Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
21. nov 2009

Ahooojky, tak se zase hlasim a mam radost ze vsech pozitivnich zprav. Ctu, ze i v Cechach je teplo, tak doufam, ze to jeste vydrzi a nebudeme se vracet do extra zimy. Tady byl dneska takovy parak, ze jsme nemohli vzit deti ani na plaz, protoze pisek palil. Tak jsme se stridali s hlidanim a koupanim 🙂 Jinak jsem ve ctvrtek provedla akci kulovy bles, protoze svistove v hotelu nsekutecne vyvadeli. Anetka behala po chodbe a zvonila na zvonky u pokoju a Kubajz spolu s ni hazel veci z balkonu. Bydleli jsme ve 4. patre a pod nami se opalovali lidi u bazenu 🙂 Tak jsem nas prestehovala do apartmanu, ktere patri taky tomuto hotelu a je to tam naprosto super. Mame i kuchyni s lednici, coz je tady v tom vedru dost nezbytne. Prca je jak se tady pripravuji na Vanoce - maluji ploty, strihaji palmy a dnes delali vanocni vyzdobu v obchodech, do toho hraje Jingle Bells a je pres 30 stupnu 😀 V podvecer jsme chteli jet mistni MHD do nedalekoho mesta s prekrasnym majakem, ale po 20minutach na zastavce, kdy mely jet 3 busy a nic, jsme to vzdali. Pojedeme zitra rano a snad to za den stihneme 🙂 Az prijedeme domu, tak budu muset navstivit nejakou odtucnovaci kuru, protoze tady je takove obzerstvi, ze mam asi 5 kg nahore 😠 No nic, jdu odpocivat. Tak Adios Amigos 😉 😉

petrach
21. nov 2009

bera na tobe 5 kg bude jako nic,konečne se popravíš 😀 tak užívej teplíčka a moře,musí tam byt užasne 😉

maatkka
22. nov 2009

bera ty si zlata ze si tam najdes cas aj na nas 😉 no vy sa teda maaate 🙂
petrach mne by ani tak nevadilo ze nas dr. zkritizuje len sa hrozne bojim ze nam naordinuje zase nieco na tu "hlavicku" a ja uz taaak straaasne nechcem do nej pchat ziadne lieky sirupy injekcie na podporu mozgovej cinnosti a podobne (aj ked neviem nakolko nam to vsetko pomohlo a kde by sme boli bez toho)...
uz mi aj par ludi vravelo alebo pisalo (aj tu do IP) ze ked ich detom nieco take dr. predpisala tvarili sa ze to beru a lekari ich chvalili ako im tie lieky pomahaju no a oni ich pri tom hadzali do kosa... a boli o.k. aj bez liekov... lenze je by som to nedokazala neposluchnut lekarov - oni studovali medicinu nie ja...

petrach
22. nov 2009

matka upřímne ja bych to do koše neházela..potom bych si vyčítala kdyby nahodou neco..nepíšou to podle me jen task pro sve potešení a kdo ví jak ty deti budou třebas pozdej..myslím třebas ve škole,v chovaní ,ovládání se atd..
vaše dr je přece dobrá,ne? pokud jí veříš tak to nech na ní,myslím že už jí nic davat nebude 🙂

leni96
22. nov 2009

petrach
Máme se dobře, já i mimi, 22.12. máme jet na podrobný ultrazvuk do Brna, tak se ještě před Vánocema dozvíme co to bude, doufám 😅 , už se nemůžu dočkat 🙂. Jsme strašně zvědaví.
Jinak Lenička dělá pokroky s mluvením, na to, že má sluchadla 4 měsíce, to jde poznat. Zatím se naučila několik slov, které používá. Je fakt, že výslovnost není tak perfetkní, někde nějaké písmenko chybí a nebo naopak přebývá, ale to chce všechno čas. Včera u nás byla kámoška s malou, které je rok a půl, to se nedá vůbec srovnat, mluví o sto šes 😀 , pusu chvilku nezavře.
Já jen vždycky mrknu, jak se všem daří, ale je tu tolik příspěvků, že bych nestíhala se zapojovat do debaty 😅.
Zatím se mějte pěkně pa Lenka 😉

maatkka
22. nov 2009

ved ani ja nie... toho by som sa najviac bala ze by som si mohla nieco vycitat...
inak baby poculi ste nieco o tom ze ma byt MK uz len cisto cesky a cisto slovensky??? 😲 vraj je tu niekde aj peticia za to aby ho nechali spolocny... to by sme za vami museli chodit na cz stranku 😀 ja by som chcela aby to ostalo ako to jeee...

petrach
22. nov 2009

no doufám že to nerozdelí 😠 proč to delat jednoduše,když to jde složite že? 😠

leni všimla jsem si už dávno že jsi tehu 😉 jen jsem toi tu nechtela psát,že se třebas přihlásíš sama..
chápu že toho máš dost,ted navíc musíš myslet i na miminko,zase se ozvi jak se máte..Lenička je šikulka,taky si toho vybrala dost,krasne to zvládla všechno..určite se rozmluví 🙂

argousek
22. nov 2009

Holky vkládám zajímavý recept, který jsem si přečetla v časopisu maminka a určitě bude vašim batolatám chutnat

Kuřecí směs s ananasem

Suroviny: 3 kuřecí řízky nakrájené na kousky, 1 lžíce oleje, 30 g rostlinného másla, 1 červená paprika bez semínek, nakrájená na kostičky, 450 g ananasového kompotu (raději bez cukru), 2 řapíky celeru, nakrájené na plátky, 1 lžíce pomerančového džemu (raději v biokvalitě)

Postup: Kuřecí řízky omyjeme, osušíme a naporcujeme. Na pánvi rozehřejeme olej a za stálého míchání na něm opékáme kuřecí maso asi 4 minuty, až změkne. Vmícháme papriku, ananas a celer. Na pánev přidáme džem smíchaný s ananasovou šťávou. Zvolna prohřejeme, až se džem rozpustí. Podáváme s rýží.

denisee
22. nov 2009

Holky, Vojtík se dneska poprvé postavil konečně sám v prostoru!!! A pak to už pořád do večera dělal jakoby nic 🙂 . Mám takovou radost, protože zítra jdem po měsíci na kontrolu na rahabku. Tak už nám snad nebudou mít co vytknout 😒

petrach
22. nov 2009

denise 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
mám z vás velikanskou radost,moooooooooc gratulujuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

maatkka
23. nov 2009

denisee to je super!!! rychlo potom napis co na rhb. neviem sice kedy sa dnes dostanem k pc ale veeelmi by som si chcela potom precitat ze ste docviciliii 😉 🙂 😉

petrach
23. nov 2009

ahojky,

denise tak jak?????

my dnes melirhb a oční kontrolu..
rhb nás moc chvalila,teda malého,že má nadherny pohybovy vzorec,delá vše dokonale,že gestačne vše dohnal a v nečem je i napřed..že pořad delá pokroky..v roce pry sice stát nebude,teda myslí si že ne,ale lozit už pry jo a to pry stačí..tak v to moc doufám

na oční jdem až za rok 😉 všechno v pořadku..tak mám takovou velikánskou radost

denisee
23. nov 2009

Petrach: moc, moc gratuluji k pozitivním zprávám!!!!! Jsem za vás strašně ráda, že se tak krásně držíte a všechno jde jak má :

Já bohužel, moc pozitivní zprávy nenesu ☹ cvičit musíme pořád a konec je asi v nedohlednu ☹ , prý kdyby jsme teď přestali, mohlo by se to vše opět zhoršit jako, že by mohl začít našlapovat přes špičky...

tinuskaha
23. nov 2009

ahojte
tak mi v stredu ideme do nemocnice(operacia hernie)predoperacne robime uz od stvrtka,kedy mu brali krv z hlavicky,v piatok rano mi volala dr.ze musime prist zas lebo v labaku vychadzali blbe vysledky,ze musime opakovat odber.tak v piatok alexa pichali zase do hlavy teraz uz 2x lebo krvi sa nejako nechcelo tiect.Dnes som si mala ist po vysledky a dr.povedala ze to musime opakovat este raz lebo je to zase zle(vela tuku)tak dnes ho zase pichali 2X do hlavy a KO mu brali z prsta.Ma tak dopichanu hlavicku az hroza ☹

petrach,super sprava,tesim sa s tebou.dufam ze aj alex bude tak dobry.

petrach
23. nov 2009

tinus co je po našem hemie?
s tou krví to je blbe,tak ho trapit drobka,dyt ho stejne nevezmou,když to bude zas špatne ne? není lepší počkat? držím pesti at jsou vysledky už dobré

denise dyt znaš všechny sestry rhb a dr..budou hledat pořad chyby..kolikrat teda mate cvičit? ja myslím, že ta vaše rhb je desne přísná..naše zas asi moc hodná..kamaradka ma dceru jako my geastačne a jim jejich rhb pořad říká,že jsou pozadu,přitom už se plazí..a my se jen točíme..

nebud smutná,je to náš pašák,šikovny kluk 🙂

fajn
23. nov 2009

ahoj

tak v první řadě velikánská gratulace Vojtíškovi je to pašák

Peti vám taky ke kontrolám

Tinus jestli je to kýla tak to určitě zvládnete na jedničku a budem na vás moc myslet
Bera tak si to užívejte

u nás je to tak že manžel byl dnes na plicním a musí chodit na 20 inhalací hlavně že máme inhalátor doma. Když jsem mu říkala ať inhaluje tak byl nasranej že všechno vím nejlíp a teď musí jezdit každej den 10km tam a zpátky . Dr. říkal že on má lepší inhalátor,no jistě má za to prachy že. Andrea jde už ve středu do školy ,furt tady počítá kolik dní do vánoc a koilk školních dní no děs.
Synovec je v nemocnici vypadalo to na slepák ale ten zažehnali ale prej má nějakej zánět v těle tak ho tam drží. Dnes nám chudák volal asi 10x že už jde zítra dom ,ale to si myslí jenom on . Ségra říkala že jestli ho nepustí tak si tam za ním půjde lehnout,ještě jsou zakázany návštěvy tak to je úplně na nic.

maatkka
23. nov 2009

denisee no skodaaa 😔 ako ja ked som videla to video tak som bola presvedcena ze ich uz ani nenapadne vas tam drzat. nechapem preco by sa nieco malo zhorsovat ked mu to tak kraaasne ide 😕 myslim ze vo vacsine rhb by ste uz boli davno vyradeni... ale uz to s tym cvicenim nejako neprehanate ze? 😉 ved Vojtik je takyyy sikovnyyy 😵 ono to uz asi znie tak otrepane ale je to proste tak - podla mna je super!!!
petrach kraaasne spravy - asi mate vacsie stastie na rehabku ako denisee 😝 😀 a to ocne trosicku aj zavidiiim a samozrejme moc moc moc prajem 🙂
no tinus tak to je mi fakt luto ze Alexa tak vytrapili ☹ 😠 drzim siiilno palce!!! a to pojdete v stredu do nemocky aj ked sa budu tie vysledky opakovat?
fajn na vas sa to v poslednej dobe akosi lepi ☹ ani nevies ako moc ti prajem nech uz mate klud s chorobami...
my sme dnes boli u svokra a mala sa tam celkom pekne poprechadzala vybozkavala ho poukazovala co nove vieme a "zagratulovala" mu k narodeninam 😅 svokor bol az dojaty 😀

fajn
23. nov 2009

julinka je šikovná a ona už chodí venku sama? a jak snáší okluzory? Didka si to ztrhávala a když ho měla tak se ji vždycky zhoršila chůze

denisee
23. nov 2009

Holky: no nedá se nic dělat 2x denně to samozřejmě ještě nějak zvládnem, ale taky tomu moc nerozumím?? Já mám už týden zablokovanou krční páteř a je to spíš horší než lepší.
☹Takže já s ním ani cvičit teď nemůžu.
Zítra jdu v poledne ještě k neuroložce(chtěla nás vidět, až začne chodit) tak se jí zeptám, ať mu koukne víc na ty chodidla a proberu to s ní... Dneska se Vojta 3x tak pokakal, až to měl i skrz punčocháče, nevím z čeho by ten průjem mohl být, 😒 ani nemá moc chuť k jídlu, tak že by zuby???

Julinka bude taková přátelská, srdečná holčička 🙂 , určitě po mamince 🙂

tinuskaha: malej byl taky na operaci tříselný kýly, ale už na neonatologii. Moc držím pěsti, ať vše dobře dopadne.

Jo holky, tu obřízku jsem zrušila.

maatkka
23. nov 2009

nie fajn vonku sama nechodi skoro vobec 😒 boli sme stale vovnutri - tak som to myslela...
okulzory znesie len ked ju niekto zabava alebo ked robi nieco zaujimave akonahle sa trochu nudi uz to ma dolu. zatial lepime len tak na hodinku jedno oko na hodinku druhe a postupne budeme mozno predlzovat. ideme skusat aj po vonku ci na to vonku nezabudne. ja ani nemam nejaku strasne silnu motivaciu ked nam dr. vopred povedala ze ta operacia bude nutna tak ci tak ☹ no ale snazime sa... inak ja som sa tiez bala ze sa jej bude horsie chodit alebo nebude vediet tak odhadnut vzdialenosti alebo tak ale nic take som si nevsimla... len ked ma zalepene ocko tak chce byt viac na rukach - asi nema taku istotu alebo co (aj ked to na nej nevidno 🙂 )

argousek
23. nov 2009

denisee super určitě jsi se rozhodla správně 😉 Jinak my jsme cvičli Vojtovku do 15 měsíců, protože se už pak stavěl a byl pevnej, ale chodit začal až v 21 měsících a tak si říkám, že jsme možná měli cvičit trochu déle, že jsme si mohli ty problémy, co jsme řešili potom ušetřit, ale kdo ví. Oni mu všude psali, že je středně hypotonicke a pak mírně hypotonickej, ale problémy se stabilitou měl doteď, takže nevím. U nás nikdo neví, jestli ta lehká mozková obrna byla hned po porodu a nebo později a takže se to mohlo projevit až teď

tinuskaha neboj se, všechno bude dobrý, držíme palečky ať to máte brzy za sebou. Také jsem viděla jednou, jak Adámkovi brali krev na hlavičce, protože na ruce nemohla sestra trefit žílu a nebylo to teda nic příjemnýho

maatka ono jí to třeba ještě chvilku potrvá než se odváží chodit venku, je to velkej prostor a nemají tu žádnou oporu. Adámek taky už chodil doma a obcházel nábytek a venku se bál. Ale pak je to nejlepší trénink, Adámkovi se pak hodně zlepšila stabilita. My jsme chodili trénovat na louku, na nerovnej povrch, kde musel pořád vyrovnávat rovnováhu a když spadnul, tak to nevadilo, protože spadnul do trávy.

fajn ať se z toho brzy vyhrabete 😉 a dlouho si na vás žádnou nemoc netroufne 😀

denisee
24. nov 2009

Holky: byli jsme na kontrole na té neurologii, doktorce se strašně líbil, krásně se tam předvedl 🙂 . Ptala se mě jestli mě teda už z rehabky vyřadili, když jsme tam byli na kontrole. A moc to nechápala, říkala, že ona by s ním už necvičila, že žádnou rehabilitaci už nepotřebuje. A to co říkala rehabka, že by mohl začít chodit po špičkách, to se prý nestane.
Takže jsme vyřazeni!!! 🙂 Ale moje pocity jsou smíšené.

argousek
24. nov 2009

denisee supééééééééér zprávy 😉 Možná si se měla s neuroložkou domluvit a měla ti napsat do zprávy, že další rehabilitaci nedoporučuje. Ona si vás taky může chtít držet dlouho kvůli bodům 🙄
moc gratulujeme 😀

maartinkaa
24. nov 2009

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4059095

ahojte, nasla som konika v dobrej cene 😉

Jeee denis, gratulujem a tiez, by som asi urobila to co ti navrhuje argousek 🙂

adajar
24. nov 2009

Ahojky holky docitat nebudu. Jinak se mame dobre malej vazi 3560g vcera jsme byli na ockovani synagis a jeste nam zbyva 4 dalsi davky. Jinak kojime a dokrmujem jen 5ml kvuli lekum 3x denne. A uz si reguluje sam kolik vypije tak moc je sikovnej. A uz ho nebudim po 3 hodinach, ale nechavam ho at si vstava jak ma hlad a funguje to lip s tim jidlem. Jinak zitra nas ceka neurologie tak nam drzte palce vecer pak napisu jak jsme dopadli.

A co tady noveho???

OPetrach co prsa a odsavani???

Tak ja bezim uz mi tu breci ze ma hlad.

petrach
24. nov 2009

Ahoj holky,

Denise jako uplne vyřadili 😅 🙂 to je supeeeeeeer 🙂 🙂 paráda,krása no nevím jak to napsat,ale mám desnou radost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
když tak se s ní domluv,co s tou rhb a už necvič 😉 šetři ruce 😉

adajar vy jste oba šikulky a krasne prcek roste 🙂 s tím kojením je to super
fajn u vas je fakt lazaret,pořad se to točí dokola co? to je naprd,ti veřím

ja jsem dnes byla u dr s tím odsaváním krve,dva dny dobré a pak zas krev a hodne..bohužel mám porušené mlekovody,namožené prsa a dr rezolutne řekl zastavit laktaci 😠 ☹
bulila jsem cestou domu,je mi desne líto že to takhle dopadlo,zase mám pocit,že jsem selhala,bylo to takové moje odškodné malemu,za ten předčasny porod ☹
mám recept na prášky na zastavení laktce,zítra rano budou v lekarne ,odsaju naposled mlíko a lupnu prašek.. ☹
manža koupil UM,budem dnes davat,tak jsem zvedavá,jestli ho bude chtít..chci chvilku střídat s MM z mrazaku,ale moc ho nemám,davala jsem známe..

adajar
24. nov 2009

petrach to je mi lito a ver ze jsi neselhala a jestli te to potesi hlavne diky tobe jsem to nevzdala a hodlam kojit do pul roku. A ver ze jsi se nato mohla vykaslat a neudelala jsi to proste jsi jednicka a dala jsi malemu mlika co slo.

maartinkaa
24. nov 2009

ahoj peti, uz to asi naozaj stopni, ved malickemu si dala co si mohla 😉 netrap sa nad tym