Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
23. mar 2010

Já se totiž řídím heslem "kdo maže, ten jede" 😀 Ba ne, jenže já mažu i sebe, v zimě, v létě, tak proto i svišťáky. Na zimu jsme měli HIPP proti zimě a větru a na slunce používám Daylong Baby, resp. teď už Daylong Kids. Doporučila mi ho pediatrička a jsem s ním fakt moooc spokojená. Jinak se prý do roku věku mazat nemá, dítě má být oblečené tak, aby na něj slunce nešlo, ale my sjme loni měli svišťáky pořád v přírodě nahatý nebo naložený v bazénku, tak jsem mazala už tehdy.

Simi😀 😀

Maatkka, ve čtvrtek na vás budu myslet, ať to dopadne co nejlépe. A tak se dozvíš termín operace?

Já jsem už vyndala i zbytek fusaků, venku je nádherně. Ani se mi nechtělo domů, jenže hlad byl silnější 🙂 🙂

bera28
23. mar 2010

Nanya, vám budu zítra taky držet palečky. Tak ať ti dr. zkusí doporučit nějaké jiné léky. Já bych na ní teda tlačila, vždyť už to trvá docela dost dlouho 😠

nanya
23. mar 2010

No úplně jsem se zapoměla pochlubit. Dneska se Danielek poprvé SÁM posadil 😀 Sice po pár vteřinách padl na bok jak kuželka, ale sedl si 😉 Snad to nebyla jen náhoda jako s tím otáčením v 5 měsíci 😠 A snad bude to hezky pilovat 😅

Peti, díky za tip, ale jestli to je až od 1 roku, tak to asi u nás neklapne, já mu to koriguji a nedala bych mu nic od jednoho roku už teď, i když od narození to je rok, ale já mu beru léky podle korigivaného věku, a to Danielek by měl rok až koncem června 😒

nanya
23. mar 2010

bera - díky za palečky, budou potřeba. Sama jsem zvědavá, s čím dr. zítra přijde, taky se mi to už zdá jako věčnost 😔

erika160669
23. mar 2010

Peti ja doma s nim necvicim viem ze by som mala ale ked je to take tazke ho udrzat chodim s nim na cvicenie ale to co ona ukazuje mne to nejde.Maly ma sily a rehab.povedala ze to treba tak ako ona uci lebo inak to je zbytocne.Maly je po cviceni taky unaveny ze mi prespi 4 az 5 hodin.Zo zaciatku som s nim cvicila pravidelne lebo som aj bola rada ze chvilku prespi a este sa to snim dalo.Ako to ty zvladas s rocnym chlapcekom?Dokedy este budete cvicit?

denisee
23. mar 2010

Holky, tak jak čtu všichni jsme z toho jara nadšený!!!! 🙂 🙂 . Je to super.
Já už dneska půjdu koupit, opalovací krém. Já jsem mazáním posedlá jak Bera 😀 . Přes zimu jsem mazala V vždy před procházkou a teď se bojím už jarního sluníčka.
Dneska jsem vytáhla už golfky a Voja chodí už po svých vedle kočárku a konečně už mě poslechne a nezdrhá kam se mu zlíbí, tak jsem si to užili 🙂
Zítra ve 14:00 kontrola cca po 2měs. na rehabilitaci. Bojííím,,,,,

denisee
23. mar 2010

Jo a velká gratulace Danielkovi 🙂

mispuli
23. mar 2010

ahoj všem akorát psala Fajna a maj se fajn 😀 😀 😀 ,ještě si je tam prý nechají 3 neděle,ale jim se domů nechce 😀 😀

bera28
23. mar 2010

Denisee, tak to ti upřímně závidím, že je Vojtík takový disciplinovaný a poslušně chodí vedle kočárku. O tom já si mohu nechat jen zdát 😠 A mooooc mu to sluší 😎 Myslím, že z RHB nemusíš mít vůbec strach!!

Mispuli, no nepsaly jsme jí, že se jim nakonec nebude chtít domů? A je to tu 🙂 🙂 🙂 Hlavně že si to užívají, teď jim přeje i počasí, to musí být super.
Jdu vyporvodit děti ven s babičkou a já jim razím koupit knížky.

jani2
23. mar 2010

Ahojte,
Petrach – no Janka je skutočne neustále vysmiata...po tom čo si zažila sa divím, že jej je tak do smiechu....ale nech len je, v živote sa lepšie pretlčie keď bude večný optimista
Erika – ja by som viac dôverovala neurologovi...tie rehabky zvyknú dosť strašiť, aspoň ja som mala také skúsenosti....malú som si doniesla z nemocnice, keď mala 5 mesiacov a to veru tiež ani len hlávku neudržala, vždy jej odkvacla nadol...keď to rehabka videla, tak mi vravela, také prognózy, že som sa skoro rozrevala!....a mnohí lekári vek vôbec nekorigujú...aj keď sme boli v 21 mesiacoch u psychologičky, tak ma veľmi poučovala, čo by už mala Janka zvládnuť, vôbec nebrala do úvahy, že bolo o 3,5 mesiaca skôr narodená
...takže maš tiež podobnú skúsenosť s anjelikom ako ja!...na také niečo sa veru nezabúda, ani na ten strašný smútok a bolesť pri pohľade na zdravé donosené bábätka...ale ver tomu, že najstarší synček ochraňuje mladších a už bude len dobre!...a je výborne znamenie, že sa maličky po narodení nadýchol, Janka musela byť intubovaná ešte pred prvým vdychom 😢 ...ja verím, že tieto deti sú úžasní bojovníci a už ich budú čakať len príjemné chvíle v živote! 🙂
Bera – mne sa tak moc ľúbia tí tvoji dvaja drobci!..takí dvaja parťáci! 😉 😉 😉
Mila – myslela som práve to, čo si písala....vidím, že aj Kajka je dosť živá a vravíš, že sa v škôlke zkľudnila?...lebo Janka je tiež divoch, stretávame sa vonku s inými deťmi, má o nich až moc veľký záujem, lenže ako je rýchla a prudká, tak dokáže ublížiť (napr. chytne svoju o 4 mesiace mladšiu kamarátku za ruku a chce s ňou utekať, ale ako rýchlo vypáli, tak ju len strhne na zem a je plač.....)...mnohokrát sa tak rýchlo presunie, že mi doslova vbehne pod nohy a mám čo robiť, aby sme obe nepopadali...tiež sa zvykne pri neúspechu hnevať, stavia vežu z kociek a keď sa jej hneď nepodarí, tak kocky od hnevu rozhádže 😒 ...nemám iné dieťatko okrem nej, tak neviem porovnať, či už sa mám nad tým trápiť alebo je to normálne...možno ju až moc sledujem...ale tiež sa snažím nebrať ohľad na to, že je skôr narodená...niekedy mi to ide, niekedy nie 😉 .
Maatka – aká operácia čaká Julinku?
Nanya – no váhu pri pôrode mala krásnu a to bola z dvojičiek!...a gratulujem Danielkovi k prvému posadeniu!

maatkka
23. mar 2010

baby mne sa zda ze na Slovensku je veeela takych dr. co predcasne narodenym detom vek nekoriguju - urcite viac ako v CR - ked to tu tak citam... ja som tiez kedysi bola z toho nestastna ked od nas (uz v prvych mesiacoch) vsetci chceli to co by mala vediet keby sa narodila v termine 😠 a zavidela som babam z CR ako ich dr. chvalia pretoze vek detom koriguju...
inak co sa tyka povahy - Lili je asi este mala na to aby som mohla tak nejak hodnotit jej spravanie ale ja mam najblizsi priklad v rodine synovca (narodneho v termine - vlastne prenasaneho 😅) a to je teda riadny rozdiel... ani Lili moc neposedi ale oproti nemu je to anjelik 🙂 napr. ako pisete o tom spravani vonku - tak Julia ked jej poviem daj ruku hned mi ju da a kraca za ruku aj pol hodinu alebo napr. celu cestu do obchodu v obchode a celu cestu domov ide za ruku uplne bez problemov - to synovec nikdy "nedokazal" 😅 ... akurat to ze Lili sa dost boji deti (ale to ma tiez od synovca - ten strach - lebo on si neuvedomuje ze je este mala... ) ale to sa tiez uz lepsi a je ovela odvaznejsia... najviac ma asi trapi to ze ona si vsetko necha... ked sa s niecim hra a pride k nej ine dieta a hracku jej vezme ona si najde inu a hra sa dalej... baby ako ju naucit takej "asertivite" - aby sa len tak "nedala"?????
nanya pripajam sa ku gratulaciam 😉 to je super 🙂
jani ideme na operaciu strabizmu - vo stvrtok zistime kedy...

mispuli
23. mar 2010

Míšo kdybys viděla naší Mišuli,tak se Ti srdíčko zatetelí blahem,jaký máš klidný svišťáky 🙂 ,jdeme po schodech dolů,tak mám co dělat udržet ji ,do toho radostně křičí,takže celej barák ví,že jdeme ven,sotva otevřu venkovní dveře,vypálí jak střela a uteče mi,dneska jsme se hónily mezi regálama v krámě,pořád mi utíká a ze všeho nejradši na druhou stranu 😉 😉

veverca
23. mar 2010

ja vám sem len tak vbehnem.....maatkka- moja malá, keď jej niekto vezme hračku, tak jačí ako divá, dohovárania o požičaní hračky nezaberajú 😀 . Ale trochu sa to lepší. A tvoja je v znamení panny, tie sú také pokojné, tiché- až veľmi.

petrach
23. mar 2010

Danielkovi velká gratulace.. 🙂
Nanya skus se zeptat,tohle jsou jen bylinky,ublížit by me neleli 😉
Vojtík bude lamač dívčích srdcí,ten má kukadla 🙂

my si teda dali na zahrade kafčo,malého jsem uspala kolečkem kolem baráku v kočarku a chrní venku 🙂
Elin se hrabe v písku,hotová jarní idilka..jo a manžanakládá maso na gril 😝

matka budem držet pesti,hlavne se toho neboj,dr ví co delají a určite jí pomužou..vím že to je težké,ale zvladli jste už holky horší veci 😉
Fajn si to užívá..to je super,jsem zvedavá s jakou přijedou..

mila01
23. mar 2010

Tak mám holky umytý okna a vydrbaný balkon ( celou zimu jsem na něj nešáhla - teď tam chodíme v ponožkách. 😀 ).V poledne jsem přivedla holky ze školky,teď koukaj na Sezame pojď si hrát ( u nás se po obídku už převážně nespí 😖 ) a za chvíli vyrazíme na kolo a na motorku.Já to jaro miluju. 😀 😀

Jani2 - Kája je divoch,ale tohle naštěstí nedělá.Ale myslim si,že to bude spíš povahově.Andrejka je kliďas,ale její nejlepší kamarádka,se kterou jdou i do školy,je přesně taková,jak popisuješ - nevydrží ani minutu na místě,je pořád v pohybu,děsně rychlá,pořád do Áji strká,což jí děsně vytáčí a když jsou s Kájou,pořád by jí pomáhala - ale většinou to končí upadnutím Káji a brekem.

Nafotila jsem holky v těch čepičkách,tak se vám pochlubím.

Gratuluji k prvnímu posazení.

Denise - Vojtík je takový šikulka a hlavně takový fešák,že jim to tam zítra nandá.Uvidíš. 🙂

mila01
23. mar 2010

Petrach - ty provokatérko. 😠 😀 Já chci taky maso na gril.A taky chci manžela takle přes den doma.

petrach
23. mar 2010

Milo ty jsi šikovná 🙂
on má den volno,delá i víkendy,ted se vratil z první návštevy ryb..tak vymyšlí..
s tím balkonem me neštvi,ten ješte nemám 😝 a víš co? jdu na to..at mám zasluhy dokud prcek chrní 😀

argousek
23. mar 2010

Ahojte holky,

denisee neboj Vojtík je šikulka, on jí to tam natře 😉
nanya taky gratuluju k sezení 😉 Na to že je nemocnej, tak super pokrok. A co teprv až bude zdravej, tak to pořádně rozjede.
z fajn mám velkou radost, už se těším až nám poreferuje, ale pokroky budou určitě vidět, já jsem si to tam taky nemohla vynachválit, Adámek se vrátil jak vyměněnej
Jinak k nám jaro už taky dorazilo, tak jsem byla včera s manželem a Adámkem a s naším psem na procházce, ale uf holky to vám povím, byla jsem docela hotová. Já už bych potřebovala kolečko, na kterým bych to břucho před sebou vezla

tinuskaha
23. mar 2010

Ahojte tak uz sme spat,dnes sme boli na rhb a synagis posledny.Docitam vas neskor,musim varit.Hej a byt nam nevysiel ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

maatkka
23. mar 2010

baby vy ste teda usilovne 😉 ja mam dnes "vyvalovaci" den... najskor mala skoro 3 hodiny spinkala a potom ju mm vzal von... ale uz im idem volat nech sa vratia lebo sa unudim... a upratovat sa mi dnes nechce 😝
tinus to je mi luto s tym bytom... ale teraz je ich straaasne moc na predaj... urcite najdete este lepsi 😉
veverca ja moc na horoskopy nie som ale nedavno som si citala taky detsky horoskop a teda co tam bolo o detoch v znameni panny popisane tak to na Juliu uplne presne sadlo 😉 mozno to chce len cas 🙂
denisee urcite sa nemas coho bat 😉
mila ciapocky su chutnucke 😵
peti bera dakujem...

simicak
23. mar 2010

tak jsem zpatky a teda ani vas nedocitam,protoze jste tady toho naklabosili mooooooooc.
Hrudnik mame cisty a vse v poradku,ale jelikoz jsme to my,tak uz tam zacala s prujmem,tak dok.rikala,ze to muze byt zacinajici virus,ten co jsme meli s verunkou,takze uvidime do rana. Kdyz bude ok a nebude blit apod.,tak muzem letet. Ted chudak rve,jsme tam byli 3.5 hodiny,je vyhladla,nechce jist a unavena uplne. Rano pisnu jestli letime,kdybych nepisla,tak jsme odleteli 😉
Jo a nezhubla,nabrala sice pidi mini tusim 15g,ale nezhubla-tak to mi staci

erika160669
23. mar 2010

tinuskaha -kolkokrat ste brali synagis?A co ste mali dostat alebo kupit byt?

tinuskaha
23. mar 2010

Vas docitat to je sila 😀 😀 mam co robit do vecera
erika teraz sme boli 5x a posledny kontrolu mame o 3mesiace.a byt sme chceli kupit dnes volal makler ze este stale nie je predany ten chlap co ho chce tak tomu neschvalili uver v takej vyske musi zhanat 5tis.€ makler povedala ze este nie je nic stratene tak uvidime.

erika160669
23. mar 2010

tinuskaha a nebrali ste synagis akosi neskoro?Ved uz ma malicky rok.Kde byvate teraz ked si idete kupovat byt?Odkial si ak sa mozem opytat?

tinuskaha
23. mar 2010

Byvame v Prešove a v Prešove chceme aj kupit byt.Z nemocnice sme odchadzali 13.5.2009 v juli poselali papiere na schvalenie do BA schvalili ho asi v oktobri.medzi tym sme mali pauzu(oeracia obojstrannej hernie)synagis sme brali 1x do mesiaca

pavcik
23. mar 2010

ahoj holky.........já jsem z toho čtvrtka tak nervózní že se mnou nic není. Doma jen čumim do blba a furt mi to šrotuje v hlavě.

Včera jsme byli na posledním plavání ze zimního kurzu. Zaplatili jsme si i další ale asi to budeme muset zrušit,protože nám až ted došlo,že když pojedeme do těch lázní tak bych během příštích 3 týdnech musela 3krát týdně chodit s Matějem plavat a to je záhul. A taky ta lektorka řikala,že ten další kurz je vlastně pro pokročilý děti v pohybu,už prý chodí k rantlu,sedí na bazénu a to se nás vlastně netýká ☹ takže by jsme navazovali až po létě. Ale ted se jen modlim aby nám to lektorka vyjednala tak,aby nám to vrátili celý ty peníze a nepřišli jsme o půlku aniž by jsme nastoupili.

Jinak doktor o eeg do zprávy pro doktorku v Krči napsal že se pozadí skládá z vysokých vln a hrotů o amlitudě až 400 uV.
z toho až mě mrazí. No uvidíme ve čtvrtek.

bera28
23. mar 2010

Přikládám doplněnou tabulku, dočtu vás večer vy kecalíny 🙂 🙂 🙂

tanav
23. mar 2010

Ahojte,
nestíham dočítať, ale všetky Vás moc pozdravujem.
Takže, naše neuro dopadlo asi na túto chvíľu dobre. Hypotonický nie je. Reflexy všetky - doktorka maximálne spokojná.
Cvičiť zatiaľ nedoporučuje, objednala nás 13.4.2010 na ďalšiu kontrolu a sono. Za tie tri týždne, papkať, spinkať a kadiť +
po kúpaní masírovať celé telíčko a brať predpísané vitamíny.
Niejaká som z toho vedľa ako jedľa. Neviem čo si mám myslieť. ☹

denisee
23. mar 2010

Holky: vy máte elánu 🙂 , okna, balkóny 😀 . Já zatím jen balkón, už jsem nachystala židličky, stolek....na okna zatím nemám v nejbližší době náladu 😝

Mila: holčičky jsou kočky a mají šikovnou maminku, taky bych chtěla holčičku, abych si jí mohla krásně oblíkat, česat copánky........atd.

tinuskaha: a co vám řekli na rehabce?

denisee
23. mar 2010

tanav: to jsou přece nádherný zprávy 🙂 z čeho jsi vedle? Nechce se ti tomu věřit??