Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
5. jún 2009

andulko včera mi to nechtelo najet na ta videa,ale ted jsem je skukla a nadhera,ty muškaty ješte pokvetou?? 😀 ale krasne si už čapne a zvedne bez opory,je fakt šikulka moc vam gratuluju a přeju všechny pokroky 😉

fajn
5. jún 2009

holky tak hlášky super ten kretén neměl chyby.
To Andrea když měla rok tak já jsem šla do práce a ju hlídal děda. A když chodily z procházky tak šli potom na pivo do hospody a jednou si takhle hrála doma s kostkama a najednou slyším" ježišmarja o piči,, a já ji říkám kde jsou opice a ona ne opici ale o piči ., 😀 ppúů=pp=úppmmmmmmmmmoooooooooooooooooooo888855585888,,kooooloom,k
neříkala tam do ale o . Jinak to je zase šifra od Didky

Holky tam je zima jak v ruskym filmu normálně jsem zatopila to je fakt hnus a prej globální oteplování hahaha

andulka4
5. jún 2009

Holky hlášky parááádní....jinak u nás je krásně teploučko 🙂
dík za pochvalu videí

andulka4
5. jún 2009

Denise jáááák jenom se plazíííí? Dyť to je parááááda 🙂 znám spoustu dětí 26tt a ti se začali v roce teprve otááááčet!!!!!Jste naprosto úúúúžasní

bera28
5. jún 2009

Andulko, krásný videa. A ty Davídkovy očička...🙂) Ten bude mít ženských🙂
Petrach, Elišce vše nej.

jecidlo
5. jún 2009

Petrach: pridavam se s gratulacemi! Elisce vsechno nejlepsi!!!

Sorbona: mali jsou fakt hrozne sikovni a doufam, ze jsem te totalne nezahltila! Ale proste jsem ti toho chtela rict co nejvic v tom kratkem case🙂)

A chtela jsem se vas zeptat jestli jste se taky setkali s tim, ze vam ruzni doktori rikali ruzne veci a co si z toho vybrat?!
nam treba v tom podoli reklli, ze jsme uplne v poradku, na neurologii v Liberci nam do zpravy napsali stav po krvaceni do mozku. Vubec nevim co si o tom mam myslet a jeste zase v Podoli trvaji na tom abych lepila pupecni kylu, u nas mi rekli, ze je to zbytecne, ze nevidi rozdil, kdyz jsem jim to reka v Praze, tak me malem sezrali. Ale ja prece nejsem odbornik. Koho mam jako poslouchat? V podoli nam jeste rekli, ze jsou mali sikovni a ze by byla skoda je trapit vojtovkou, v Lbc nas na ni poslali! Ja uz fakt nevim!

argousek
5. jún 2009

petrach vše nej Elišce 😉
jojo odstříkávala jsem, dělala jsem to přesně jako ty. Nejdřív jsem dala z prsa, převážila a když si vypil málo, tak jsem dokrmila z flašky. U nás to takhle docela dobře fungovalo. A Adámek byl hrozně šikovnej a nevadilo mu pít z flašky a i z prsa. Jak někdo říká, že když se pije i z flašky, tak dítě prso nechce, tak to u nás fungovalo obojí. Já jsem kojila ráda. Taky jsem toužila jen kojit, ale u nás to prostě nešlo, protože Adámek si nikdy nevypil dost a pak plakal a byl mrzutej, nepřibral, tak jsem to přestala hrotit a jeli jsme obojí. Ale byl to docela záhul časově a hlavně v noci. Nakojit, dokrmit z flašky a ještě odstříkat. Jsem ráda, že je to už za mnou. Pak jsme si to ale pokazili, protože Adámek dostal infekci močových cest a tak málo jedl, byli jsme v nemocnici a tam aby vůbec něco snědl, tak jsem preferovala hlavně flašku, abych si byla jistá kolik snědl. No a po týdnu v nemocnici, kdy byl jen na flašce, ztratil o prso zájem. Já jsem celou dobu odstříkávala i v té nemocnici, aby měl jen moje mlíčko, takže mlíko jsem pořád měla, ale on už pak nechtěl prso, tak jsem to vzdala. Ale pamatuji se jak mi to bylo hrozně líto, protože kojení byla pro mně opravdu krásná a příjemná záležitost

holky, tak to jsou hlášky, to jsem se zase zasmála 😀
andulko krááááásná videa 😀

mila01
5. jún 2009

Ahoj holky - tak se zase přidávám,dostala jsem se na net a večer mi manžel přijede s noťasem.Teda byla jsem celá nervní,jak je to s Janinkou a nic jsem se nedozvěděla. 😠 😠

Kessy - jsem ráda,jestli tě to povzbudilo,třeba to opravdu budeš tak mít - u mě to tak vážně bylo. 😉

Andulko - gratuluju k pokrokům,malý je moc šikovný. 🙂

Denise - přidávám se k Andulce - jak JENOM plazí.My se v roce uměli otočit ze zad na bříško,nic víc.Buď ráda,dělá pokroky.Teď tu obě holky lítaj a hrajou babičce divadlo - no úžasný,škoda že tu nemám kameru.

Jinak vám musim holky napsat,jak jsem se zase vyznamenala.Včera jsem si byla ve školce pro rozhodnutí,jestli Káju přijali nebo ne.Tak naše Karolínka už je oficiální školkačka - od září je zapsaná,1.12.2009 nastupuje na 5 dní v měsíci.Hned jsem to volala manželovi do práce ( byl zrovna v Německu ) a tak mě to dojalo,že jsem mu řekla jenom ahoj a rozbrečela jsem se.On byl chudák vyřízenej,že se něco stalo.Jsem hrozná,představila jsem si,jak jsem u ní stála u inkubátoru a teď se pomalu chystá do školky.

Nanny a Sorbona - děláte úžasné pokroky.Držte se a jen tak dál.Nanny,z toho kojení si nic nedělej,ono to půjde a pokud ne - tak se přece svět nezboří.Hlavně si z toho nedělej nervi. 😉

Petrach - velké gratulace Elišce.Půjde po prázdninách do školy,nebo máte odklad?Už jsme se o tom asi bavili,ale nějak mi to vypadlo.

nanya
5. jún 2009

mila01: dnes na to musím pořád myslet, že se malý už opravdu 4x nepřisál. Už jsem to řešila i s "jecidlo", že to bude asi tím, že dostává pít ze stříkačky se savičkou, pokud pil jen ze stríkačky bez savičky, vždy se přisál i k prsu, ale od té doby nic. Původně jsem si myslela, že savička nemá vliv na lehčí sání ze stříkačky, ale asi jo, když malý teď prso nechce. Asi ho nebudu nutit dělat něco, co nechce...... ☹

mila01
5. jún 2009

nanya - nevzdávej se,třeba to ještě půjde.Ono je to s tou savičkou těžký,holka co byla se mnou na pokoji v Ústí,tak se rozkojila a malá se jí začala přisávat,ikdyž byla zvyklá přes savičku.Myslim si,že máte ještě čas na to,abyste řekli,že už se nepřisaje,my to s Kájou začali zkoušet až když měla přes 1800g a myslim,že by to možná šlo,ale já už pak neměla mlíko.A pokud to u vás nepůjde,nic se přece neděje,budeš odsávat a dávat to prťouskovi flaškou.Na tom přece tolik nesejde.Já vim,že se o tom hodně mluví - třeba jako o budování vztahu a tak,ale já Káju fakt nikdy nekojila ( jednou vypila 5ml,jinak nic ) a máme uplně stejný vztah,jako se starší dcerou a tu jsem kojila ( spolu s dokrmováním ) 6 měsíců. 😉

sorbona13
5. jún 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes klokánkovala s Honzíkem i Kubíkem 😵 Oba byli strašně hodný, Kubík na mě koukal a divil se, kdeže se to ocitl a Honzík spinkal. Papají 14ml mlíčka, ale Honzík nepřibral nic a Kubík jen 5g, takže jim budou do mlíka přidávat nějaké fortifikáty (nebo tak nějak).
Mám doma sterilizátor do mikrovlnky Tommy Tepee, jak mám vyvařovat ty sklenice od přesnídávek, jogurtů atd.? Stačí vymýt horkou vodou a dát do sterilizátoru, nebo to mám ještě vyvařit v hrnci a pak teprve do sterilizátoru?
Včera se v Podolí narodil chlapeček ve 23+2tt (660g) a je strašně krásný a šikovný, je v inkubátoru po Kubíkovi.

andulko: to je super video, Davídek je šikulka a je moc krásný, to abys od něj nevěsty hnala koštětem 🙂

jecidlo: jsem za všechny informace vděčná, kluky dají asi brzy na intermedián, mají na JIPce málo místa, vůbec se tam netěším, po tom co jsi vyprávěla.

petrach: Elišce přejeme s klukama vše nejlepší!!

sorbona13
5. jún 2009

přidala jsem další fotky, koukněte https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

andulka4
5. jún 2009

Sorbi fotky jsou nádherné 🙂

Nanya já začala kojit až po 6ti týdnech co jsem mu odstříkávala do láhve s dudlíkem :( Davídek byl tak strašně slabý že ani nesál ze stříkačky :( Pamatuju si že dávku 23ml mi trvalo 45minut než jsem to do něj narvala.....no a jak se mu dávky zvyšovali délka jídla by se taky prodlužovala takže jsem mu musela dát láhev :( dokonce neměl šanci ani stisknout ten dudlík takže jsem mu ho mačkala.....no děs

na tu dobu nerada vzpomínám ale stálo to zato protože už 16měsíců kojím 😀 😀 😀

denisee
5. jún 2009

andulko, mila: děkuju, já tohle potřebuju občas slyšet, že bych měla být spokojená za to, co je. Máte holky pravdu. 😉

Jecidlo: s těma doktorama je to už prostě tak, to aby měl člověk zprávy aspoň od 4 doktorů nebo co ☹

Mila: moc gratuluju k přijetí do školky 🙂 A chci se tě zeptat, kdy jste se byli přihlásit do školky v kolika korig. měsících. A musí dětičky něco umět nebo se jen vypíše dotazník?

Nany: to je mi líto, že se tím kojením trápíš, protože vím jak jsem to taky hrozně prožívala, když okolo mě dětičky pili a my pořád malinko ☹ Ale Vojtovi dávali mlíčko přímo sondou do žaludku, takže se ničím neunavil. Tak to bude malej určitě unavenej z tý stříkačky ☹

Sorbona: pamatuju se, jak jsme s ženskejma na pokoji hrozně chtěly pro děti tu fortifikaci do mlíčka, protože po tom krásně přibíraj, ale některé děti byli bez ní, protože po tom ublinkávali. Oni to naberou uvidíš, hlavně, že je vše ostatní v pořádku. Jsou nádherný, takový bezbraný broučci malinký.

jecidlo
5. jún 2009

Sorbona: nic se neboj, ta sestricka co se za nama byla pozdravit v jidelne, "general", na tu se muzes obratit uplne s cimkoliv. Za me tam prisla az kdyz jsme byli na roomingu, treba tam od te doby udelala trochu poradek. Mela na to aspon tehdy hezky naslapnuto. A kluci jsou sikulky 😵

petrach
5. jún 2009

milo teda gratuluju k zapisu,ja bych bulila taky,ted řvu u všeho 😉

sorbono jsou krasní a je užasne vydet je par dní po porodu bez Cpapiku a toho všeho,moc vam to přeju a šup na medial,je to přestupná stanice na ceste domu 🙂 s tím přibíraním mají narok nic nedat,my jsme šli ze začatku 14 dní dolu,takže jsou šikulky a ta fortifikace jim pomuže,jsou tam i vitamínky..
skleničky umyj a vysterilizuj ve sterilizatoru a ted ze začatku ti ješte radím i odsavasčku po každem použití,pokud budeš doma a pujde to,aby infekce nemela šanci 😉

nanya hlavne se netrap,on jak přibere,tak bude mít víc sily,je ješte slabounky..hlavne že mateřinu ma a jak ji dostane je jedno 😉 ja odsavam od začatku a jsem spokojená,aspon vím kolik vypil a netrapíme se ani jeden,byxl to večny boj a hlavne on to nezvladal s dechem,takže jsem to vzdala ho trapit a jak přibíra..mame kolem 4 kil,v utery jdem na vahu,tak písnu

denise Vojtík je nadherny a čilí,doufam že budem taky tak šikovní 🙂
fajn tene moooc zdravím 😉

petrach
5. jún 2009

melo tam byt tebe 😀

kristina11
6. jún 2009

Ahoj mamicky, pred 6 dnami sa nam narodil Matej, mal sice 2450g,ale jeho pluca nezvladli dychanie. V inkubatore je uz siesty den a stale je na tom rovnako, ked dycha velmi sa mu prevaluje hrudnik. Ziadna zmena. Chcem sa spytat, ci ste aj vy mali takyto problem a vsetko nakoniec dobre dopadlo. Dr. ma stale strasi, ze tam moze byt nejaka chyba, ktoru sa nepodarilo odhalit, kedze je na tom stale rovnako. A plucka to nezvladaju.

mila01
6. jún 2009

Ahoj holky. 🙂 Za chvíli odvezu Andrejku k babičce,jedou se sestřenkou do zítra k našim na chalupu,Karolínku odvezu ke tchýni a půjdu se učit a učit a učit.Ještě mám tady manžela - nechcete ho někdo půjčit do zítřka? 😀 Ať mám na to učení klid.Včera špatně šlápnul na pravou nohu,nějak si to pochroumal,má to nateklý,pajdá - takže leží na gauči,nohu má podepřenou polštářkem a já mám o zábavu postaráno. 😠 😠 Asi to znáte - zraněnej chlap.

Denisse - já nepočítám korigovaný a nekorigovaný věk.Setkala jsem se s tim jenom na neurologii,kde se mě to zeptali,jinak se mě na to nikdo neptá a já to prostě beru tak,že se Kája narodila v červnu a je to.Neodpočítávám to.Se školkou je to tak,že od dvou a půl roku můžou chodit na 5 dní do měsíce,od tří let každý den 4 hodiny,pokud ti pokračuje rodičovská,pokud ne,tak už normálně choděj na celé dny.Mě končí rodičovská příští červen,takže jsem musela k zápisu už letos,aby jí zařadili,mám nastoupit do práce ještě dřed velkýma prázdninama.Navíc Andrejka bude předškolák,tak jsem chtěla,aby chodili ještě chvíli spolu.Nemusí umět nic speciálního - akorát nesmí mít plíny - ty ještě máme,ale doufám,že do prosince to stihnem. 😉

Kristina - vítám tě,akorát bych tě raději poznala za lepších okolností.S tímhle nemám žádnou zkušenost,malá byla na CPAPu,když se narodila,ale to bylo z nedonošení.Ale teda vůbec se mi nelíbí přístup toho doktora - to jako nevědí,jestli je tam všechno v pořádku nebo ne?To ho nemůžou vyšetřit?Nějaký ultrazvuk nebo tak něco?Neřikej mi,že ho jenom pozorujou a nechávaj to být. 😠 Jinak přeju hodně štěstí a držím palečky.Moc moc.

andulka4
6. jún 2009

Kristi taky neporadím před porodem mi dali kortikoidy takže dýchal sám

No být tebou jsem dotěrná a víc se ptám....přístup dr je hrozný :(

petrach
6. jún 2009

vítam kristinu,nepíšeš jestli je na Cpacu nebo intubovany,ale i tak 6 dní určite není tak dlouho,podle me ho musí vyšetřit a zjistit,proč je to s tím dechem takové,,musíš se pořad ptat,oni jsou dr zvyklí a maš na to pravo
my jsme meli taky problemy,ale s nedonošení,takže taky neporadím..
držím Matyskovi pestičky,určite to zvládne..
ješte me ted napadlo,naše Eliška je donošená ,ale mela težky porod a byla kříšená,takže taky prošla jipku,ted je z ní číslo,mela jsem o ni strašny strach a všechno je v pořadku 😉

milo ja bych ho brala,potřebujem posekat zahradu,ale s tou nohou si ho nech 😀
nemocny chlap,hotové neštestí..tak si to užij,zase na druhou stranu,třeba nikam neodjede a budeš ho mít par dní doma

jecidlo mam dotazek,pořad ti deti tolik spí? Šimula už spal přes den max 2x a celou noc,ale ted druhy den jen spí,nají se a spí,jsem už z toho špatná,co se deje,teplotu nemá,jen trochu rymu,ale ne velkou,železo davame,tak si říkam,že z te anemie by to nemelo byt,ne? nevíš?

mila01
6. jún 2009

Petrach - ahoj,tak já si ho teda nechám,no. 😀 😀 Máš pravdu - nemocnej chlap,to je horor.Pořád se tu plouží - ale před chvílí jsem ho odvezla k babičce,večer si ho tam mám vyzvednout,protože tchýně ho tam na noc nechce,že hrozně chrápe - 😀 😀 vlastní matka 😀 😀 .Prej si ho mám nechat,když jsem si ho vzala. 😀 ( myšleno z legrace,mám s tchýní super vztah - aby si ti někdo nevyložil špatně ).

Promiň,že se ti do toho míchám,byl to dotaz na Ječidlo,ale také s tim mám zkušenost.Naše Kája byla od začátku hodně spavá a hlavně na podzim hoooodně spala.Myslim,si,že je to i tim počasím ( a ikdyž je červen,u nás je momentálně zrovna podzimní počasí ).Hodně dlouho spala 3x denně a to pokaždé třeba 2 až 3 hodiny,pak byla hodinu dvě vzhůru a zase usnula.Teď jí budou dva roky,když jí po obědě nedám spát,tak nespí a řádí celý den,to jí nevadí,ale když jí uložim,lehne a spí třeba 3 hodiny.Je spavá pořád,ikdyž je starší.Já bych neplašila,když nemá teplotu,normálně se projevuje,když je vzhůru,tak bych vydržela a při kontrole bych se na to zeptala,ať mu kdyžtak preventivně udělaj krevní obraz.

petrach
6. jún 2009

milo díky,asi máš pravdu,ja se ptala jecidla protože psala,že taky hodne spali,ale díky za odpoved,me to překvapilo,protože už byl takoví čilí,ale je pravda,že venku je podzim 😒 on je i chudokrevny
manža se tvaří podivne,když mu to říkam,pry jako pojedem na pohotovost,že pořad spí? 😉
jen nechce nic zanedbat,budu se už bát pořád

s tou tchyní jsem to pochopila,ale maš ji stejne super,nešla by naklonovat? ja bych brala,třeba fajn určite taky 😀 našlo by se nás víc 😀 tohle mi nezname,ale zas nas ted vozí po doktorech a to se taky cení,no všechno mít nemužem 😉

sorbona13
6. jún 2009

Ahoj holky, hlásím nové zprávy, oba kluci přibrali 5g a mají se stále stejně, jenom mě dnes naštvala sestra, co se stará o Honzíka 😠 Ráno jsem volala, v kolik máme přijet, abysme mohli klokánkovat a řekla, že v půl druhý, takže jsme ráno klokánkovali s Kubíkem s tím, že odpoledne je na řadě Honzík. No a když jsme přišli, tak byl Honzík pod světlem, má zase žloutenku a sestra byla hodně nepříjemná, že tedy možná budeme klokánkovat zítra. Když jsem pak koukala Honzíkovi do karty, tak mi řekla, ať tam nekoukám, že jestli něco chci vědět, tak se mám zeptat. Nechali jsme si zavolat doktora Melichara a ten řekl, že klokánkovat klidně můžeme! Nechtěli jsme ale už potom tu sestru prudit, aby se pak Honzíkovi třeba nějak nemstila.
Nevím, jestli tu sestru znáte, já na ní narazila už včera, je taková dost při těle a řekla bych, že je líná jako prase, věčně sedí u TV na sesterně, monitory kolikrát houkají a s ní to ani nehne. Už se nemůžu dočkat, až Honzíka dají na JIPku, tam jsou všechny sestry strašně příjemné.
Jecidlo: sestru "generála" si pamatuju, snad to tam dala do latě 🙂
Kristina: bohužel ti neporadím, my jsme byli na cpapíku asi 4 dny myslím. A ten přístup doktora je tedy strašný!

petrach
6. jún 2009

sorbono s tou kartou jsme to meli taky,přece je to tvoje díte a dokumentace je ti k dispozici,maš na to narok,ne?pokud by se di ní dívala ona,nemusela bys ty
určite se ozívej,jsou to tvoje deti,kdyby byla na tvem míste,tak by ho určite taky chtela chovat a nejde jen o tebe,ale hlavne o Honzíka,pro nej je to duležite hodne,kontakt s tebou,musí vedet že te ma,detičky co se hodne klokankují pak dobře prospívají
teda ale litaš mezi nima pekne,musíš byt hotová,po tom císaři ješte brzo 😒
moc ti přeju,at jsou už kluci spolu a budu čekat další zpravy...DOBRÉÉÉÉ 🙂

sorbona13
6. jún 2009

petrach: ty jsi taky měla děti v Podolí, viď? Pěkně mi ta sestra hnula žlučí, manžel taky zuřil, ale nechtěl dělat zle, aby se pak ta sestra opravdu nemstila na Honzíkovi. Ale jestli bude pořád ta sestra takhle prudit, tak dojde za ředitelem (jeho kolega v práci je jeho příbuzný) a bude se snažit zjednat pořádek, mně dneska fakt přišlo, že to ta sestra udělala schválně. Jde mi hlavně o Honzíka, chudák byl u mě jenom jednou, Kubík už 3x, mám pak takový blbý pocit, že Honzíka zanedbávám ☹. Jezdím za klukama každý den a jsem tam od 10 - 16:00, dvakrát tam odstříkávám, aby měli kluci dost mlíčka a chci každý den klokánkovat, i když při tom kolikrát skoro usnu 🙂. Ono je nejhorší to vstávání v noci na odstříkání, snažím se to kolikrát zaspat, ale prsa tak bolí, že se stejně musím zvednout a toho mlíka se zbavit. A do toho ještě částečně pracuju, ale neztěžuju si, jsem ráda, že můžu myslet i na "normální" věci, ne se jen soustředit na prcky a na to, co všechno jim může být, potřebuju mít prostě i trochu jiný starosti 😉
Začíná se mi po klukách stýskat čím dál víc, už bych je chtěla mít u sebe, jakmile budou na intermediálu, tak se stěhuju do nemocnice.

petrach
6. jún 2009

sorbono ja jsem rodila ve Zlíne,ale na nektere tipy lidí natrefíš všude,jde poznat,koho ta prace baví a je pro nej poslaním a koho ne..u nas jsou na jipce užasne sestřičky,medial už trošku pokulhaval,asi se to tam víc točí,nebo nevím proč to tak je,přitom na jipce je te prace víc a deti v horším stavu,na medialu jsou už vypiplaní a mají tam mamky,tak se fakt divím 😒 ale nwe zas všechny,to bych křivdila.zaleží na človeku a nalade ten den

hlavne se nenech nervovat,potřebuješ klid,nervu maš i tak dost,s tou prací te chapu,vypneš ,myslíš na neco jineho,jinak by se človek zblaznil..
ja už jsem byla ted na dopoledne v praci taky a super,vyčistím si hlavu a manža se aspon naučí vojtovku 😉

to mlíko neodsavej uplne všecko,bude ho pak víc a víc a chytneš zanet,ja už jsem poučená,laktační říkala nevyprazdnovat cele,jen do ulevy,dej si limit na odsatí aten dodržuj a ono se to srovná,,v noci odsavej co 4 hodky,ne 3,musíš se vyspat,až pujdeš za nima,tak to teprve začne,budeš potřebovat všechny skrite rezervy síli 😉

nanya a co Daneček,nehlasíš se?? 😉
janička taky nic,to je dobře,odpočíva a užíva si kluku před porodem,moc jí fandím a přeju jí to
fajn doufam že ti neva,že jsem ti objednala super tchyni 😉 😀 jestli ji nechceš,beru i dve 😉
denise maš krasne fotečky,pekny piknik na dece 😉 malí si to užil,co?

jecidlo
6. jún 2009

Petrach: jo porad spavaji hodne, i kdyz se nam te ta anemie zlepsila, minule meli 86 a ted uz 115! takze super, ale v podstate je to, ze se naji, tak pul hodky vydrzi koukat, uz zacinaji broukat a smat se!!JSem z toho nadsena, a pak jsou protivni a usnou, velmi vyjimecne vydrzi cely jeden interval do dalsiho jidla beze spanku. Vecer mi ted usinaji okolo 9, spi tak do 4, nakojim a pak az do 8, takze uz si aj odpocinu. Rikam si, ze maji korigovane 7 nedel a maji narok spat. Hlavne ze vidim nejake pokroky a zmeny. Ale jak jsem psala Matej mel dny kdy mi spal snad tech 23 hodin a nevzbudil se ani na jidlo, jedl ve spanku a to jsem si uz taky rikala, ze s nim snad pujdu k doktorovi, ale uz je to lepsi! A ty jsi rodila v podoli? To bychom se tam snad musely potkat, ne? 😎

Sorbona: je to nekdy sila s tema sestrama, ted sice nevim kterou myslis, ale umim si predstavit jak te to nastvalo. Vydrz ani se nenadejes a bzy vas prelozi kdyz jsou kluci takove sikulky! Ja ty sestricky nechapu. Teda mozna chapu, ale myslim, ze je to neprofesionalni chovani. Zase tolik maminek na ten res nechodi, nevim. 😨

nanya
6. jún 2009

Ahoj holky. Vidím, že se to tu pěkně rozjelo, nestíhám dočítat. Jsem tu jen na skok. Přidala jsem dnešní fotky. Daneček má 1610g a vypil z prsa 34 ml, pak hned usnul, málem jsem se rozbrečela, že se přisál, nemohla jsem tomu uvěřit 😀 . Ale co, už jsem se smířila i stím, že třeba budu pořád jen odstříkávat. Děkuji za podržení. Jste SUPER!!!! Všechny. Jinak Daneček měl vyšetření kyčlí a očiček, vše v pořádku 😉 Taky jsem ho viděla cvičit se sestřičkou Vojtovku, moc se mu to nelíbílo, zjistila jsem, že má dost pronikavý hlásek. JJ, doma si užijem. Jo a ptala jsem se té sestřičky, zda Vojtovku budem muset cvičit i doma, a ona říkala, že pokud není krvácení do mozku, tak ne? Ale já myslela, že se s každým nedonošeňátkem cvičí vojtovka....... ????

sorbona13: kluci jsou velmi šikovní, opravdu, i v tom přibírání a dýchání, Daneček první 3 týdny jen klesal na váze, až klesl z porodní váhy 830g na 650g, to byl děs, ale vyškrábal se z toho 🙂 Tví chlapečci jsou silní po tobě.

Tak já zase fičím. Přeji příjemný zbytek večera.

mila01
6. jún 2009

ahoj holky,teda koukám - samé super zprávy.

Sorbona,já valim oči,jak jste na tom suprově.Myslela jsem si,že jsme měli dobrý průběh,ale co tu předvádíte vy - to je zázrak.Moc vám to přeju a straaaašně držim palce,ať to tak pokračuje.S každým dekem navíc je to lepší,pak se všechno zlepšuje a zrychluje.A holky mají pravdu,nenech se odradit sestřičkama.Jsou to tvoje děti a ty máš právo na každou informaci.Ty sestřičky si to někdy neuvědomují,je to jen jejich práce,ale pro tebe je to celý život,celá tvoje budoucnost.Když o tom přemýšlim,já se také kolikrát nechala odbýt a když na to teď koukám s odstupem času,měla jsem být průbojnější.

Nanya - no super,moc gratuluju.Daneček je šikulka a třeba to nakonec opravdu půjde.Také to bude s každým deka lepší.Už vám řekli,kdy vás pustí domu?Tady v Ústí už by se vám to schylovalo ke konci,pouští při 2 kilech ( když je samozřejmě vše ok ).Jinak máš pravdu,Vojtovka se dětem moc nelíbí,ale stojí to za to vydržet a cvičit.Oni ti spíš řeknou po propuštění na neurologii.My jsme z nemocnice také odcházeli s tim,že nemusíme a na neurologii nás hned poslali,že cvičí každý.Ale jsem moc ráda,že jsme chodili - Kája řádí jako torpédo a je to takové lepší,když jsou pod dohledem.

Tak já taky pádim - do hajan,postýlka volá. 😀 😀 Seděla jsem tu teď přes hodinu a hledala typy na výlety,takže mám vypsáno plno plánků,musíme někam vyrazit.Ale až po zkouškách. 😉