Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
14. mar 2010

ARGI já to mám v pokojíčku taqky a D na to neleze....má na tom hračky
PETI určitě necvičte

tinuskaha
14. mar 2010

Ahojte dievcata,
tak uz aj Alex je chory ☹ ma sile len nadchu ale je mrzuty.A to sme mali ist zajtra ockovat.Stale pred ockovanim dostane nadchu ako naschval 😠 .vcera sme boli 1x plavat.Moc sa mu to pacilo aj napriek tomu ze mu ruky zviazali do plienky.Bol len v takej velkej vani asi 30min.Zaplatila som 11,50€ 😨 zdalo sa mi to moc momentalne sme na tom financne zle a este ked do toho pride hypoteka tak ja neviem ☹ Svokra vravela ze mu to zaplati ale skutek utek.Keby mu nieco prispela tak by sa asi svet zrutil Ona len pytat peniaze vie a vyuzivat.A moj manza sa da.Az tak dobrosrdecna to teda ja nie som.Este aj ked sme boli s Alexom v porodnici tak mi doniesla blocek ze co vsetko kupila a ze to mame zaplatit.Moja mama tiez toho nakupila aj krstiny malemu zaplatila a nechcela ani korunu.
Dievcata poradte co mam robit.Mam chodit na to plavanie alebo castejsie na rhb.cesta do KE na rhb ma stoji 10€.Lenze na rhb chodit musim aj plavanie by som rada ale 277€mesacne je malo.Cvicit chodime kazdy tyzden,este ked mi stiahnu z uctu poistku a stavebne tak som v riti.a to treba este plienky jest.Manza platti byt net kablovku a precestuje 100€ja uz nevladzem.ako dalej.Prepacte ze som sa postazovala ja zvyknem dust vsetko v sebe.

Prajem peknu nedelu a marodom nech sa skoro uzdravia a tehulkam este vydrzat 2v1 😉
Majte sa krasne

petrach
14. mar 2010

tinus težko radit,tak to ted odlož,stejne je ješte zima a říkej si že by neco mohl chytnout a nech to uležet,třebas se to nejak vyřeší.. na rhb jezdit musíš,s tím nehneš 😒

ta tvá tchyne to je taky poklad ti řeknu,řekni manžovi at se jí natvrdo zeptá,když to slíbila a at jí řekne,at příšte nic neslibuje,když to nemíní splnit..
na mateřské je to skoro všude stejné,za to se nestyd..človek chce detem dopřát,ale bohužel to pokaždé nejde..já chtela s malím chodit cvičit,ale taky jsem to odložila 😝

bera28
14. mar 2010

Simi, já jsem si kupovala mořskou sůl v solné jeskyni, je to speciální sůl vhodná i na inhalaci, ale určitě ji seženeš i jinde. Myslím v nějakých obchodech typu zdravý životní styl. Nasype se do horké vody a nad to se dá hlava přikrytá ručníkem. A tak se to chvíli vdechuje. Krásně uvolní rýmu a hezky se odkašlává.

Peti, jak už psaly holky, necvič. Až bude úplně fit, tak zase ano, ale teď radši ne.

Argousku, ono je to asi podle povahy dítěte. Svišťové lezou i na věci, na které se normálně neleze, a ani by tě nenapadlo tam lézt 🙂 Takže jestli je Adámek horolezec, tak na to poleze a jestli nehorolezí, tak můžeš být v klidu. U nás je teď velká hitovka zakousnout se do kuchyňské desky, přitáhnout se rukama a čučet na linku. A takhle tam visí oba vedle sebe 🙂

Tinus, a kde jinde by ses měla vykecat, než u nás 😉 Tady jsme většinou všechyn na stejné lodi. S těma penězma mi povídej 😒 RHB je důležitá, to bez debat a plavání je takový "doplněk". Pokud máte velkou vanu, tak bys mohla Alexíka "máchat" zatím doma. A až bude líp, tak se přidá plavání. Třeba až nebudete chodit na RHB tak často 😉 S tchýní ti neporadím, já žádnou nemám.

Maatkka, na zítra Lilince mooooooc držíme všichni tři palce, ať je EEG ukázkové!!!

Holky, najste tady některá fanynka Formule1?? Já to hrozně baštím, ale nemám si s kým rozebrat závody 😠

vladimuraz
14. mar 2010

Bera, já taky koukám 😉 Komu fandíš? Manžel už asi 12 let pořád jednomu a já si nějak nemůžu vybrat. Vždycky fandím nějakýmu šílenýmu outsiderovi 😝, letos jsem si vybrala toho Rusa, páč babička byla odsud 🙂. Ale jinak dneska celkem nuda...

Ahoj holky, zdravím všechny po delší době. Já abych se nenudila, tak jsem měla nejdřív starosti s mamkou, měla úraz, a teď pro změnu jsem já chytla zánět močáku (poprvé v životě a zrovna teď...), tak se kurýruju. Já z těch nemocí prostě nevyjdu, na zánět průdušek jsem ATB nechtěla a teď je mám stejně. A to na sebe dávám tak pozor 😠
Musím si Vás dočíst, nějak nejsem v obraze. Akorát jsem zkoukla fotky - Mispuli, slintám jak Pavlovovi psi, zítra vyšlu manžela do cukrárny, už jsem tenhle jahodový dortík dlouho neměla. Míša byla úžasná, jak měla plnou pusinku těch jahod 🙂
Denisee, pokojíček máte nádhernej, moc se Ti povedl. Vojtíka klidně do velké postýlky zkus, Klárka v jeho věku už v ní v pohodě spala, spadla jen jednou.

Tinus,jak říkají holky, s penězi je to skoro všude stejné, buď v klidu. To plavání je opravdu drahé, nenašla bys levnější alternativu? U nás smějí děti od roku i do dětského bazénu, ta voda tam asi není tak teplá, ale synovec (1rok) je tam naprosto nadšený, Klárka by asi zmrzla 😝 Tchýně je divná, ale to občas tchýně bývají, moje taky 🙂 , ta zas dává dárky všem kolem, ale Kláře ne, protože je ještě malá... Takže na Vánoce už druhý rok všichni dostali, jen Klárka si neměla co rozbalit.... Bylo nás tam celkem 15, takže rozbalovala všem kolem a pak jsem jí vyndala dáreček, co jsem jí přinesla z domova, aby jí to nebylo líto.

Peti, já bych necvičila, Šimonkovi nic neuteče. Já se cítím úplně provinile, když vždycky čtu, jak to nexcvičení řešíš, protože já to strašně flákala od té doby, co se Klára postavila, tzn. od 10. měsíců. Pořád jsem si říkala, že když stojí, tak chodit začne, no začala, ale mohla jsem třeba předejít těm problémům s páteří. Nebo taky ne, prý je skolióza dědičná, já jí mám... Šimonek žádné problémy nemá, ne? Určitě se nic nestane, když bude mít pauzičku.

Všem marůdkům přejeme brzské uzdravení, ty nemoci jsou otravné 😖

vladimuraz
14. mar 2010

Jo, dočetla jsem Vaše historky se sourozenci a hóóódně jsem se nasmála, u Simičáka v rodině musela být fakt legrace a příhoda s akvárkem taky dobrá 😀 😀 😀 Já mám mladšího bráchu, kterýho jsem hrozně týrala, on si teda moc legrace neužil, já docela jo 😝

argousek
14. mar 2010

maatka tak to už je zítra?? To to letí . Také držíme palečky ať vám to dobře dopadne a posíláme moooc pozitivní energie 😉

jojo Adámek je právě horolezec, ten má nápady, to člověk valí bulvy. Nejhorší je, že ostatní by někam vylezli a dobrý, ale u něj člověk pořád trne, že někde sletí, protože je takovej neohrabanej 😅

janicka.slunicko
14. mar 2010

Ahojik holky tak se sluničkum daří lepe, to je super. Važí 930g. a papaji 12ml. to jsou jedlici. Manžel je zase vyděl po tydnu a že nějak vyrostly, no mě se to moc nezda,když je vydím pořad..

Sou mořskou solí to mam také vyzkousené, je to super..

vladimuraz
14. mar 2010

Janicka, to víš že jo, každý den je znát pro toho, kdo je nevidí pořád. To je skvělé, že se malým daří dobře, snad jsou z nejhoršího venku!!!

Argoušku, to je jak u nás, Klárka je taky neohrabaná, ale rozhodně jí to v ničem nebrání 😀

Maatkka, i my na Vás myslíme!!!!

mispuli
14. mar 2010

jani to je super,náhodou jsou to jedlíci 🙂 🙂

maatka budeme na vás myslet a neboj,určitě to dopadne dobře a budou jen pozitivní zprávy 😉

vladi vid,že tady maj nejlepší zákusky v táboře a ne jako v Intersparu,je mi líto,že se pořád plácáte v nějakejch nemocech a nemůžeš si pořádně užívat těhotenství

Míša je taky neskutečnej horolezec,ale toho už jste si asi všimly 😉 a tady máte další důkaz,je to z budějovickýho srazíku,vlezla si do krabice,z okraje na jídelní židličku 😝 😅 https://beta.modrykonik.cz/fotoblog/mispuli/alb...

maatkka
14. mar 2010

jeeeeeeej baby vy ste zlate ze na nas myslite 😵 veeelmi vam dakujem...
dnes musime Lilu udrzat hore aspon do 23.-tej a zobudit rano o tretej a udrzat hore az kym tam nedojdeme - do siedmej - aby tam zaspinkala... to bude asi dooost zlozite 😒

peti to je mi luto ze ste chorucki - ja suhlasim s vacsinou - necvicte... chudiatko ma toho dost a ako si pisala ze to cvicenie uz aj horsie znasa....

tinuska moooja ☹ tak ja sa necudujem ze ti meskala ms - to bolo urcite z toho stresu - je toho teraz na teba fakt dost ☹ paci sa mi ten napad s "plavanim" doma vo vani... a na svokru nemam slov 😠 nenechavajte sa zneuzivat!!! co by vam mala ona teraz pomahat - aspon kym si na materskej - tak ona vyzaduje vasu pomoc??? 😠 s tym platenim za darceky ktore ona kupi to je fakt na hlavu!!! to som teda este nepocula 😕

bera ja som tiez fanynka F1 sice uz nie taka ako za slobodna a bezdetna 🙂 to som bola maniak - som si vystrihovala a lepila do zosita clanky pisala svoje poznamky robila tabulky a tak 😀 a ked sme boli na dovolenke a nebola tam telka vbehla som tam do nejakeho baru kde mali TV a ukecala casnika aby mi pustil formulu 😀 ked bola v nejakom "inom casovom pasme" nastavovala som si budik - nemohla som vynechat ani jednu VC 😀

vladi to je mi moooc luto ze musis brat ATB a ze mas starosti... zapal moc. je ale v tehotenstve casty... aj moja segra a kamaratka ho mali...

denisee izbicka ja pekna a ta vasa velka postel ma super zabranu do takej by som uz mozno aj ja skusila dat Lili - len u nas by bol asi problem s tym ze ona by tam lezkat neostala a urcite by odtial utekala...

janicka to je paraaaaaaaada - ako pise vladimuraz urcite ste z najhorsieho vonku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

my sme dneska boli tu vedla v cukrarni - kazdu nedelu tam hraju babkove divadlo 🙂 velka skoda ze sa mi vybil telefon lebo tie fotky by stali za to 😵 Lilinka celu tu dobu (asi tak 3/4 hod.) vydrzala sustredene pozerat... smiala sa akoby tomu normalne rozumela a ked spievali tancovala 🙂 a ked ostatne deticky tlieskali a kyvali tak aj ona 🙂 bolo to pre mna az dojimave 😵 😀 😀 buducu nedelu urcite pofotim 🙂

andulka4
14. mar 2010

holky tak David vyleze úplně bez problémů na kuchyňskou linku,vyleze si sám do jídelní židličky i když tam má ten přidělaný stojan-prostě si přisune židli a je to 😝 .......

na ten nábytek z ikei ale neleze-má tam hračky 😀

bera28
14. mar 2010

Juuuu holky, to jsem ráda, že taky sledujete F1 😵 😵 Moje srdeční záležitost byla vždycky M. Schumacher a Ferrari, to byla nejlepší kombinace. No a teď to mám teda rozdělené na Ferrari (ale nemusím Alonsa 😠 ) a Michaela. Takže dneska se mi závod líbil 😎 A záviděla jsem ji těch 35 stupňů. I když na druhou stranu oni ti chudáci museli mít teplotu asi tak 100 stupňů 😝

Vladi, tak doufám, že si ty nemoce vybereš teď a pak budete všichni už jen zdravoučký jak řepy. Močák je hnus 😒

Jo a Kubajz je taky takový neohrabanec, takže ten se opičí po Anetce, ale většinou skončí s boulí.

Jani, ty jooo, oni už budou mít kilčo. No paráda!!!! Jen tak dál. A jak to s nimi vypadá jinaK?? Co dýchání a hlavička??

Mispuli, že bychom z těch našich dětí setavily horolezeckou výpravu??

Maatkka, tak to příště určitě vyfoť!! Jo a já jsem jako bezdětná taky sledovala každou VC a doslova to žrala. Dnes jsem se modlila, aby svišťové o obědě usnuli a já to mohla v klidu sledovat. A dopol jsem Kubu naučila říkat Bahrajn. Anetka to odmítala 😖

petrach
15. mar 2010

vladi teda vy máte smulu s tema nemocema,to už není možný..snas s tím jarem se toho konečne zbavíte..a co mimísek,už ho cítíš?
jani to jsou krásné zpravičky 🙂 jsou to šikulky a už čekám na zpravu o prvním kilečku,to je taková krásná 1 meta 🙂 takže určite nám to musíš nahlasit..

matka budem držet vše co máme a určite budou super zpravy.. 🙂

jinak vladi máme 13 mesíce a nestoupá na nohy vubec..vy jste byli pekní rychlíci..já tak vojtím poctive,žer jsme fakt pomalí,mám hruzu že by to bylo ješte horší ☹
jo a včera super blbec den 😝 jsme se pekne s mm pohádali 😠 já jen zírám když čtu,jak vám ti chlapi pomáhají a když štu matku,tak tiše zavydím..chlap mel včera blbej den v praci a hned to šlo poznat i doma..a me už to fakt nabaví..takže bude tichá domácnost,tentokrát neustoupím,třebas mu to docvakne,pokažde delá,že se nic nestalo ☹ 😠

mispuli
15. mar 2010

Míšo je pravda,že Anetka s Míšou by si Kubajze asi pěkně vycvičily,možná by jim dělal šerpu při horolezeckých výstupech 😀 😀

Peto jen tak na něj,doufám,že jsi pevnější než já a vydržíš,taky si vždycky říkám,že nastolím tichou domácnost,ale po půl dni většinou povolím 😖 😖

na F1 koukám jen když tam nic jinýho není,mě ty individuální sporty až tolik neberou,ale nepohrdnu a Schumimu jsem nefandila nikdy,toho rusa mi včera bylo líto,nejel spatně,mě se líbí akorát start výměny v boxech 😀,radši jsem koukala na biatlon,ten se mi líbí moc

tak jsem se na plakátcích dočetla,že 31.3. je tady zápis do tý školky,kam chci Míšu a Honzíka,tak musím zjistit ještě podrobnosti,jako jestli už před tím musím odevzdat přihlášku nebo tak,jinak schůzka s mým ředitelem se blíží,máme to ve středu,když si na to vzpomenu,tak mám pocit,jako když jdu na první pohovor kvůli práci,mám z toho smíšené pocity 😕 😨

pavcik
15. mar 2010

Dobré povíkendové ráno holky 🙂
Jak se všichni máte? Co je u vás nového?
My o víkendu byli na chalupě a tam tak sněžilo že už toho mám pokrk. Já chci jaro 😉
Jinak se ze mě stala teta. Bráchovi se dnes v noci narodil Lukášek,měl necelý 4 kila a 50 cm. Tak mám radost ale i jsem si pořádně pořvala za mámu,že se s náma nemůže radovat. Ta by tu tak skákala radostí....ale řikám si,jak krásně svítí sluníčko,tak asi to vidí z nebíčka a raduje se zezhora

petrach
15. mar 2010

pavcik to moooc gratuluju tetko 🙂 má krásné míry,to je aspon pořádné miminko 😀
přeju mu hrozne moc zdravíčka a štestíčka 🙂
a myslím že maminka to určite vydí,že nad Váma všema drží ochrannou ruku,podívej jak se Matyskovi daří šikulkovi..babička ho ohlídá..ale veřím že to musí moc bolet,já maminku mám a neumím si představit,si s ní nemoct povykládat a moct jí zavolat..doufám že se nezlobíš,že to píšu..jen že vím že to máš moc moc težké..jsi silná holka..

holky my dojeli od dr..jsem šupla malého i na vahu a říkám sestřičce,at se nelekne,že není už tyden a předtím dal za 2 mesíce 20 dkg,tak že ted určite zhubnul..před mesícem mel 7800g.a víte jak se chlámala,když ho tam dala???????8300g.. 😀 😕 za mesíc 500 gramu.jáfakt byla v šoku a teda i dr,pry ted v tomhle veku to není obvyklé 😀 a přibíra ve skocích 😕
jinak máme pokud se nesníží teploty přijít ve středu z močí,ale vypadá to spíš na pořadné nachlazení + zuby

pavcik
15. mar 2010

petrach: jasně že se nezlobim 🙂 chápu to 🙂

tinuskaha
15. mar 2010

peti aj ja chcem zazit nieco podobne ked ho dam v stredu v poradni na vahu 😀 dufam ze aspon nieco pribral zda sa mi tazsi a aj celkom slusne papa.tak dufam ze aspon tych 7kg uz ma(aj ked ja tomu neverim)stale si myslim ze ma viac,povazim a hned som smutna naposledy to bolo len 60dkg za 8dni ☹ ale vravela som dr,ze furt lepsie ako by mal schudnut 😉

petrach
15. mar 2010

tinus tak pak písni..u nas to je ted tak pokaždé..hodí pul kila a pak sdlouho nic a stojí na váze..ted teda nejedl a vydíš 😀

vladimuraz
15. mar 2010

Peti, super přírůstek na váze 😉 Hlavně ať jste brzy zdraví. S tím, že Šimonek ještě nestojí, si nedělje hlavu, Klárka sice stála brzy, ale pak 5 měsíců nic neudělala... takže Šimonek se může postavit a za týden obcházet nábytek, má ještě spoustu času... Já bych ho nechala v klidu třeba 14 dní, tady místní rehábka razí teorii o přecvičenosti, zkus ho nechat bez cvičení, uvidíš, co bude. V tomhle věku mu 14 dní bez cvíča už neublíží 😉
Mimi už cítím a je to horší, pořád se pozoruju 🙂 Na jaro to u nás fakt nevypadá, v noci hrozně pršelo, pak to zmrzlo a napadl další sníh, takže je tu prvotřídní klouzačka. Na zahradě stále souvislá vrstva 20-30 cm sněhu, je to děs. A babičce o 3 km dál už kvetou sněženky...

Pavcik, gratuluji k tetovství, hodně zdraví miminku!

Tinus, tak ať Tě Alex mile překvapí 😉

maatkka
15. mar 2010

ahojte baby tak my sme doteraz vsetci traja dospavali tu dnesnu noc... ale nebolo to rano nic strasne - Lili sa od tretej az kym sme neodisli celkom pekne hrala - az v aute uz bolo dost tazke udrzat ju hore ale nastastie to mame do nemocnice fakt kusok... a tam pekne zaspala...
vysledky budu zase az v stredu - mame zavolat dr. lebo pri tom vysetreni byva len sestricka - ja tam ale skocim osobne nech mi to podrobnejsie vysvetli (a aj tak si musim vziat kartu na stvrtok na to ocne)...
akurat ked som chcela povedat ze sa mi to zda take iste ako si to pamatam naposledy 😖 tak sa mm sestricky spytal co si o tom mysli a ona ze nie je to sice perfektne ale sa jej to zda o dost lepsie 🙂 ze uvidime co povie dr. tak neviem ako to s tym stiahnutym hrdlom a zaludkom a vsetkym moznym vydrzim do stredy...

bera tak my sme na tom presne rovnako co sa tyka F1 🙂 ja mam najradsej zo vsetkych jazdcov Michaela... podla mna je to najlepisi pilot F1 vobec 🙂 a paci sa mi ako sa venuje charite a tak... niekde som o nom citala ze dava na charitu viac aako niektore krajiny 😀 (no je pravda ze zarabal viac ako cele futbalove timy... ale aj tak...) a s Ferrari to bola kombinacia!!! aj ja som sa potesila ze ziskalo ferrari dvojite vitazstvo - ale ani ja Alonsa moc nemusim 😀 asi od vtedy co mal s Michaelo nejake "problemy" 😉
a Kubika sa teda chystas ucit nazvy vsetkych okruhov hej??? 😀 😀 😀

petka tak vaha super 🙂
co sa manzela tyka tak neviem poradit 🤐 ty vies najlepsie co na nho plati 😉 my sme sice manzelia len necele dva roky ale spolu sme uz asi 6 rokov a nas vztah je stale rovnaky (mozno lepsi) ako na zaciatku a ked ho nezmenilo ani posledneho 1 a pol roka... on je hrdy na to aky je manzel a otec 😀 a vsetci (vratane mna) ho za to vychvaluju 😀 a on zase chvali mna ze som dobra mama (to si myslim aj ja 😀 😀 😀) aj manzelka (cim si vacsinou az taka ista nie som 😀)...

pavcik veeelmi gratulujem celej tvojej rodinke k prirastku 🙂 tie tvoje pocity su uuuuuplne pochopitelne 😔 urcite aj bratovi to je v tom stasti luto 😔

tinus tak drzim palce nech preskocite hranicu 7kg 😉 ja uz vas baby beriem fakt ako kamosky 🙂 ked mate nejake trapenie tak aj mna to trapi... a ked sa tesite aj ja sa tesim 😉 tinka od vcera na teba myslim a verim ze vsetky vase starosti sa na dobre obratia 🙂

tinuskaha
15. mar 2010

Matka prave som chcela pisat a opytat sa ako vam dopadlo to EEG my sa musime tiez objednat.uz sa toho bojim len kvoli tomu ze sme brali ten cerebrolyzin dufam mu to nejak neposkodilo.
Baby rozmyslam ci nezoberiem maleho a nepojdem s nim aspon na par dni k mame na dedinu.Manzel nech si ostane doma a nech mu vyvolava jeho mamicka ja uz na to nervy nemam.potrebujem vypnut.A este som rozmyslala ze mama ma vanu(my sprchac)tak by som s malym tie akoze cviky co mi ukazala v sobotu na plavani robila tam.vana je velka tak by som spojila prijemne s uzitocnym.Manzelovi som o tom mojom skvelom napade este nevravela.
Hej a v sobotu sme si boli pozriet dalsi byt.do stredy musime cakat lebo je este jeden zaujemca pred nami 😒 dufam ze mu hypoteka nevijde.nechcem byt hnusna krysa ale ten muz je slobodny a my to viacej potrebujeme.Neviem ako by som prezila keby sa svokra dovalila aj s vecami 😠 totiz ten byt kde sme teraz je jej ona je v podnajme v inom meste aj s jej vnucatami o ktore sa rodicia moic nestaraju.Chceli sme jej kupit 1izbak zariadeny ale ona mi splacom povedala ze kde da deti ako keby boli jej.Je to na dlhu debatu keby som o tom vsetkom chcela pisat tak to by boli litanie.A to som si myslela ze budem mat najlepsiu svokru a prd.

Mati vy ste pichali tie injekcie s prestavkami alebo v kuse.Mne 3lekari(neurolog,pediater,a rhb lekarka)vraveli ze s prestavkami.tak teraz mame mesiac pauzu.ak bude dobre EEG tak zacneme asi v aprili.uvidime

tanav
15. mar 2010

Ahojte dievčatá,
všetky Vás pozdravujem, dlho som sa neozvala, užívam si to s mojím Alexíkom doma.
Máme 2600 g cez deň pekne spinkáme a papkáme, z večera do tej jednej hodiny v noci sa nosíme na ručkách.
No čo už budeme rozmaznaný. Včera som zbalila manžela a chlapcov na sústredenie do Neratovíc a zajtra o 11,00 hod letia do Vancouveru s medzipristatím v Londýne. Budem sa 14 dní. Prišli ku mne moji rodičia.

Pozdravujem tehulky, držte sa a všetkým maródom skoré uzdravenie.

Ja už začínam chytať obavy a strach. V stredu idem s Alexom na kontrolu na očné a 22.3. na kontrolu na neurológiu. Ja sa z toho asi pos ... . Ešte aspoň keby bol doma manžel.

tanav
15. mar 2010

Opravujem, že budem sama 14 dní. Píšem ako Talian. 🙂 🙂 🙂 🙂

simicak
15. mar 2010

Ahoj holky,
vy jste tady toho zase napsali. Me vcera nesel pocitac cely den a dneska meli cely den navstevu,tak jsem se aspon vydrbala poradne.
Jinak ani zadne zmeny,Viki ma obcas teplotu a pak zas dva dny nic,tak nevivm,jelti zuby nebo ze je nemocna-buh vi. Jidlo ji krasne,ale nechce pit mliko a nic jineho ,tak docela boj. Ale jidlo by jedla i po 2hod.neco.
Kasel docela jde,tak uvidime jak se to vyvrbi do pristiho tydne.

Tinus,to je tchyne-hruza. jeste ze ta m oje je daleko a nema na kredit 😀

Maatka,tak to jste si uzili,si to ani neumim predstavit takovou cestu. Jste sikulove,ze jste to zvladli.

Pavcik,gratuluji k synoveckovi a pekny macek teda 😵

Petrach,tak to nabral kraaaaaaasne,kez my by jste tak nabrali. Taky musim na vazeni,minule skoro nic nepribrala,tak jsem zvedava ted. Me se zda,ze je nejaka hubena.

JO a dneska se Viki postavila na 4 udelal jeden krocek-lezecek a pak spadla 😵 Tak snad zacne do 3 mesicu lezt,uvidiime. Zase to videl manzel,on videl jak se poprve pretocila............ja to vzdycky zmeskam.

simicak
15. mar 2010

A koupili jsme domu cistic vzduchu,co pozira vsechny splodiny,prach........ a ted setrime na na dalsi pristroj,co bude pozirat vlhkost tady. Takze v cervnu budu mit doma jako v Alpach cerstvo 😀 No snad to Viki zabere trosku

maatkka
15. mar 2010

tinus ano mali sme prestavky v pichani cer.
vlastne sme to mali rozdelene do tych 3 "kur"... medzi 1. a 2. bola pauza 2 tyzdne a medzi 2. a 3. skoro pol roka...
1. bola 30 injekcii - denne 30 dni (to bolo este v nemocnici ked mala 1,5-2,5 mes. - to bolo najhorsie ☹ este ani nemala byt na svete a uz jej ich kazdy den pichali - nozicky mala ako sitka ☹ ☹ ☹ - kazdu jednu som vtedy riadne orevala 😢
potom sme mali prestavku LEN 2 TYZDNE lebo neurologicka nam tu 2. kuru naordinovala hned po prvom sone po prepusteni z nemocnice - lebo sa jej nezdalo... to sme pichali 2x do tyzdna 10 tyzdnov - takze dalsich 20 injekcii (ked mala cca 3 mesiace - korig. 2 tyzdne)
potom sa to zlepsilo takze sme mali pauzu - SKORO POL ROKA (pocas ktorej sme uzivali len ten Encephabol sirup - na podporu mozgovej cinnost) - vtedy som si uz myslela ze mame injekcie za sebou ale znova po jednom sone nam dala 3. kuru - jednu injekciu tyzdenne po dobu 20 tyzdnov...
ona nam vlastne robila pravidelne sono (asi kazdy mesiac) a podla vysledkov vzdy rozhodla ci jej ho treba pichat ci nie...

petrach
15. mar 2010

tinus doufám že vám ten byt vyjde..a byt tebou už jsem na ceste k rodičum,potřebuješ vypnout a soustředit se na malého..navíc pobudeš s vašima,oni si ho užijou a mužeš i vyrazit nekam se znamíma na pokec..jenom jed 😉

matka neboj,vysledky budou supér..Julinka je ták šikovná,že to jinak byt nemuže..nakonec sama ji máš denne na očích 😉

tanav nenervuj se,já si to moc dobře pamatuju jaké to je..Alexek si vás teda snaží užívat co? a plakával tak i v nemocnici nebo až ted? nemá třebas bplení bříška? nám pomohli moc probio kapky..u vas jsou o pulku levnejší a podporují imunitu..takže jsi kluky vyslala do sveta 😉pekná dálka ti řeknu..budou hrát fotbal?

simi čistička je super vec..dobrý nápad..jo a nám ty teploty tak tak lítají a pry to jsou zřejme zuby a asi fakt jo..desne všechno kouše,hryže nám ruce a mívá zachvaty pláče,z ničeho nic 😝

tanav
15. mar 2010

Peti, v nemocnici vraveli, že mal také dni, že večer ho nosili na rukách sestričky. Uzívame probiotiká COLINFANT
NEW BORN, myslím si, že bruško to nie je.
On celý prespí celý deň a potom večer nevie zaspať. Chlapci išli na hokejový turnaj z Československej hokejovej školy v Šumperku.