Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pavcik
13. dec 2009

no kdyby se ten můj obouval tak jsem ráda 🙂 teprve hledá džíny 😀 a to ho ještě popohánim půl hodiny dopředu 😀

argousek
13. dec 2009

Ahojte holky, jdu vás jen na skok pozdravit 😉 Já mám dnes frmol. Dopoledne jsem pekla tři jídla, aby jsme měli dnes večeři, zítra oběd a večeři a teď po obědě jsem honem ještě pekla buchtu. Protože dnes jedeme ke švagrové popřát neteři k dnešnímu svátku a zítra přijedou dopoledne baby z rané péče a odpoledne jedeme k našim, tak bych nic nestihla. 😉 Tak teď mám doděláno, tak se jdu na 10 minut natáhnout než se vzbudí Adámek 😉

Jo a s tím pospícháním to bude všude stejný, můj chlap zase honí mně. Jenže on nemá nic na práci, veme bundu a jde. Ale já musím nachystat Adámka, sebe a věci sebou. Teď už se ale nenervuju, jak je Adámek větší. Prsknu mu Adámka a chystám se sama a vycházíme z baráku nastejno 😀
Jinak mně taky napadlo, jak to budeme dělat, až pojedeme s Adámkem k doktorům (jako k neurologovi, očnímu, plicnímu atd). a budeme mít i druhý. To bude dost šílený, hlavně v těch čekárnách ☹

tinuskaha
13. dec 2009

tak zajtra sme mali ist na ockovanie(uplne prve)a Alex dostal dnes nadchu ☹ mna asi klepne to ockovanie sa nam stale odkladalo a ked konecne mame termin tak maly sopli.chytilo ho az dnes poobede.uz som odsavala aj vytierala nasivinom.zatial nepocut zeby tako dychal.to nam ho asi dr.zajtra nezaockuje co?a od soboty mu davam 2x denne phennemaleten kvoli krcom.my mame smuuuuuuuuuuuulu ☹

bera28
13. dec 2009

Jak tak čtu, tak je s těma chlapama pořád něco 🙂
Argousku, ty jsi teda akční. Takhle vyvářet, smekám!
Tinus, tak to je smůla. To ti ho určitě nenaočkují. Naše Dr. očkuje vždy až tak 10 dní po úplném uzdravení.

Holky a teď pozor - Kubík udělal před chvílí sám 2 kroky 😵 😵

petrach
13. dec 2009

Kubíčkovi moc moc moc gratulujeme!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

argousku ze se tak honíš!!!!máš se šetřit,lenošit..
tinus řekni to zítra dr,ona ho prohlídne a uvydíš..byla by to škoda,když na to tak dlouho čekáte

tinuskaha
14. dec 2009

ahojte ockovanie mame prsunute pokial sa Alex nevylieci ☹

tinuskaha
14. dec 2009

este som sa vas zabudla opytat co davate drobcom na nadchu?ja nasivin,hypomer a casto odsavam.na nete som citala ze je dobre kvapnut do nosa MM.pred mesiacom(to mal tiez nadchu)som to skusila a do 2dni bolo po nadche.uvidime ako to zaberie teraz

sorbona13
14. dec 2009

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, kluci chtějí pořád prso, kojím přes den po hodině a nemůžu se dočkat, až konečně najedeme na ty příkrmy 🙂 Koukám, jak pečete, já letos nezvládám, naštěstí mám hodnou prababičku, takže nějaké cukroví přeci jen na stole bude 🙂

fajn
14. dec 2009

sorbono chtělo by to aktuální foto 😀

petrach
14. dec 2009

tinus já dávám nasivin,mat sprejík stříknu před odsávaním,krásne se to uvolní a odsaje..hodne mi pomáhá ta timiánová mastička,na tu nedám dopustit..doufám,že bude Alex brzo zdraví...

sorbono za babí bud ráda,ta moje nepeče 😀 ješte posílám..a nedivím se že nezvládáš,ješte k tomu všemu shonu s klukama pracuješ..

já byla rano makat a doted jsem ležela,chytla me krční páteř,poslední dobou čím dál častejc a je to teda bolest 😝

sorbona13
14. dec 2009

fajn: fotky máme tady: http://picasaweb.google.com/rhejtikova
petrach: trošku mě mrzí, že to pečení letos nezvládnu, ale o to víc si to užiju příští rok 🙂 Mám hrozně ráda tu vůni domova při pečení 🙂 Krční páteř je pěknej prevít, zajdi na masáš 🙂

fajn
14. dec 2009

sorbono no ti jsou krásňoučcí ňuf ňuf já bych je oňuchala hned 😀

Peti tak se uzdrav a nepřeháněj z prací

argousek
14. dec 2009

Ahojte holky,

tak u nás dnes byly ty baby z rané péče a super, zase jsme skvěle poklábosili. Hrozně Adámka chválili, co udělal pokroků od té doby, co ho neviděli. Také nám přivezly půjčit hračku, super koukněte http://www.bino-drevenehracky.cz/motoricke-hrac... Kdyby jste to někdo chtěl koupit, tak doporučuju, jsem z ní úplně nadšená 😉

fajn
14. dec 2009

argousku já jsem z těch jejich hraček byla víc unesená než Didka 😀 je fajn že jste poklábosili. Já jsem taky vždycky s tou paní probrala vše. Byla jak kamarádka

ani3012
14. dec 2009

pavcik
sa divím ,že som na teba natrafila. 🙂
Iba som ti chcela povedať,že si sa u mňa hlboko zapísala(aj v srdci aj v hlave)
Mala som termín v júli až raz,keď som sa prihlásila medzi júlovkami a písali tam baby o tebe a pozerala som fotečky a revala ako pavián...a o mesiac som bola už aj ja na stole 😒 Evička sa mi narodila o 9 týždňov skôr ale je všetko v poriadku,vraj len zaostáva v motorike.Zatiaľ nemusíme ani Vojtovku cvičiť.
Matejkovi držíme všetky baby palce 😉
A samozrejme aj ostatným mamnikám a detičkám 🙂

andulka4
14. dec 2009

Argi super že jste si poklábosili 🙂
co ti řekli na to mluvení? určo že má čas že jo 😀

jinak hračka je fajn ale s tou si hraje v MC kde chodíme často

julianna78
14. dec 2009

Ahojky 🙂
Baby ja už tu slintám jak bernardín ked čítam čo všetko dobré ste upiekli,ja budem rada ak do vianoc poupracem dom.
Bera Kubíkovi obrovská gratulácia 🙂 🙂 🙂
Ja sa tiež strašne vytešujem malá sa otočila s chrbátika na bruško a to jak sa strašne teším pochopíte len vy.švagriná má o 4dni mladšiu dcéru a tej sa otočila až 6mes. a ked som dnes vytešená volala,tak sa tvárila že už bolo na čase ved mám malá 7mes.Lenže ona nemá 7 ale 4,5mes....fúúú tak ma nasr...
Inak sa mi podarilo zmaturovat a pridala som foto do albumu

pavcik
14. dec 2009

Ani3012
Tak to se ti stalo asi něco podobného co tobě. Bylo to ten týden co musel Matěj ven a já koukala na jedno albíčko tady na koníkovi a to Kikimarušky co má taky předčasně narozenýho Kubíka a taky jsem brečela jak želva a co se nestalo mě. A to mi i kolegyně v práci posílala odkaz z youtube na předčasně narozený dítě ani nevim proč.
No už je to za náma naštěstí ale jak ted ve fotkách probírám a vybírám fotky na dárky tak se nestačíme divit jak to Matýsek zvládl. Matýsek je zatim pomalejší ve vývoji od svých vrstevníků a je línější na levou ruku páč měl krvácení mozečku na pravý straně. Ale zatim nic jinýho nepozorujem. Až na posledních pár dní ujíždějící pravý očko do šilhava. Tak už jsem ho dnes objednala k oční co i prcky prohlížela v Podolí.
V dnešní době si nemůžeš být nikdy ničim jistá. Já celou dobu v pohodě a ze dne na den,z minuty na minutu musel ven.
Tak ať se daří tobě i princezně a mějte se krásně 🙂

petrach
14. dec 2009

sorbono to už jsou koblížci velcí,to tak letí..je to chvilka,když ses k nám sem přidala a psala z nemocnice 😉

argouslu ono to moc pomuže,když te nekdo vyslechne a podpoří a kor když je i pochvala 🙂tak se z toho raduj..já veřím že ten příští rok bude pro nás všechny uplne suprovy 🙂

juli dyt to je nádheraaaa 🙂 🙂 dyt to je celkem brzo 😉 švagrová bude taky pekná opice,co 😉 😀
máš suprovou fotku,malá je v tom vánočním nádherná,takovy malí vanoční skříteček 🙂
tak to s tatkou oslavte,že máte doma šikulku a moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!

pavcik na očním držím pesti a s tou ručičkou se to srovná,já se tím trápila a všechno se krásne spravilo..u Matyska je to stejny problem,tak se neboj 😉

bera28
15. dec 2009

Holky moje, letošní Vánoce pro mě budou ty nejhorší v životě. Dnes v noci prohrál svůj boj s rakovinou můj nejdražší tatínek. Moc to bolí.

ani3012
15. dec 2009

bera
úprimnú sústrasť.... 😢

tinuskaha
15. dec 2009

bera to je mi luto.uprimnu sustrast.aj mne zomrel tatik je to uz 6rokov.stale to boli a stale nanho myslim.posielam takto na dialku silne objatie

mispuli
15. dec 2009

Bera ☹ upřímnou soustrast,drž se kočko

sorbona13
15. dec 2009

bera: je mi to moc líto, upřímnou soustrast a drž se! Žádná další slova útěchy ti asi nepomůžou, držím palce, ať bolest rychle přebolí a zbydou na tatínka už jen krásné vzpomínky.

sorbona13
15. dec 2009

Jinak u nás stále kojíme, někdy přes den i po hodině a UM odmítají ☹ Zatím přibírají, za min. týden Honzík 100g, Kuba 170g, takže jim moje mlíko asi stačí. V noci spí celkem dobře, dneska kojo v 19 - 22.30 - 2 - 5.30 vstávačka. Zkoušela jsem jim dát na noc naředěnou kaši Sunarem, Honzík to z lahvičky vypije, ale Kuba ani ťuk a budí se stejně najednou, takže to teď dělám tak, že po hodinu po posledním kojení odstříkám a schovám si to na další večer, kdyby měli hlad. Před 3 dny Honzík vypil celou 90 po kojení, ale za poslední dva dny krásně usnul a další mlíko nevyžadoval, takže jsem to mlíko zmrazila. Nejpozději koncem ledna už najedeme na příkrmy, mudra chce už začátkem ledna, to jim bude korigovaně 5 měsíců, ale uvidí se, jak budou přibírat.
Jak jste naučili děti pít z lahvičky? Klukům žádné UM nechutná, vyzkoušela jsem Nutrilon a Sunar a to pije jen Honzík jedině s kaší. Kuba lahvičku nechce vůbec ☹

maria1610
15. dec 2009

Ahojte, som tu len na skok - ako sa Vam dari? Nestiham Vas citat, moze mi niekto zhrnut najnovsie pokroky??? Nasi chalani su stale chori, ako nastupili do skolky - dva tyzdne v skolke a dalsie 2-3 tyzdne doma - som z toho na nervy. Pridala som par fotiek - ak chcete -kuk

vladimuraz
15. dec 2009

Bera, je mi to moc líto, vím, jak se cítíš, u nás to bohužel vypadá taky špatně, navíc našli metastázy i mamce. Moc na Tebe myslím, ať to zvládneš!!!

pavcik
15. dec 2009

Bera: přijmi ode mě upřímnou soustrast. Vím jak se cítíš. Mě letos na konci června umřela maminka.
Ale takhle pár dní před Vánoci je to k zbláznění. Jen vzpomínej na hezký zážitky s ním a snaž se nesmutnit. Určitě by si to nepřál a rád by těl viděl s úsměvem na tváři.
To si pořád řikám já když každý den brečim nad mámininýma fotečkama.
Rodina určitě udělá maximum aby vánoce byly obstojný a dalo se to vydržet. Já z počátku musela brát prášky na uklidnění,páč vždy když jsem jela okolo Motola kde se to stalo,tak jsem dostala záchvat a měla jsem tendenci vystupovat z auta a jít jí hledat. Prášky mě trochu zklidnili páč při Matýskovi jsem musela fungovat. A jen díky němu vše bylo mírnější a dalo se to nějak ustát.

Myslim na tebe,kočko

argousek
15. dec 2009

bera je mi to moc líto 😉 Mně minulý rok takhle před Vánoci umřela babička ☹ Každý den jsme pro ni do Vánoc zapalovali svíčku, aby byla alespoň tak s námi.

fajn
15. dec 2009

Bera přijmi upřímnou soustrast .Mě taky otec zemřel před vánocema ,je to hrozny. On ještě zemřel doma tak o to to bylo ještě horší. Musela jsem mamce pomoc ho umýt a oblíct a i když je to 11 let tak pořád to vidím před sebou a hodně mi chybí. Spostu věcí jsem mu mohla říct i to co mamce ne. Drž se objímám tě.

Argousku hurá už půlka ,tak se opatruj ještě tu druhou půlku