Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
22. okt 2009

Andraa, je mi to líto 😢 😢 Tak snad jen ať máte dost síly jít životem dál. A Maxíkovi ať je tdobře tam, kde ho nebude nic bolet...

zuza.m
22. okt 2009

nemam dietatko skor narodene ale aj tak sem sem tam nakuknem čo mate mamičky nove a ako sa držia vaše detičky.
no vidim že nie vždy to ma štastny koniec.
andraa aj ja prajem tebe a celej rodine vela sil aby ste toto obdobie vedeli prekonat.
a malemu maxikovi vela sil ak by sa stal popripade zazrak.....

jakoubka
22. okt 2009

Holky,promiňte,že jsem sem vlezla 😉
Ale andraa chodila i na těhulky Olomouc,tak jsem občas zabrousila i sem abych věděla ,jak je Maxíkovi 😔
andraa-jestli je tam naděje ,tak moc přeji Maxíčkovi hodně sil.Myslím na Vás 😔

A vám všem ostatním přeji spokojené,zdravé děti 🙂

sorbona13
22. okt 2009

andraa: je mi to moc líto, přeji hodně sil a jednou se určitě dočkáte zdravého miminka.

holky, kolik dáváte kapek maltoferu? My brali 4kapky 2x denně a zdá se mi, že mají potom hnědou a řídkou stolici. Na posledních odběrech nám už dávkování neupravili, jen řekli, že je hemoglobin OK a nemusí se to už hlídat.

maartinkaa
22. okt 2009

sorbona, my mame uz len udrziavacku a to 1x6 kvapiek, lebo mame vysledky tiez v poriadku a stava sa my ze im to zabudnem dat aj tri dni

maartinkaa
22. okt 2009

moji chlapci kakaju hrozne smradlave a zelene cudo a zevraj je to ok

petrach
22. okt 2009

andraa to není spravedlivé,proč ti bojovníčci nemužou dostat šanci všichni ☹ ☹
tak strašne je mi to líto,že si tím budeš muset projít..opravdu už není žadná nadeje????
drž se,myslím moc na Tebe a posílám spoustu sil do dalších dnu
k nám už budeš patřit pořad!!!!!!

adajar
22. okt 2009

Andraa je mi to lito moc lito uplne brecim. Preji ti moc sil.

petrach
22. okt 2009

andraa myslím na Vás ☹

maartinkaa
22. okt 2009

Niekedy sa stavaju aj zazraky, len tomu treba verit 😵

petrach
22. okt 2009

marti par takovích i znam a moc si přeju at se stane i Maxíčkovi ☹

fajn
22. okt 2009

😢 😢 😢 já nevím co psát ☹ ☹ ☹

jani2
22. okt 2009

...dievčatá, toto sú v živote tak strašné veci, to by nemalo byť 😢 😢 😢 😢

bobicek5
22. okt 2009

andraa, je mi to tak strasne luto. My mame "len" stredne nedonosenych chlapcov, ale citim s tebou. Modlite sa za maleho Maxicka, nech ho nic neboli, pretoze male deticky si nezasluzia trpiet ☹ . Ach ako strasne je mi to luto.

maatkka
22. okt 2009

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

merj
23. okt 2009

jen jsem nahlidla a mam oci plne slz. Proc?
andraa, preji vam vsem hrozne moc sily. drzte se.

petrach
23. okt 2009

holky jestli chcete kuknout...http://petrach.rajce.net/nase rodina

petrach
23. okt 2009

tak me to nejde najet 😠

petrach
23. okt 2009
maartinkaa
23. okt 2009

jeej, ake krasne fotky a tie kukadla 😉
trosku si porusila tu chmurnu atmosferu, ktora tu vznikla 😢
inac, neviete nic noveho?

bera28
23. okt 2009

Petrach, nádherné fotečky. Máš moc krásné dětičky, taková sluníčka 🙂
Za chvíli vyrážím s Kubajzem na RHB, tak pak dám vědět, co nového.
Andraa, stále na vás myslím 😢

andraa
23. okt 2009

jste všechny moc hodné, ale opravdu i když se možná zázraky dějí, tak v našem případě ne. Maxík sice ještě není mrtvý, ale nemá žádnou šanci. Nemůžou ho odpojit, protože si sám dodýchává a tluče mu srdíčko. Včera jsem si ho chovala poprvé a naposledy. Nechápu, proč mi berou, tak krásného chlapečka, který tak moc bojoval. Nechci vám sem už psát takové škaredé zprávy, kdo bude chtít, klidně mi napište do IP. Myslím, že tato diskuze je o tom, aby jste sii psaly radostné zprávy, co vaše děti umí nového a jaké dělají pokroky. Jsem ráda, že jsem vás všechny poznala a nikdy na vás a vaše příběhy nezapomenu

adajar
23. okt 2009

Ahoj holky tak u nas probehla prvni noc doma ( az na dva poplasne alarmy monitoru dechu(manzel tam dal obe dve desky a Danysek staci jen na jednu) ) to bylo celkem fajn a ted potrebuji uklidit protoze prijde pani doktorka, ale malej nespi.

fajn
23. okt 2009

andraa neodcházej ...

fajn
23. okt 2009

drobeček malej a musí tolik bojovat.Je mi to fakt strašně líto . Brečím tady jako by to byl můj drobek .
Prooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooč???????????????????????????????

andulka4
23. okt 2009

Andra je mi to strašně líto ☹

Denisse.....úplně se mi vlily slzy do očí jak jsem viděla Vojtu ťapkat 😀 😀 😀
prosím tě už necvič a užívej si ho co jen to jde......už to máte perfektně zmáknuté a hlavně za sebou

maartinkaa
23. okt 2009

andraa, nemozes odtialto len tak zmiznut a uz sa neukazat, my sa sice ani jedna nepozname, ale nieco nas predsa spaja, a ani jedna z nas odtialto neujde ked sa vyskitne nejaky problem, preto sme tu aby sme si pomahali a teraz ta budeme podporovat nech to uz dopadne akokolvek a maxik este asi bojuje, clovek nikdy nevie ☹

maartinkaa
23. okt 2009

adajar, na neporiadok sa vykasli, mas nan pravo 😉

adajar
23. okt 2009

maartinka no ja vim no. tak zlehka poklidim aby pni doktorka nerekla jaky jsme prasata. A teda neutrenej prach 14 dni me stve nejvic to musim,. A malej spinka tak toho vyuziji nez budem cvicit.

jecidlo
23. okt 2009

andraa: je mi to strasne lito 😔

petrach: Simonek uz se moc sikovnej a ma strasne moc tvoje oci 😉 a Eliska je krasa slecna 🙂

Sorbona: no to jste borci, ze uz mate krev O.K, a co uz jim tancujes a delas indianskou babickou nebo to zvladas i bez toho? 😀

maartinkaa: a ty s klukama jste uplne v poradku?

adajar: gratulujem k prvni uspesne noci doma. Jenom ten alarm to by nemelo byt tema dvema deskama ne?