Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
29. aug 2011

@mispuli u nas Verunka,ale nastupuje az 14,tak ma jeste cas a jak se Honzik tesi?

@maatkka krasne fotecky a jak se libi v praci a Lili ve skolce vubec?

simicak
29. aug 2011

JO holky,my uz koukame po vanocnich darcich 😀 😀 😀 😀 At to pak neni palka na penezenku a halvne co koupit. Uz mame pro Veru Hello kitty fotak 5mega ( to ale dostane bud k narozkam nebo az na vanoce),pak vyhlidly CD prehravac Hello Kitty,pak dostane panenku Rapunzel a k ni kocar princeznovosky a Viki hluboky kocar na panenky.............asi jsme prvni,kdo uz vybira 😀 ale zas my pak prosinec mame uz odpocinkovy a jsme pripraveni a uzivame vanocni pohodicky,takze vzdycky nakoupujem koncem leta

mia81
29. aug 2011

@maatkka mala je krasna ,boze ako vyrastla ,ale tie 3 roky ubehli .Julke prajem vsetko najlepsie k narodeninam(dodatocne vcera som nestihla napisat) nech vam robi iba radost a co je hlavne nech je zdrava ...a napis ako v praci .

denisee
29. aug 2011

@maatkka : Krásný fotky!!! Lilinka je už taková malá slečna, opravdu vyrostla a jak se všude krásně směje 🙂 Léto jste si jak je vidět užili.
Holky já tady přebírám věci po Vojtovi,a bych něco už vybrala Daníkovi a nemůžu najít jednu zimní čepici 😠 , to úplně nesnáším když nemůžu něco najít 😠

maatkka
30. aug 2011

@mia81 dakujem moja 😵 a napodobne 😉 drobcovi uz teraz takto vsetko najnajnaj... a veeela zdravicka - nech je stastny a spokojny... a vy s nim 😀
no a v praci fajn - len veeela zmien za tie tri roky a moc info naraz na mna 😀
@simicak Liluska ide az od 5.9. do skolky - zatial je s mm doma tak je to fajn 🙂 potom napisem ako sme zvladli prvy den a tak 🙂
@denisee este raz dakujem za pochvalu 😵

maatkka
30. aug 2011

no a vyrazam do prace - tak mi drzte palce 😀

fajn
30. aug 2011

@maatkka Julince opožděně vše nejlepší ke 3 rokům a přeju ji hodně zdravíčka a ať se ji ve školce daří.Tobě se daří jak v práci?
jinak 15 jdem na tu operaci očí dnes mi volala sestra. No už teď mám hrůzu z toho jaky to bude.Didka už je ve školce zatím jsou jenom 3 😀 tak ji klid. Včera říkala učitelce ,,ty se mi vůbec nevěnuješ 😀
Máme teď období když k nám přijde návštěva tak si chce všech užít a nedá nikomu pokoj,se všema je kamoš no hrůza.

drtka
30. aug 2011

Idem sa Vám pochváliť. Dnes v noci som mala prekrásny sen. Snívalo sa mi, že sme prišli za Dominkom a on si už sám dýchal. A to sme ešte netušili, že naše dieťa si ešte večer zmyslelo, že po 76 dňoch má už konečne plné zuby všetkých tých hadičiek a začal si sám dýchať. Takže môj sen sa stal skutočnosťou. Konečne sme sa aj my dočkali. Dúfam, že mu to už ostane a už nás čakajú len pekné dni 🙂

simicak
30. aug 2011

@drtka tak to je krasnaaa zprava 😵 😵 😵 😵

@fajn tak at si Dianka uziva,nez tam nabehne dalsich 20deti a jak to ze uz mate otevrenou skolku,ja mysella,ze jsou az od zari,jak zacina skola,ne? Ucitelky z ni musi mit radost 😀

adra22
31. aug 2011

@drtka tak to je uplne super, teším sa s vami.

berryvajt
31. aug 2011

@drtka úžasná správa,teším sa s vami,držím palce,aby mu to vydržalo..nech ste už konečne spolu.. 🙂

kijusqa
31. aug 2011

@drtka prajem ti jak som to FB napisala...ale tesiiiiim sa s vami uzasny a krasny buchtik

drtka
31. aug 2011

Ďakujeme veľmi pekne. No zatiaľ sa drží pekne. Dokonca nepotrebuje vôbec kyslík 😅 Len sa bojím, že budeme mať problém s papaním. Stále papá sondou a už teraz má pri alebo po papaní problém, že mu klesá saturácia ☹ Z flaše ešte nedostáva, lebo keď mu skúšali dávať ešte sa dusil ☹ Aj u Vás to tak bolo?

drtka
31. aug 2011

@kijusqa ĎAKUJEME 🙂 Nevieš si predstaviť ako sa mi vytešujeme. Ono to fakt prišlo nečakane z jedného dňa na druhý. A už som zase dva dni po sebe klokankovala a včera sme ho aj prvý krát pobozkali 🙂 🙂

argousek
31. aug 2011

@drtka to je ještě brzy, dej mu alespoň týden, vždyť je opravdu zázrak, že kyslík nepotřebuje. U nás to bylo taky docela rychlý, byl 63 dní na kyslíku a pak z ničeho nic ho neměl ale po dvou dnech ho museli opět vrátit na kyslík asi na 2 dny a po týdnu nás pak pustili domů. Vypil si málo, ale pil častěji. Neboj se, je to na dobré cestě 😉

argousek
31. aug 2011

@fajn Adámek teď taky docela hlásí, docela nás tady komanduje, když se mu něco nelíbí, tak mi klidně řekne " Mamko ty seš ale votvavná (votravná) 🙂)

argousek
31. aug 2011

@fajn budeme na vás moooo myslet až půjdete na operaci, uvidíš, že to Dianka zvládne s přehledem a bude tam nakonec bavit celý oddělení 😀 😀 😀

fajn
1. sep 2011

@argousek kéž bys měla pravdu.
@drtka krásné zprávy.

U nás je klid jak v hrobě všichni jsou pryč. Je to teda strašnej nezvyk nikdo po mě nic nechce a já si tady sedím u PC 😀

kmoor
1. sep 2011

@drtka u nás to bylo taky tak, malej byl dlouho ještě na kyslíku, krmila jsem v nemocnici dlouho pod kyslíkem, páč bez něj mi 2x skoro zmodral...a postupně jsme to odbourali 😉

pehu
1. sep 2011

@drtka U nás byl taky problém s kyslíkem. Malej ho měl dlouho ještě pouštěný do inkubátoru. Při jídle šel okamžitě se saturací dolů, tak sestřička přestala a byl dokrmen sondou. Pak jsme museli na operací očiček do Brna, tam na to tak nehleděli saturace nesaturace a rozkrmili ho. Ovšem já šla vždy do mdlob 🙂. Pouštěli nás z nemocnice s vypitými 60 ml mléka na 1 krmení. Na prs se nechytl, protože to mu na to nestačil dech, tak jsme jen praktikovali flašku 🙂.

fajn také přeji úspěšnou operaci

lucia00123
1. sep 2011

@kmoor aj mi sme dlho papkali pod kyslikom a premodravame dokonca este aj teraz

lucia00123
2. sep 2011

dievcata mozem dat troska fenikloveho caju do kazdej davky mliecka? malemu dobre robi ale neviem ci to moze tak byt. Dakujeeem

argousek
2. sep 2011

@lucia00123 já bych to do mlíčka nepřidávala, podle mně by se mohla trochu změnit chuť a možná by to nechtěl pít. Já jsem dávala před jídlem trochu fenyklového čaje neslazeného na lžičku nebo to můžeš dát do stříkačky tak 4ml. Ale do mlíčka bych to nepřidávala, určitě bych to dávala zvlášť

lucia00123
2. sep 2011

@argousek skusala som aj striekackou ale skoro sa zadusil a ked mu ho spravim len ako cajik tak nechce pit a v mliecku mu to nevadi len neviem ci to tak moze byt

argousek
2. sep 2011

@lucia00123 no tak pokud mu to nevadí, tak to asi může být, ale dej toho tam opravdu málo max jednu malou lžičku. Ono je teda taky lepší, když to má zvlášť, že víš, že to vypil všechno, když to má v mlíčku, tak to třeba celé nevypije, ale pokud mu to nevadí, tak bych to klidně přidávala i do mlíčka Já myslím, že to ničemu nevadí. Jinak u té stříkačky, tam musíš malíčkem nejdřív zatlačit na horní patro a vyvolat sací reflex a pak to teprve zkusit 😉

argousek
2. sep 2011

jinak holky vkládám videjko, jak se Adámek naučil na tom odrážedle. Já myslím, že super na to, že se na plastové motorce naučil minulý rok v létě a to mu bylo 3,5, tak teď to vypadá, že koupíme k Vánocům kolo se šlapkama

https://www.youtube.com/watch?v=SM_JUfWTBkI
simicak
4. sep 2011

teda holky,tu je mrtvo!!!!!!!!

@argousek supr video 😉 Jezdi jak drak. Verunka se ted zrovna naucila bez kolecek na kole. Jsme si pujcili to balance bike,3x na nem jela a hned pochopila rovnovahu a pak proste sama zacala i na svojem kole. A to predtim vubec nechapala,jak mam kolo drzet bez kocek,moc nam to pomohlo. Adamek uz by to taky urco zvladl,je to sikulka.

Jinak u nas ni noveho,nam skola zacina az za 12dni,uz mi z toho hrabe,moc dlouhe prazdniny na muj vkus,nastesti manzel ma prsti tyden volno,tak mu vraim deti a budu se ucit a ucit a ucit. Protoze po vecerech to nedavam a jsem unavena porad. Nechapu,jak nejkdo muze pri detech vystudovat vysokou skolu 😖

olcana80
4. sep 2011

@lucia00123 Ahoj. Ja som takto mlieko miešala do feniklového čaju, veľmi dlho. Feniklový čaj som robila slabší a dávala som do každej dávky.Malej mlieko lepšie chutilo, lepšie mi jedla, aj priberať začala lepšie. Problém s vetrami a koliky sme takto tiež odbúrali.To som praktizovala dlho. Ja to vrelo odporúčam 😉

maatkka
4. sep 2011

Ahojte baby tak my zajtra valime do skolky 😨 Myslite na nas a drzte prosim Lilinke palce 😉 Ja ani spat nebudem... A musim vam sem vlozit basnicku z temy "Do skolky v septembri 2011" - ma az vazne rozplakala 🙂

Ako plynú dni a roky
deti zvládnu drobné kroky,
spájajú si smiešne hlásky,
striháme im prvé vlásky...
Často ani nevnímame,
aké šťastie, že ich máme,
že žijeme pekné chvíle,
jedinečné, drahé, milé.

Až mi z toho smutno býva,
že týmto dňom budem kývať.
Že prídem o rána v daždi,
kým do práce beží každý
a s cudzími svoj čas trávi,
pri mne sú tí moji praví...
Ja sa pod perinou schúlim,
svojich drobcov pevne túlim.

Bojím sa, čo príde potom,
keď mi za škôlkarskym plotom
drobná rúčka zakýva...
Ako budem zakrývať,
že tam plačem ako malá
a že by som všetko dala
keby aspoň tento raz
vedela som vrátiť čas?

Je mi jasné, že to nejde,
že ma ten splín časom prejde.
Vlastne sa už môžem tešiť,
čo nového budem riešiť.
Besiedky a divadielka,
isto budú sláva veľká.
A rozkošné kresbičky,
dojmú srdce mamičky.

Milé moje kamarátky,
čas materskej vám bol krátky?
Odporúčam všetkým vrelo
nezúfať a priznať smelo,
že ten život rýchlo letí
a kronika našich detí
novú stranu otvára:
Máme doma škôlkara!

argousek
4. sep 2011

@maatkka jaj úplně mně vyhrkly slzy 😢 Krásné 😉 Držím palečky ať se tam Julince líbí a ať to obě dobře zvládnete 😉 My razíme až příští týden. Adámek ale pořád říká, kdy už pojede do školky, tak jsem na něj zvědavá, jak mu to nadšení vydrží. Jinak já pořád čekám, že k nám zajde ta asistentka, aby se seznámili ještě před vstupem do školky a ona pořád nemá čas, tak mně to mrzí 😖

@simicak jj zvládá to opravdu dobře i tam bylo na tom videu dobře vidět, jak už zvedne nohy a vůbec se nedotýká země, opravdu už má rovnováhu dobrou. Asi Ježíšek přinese nové kolo 😉