Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
21. okt 2009

renkats ja mam nedomikavost delozniho hrdla + jsem dostala infekci e. colli

holky zbaleno jeste nemam a krevni testy jsou ok jen jedna vec chybi a tu mi nerekli.

denisee
21. okt 2009

adajar: co jako má chybět?

argousek: už se určitě nemůžete dočkat, až pojedete domů viď. Hlavně, že vidíš nějaké pokroky.

Holky podle toho co tu píšete je snad obřezanej každej druhej 😀 jen já žádnýho neznám 😀 Počkám co ještě manžel od Fajn. 🙂

Petrach: co by to znamenalo, že vám ubrali cvičení, že je přece Šimonek šikula, šikovnej 🙂 to je dobrá zpráva, opravdu!

Bera: to se mi ani nechce věřit, že Kubík nejde za ruku, když je to takovej horolezec. Jinak ta zima mě pěkně štve, Vojta je tam taky narvanej, přesně jak píšeš ruce mu trčej ven.

Tohle jsme natočili před třičtvrtě hodinou

https://www.youtube.com/watch?v=SuuDXJ0jr8k
adajar
21. okt 2009

denis jeden vysledek krve.

petrach
21. okt 2009

argousku krasne zpravy,jsem rada že to zabralo,ja myslím že Áda potřebuje jen čas ,možne bude víc opatrny,hlavne že je zdraví,mám z vas velikou radost 🙂

marti my meli hodne velkou rymu v cca 2 korogovane..davala jsem Mar sprejík,před každym odsavaním stříkni do nosní dírky,krasne to povolí i v zadu a líp to odsaješ a pak ješte proti ryme Nasivin kapky..mužeš skusit do aromalampy menthol,nebo eukaliptus..my ted mamew od Justu Eukasol sprej,super vec a i proti bacilum..

denise 🙂 dyt říkám že máte tvrdou rhb..no to je uplne super,už at vas nechají,nebudeš pak vedet co s časem 😀 a chtela jsem se zeptat,vaše neuroložka pořad doporučuje cvičit 4x 😲 to se mi moc nezda 😒

andraa myslím na Maxíčka,doufam že je v pořadku bobek
adajar budou ješte před propuštením delat utz mozečku 😉 a pak alou domuuuuuuuu..tak napiš ju 😉

denisee
21. okt 2009

Petrach: právě že neuroložka, už říká, že by ani cvičit nemusel jen tak 1 denně, že už je to na něm, kdy začne chodit. Oni se na tom názorově právě s rehabilitační rozchází.

mia81
21. okt 2009

adajar gratulujem urcite sa uz nevies dockat zajtrajska maly ma krasnu vahu.A co mliecko mas ho uz viac ?

bera28
21. okt 2009

Denisee, to je nádherný video!! Jak si vždycky krásně zatleská a jakou má ohromnou radost 🙂
Já taky nechápu, proč to Kubajz za ruku nezvládá, když jinak obchází nábytek a vždy se přidržuje jen jednou rukou a třeba jen jedním prstíkem. Asi se bojí volného prostoru. A teď jsme museli dát obě jídelní židličky úplně k zemi, protože už suveréně lezl do té vysoké. No nic, zeptám se zase v pátek na RHB, jak mu můžu ještě pomoct. Ale ty chodidla fakt dává pořád blbě 😒

Maarti, Kubajz poprvé opravdu omarodil až letos v květnu (10 měs. korig), to měl kašel a pak z toho bronchitidu. A prosím tě, co je to nádcha?

Argousku, báječné, že jsou vidět výsledky!!! Nakonec to docela rychle uteklo, ne? Ale věřím, že už se těšíš domů. A co mimi v bříšku, vše OK?

Maatka, prosím tě a kolik dávek Prevenaru máte? My celkem 4, tři už máme naočkované a teď zbývá poslední čtvrtá. A v papírech z Podolí máme napsáno, že doporučují očkovat tu poslední dávku ve druhém roce života a dnes mi pediatrička říkala, že jim to naočkuje před Vánocema (to jim bude 1,5 roku korig). Tak teď teda nevím, ale ke své pediatričce mám naprostou důvěru.

A ještě trochu statistiky z dnešní návštěvy u Dr. Kubajz 9600g, 82 cm, klube se 9. zub. Anetka 9200g, 79 cm, 11 vyklubaných zubů🙂

adajar
21. okt 2009

petrach ten mu delali kdyz sel z ARA a zitra nevim no.

mia no nic moc, ale Danysek si tak 15ml vytahne ze me.

petrach
21. okt 2009

denise ja bulím jak želva 🙂 to je krasa,on už chodííííííííí 🙂 ja ti tio tak hrozne přeju..je to zlatíčko
a jak ma tu startovací čaru u stolu 😀 to je rychlík,jako mala robotická myška,posílám velikanskou pusu a jdu to zapít.. 🙂

mia81
21. okt 2009

adajar neboj ked zosilnie tak to bude viac.

maatkka
21. okt 2009

denisee aj ja buliiim normalne 😀 to je sikulaaa 😀 ved on uz chodi 😀 ja nemam slov som unesena a strasne gratulujem... je to proste nadhera...
Julia sa takto do priestoru teda este nepusti. Ona len od jednej osoby alebo veci k druhej...
bera my mame dostat zatial len tri davky teda ja viem len o troch tato tretia by mala byt posledna. Potom nas caka este ta trojvakcina v 15-tich mesiacoch a potom vraj ta TBC
a nadcha je ryma dufam 😀

petrach
21. okt 2009

matka ty jo dyt Juli ješte nemá ani korigovany rok 😉 ta ty dr všechny pekne převezla,vydíš to je pořad diagnoz a prognoz a pak jen hledí,co ti prdolci dokažou 🙂
Julinka je rychlejší než kdo jiny 🙂

bera mate hezké vahy 🙂 me Kubík taky fascinoval tím lezením do vyšek,on se snad vubec nebojí 😲
proste ma jiné cíle no 😉 než nejaké chození,ale sama vydíš jak je šikovny a snaživý 🙂

bera28
21. okt 2009

Maatka, díky za vysvětlení 😉 A prosím Tě, jaký máte časový odstup od naočkování té druhé od třetí dávky Prevenaru?? Tu trojvakcinu jsme se dohodly, že posuneme až někdy na jaro příštího roku a pak až to TBC.

jecidlo
21. okt 2009

denisee: fakt suprovy 😵

petrach: k tomu jidlu, my jime vetsinou 6x, rano dvoje kojeni, pak obed dokojeni, kojeni, ovoce a vecerni kojeni no a k tomu jeste nocni kojeni jak kdy ale minimalne kazdy 2x, takze se ani nedivim, tem jejich vaham 😉 kasi jsme ted zkousela a bylo par lzicek, ono to je spis jak maji hlad, kolik toho snedli na obed a na svacinu a kolik si mezitim cucli o tom bohuzel nemam prehled.

Sorbona: jeste porad si uzivej dokud jsou kluci mali, ja ted uz nemam cas vubec na nic, snad uz chci aby zacali poradne lozit aby se zabavili, a ne se porad jenom vztekali, ze jim neco nejde nebo ze se tam nemuzou dostat.

adajar: hezky se na ten zitrek vyspete 😵

andraa: myslim na vas kudy chodim.... 😔

maatkka
21. okt 2009

peti diky pochvala od teba ma vzdy strasne potesi 😵 vies tak pekne chvalit 😀 uvidime co ti nasi dr. dufam ze nam tu radost nepokazia... inak my sme uz tak dlho u ziadneho lekara neboli ako este nikdy - nie ze by mi to chybalo...
bera od druhej do tej tretej davky prevenaru ktoru dostaneme teraz na zaciatku novembra bol odstup presne pol roka ale medzi tim (2. a 3. davkou) bola este ta 3. hexa. na tu trojvakcinu vraj dostaneme pozvanku minimalne mesiac po tom 3. prevenare - to je minimalny nutny casovy odstup... dufam ze som to nenapisala moc nezrozumitelne

bera28
22. okt 2009

Maatka, vysvětlila jsi to naprosto srozumitelně. Já jsem normální pako, protože mi až pak docvaklo, že "ve druhém roce života" neznamená po druhých narozeninách (jak jsem si původně myslela), ale po prvních narozeninách. Takže to termínově sedí a můžeme očkovat klíďo před Vánocema. Holt už mi ta rodičovnská leze na mozek 😎

denisee
22. okt 2009

Andraa: jak se má Maxík? A ty? Napiš prosím, myslela jsem na vás hned jak jsem se vzbudila.Děkuju.

Bera: My jen zkoušeli, to co už psala dřív matkkaa 🙂 posílat si ho mezi sebou, udělal třeba jen 2-3 krůčky a nebo když se někde držel, tak jsem ho lákala, ať jde ke mně nebo na hračku a občas se pustil, ale zase tak max 1-2krůčky a sedl si...
No a vždycky jsme mu strašně tleskali 🙂 , proto to včera asi taky dělal. Jsem zvědavá jak mu ta radost dlouho vydrží, asi do tý doby než nějak blbne spadne 😒 toho se bojím, ale tomu asi nezabráním.
Jinak Kubík bude stejnej jak Vojta, myslím ty míry 😉

Matkka: přesně jak píše petrach, Julinka má ještě čas, už takhle to všem natřela, škoda, že nemáš to video, hrozně ráda bych toho vašeho smíška viděla. Petrach to samý, nevím jestli máte holky kamery, ale přejte si jí od ježíška, ať se nám taky pochlubíte 🙂

andraa
22. okt 2009

nemám co psát. Včera jsme byli za Maxíkem a bylo vše dobré, doktor říkal samé pozitivní zprávy a dnes ráno jsme volali a všechno špatně, Maxíka zase dnes ráno museli operovat. Nevím co ho trápí a musíme počkat do 11 hod než nám řeknou víc.

mispuli
22. okt 2009

5555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555555tak to je vzkaz od míši,skopla klávesnici 😒

denisse to je super ta rehába,kdo s vámi cvičil,s námi cvičí ta drobná blondýnka,nevím,jak se jmenuje 😉 ,my jedeme příští pátek,zítra na logopedii

jinak s tou kamerou je to bezva nápad,nebudu si jí přát,ale koupím jjí frantasovi,pořád jsem vymejšlela nějakej dárek,tak už mám rozhodnuto,my tedy sice kameru máme,ale historickou,na baterku už ani nechce fungovat,takže musí bejt píchnutá ve zdroji a než to člověk nainstaluje,tak většinou akci propásnu 😝

jinak nám na 3.11. přišla pozvánka na neurologii,to zas bude,mě je ta ženská tak nesympatická ☹ ,taky nás musím objednat do pedagogicko psychologický poradny,nějak s to zase kupí ☹

fajn
22. okt 2009

andraa to je mi líto tak se držel drobek.........tak budem držet pěsti ať to dopadne dobře ....pak písni jestli budeš mít trošičku chuť

mispuli
22. okt 2009

andrra:myslíme na vás

denisee
22. okt 2009

andrra: držíme pěsti!!!

mispuli: vždycky s náma cvičila Monika, drobná blondýnka, vlasy má trochu vlnitý. Včera to byla myslím Milena, je z nich nejvyšší vlasy na mikádo. Pak tam je jedna vlasy nosí většinou stažený a byla bruneta a včera už skoro taky na blond 🙂 Kolářová už nás asi po 3 neviděla. A na neuro chodíte v Písku?

mispuli
22. okt 2009

denis:tak to my tedy cvičíme s monikou,ta co s váma cvičila včera s námi cvičila o prázdninách,jo na neuro chodíme v Písku

andraa
22. okt 2009

tak už se za nás modlit ani držet nám pěsti nemusíte. Neměla jsem tolik štěstí jako vy a Maxíček nám umírá a už mu nedokáží pomoct. Děkuji vám za podporu. Vy opatrujte svoje miminka a děti a mějte se moc krásně. Sem do diskuze už nebudu patřit 😢 😢 😢 😢

argousek
22. okt 2009

denisee shlédla jsem video, no to je nádhera, musíte mít velikou radost, však si pamatuju,když si vkládala video,když začínal lézt a teď už začíná chodit, je to prostě machr, přejeme vám ať vám dělá pořád takovou radost
andraa budeme držet pěsti ať to Maxík zmákne
maatka díky za optání mám se dobře 🙂 řekla bych, že zatím nevypadám jako těhulka spíš, že jsem snědla svíčkovou o šesti 😀

argousek
22. okt 2009

andraa to je mi moc líto, nevím, co říct, snad aby jste se drželi ☹

maartinkaa
22. okt 2009

andra, na toto nie su slova, ale snad tam este nejaka nadej je 😢

andraa
22. okt 2009

není žádná naděje. Je konec

mispuli
22. okt 2009

andra bulím jak želva písnu ti do ip

jani2
22. okt 2009

Andraa - ja viem, keď povedia že je koniec je koniec...tak to bolo aj u Julinky, umierala nám 2 týždne a ku koncu som už túžila nech to má za sebou 😢 ....bolo ťažké sa dívať na jej kolabujúce telíčko...prajem veľa síl na najbližšie dni!