Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

lucia00123
10. jún 2011

@irsina83 no jasne ze su aj mile ale v NZ boli vsetky mile 😀 a dr Valovicova sa mi pozdava a pani primarku ýzatial opsobne nbnepoznam len po teklefonate aj to jeden krat takze este budem mat dost casu sa s nimi svetkými spriatelit. a ty si odkial? si rodila v TT?

kaja73
10. jún 2011

@erika160669822 Sice nemam predcasniatko,ale mam svoj nazor na ockovanie--po zlych skusenostiach.Myslim si ,že pri TBC si hlavne musiš sama ujasnit,či chces, aby tvoj maly mal to očkovanie,alebo nie.Ak nie tak to natahuj a od buduceho roku by to malo byt rušene.Sme asi posledna krajina v EU co ho dava. Dovod je jej prakticky 0 učinnost a kopec vedlajšich učinkov.

erika160669822
10. jún 2011

Dakujem ale ake mozu byt tie zle ucinky???Nemam o tom prehlad.Dakujem.

kaja73
10. jún 2011

@erika160669822 Vačšinou su lokalneho charakteru,rana často hnisa,deti chodia na vytlačanie hnisu,niektore skončili s vybratymi okolitymi uzilnami-samozrejme v anesteze.Jedna sa o živu vakcinu,takže jej vplyv na organizmus je tažko predvidatelny.Pri dalsom očkovani napr Hexou u niektorych deti vpich po TBC "ožije" a narobi kopec problemov-aj ked už ranka bola zahojena.

erika160669822
10. jún 2011

Dakujem uz som zase o trochu mudrejsia.Citala som ze sa Ti malinke tak skoro zacalo pytat a ten moj maly nechce ani na nocniku ani na wc sediet.Vie ked ukazuje na plienku ked sa o opytam kde mas serblik kde sa cika ukaze vie kde sa cika ale sediet tam nebude.

kaja73
10. jún 2011

@erika160669822 moj nesedi ani na nočniku ani na vecku-ja ho len držim v klbku.Takto kakava od 3m ,od 5 zacal cielene tlacit a od10-11 sa pyta kakat.Potom v 16m odmietol plenku uplne a po 4 dneoch čo som ho ja davala cikat v cca 40min. intervaloch sa začal sam pytat.Teraz je to už pomaly mesiac,čo sa pyta a ma takmer 100% uspesnost-ale nenutim ho sediet-to odmieta.

erika160669822
10. jún 2011

Dakujem za radu a zacnem to skusat s nim aj ja.Ked je pokakany tak sa mu to nepaci ale pytat sa to za otca nie.Neponahlam s tym ved sa na wc este nachodi dost ale ide leto tak by mu to bez plienky bolo urcite lepsie.Aj ty mas trochu vacsi vekovy rozdiel.Ako sa s zym ten starsi vyrovnal ze bude mat surodenca?

kaja73
10. jún 2011

@erika160669822 no,poplakal si,ked sa to dozvedel.Ale ked sme zistili,že to bude chalan,tak sa začal tesit-sestru nechcel,neviem prečo.Teraz mu maly obcas lezie na nervy a radsej sa zamkne v izbe,ale inokedy sa s nim teda riadne blazni.Maly ho uplne žere a ked sa s nim starši nechce hrat,tak to mame riadne revy.Ale staršieho chapem,vždy bol zvyknuty na klud a teraz je tu vsetko hore nohami.Maly je riadny betar,neposedi,nebude ticho,casto vykrikuje,vsetko chce ,aby bolo podla neho,no hroza 😀

erika160669822
10. jún 2011

Tak potom neni sme len my taka blazniva rodina.Aj u nas to presne tak isto funguje.Ten najstarsi ked sa dozvedel ze bude mat surodenca na chladnicke som mala fotky zo sona tak ich pozahadzoval.Ale potom sme sa porozpravali.Ked bol maly v nemocnici 3 mesiace nebol ho ani pozriet ale dnes ho ma uz rad nehra sa s nim lebo on ani nevie ako na neho.Ale je vidiet na nom ze ho ma rad a ten stredny tomu lezie na nervy ale zase sa snim vie najlepsie vyblaznit.Uz ked ho maly pocuje ze ide domov ze otvara dvere uz mu uteka naproti a kazde rano ho musi vyprevadzat.

simicak
10. jún 2011

@erika160669822 tema ockovani je docela choulostive. Reakci na ockovani muzes mit pokazde,to ti nikdo nezaruci. Ja mit prilezitost na TBC,tak holky uricte dam,protoze se vyskyt zvysil. Nejlepsi bude se zeptat pediatra na jeho nazor 😉 A na tema nocnik jsem se ptala pred mesicem na poradne a rekli mi ze 2 nebo 2,5 roku staci s ucenim,neni kam specchat,navic kluci jsou vyvojove pomalajsi. Neni to zadna soutez 😉 Mala mela v utery 2roky a nekdy si na nocnik rekne a nekdy ne,jak budem mit dva korigovane,zacnu s tvrdym nacvikem 😝

kaja73
10. jún 2011

@simicak ja len k tomu nočniku-pozor na vzdor,ktrory začina prave v cca 2 rokoch.Mam kamosky, ktore razili tu teoriu co ty a poviem ti, že sa riadne s detmi natrapili,kym sa odplienkovali a to boli deti fakt sikovne. Aj moj starši bol bez plienok od 18m a -zvladol to za 5 dni-a poviem ti, že kebyže ho odučam vo veku, ako ty pises,tak by to tak lahko vobec neslo-taky silny vzdor mal.Ja mam 2 chalanov a obaja to zvladli bez stresov,este pred obdobim vzdoru a som tomu rada. 🙂

erika160669822
10. jún 2011

Maleho som davala na nocnik ale on zacal sediet az ked mal 14 mesiacov este v tedy posedel aj sem tam tam nieco pustil ale ked zacal chodit tak tam uz sediet nechcel.Netrapim sa moc nad tym ved nebude mat cely zivot plienky nauci sa skor ci neskor.Len pre neho by to bolo lepsie.

rovni
10. jún 2011

@erika160669822 ak sa mozem vyjadrit k teme ockovania TBC,Danko ho zatial nedostal a na kontrole na plucnom mi povedali,ze s najvacsou pravdepodobnostou ho ani nedostane,odlozili to na bud.rok ale vtedy by sa malo povinne TBC ockov.rusit.Som tomu celkom rada,lebo dcerke ta rana na pleci dost dlho hnisala,mala tam taky hnisavy vak,kvoli tomu sa posuvali aj dalsie ockovania (hexa+prevenar)

rovni
10. jún 2011

baby,su aj vase predcasniatka na vas tak strasne naviazane?S Dankom to uz je niekedy neunosne,cely den ho mam v patach,mrnci pokial ho nezoberiem na ruky,ak sa nahodou vzdialim na WC,v tom momente pride s placom a hned sa po mne stvera.Ked sa on nahodou minutku s niecim hra sam,to ani nedycham.Aj tak to netrva viac ako 5 minut.Niekedy som uz z toho na nervy,hlavne ked chcem napr.nakrmit starsiu dcerku a on mi cely ten cas visi s revom na nohe.Ked si ho akoze nevsimam,tak sa cape po hlavicke 😖

fajn
10. jún 2011

@rovni Didka má 6 a dnes jsem seděla na Wcku a slyším jak se ptá kde je mama. Mm ji řekl že jsem šla pryč tak začala taky,že proč ji to neřeknu a pro jsem šla pryč,tak ji řekl že nebudu s děckem ktery nejí 🙂

simicak
10. jún 2011

@kaja73 a vidis,zadne z mojich kamaradek deti problem nemelo. Je to individudalni. Moje prvni byla bez plen od 18m. a druha bude od 2 let a vubec se toho nebojim a ani zadneho obdobi vzdoru. Proste sundam pleny a nenasadim,tak jsem to udelala i pred tim 😉

@fajn Diance vsechno nejlepsi k narozeninam!!!!!!!

fajn
10. jún 2011

@simicak Didka nemá narozky 😀 asi jsem to blbě napsala 😀

simicak
10. jún 2011

@fajn aha 😀 😀 😀 😀 tak co me pletes 😀

simicak
10. jún 2011

@kaja73 jeste jsem chtela napsat,ze ty mas kluky a kluci budou asi neco jineho,holky jsou klidnejsi,ja mam holky a teda me jde s nema vsechno bez problemu. Myslim si,ze nocnikovani zalezi od ditete,od povahy atd. Navic ta mladsi ted kopiruje starsi,takze tu ani nic ucit nemusim,jen dopilovavam 😝

@rovni ja mela problem opacny, Verunka ( donosena ) byla desne na me upnuta,nesla k nikomu,nikoho nepozdravila a zacatky skolky nesla traumaticky. Viki je opak,s ni chodim do det.centra 5x tydne mezi deti a v soboty ted zacla delat cviceni..........je hodne spolecenska diky tomu. Prvni se taky bala a ted je rada mezi detma,v cenru sedi v krouzku a cte tam s tou ucitelkou,zpivaji atd.

mila01
10. jún 2011

Ahoj holky. 🙂 🙂

Bera - tak doufám,že jste v pořádku odletěli a že bude vše ok.Užijte si to - moc vám to přeju a neskutečně záááávidim. 😀 😀 😀 😀

Fajn - normálně jsem se taky lekla,že jsem zapomněla na Didky narozky - co nám motáš hlavu 😀 😀 😀

Erika - já mám holčičku taky ve 28tt,očkování na TBC jsme dávali,když jí bylo dva a čtvrt roku a naprosto bez problémů.Nic nám nehnisalo,nebyly žádné problémy.Osobně bych si netroufla to očkování odmítnout,ale samozřejmě je to názor od názoru a záleží na tobě.Akorát nám ho doktorka posunovala na září,aby to nebylo na léto,kdyby se vyskytly problémy,že by se Kája nesměla koupat.

A ty plíny bych vůbec nehrotila,obě holky jsem nechala na první jaro po 2 narozeninách a během týdne jsme byli bez plen na čůrání i na kakání a do pár měsíců i v noci.Předtím jsem to občas zkusila,byly problémy,tak jsem se na to vyprdla a pak to fakt obě do týdne zvládly.Máte čas,neboj,určitě to zvládnete.

Tak jsme dneska měli 2 vystoupení s Andrejkou,tchán mě odvezl,ještě si netroufnu za volant,jsem sice hrozně unavená,ale stálo to za to. 😀 😉

argousek
11. jún 2011

@rovni Adámek taky TBC nemá a taky myslím, že ji nedostane. Ptala jsem se na to doktorky a ta mi říkala, že pokud o to budeme stát, tak že ho na to pošle a jinak, že ne. On by musel nejdřív na nějaké to vyšetření, jestli už někdy s TBC nepřišel do styku a jestli náhodou nemá už protilátky a až pak se rozhodne, jestli vůbec očkovat 😒 Ale my to zatím nijak nehrotíme, uvidíme

@erika160669822 my jsme u Adámka s nočníkem neměli problém, začala jsem ho posazovat v roce a vžycky když se podařilo, tak jsme tleskali a chválili. No ale úplně bez plen byl stejně až tak kolem 3 roku.
No a se Štěpánem je to tragédie, ten tam nebude sedět ani za svět, takže to taky nechávám až k tomu dozraje 🙂

petrach
12. jún 2011

ahoooj holky,jdu na Vás nakuknout jak se máte..co je nového? nejak nestíhám net,já která bez nej nedala dřív ránu nemám čas 😀

denisee
12. jún 2011

@petrach : ahoj 🙂 a co je u tebe nového, jak se máte?

saskah7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mispuli
12. jún 2011

@petrach jsem na tom podobně,co jsem nastoupila zpátky do práce,tak nějak nestíhám a není to tím,že bych byla až tak vytížená,ale najednou je všechno jinak

zítra má naše nedonešeňátko Honzík rozloučení ve škoce,je to na úřadě s proslovem starosty a já pořád vidím,jak jsme tam byli před necelejma 7 lety na vítání občánků,přijde mi to jako včera 😢 😢 ,po prázdninách už to bude prvňáček 😕 😕

simicak
12. jún 2011

@petrach a jak se mas ty?? My se mame porad stejne,takze dobre 😝

Ja jsem uplne vyrizena,cely den prsi,meli jsme tu navstevu,tak tu byl kraval,ale dopo jsem cumela na telku a holky nechala at se povrazdi 😝 Aspon ty nedele mam klidnejsi,si nedovedu predstavit,jak budu chodit do prace,kdyz i na mater. si pomalu nesednu a jsem hotovka 😖

erika160669822
12. jún 2011

@mila01 Ahoj.Chcem sa Ta opytat ako sa Tvoja dcerka vyvyjala po psychyckej a po fyzickej stranke.Ak budes mat cas napis mi o nej prosim Ta nieco.Dakujem Erika

erika160669822
12. jún 2011

@mila01 A este by ma zaujimalo ci Ti nastupila do skolky ale s nou zostavas doma.Ja by som s nim chcela ostat doma do 6 rokov ale tak aby navstevoval skolku doobeda.Dakujem

majucha
12. jún 2011

@maova a otáčí se správným způsobem? Ríša se spíš snaží odrazit patama a napíná se... jako dneska už jsem dvakrát viděla, že se na jeden bok otočil dobře, ale spíš asi omylem
@maatkka no jo, letí to jako blázen co 😀 i když ta doba v nemocnici asi každýmu přijde jako věčnost.... ale pak to fakt letí, roste každým dnem, mám skoro pocit, že před očima 🙂 už máme 5 a čtvrt kila, je z něj trochu buřtík 😅

petrach
12. jún 2011

Simi já občas kuknu na FB a Tvoje příspevky přečtu..u Vás se pořád neco deje 😀ale tak to má byt..užívat si detí a života..
Denis a jak Vy? co Danielek? a jak se má Vojtíšek? ten čas desne letí..
Mispuli přesne,jak delám denne,ten režim je jiný,navíc se učíme do školy,domácnost a vyvetrat venku deti 😀tak večer bud makám na tom co je potřeba,nebo padám do postele..a teda se přiznám,že ted i hodne večer sednem s kafím,nebo sklenkou venku a vychutnávám si klídek..
u nás vše při starém 😒 už si zvykám na solo život s detma..malí je ted milunký,desne ukecaný,pusu nezavře,už skládá vety..a máme i novinku..jsme přes den bez plín..už sem myslela,že se to nenaučí a začal si říkat sám..má ji na spaní a když jedem dál,tak tu sundavací učící..to má korigovane 2 roky,takže myslím že to je v normálu i u donošených detí..