když mají být, jsou, moc se tomu zabránit nedá, ony totiž nemusí být zaručeně jen u vysokánských horeček, ale taky můžou vzniknout hned třeba při nástupu 38C. Když měl posledně Danielek tak vysoké teploty přes 39C, tak jsem taky dala aspoň na večer Diazepam. Jinak koukám, že jste na ten týden měli krásnou váhu, my měli skoro stejné míry ve 28tt, a to 830g a 34cm ☹

peti - závídím "žroutíka", ten teda krásně papá 😉

simi - taky si myslím, že nepije kvůli tomu zahlenění, dneska mi 2x vyblinkal kupu hlenů, fuj, až i mě natáhlo, božato, je jimi celý zalitý, celé to v něm chrčí, pořád sípe, slyším, jak to v něm lítá... Je mi ho děsně líto. Danielek se teda vůbec nelepší, spíše se mi to zdá pořád horší a horší, kašle jak drak, až se nestíhá nadechovat, v noci jsem ho musela 3x odsát, jinak by se asi zadusil, sirupy mi už skoro nevezme do pusiny a když se mi tam podaří něco dát, tak to kolem sebe plive, jsem zvědavá, co řekne dr.

erika - dietu bych nedávala v žádném případě! 😠 Ti doktoři jsou fakt někdy divní. K přetáčení, neboj, malý se určitě otočí, nám taky dlouho trvalo, poprvé se otočil v 5 měs. korigovaně, ale to fakt jen jednou, to byla asi náhoda, pak dlouho dlouho nic a pak pomalu začal po šestém měsíci korigovaně, a od té doby se točí furt, na zádech nevydrží ani minutku 😀 K té hypertonii, my ji měli taky v dolních končetinách, měl je takové pořád zatnuté, nevojtili jsme, postupnou vertikalizací to vymizí a je to fakt, už má nožky jak gumičky 😀 co se dostal na kolínka 😉

bera - jj, kojím často, to je asi jediné, co ho zajímá, jídlu fakt moc nedá, nevím, co by bylo, kdybych neměla mlíčko 😨 ☹ On totiž až na MM nepije VŮBEC nic... 😖 Jinak koukám, že sis doma pěkně mákla, mě se nic nechce, je to tu tak na týden uklízení 😝 K mazání obličejíčku, já mazala do mrazu krémem od Bubchen, na léto koupím nějaký opalovací, aspoň 30-cítku.

maatkaa - koukám, že půjdete na oční, budu držet palečky, my jdeme zítra. To zase bude, 4 hodiny čekání a pak se mu bude 15 minut hrabat v očích, až bude mít zase modřiny. Zítra jdeme i na kontrolu k dětské dr. s těmi průduškami, nevidím to moc slibně, je to ještě horší než před týdnem 😖

petrach
23. mar 2010

nanya nám pomohl Sinupret..je to přímo na zahlenení,bylinky a muže se od 1 roku..poptej se dr..fakt zabírá