Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

lucia00123
3. júl 2011

@tanav no nasi ani neviem kolko boli na umelej lebo stale razu umela potom podprne a potom sami be kyslika a znova umela a stale takto dokopy a mylsela som ze to skoncilo ale nie uz maju Damianko 2kg, Vladko 2,3 kg a stale nestacia sdychom, su v postielke ale kyslik potrebuju Damko 1l a Vladko 3l a Mirko je na umelej lebo ten je veelmi zle na tom

irsina83
3. júl 2011

@lucia00123 ahoj lucy a teraz si s chlapcami v trnave na izbe matiek?? drzim vam palce moc moc moc, stale na vas myslim a neboj sa, vsetko prejde a o rok im prides ukazat tvojim malickych ze ako vyrastli 😉 ja viem ze to mas tazke ale musis verit 😉 vsettko chce cas 😉

lucia00123
3. júl 2011

@simicak mam velky strach

lucia00123
3. júl 2011

@irsina83 ahoj ani som na izbe matiek a je to tu na izbe celkom fajn ale dole idem a velmi sa bojim ci sa nic nezmenilo ci nie je zle, dnes je VALOVICOVA tak je celkom odbre som kludnejsia

lucia00123
3. júl 2011

dievcata a rozumyslala som aj nad psychologom asi by som potrebovala aj nieco na ukludnenie nebola ste ziadne?

simicak
3. júl 2011

@lucia00123 urcite si zajdi,ja teda nebyla,ale chodila jsem v tehu a moc mi to pomahalo 😉 Pak jak se uz narodila mala,tak nebyl cas,llitala jsem mezi nemocnici a druhou dcerkou,takze kdyz jsem mela komplikace se spodkem po porodu,tak poslali sestru ke me domu,na stery a kontrolu 😝 Psycholog je dobra vec!!

lucia00123
3. júl 2011
lucia00123
3. júl 2011

@simicak ako ja by som kludne isla ved kady& ma problemy a ja si ich priznavam ze to nezvladama potrebujem nieco na iukludnenie ked pridem domov budem to riesit

kikimaruska
3. júl 2011

@petrach Tak tak, hlavně ten první rozběh byl dost náročný, protože sem chodila s chřipkou a první dva dny sem myslela, že padnu...Práce je dost, musí pomáhat babička vyzvedávat, jelikož já se dostanu domu až kolem 20 hod...zatím ještě nemám moc noční,takže jsem skoro celý týden v práci od rána do večera (prozatím volné víkendy). No, je znát,že tu nemáme žádnáho tatku a v době volna se pak i nudíme 😒 ,tak bych ráda někam vyrazila s malým.Ale abych jen nehudrovala, byla sem týden na školení pracovně odvelená...no a tam se mi začal dvořit jeden kolega...píšeme si a ted v červenci máme vyjednanej výletík s dětma (má 9l holčičku,ale ne v péči)...do Zoo a jeho známej nás vezme k lachtanum a nakrmit tuleně 😵 ,plus vezme kameru,takže budu mít i první video s Kubíkem...uděláme si super den 🙂 .Není to nic závažného...uvidíme časem, zda se z toho něco vyklube...ale po dlouhé době je mi zase líp,že mi zase stouplo sebevědomí...že snad ještě nejsem na odpis a nebudeme do smrti s Kubíkem sami... 🙂

simicak
3. júl 2011

@lucia00123 vsak jestli jsi v nemocnici,tak se tam zeptej sester a urcite ti nejak poradi a treba bys mohla chodit tam k psychologovi,mela bys to prijednom 😉 Jinak krasaaaa fotecka,ktery to je z nich? 😵 😵 😵 😵
Hlavne toho psychologa nenechavej az jak vas pusti domu,to totiz uz vubec nebudes mit cas!!! Budes rada,ze oblitass jejich doktory a pak litat kolem kluku.

simicak
3. júl 2011

@kikimaruska 😵 😵 😵 😵 to jsou teda zpravy!!! Tak to drzim palec na rande a pak pisni,jak to probihalo!!! 😉

lucia00123
3. júl 2011

@simicak to je moj Damianko na fotke jaj je uplne nadherny podoba sa uplne ma mna ked dam k nemu foto,

kikimaruska
3. júl 2011

@lucia00123 🙂 kterýpak to je? Psycholog je dobrá věc a určitě není na škodu...mě hned po porodu ještě na Jip dovedli psycholožku, nemocniční a ta sama hned, jestli si nechci popovídat, řekla mi dost dobrých věcí...já se jí zprvu bála něco říkat,ale brzy si mě získala a hned druhý den mě zařídila a odvedla na JIRP (v druhé budově)...abych viděla malého,přestože jsem byla ještě na JIP a správně sem nikam nesměla...Nemáš se za co stydět...určitě ti pomůže 😉

simicak
3. júl 2011

@lucia00123 je krasnyy a jak spinka sladce 😵 Nase Viki musela mit od narozeni dudlika!!!!! Savec maly,pit z flasky nechtela,kojeni ji neslo a dudel jela hned 😀

kikimaruska
3. júl 2011

@lucia00123 aa, Damianko...to je hrozně moc krásné jméno... 🙂

kikimaruska
3. júl 2011

@simicak napodobně 😀 , Kubík sát neměl sílu(na prso), ale dudanů měl klidně v inkubátoru 5 ks..jak ho sestřičky zkoušely všemožně uklidnit...Bez dudýnka ani ránu 🙂 a v noci jsem neustále dávala do pusinky, když vypadl...

lucia00123
3. júl 2011

@kikimaruska budem muset za nim, a Damianko sa mi velmi paci ale najprv som chcela po muzovi Rene ale on nechcel tak je damianko 😀

lucia00123
3. júl 2011

@simicak a oni nechcu dudlik a ja som nakupila veelmi vela vsetkeho :_D

simicak
3. júl 2011

@kikimaruska to jsou hadi,co? 😀 Viki dostala dudlik 15hod. po porode!!!!!! Jak ji odintubovali,tak proste rvala,rvala si hadicky z ruk,tak ji primar dal dudana a jak jsem sli poprve na navstevu,tak zrovna byla vizita a on ji casto padal,tak primar ji ho musel pridrzovat at si dudla a on ji muze prohlidnout. 😀 Mam ho jeste doma,ruzovy a je maly i panence 😵

irsina83
3. júl 2011

@lucia00123 viem ze mas obrovsky strach... Valovicova je dobra odbornicka, prepac zbezne som to tu precitala a ako sa maju chlapci?? drzim vam moc palce, malicky Damianko je krasny 🙂 a ako dlho si tam??

simicak
3. júl 2011

@lucia00123 to je klasicka,segra a kamoska taky meli zasobu dudliku a nikdo nechtel a my zas nemeli a nechteli jsme nikdy davat a obe si ho vyzadovali od narozeni 😀 Bud rada,ze nejsou dudlaci,pak se to blbe odnaucuje 😉

kikimaruska
3. júl 2011

@lucia00123 Já měla také všeho...dokupovala sem potom speciální nedonošenecký dudánky mě a kamarádce, ale v porodnici měli jen novorozenecký a veliký...a taky malému padaly z pusinky..Určitě se na psychologa zeptej, měli by mít nějakého přímo v nemocnici...a pokud ne, určitě nekoho seženou 😉
@simicak z porodnice doma žádný nemám, tak je všechny dali na desinfekci a zas do oběhu...ale mám jich asi 6 prvních, co odudlal pak doma 🙂

kikimaruska
3. júl 2011

@simicak jinak já měla doma nádherný drahý Aventy...a vyměnila sem je pak s kamarádkou za obyčejný anatomický Nuky (spláclá kapička)...protože jiný tip dudana nechtěl...většina dětí ty Nuky nechtěla a dudala aventy a já s nima nepochodila teda 😕 😀

gammaray
3. júl 2011

@lucia00123 já se omlouvám,že gratuluji až tedka k mimčům.nějak jsem to propásla,dlouho jsem tu nebyla.jsou nádherní ...hodně zdravíčka jim přeji,protože nic na světě není důležitější !!!

petrach
3. júl 2011

@lucia00123 Damiánek je nádherný♥♥
toho psychologa jen doporučuji,fakt to skus co nejdřív,ono se zdá že zvládneš všechno a taky zvládneš,ta vule je desne silná díky detem..ale odneseš to Ty sama se zdravím..já se bála,říkala že to zvládnu sama a zvládla..ale stalo me to hodne..síly,.manželství..proto Ti radím upřímne,skus to,pomužeš Vám všem..bude Ti líp..znám holky co po předčasném porodu brali i antidepresiva a jsou ted psichycky víc v pohode než já..tak se držte všichni,moc na Vás myslím,,,

@kikimaruska nemáš fotky Kubíka? a jak zvládá školku? nás čeká od unora,ted máme hlídací tetu-kamaradku..bez ní bych byla v háji
a přeju at Ti klapne ten vylet do zoo.třebas tuk tuk.. 😉 chápu jaké to je byt sama ☹

simicak
3. júl 2011

@kikimaruska my taky meli NUK 😀 Tak tady jak daji diteti dudlik v nemocnici,tak se to pak vyhazuje,takze jsem si vzala domu ten nejmensi a jeste mam jednu,jeji druhou velikost pleny,doma. Viki fasovala dudliky a i oblecky v porodnici,ty se tam ale nechavali,vzdycky ji oblikli do saticku nebo mi pritahli cely kos a ja si vybrala,jak si ji nazdobim 😵

simicak
3. júl 2011

@petrach vsak taky brzo najdes,chlapu je miliony na svete a nikdo nikdy jeste nezustal sam 😉 A jak vy bojujete? Uz jste zdravejsi nez loni? To si pamatuji,ze vy jste porad prujmovali,ze? Maly uz je desne veliky,roste jak z vody a ma nadherneee kukadla,je cely po tobe 😉

petrach
3. júl 2011

@simicak ted zrovna má malí peknou rymu 😒 přes den to neva,ale v noci kašle a brečí..přes zimu hodne chytá od kluku u té kamaradky nachlazení..no ale ve školce to lepší nebude..
ted se hrozne potáhnul,nevím ani kolik meří,ale váha kolem 11kg a je pořád drobnejší.a má desnou chut k jídlu 😀 je to takové usmáté díte,tady mu všichni známí říkají sluníčko..už se s ní dá i pokecat..
jsem hrozná jak ho chválím..ale on je fakt takoví jiný než jiné deti,skoro se nesteká,poslechne,občas skouší že né,ale dá si vysvetlit..to Elí byla přesný opak 😀

simicak
3. júl 2011

@petrach tak to je sikula,ti dela radost za vsechny chlapy 😉 Nas Vikous je zas opak,ta je vzpurna,sice poslechne,ale obkeca to,jinak je taky sladoucka a miluje ji cele okoli,vsichni mi rikaji,ze by si ji chteli vzit domu 😀 Ona klame svym vzrustem,ze je jako panenka

kikimaruska
3. júl 2011

@petrach tak tady aktuální z Dětského dne, pak jedna jak už je velkej kluk (na wc) no a jedna z mobilu, kde je vidět, jaká je to moje hubená žížalka...Ve 3 letch v květnu měl 12,1 kg, ale jak je pořád nemocnej,tak zase má tech 11,5 kg...a asi 92 cm...trochu se vytáhl. Ve školce dobré, do týdne byl v pohodě a ted už každý den, jestli jdem do školky...sice ráno pak když odcházím, tak dělá ty svoje smutný obličejíčky ...ale během chvilky je to dobré. Učitelky ho teda dokrmují,protože on klidně nemusí jíst pul dne, pokud se to do něj nenacpe, ale už si i doma sám říká o chlebíček atp,to tam odkoukal a začal jíst...odpoledne teda nejprv týden zkoušeli bez plen spaní, přestože sem říkala, že se asi počurá (on se počurá při probuzení...no a v noci, že stále pije mlíčko)..no a po týdnu sami,že mu budou davat plenku...ale vydrží mu i na 4 dny, že se třeba 3x nepočurá a pak jo...zkoušej to s ním, dávaj si s ním práci..když se probudí, letěj s nim na wc.... Maj tam teda i nočníček,protože Kuba na ty minizachodky tak jak tak ještě sam nedosahl, ale do 2 týdnu se naučil čurat na pisolarek a ted i doma už čurá jako velkej kluk...jen nahoře máme stále nočník, tu wc není...Kuba jim teda na nočníkani nechodil. Učitelky ho hrozně chválej,jak krásně mluví, o vše si řekne, zdraví...je to uplně jiné než na podzim...tak snad se nám to neskazí, že ted budou 4 týdny školkový prázdniny a bude střídavě u táty a tady doma...že sotva si zvykl,tak se školka zavře...