Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

berryvajt
20. dec 2010

Ahojte baby...takto v predstihu vám chceme popriať pokojné, krásne vianoce.so Sofikou a Johankou.Aj keď moc neprispievam, čítam vás...a mám otázku. Kedy začať s príkrmami a s čím?a kedy vyšli prvé zúbky?

argousek
20. dec 2010

@berryvajt nádherný jsou 😉 U nás vždycky všechno odpovídalo korigovanýmu věku. Příkrmy rozhodně podle korigovanýho věká, já teda myslím, že není kam spěchat. Zuby jsme měli taky podle korigovanýho věku, ale je to asi individuální. Štěpánkovi bude 4. ledna 8 měsíců a nemá ještě ani jeden zub a holčička stejně stará od manželovy sestřenice má prý zubů už sedum. No a příkrmy Štěpánkovi bude osum měsíců, je donošenej a příkrm dáváme akorát v poledne. Mlíčko mu zatím stačí, tak nikam nechvátám. Myslím, že vždycky uvidíš, že třeba mlíčko nestačí, tak se začne s něčím novým. Začíná se u nedonošenců 6. měsíc korigovaně.

argousek
20. dec 2010

@bera tak to musela být sranda s těma kalhotama 😀 😀 😀 Máš pravdu, že jedno dítě nic není a ještě ke všemu donošený, to fakt nechápu, na co si ženský stěžujou. Mít jen Štěpánka, tak tady sedím s nohama nahoře a mám pohodu. No my dneska koupili balící papír, tak se zítra dám do balení dárečků. Už se těším, co Adámek na to. Přeje si autobus 😀
@simicak to vám teda nezávidím, my chodíme ven, ale pěkně nabalený, oteplovačky si beru i já 😀 Adámek má bundu s beránkem. Doma máme 25 °C, bych asi v takových bojových podmínkách, co tam máte nevydržela 😒

Přeju všem marodům ať jsou brzy zdraví, ať si toho ježíška užijete ve zdraví a pohodě

simicak
20. dec 2010

@berryvajt tak ja te popletu,my zacinali prikrmy podle nekorigovaneho veku,sesty mesic,ted jsme to tu zrovna resili,ze to je asi dva roky stare,co se zacina podle nekorigovaneho. Ale souhlasim s argouskem,neni kam spechat,sama poznas,kdy detem mlicko nestaci a kdy jsou pripravene,knizky a brozury jsou na prd 😉 A zuby....Viki mela korigovane rok a mela uz vsechny zuby 😀 Verunka mela vsechny snad az ve dvou letech 😉 A neter mela prvni zub ve 14mesici az!!!! To je hodne individualnini
A krasna fotecka 😵 😵

Vitam novou maminku. To jste uz asi zabehli s dvojactky,co? Teda pokud to vubec jde s dvojcaty se zabehnout 😝

Holky,tady porad mrazy,deti mi nechcou chodit ven,pry mam bobovat sama,je tam zima 😀 😀 😀 -4stupne!!!!! a ma byt kalamita jeste dlouho,takze my budem urco hoodne dlouho doma a nebo v okoli a na dvacet minut ven. Dnes nejezdili busy,vlaky vubec nic a to ma zitra snezit a ma vic mrznout. Holkam jsme do detskeho pridali el,krb,prpotoze tam je silena zima a topeni jim nestaci.
Ja mam mit zitra skolu a ve stredu zubare,ale mam si vsude rano volat,nikdo nevi,co se otevvre,takze tipuju,ze skola bude zavrena a k zubari se nemam jak dostat.

irsina83
20. dec 2010

@berryvajt ahojj moja, malicke su krasneeee 🙂 my este zub nemame ale kuseme a slintame o 106 😀

a my sme asi takto teraz 😀 a ideme na operaciu nosteka, budu malej odstranovat ten hemangiom 😉

simicak
20. dec 2010

@argousek ale vydrzela bys,co by ti zbylo 😀 🙄 Ale kdyz poslechnes zpravy,tak to je vsude katastrofa. Tady hlasi,ze je nekoli tisicu lidi bez proudu,takze bez svvetla a tepla a jak prijde druha vlna o vikendu,tak jim hrozi,z zustanou bez toho nekolik tydnu 😅 si nedovedu predstavit tu zimu doma,neuvaris,nezatopis a my bez nahrati bojleru nemame ani teplou vodu!! Tak si radsi neztezuju. Zas je to supr,ze jsou svatky a vsechno stoj,proste uplny klid a mir a pohoda,cesty prazdne,ulice prazdne 😵 Ale nechci videt ten dopad uz na tak hrozou ekonomiku 😖
No rozhodne na pristi zimu bude schanet nekde zimni kalhoty nebo neco pro deti,kdyby se to zas melo opakovat!!

petraguerra
20. dec 2010

Ahoj holky ja se ozivam po par dnech balim stehuju hruza des ale uz jdu do finale zitra hodlam prestehovat uplne vsechno,uklid uz mam z puli tady i tam.
Ja mam tak spatnou naladu pred nekolika dny umrela moje znama pri porodu prvniho ditete,bylo ji 31let,zustala po ni donosena holcicka.Dostala pri porodu embolii.Pritom sportovkyne stihla,nekourila,nepila....
Jen jeste chci napsat,ze zitra jde Mates na 30minut do skolky.Aby se rozkoukal a uci ho poznaly.

Holky krasny fotky a ja dnes koncim nezlobte se.

maatkka
21. dec 2010

mirinav aj ja vam gratulujem k detickam 😵 mali pekne vahy! my sme tiez 30.tt. ale teda Lilinka mala ledva kilo...
denisee meno vas urcite nepadne 😉 my sme mali uz pred otehotnenim vybrate mena - ale Julia medzi nimi nebolo 🙂 az ked som otehotnela som z nicoho nic vedela ze to musi byt Julinka 😵
baby krasne deticky!!! 😵 😵 😵
berryvajt my sme zacali prikrmovat po ukoncenom 6-tom mesiaci - cize v 7-mom mesiaci (Lilu bola na UM) - takze akoby podla korigovaneho veku vtedy ked ako som uz pisala splnala tie "znaky pripravenosti prijmat tuhu stravu" (sedela s oporou pevne drzala hlavicku vypila viac ako liter UM denne prejavovala zaujem o jedlo pomalsie priberala nestacilo jej uz len UM...)
irsina moooooooooc drzim palce na operaciu - nech vsetko prebehne hladko!!!

Peti to je strasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😢 neviem co napisat - je mi to hrozne luto 😔 😔 😔 babatka ktore ostalo bez mamy 😢 miesto radosti taka bolest 😢

bera28
21. dec 2010

Ahoj holčiny 🙂

Simi, tak jak u vás pokračuje zima a kalamita?? Teda to co popisuješ bych nemusela 😖 😖 Hlavně s tím topením netopením. I když máš pravdu, že tady se zase naopak topí o sto šest. Hlavně v panelácích, to je síla. My jsme loni dostali od předsedy družstva sprďana, že netopíme, a to prý nesmíme (haha blb, žije ještě asi v minulém režimu, argumentoval, že všichni musí topit stejně🙂 🙂) Takže netopíme nadále, protože bysme tu asi vedrem chcípli 😀 A stejně máme v obýváku přes 20stupňů, ale dětský pokoj a ložnice držíme okolo 18.

Mirinav, jen se k nám připoj, vítej. A holky jsou šikulky.

Denisee, já ti ty kraťasy pošlu, klíďo si je nechej i na později. Písni mi do IP adresu, já jdu zrovna zítra na poštu, tak to tam vezmu. Myslím, že je určitě užijete. Jo a oboje jsou klučičí, to by Anetka stejně nezkousla🙂
A romantický víkend teda faaaakt závidím. Je dobře, že jste si našli před Vánoci čas jen na sebe a užili jste si to
😵 😵

berryvajt, holky už jsou teda pořádně velký! A k těm zubům - Anetce vyrostly první dva zuby ve 4 měsících🙂, Kubovi asi v půl roce. A už v roce byli oba pěkně zubatí. Anetě dorostly všechny zuby ještě před druhýma narozkama, Kubovi teď po prázdninách. No a k příkrmům se vyjadřovat enebudu, to byla u nás kapitola sama o sobě 😖 😖

Argousku, aspoň si to teď můžeš se Štěpánkem vychutnávat 😉 A už se těším až napíšeš zážitky z Ježíška a jakou měl radost z autobusu..

Petraguerra, tak to pěkně zvládni, ať slavíte Vánoce hezky v novém a pokud možno v klidu. Ufff, ale to co píšeš o kamarádce, to je strašné 😢 😢 😢

Holky, tady zase šíleně chumelí.

simicak
21. dec 2010

Dobre ranko,jak ted vstala 🙂 A konecne tu nekdo napsal!!!!!
@bera28 prezivame prezivame. Ja se sprchuju co 2dny a deti uz nebyli tusim 3dny? Nemame v koupelne topeni a je tam asi 5 stupnu a primotop neprezil. Ale dneska budem muset na ne neco vymyslet,jak je umyt aby nemeli omrzliny 😖
Venku ani nevim jak je,je tam snih............ja tam tri dny uz nebyla 😀 My proste zerem a cumime na telku. Jen manza dneska musi do obchodu.

@denisee to zavidim s vikendem,krasny predvanocni a vanocni darek 😵 😵 😵
@maatkka tak to je supr,ze jste zdrave uz. Radsi se ven nezente moc,at nepadnete pres va noce jeste jednou 😉
@petraguerra tak to me mrzi se znamou,je to hrozne,chudak miminko a tatinek a vubec cela rodina 😔 Nemluvne o tom,ze jsou i ty vanoce,proste hruza ☹
Dobre se dostehujte a Matyskovi at se libi ve skolce!!!

Me vcera psali vecer,ze skola zavrena ☹ Se zubarem se taky loucim. Skolku nam maji spravovat a verim tomu,ze kvuli zimam to budou muset posunout,takze neotevrou po prazdninach asi. Detske centrum psalo,ze otevrou az po novem roce. Normalne mam hruzu,jak prijde o vikendu dalsi vlna mrazu a zas bude pod -10,tak ze ten byt nam tu zamrzne uz. Je tu kazdym dnem vetsi a vetsi zima. Holky maji dvoje teplaky a mikiny a maji ledove ruce a nosy 🙄 🙄 🙄 🙄 Kamoska zateplila trubku s plynem a psala,ze jim to zas v noci zamrzlo a byly byli bez topeni. Maji 6pokojovy obrovsky stary dum.
Uz aby bylo jaro 😝

berryvajt
21. dec 2010

@irsina83 elinka je krásna,tie veľké oči nádherné...jaj tak ľúbim pozerať fotečky...veľmi vám držím palčeky na operáciu.určite to bude v poriadku.ani si nebudete pamätať, že niekedy mala hemangiom..aj sofinke rastie na chrbátiku a má aj na nožičke 😢 ,ale čo už.ak treba,tak pôjdeme na operáciu aj my...nezmením to...
@argousek,@simicak ..moc sa neponáhlam,mliečko im stačí,však krásne priberajú,dokonca nie sú tabuľkové deti, lebo menej papajú,ako je uvedené na krabici..vypijú cca.100ml mlieka.občas 130ml,takže času máme dosť...a s tými zúbkami, nemyslím,že ich budú mať o mesiac o dva (aspôň dúfam,že nie),to len pre moju informáciu.Sofi je šikovnejšia.Možno preto slintá,lebo sa naučila strkať ručičku do pusy a veľmi sa jej to páči.
Ale ináč je to zaujímavé. Ja ich berem,ako 6 týždňové bábätká,keďže sa mali narodiť 8-eho novembra.V niektorých veciach ich berú podľa korig.veku,v niektorých situáciách podľa chronologického veku,takže občas som aj ja popletená. Na rehabilitácii ich berú ako 4 mesačné a chcú od nás,aby robili to,čo štvormesačné, na neurologii lekár bol spokojný,zodpovedali korig. veku...tak teraz čo...ale ja sa snažím poradiť aj s pani doktorkou na rizikovom. Keď tam pôjdeme na kontrolu vo februári,tak sa spýtam na to papanie aj na ostatné.
@mirinav vítam ťa tu, ja sem chodím odvtedy, ako sa narodili moje lásky.baby mi pomohli prekonať to najťažšie obdobie, mohla som sa vyrozprávať,pýtať sa a je to fajn.bolo lepšie na psychiku a teraz už riešiem iné veci,chvala bohu,ale zato oveľa príjemnejšie....
teraz mi napadlo,raz ste mi písali,že onedlho príde toto obdobie, keď už nebudem riešiť veci na JIRS,ale to,kedy sa pretočí bábäto na bruško a na chrbátik,kedy si sadne prvýkrát,kedy začne loziť,chodiť,čo kedy ako papať a tak...a je veľmi zaujímavé ich sledovať,ako sa menia zo dňa na deň, z týždňa na týždeň...je to zábava,keď zistím,že už fixujú predmety, "hrajú sa" s visiacimi hračkami,vydávajú rôzne zvuky, hádajú sa so mnou.Dajú najavo,keď sa im niečo nepáči,aj keď sa páči, usvmievajú sa.(občas už aj na mňa).Ale prírodu neoklameme,všetko má svoj čas.
ešte jedna vec, vidím tu nové tehuľky...veľmi-veľmi vám držím palce,aby všetko dopadlo podľa vašich predstáv,aby ste to vydržali až do 38-40-eho týždňa...mne je strašne ľúto,že som nemala veľké bruško a nemohla som "si vychutnávať" radosti a starosti posledných týždňov..a zo srdca hovorím,keď si prečítam príspevky novembroviek a vidím,ako dlho vydržali a aké krásné týždne majú niektoré, normálne im závidím a vtedy sa hnevám, že nám to nevyšlo a prečo nie a prečo sa to stalo...a na druhej strane mám radosť,že im to vyšlo krásne a bábätká sú v poriadku a tak...občas ma tak prevalcujú tie hormóny..

denisee
21. dec 2010

simicak: jen čtu tvůj příspěvek a dává se do mě zima.
berryvajt: tvoje poctiy jsou naprosto přirozené, prožívala jsem to úplně stejně, jak Vojta rostl, tak už jsem na to tak nemyslela. Taky jsem záviděla těhotným s velkým břichem a nechápala proč si stěžují..., tak snad to teď vyjde.

Já si teď udělala domácí vaječňák, ale ten jak se dělá ve vodní lázni, abych nejdla syrový vajíčka a kápla malinko rumu na vůni 😉 . Jdu dobalit dárky a v pět jdu k zubaři 😒 . Zítra mám v plánu vánočku.

jecidlo
21. dec 2010

simicak:no tyhle situace znam a nerada na ne vzpominam, byli jsme ve skotsku taky par let a presne jak pises, kuchyn 5 stupnu, koupelna podobne, obyvak mozna 20 ostatni pokoje zase tak 13, okna jsme meli ze to nima foukalo o 106, system topeni zadny brrrr, ale uprimne ja jsem za tech par let ve skotksu dostala nefalsovane revma, nemohl ajsem treba vubec hybat rukou, dostala jsem takove zanetlive bolaky po celych rukach a nohach to ma byt taky z toho no hruza vzpominat, ted jsem 2 roky doma v teple a nemam problemy zadne, ale tam sjem se citila mizerne a taky pisou ze GB ma nejvetsi pocet revmatiku na pocet obyvatel snad na svete, jsou to ty vetsinou vlhky zimy, letos je to sice extrem oni jsou jakoze zvykli na zimu, ale telo si proste nezvykne. Tak se drzte a nezmrznete!!!

berryvajt: prikrmy 5,5 korigovane (8), zuby v roce, oba, ted jim budou dva a maruska jich ma porad jenom 12 Matej 15

zadny nevolnosti se porad nekonaji jen ted pritel musi nasadit snehove retezy a jet mi pro ZMRZLINU jinak to nevydrzim 😀 😝

bera: na lazne jsem volala, ale rekli mi ze to rezervovat nemuzou dokud to neni schvalene, jsem blba ze jsem si to nevyzvedla sama,l ale ona proste rikala, ze to posilaji, a ja jsem v te dobe jeste nevedela ze jsem tehu ze, pak jsem ji to ale volala, tak snad je to na ceste, ted uz tam neni. Jo a v laznich mi rekli, ze kdyz jsem tehu t

jecidlo
21. dec 2010

se mi to odeslalo, ze se mi budou snazit vyjit vstric takze to vypada mozna konec unora nebo brezen coz by jeste slo

mafynka
21. dec 2010

ahojte kocky,,ako sa tu mavate? my zatial drzime pohromade,,co doki ani neveri ako je mozne 😀 😀 😀 😀

kikimaruska
21. dec 2010

Ahojky všem. Chceme Vám všem holky i Vašim drobečkům popřát krásné Vánoce Vám všem a hlavně hodně lásky, protože bez ní je tu smutno, trochu štěstíčka, protože to je potřeba a zdravíčka kolik kdo postrádá...a nějaké to splněné přáníčko, ať je zase o čem snít a z čeho se pak radovat...

Jinak já od včera chytla nějakou angínu, v noci sem myslela, že nedožiju rána, co mi to vyrostlo v krku... 😒 , tak jsem si odseděla dopoledne na ORL a s ATB jsem šla domů. Snad to brzy přejde, ale hlavně aby to nechytl Kubík...to bych mu opravdu nepřála ☹ .

Tak se mějte holčinky
@mafynka : no to je nádherná zpráva mafy...33tt 🙂

kikimaruska
21. dec 2010

Jsem zapomněla... 🙂

bera28
21. dec 2010

Kikimaruska, to jsopu moc pěkně udělané fotečky. To ty sama???? Hlavně ať brzy zaberou ATB a jsi na Ježíška fit.

Mafynka, super, super, super!!! Už jsi krásný týden, takže myslím, že můžeš pomalu odhodit stres a hezky si vychutnat Vánoce😉 A doufám, že až se prcek narodí, tak na nás nezapomeneš a ozveš se.

Jecidlo, jaká byla zmrzka?? A nestačilo by jen olízat sníh 😀 😀 To by bylo pro přítele jednodušší, ne? 🙂 A kam pojedete, do Jánek?? To by ses tam mohla potkat s Pavcik, ty tam také míří, ale už v lednu.

Denisee, adresa dorazila, zítra posílám.

A jedno přání pro vás:
http://bera.rajce.idnes.cz/Prosinec10/#KrsnVnoc...

bera28
21. dec 2010

Holky, představte si, že Kubajz odpol vypil na ex něco přes 300 ml čaje 😕 😕 Dostali novou flašku s brčkem a pijí čím dál tím líp. To jsem si fakt nikdy nepomyslela, že je budu chválit za pitný režim 🙂 🙂 Tak snad se někdy dočkám i s jídlem.

simicak
21. dec 2010

@jecidlo 😀 😀 😀 ja byt tvym chlapem,tak ti naberu do hrnku snih a do nej trosku sirupu a rozdil nepoznas,ne? 😀 😝 Aby se ti vartil do vanoc v tom snehu 😝
No presne jak popisuje,jen o tech 20stupnu v obyvaku si muzu nechat zdat 😖

My jsme tu ted meli znamou a priinesla darky a samo ja nemela nic 😖 !!!!!!!!!!!!!!!!! Uplne nesnasim tady ty situace,tak jdu zitra do mrazu,nakupovat. Proste v Anglii jeden nikdo nevi,odkoho darek dostane a odkoho ne. Oni si i vsichni davaji vanocni karty,Verunka dostala asi 25,Vikous taky dostala dost,ja 30 napsala a zitra pokracuju

Jinak teda vsem krasne proziti vanoc a hlavne vsem zdravicko 😉

@kikimaruska naaaadherne fotecky!!! Brzo se uzdrav!!
@mafynka,to jsou uzasne zpravy,jen tak dal. Hlavne nam dej vedet,jak porodis. Snad to doklepete do konce 😉
@bera28 no vidis jak je sikovny a Anetku uz jidlem prece chvalit muzes,ne?

kikimaruska
21. dec 2010

@bera28 Já si fotky dělám sama, ale ted už pul roku mám neustále PC po opvravách a program sem neměla, takže sem potřebovala rychle přáníčko...dala jsem je do šablon tady - už tam mají i další krásný šablonky...Scrapu se to nevyrovná-nemaj tolik rozlišení, ale třeba na poslání jsou hezké, mě se moc líbí 🙂
http://www.frametoy.com/
@simicak díky...doufám že do Vánoc budu fit...tedy alespon bez bolesti... 😉

berryvajt
21. dec 2010

@denisee samozrejme,že to vyjde.... 🙂 🙂 🙂

petraguerra
21. dec 2010

Ahoj tak my dnes byli navstivit skolku,deti tam nebyli,ae dve uci-oni meli neco dnes v kostele nejakou besidku ci co?Matyska chvalila,ze na tom vubec s koncentraci neni spatne i ze s ni mel ocni kontakt.Taky rikala,ze to jak trebas daval tvary atd,ze to spousta deti v jeho veku neumi. 🙂 Me vam tam tak dojalo ,kdyz jsem si vzpomela jak ta Verky mala jednou pujde do skolky a mama s ni nebude jsem se ta rozbrecela. 😖....
V baraku uz mam skoro vsechno hotovi,jen zitra jeste uplnej zbytek a bydlime v novem!Ted zrovna smudla vypatlal cely pisek na nadobi a hmatnul na klavesnici jsem zvedava jak to vycistim je to i mezi klavesama 🙄

Simco my mame krasne teplo ,a v novem je centralni topeni+nova izolace tak to vypada dobre a teplo tam je,i kdyz jsem mela porad otevrenou pudu dnes jsem ji zavrela.Stromek jsem finalne udelala taky ve ctvrek delam jen salat a vanocku.Tady je taky zima v koupelne ale kdyz se zavre a pusti tepla voda tak to jde. 🙂

jecidlo
22. dec 2010

no tak teda holky dik, vy jste stejne jako ten muj chlap, ten rekl, ze mi da do hrnku snih a posype grankem 😀 no ale zmrzlinu privezl 😝

bera to se asi s pavcik nepotkame protoze i kdyz mi to na zacatku ledna vyridi, tak driv jak za 6 tydnu ani jet nemuzeme, musime jeste na pichani botulotoxinu do tech nozicek a tak je pry objednacka mesic a melo by to byt 14 dni pred laznema. takze asi tak. jo a mely by to byt Janske aspon je tam doktor napsal,tak uvidime

jinak vam uz holky preju krasne svatky

simicak
22. dec 2010

@petraguerra tak to je supr s Matyskem a jak se mu tam libilo? plakal bez tebe nebo byl nadseny? Je to sikula 😵 😵 😵 😵
S topenim to mate supr a taky fajn,ze to stihnete do vanoc 😉 At se vam tam libi a at jste v novem domove stastnejsi nez v tom starem 🙂

Nam zase snezi od rana,chumeli a chumeli. Byla jsem nakoupit posledni darky,za chvili zaprahnu boby a jdu je rozvest 😀 Mam pod nulou,tak je docela krasne teploucko a hlavne je supr,ze snih bude i na vanoce 😵 😵 😵

fajn
22. dec 2010

petrach vše nejlepší Šimonkovi k svátku hlavně zdravíčko a taky štěstí a pohodičku.

fajn
22. dec 2010

nanya a Danečkovi sice opožděně taky vše nej nej.

suzy_27
22. dec 2010

ahojte baby mozem sa vas opytat ze kolko by mal pribrat Tobias tak za tyzden alebo za den ? ja vobec neviem teraz ma 7 dní a z 680gpribral na 700g nie je to malo ?

kikimaruska
22. dec 2010

Ahojky. Všem oslavencům všechno nejlepší 🙂

@suzy_27 Každé mimi je jiné, ale většina dětiček po narození dokonce spadne ještě víc pod porodní váhu. Kubík myslím dokonce ve 14 dnech spadl o 90 g z 930 na 840 g...a bylo mi řečeno, že je to běžné...takže pokud přibírá, je to dobré 😉 . Záleží i jaké má miminko problémy atp. Kuba dlouho netoleroval příjem mlíčka a byl vyživován pouze nitrožilně...Porodní váhu pak nabral asi do dalšího týdne...(podrobněji to mám popsané v albíčku 😉 ).
Já dneska dělala dekoraci na Vánoční stůl, pekli jsme to nejedlý cukroví na ozdobu a zítra nazdobím stromeček tady nahoře...a v pátek budem celý den dole a zdobit velký u rodičů 🙂

suzy_27
22. dec 2010

@kikimaruska aha tak ďakujem 🙂