Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adra22
5. máj 2011

aj nám horí sviečočka sa Samka, Leni držkajte sa ☹

irsina83
5. máj 2011

@leeenka26 aj nam hori sviecka za Samka 😔

nanya
5. máj 2011

@leeenka26 - také ti přeji upřímnou soustrast, jsem tady až teď, tak jsem nestihla zapálit svíčku ve 20:00 hodin, jdu pro ni hned a Samuelkovi na cestu posvítím 😔

maova
5. máj 2011

@leeenka26 upřímnou soustrast 😔
Taky jsem zapálila svíčku ...

zlatka10
5. máj 2011

nie je na svete väčšia bolesť, ako keď rodičia prežijú svoje dieťa. Zapálila som za Samuelka sviečku a dúfam, že je v nebíčku s ostatnými detičkami, ktorým nebolo dopriate žiť s nami, v našom svete. Všetky detičky tam dávajú pozor na svojich rodičov a súrodencov a my všetci veríme, že sa tam raz ako kompletná rodina stretneme... ☹

kikimaruska
5. máj 2011

@leeenka26 😔 Upřímnou soustrast....taky jdeme malému posvítit na cestu... 😔

jancica74
5. máj 2011

@leeenka26 i my jsme zapálili svíčky ☹ je to strašné - i my oplakávame tvého andílka - byl stějně starý jako náš.....upřímnou soustrast.....nemám slov,nejde bolest vyjádřit slovy ☹ držte se,prosím SAMKOVI je v nebíčku určitě dobře -netrápí se....vrátí se ti v jiné dušičce

berryvajt
6. máj 2011

@leeenka26 úprimnú sústrasť,neprispievala som,ale som sledovala každý deň,ako Samko bojuje,ako to zvládate a je mi hrozne ľúto,že svoj boj prehral. 😢 a prajem vám,aby ste našli zmysel života,aby ste mali čím skôr vytúžené dieťa.Uvidíš,že sa to podarí,Samko vám ukáže cestu a dá si pozor na vás.Statočný človiečik.Verím,že mu je už dobre v nebíčku,anjelik krásny....bez plaču sa to nedá vydržať. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

fajn
6. máj 2011

@berryvajt máš moc šikovny holky

bera28
6. máj 2011

Ahoj holky,
tak u nás taky včera hořela svíčka. Věřím, že samíkovi taková záplava světýlek ukázala cestu do nebe 😔

Před chvílí jsem se vrátila s 3leté kontroly na RHB - konečně tam byla jak sestra, tak i doktorka. Ale mám z toho dost smíšené pocity. Jejich závěr je opět ten, že Kuba žádné cílené cvičení nepotřebuje. Že si prostě jede svým tempem a jak je hypotonický, tak to ani nijak uspěchat nejde. Vojtovku s ním vůbec cvičit nemám a ani balon. prostě teď má mít jen klasické dětské aktivity na hříšti - prolézačka, podlézačky, přelézání, rotace,... Ale protože jsem furt trvala na tom, že chci, aby cvičil, tak jsme se nakonec dohodly, že v září mu udělají intenzivní 6týdenní terapii a pak zase cvičit nebude. Docela mě mrzí, že jsem zrovna dneska řekla chlapovi, ať tam s námi nejezdí, že to zvládneme sami. Ta doktorka je totiž jeho bývalá studentka, tykají si spolu a myslím, že by si to vyříkali líp, než já. Chlap je taky zastáncem cvičení, tak si tam mohli ujasnit každý svůj pohled. No nic, tak teď ho teda nechám být 😖 😖 Jo a taky se mě snažily přesvědčit, že to, proč se mi zdál od ledna taký motoricky neobratnější, způsobil ten jeho věčný kašel. Že jak prakticky od listopadu marodil, i když to byl jen kašel, tak prostě ztratil kondici. Tak určitě na tom něco je, ale právě proto si říkám, že tu kondici musí zase někde nabrat a jen běžnými aktivitami to podle mě nedoběhne. Aspoň že za týden jedeme na ty koně, to jsem jim říkala a prý tohle tedy joooo 🙂 🙂
A to jsem si s sebou vezla kameru i foťák, že to zdokumentuji a dám Argouskovi, takže pred, nebylo co.
No a holky, kuchyň už je úplně hotová🙂 Akorát jsem už 3 věci reklamovala - 1) namontovali mi u 3 šuplíku blbě madla (nejsou ve středu, ale fakt o 3,5 cm mimo - byli asi žralí nebo co), 2) uvnitř myčky je praský plastový držák mycího ramene,3) v dřezové baterii na sebe neseděly 2 hadičky. Ale ta trouba peče náramně, hned jsem si včera dopekla bagety a k tomu rajčata s mozzarelou. Jooo, to byla mňamka. Chlap teď upekl perník a voní to po celém baráku. Tak koukejte dorazit, než to všechno slupneme.
A ještě perlička - svišti se od babičky vrátili se spoustou zážitků, nicméně Kuba s nějaku krupičkou po obličeji a za ušima, ale nesvědí ho to a Aneta se ráno vzbudila s teplotou 38 a prý jí bolí v krku 😖 😖 Tak jsem musela porušit svou zásadu snižovat teplotu až když je přes 38,5 a šupla jsem jí Nurofen, aby byla schopná na RHB vůbec dojet a něco tam předvést. Měli jsme to vypočítané tip ťop - tam byla v pohodě, ale zpátky v autě už zase kňučela že je jí zima, pak zase vedro. No teď oba spí a já jdu taky 😉

berryvajt
6. máj 2011

@fajn ďakujem 🙂povzbudzuje to človeka..prešlo veľa dní od ich narodenia a vtedy by som nepovedala,že raz budú aj také "veľké".Ja vás tu občas prečítam,len neviem,či mám a čo mám písať...nie som moc v obraze,iba Samuelka som sledovala,veľmi som mu držala palce.
O týždeň oslavujeme 9.mesiac.Johanka už "sedí",dovolili nám,keď sa vytiahne sama,aby sedela pár minút.Už aj lezie,je moc šikovná.Sofika ešte nesedí,hlavička jej padá dopredu,začala loziť aj ona,ale ide jej to všeliako,ešte stále má slabé ručičky a chrbátik.Za posledný mesiac je už druhýkrát chorá,takže zase necvičíme a veľmi to vidieť,ešte viac ju to oslabuje.Ale určite dobehne Johanku,lebo má veľkú výdrž..veľmi sa snaží.O mesiac ideme k neurologovi,uvidíme,ako bude spokojný on.Ja som spokojná.Nemám prehnané nároky na nich a teším sa,že napredujú.Aj keď trošku pomalšie,ale nič nás neháňa.Máme čas.
Pekný víkend vám prajem.

tanav
6. máj 2011

@leeenka26 Lenka prijmi úprimnú sústrasť. 😢 😢 😢 😢 😢

simicak
6. máj 2011

@berryvajt jej,ty uz masdoma teda taky velike slecny 🙂 jsou to sikulky a Sofinka to urcite dozene,jak bude delsi dobu zdrava 😉 nase Vicki byla hodne nemocna prvni rok a taky nas to brzdilo ve vyvoj
@bera28 krasna kuchyn 😵 😵 😵 tam se to bude varit,smazit ve velkem ted,co? 😀
Bud rada,ze jsou s nima spokojeni a nepotrebuji cviceni. Vyhod kocar a sup s malym nekde na gymnasticku nebo na fotbal a treba mu to pomuze 😉 S tema paralenama jsi me pobavila,nebo nurofenem,nas tatnek,jak je ryma nebo kasel a neni ani teplota,tak uz to do holek laduje 🙄 a nechape,ze se ma telo s tim prvni zkusti vyporadat samo. No ale on ani nechape,ze deti maji it plnotucne jidlo a byl u nas boj s tim,protoze to je nezdrave i pro deti a bla bla bla a nikdo ho ne presvedci az pak to casem vzdal 😖

Holky,ja vcera byla u zubare 😢 😢 😢 😢 sla jsem na normalni vrtani dvou zubu,ktere me ani nebolely a od vcera se laduju brufenama a vsim co najdu,protoze ta jedna plomba boi tak silene a rve mi to nervy....no hruza ☹ Ona mi snad zaplombovala vsechny nervy a diru vyvrtala az do lebky.
A Vikous zitra zacina svoje prvni cviceni,neco jak telocvik pro deti od 2 let 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tak jse zvedava,jak se ji to bude libit,nastesti tam muzu byt s ni,tak se ji to asi libit bude a pak vecer mirime ke kamaradce do pondelka,budeme tam mit nas carodejnicky sraz s detma zase,tak se tesim

lubinka20
6. máj 2011

ahojte, ja by som sa len chcela opytat ze ci neviete kto tu mal taku tabulku kde boli zapisane nicky, mena babätiek a vahy pri narodeni 🙂 dakujem

bera28
6. máj 2011

@lubinka20, tady máš tabulku:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bera28/album...

Simi, ty si taky s taťkou užiješ, co? 🙂 Brr, zuby jsou hrůza bolest. Tak ať tě to brzy přejde a užiješ si víkendík. Já jsem plánovala se svištěma chodit někam na cvičení pro malé děti, ale všude po mě chtějí, aby se mnou ještě někdo chodil, když mám takto malé dvojky 😠 😠

lubinka20
6. máj 2011

@bera28 ja to neviem najst :(

bera28
6. máj 2011

@lubinka20, je to přístupné jen pro registrované, takže se musíš přihlásit na české verzi MK.

lubinka20
6. máj 2011

@bera28 dakujem 🙂

maatkka
6. máj 2011

bera ja suhlasim so simi - zrusit kocik a veeela behat kopat do lotpy - to ihrisko je super napad a trampoliny a podobne veci - podla mna je to uz v ich veku na kondicku a vsetko este lepsie ako vojtovka 😉 no a nech ste rychlo zdravi... a kuchyna super
Lili si vymyslela nejakeho "strasiaka" - vraj sa boji "zafulaneho uja co ma stipak a chce ju ustipnut" 😕 vobec netusim odkial to ma a preco si to vymyslela - nikdy sme ju nicim nestrasili tak nechapem...
u nas je znova krasne - tak som rada... dnes sme si robili piknik 🙂 a zajtra sa ideme vozit na stvorkolkach a grilovat

lenka stale na vas myslim a kazdu chvilu som v duchu s vami!!! drzkajte sa...

maatkka
6. máj 2011

@berryvajt vase babiky su ozaj uzasne sikulky... neuveritelne na pol rocik korigovane 😵 😵

simicak
6. máj 2011

@bera28 tak to je pekne debilni,ze chcou mit dva rodice 😖 Ja bych tam Viki mohla nechat samotnou zitra,maji vic cvicitelu,ale to ona by si neuzila a rvala by a stejne tam musim jit,tak tam budu s ni. JInak co chodili predtim,tak tam stacil jeden rodic na dve deti. A ve skolce prece jsou gymnastika,tanecky atd.ne? Svisti uz nechodi?

@maatkka no jo,detska fantazie 🙂 tak bacha na uja 😀 😝

My mame taky horko,dnes holkam koupila kyblik na plaz,tak tu strasi v obyvaku v plavkach a delaji babovicky na koberci 😀 😀 Nevim,proc nekde jedem,kdyz jim to staci doma 😝

simicak
6. máj 2011

Holky,normalne Vikous jede po tatkovych trenkach jak po uzenym 😀 Manzel nemuze byt v trenkach doma,protoze ona porad chodi a chce ho svlikat a jak ji nenecha samozrejme,tak se snazi z dalky nakukovat a pta se " Je tam?" 😀 😀 😀 Uplne mi to pripomina Verunka,ta vzdycky kricela,jak mm.vylezl ze sprchy " mami,tatka ma pindu a velky pindu!" 😀 😀 Taky uchylacky male.
A jeste ted tu mame hodne much a Viki porad - motylek! 😵 😵 😀 😀 Ja se z nich snad jednou pocuram smichem,jeste jak se u toho vzzdycky tvari 😀 Takze ted honi motylky po byte 😀

argousek
6. máj 2011

@bera28 Krásná kuchyň 😀 😀 😀 😀 My už taky nějak pravidelně necvičíme, občas na tom míči, taky si myslím, že přes léto budeme hodně venku a tam bude pořád lítat, tak se zpevní, přeci jen je to přes tu zimu bída s tím pohybem. A kam že jedete na ty koně?? My bydlíme 30km od Tábora, tak by jste nás mohli přijet navštívit

Jinak u nás dneska taky krásný počasí, akorát se ráno Adoušek vzbudil a měl hrozně oteklé oči, chudák, asi nějaká alergie. Tak jsem mu kapala celý den kapky a má to už dobrý, ale měl to teda strašný.
@simicak to musí být sranda s těma trenkama 😀 😀 😀 😀 My jdeme k zubaři v pondělí, ale nevím, jestli tam dostaneme Adámka, jak mu posledně vytrhla ten zub 🙄
Já jsem se dneska taky zasmála, po obědě jsem byla fakt naprásknutá a tak jsem si trochu říhla 😀 A Adámek mi hned říká "No mami" a ještě jak se na mně podíval, jsem se musela smát 😅

berryvajt
6. máj 2011

@maatkka ďakujem.Vy už máte veľké detičky,už si nepamätáte,aké šikovné ste mali vaše detičky v tomto veku.Videla som u bery tabuľku a nie sme o nič vpred,ako ste boli vy.Ale ďakujeme veľmi pekne za pochvalu.Som veľmi-veľmi hrdá na nich,že sú také šikovné.Hlavne na Sofiku,aj keď sa jej tak nedarí,ale dúfam,že tak ako u vás,ani u nás nebude mať následok to IVH III.st.A Lilinku máš krásnu,gratulujem k nástupu do škôlky. 🙂
@bera28 krásnu kuchyňu máš, dobrá inšpirácia... 🙂

irsina83
6. máj 2011

@berryvajt ahoj moja, jasne ze Johanka vsetko dobehne, skor by som povedala ze Johanka je po predu ked si zoberieme korigovany vek 😉 a neboj Sofinka vsetko odkuka 😀 aj kamaratkine dvojicky chlapci narodeny v 32tt jeden siel tiez po predu a lekarka im povedala ze ten jeden zaostava a potom sa mrnus tak rozbehol...neboj kazde babo potrebuje svoj cas 😉 ani my este nechodime 😉 neponahlame sa...naco nech si bambulka pekne spevnie 😉

berryvajt
6. máj 2011

@irsina83 ahoj,,, 🙂 tak áno,majú čas na všetko.každé dieťa má svoje tempo.Už tak nestresujem,ako prvé mesiace po ich narodení.Napredujú stále..a to je dôležité..Teraz pôjdeme na rizikovú poradňu,určite nám povie p.doktorka,že Sofika je trošku pozad,(ona sa neudrží na rukách,iba na veľmi krátku dobu),ale snaží sa..a to sa cení..Aj mne sa zdá,že Johanka je trošku popredu na svoj korigovaný vek.Teraz má akési booom,zistila,že sa dá sedieť a veľmi sa jej to páči (aj keď jej to nedovolím,iba na krátku chvílu)ale plazenie je tiež veľká zábava.Dostane sa všade.Ešteže jej stačí ten hrací kútik,možno o mesiac jej nebude stačiť byt 🙂 .o Sofinku sa bojím stále.Ona je taká malinká,slabučká,má aj slabší organizmus a celkovo,je ako bábika.. 🙂 Pozoruje Johanku a potom skúša,kým sa jej to nepodarí.Väčšinou tak o 2-3 týždne neskôr.Ale to nám nevadí.Stačí,ak budú pevne sedieť v júli a štvornožkovať v oktobri.Majú čas.Len nech sú zdravé.Elušku pozdravujeme,dúfam,že teraz už je všetko v poriadku.U nás tie hemangiomy sa nezväčšili.Sú stále rovanko veľké.Johanka má na nohe 2 a Sofia má na chrbte aj na nohe.

bera28
6. máj 2011

@berryvajt, koukala jsem na fotečky a holky máš nádherné a šikovné 😵 😵 U nás byl Kubajz taky pozadu, zkraje zaostával i za korigovaným věkem, myslím tím motoricky. A pak to ve dvou letech všechno dohnal. Je sice stále větší nemehlo, ale je to v pásmu normy, ne každý může být vrcholový sportovec, že🙂 To mi dneska řekla doktorka na RHB, že prý jestli z něj chci mít vrcholového sportovce, tak s tím ať nepočítám, ale jestli mi bude stačit, že je jako celá řada normálních dětí (jen prostě ne se sportovními sklony), tak můžu být v pohodě. Ale to víte, moje přehnané ambice - pokud nebude perfektní, tak je to pro mě málo 😀 😀

@argousek, jedeme kousíček od Blatné. Budeme tam od 14.5. do 21.5. Se musím podívat, jak daleko je Tábor. Ale jak jsem tam objednala tu intenzivní hipoterapii, tak jsme časem dost omezení. Máš pravdu, že v zimě byl ten pohyb na prd,a že teď přes léto to bude lepší. Taky na to spoléhám. Naštěstí všude kam jedeme jsou super aktivity pro děti - hřišťata, trampošky, bazén, dětská družstva,...Mě by teď stačilo, kdyby už se KONEČNĚ naučil sám skákat snožmo. On to zvládá jen za ruku a sám sice skočí, ale jen tak jednou. Aby stákal jak klokan na trampošce, to ne. Tam jen běhá a schválně sebou vždycky flákne 😀

Simi, 😀 😀 😀 😀 trenky dobrý 😀 😀 a motýlci taky. Tak Vikouše používej místo mucholapky 😉 Do škoky teď svišti nechodí, půjdou zase až v září. V Říčanech mi doporučili nechat Kubu do prázdnin doma, aby se zregeneroval a vydržel chvíli bez kašle. Takže jsem tam nedala ani Anetu, stejně by mi domů choroby nanosila. A hlavně jak teď budeme skoro pořád pryč, tak jsem se bála, že by mohli přinést nějakou infekční nemoc - teď tu neskutečně řádí spála. teda u nás ve školce byla už lednu a ještě stále se tam objevuje 😖 😖

Tak a jdu čučet na hokej.

irsina83
6. máj 2011

@berryvajt su sikovne obe 😉 neboj vsetko dobehne 😉 my ten na peceni mame stale rovnaky len rastie s pecenou...tak ich iba sleduju a dufam, ze tie hnusoby zmiznu 😠 😠 😠 lebo clovek ma len zbytocne stresy ☹ pozerala som vase fotky a malinke si krasneeeee, cmuk posielam bambulkam zlatym 🙂

petrach
6. máj 2011

Ahoj holky....

Leenka ☹ ☹ upřímnou soustrast,žádná slova Ti ted nepomužou,já vím a je mi to tak líto...veř že Samík bude stát pořád u Vás a dávat na Vás pozor..máte nádherného andílka,který za svuj kratičky život dokázal bojovat víc,než my dospelí za celí život a mel užasnou mámu..teda má užasnou mámu a on to ví♥ posílám mu pohlazení do nebíčka ...drž se..jsme tu s Tebou

petrach
6. máj 2011

holky psala mi nanya..je od rána v nemocnici,začli jí opet problémy,krvácí,ale mimi je tuk tuk v pořádku,srdíčko bije..držte jí prosím palce