Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
4. okt 2010

Ahoj holky, nemám dočteno, zareaguji zítra. Teď jen reaguji na @gucz U nás se neprodává, resp. prý už nevyrábí Peritol v sirupu, ale jen v tabletách. Ten je určen od 6 let věku, takže proto ta omezení 😖 Schválně se zkus, prosím, zeptat své lékařky, jak zásadní je rozdíl v sirupu a tabletách. A je super, že Laurince také pomohl! U nás dnes s jídlem docela dobrý, tak snad to byl včera jen nějaký chvilkový výpad. Dneska jsem jí zase půlku prášku šoupla (bereme půl tablety večer).

argousek
5. okt 2010

Ahoj holky,

@vladimuraz tak ať už jste brzy zdraví 😉

@kikimaruska tak to je fajn, že se voda dál nedostala, musí to být hrozně stresující, čekat a nevědět, jestli voda přijde nebo ne ☹

@mispuli užijte si výročí
@kmoor držím palečky ať je zase všechno dobrý a posílám moc pozitivní energie 😉
simicak to je super, že jste si to kino užili, já si to taky s Adámkem neumím představit 😒 I když doma si taky sedne do křesílka a kouká na televizi, ale nevím, jak by to bylo v novém prostředí, on má pocit, že mu něco uteče, že musí všechno prohlídnout, tak nevím nevím
@petraguerra krásný fotky

U nás všechno dobrý, Štěpán se už otáčí, občas ho popadnou ty zuby,ale ještě žádnej nevylez. Adámek je šikovnej, čím dál víc povídá, i když některý slova dost komolí, tak mu už i docela rozumíme. Taky mi poslala ta ženská z toho SPC zprávu o tom psychologickém vyšetření, měla tam pár nesmyslů, tak jsem jí kontaktovala a požádala, aby to opravila. Ona si tam třeba napsala, že si dává stereotypně předměty před oči, očichává je a olizuje, tak to jsm šla do kolen. Vůbec nevím, jak na to přišla, prostě si to přibarvila. Tak jsem ji požádala ať to vypustí, on se mu líbí spíš ten pohyb přes nos, ale rozhodně hračky neolizuje a neočichává ☹ Holky já nevím, pořád nad tím musím přemýšlet. Pořád ho pozoruju a na autismus mi to nepřijde. On i Štěpánovi donese hračku, když pláče nebo když jsme byli na té dovolené, tak se dokáže perfektně přizpůsobit novému prostředí. Na druhou stranu je úplně posedlej výtahem, jakmile je někde výtah, tak už ho nic nezajímá. Byli jsme v zoo na té dovolené a protože tam měli výtah, tak už ho zvířata už vůbec nezajímali.Tak nevím, co nám vyleze za diagnózu ☹

kmoor
5. okt 2010

ahoj ženy!
já jsem wčera normálně odpadla! odpoledne to na mě přišlo, šla jsem si lehnout, usnula jsem a wečer jsem nebyla schopná ani wstát, nejsem nemocná, rýmu nemám, kašel nemám, ale prostě už je toho na mě moc, taxem odpadla. no ale paxe mi udělalo líp, furt jsem myslela na malýho, taxem šla zawolat do ústí. a dr. mi normálně wyrazil dech! jsem si připrawila otázky, co mě zajímá a on mě normálně odzbrojil! wečer malého widěl, tak prej je spokojenej!!!! 😲 no chápete to? oni mu řezali do hlawičky, řízli mu i bříško a on je spokojenej! 🙂 má ještě kapačku, bere antibiotika, ale už něco sní sám, je bez teplot a twáří se spokojeně... 😅 tak mě to nabudilo, šla jsem se z tý deprese wyspat a dneska už je to lepší, sice furt nemám chuť cokoliw dělat, ale kwůli tomu se swět nezboří 🙂 zato ten můj má rýmu, no ještě, že tu ten malej není! by jinak starej chodil w roušce 😀
@zabka85: nj, ty jsi objektiwní pozorowatel, takže ty to můžeš posoudit líp 🙂 taky budeš koukat, jaxme obrowský, akorát je chudinka hubenej, budu ho muset pořádně wykrmit
@petraguerra: koukala jsem na fotky 🙂 jj, já jsem si myslela, že je to hodně malá šance, aby to wyndali....w našem případě to asi nebude možné, pokud se to krwácení newstřebá, a to už se jen tak newstřebá....wzhledem k tomu, že má zasažené wšechny komory, tak nefunkčnost shuntu je oprawdu žiwot ohrožující, jde to pak strašně rychle a hlawně na wšechna mozkowá centra.

kmoor
5. okt 2010

jinak děkuju wšem, které mě tu powzbuzujete, hodně to pomáhá, myslíte na malýho, to je krásný 😉
a jinak máme oba spodní zuby wenku 😅

mispuli
5. okt 2010

@kmoor jestli je spokojenej,tak je to na dobrý cestě,oni totiž říkají,že v momentě,kdy udělají zákrok a všechno je v pořádku,tak se dítě rychle vrací,do takovýho stavu,v jakém byl před tím,nevím,jestli to píšu pochopitelně,prostě naskočí zpátky,kdyby tam byl nějakej problém,tak se bude chovat jinak,raduju se s tebou nebo tedy s vámi,jelikož naprosto dobře vím,o čem mluvíš,byly to nekonečný dny,co dny, hodiny a minuty,kdy člověk nevěděl,jak na tom je,co má dělat,to že mu nemůže pomoc ...,ale na druhou stranu dobrá zpráva je,že to malinký tělíčko je daleko přizpůsobivější než naše dospělý,nás by to kolikrát zabilo a jim to pomůže,super 😀 😀 😀

argi já taky pořád pozoruju a pad psychologové,taky mě občas udivujo,co si do zprávy přimyslí a je dobře,že jsi na to reagovala a to že je zaujatej jednou věcí,ještě neznamená,že je autista 😉 😉

bera28
5. okt 2010

Tak se hlásím 🙂 Vy jste toho zase včera nakecaly, to se nedalo přečíst 🙂

Vladi, tak to je bezva, že už je ti líp. A dort budeš péct sama??

Mispuli, hezký dárek jsi vybrala. Já půjdu kuchyňky nejprve okouknout do obchodu, protože na obrázku vypadají velké, pak juknu na rozměry a je to tak pro panenku a ne pro dvě děti 😖

Petraguerra, mooooc pěkné fotečky. Matěj je teda kus chlapa.

@gucz ještě jednou děkuji, že jsi se ozvala se svou zkušeností s Peritolem. Já jsem včera pátrala na netu a u takhle malých dětí teda moc zkušeností není 😖 Fakt se jim to tady v ČR moc nedává.

Fajn, šmangote, aby ti ten tvůj chlap neumřel 😀 😀

Kiki, no hlavně že vás to tentokrát nespláchlo. Stejně je to děs, pořád nějaká kalamita. To jsem zvědavá jaká bude letos zima. jestli jako loni, tak to abych dětem koupila ještě tak 3 kombinézy.

Argousku, to je teda Štěpánek fakt akční🙂

Kmoor, krásné zprávy, jen tak dál.

Holky, zas jdu žebrat o radu. Jak mám Kubu naučit čůrat venku ve stoje jako kluka? Já ho vždycky chytala do ruky jako Anetku a vyčůral se v poho. Jenže tomu mýmu chlapovi a babičce to nějak nejde a vždycky se jim při čůrání celej zlije 😠 Včera se babička musela vrátit z procházky, protože se mu podařilo počůrat komplet tepláky a její ruce 😀 A odpol mu šoupla plínu (a to dřív pořád prudila, jak to, že už není bez plen), jenže on už prostě do plíny nečůrá. Takže jí venku pořád hlásil, že chce čůrat a ona mu akorát řekla, ať se vyčůrá do plíny. No to on neudělal, tak to celé odpoledne držel a domů přišel se suchou plenkou.

Jo a ještě dotaz - nemáte, prosím, tip na nějaký pěkný penzion vhodný pro děti v oblasti Krušných hor nebo nějaké lokality ne moc daleko od Prahy?? Chcemo to na zimu. Vždycky jsme jezdili do Kašperských hor, ale tam je to bez jídla a mně se teda vařit nechce a svišti už kupovvané skleničky odmítají vzít do pusy. Díkes

kmoor
5. okt 2010

@mispuli to je prawda.

gucz
5. okt 2010

@bera28 zajtra sa Ti na to spýtam
tu u nás sa to dáva, ten sirup je pre deti od 6 mesiacov a bral ho dávnejšie aj môj brat, keď bol malý a nechcel po chorobe jesť. Normálne sa mi to vybavilo keď som malej tú fľašku 1x otvorila, ten sirup pekne voní a je sladučký (ale nie moc).

petrach
5. okt 2010

Ahoj holky,

berou netoulám se,mám jen špatné období..
čtu vás a mám radost,že Anertka jí a kdyby jí to tak vydrželo..ty joo..moc vám to přeju..přece když ví,že neco zabírá,tak dr snad neco najdou né?

nanya video nemá chybu 😀 neco jako u nás 😉
argousku vás to teda po dovolené vzalo ☹ chudatko malí..a tobe asi taky nebylo moc fajn,v té nemocnici..a jak Adámek?

vladi no a u vás..to je taky síla..jak zvládaš malého,když máš takové horečky? to musí byt šílené..tak se drž,myslím na vás
Simi s tou čističkou máš fakt asi pravdu..a když čtu jak si užíváte,jen to schvalujuu
Petig..Matyskovi moc gratuluju k pochvalám 🙂a zasložíš si to i ty,nejen on..je to tvoje práce a dřina,nebýt tebe,není tam kde ted je..má super mámu

Fajn s tema brylema jsem to řešila mesíc spátky taky,desné pálky..a jste zdraví? co školka?

u nas nic nového,Šíma zdraví a ukecaný,desne rabuje,skříne,nídobí..vše kam se dá vlézt a co vytáhne,ješte rozhíže po pokoji..to má nejvetší radost..chodí už nádherne i venku,občas jdem bez kočárku,ale je to nadlouho..za tyden máme další očkování..
Elin ve škole zatím v pohode,dnes jdu na schuzky..docela se nalítám..asi jako všechny tady

gucz
5. okt 2010

@bera28 ozaj ešte si sa pýtala dávnejšie na kuchynku, tak tú čo si sem dávala, tú Laurinka má od minulých Vianoc. Má obdobia, že sa s tým prehrá dlho a potom zasa si ju nevšíma. Povinne musíme všetci jesť imaginárne polievky a ryžu a mäso 😀 😀 😀
kuchynka je dobrá, no ak budete kupovať, tak odporúčam prikúpiť ešte nejaké ovocíčko či zeleninku, lebo k tej kuchynke je len kura, rajčina a koláč.

fotka je z druhého dňa po Vianociach ráno

petrach
5. okt 2010

@argousek bože proč te furt tak stresují,to me ted fakt naštvalo..jsi máma,máš intuici,poznáš když se neco deje..když ty víš,že je v pohode,tak na to kašli...že furt hledají náznaky..proč nehledají naopak to pozitivní,co už umí,co zvládne,jak se hezky chová..to si opakuj,né co neumí..dyt je to zázrak že ho máte,že je tam kde je a lidi a nekteří obzvlášt,jsou tupci,totální paka a ubližují..vykašli se na posudky,doktory..proste se chovej normálne,Adámek to cítí..dej mu čas a on to dokáže..proste to má težší,než jiné deti,ale to neznamená,že to nezvládne♥

petrach
5. okt 2010

@kmoor ted čtu jak bojujete a moc me to mrzí...fakt moc..Honzík je teda užasný,co už dokázal zvládnout a zvládá..takoví fakt bojovník telem i duší..my\slím,že ten se ve svete nestratí..moc vám držím pesti,at jste zase brzo spolu,drž se..posímám energii..a malému pohlazení

kmoor
5. okt 2010

holky, zítra jedu za pupíčkem, dají nás spolu na standard 🙂

kmoor
5. okt 2010

jo a budem tam cca 10-14 dní, minimálně do stehů

zabka85
5. okt 2010

@kmoor Však ty ho vykrmíš toho se nebojím...🙂a už se těším až budete zase dobrý aby ste přijeli....

argousek
5. okt 2010

@petrach v nemocnici to nebylo zlý, měla jsem na pokoji takovou super babu s roční holčičkou, docela jsme si sedly, nebydlí daleko, tak jsme se domluvili, že se budeme navštěvovat. 😉 Akorát byla hrůza, že jsem sotva dojela dom a vybalila, tak jsem zase balila do nemocnice. V koupelně hory prádla, neuklizeno a já zase musela pryč, ale svět se nezhroutil, počkalo to, hlavně že jsme to nezanedbali a včas se to přeléčilo, to jsem byla nakonec ráda
Jinak s tím Adámkem fakt nevím, tak rozhodně nějakej problém asi máme, protože většina nedonošenců, jak jste tady tak už jste všechno dohnali, Adámkovi teď budou 4 a rozhodně za vodou nejsme. A prostě nějaký odchylky v chování máme, proto jsme taky vyhledali odborníky. Zároveň se mi ale nelíbí, když si ještě přisazujou, aby jim nějaká ta diagnóza na něj sedla. Navíc tam ještě napsala, že respektuje vysazování na nočník ale sám si nehlásí, tak to jsem jí taky nechala opravit, protože on si na záchod sám řekne. Holky ještě jsem se chtěla zeptat, jak v noci. On je v noci bez pleny a já když jdu kojit, tak s ním v noci dojdu, protože před spaním dávám čaj. No ale taky se mi párkrát stalo, že začal v noci kňourat, tak jsem s ním došla a on se vyčural, tak si myslím, jako že si o to řekl sám. Ale včera se mu stala nehoda, v noci se počůral, tak mi to hned manžel zase vpálil, že si sám neřekne, že to sám v noci neovládá, tak nevím. Jinak jsem se ještě chtěla zeptat, jak si vaše děti během dne hrajou?? Adámek většinou jezdí s autama nebo na odrážedle, ale že by si hrál třeba na policajty, hasiče nebo prodavače to nehrozí. Během dne mu pustím krtka, když si potřebuju něco udělat. Odpoledne chodíme ven a taky se snažím tak půl hodiny věnovat prohlížení obrázků, kreslení nebo čtení. Někdy to jde pěkně, někdy se mu nechce a je to o ničem. Mně zaujalo, že ta psycholožka říkala, že má porušenou sociální souhru či co. Jakože normálně se děti nechají vést dospělým, jakože když mu něco ukazujete nebo ho chcete naučit, tak se to dítě nechá vámi vést. Kdežto Adámek je svůj, prostě když chce tak ano, ale když nechce tak na vás prdí a dělá si svoje a nic s ním nehne ☹

argousek
5. okt 2010

@petrach jo a petrach jaké špatné období, však samá pozitiva Šíma dělá pokroky, Eliška ve škole dobrý, tak jaká pak mračna 😉
Jo a dlouho se tady neukázala pavcik, že Nevíte o ní někdo něco?

zabka85
5. okt 2010

@kmoor přeju ti lepčí spolubydlící než posledně maj tam aspon dvoulůžka jako v mostě?

kmoor
5. okt 2010

@zabka85 jj, jsou tam dwoulůžka, ale nejradši bych tam byla sama, ať má malej klid, a hlawně tam nic nechytí 😠

@argousek jj, takhle to mám taky, když se wrátím z nemocnice, wšude binec a nejlepší, když hned zas člowěk musí někam odjet...
a co se týká w noci s tím záchodem, tak ti z wlastní zkušenosti řeknu, že jsem se sama počůráwala ještě w 6 letech...to maj snad wšechny děti, že to prostě někdy zaspí nebo ne? podle mě teda jo....

zabka85
5. okt 2010

hlavně nechitit tu 😅 těžkou nemoc od velkýho Honzi....dej vědět jak ste na tom jo?????pac a pusu tobě i malímu..... 😀

zabka85
5. okt 2010

@kmoor a ještě sem se chtěla zeptat dáváš malímu pořát ten pikovit? já ho koupila a malá se mi zněj oprudila jako blázen....předpokládám že z toho přídavku citrusů jak ji znám... ☹ ☹ ☹

denisee
5. okt 2010

Petrach: co pak se děje???? jaké špatné období?
Bera: teda Kubík je borec, že to udržel až domů 🙂 Já Vojtu začala v létě učit hned ve stoje 😒 , takže radu nemám, ale jinak bych to asi trénovala ve vaně nebo, ať se strefí do nočníku, taky chci aby si ho držel sám, ale on si ho drží tak, že si ho přiškrtí 😀 Ale to už je maličkost, to nacvičíte. Já tu pořáda jak blbec hledám akce na pleny junior, už to vychází tak draho, ale zatím to musíme vydržet, když to nejde tak to nejde.
Teď tu holky sedím v kuchyni jak bachařka, mám otevřený dveře do pokojíčku a hlídám Vojtu, aby nevylézal z postele, odvezla jsem do ložnice postýlku a začínáme nacvik ve velký. Já mu totiž už vyndala 2 tyčky z malý postýlky a on už z ní stejně večer a dneska už v 6 ráno 😠 vylejzá za náma.

mispuli
5. okt 2010

@argousek máme to úplně stejný jako vy a to už bylo H 6,ale postupně se to lepší,hlavně tím,jak je teď ve školce,ale je pravda,že je prostě jinej než jeho vrstevníci a ti to moc dobře chápou,takže si s ním nechtějí hrát a on si víc rozumí stěma mladšíma a jinak hrát si na něco,to taky neznáme,ad počurávání přes den v pohodě,ale v noci máme nehody občas doteď,většinou se probudí a dojde si,ale někdy to prostě zaspí,mylsím si naopak,že adámek udělal obrovskej pokrok,v jeho věku tohle H ještě dávno neuměl

mispuli
5. okt 2010

jo a Míšo,radu taky nemám,Honzík čurá v sedě,tedy myslím na záchodě a venku ho holt občas podržíme,ve stoje se to naučil teď v létě,jak běhal nahatej,tak to bylo snadný,ale jak má tu hypospadii,tak když čurá ve stoje oblečenej,tak si většinou oblečení počurá 😅

kikimaruska
5. okt 2010

Ahojky
Tak my asi as zdrávi dýl jak týden nebudeme. Ráno mi Kuba několikrát kašlal, až mu jednou vyjelo nazpět trochu mlíčka. Ted když šel spát po obídku, tak se mi stále budí a kašle, takový ten dávivý kašel a už mi zase pozvracel postýlku i mě...je asi zase i zahleněný a spouští se rýma. Já se z toho už ....od podzimu do jara má neustále rýmu a nachlazení, ted byl ok a už má zase kašel a rýmu. Volala sem dr a když by se to nezlepšilo, tak ve čt. pojedem do Ul na kontrolu...Chjo...3 týdny jsme nebyli ve školce, že jsme léčily jedno silný nachlazení a jakmile jsme na týden fit, přijde zase něco jinýho...
Jinak gratuluji všem k úspěchům a pokrokům a marůdkům přejeme brzké uzdravení 😉 , všude je každý nemocný, hodně zas řádí rotaviry...ty už jsme si "užili" vloni v nemocnici, tak snad se to už nevrátí...
kmoor: to je krásná zpráva 🙂, tak at jsi pak s malým brzy doma 🙂

argousek
5. okt 2010

Tak si holky představte, že ten Štěpán se nejen otáčí, ale začal se i plazit. Přetočí se ze zad na břicho a plazí, pořád ho tady musím vracet pod hrazdičku. Bude to asi nějakej divoch 😀 😀 😀

kikimaruska
5. okt 2010

@argousek : to je šikulka 😵

petraguerra
5. okt 2010

Ahoj holky jen vam jdu rict ahoj pred odjezdem,vubec jsem necetla tak doctu po prijezdu tak pa a at vam deti nezlobi a jen dobre zpravy v sobotu jsme zpet 🙂

bera28
5. okt 2010

@kmoor, tak to v nemocnici pěkně zvládněte a ať jste brzy doma! A na pořád!!!

@petrach, jaké blbé období? Nemůžeme ti nějak pomoct? To počasí tomu taky nepřidá, co?!

Argousku, k tomu nočnímu počůrávání, tak já na noc svišťům plínku dávám, Aneta jí má vždycky počůranou, Kuba vůbec. A přitom bych si původně myslela, že to bude naopak. Ale já myslím, že občasné noční nehody jsou ve 4 letech asi ještě v normě, ne? Co se týká hraní, tak svišti si teda vydrží hrát i sami spolu, třeba teď je hitovka na pečení dortu a společné snědení. vezmou si lžičky, připraví si stůl se židličkama, vezmou si stupínek k umyvadlu, obrátí ho vzhůru nohama, v něm vaří a vykřikují "pečeme dortík, maminko pojď ochutnat" 😀 😀 Jinak taky frčí knížky, to si kolikrát Kubajz sám prohlíží, Anetka u toho moc dlouho nevydrží. Jak by to bylo s hraním, kdyby nebyli dva, ale jen jeden, to nemůžu posoudit.

Denisee, no já právě nevím, jestli mu mám pindíka držet já nebo on sám 🙂 🙂 Tak to budeme holt muset zkoušet. Ale to je Vojtík dobrej, pokud ti vydrží ve velký posteli, aniž by spal. Svišti vydrží v bdělém stvau v posteli jen když jim čtu pohádku. Ale jak vytuhnou, tak už je to dobrý. Tak hodně zdaru, ať to brzy zvládnete 😉

Kiki, chápu, že tě to štve, když Kubík pořád marodí, ale na druhou stranu buď ráda! Říkej si, že je to dobré pro jeho imunitu. Já taky počítám s tím, že jak nastoupí do školky, tak budou věčně na hromadě.

Jo a přikládám dnešní foto Anetky uklízečky 😀

fajn
5. okt 2010

@bera28 Anetka je šikovná mohla bych si ju půjčit,potřebovala bych umýt schody. 😀
No u nás hraní taky nic moc taky si nehraje sama,když si budu hrát já tak si bude taky ale sama nic. Už víc jak 14 dní se pořád schovává pod polštáře a to je její hra a to ještě musím pořád odpovídat kde je. A to dokáže celej den--tak co mám říkat to vypadá taky na autistu ale kašlu na to.

@kmoor tak ať se vám daří a jdete co nejdřív domů,posílám Honzíkovi hubana.
@kikimaruska Didka je teď taky nemocná ale zase si říkám lepší teď jak ve škole. Musí si fakt na ty bacily zvyknout a kde jinde jich pobere nejvíc než ve školce. I když vím co prožíváš Didina když má takovy záchvaty kašle tak se vždycky poblije,zkus mu nedávat mlíko po dobu nachlazení to dělá ještě větší zahlenění.
@petraguerra Tak si to užijte a brzy ahojky
@argousek a kam ten Štěpánek tak spěchá?
@petrach nebuď smutná uvidíš že zase vyjde sluníčko a bude líp.