Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
3. okt 2011

@drtka gratuluji 😵 😵 😵 😵 A vubec neboj,vsechno bude v poradku. To ze umiras hruzou je normalni, bala by ses i kdyby maly uz umel pit a nemel problemy s dychanim 😉 proste si neses domu miminko, bez pristroju a doktoru na ktere jsi byla ctvrt roku zvykla. Ja muzu potvrdit,my taky neumeli pit,ale nemeli jsme uz sondu a doktorka nas taky poslala domu. Proste je dokazano,ze miminka se vyviji lip doma a kdyz uz nepotrebuji tu lekarkou peci tak sup sup 😉 Male teklo mliko usima,nosem, prvni tyden mi nic nenabrala....a pak se to podchytilo. A ze mu pada dychani u piti neni zas tak vazne, pada i ostatnim donosenym miminkum, jen ty maminky o tom nevi,prootoze je nemaji na pristrojich. Nam taky padalo a doma nic 😉 Porid dobry monitor,my meli dobry a mela jsem k nemu i zabudovanou chuvicku,tak i kdyz mala byla v jine mistnosti,tak monitor v obyvaku mi pipal,ze dycha,ukazoval teplotu v pokojicku a plus monitor abych ji slysela kdyz breci atd.melo to hodne funkci a byl uzasnyyy,ale nevi uz jmeno. Jo a jeste, u nas se bal tatka,ten nas nechtel domu,ze jeste nejsme ready a co s malou budem delat 😀

simicak
3. okt 2011

@leeenka26 gratuluji k tehotenstvi a drim vsechny palecky 😉 Miminko budes milovat stejne jako Samka,uvidis. To jsou pocity asi vsech maminek,tech ktere o mimi prisli a i tech,ktere uz jedno maji doma. Proste si to neumi nikdo predstavit,ze by jste tak moc mohl nekoho milovat a jdde to,jak ti daji mimi do naruce budes hotovka hotova,zamilovana. 😉

drtka
3. okt 2011

@matita Ďakujem veľmi pekne za povzbudenie. Ja viem, že by nám bolo lepšie doma. Na nič iné sa už od začiatku neteším ale mám strašné obavy ☹ Neviem sa toho strachu zbaviť. Aspoň keby sme vedeli už papkať. Včera sa nám 2x podarilo vypiť z cumlíka po 20 ml ale večer ho naplo a už sme zabudli dýchať. A neviem si predstaviť, že toto mám zažívať doma ☹ Ja som zo Šenkvíc a do Podunajských Biskupíc sa nás chystá doktorka ešte poslať, že chvíľu si ešte tam poležíme. A ešte sme aj závislí na kofeíne. Minule mu ho doktorka vysadila a hneď večer apnoe. Od včera mu znížila dávku na polovičku , tak uvidíme čo to spraví. Joj ako Vám všetkým závidím čo už ste v klude doma 😉

drtka
3. okt 2011

@simicak Monitor dychu máme, už máme na ceste aj ten na plienku, pretože my nemávame v noci apnoe ale v priebehu dňa, tak aby som mala pokoj na duši

fajn
3. okt 2011

@drtka nezávid on ten klid už nikdy nebude. Didka byla a je stále na jídlo alergická ale kdyby smrdělo čokoládou a slanýma tyčinkama tak by měla asi 30kg místo 16.
Věřím že se toho všeho bojíš ale ono se to určitě vše dá dohromady ,vždyt si vem že by měl teprve dva dny a on už toho má tolik za sebou. Já jsem zase byla tak vystresovaná z nemocnice že když Didka nesnědla tu dávku co měla tak jsem byla hotová. Vše jsem si psala co vypila co vyčurala kolikrát kadila no děs. Stejně to k ničemu nebylo jela si po svym a dělá to doteď.Nejvíc toho vypila když spala ,to jsem ju ani nebudila a ve spánku jsem ji šupla flašku a bylo za chvilku vypito.Ale jak byla vzhůru tak se muselo po 20ml grgat musela ji zpívat aby se nesoustředila na pití. Nech mu čas hlavně ho do ničeho netlač,když ti doma vypije 40ml tak mu prostě za hodinku dáš znovu ,uvidíš že to půjde,ale vůbec ti to nezávidím.
Když už mohla příkrmy tak je nechtěla kvůli kouskům a když to snědla tak to stejně vyblila.
No asi jsem tě moc nepotěšila ale myslím si že jsle to měly všechny

matita
3. okt 2011

@drtka a tie apnoe mavate akeho charakteru? ide dolu so saturaciou, zapipa oximeter a sam ide zasa hore? alebo ho (maleho) treba potriast? lebo ja sa pamatam, ze oximetre pipali aj pri pohybe nozickou, pripadne niekedy bolo treba vymenit to cidlo, lebo aj to ma nejaku zivotnost. nam napriklad zobrali oximeter uz nemocnici, lebo ich mali malo a potrebovali inde a vtedy som mala iny strach. doma bol aspon monitor dychu, ale tam niekolko dni uplne nic :( a tak ako ti pisala simicak. doma o drobnych poklesoch ani nebudes vediet, lebo monitor dychu alarmuje az po neviem ci nie 15/20 sekundach, co dieta nedycha, ak samozrejme nehlasi aj falosne. ale pripada mi cudne, ze vas prepustia s tym, ze si pojdete este polezat do biskupic. v biskupiciach su vsak dobry odbornici, takze vas daju do poriadku 🙂 co sa tyka kofeinu, tak snad vas prepustia az ked bude jasne, ze to bez kofeinu zvlada.... nebudem ti hovorit "neboj sa", lebo bat sa po tom vsetkom prezitom budes, tak ako kazda... ale verim, ze vsetko bude v poriadku a maly to zvladne. a este som pocula, ze tie plienkove apnoe monitory mavaju casto plane poplachy (ale nemam to z vlastnej skusenosti), tak nepanikarit, pokial pri alarme uvidis, ze dieta dycha a nie je namodrale 🙂 drzim palce...

berryvajt
4. okt 2011

@fajn presne taká som bola aj ja,hotová,keď nevypili dávku,čo bude ako bude a doma som to riešila tak mesiac a potom už nie... 🙂

drtka
4. okt 2011

@matita Samozrejme, že mávame poklesy aj pri hýbaní a prdení 🙂 . To už presne viem, že je planý poplach. No a tie apnoe máva také, že ho treba potriasť, sem tam odsať a pár krát mu dali na chvíľku aj kyslík. Už dva dni mal len polovičnú dávku kofeínu , tak dnes skúšame fungovať bez kofeínu, tak som zvedavá čo to s nami spraví. Nechcem nič zakríknuť ale už druhý deň sa celkom pekne drží, nemali sme také vážne poklesy, že by museli sestričky zasahovať. Mohlo by to tak už ostať.

adra22
4. okt 2011

@drtka Ahoj presne viem ako sa cítiš, ja som to cítila tak isto keď sme išli domov. Stále som riešila koľko vypije keď nechcel balá som sa prečo nepapá a tak. Doma to ale bolo lepšie keĎ nevypil dávku ponúkla som mu za pol hodinu a tak. Doma som si zapisovala koľko ml spapá už mi z toho šibalo po mesiaci zapisovania som to vzdala.
A teraz? Teraz toho spapá toľko že až je z neho veľký jedák a to som sa bála že s jedením budeme mať problém.
Ale nie spravilo sa to aj keĎ zo začiatku to bolo tažke. Teš sa domov doma to bude upne iné žiadne naháňanie jesť každe 3 hodiny a prečo vám to tak dlho tvrvá a rady na kúpanie no proste v nemocke som už toho mala plné zuby. Doma sme si spravili svoj režim. Teraz je to tak že papá pekne ale dostať do neho tekutinu je dosť veľký problém myslím čaj a vodu, to je boj aby niečo vypil. Držím Vám palce aby ste to doma zvládli určite budeš mať strach to asi každá z nás mala. V nemocnici som vedela že keby sa niečo dialo vždy tam je sestrička a doma si sama a musíš si poradiť. My sme hneď o dva dni ako nás pustili domov boli na pohotovosti nedalo sa mu kakať no a ja prvorodička ešte hlúpučká som doma nemala rektálnu rúrku tak mu ju dali na pohotovosti a bolo po probléme len keby si videla tie pohlady doktorky čo tam bola som si tam pripadala ako najväčší debilko na svete 😉 Ale problém sa vyriešil a šli sme domov. A k tomu monitoru na plienku my sme mali a naozaj mal kopec planých poplachov, stačilo že sa Dávidko pomrvil inak otočil monitor už nepriliehal dobre na bruško a hned pípal. Tak po 2 týždňoch som ho odložila a máme už len klasický do postieľky.

lucia00123
4. okt 2011

ahojte idem sa pochvalit boli sme dnes v reflexe duuuufam ze ste pozerali?😀

adra22
4. okt 2011

@lucia00123 jej nekukala ale tak kuknem na nete 🙂

adra22
4. okt 2011

@lucia00123 Kukla som chalani sú hrozne zlatí riadni bojovníci super 🙂 som si aj poplakala keď som ich videla 🙂

lucia00123
4. okt 2011

@adra22
@adra22 dakujeme a aj ja som to pozeraka si aj 10x a placem stale

drtka
4. okt 2011

@lucia00123 No toto, vy ste mediálne hviezdy? Nepozerala som ale keď budem mať čas určite si to pozriem z archívu 🙂

berryvajt
4. okt 2011

@lucia00123 klobúk dole pred vami,hlavne pred tebou,zvládaš to perfektne...ten strach poznáme všetci,aj keď máme už trošku väčšie detičky.Keď som videla tie prvé fotky a Mirka,tak som si aj poplakala,vlastne aj teraz mám slzy na krajíčku,lebo som si to pozrela aj pred chvílkou.Prajem vám veľa-veľa zdravíčka,aby ste už nemali žiadne komplikácie,aby si od lekárov počula iba dobré správičky.. 🙂

juliagregor
4. okt 2011

@lucia00123 chlapci su nádherní 🙂 tu nariekam...silno držím palce

irsina83
4. okt 2011

@lucia00123 lucka videla som vas v reflexe. si uzasna mamina, fakt klobuk dole. si strasne sympaticka a malinki su krasniiii 😉

saskah7
4. okt 2011

@lucia00123 aj ja som vas videla, pripajam sa k dievcatam... drobcekovia su krasnucki, milucki, na zjedenie 😉 😵 tiez im prajem vela zdravia 😵

matita
4. okt 2011

@drtka dufam, ze sa vam bez kofeinu dobre dari 🙂 a kedy vas planuju poslat domov?

monika15
5. okt 2011

babyyyy kto bol v reflexe aj ja chcem pozriet.... mamina z MK??

lucia00123
5. okt 2011

@monika15 ahoj ja som bola 😀

fajn
5. okt 2011

@lucia00123 našla jsem v archívu a až jsem stírala slzy. Kluci jsou šikovníčcia ty taky . Přeju moc zdravíčka
@drtka a jak vám se daří?

monika15
5. okt 2011

@lucia00123
musim pozriet,.,,,, som to nezastihla ale dufam,ze v dobrom... 🙂

irsina83
5. okt 2011

Baby mam novy , zabaleny, nepouzity Nootropil - Darujem

vicenza
5. okt 2011

lucia, obdivujem ta, ako zvladas starostlivost o deti. Mozem sa spytat odkial si?

lucia00123
6. okt 2011

@vicenza ahoj som od piestan

lucia00123
6. okt 2011

@irsina83 ahoj no my mame uz len troska nootropilu ale dnes ideme neurologicke tak uvidim ak by sme mali pokeracovat tak potm mam zaujem dam ti vediet 🙂

irsina83
6. okt 2011

@lucia00123 ok 😉 lebo sa tazko zhana a nema ho kazda lekaren 😉 kludne daj vediet 😉

lucia00123
6. okt 2011

@irsina83 no teda by som brala ak budes taka dobra lebo mame pokracovat 1 ml denne doteraz som davala pol mm :-d poslem ti adresu do IP papa

irsina83
6. okt 2011

@lucia00123 ok moja. dufam,ze zajtra sa dostanem na postu a ked nie tak v pondelok poslem 😉