Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

zzuzana82
27. máj 2011

ahojte ,prosim Vas ma tu niekto skusenosti so slabinovou prietrzou -inguinal hernia? ake velke musi byt babetko ked sa to operuje? lebo nam doktorka povedala, ze musime pockat kym bude malicky vacsi , lebo ze sa to moze aj samo upravit, ale nikde na nete som nenasla ,ze sa to upravuje samo ☹

berryvajt
27. máj 2011

@bubu4125 veľká gratulácia 🙂 ešte pár týždňov a budete spolu 🙂

bubu4125
27. máj 2011

@berryvajt dakujeme pekne! ozaj vy už koľko gramíkov máte???
nevieš koľko musí mať aby som tam mohla byť pri nej?

berryvajt
27. máj 2011

@bubu4125 hneď sa ti pozrem.

berryvajt
27. máj 2011

mali 6 týždňov,keď ich vybrali z inkubátora - Johanka mala 1700g a Sofia 1600g.
Ako mesačné mali 1260g a 1330g.Ak už má malá kilo,tak to už pôjde rýchlejšie.Jeden deń pribere iba 10g,druhý deň 80g...už to bude fajn, neboj sa....Možno za tri týždne si s ňou v nemocke...držím ti palce,aby to tak bolo....

lucia00123
27. máj 2011

@bubu4125 ahoj ja som tam bola aj dnes, tvoja mala sa prave prebalovala 😀DDD

lucia00123
27. máj 2011

@berryvajt ahoj dnes som bola v NZ vladka pravdepodobne v pondelok prevazaju do Trnavy aby bol pri mne blizsie .-D veeeelmi sa tesim

maatkka
27. máj 2011

@denisee tyyyy brdoooo jezkove oci!!! chudiatko malinke krasnucke... no dobre ze to mate za sebou... a ze ste to tak super zvladli - celu tu situaciu a ty aj diagnostiku
@bera28 jeeej to muselo byt super!!! 🙂 a detom si nechybala? 🙂
@simicak to je mi luto... neviem poradit - ani neviem ci sa s tym da nieco robit 😠
a sikovne babatka v nemocniciach - krasne spravy... tesim sa!
my sa ideme najest a pohrat na ranc tak drzte palce nech nezmokneme 😉

berryvajt
27. máj 2011

@lucia00123 to je vynikajúca správa...

bera28
27. máj 2011

@maatkka, kdepak, svišťům jsem nechyběla ani trochu. U babičky jsou spokojení, pořád něco podnikají, takže si na mámu ani nevzpomenou. A upřímně, já jsem taky nadšená, když si od nich můžu oddychnout 😉 Tahle akce vážně stála za to 🙂

bubu4125
27. máj 2011

@berryvajt júúúúj, ďakujem! sa teším! začala pekne priberať, tak dúfam, že to už pôjde raz-dva...

@lucia00123 moja malá riťulka! 😀 zajtra tam idem, neuveriteľne sa teším na ňu! 😀

maatkka
27. máj 2011

no baby tak uz aj tu je burka a poriadna! my sme to ledva stihli - nasadli sme do auta a zacalo prsat... na tom "ranci" kam sa v poslednej dobe chodevame - aspon raz do tyzdna - radi najest (je tam dobra restauracia) je trojtyzdnove zriebatko - tak Lilu bola hotova - este ked zaspavala o nom vkuse mlela 😀 maju tam kone kozy a pstrosy... no a hojdacky smyklavky preliezky trampoliny - tak aj Lili sa tam stale pyta 🙂
@bera28 my Lilinke tiez vobec nechybame ked je u starych rodicov 🙂 a inak aj my rozmyslame ze vyrazime niekam bez nej na vikend - ideme mat vyrocie svabdy tak mm slubil ze nieco vymysli 😵 len ja som taky pako na jednej strane by som moooc chcela vypadnut niekam len s mm - sami dvaja... ale na druhej stane viem ze mi Julia bude straaasne chybat

lucia00123
29. máj 2011

@bubu4125 no co bola si v sobotu?

simicak
29. máj 2011

@matkkaa @bera28 tak jsem rada,ze nejsem jedina,ktera svym detem nechybi 😀 😀 🙄 😠
Tady porad pocasi na prd,porad hnus,uz ani nevim,kdyz jsem byla venku a bylo aspon trosku teplo. Veru v noci chytlo ucho,ale ted zas nevime,jeslti hrala cinu nebo ne,tak se uvidi zitra. Ji to ucho samozrejme desne boli,jak zrovna potrebuje. Fakt tezke poznat v tomto veku,jeslti jsou ty deti fakt nemocne,nebo jen chcou pozornost atd.
Viki vcera zas na baletu,je to docela pro ten vek narocne,takove nudne,ale umi uz propinat spicky a pak je pry krasny motylek 😀 Me prijde spis jak Forest Gump 😝 Ale je sladka 😵

argousek
29. máj 2011

@simicak chudák malá, tak snad to nic nebude.
Holky u nás taky vopruz. Adámek má pořád tu vyrážku, tak jsme byli u doktorky, aby mu udělala nějaká další vyšetření. Už to má asi měsíc, už to nemá nějak hrozný, ale pořád musíme mazat kortikoidovou mastí a jakmile vysadíme, je to hned zpátky. Tak mu dělala vyšetření krve a moči. Bylo to docela hrozný protože mu nemohla vůbec napíchnout žílu, tak to dělala nadvakrát. No řevu, hrůza. No tak zjistila, že moč dobrá, ale má prý vysoký cholesterol, cukr a málo minerálů. Tak říkala, že to za 3 týdny znovu zopakujeme a uvidíme, jestli před tím něco nesnědl, že mu to tak vyskočilo. Taky nás objednala na alergologii, jestli nemá na něco alergii, protože s tím ekzémem fakt už nevíme. No a Štěpánek je čipera, už si sám vyleze na sedačku, tak je to docela o strach, aby nežuchnul dolů. Je to takovej malej kaskadér. No a kdeže všechny jste??

simicak
29. máj 2011

@argousek juj,tak snad dalsi testy vyjdou lip 😒 Bobek maly,odbery nezavidim,ja vim,jak Viki vzdycky vyvadi a jednou ji taky nemohli napichnout a brali krev pul hodiny,trikrat kolem kotinku a dvakrat na ruce a tlacili,mackali...........mala byla uplne fialova jak plakala ☹ Exem je hruza,kamaradka ma silny od malicka a musi mazat vkuse kortikoidy,jinak je uplne rozpraskana do krve,do ziveho masa.
Taky koukam,ze tu nikdo neni??? To tam porad mate tak krasne??

simicak
29. máj 2011

@argousek a stim lezenim,Viki v patek prelizala z jedne zidla na druhou a z rtu krev,ret otekly a od koutku az pomalu k uchu modrina dlouha,zada dodrene a ruka taky cela podrena. V noci pak nespala,jak ji to bolelo,jsme ji museli dat neco od bolesti. A na prulizkach?? Lozi tam,kde lozi sestilete deti,vsichni cumi,jak se tam dostane,kdyz je tak malicka. Je silene obratna,Verunka je zas strasne gramlava a pada i na rovnem. Takze kalhoty maji u nas vydrz max. dva tydny a boty tyden,nez jsou okopane. Minule jsem s ni sla ven a po ceste na hriste s sebou sekla 4x!!!!!!!!!! A jak spadla po ctvrte,tak uz uplne rvala,protoze vzdycky spadla stejne,tak uz byla uplne do krve dodrena,dira na kolenu a lokty a kolena fialove podrene 😖 Pak bezela domu a nez jsem stihla dorict,nebehej spadnes,tak zase spadla!!! Nevim pokom je.

bera28
30. máj 2011

Simi, tady jsou stále vedra, na dnešek hlásí 29 stupňů🙂 Chudák Veru s ouškem, tak ať je brzy fit 😉
Já jsem na víkend odlifrovala sviště zase k babí a dělala velký úklid.

@argousek, jak se Kuba vrátil před 3 týdny od babičky, tak přijel s vyrážkou po celém těle. Pořád jsem ho mazala a zmizelo to. A teď jak byli zase u babičky, tak to samé. Je to klasický atopák, akorát s tím, že ho to vůbec nesvědí (ťuk, ťuk). JInak má po těle takovou krupičku a hrubá vystouplá místa (to hlavně na nohách a v loketních a podkoleních jamkách). Červené to není, to jen když vyleze z vody. Srchuji ho jen čistou vodou, nic na mytí nepoužíváme a mažu modrou nebo spíše olivovou indulonou. Díky alergo testům, které mu dělali v zimě, víme, že je atopik, takže se čekalo, kde se to projeví (ekzém, alergická rýma, astma).
Navíc já jsem silný alergik a atopák mám taky, k tomu kombinace s extr. nedonošeností - dalo se to prostě čekat.
Podle toho co píšeš, to u Adámka taky vypadá na atopák, teď je jeho sezona 😖 Přiznám se, že bych se té kortikoidové masti vyhýbala. Já sama mám jeden kortiko krém a alergolog mi říkal, ať ho si mažu jen tak max. 3 dny, a to jen v době, kdy už bude ekzem nesnesitelný. A to ho mám nejvíc v zimě a jen na prstech jedné ruky. Pokud se maže často a na velké plochy (navíc na velké plochy vůbec není určen), tak se ničí kůže a stává se jakoby papírovou. Takže já jsem ho pro sebe použila naposledy před rokem a půl. Myslím, že by se fakt hodilo, kdyby Adámka prohlédl alergolog, i když teď mu testy dělat nebude. ty se dělají mimo sezonu, takže jen podzim-zima. A zkoušela jsi dávat Fenistil nebo Zyrtec???

simicak
30. máj 2011

@argousek me jeste napadlo zmenit stravu. Ta kamaradka,po 30letech zacla jist zdrave,ale fakt uplne,vsechno ma organicke atd. a exem se ji strasne moc zlepsil. Ale je pravda,ze jesli si veme bonbon a nebo nekde s necim zamlsa,tak zas hruza. Tak urcite nco bude na te strave. Snad ti neco alergolog poradi 😉

@bera28 neprovokuj,jak s hlidanim tak s pocasim!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 Tady prsi,prsi a decka porad doma 😠 😀

bubu4125
30. máj 2011

@lucia00123 ahoj...áno bola som...videla som na diaľku aj tvojho Damiánka! je chutnučký! a za mojou leží malinká susedinej kolegyne! tuším malá Sabinka!
drobček má už 1070g! a za cca 2-3týždne by som mala ísť k nej! priberá teraz tak cca 20g denne!
a dnes jej zložili zase hadičky! sobotu som sa zľakla, mala také čudné hadičky, som nevedela, že prečo! nakoniec sú rovnaké ako tie čo mala predtým! len tieto mali voľné! ani do tváričky som jej nevidela, tak som bola smutná!
a volajú ju malý kozmonaut! 😒 vraj tie výpadky toho dýchania ma menej často! už dúfam, že hadičky jej vybrali nastálo!

lucia00123
30. máj 2011

ahojte idem sa pochvalit😀 Damianko a Vladko boli dnes prevezený do Trnavy😀DD tak ich mam bližšie. Uz len Mirka musia dat dohromady a prevezú mi aj toho.

bubu4125
30. máj 2011

@lucia00123 supééééér...dobré správy, tak už Damianka nebudem vidieť...a Mirko pôjde čoskoro za nimi... 😉

lucia00123
30. máj 2011

@bubu4125 no to som ani nevedela az rano mi povedal doktor ze ide aj Damianko 😀 No uz budeme cakat len a len Miruska mojho malinkeho

irsina83
30. máj 2011

@lucia00123 superrr v tt som rodila je tam super primarka a aj sestricky 😉 deticky budu v dobych rukach a kolko drobcekovia vazia??? ked sa mozem spytat co je Mirkovi?? nejak som to tu nezachytila...
@bubu4125 gratulujem ku krasne vahe..malinka je sikulka..krasne napreduje..o chvilu budes pri nej 😉

lucia00123
30. máj 2011

@irsina83 no Vladko bude mat 1,5kg, damianko 1,3 kg 🙂 a Mirko má umelý vývod z bruska a je napojený na dýchanie.

eliska22
30. máj 2011

@argousek ahoj, dúfam, že môžem, chcem ti len poslať link na túto tému, tam sú zlaté baby a určíte ti poradia........... https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/atopicky-ekzem-u-deti-mate-ucinne-rady-tipy-ako-ho-riesit/

bubu4125
30. máj 2011

@lucia00123 čoskoro pôjde aj on...budú mu chýbať bratčekovia! 😉

@irsina83 ďakujem...no, dúfam, ale už čoskoro...cca pri tých 1500g by ma mali tam zavolať!

berryvajt
30. máj 2011

@lucia00123 chlapci majú úžasnú váhu a teším sa,že sú v TT,len škoda,že vás tu nestretnem.Tak som sa tešila na návštevu.Dúfam,že aj Mirko pôjde za pár dní za vami.Neskutočne priberajú. 🙂
@bubu4125 aj tvoja maličká je šikuľka,už má cez kilo,to je supriš. 🙂
Veľká gratulácia baby,za pár týždňov príde krásna realita,keď už budete všetci doma..Uchovajte si to v pamäti,hlboko v duši,lebo to bude niečo neopakovateľné,nádherné.
Na to sa nedá zabudnúť,keď sme boli konečne doma.Stále som ich sledovala,pozorovala a nevedela som sa vynadívať na tú krásu 🙂 Sú chvíle,keď si neviem uveriť tomu,že sú to moje krásne,vysnívané deti a ja som ich mama...

irsina83
30. máj 2011

@lucia00123 neskutocne krasne priberaju..su fakt sikovny chlapciatka...drzim Miruskovi palce, onedlho bude pri vas 😉
@bubu4125 bude o onedlho uvidis...cim dalej tym viac bude priberat 😉 my sme sli von z inkubatora ked malinka mala okolo 1800g ale to preto lebo deticky mali sopliky inak by sla skor 😉
@berryvajt malinke su uplne paradne krasne...musis byt hrda mamicka 😉 aj ja som velmii 😉