Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
28. feb 2010

maatka,beru,to byli teda slohy 😀

bera,tak to je blbe s tou telocvicnou. Ja tu chodila s verunkou kdysi obas pres prazdniny a ji se to moc libilo. Me se ale nelibilo,ze nekteri demnetni rodice nezuli deti a behali tam v botech nez si jich nekdo vsimnul 🙄 S Viki radsi nikd emoc nechodim at nic nechytne.
Drzimi palce u doktora!!!! Diety jsou hnus,bobek,se ji ne divim,ze nic nechce

K tomu ockovani,tady se mening.,zapal plic a jeste neco je v te vakcine ockuji vsechny deti ve 3 mesicich tusim nebo tak nejak. TAkze holky to maji obe. Ted uz zacali ockovat i pubosky nejakoku vakcinou proti rakovine cipku,v cesku se to plati,je to hodne drahe,tady s tim zacli tusim pred rokem-to je uplne supr.

Maatka,nase Veru je stejna,jak byli v cesku,tak neter se s ni chtela obejmout a dat ji pusu a Veru ne chtela a pak se nakonec pobili 😀 A pry je Terezka trapna ze se chce libat 😵

Jeee a holky,Verunka dostala prvni pusu od kluka ve ctrv.ve skolce a jat o videla 😵 manzel hnedka- no supr,ma 3 a uz se oblizuje s muslimama 😀
JInak ja ja vcera cely den shanela helmu a chranice a nakonec mame jen helmu. Neohla jse sehnat jeji velikost a s chranicema jsem se nechtylaco maji pro male deti,tak nemaji ty rukavice k tomu,tak nic zatim. Budu muset brouzdat internet.
Viki dok.zmenil inhalator a ted uplne rano c hrchla hleny,tak ji o asi p omaha. Ale hodne se bojim,co ji udela ten ostravsky vzduch s inverzi,protoze i ja tam mam problemy pokazde s kaslem strasne 😕

Ja uz se tak nemuzu dockat,uz jen 4 tydny a hura domuuuuuuuuuuuuuu 😵

pavcik
28. feb 2010

Dobré ráno,teda včera to vypadalo na hezčí počasí...

Bera: škoda s tou tělocvičnou ale zase to jídlo to je lepší úspěch než kdyby tělocvična vyhovovala🙂
a u doktora držim palce

Já včera po malých přestávkách uklízela celý den,ale nějak to není vidět...a u konce to taky není. Kluci dnes přijedou nějak kolem 14-15h tak už se moc těším. Ale ještě musím nakoupit,uvařit a sebe trochu zkulturnit aby se mě nelekli 🙂 Jsem šla spát v 1 a do 4 jsem ne a ne zabrat... ☹ a to jsem si myslelal jak se vyspim 🙂

fajn
28. feb 2010

teda vy fakt píšete slohovky.
-bera tak choď krmit do tělocvičny ,když jim tam chutná 😀 . No jinak nachystany fakt bylo rychle ale já fakt nemám ani hadřík zbalenej. A to ještě včera Andrea přijela z lyžáku takže hader a hader. Večer začala že ju bolí v krku a v osum večer už měla 38,takže jestli to chytne ai malej skřet tak jedem tak akorát do ....

Simicak tak to se můžeš za náma stavit když budeš v _Ostravě 😀

Matka tak to je super že už se Lilinka dostává do starých kolejí,počkej ještě nabera i nějaky deko navíc jak se rozjí.

Pavcik tak ty místo toho aby jsi odpočívala tak lítáš jak utrženej hadr 🙂

pavcik
28. feb 2010

no já ani nevim co bych dělala při odpočívání...jak se vlastně odpočívá? Co to je?? 😀 já si odpočinu tím pocitem,že vyházim hromadu tašek zbytečností,prošlejch věcí který jsem našla někde vzadu ve spíži,který jsem zabarikádovala čerstvýma věcma,vyžehlila jsem atd. Akorát okna jsem nestihla umýt. Ale na to je snad ještě čas. Ale jak jsem včera prala asi 6 praček,tak žehlení je na novo a snad ještě víc než v pátek 😠

Tak třikrát do týdne bycyh potřebavala mít doma svůj klon aby tu mohl řádit 😀

petrach
28. feb 2010

matka super že je Julince líp,hlavne at se už uzdraví a začne jíst 😉
bera tak třebas přes leto na hřišti bude víc chutnat..
fajn tešíš se? a kde jsou ty Jánky? a doufám že to nechytíte od Andreijky 😒

simi u vas je ta uroven peče nekde uplne jinde..myslím co se tyče leku,očkovaní,proste všeho..a potřebovala bych aspon na hodku k vám na nákupy,to by jsme ušetřili penez 😉 😒 co říkala známá,tak jsou ceny uplne nekde jinde než tady..to me štve,tady žasdný vyber a ceny desné,hlavne na decka,už se desím,kolik nás bude stat oblečení ted na jaro

bera28
28. feb 2010

Pavcik, to nespaní bylo asi úplňkem. Já jsem byla dneska už v půl sedmý na nohou. Jsem vždycky při úplňku totálně mimo. Ale teda že jsi se do toho úklidu pustila s vervou 🙂 Už se na kluky těšíš, co? Jen aby to doma poznali 🙂
Fajn, tak snad to Didka nechytí. Už jen 3 dny a jedeteeee. Ti fakt závidím 😉

Před chvílí jsem se vrátila s Anetkou z gastra, popsala jsem tam ty její reakce na jogurty, ale s tím, že pokud sní knedlík nebo sušenku s mlíkem, tak je v pohodě. Tak mi říkal, že evidentně nesnese tepelně nezpracované mléko, ale zpracované ano. Takže jogurty dostávat nebude, ale knedlíky ano 😀 Rovnou jí i zvážil, tak v punčocháčích a tričku měla 10,5 kg 😝 A taky jí mám prý dávat i nezdravé věci (teda ne zrovna bůček), to jim bude chutnat a na tom by se mohla rozjíst 🙂 A prý stačí, když zvládne jíst 3x denně. Že teď už je v takovém věku, kdy je třeba, aby spíš jedla s chutí, než z donucení. Jo a prý pomáhá, když je dítě schopné vcucnout špagetu. Což teda u nás nehrozí. Ty je oba koušou jak diví, jen aby ji náhodu nevcucli 😀

bera28
28. feb 2010

Jo a ještě mi říkal, že pokud jsou tak hubení teď, tak mají výborný základ pro to, že nebudou v budoucnu trpět obezitou, protože nemají vytvořeny tukové buňky.

fajn
28. feb 2010

bera tak to jim závidím ☹ já jsem byla tlustá od mala. Já dávám taky nezdravy jídla jako guláš nejvíc chutná fazolovej a segeťák 😀

bera28
28. feb 2010

Fajn, já zas byla od mala vychrtlo, asi to mají po mě. Ztloustla jsem až poslední rok, to mám tak okolo 55-57kg. Ale teď fakt cítím, že pokud nebudu nějak pohybově aktivní, tak ty kila polezou nahoru. S tím gulášem je to stejný i u nás. Jak jsem tu měla týden mámu, tak jsme všichni jedli vepřový guláš s knedlíkem a jak jim chutnal 🙂

flamenga
28. feb 2010

ahojte... môžem sa niečo opýtať? Mali ste nejaké problémy, že ste porodili tak predčasne? Myslím, či tomu niečo predchádzalo alebo bolo všetko ukážkové a aj tak sa niečo pokazilo a bábätko sa pýtalo tak skoro na svet.... 😖 Ja som totiž len včera začala 25tt... cca od 18tt pociťujem počas dňa tvrdnutie brucha. Tento posledný týždeň je to však dosť intenzívne... mám pocit, že je tvrdé celý deň aj noc 😖 a mávam občas silné "menštruačné" bolesti... napr. dnes v noci som takmer nespala.... v piatok som bola v poradni, kŕčok je vraj ok, uzatvorený, predpísala mi magnezium lactici 4x1 a ak sa to do týždňa nezlepší, tak hospitalizácia.... zatiaľ nepociťujem nejaký účinok magnézia 😢

bera28
28. feb 2010

Flamenga, já jsem měla ukázkové těhu do 19 tt a pak behem chvíle šup záchrankou do nemocnice, kde jsem na kapačkách s magneziem a gynipralem vydržela do 26+0. Hrozně záleží, co ten předčasný porod vyvolalo - u mě to byl fakt, že jsem čekala dvojčata. U někoho je to třeba infekce, dráždivá děloha, a u někdy se problém nezjistí vůbec. Být tebou, tak bych pro klid duše zajela na pohotovost, přinejhorším si tě nechají na pár dnů v nemocnici na pozorování a na kapačkách.

bera28
28. feb 2010

A taky mi doktor dneska říkal, že tihle mrňaví extrémisti mají fakt čas až do 6let všechno dohnat.
Ze mně to dneska leze jak z chlupatý deky, ale to je fakt tím úplňkem 🙂

fajn
28. feb 2010

bera ale i tak děkujem za informace 😀 já si taky myslím že je blbost aby to ty děcka srovnaly do dvou let 😲

maatkka
28. feb 2010

no bera ale kooopec zaujimavych informacii si nam podala 😀 😉
flamenga ono to moze byt aj tak aj tak - niekedy je tehu problemove uz od zaciatku a skonci sa predcasne niekedy (ako u nas) este par hodin pred predcasnym porodom nevies ze je nieco zle a moze byt tehu samy problem od zaciatku a porod je na termin...
ja by som ti chcela poradit ohladom tej pripadnej hospitalizacie... viem ze teraz ti to moze prist tazke ist lezat na neviem ako dlho do nemocnice ale ver mi ze to nie je nic oproti tomu ak sa babo narodi skoro... alebo si zober priklad z "nasich tehuliek" a lez lez lez odpocivaj odpocivaj odpocivaj 😉 a este ako som pred chvilou dala zapravdu pavcik - uzivaj si tehu mysli pozitivne ale nic nepodcenuj!!! drzim palce a verim ze do tejto temy nebudes patrit... 😉

andulka4
28. feb 2010

flamenga.....tak přesně takto jsem já předčasně porodila-bolesti jako při ms, zničeho nic a za pár hodin už mě rychlá převážela do jiné porodnice ☹ být tebou z postele nevytáhnu paty

já mám momentálně těhu bez bolestí, bez nálezu, bez tvrdnutí a i tak odpočívám 90%dne.....nestojí to potom za to

raději budu teďka pár týdnů ležet než abych pak rok cvičila a jezdila s miminkem po doktorech

petrach
28. feb 2010

bera jak to že jste byli dnes? jsou tam i v nedeli? no a 10,5 kg není zas tak málo 😉 bud za ne ráda..a konečne si muže Anetka dát neco pořadného k jídlu,ne jen ty zdravé a ne moc dobré veci..jogurty davate sojové?

my jsme dnes prvne meli rybu se zeleninou a ryží ,jedl nepomixované,i tu ryži,mám fakt radost 🙂 akorat zmenšuje porce u obeda,se v tom ryjem třebas 20 minut 😝 a sní daleko mín

flamenga já mela akorat to tvrdnutí..ale porod byl kvuli infekci,bolel me hrozne tak 14 dní před hospitalizací celí spodek,hrozne mi vyrostlo břicho-mela jsem infekci delohy a moc plodovky

já radím jediné,radši jezdit zbytečne k dr,než neco zanedbat..nemusí to tvrdnutí nic znamenat,ale klidne i muže..
jak píšou holky radši si poležet v nemocnici sama v klidu,než tam jezdit za miminkem..je to fakt hrozny životní zažitek a nervy..klidne sjed i na porodku,at te skouknou..drž se-doufám že k nám patřit nebudeš 😉

bera28
28. feb 2010

Peti, on pan primář má v neděli ambulanci v jedné nemocnici, kterou máme 5 minut od domu. Jinak má v pracovní dny ambulanci na Karlově a to je v centru a ještě k tomu je tam vždycky spousta lidí a šíleně dlouhé objednací doby. No a o té nedělní ambulanci nikdo moc neví, je to spíš tak, že se s ním domluvíš, jestli můžeš za ním chodit v neděli 😉

pavcik
28. feb 2010

fuj,holky,vy jste toho napsaly...nestíhám dočítat. Ještě tu dolítávám,ale už jsem zpomalila tempo. Kluky tu tak do hoďky mám 🙂
stihla jsem i nákup,uvařila jsem brokolicovou políbku a udělala ze sebe člověka 🙂
Já se na ně tak těšim že snad vylítnu z okna až budou parkovat 🙂 Matýska jsem si nechala dát k telefonu a nevim jestli mě poznal ale bylo slyšet jak se směje,prdelka moje.

Holky taky vám tak blbne televize??? Mě se prostě sama vypne a sama zapne. A to klidně i během 5 minut 3krát. Zjistili jsme že je to settoboxem,ale fakt mě to s..e. Občas to neudělá týden,a třeba dneska jsem během jedný hodiny napočítala 23krát vynutí a zapnutí a občas se to ani nenahodí samo a musim tomu násilně 😅 pomáhat 😠

pavcik
28. feb 2010

pro zasmání....po několika měsících a možná i letech jsem na sebe napatlala i make up a dala si záležet na líčení 😀 ...na tom není nic pro zasmání...ale....normálně v našem bytě 3+1 jsem nenašla zrcátko...v galerce v koupelně to světlo zkresluje,to je naprd,tak abych zkontrolovala odstín tak jsem si vzala žehličku a šla před okno a koukám do žehličky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 se ohlídnu a kouká na mě nějakej chlap z jinýho baráku...tak jsem hned dělala že z tý žehličky něco nehtem seškrabuju 😀 😀 😀 😀 😀 😀
musim jít do drogerie si koupit mini zrcátko jinak na mě někdo zavolá chocholouška 😀 😀

bera28
28. feb 2010

Pavcik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hele a nemáte doma nějaký duchy?? Že ta televize tak vypíná. A od koho máte kabel? My od Centria a taky nám to dělalo hodně okolo Vánoc, ale zas ne tak hooooodně jako u vás 🙂 Teď už je klid, akorát se občas stane, že se obraz jakoby zastaví a rozsype a pak zase naskočí.

mispuli
28. feb 2010

ahoj holky,my máme za sebou náročný víkend,včera jsme dělali s partou zabijačku a já se tak nechutně přežrala,že jsem ještě ráno nemohla nic sníst,ale už je to dobrý

byli tady naši,tak si užili dětiček a naopak 😀 😀 ,honzík brečel,že odjíždí,tak jel statkou odvézt babi s dědou na nádraží do písku,protože jinak by nám to tady srovnal se zemí a probudil by mišáka,ta se chudinka v jednu v noci probudila a plakala,protože včera nekadila,tak ji bolelelo bříško,pak usnula u mě a pak jsem ji přenesla k honzíkovi do postele,protože ten si mezitím šel hajnout k babi s dědou,a tam spala až do rána 😉 😉

bera to je dobrý,že máte ambulanci i takhle,že tam nemusíš trávit hodiiny a doktor je správnej,dávat i nezdravý jídlo 🙂 ,naše míša a vlastně i honzík tak začali taky jíst,kolem 2 let bylo nejoblíbenější honzisovo jídlo párek a bramkaše,ted bych každej tejden mohla dělat šuku a fleky 🙂 🙂

pavci televize se nám taky občas vypíná,ale ta stará,co máme v ložnici a koukaj na ni děti,protože tam vypadává scart jo a malý zrcátko se u nás našlo jedno,to děti rozbily a jiný není,jo a míša má nový druh zábavy,přestala mi máchat prádlo v záchodě,ale zjistila,že si může vylézt na skřínky,co máme pod umyvadlama,jak trochu přečuhujou,tam se uvelebí a poští vodu,střídá kouhoutky u obou umyvadel

flamenga já u honzíka byla ukázkový těhotenství do 20.tt,pak jsem začala trochu krvácet,byla to jen ruplá žilka,no a v 28.tt najednou těžká preeklampsie,s míšou jsem byla v po´hodě ještě 2 dny před porodem,takže jsem to doklepala do 33.tt. a ze dne na den preeklampsie,takže asi tak

jdu stáhnout fotky na rajče,abyste viděly cowboye a motýlka a pak ten krásnej tučnákovej dort 😉 😉

marcel už balíš i hadříky? Jak je to od vás daleko do Klimkovic?

k váze já byla taky střízlík,v 1.třídě jsem měla s bídou 18 kilo,taky jsem neměla žádný tukový bunky a to až do porodů,po míše se mi váha vyšplhala na 10 kg+ a nemůžu se toho zbavit ☹ ☹

pavcik
28. feb 2010

mispuli: máchat prádlo v záchodě...taky dobrý 😀 😀 😀

fajn
28. feb 2010

mispuli jo dožehlila jsem teď asi 6 košů prádla a Didině narovnala věci do kufru ale nemohla jsem ho zapmnout. andrea na něj musela sednout a pak už to bylo super. Didina asistuje a chtěla si vzít do kufru ovečky ale já jsem to zakázala. Andrea ji dala batoh,ale ona ji říká ...já jsem chtěla něco tvrdyho 😀 ...no já bych taky chtěla ,ale jak to udělat 😉
do klimkovic je to od nás asi 100km
holky už chytám nerva že něco zapomenu ,no hlavně abych měla ty léky pro Didinu a ostatní už se nějak pořeší

-pavcik no zrcátko je u nás taky problém ,Didina se chodí dívat do dvířek od trouby 🙂 😀 😅

petrach
28. feb 2010

pavcik 😀 😀 😀 😀
mispuli teším se na ty fotky..teda zabíjasčku bych si taky dala říct..teplé škvarky 🙂 😝 mnáááám..

no o váze radši nepíšu,jsem se dnes odhodlala stoupnout na váhu 🙄 😕 😝 bude dieta,jinak nemužu v léte mezi lidi,fakt hruza 😠 ☹ ☹

maatkka
28. feb 2010

baby a ozaj my mame dneska 1,5 rokaaaaaaa 😵 neuveritelne 😀

janicka.slunicko
28. feb 2010

Holky dneska manžel byl se kouknout na prcky, tak Val ma problemi s díchaním a musejí dat tranfuzy na červený krvinky že jich ma malo. Ryša tomu zítra budou dělat ultrazvuk a pak se rozhodna zda ho budou operovat s tou spojkou na tom srdičku.
Ja mam ten stelizator do mikrovlnky,ale nevejde se mi do ní,tak musíme přivest mikrovlnku z chaty,ta je větší.Ale ješte se tam nedostaneme autem,je tam ješte na ceste sníh,ta cesta je ve stínu a taje to pomalu.Tak snad přiští tyden už to pujde.
Ja také dostavám v nemocnici ty sterilizované lahve do kterých to odstříkané mléko z odstříkavačky pak leju. Dostala jsem tam i papír kde je napsano že pokud se přileva mléko čerstvě odstříkané k chlazenému je třeba před slitím čerstvé mléko zchladit při pokojové teplotě po dobu 30 minut. a odsavačku vyvařovat jednou denně.
ja pokaždé po odstříkaní jí pořadně umiji a přeliji horkou vodou a jednou za den jí vyvařím.tak pravě jak ji vyvařím tak je tam ten vodní kamen tak sem se chtela zeptat jestli to nevadí. tak jí teda dam do te nadoby do mikrovlnky na sterizaci a přikriji. nebo to dělam blbě. to jsem se chtela zeptat,se ptam jako blbec,ale nemam se koho zeptat.

nickaveru
28. feb 2010

Ahojte holky, to je tak hezke, jak pisete o tech svych detickach, uplne se mi chce brecet, kdyz si predstavim, ze tohle vsechno budu moct i ja zazivat. Stale se moc o Nikolku bojim, ale priznam se, ze uz vic zacinam verit, ze to zvladne, i kdyz se to ani neodvazuji nahlas vyslovit. Dneska mela beruska dychani snizeno uz temer na minimum, predpokladam, ze pokud se nic mimoradneho zase nestane, tak by ji mohli tento tyden odpojit. Mlicko zatim toleruje, trosicku ji zvysili i davku, akorat to brisko je porad trosku nafouknute.
Jeste jsem se chtela zeptat, jestli vase miminka taky dostavala kortikoidy na dozravani plic. Kdyz ctu o vedlejsich ucincich, je to desive. Nikolce po nich trochu natekl oblicejicek, ale predpokladam, ze se to za chvili samo upravi.

merj
28. feb 2010

Ahojte,
tak my se rozhodli, ze uz bude jaro a dnesi strihani maleho jsme vzali strojkem na 2 cm. A i maly nejak ozil beha z jedne mistnosti do druhe a je k neutahani, coz je na druhou stranu super, jen my se za nim nabehame take, protoze nic neni tak vysoke, aby se tam nedalo vylezt.

Janicka.slunicko, ja ze zacatku take vyvarovala a i u nas z vody byl vodni kamen. A kldne se ptej, kazda z nas obcas potrebuje nejakou radu.

Nickaveru, nas maly inhaloval 1/2 roku po propusteni kortikoidy. A pokud ctes o kortikoidech, tak se zamer na kortikoidy na podporu plic. Nez je malemu nasadily, tak jsme se ptali nekolika lekaru a vsichni nas ujistili, ze plicni kortikoidy maji nejmene vedlejsich ucinku. Ten otekly oblicejik ma Nikolka po kortikoidech? Obcas se u tehle prcku stava, ze se zavodnuji, coz se za par dni samo vyresi, aspon u vsech prcku, co s nami byli v porodnici to tak bylo, ale pak prave maji treba otekly oblicej.

Holky, moc drzim palce at se vasi malicti brzy dostanou z potizi a vy muzete zacit klokankovat.

pavcik
28. feb 2010

Tak už jsem spokojená. Chlapáky mám doma,tak jsem klidnější. Já tak nerada když sami jezdí autem...nejradši bych celý auto polepila samolepkami dítě v autě 😀 Matýsek je z návštěvy trochu rozmazlený,pořád kvílí,i teda když ho někdo chová. Ted už jsem ho vykoupala a napapanej usíná.

Chci se zeptat:
1. uvědomila jsem si že se bude měnit za měsíc čas....jak se to dělá???? postupně se dítěti šoupe režim nebo to zůstává a tím pádem ted by dítě třeba spát chodilo o hodinu později,tedy když chodíme spát v půl osmý a čas se šoupne zpět????

2. Kam mám jí s Matějem,když mu na obou palcích na nohách zarůstá nehet a měl tam hnísek,který jsem mu odstranila a namazala mastičkou???

3.a taky je pěkně osypanej, okolo pusinky,ale to si myslím,že to má jak slintá a do toho dudlík.
Ale má i osipaný očíčka,horní víčko...ne škrábanec ale takový mini krupičky...no každopádně zítra raděj zajdu k mudr...jakmile mu zmizeli potničky,tak zase něco novýho. Kuba řiká že může být alergický,ale to si nemyslím,protože ho furt mažu tím stejným,občas to prohodím,a koupu ho taky ve stejným a od narození to bral dobře 😖

merj
28. feb 2010

Pavcik, u nas ty nehty take zarustaly, my chodily Na Bulovku na detskou chirurgii, kde je primo nehtova poradna. Doporuceni nam dala obvodacka. Na chirurgii jsme dostali framykoin a ukazali, jak masirovat nehtove luzko, aby se vse upravilo.