Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adra22
23. mar 2011

@leeenka26 moja to je super to je dobre že máš taký pocit ja som tiež pri Dávidkovi mala taký pocit aj keď do nemocnice som išla každy deň s malou dušičkou a po každej čo i len trošku lepšej správe som sa neskutočne tešila a teraz nám ležká v postielke a usmievka sa na mňa no nedala by som ho za nič na svete. Aj ked viem že pred sebou máme ešte hrozne dlhú cestu ale viem že to aj zvládneme. No dnes som bola na kontrole na gynde tak musím ísť na kyretáž že vraj ma zle vyčistili pri cisárskom tak si neviem predstaviť ako budem 24 hodín bez Dávidka 😠

leeenka26
23. mar 2011

@adra22 no pekne, tak to nasere, to je to nase ,,super" zdravotnictvo, by som veedela o tom rozpravat , ale radsej nebudem 😠 tomu ver ze mam z neho uzasny pocit a po tomto vsetko neverim ze mi ho Boh vezme, to uz by bolo fakt extremne smutne 😢 ked uz tolko toho vybojoval, musi zit.
@irsina83 tak sa uz na to tesim, co to je 2,5 mesiaca, nech je to aj polroka, v tomto mi to je jedno, ale jasne ze by som ho chcela mat uz aj teraz doma, ale ja vydrzim, co tam po mne, len nech je zdravy. Jasne uz sme ho hladkali vela krat, uzasny pocit, a sme na Kramaroch na are alebo jis neviem kazdy tomu hovori inak 🙂
@kikimaruska dakujeme pekne 🙂

kmoor
24. mar 2011

@leeenka26 tak když to půjde takhle dobře dál, taxi ho brzy odneseš domů, je to bojovník a je vidět, že chce být mezi námi! držím palce a ty mu předávej hlavně hodně pozitivní energie! 😉

@irsina83: my máme taky hemangiom na stehýnku, docela velkej, ale zatím se to neřešilo, páč hlava byla důležitější. no ale už mám povolení od neurochirurga s tím něco dělat. vy jste byli na laseru? a jak dlouho to trvalo? paxe berou i nějaký prášky? já o tom zatím nic nevím, ale dneska jdeme k dr. a řeknu jí, ať nás pošle na kožní, ať se na to aspoň podívaj....

jinak je teda fakt nádherně, takže toho taky využíváme a chodíme k sousedům na terásky na kafíčka 😀 máme novou chůvu, jejich 9letá dcerka se do našeho Honzíka úplně zamilovala a dokázala si s ním normálně dvě hodiny povídat, i když on jí neřekl ani fň 😀

denisee
24. mar 2011

leeenka26: já jsem děsná, ale bojím se cokoliv psát, abych něco nezakřikla. Jsem strašně ráda, že myslíš pozitivně a malému věříš, to je důležité! Držte se!!!!!! 🙂
Kikimaruka: já vím, že to s tátou zvládne, ale jde o to, že nechcem aby šel na OČR, máme hypotéku....no znáte všechny a nevím kolik zaplatím za pobyt v nemocnici. Tak to tady musíme nějak splácat s babičkama, švagrovou a taťkou to hlídání. A pro výbavičku jsem si došla jen do sklepa pro bedny po Vojtovi, probrala, vyprala.
🙂

mila01
24. mar 2011

Ahoj,teda dneska je zase krásně,hned jak přijde Ája ze školy,tak vyrazíme ven.Teda já bych neměla,jsem už na druhých ATB a nějak se mě to nechce pustit,marodim od 1.3. a už jsem z toho fakt na nervy,ale je tak krásně,že je nemůžu nechat doma. 🙂 Navíc volal taťka,že opět nepřijede ( minulý víkend ve Skotsku,tentokrát v Norsku 😠 😠 ),tak bude zas veselo.

Denisee - naprosto tě chápu,my to tenkrát taky splácali babičkama,protože Vojta nemohl zůstat doma.Mám rodiče v důchodu,ale u těch Andrejka tenkrát nechtěla být ( nebyla na ně moc zvyklá ),takže byla u druhé babičky,v 7 ráno přijeli naši,vyzvedli jí,jeli na výlet nebo k nim,ve 4 vyzvedli druhou babičku z práce a zase je odvezli.Takle to dělali 10 týdnů,bylo to docela drsný,ale když se musí,tak se fakt zvládne všechno,neboj.A navíc,ty budeš v nemocnici ( pokud vůbec budeš ) fakt krátce. 😉 😉

leeenka26
24. mar 2011

ahojte vsetci, musim povedat, ze takto dobre mi veelmi dlho nebolo...aaano jedna sa o samka🙂)) som taka rada, ze si to neviete ani predstavit, ale nie, vlastne viete, vy viete o com tu je rec 🙂 kde zacat? doktorka za nami prisla z usmevom a povedala nam nekonecno vela superlativ, z ktorych sa doteraz neviem spametat!!🙂 v dobrom samozrejme. Samkovi sa zlepsilo brusko, pluca, cika bez liekov!!! co je uzasny uspech, zacina tolerovat stravu (glukozu) ja som otalne happy...chapete to?? ja nie, doktorka mi povedala ze im robi velku radost 🙂
a to som sa s nim mala v pondelok rozlucit 😠

maova
24. mar 2011

@leeenka26 krásné zprávy, mám velkou radost 😵 😵 😵

irsina83
24. mar 2011

@leeenka26 tesimmm sa strasne s tebou 😵 krasne spravy 😵 vidis treba verit 😵 mas aj maalinkeho foto?? a ako si spokojna s kramarmi? ja som rodila v trnave a bola som spokojna ale chirurgia Kramare kojenci najhorsie oddelenie co som do teraz zazila 😝
@kmoor ked je velky tak to laser neporiesi, my sme sli na kozne a z kozneho nas poslali na chirurgiu a z chirurgie na onkologiu lebo my sme mali hemangiomy celkom tri, na peceni (ten tam aj je stale), na boku nad ritkou ale ten bol taky maly plosny a na nosteku taky dost do vysky...my sme na to brali vasocardin na stiahnutie, ten na boku sa stiahol pod kozu no a ten na nosteku nam minuly tyzdnen vyoperoval cievny chirurg a ukoncil to plasticky 🙂 neviem skus cievnu ambulanciu...skus temu Hemangiom ale ja si myslim ze laser je len na tie povrchove...lebo tam treba urobit aj sono ci hemangiom nesiaha aj do vnutra...ja som spokojna ako nam nostek spravili, vsak pozri foto mam to tam. a co ste mali s hlavickou??? ten vasocardin spravil to ze ho zmensil a tak vzniklo tam dost kozicky na prekritie...

denisee
24. mar 2011

leeenka26 : 😵 😵

maatkka
24. mar 2011

@leeenka26 to je naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadhera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

maatkka
24. mar 2011

a od nas par aktualnych foto 😵

leeenka26
24. mar 2011

@irsina83 no samko lezi na are chir. ale to asi nie je to co ty spominas, a ja som maximalne spokojna, mily personal, spickovy lekari,uplne ine ako na jirs petrzalka, koniec tam mi ho uz nikto nedostane, za to budem prudko bojovat 😠 mam aj fotky ale moc ich nechcem sem davat, webu velmi nedoverujem 😲 mozno neskor, uvidime 😉

mila01
25. mar 2011

ahojky

leeenka - jsem moc ráda za ty krásné zprávy,jen tak dál. 🙂 😉 A na doktory se nezlob,že ti řekli ať se s malým rozloučíš,u těhle prťat se fakt nikdy neví,vždycky musí říct tu horší variantu.Držím palce,ať už ta houpačka jde jen nahoru. 😉 😉

Maatkka - krásné fotky.Teda ty jsi tak neskutečně hezká baba. 🙂 😉

Letim se vysprchovat,k doktorovi na kontrolu a na finančák - tak mi držte palce.Počítala jsem manželovi sama daně a zapomněla jsem tam uvést číslo účtu,kam se má poslat přeplatek,tak snad na mě budou milé.Chtějí kartičku od účtu,tu má samozřejmě manžel u sebe a je na cestě do Norska a přijede moooožná příští víkend,tak jdu najít smlouvu,snad jim to bude stačit. 😕 😅

irsina83
25. mar 2011

@leeenka26 ja som nemyslela aro ale normalne lozkove oddelenie... tam je to hrozneeee. a preco je maly na chiru are??

kmoor
25. mar 2011

@irsina83 jj, na fotky jsem koukala, ten hemangiom na nosanku mela fakt veliký, my ho nemáme tolik do výšky, ale je teda rozsáhlejší, taxem teda zvědavá, včera tam dr. nebyla, tak nás sestra jen převážila, malej má 9,15kg a měří neuvěřitelných 79cm, to bude dlouhán, až mě přeroste, tak budu mít mindrák 😀 a zajdem za ní zase příští týden, abychom se teda nějak domluvili...
malý měl po narození krvácení do mozku a na základě toho má čtyřkomorovej hydrocefalus, no nejhorší, jakej může být, má zavedený shunt a loni ho 4x operovali, páč to furt zlobilo, několikrát byl v ohrožení života, jednou mi doma přestal i dýchat, no jako zážitky fakt na celej život. takže důležitý je, aby ten shunt pořádně fungoval a paxe může řešit to ostatní. takže teď by na řadu přišel ten hemangiom a pak někdy ještě varlátka...

@leeenka26: jen tak dál, myslím na vás každý den!!!!! 🙂

leeenka26
25. mar 2011

@irsina83 preco je to na tom oddeleni take hrozne? Mas na mysli personal? Na are chir je kvoli tej operacii co mal davnejsie a kvoli tomu, ze musi byt stale napojeny na ventilator, ale to uz za chvilku podla mna nebude potrebovat, lebo pomalicky aj on zacina sa snazit dychat 🙂
@kmoor
dakujem 🙂

mispuli
25. mar 2011

@kmoor taky si užíváte 😔 😔 ,já to nechci nějak zakřiknout,už 3 roky máme klid,tak jen aby to nebyl klid před bouří.jinak Honzis má taky problémy s varlátky,nesestoupili mu kulky,už 2x měl hormonální injekce,ale pomohlo to jen na pravý,to levý je zřejmě špatný,ale operovat ho kvůli tomu nenechám,i sjedním se dá žít a má hypospadii ,ale taky jsme se domluvili s doktorem,že ho to na životě nějak neomezuje,takže nebudeme zbytečně dělat dlouhou operaci pod narkozou 😉 ,prostě jak píšeš,nejdůležitěší je shunt 😉

denisee
25. mar 2011

maatka: to je smíšek 🙂 a jak Lili vyrostly vlásky, po kom je má vlnité?

mila: tak úřadům zdar 😒 já dnes vyrazila zas na matriku, protože v jedné MŠ chtějí i potvrzení o trvalém bydlišti dítěte, nestačí OP rodičů 😠 a když jsme byli skoro tam zjistila jsem, že nemám peněženku (stojí to 50kč) tak zas domů, jenže Vojta včera dostal rýmu, byl chudák unavenej, protivnej. Tak jsem vzala golfky a jelo se zase, samo to není na počkání, takže opět v pondělí. A po louhé době snul po obědě, chudák je úplně zničenej a venku tak krásně.

fajn
25. mar 2011

Ahoj holky jsme doma zdravím všechny

adra22
25. mar 2011

@leeenka26 tak to je super teším sa s tebou 🙂 myslím na Vás každy deň len tak dalej držkajte sa 🙂

irsina83
25. mar 2011

@kmoor drzim Vam palce aby sa vam to podarilo vsetko postupne vyriesit 😉 maly je fakt dlhan 😵 my mame 7200g a 70cm 😉 tak to si fakt mala strasne tazky rok ☹ nie vzdy vsetko ide tak ako chceme ale malinky je krasny 😵
@leeenka26 personal som mala na mysli, 4 dni co sme tam boli sme nevedeli kto je nas osetrujuci izbovy lekar, primarka z onkologie im napisala do spravy, ze maju malej pred zakrokom spravit kontrolne odbery a oni ze netreba 😠 , sestricky maximalne drze a nespolahlive...hodinu a pol sme cakali na liek od bolesti a to sme si ho pytali 3X 😠 no co ti poviem...vizita velka tam prebieha si tak ze pride na izbu aj 26 doktorov, matka musi ist von z izby a dieta treba nechat v postielke a ani sa ti potom neunuvaju povedat ze co a ako.... 😠 ten pristup je strasidelny lebo ja si myslim ze kazda matka ma pravo vediet co sa bude robit s jej dietatom,.,.,

kikimaruska
25. mar 2011

Ahojky
@leeenka26 Myslíme na Vás... 🙂
@denisee -tak já jednou nepujdu do sklepa, ale pro krabice na půdu 🙂
@maatkka krásné fotky, fakt vám to sluší holky 🙂
@fajn vítejte doma
@kmoor teda to je opravdu dlouhán a i váhově krásný...kam my jsme se v té době hrabali 😀

leeenka26
25. mar 2011

@irsina83 ty kokos to nemyslis vazne!! 😠 tak to je uzasny pristup, pevne dufam, ze tam sa ani len nezastavime 😕
nema na to co dodat...
inak nic nove, samko stale tak isto nastastie 😉

kmoor
25. mar 2011

@mispuli no my naštěstí od října držíme, pokaždý to musím zaťukat, páč furt tomu nevěřím, ale tajně doufám, že už to bude ok, i když je to nevyzpytatelné...jj, nám taky obě varlátka nesestoupla, ale to levý občas už i nahmatám, třebas když koupeme, ale to pravý je asi moc nahoře, to budem pak taky řešit s urologem, jestli teda operace nebo to necháme být, nejradši bych byla, kdyby už nemusel na nic...

@irsina83: děkujem, no postupně to musíme dát nějak do kupy...není to lehký, ale pro něj udělám fakt cokoliv na světě, když si to takhle tvrdě vybojoval...

@kikimaruska: on mi malej strašně zhubnul, když na silvestra marodil, jsem z toho měla takový depky, že jen co začal konečně jíst, taxem ho začla pořádně futrovat 😀

denisee
25. mar 2011

@fajn : tak jsem se tě ještě dočkala 😀 . Tak až se doma zajedete, napiš.

@kikimaruska : třeba budeš muset zajet do obchodu, protože to bude holčička 😀 Já zatím opravdu nekoupila nic, až postupně, ale jestli to bude teda drobek, tak snad využiji i ty malý věcicčky po Vojtíkovi.

kikimaruska
25. mar 2011

@denisee to bych klidně ráda..ikdyž pár věcí tu mám,když jsem nevěděla, co tu bude, ale asi jen 2 šatičky, když jsem nakupovala ve velkým v bazárku tenkrát 🙂 .Já se tak nějak cítím pořád, že to druhé jednou bude asi taky kluk...no, necháme se překvapit...jednou...
@kmoor to je dobře, že ti tak dobře papá, my ve věku Honzíka měli takový problémy s jídlem (95%hlavně mléko), že se vlastně pořádně rozjedl až ted na podzim...skoro ve 2,5 letech...Ale sláva, že aspon tak...Kdejakej roční kamarád sní za celý den tolik, co by Kuba klidně rozdělil na 3 dny, kdybych to do něj nešiškovala já... 😝

mila01
26. mar 2011

Dobré ranko.

Teda já se z těch holek fakt picnu - celý týden je budim v 6.45 a div mi nebrečej,že chtěj spát.Je sobota,těšim se na krásný pospaníčko - no ani náhodou,obě už od 6 lítaj po bytě. 😠 😠 Je to normální?Po obědě je vezu babičce a dědovi,jdou od 2 do cirkusu a už mi oznámili,že mi je nevrátí,až zítra po obědě.Taťka je v Norsku - holky,volné odpoledne a já tu sedim,přemýšlim co budu dělat a nic mě nenapadá. ☹

Fajn - vítej zpátky a povídej,jak bylo.Taky nějaký fotečky. 🙂 😉 🙂 😉

Bera - kde jsi?Chybíš tu.

Petrach,Vladimuraz,Leni,Jecidlo,Tanav a další a další - kde jste?

kikimaruska
26. mar 2011

Ahojky
@mila01 jám když jsem sama, tak dělám věci, které s Kubu nemůžu, třeba si třídím dokumenty a tak...a to mě zabere dost času...nebo co nějakej příjemnek filmeček, otevřít něco dobrýho na mls i na napití...co 🙂 ,anebo knížku...já tak ráda čtu, doma mám obří knihovnu a stejně na to nemám vubec čas, jsem ráda, že sjedu letmo nějaký časopis 😅 ,takže se ted těším na další dětské knížky a hry, co budu s Kubou hrát(snad)...že se zabavíme oba a i se něco naučí...

kikimaruska
26. mar 2011

Ahojky
@mila01 jám když jsem sama, tak dělám věci, které s Kubu nemůžu, třeba si třídím dokumenty a tak...a to mě zabere dost času...nebo co nějakej příjemnej filmeček, otevřít něco dobrýho na mls i na napití...co 🙂 ,anebo knížku...já tak ráda čtu, doma mám obří knihovnu a stejně na to nemám vubec čas, jsem ráda, že sjedu letmo nějaký časopis 😅 ,takže se ted těším na další dětské knížky a hry, co budu s Kubou hrát(snad)...že se zabavíme oba a i se něco naučí...

mila01
26. mar 2011

Kikimaruška - no právě - na jednu stranu bych měla uklidit,zazimovat oblečení,probrat jarní oblečení,klidně i ty dokumenty - jenže já už tohle všechno můžu dělat s holkama,s nima to není problém,Andrejce je 7,Káje budou už brzo 4,takže mě bez problémů nechaj.Tak je mi líto volný čas " promrhat " takovýmy činnostmi.Většinou to dopadá tak,když jsem sama,že lítám od jednoho k druhému ( gauč s telkou,počítač,procházka po krámech ),do toho mám výčitky,že neuklízim - no a ten čas tak nějak uteče a zjistit,že jsem ho uplně promarnila. 😅 😕 😠