Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
27. máj 2010

ahojky 😉

táni na tohle čekám už kolik dní,že jste doma a v pořadku!!!!!!!!!!!!!!!!!§§ moc jsem na vás myswlela,to je paráda..jste oba šikulky a veřím že ty nervy byli desné..

denise tak jste to zvládli s dudlem,uvydíš že už ho nebude potřeba 😉 a co ta brada,hojí se to? čím jsi to nakonec potřela? tou zelenkou?

Anudlko to jsiou super fotk\..Kačřenka je tak malinká vedle Davídka..máš krásné deti..užívej si to..
Argousku jj ta váha to je paráda co? asi se chce taky klokánkovat tak se tulí..vyspíš se v noci?? hod fotečku at se mužem kochat 😉

milo,matko nechcete dojet na uklid? 😀 já se k holiči chystám..chci zase zmenu a mám to desne dlouhé..

argousek
27. máj 2010

pár fotek 😀

petraguerra
27. máj 2010

Argousek+Andulka to je jak sen precist si jak se tem vasim detem skvela vede a ty prirustky!!!!Clovek by si snad i dal rict
znova,kdyz by vedel,ze to vyjde stejne jako u vas! 😵 Argousek Stepanek je naprosto nadhernej kluk 🙂 Mates bude mit ve skolce nejakou pomoc take-nastup ma mit v lednu 2011,tak uvidime.Urcite to tem nasim klukum jen prospeje pokud se jim bude nekdo vic venovat.

Tanav je super,ze uz jste doma a Alexik to tak zvladl s tim kyslikem.Moji kamaradky syn byl doma s kyslikem a asi za 5mesicu od odpojeni dostal infekci a byl asi 7dni doma na kysliku zpat ky to nam tez prorokovali....

Matkaa ja myslim,ze jsme si uzili sve vsechny co sem na stranky chodime.Kazde z tech nasich deti toho ma za sebou tolik,ze se tezko veri,ze se to da vydrzet.Dulezite je,ze vsichni bojujeme dal a ze se vsem detem tak dobre vede. 😵 😵 A pro me je dulezite,ze tady vladne porozumeni,protoze strach o prcky mame vsechny stejny 😉 Mates je porad s plenama take -navic se mu ani na nocniku nelibi a pokud tam i sedi neudela vubec nic,ale jak se zvedne tak za chvili se vycura -takze totez co u vas.

petrach
27. máj 2010

argí to jsem potřebovala 🙂 ten je sladoučký,bych ho pomuchlovala hned 🙂

tinus a jak se máte vy?? moc sem nepíšeš,co stehování?

denisee
27. máj 2010

Teď jsem napsala slohovou prácí a spadl nám PC 😠 😠

Argí+Andilka: budu se opakovat, miminka jsou prostě nádherná 🙂

Petrach: tinktura Novikov (zelená), dneska mu to konečně už začalo zasychat . Šimonek má krásný hustý vlásky 🙂

Maatkka: Lili je šikovná, chytrá a bystrá holčička, myslím, že má čas a brzy na to přijde. Já bych jí zkoušela jen vysazovat, třeba po obědě než jde spinkat a tak... U nás je to pořád stejné Vojta se tam udělá malou i velkou, ale řekne mi, až když je to v plíně a to jen když kaká, on má navíc pořád řídkou stolici a ani to podle mě chudáček ani nestihne udržet. Tak mám z toho odnaučování obavy, že bude všechno posrajdění ☹ .

Holky jak se pozná zvětšená nosní mandle, přijde mi že V dost často dýchá hlasitě nosem i při spaní a přitom nemá rýmu(nic neodsaju)

petrach
27. máj 2010

Denise Elin chrápala 😀 a byla pořad usoplená a mela zánety,tak se jí tam dr dívala a šupajdili jsme ji trhat,jenže se muže až od 2 let,jinak rychle dorustá..nám ji brali v 20 mesících..
Vopjtík to má hezky odřené..a jak krásne spí..vy jste ho taky stříhali co?
když se na nej dívám,jdu taky zalehnout 😀
pa a dobrou všem..

fajn
28. máj 2010

tak sorbonko ještě jednou chlapákům vše nej 😉

olifcek
28. máj 2010

boze, nadherne deticky

argousek
28. máj 2010

denisee to je teda tvrďák, takhle se zřídit 😅 Chudák malej, tak ať se mu to dobře hojí. Ten novikov pomáhá, ne. Mně to poradila doktorka na pupíček a opravdu se rychle zahojil.

petrach to je kluk jako buk ten Šimonek, všechno to tak letí, vždyť si nedávno přišla mezi nás a měla si ho ještě v nemocnici a teď je z něj takovej pořádnej kluk 🙂 Gratuluju 😉

bera28
28. máj 2010

Sorbonko, klukům k narozkám přejeme se svišťákama všechno nej, hlavně zdravíčko a štěstí 😉 Doufám, že nám sem frkneš nějaké foto z oslavy 🙂

Poctivě jsem vás četla, i údaje do tabulky jsem doplnila (Jecidlo, gratuluji k chůzi i obcházení), ale nějak jsem neměla sílu do těch všech pozitivních informací (teda kromě rozbité brady Vojtíka, ale už i ta vypadá líp 🙂 ) napsat naše věčné strory se spaním. Teď pro změnu Kuba v noci zdrhá z postele a šup k nám 😒 Když usne, tak ho zase odneseme, ale opakuje se to za noc tak 3x. Anetka spí už v poho. Kámoška mi říkala, že u nich to trvalo měsíc, než si prcek zvyknul. No ale dneska bude spát u dětí tatínek, protože já se chci vyspat v klidu.

Táni, super, že jste už doma!!!

Fotečky všech dětiček jsou jako vždycky přenádherný 😵 😵 😵 Já se pořád nemůžu vynadívat na ta čerstvá donošená mimča🙂

Peti, co ouško???

Ve středu jsem byla s Anetou u alergologa-imuloga, čekaly jsme na termín 4 měsíce, ale vyplatilo se to. V ordinaci jsme strávily 1,5 hod. a neskutečně se jí věnoval. Udělal jí jeden test přímo v ordinaci, to bylo naprosto bez reakce, takže se nejedná o klasickou alergii (to jsme ale věděli), ale nesnášenlivost mléčné bílkoviny. Což ovšem už možná taky není pravda, protože pak jí dělal ještě další test, kdy jí na záda nalepil náplasti se vzorky mléka (klasické, Nutrilon,...) a museli jsme to tam nechat 48 hodin. Před chvílí jsem náplast strhla a podle mě to vypadá naprosto normálně, možná malinkatá reakce u klasického mléka. Další fotky mám pořídit zítra a pak mu to pošlu mailem a dozvíme se výsledek. Teda ještě jí i brali krev, ta bude až 8.6., ale zatím to fakt vypadá dobře. No, nechci jásat předčasně, protože jak mi dr. řekl, vzhledem k nedonošenosti a mojím alergiím, je hoooodně (asi 90%) šance, že prckové nějakou alergii výhledově mít budou. Nicméně, jak říkal, v dnešní době je alergie taková civilizační choroba, že se s ní v životě potká skoro každý.
Jo a viděla jsem jeho video přednášku na téma alergie u dětí a je naprosto bezvadná. Jsou tam i nová doporučení na zavádění příkrmů u dětí, vliv kojení, a všechno je to podloženo nejen studiemi, ale i selským rozumem🙂 Prostě bychom se měli vrátit v některých věcech k tomu, jak to dělaly naše babči a mámy. Docela mě mrzí, že něco takového jsem neměla příležitost vidět tak před rokem a půl, myslím, že by mi to mnohé usnadnilo. Jestli byste někdo chtěl link, tak mi písněte.

kikimaruska
28. máj 2010

Ahojky holčinky a dětičky...a miminka 🙂 . Nestíhám dočítat a odpovídat, stále nám blbne net a už několik dní mi to padá ☹ . Co jsem zkoukla, tak krásné fotečky holky...pokud někdo marůdkuje, tak přejeme brzké uzdravení. My zatím vpich po TBC dobrý, jen trochu červený, tak sjem zvědvá, za jak dlouho začne hnisat a jak dlouho to potrvá.
A koukám další pokroky, tak to moc gratulujeme 🙂

mila01
28. máj 2010

Ahoj holky.

Denise - no pěkně se odřel,snad už mu to brzo zmizí.Co ten dudlík,pořád držíte bez?Držim palce,ať už se k němu nevrátí.

Bera - prosím tě,teď jsem koukala do tabulky a všimla jsem si,že tam máš napsáno - korigované měsíce.Já uváděla nekorigované,beru jen to,kolik Káje opravdu bylo,tak mi tam prosím u všech údajů 3 měsíce uber.Díky.
Jinak držim palce s tim spaním.Já se u Káji taky bála,když jsme jí dávali do postele - Andrejka byla v pohodě,ale musel ajsem u ní tenkrát sedět.No a s Kájou to byla taky kupodivu pohoda - párkrát vylezla,ale asi tim,že tam byla s Andrejkou,tak si brzo zvykla.Moc vám přeju,ať se to brzo srovná.( ikdyž Anetčina kovbojská plína ve mě vyvolává salvy smíchu ještě teď 😀 😀 )

Holky díky za ty reakce ke Kájinýmu vyšetření - ale ráda bych to uvedla na pravou míru,abyste to nepochopili jako moji rodiče,kteří tady dnes byli a jejich první reakce - tak ty máš očička v pořádku.To bohužel není pravda,to,že má světlé oční pozadí a zvýšení vnitrooční tlak,to je prostě fakt,se kterým se nic nezmění.Ten zvýšený vnitrooční tlak je hlavní příčina vzniku glaukomu ( zeleného zákalu ),kdy většina dětí oslepne.Proto jí budou minimálně do puberty - ale pravděpodobně doživotně - sledovat ( což je samozřejmě dobře ).Není to tak hrozný,1x nebo 2x ročně na vyšetření do Motola.Tohle vyšetření bylo na to,jestli opravdu dobře a ostře vidí.Měřili rychlost,za jak dlouho dojde podnět z oka do mozku.Po dvakrát nám vycházelo,že to má zpomalený ( doktor říkal,že má patrně málo očních nervů,což by bylo taky konečné ) a kdyby to vycházelo i nadále,byla by Kája braná jako "hendikepovaná",měla by různá omezení a tak.Ale dopadlo to dobře,vidí opravdu ostře a perfektně,ale ten nález tam stále je a bude se to hlídat. Omlouvám se,že jsem se tady o tom tak rozepsala,ale lidé okolo mě reagují takto,chtěla jsem to ujasnit.

Fotky prťousků jsou nááááádherný.Andulko - malá se krásně usmívá,je to rozkošná holčička a Davča se na nívrhá jak pravý milovník. 😀 😀 Argoušku - koukám,že Štěpánek je pohodář - ruka pod hlavou a krásné sny. 😀 😀

sorbona13
28. máj 2010

Ahoj holky, v rychlosti jsem k vám nakoukla a moc děkuji za přání k narozeninám. V myšlenkách jsem dnes celý den v porodnici, vzpomínám na tu dobu, kdy jsem tam ty dva měsíce ležela a pak ještě další dva měsíce tam leželi kluci a taky na vaší podporu, ještě jednou moc díky.

Kluci jsou pěkný lumpíci, lezou, chodí kolem nábytku a neustále vymýšlejí různé skopičiny, vzájemně se podporují, nedávno si přitáhli košík s hračkama pod sedačku, Kuba ho přidržel a Honzík vylezl na gauč, oba umí paci paci, pá pá a hledají hafíka a světýlko, když se zeptám, kde je 🙂

Tady máme webové album, oslava s rodinou bude až zítra, tak je tam pak přihodím: http://picasaweb.google.cz/rhejtikova

denisee
28. máj 2010

Mila: usínání se bez dudlíku zhoršilo, má problémy zabrat, ale myslím, že se to pomalu začíná zlepšovat. Když měl dudlík 2roky, nemůžu po něm chtít, že bude za 3 dny v pohodě, že jo. Ale nechci to zakřiknout, myslím, že můžu říct, že už jsme bez něj 🙂 , přeju, ať jsou v pořádky všechny další kontroly 😉

Bera: moc děkuji za odkazy, pan doktor vypadá strašně příjemně a umí to krásně vysvětlit 🙂 Tak, jestli budu ještě někdy kojit a všichni se budou děsit toho, jakto, že jím jahody, můžu v klidu říct, že alergii miminka to neovlivní 🙂 . Moc zajímavý!!!!!

bera28
28. máj 2010

@sorbona13 prosím, pošli mi údaje do tabulky. Vždyť kluci jsou takoví šikulové, tak ať to máme v tabulce černé na bílém 😉

Milo, opravím. A k tomu vyšetření - myslím, že nejdůležitější je, že to dopadlo takhle krásně 🙂 🙂

Denisee, to jsem ráda, že ti ta prezentace připadá dobrá. Já jsem z ní taky byla nadšená, krásně polopaticky vysvětleno a myslím, že když se s tím mamči ztotožní, tak budou moci být mnohem víc v klidu, než jsem byla třeba já 😒

sorbona13
28. máj 2010

@bera: počítám jim to v korigovaných měsících a je to takto: pasení koníčků ve 2. měsíci, otáčení ze zad na bříško ve 4. měsících, plazení v 7. měsíci, lezení v 9. měsíci, stání v 9. měsíci, obcházet nábytek začali týden po prvním postavení, tzn. 9. měsíc, sedí zatím jen šikmým sedem od 9. měsíce, nevím, jestli se to počítá jako sed?

sorbona13
28. máj 2010

@bera: a ještě jsem zapomněla, kluky jsem min. týden odstavila a hrozně se mi tedy ulevilo, Kuba konečně pije z lahve a teď je to tedy pohodička 🙂 měla jsem totiž trochu problém, jak je nakojit najednou, spolu pít nechtěli a když jsem kojila zvlášť, tak jsem druhýho prcka musela nějak zabavit a většinou celou dobu stál u mě a řval, že chce taky prso 🙄 Takže teď dostanou lahev, sami si jí drží a já mám aspoň chvilku klídek 🙂

sorbona13
28. máj 2010

@bera: a ještě váhy, dnes Honzík 7.755g a Kubík 7.230g

petrach
28. máj 2010

Honzíkovi a Kubíčkovi všechno nejlepší k 1 narozeninám 🙂 🙂 hodne zdraví,štestí,sluníčka a lásky 🙂 jsou desne šikovní

denisee
28. máj 2010

Sorbona: klučíkům jen to nejlepší k narozeninám!!! 🙂

petraguerra
28. máj 2010

Sorbona mas krasne rostaky vsechno nejlepsi k prvnimu roku 😵

Denisee Vojtik si pekne natloukl tu bradu ,snad uz to ma zhojene.

Petrach Simonek ten si umi v kocarku pohovet-to je tezkej relax! 🙂Peti pridala jsem nejake fotky z Matyskovo zacatku tak se mrkni jestli chces je tam i fotka hodinu po porodu.

Jinak u nas nic noveho-jen uz mam vsechny fotky v rameccich bez skel Mates vsechny dnes rozflakal.Je to takovej grazlik jenom vse nici a hraje si s tema strepama ☹ Ten me brzy privede do cvokarny.

petrach
29. máj 2010

Peti skoukla jsem Ti fotky..máte toho za sebou teda hrozne moc a Máta je desne šikovný-nikdo by neřekl co už si musel vybojovat..♥♥

bera28
29. máj 2010

Ahoj holky, tak včera usnul Kuba ve 22,15 😠 😠 😠 Přitom jsme byli celé odpoledne venku, schválně jsme šli bez kočáru, aby se pořádně proběhli a usnuli, ale on prostě v té posteli spát nebude. Přitom se mu spát chctělo, ale jakmile se tam položil, tak řev. Pak je celý den protivný, protože je nevyspalý. Teď usnul na sedačce v obýváku, tak jsem ho hned šupla do postele. Už toho mám vážně plný zuby.
Přeji všem krásný víkend.

kikimaruska
29. máj 2010

Kuk holky.
@sorbona13 : Kubíkovi a Honzíkovi přejeme všechno nej nej k narozeninkám, hodně zdraví a splněných přání... 🙂 , to to letí...

bocinka
29. máj 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem všem neodepsala na IP, ale bylo toho teď nějak moc... 😖 Sestřenka říkala, že by se možná přidala později, až se vzpamatuje... ale teď už asi ne... Radeček po týdnu života umřel.... ☹ ☹ ☹ ☹ ale i tak děkuje za rady a povzbuzení.... 😔 😔

fajn
29. máj 2010

bocinka to je mi upřímně líto ☹

petrach
29. máj 2010

bocinko tak to je mi moc líto ☹ ☹ ted to bude hrozne težké pro sestřenku..to je tak nespravedlivé ☹

argousek
29. máj 2010

bocinko ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bera28
29. máj 2010

Bocinko, to je mi líto. Bohužel i s takovým koncem se u těchto maličkatých miminek musí počítat 😔 😔

bera28
29. máj 2010

Holky pozor - Kubajz už půl hoďky spí. To jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží, než se probudí ve své posteli.

Odpol jsme vyjeli na kole, zapomněla jsem doma pití a peníze, tak to byla fakt pohodička 😠
A jak pak jste strávily takový krásný den vy? Teda aspoň tady bylo fakt nádherně.