Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
27. apr 2010

Mates je take hrozny s tim jidlem.Kdo nevi jak je to hrozne,kdyz deti neji a jist nechteji ten to nepochopi.My se s nim rvali kvuli kazde lzicce-doba jidla a mela jsem nervy na dranc co zase bude.Ted uz ji preci jen lepe.Ma rad varenou zeleninu,polivky,rybi prsty,leco bez uzeniny.Varim mu obcas krupicovou kasi,dam do toho varit par rozinek ,risypu skorici,pristrouham jablko nebo hrusku a jede mu to.Ve 30 mesicich ma 14kg+93cm z 600g.Porad mu davam vysoce kaloricke mliko je na predpis,melo by se davat do 8kg,ale dietolozka rikala,ze nevadi pokud mu chutna davat ho dele.On toho krom mlika moc nevypije.Obvod hlavy ma 46.1cm take ma malou hlavu.

tinuskaha
28. apr 2010

Berus vsetko naj naj naj k sviatku hooooooooodne zdravia lasky od mm a deti,Nech ti svistaci delaji jen radost 😉 Uzi si svoj den.

mispuli
28. apr 2010

ahoj holky,tak my občas s jídlem bojujeme taky a když nechtěj jíst tak mě taky dokážou pěkně vytočit,nejdřív jsem vzteklá a se vším mlátím,pak jim odnesu talíř,pak se s ním vrátím a násilím jim to cpu,když nechtěj,tak jsem na pokraji pláče,jídlo odnesu a tvářím se uraženě,občas i jedna přilítne,takže asi tak,ale zase na druhou stranu musím přiznat,že naštěstí poslední dobou to nebývá často,ale co jsem se nařvala,když byl Honzis malej,naštěstí jsme pak zjistili,že má určitá období,nejdřív měl bramborový,stačilo uvařit bramboru a trošku ji pomáslovat,pak měl období těstovin,vždycky stačilo uvařit trochu špaget,atd..poslední dobou když už nic tak polívka,ale třeba chleba u nás nehrozí,jen kdy\si bylo období chleba s máslem,ale jen u babičky doma ani náhodou 😖

jinak obvod hlavy,den před tím než jste to tu psaly,tak jsem shodou okolností měřila dětem kvůli čepicím a kloboukům a H má obvod menší než Míša,H má 46cm a M48 cm,ale já osobně mám mám 54cm,takže H bude mít hlavu po mě 😉

jinak jsem opět koupila Míše novej hrneček na pití,ona pijr defacto z čehokoliv,ale nejradši pořád z flašky a hlavně jsme na tom stejně jako Klárka,večer se ještě doráží kaší z flašky,jenže si jí nosí za dudlík v pusemjestli si to dokážete představit,a neustále prokusuje dudlíky,takže já ob dva až tři dny chodím do lékárny kupovat nový,tak jsem jí koupila dneska tohle http://www.malewo.cz/obchod/56509.htm má to pítko průhledný,takže jí to připomíná dudlík a zatím z toho pije,tak uvidíme

Míšo,závidím cvičení,já bych taky něco potřebovala,taky jsme se doslechla,že v písku je aquaaerobik a láká mě to,ale nějak se mi ještě nepodařilo tam vyrazit,normální aerobik nesnáším

tak jsem se rozepsala a zase končím

mispuli
28. apr 2010

jo a máme novou zábavu,míša si neustále sudavá plínu,ale nočník jí nic neříká,záchod akorát tak máchat tam ruce nebo ponožky 😖 😖 ,takže mi tu obchcává pdlahy a kadí na koberec,jedinej,kterj v celým bytě máme 🙄 🙄 🙄

argousek
28. apr 2010

aj bera má svátek 😀 Tak všechno nej, ať ti svišťové dělají jen samou radost 😉

jinak my zase bojujeme s pitím, sice jsme bez dudlu ale nechce pít sám z hrnečku ale jen po lžíci. Já jsem koupila takový ten bryndák od sassy s tím odendavacím plastovým korýtkem, tak to včera pil sám z hrnečku poprvé. On je hrozně čistotnej a když se umaže od jídla nebo poleje, tak mu to hned vadí. Takže pil z hrnečku ono mu to bryndalo po tom bryndáku do korýtka a dobrý. U nás pítka vůbec nehrozí, to už jsme vyzkoušeli tolik flašek a hrnečku, nepočítám. Zbytečně vyhozený peníze, no snad to později využije Štěpán 😅

fajn
28. apr 2010

no já bych se přidala s přáním taky ,ale asi jsem blbá neboť svátek má Vratislav nebo máme jinej kalendář

Jinak u nás opět rýma ,kašel a máme i inhalovat ventolin ☹ ☹ ☹ ☹ 😖

maatkka
28. apr 2010

fajn bera ma narodeniny 😉
takze vseeeetko naj... naj...naj... nech sa ti splnia vsetky zelania 🙂

tinuskaha
28. apr 2010

Holky dnes sme boli po dalsiu injekciu.Maly ani nemukol.No nie to swom chcela...pytala som sa dr.ze ci moze mat ABKM vravela ze ano ale tie testy my urobi len na gastre ☹ tak idem este obvolat nejake gastra nech mi daju skorsi termin nebudem predsa cakat do 21,6.ved to su skoro 2 mesiace.Tak drzte palce nech najdem nejaky skorsi termin.
Pekny dnik vsetkym 😉

maatkka
28. apr 2010

janicka som strasne rada ze operacia Riskovi dobre dopadla... nech sa len dalej krasne drzka drobcek sikovny 😵
tinus tak nech to s tym bytom vide... ale davajte si radsej pozor sa mi zdaju nejaky nefer a nespolahlivi ti majitelia alebo kto to takto natahuje 😕 no a ja si tiez myslim ze je dobre ze drobcovi nic v tom vytere nenasli... aj ked ta chapem ze ta pomale priberanie trapi...
bera mi davame vecer uz len mlieko lebo Lilu si od obeda (ma ho neskor lebo ked sa zobudi tak jej nechuti...) sem-tam nieco zobne - ovocie pecivo pribinacik piskotu alebo nieco od mm ked je... takze to uz potom len zapije
fajn je mi luto ze marodite ☹ dufam ze uz bude naozaj definitivne po tychto dnoch ked je kazde druhe dieta chore aspon minimalne do jesene
Matyskovi tiez oneskorene vseeeeeeeeto najlepsie k narodeninkam 🙂
velmi som na nho myslela ale som teraz taka hrozne naladova ze niekedy nemam chut ani silu na nic... uz 3 noci som nespala - v noci len rozmyslam ako sa tak hrozne nebat a prezit tie dni do 5.5. co najnormalnejsie - nech svoje negativne myslienky a strach neprenasam na Lilinku... cez den je to vacsinou lepsie ale tie noci su hrozneeeee 😢 neznasam strach!!!

argousek
28. apr 2010

jééé taky jsem koukala do kalendáře a bylo mi to divný 😀 😀 😀

fajn my jsme na tom stejně, dnes se spustila rýma, kašel a inhalujeme 🙄

tinuskaha
28. apr 2010

Mati budem na vas mysliet toho 5.5.viem ako sa citis Alex uz ma operaciu ociek za sebou.Hrozila este jedna ale nakoniec v BA na kontrole povedali ze netreba.a minule na kontrrole u ocneho tiez v poho a dalsiu mame az o 3mesiace nie 2.
Holky este jedna otazka ak sa potvrdi ABKM co potom to bude musiet vyradit z jedalnicka vsetky mliecne vyrobky.Bude mat nejake speci UM?

Fajn argi tak prajeme rychle uzdravenie

fajn
28. apr 2010

tak bera všechno nejlepší k narozeninám hodně zdravíčka a miláčkové ať ti dělají jenom radost

Matka uvidíš že to Julinka všechno zvládne. Pochopila jsem dobře že jdete na operaci z očkama?

Zuzko tak ať jste taky brzy OK

tanav
28. apr 2010

Ahojky, tak ja sa ozývam po dlhšom čase.
Všetkých srdečne pozdravujem, choručkým želám skoré uzdravenie a na tehulky stále myslím. Držkajte sa.

Beri, všetko najlepšie k Tvojim narodeninám, veľa zdravia a radosti z rodinky.

Moje dieťatko je choručké už tretí týždeň, najprv sme týždeň čakali s pokašliavaním, denno denne som ho chodila dávať počúvať nášmu lekárovi, až nakoniec po týždni nasadil ATB. Veľmi sa zahlienil. Lieky sme dobrali, pekne zabrali, ale ešte stále odkašliavame. Poviem Vám, že sa s tým veľmi trápi. On ešte nevie ako si s hlienmi poradiť. Pekne sme sa potrápili,
celé dni na rukách atď. Chválabohu neprestal papkať. Máme 3750 g. Včera sme boli na neurológii. Dopadli sme dobre.
Tonus zatiaľ primeraný, 11.5.2010 ideme na USG mozgu a 18.5.2010 sme objednaný na prvé vyšetrenie RHB.
Môžme cvičiť reflexku preventívne. No to som zvedavá ako to zvládneme.

tanav
28. apr 2010

Fajn skukla si naše fotky v albume ?

tanav
28. apr 2010

Hej, a ešte ku kilám, ja by som poterbovala aspoň 20 kg smerom dole. Nechcete, darujem. 😀 😀 😀

mispuli
28. apr 2010

Míšo k narozkám všechno nej,nej,nej,samou spokojenost,ohodu,láskua at Ti svišťácidál dělají radost 🙂

denisee
28. apr 2010

Bera: Všechno nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 Na plavání zítra jdeme , doktorka říkala, že by nešla plavat v ten den očkování, pak už jo.

bera28
28. apr 2010

Holky, tak vám všem strašně moc děkuji za přáníčka 😵 😵 😵 I když si říkám, že od určitého věku by se to oslavovat nemělo 🙂

Denisee, díky za info. My byli dnes ráno taky plavat a byla děsně studená voda. tak jsem zvědavá, jestli to neomarodíme, to by byl pech, když máme na pondělí to očko 😒

Maatkka, já vím, že už se operace blíží a že máš určitě velký strach. Chtěla bych tě nějak uklidnit a nevím jak ☹ Snad je (zase se teda opakuju), ale synovec měl operace očí 3, nosil od mala brýle a ukrutně šilhal. Brýle má sice stále, ale oči už jsou krásně srovnané a i ty dioptrie se mu zmenšují. Vždycky zírám, jak to zvládá, a to má už za sebou 15 operací a je mu 8 let! Tak hlavu vzhůru, určitě to dopadne dobře!! Všichni tady budeme na Lilinku myslet.

Petraquerra, to máš pravdu, kdo ty trable s jídlem nezažil, ten nepochopí. Ale Mates má podle mě krásnou váhu i výšku!

Fajn, to bude asi zase z těch změn počasí 😒 Jo a v pátek má být 26 stupňů 😲

Mispuli, ty jsi mě zase rozesmála, ta míša je číslo 😀 😀 😀 Tak jsem se dneska přihlásila na ten aquaaerobik, budu chodit v pondělí od 20,00 do 21,00. Já klasickej aerobik taky nesnáším, ale na thle jsem zvědavá. Musím zaplatit celý kurz, tak mě to aspoň bude nutit to dochodit. Ale co, d prázdnin zbývají už jen 2 měsíce, to 9 lekcí, to se dá.
A k těm hrnečkům, co já jsem vyházela peněz za lahvičky a hrnky!! Na podzim jsem jim dokonce pořídila novinku, taky od Maleva, resp. LOVI hrneček 360. Tak ležíoba ve skříni. No snad na ně někdy dojde nebo je střelím na dvojčatech.

Táni, tak hlavně, že už je Alexíkovi líp. A krásně přibírá, je to šikulík. Výsledek z neura parádní! To myslím budete cvičit jen tak pohodově, teda jestli se Vojtovka vůbec pohodově cvičit dá 😀

Tinus a proč teda neodebere krev na ABKM přímo pediatrička??? To není nic speciálního. Zkus se s ní domluvit a pak bys přinesla výsledky na gastro a oni by třeba udělali nějaká detailnější. Ať víš, na čem jste. A k té dietě - Aneta měla původně Nutrilon Allergy Care, ale pak už jsem jí ho přestala dávat, protože jí nechutnal a odmítala jíst. Takže dostává už hooodně dlouho mandlové mlíko, resp. jí z něj dělám k snídani kaši nebo do něj dám musli. A nesmí žádné jogurty, tvarohy, atd. Dřív netolerovala ani výrobky, kde bylo mlíko přítomné v malém množství, to už se ale zhruba od ledna spravilo, takže toto už jí. A nebo víš co je nejlepší a nejprůkaznější? Tzv. eliminační test - to vynecháš minimálně na týden, lépe déle všechny mléčné výrobky a pak postupně nasazuješ a sleduješ reakce.

pavcik
28. apr 2010

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla 😒 od nemocnice jsem se ještě moc nevzpamatovala a nevim kam dřív skočit. Takže většinou se ráno připojim na FB a večer vypnu a toť vše.

Bera: psala jsem ti na FB,ale ještě jednou tady: přeju všecičko nejlepší k narozeninám a hromadu spokojenosti 🙂

S Matýskem nic moc novýho. Minulý týden nám na středisku píchly zbylý dvě injekce synactenu. V pondělí jsme byli v Podolí na neurologii pro ty nový antiepileptika a zítra tam jeden znovu na eeg. Tak jen doufám,že ten stav po těch kortikojdech zůstane co nejdýl. Budu se snažit chodit s Matějem pravidělně chodit na eeg,jen co to půjde a pojišťovna povolí. Už se nesmí stát že eeg nebude,jen proto že se jeví projevama a všim možným normálně. Ale věřim,že i pan doktor Straňák nás tam bude častěji hnát. My v pondělí řikal,jak z toho byl špatněj a bylo mu to líto,že nerad řiká takový zprávy a že jsme ho pěkně vylekali. No tak to ani neví jak on vyšokoval nás...ale hlavně že nás poslal do Krče a dopadlo to jak to dopadlo.
Vážili ho v podnělí na jeho narozeniny a měl 10,33 kg 😀

Taky jsem se spojila s Ivankou Antalovou co řádí na FB 🙂 babyklokáncích a zrnkách a nevim kde všude a byla u nás doma mi ukázat kojeneckou masáž včera. Tak mi doporučila nějaký přírodní olejíčky a hnedle jsem dneska zajela na Barrandov si vše koupit a už jsem dnes prcka pořádně namasírovala. Je to docela relax i pro mě 🙂 ale už se těšim na vojtovku,docela mi to chybí a chci začít co nejdřív to půjde aby jsme zbytečně nezaháleli 😒
Taky dneska jdeme po roce do kina na Ženy v pokušení,tak jsem zvědavá. Nic špatnýho jsem na to neslyšela tak se moc těšim. I podle ukázek 😉

A co u vás holky je novýho??? Povídejte....
já jdu poklidit,vyvenčit,prát a napsat tchýni návod na Matěje 😀 aby věděla co dělat když ho večer hlídá 😉

petrach
28. apr 2010

Beron všecičko nej nek k nasrozeninám,hlavne hodne zdraví,štestí a pohody 🙂
fajn já teda taky přemyšlela jakto že má svátek 😀 😀 no jo holky z moravy no 😀

matko já veřím jak ti je a máš právo byt mimo..už at to máte za sebou a všechno v pořadku.. ☹ myslím na vás a přeju at už je 5.5 a netrápíš se

Pavcik no už jsem si říkala co se deje,hlavne že je Matyskovi zase líp,moc jsem na nej myslela,držela palce..jaká byla oslava,líbila se?
váhu máte paradní 🙂 ..jo a večer si to užij,potřebuješ vypadnout a odreagovat se po tech šocích z poslední doby..hlavne at už je jen dobře a jsou pozitivní zprávy..drž se

tinus já celkem nechápu proč to objednávají tak pozde?? to nemuže vaše dr obvolat a poptat se?? ješte kojíš,nebo odsáváš? me napadlo jestli už to mlíko není slabší a proto nepřibírá..vím že jsou pro alergiky mlíka speciální..ale desne drahé 😠

Fajn to je hnus ty nemoce,pořad lítá počasí,tak to je tím 😒 a co Dianka,jak se má?

Táni to byl Alexek dlouho nemocný..to zahlenení je hnusné pro takové prcky,malí se mi tím kuckal celé noci..tak doufám že už bude zdravoučky..a gratuluju k neuru 🙂 🙂 máš doma fakt šikulku 🙂

mispuli
28. apr 2010

holky dávám vám sem pár foteček,abyste viděly,jak nám draci vyrostli 😉

tinuskaha
28. apr 2010

Peti uz nekojim a ani neodsavam maly sa odstavil sam stale ma hryzol.Mam este jedno cislo tu v mieste bydliska ak nie tak budem volat az do kosic(34km)ale nech viem na com sme

maatkka
28. apr 2010

baby dakujem... zacinem byt mierne hystericka 😢
fajn ano ideme s ockami na operaciu strabizmu...
tani aj ja gratulujem k vysledkom z neura - to je super! a nech je krpcek uz fit - ta nadcha a hlieny a kasel potrapili nedavno aj Lili... viem si predstavit ze to musi byt este horsie u tak maleho babatka...
bera to je super ze ta cvicenie chytilo 🙂 aj ja by som chcela chodit na aquaaerobik - mna teba hrozne bavi aj klasicky a prave som citala ze vo vode je ooovela efektivnejsi kedze voda kladie tusim 20x vacsi odpor ako vzduch... ja by som mala ist cvicit dnes aj zajtra tak dufam ze to stihnem lebo mm siel (kooonecne) po auto - asi si pamatate ze nase nam ukradli a tak sme chodili zatial len na tom co ma mm "hranie" 😅 na ryby a tak - no hroza 😠 tak uz sa tesim
pavcik to asi prvy krat citam ze sa tesis na vojtovku 😉 si super mamina - moooc si zasluzite uz len dobre spravy
inak na ten film sa chystame aj my... neviem teda ci je to ten co ja myslim - ak ano citala som ze je trosku akoby inspirovany serialom sex v meste... je to ono? tak daj potom recenziu 😉

simicak
28. apr 2010

Ahoj holky,ani ne docitam. Ted jsme dorazilli zpatky domu,tak jsem rada. Bylo to moc dlouho tech 5 tydnu. Verunka se naucila na kole,Viki beha po 4 jak drak a vstava-tak ma vecne potlucenou hlavu a ma osm zubu venku a nevim kolik na ceste. Tkze nemixujem,jen na krajim maso na nudlicky. MOc teda nepribrala,tusim ze nic,jak nas vazili,ale nemam z toho vubec hlavu. Je spkojena,porad se jen smeje a vyviji se jak do nosene deti-takzze uzasne. Taky mame nausnicky.
Tak ja pak doctu az se zase zabydlim co je u vas noveho 😉

tinuskaha
28. apr 2010

Simi vitaj s5 😉

petrach
28. apr 2010

simi konečne doma..vítej..
mispuli Honzík mákrásne dlouhé vlásky,me se to na nem hrozne líbí 🙂
Míši to dablíkovství kouká z očí..máš krásné deti 🙂

hodím taky pár fotos,dnes jsem je stahovala 😉

tinuskaha
28. apr 2010

Peti krasne foto...ja z toho Šimonkovho kukucu nemozem...zalubila som si ho 😉

adajar
29. apr 2010

Ahoj holky hlasim se ze zijem. Jen nemam moc naladu psat nestiham mame doma draka. 😀 😀 Jinak ma Danysek kortikoidy na dychani a zacina se plazit.

adajar
29. apr 2010

Jo a zapomela jsem ze jsem se pustila do hubnuti a tak. No je toho moc a doktoru taky.

tinuskaha
29. apr 2010

Zdravim vsetky.Tak mi sme sa dnes vratili z RHB.isli sme vlakom.Na rhb nas pochvalili a vravela som sestricke nech nam da aj nejake cviky z vojtovky(teraz sme cvicili bobatha)tak mi ukazala 2.poviem vam je sila udrzat Alexa je hubenej ale vzopriet sa vie.Normalne som mala problem ho udrzat.Takze budeme cvicit bobatka aj vojtu.