Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
19. mar 2010

Jo a když jsem si tak prolítla novinky, tak my, kdybychom chtěly, aby nám sem nikdo nenačumoval pro závavu a chtěly bychom, aby to bylo uzavřené téma, tak to asi nepůjde, leda by se vytvořilo jiné nové téma, což je fak blbý ne? Nedalo by se nějak napsat adminovi, aby toto téma udělal soukromým? 😒

kikimaruska
19. mar 2010

Nanya: no netuším, ale možná by šlo ji zamknout...no avše do té nové zkopírovat, ikdyž to nevím tedy tolik stránek...to asi neprojde 😕 😒

maatkka
19. mar 2010

baby tak to by ma zaujimalo ci na zamknutie je nutne vytvorit celkom novu temu ??? 😕
a mozte si (baby z CR) pozriet moje foto ??? lebo ja si bab zo SR fotky pozriet viem a z CR neviem... ☹
bera a kam dame tu nasu tabulku ???

kikimaruska
19. mar 2010

maatkka: Já Vidím jen tvoji pasovou fotku 😉 , album asi nemáš...?

kikimaruska
19. mar 2010

aaa, funguje mi to...jen musím kliknout na přesměrování na stránky Slovenského koníka... 😉

bera28
20. mar 2010

Kiki a jak se přesměruji na slovenského koně? To pak ale zase neuvidím fotky českých holek, ne? Jo a líbí se mi, že je u každého i bazar. To se dá krásně hledat třeba podle regionů.

Hlásím, že mám namalované nebe. Včera jsem bílila stěnu u okna a dnes ráno jsem se pustila do nebe. Nadávala jsem u toho jak špaček, měla jsem jim namalovat modrý strop a ne si kreslit nebíčko na stěny. Pod tím budu ještě malovat louky 😠 A na to, že to má být krásné letní nebíčko, to zatím vypadá jako bouřkový mrak. To jsem zvědavá, co z toho bude, až to zaschne.Tak krásnou sobotu všem!

kikimaruska
20. mar 2010

bera: teda ty si maluješ pokojíček, to musí být moc hezké 🙂
No, klikni Maatce na pas, dvakrát, a ukáže se ti tabulka, zda chceš přesměrovat na stránky Sl.Koníka, dej ano a hned se ti otevřou její albíčka.... 😉 , stránku pak můžeš zavřít a jsi zpět tady...

bera28
20. mar 2010

Kiki, díky za postup 😉

Tak mám zdárně domalováno. Nakonec se z bouřkového mraku stal přesně ten odstín, který jsem chtěla, ale louky jsou světlejší, než jsem si plánovala. Už se mi nechce dělat další vrstvu, stejně ty dekorace, které objednám, jsou výrazné, tak to snad nebude zas tak hrozný. Až svišťáci usnou, tak se jdu pustit do úklidu. To se mi vážně nechce 😝 😝 😝 😝

argousek
20. mar 2010

bera až to bude hotový, tak foto 😉 Určitě to bude krásný 😀

petrach
20. mar 2010

Ahoj holčinky,
teda já v tom lítám tady,je to nezvyk,budu to muset postupne nastudovat 😅

Pavcik já vám moc držím pesti na to vyšetření..jsou to hrozné nervy,ale určite to dobře dopadne..drž se
Bera doufám že dáš fotky 😉 a samé dobré zpravy..hlavne to plavčo a ta chuva 😉
Matka 🙂 🙂 😉 víc nejde dodat
Tinus odpočívej a užívej klidu u mamky 😉

u nas pořad dokola,malí nachlazený,teploty lítají,zahlenený desne 😝 a noci to je horor,jak se tím dusí a kašle..
jo holky uzavřít by to chtelo,kdyby to šlo a nové maminky by muselí mít asi od nás přístup..nejak to musíme naštudovat

a ted dám jednu fotečku,šíma se začal stavet u všeho kam dosáhne a pomaličku nahazuje i to lezení,zatím pár pidi temp,na vetší vzdalenosti pořad plazí 😉

kikimaruska
20. mar 2010

petrach: jé, tak gratulkujeme 😵 , koukám že se dají dávat fotečky i přímo sem... 😕 , já také včera přidala...ale do albíčka.
Holky u nás podobně jako Petrach, teploty, hroznej kašel, zvracení a průjem, připomíná mi to uplně stejně ty rotaviry co jsme měli v létě... 😔 , ale snad to nedojde až tak daleko...

bera: také se těšíme na fotečku...jak sim to tam vyzdobila 🙂

bera28
20. mar 2010

Holky nebojte, fotky budou. Teď ještě musímobjednat ty dekorace, prý je posílají do 14 dnů 😒 No a ještě musíme koupit komodu v IKEA a hlavně musím dokopat toho mýho chlapa, aby si přestěhoval věci z jedné skříně do druhé. To bude asi největší ořech 🙂

Peti, Kiki, tak třeba to teplo a sluníčko ty nemoce odežene. Ať jste btzy fit, to je hřích být doma a marodit ☹
Peti, to je krásná fotka 🙂

Tak já taky skusím jednu přidat. Dnešní odpolední zábava svišťáků - sedí na parapetu a pozorují protější dům, který zateplují. Jezdí tam venku výtah, tak pořád vykřikují "ýtah, ýtah"

petrach
20. mar 2010

maruš co čtu ted to je všude..ryma,kašel,teploty..už zase kucká ze spaní..vydrží spát max 2 hodky a pak začne zase hruza,jak se dáví a kašle,už jsem skoušela všechno,vetrám,zvlhčuju,odsavám,má podloženou matraci.. 😒

petrach
20. mar 2010

Bera zdá se mi to,nebo je Anetka vyšší než Kubíček? a teda mají zábavu,super fotečka

jani2
20. mar 2010

ahojte dievčatá,
ja už som raz do tejto témičky písala, ale potom som to nejak zanedbala a teraz by som sa zas rada pridala....mám dcérku, ktorá je tiež narodená v 26.tt, mala 830 g.....bola jedna z dvojičiek, ale druhá dcérka boj po 3 týždňoch vzdala 😔 .....takže mám doma len Janičku, prešla si mnohými komplikaciami ale už je to našťastie za nami, je zdravá a aj keď lekári vravia, že predčasný pôrod sa na dieťati natrvalo podpíše, pevne verím, že už si to zlé vo svojom živote vybrala a bude mať už len šťastný život!

argousek
20. mar 2010

petrach no to snad není ani pravda, ještě nedávno si pamatuju, jak si přišla poprvé na koníka a teď už je z Šimonka takovej chlapák 😀 Nádhera 😉

kikimaruska
20. mar 2010

bera, petrach - díky, tak tak, napodobně...a když už konečně zabírá, zase ten strašný kašel...a v horším se i poblindí...celý den rozmrzelý, rozespalý, ale spát moc nemůže, nos snad se všichni brzy vyléčíme... 😉
Posílám Vám tedy taky na kouknutí, jak jsme zajížděli poprvé ty nové botičky, a vypadá to, že jsou to botky samochodky 🙂

kikimaruska
20. mar 2010

Tak tady

maatkka
20. mar 2010

Ahojte
kiki tak to je jednoduche takto prehodit 😉 ja som si myslela ze to budem musiet teraz cele nejako prehadzovat ked si budem chciet pozriet vase fotky... prajem Kubikovi skore uzdravenie...
bera aj ja som uz zvedava na tie fotky - podla toho co pises to bude parada 🙂 a aka si ty sikovnaaa 😀 ja by som sa do malovania sama nemala odvahu pustit (vsak to by dopadlo 😀)... a ked som videla tu najnovsiu fotku skoro som odpadla ake su tie tvoje detuchy uz veeeeeeelikeeeeee 😵 😵
peti mne je taaak luto ze ste chorucki ☹ rychlo sa uzdravte... a teda ta fotka nema chybu 🙂 Simi je sikovnik sikovny 😉
argousek ze 34.tt. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 maj je tu cobydup 😀
Janky ahojte 😉 🙂
tak baby uz tu mame tu jar 🙂 to je ale super 🙂 u nas bolo este teraz pred chvilou 10 stupnov 🙂 (aspon podla notebooku)
a ani som vam nepodakovala ze ste sa z tych vysledkov tesili s nami... tak DAKUJEEEM 🙂

leni96
20. mar 2010

Ahoj holky, zdravím vás, tady je to novééé 🙂 , trošku se budu muset zorientovat 😅 .
My jsme marodi, teda hlavně Lenička, kašel a rýma a teď už s tím z 😅 čínám pomalu bojovat i já 😔 , no snad z toho budeme brzo venku.
Jinak venku je krásně, ale já to sleduju jen z okna, doufám, že v pondělí bude krásně, jdu do poradny, tak se konečně podívám i ven.
Všem marodům přejeme brzké uzdarvení 😉 .

janicka.slunicko
21. mar 2010

Ahojik holky tí brdo vy jste toho napsaly že nemam šanci vas dočist.
Jsem dlouho nepsala. Tak sluničkum se daří dobře. Ríšu ve čtvrtek odpojily od dychaní ale vydržel to dve hodky, tak to pry skusejí dneska. Val tu odpojily v patek a včera jsem tam byla tak si vede dobře, pry jen tak dal. Tak jsem rada že se jim vede dobře , to mam hnedka lepši naladu. Mejte se hezky a uživejte si jara..papa

bera28
21. mar 2010

Peti, větší je Kuba, ale ten sedí připláclý k oknu, kdežto Anetka na kraji, tak to vypadá, že je větší 😉 Ale u nich je rozdíl 2 cm, což na výšku není až tak poznat, ale Anetka je celkově drobnější.

maatkka, když já se vždycky nejvíc odreaguji u takových věcí, které nesouvisí s dětma 🙂 A zrovna malování a sestavování čehokoliv mě hrozně baví. To jsem se tu zamkla, děti si hrály s tatínkem, a já tvořila 🙂 🙂

leni, ahoooj! Sakra ty nemoci teď klátí skoro každého 😠 Tak ať je líp a ať ti dobře dopadne zítřejší kontrola. Jo a pokud budeš mít čas, pošli mi, prosím, údaje o Leničce do tabulky nedonošenců, díky.

Jani, nádherné zprávy!!! Pošleš mi, prosím, také údaje do tabulky?

mispuli
21. mar 2010

Míšo fotky jsou super,svištáci jsou dobří,když si najdou zábavu 😀 😀 😀 ,já vám sem dám ,jak děti včera pomáhaly na zahradě 😉

nevíte sem do toho textu je to omezený s počtem fotek,já že už mě to nechce pustit dál 😖

mispuli
21. mar 2010

tak vám je tedy dám sem a ještě jsem vám k tomu přihodila,jak míša pomáhala se zapečenejma bramborama 😀 😀

jani super zprávičky,jen tak dál

peto mám ti ty věci nafotit sem nebo do fotoblogu? 😉

petrach
21. mar 2010

Ahojky holky,
ty fotky co jdou dát sem to je fakt super vec,není pomalu potřeba album,nemusíme to hledat.. 🙂 to se mi fakt moc líbí

Mispuli to jsou pracanti,delate jaserní uklid že? já už taky lítala kolem chalupi,když malí spal a ted jsem pekne nachlazená..ale je to potřeba udelat a hlůavne si u toho decka zabaví a zahrají 😉
Maruš to je smíšek 🙂 moc mu to sluší

Leni,Argi to jsou krásné tydny holky,ted už jste v klidu konečne že jo? začnete užívat 😉
Leni snad te to brzo přejde,to nachlazení,šetři se..ted je tu marodu ☹
Maru přesne jak píšeš,mame stejnou nemoc či co,malí staval po 4 hodce s takovím kašlem,že pak už neusnul,jen se dávil..

Jani gratuluju k odpojení Valince,je to berunka zlatá 😉 a Ríšankovi to pujde taky,neboj,on byl přece jen nemocný,tak to chce víc času,u kluku to jde trošku pomaleji,ale snad už to nejhorší máte za sebou..

Jani2 mohla bys piokud ti to neva,dát Beře udaje do tabulky? kukni k ni do alba,je to taková pomucka pro maminky,kdo kdy začal co kdy delat..já ted konretne řeším lození 😒 budem pomalu poslední tady na gestační tydny ☹
napiš neco o Janičce,at ji trošku poznáme a doufám že se brzo přidaš k holkám tehulkám,tady se jim náramne daří 😀 😉

mispuli
21. mar 2010

Peto jj,byli jsem u straý babičky /95 let/ ve Chvaleticích,vesnice 3 km od nás na zahradě tatka se strejdou prořezávali a likvidovali stromy,tak jsme se byli vyvětrat

na ty týdny jsem u holek taky koukala a s radostí na srdci v duši závidím 😉

argousek
21. mar 2010

Mispuli koukám, že tam nebyl už žádnej sníh. U nás toho tady ještě je, pole jsou ještě bílý. Ale jestli bude už na 10°C, jak hlásí, tak to snad bude vypadat na jaro i nás 😅

mispuli
21. mar 2010

argi tady už naštěstí všechno slezlo 😉 ,ale to víš,vy jste vysočina 😀 😀

jinak jsem měla strach,že ta zem bude hodně nacucaná,ale bylo to v pohodě,děti na holinkách přineslydomů spíš blátíčko 😉

tanav
21. mar 2010

Ahojte maminky,
tak nám prosím držte palčeky na zajtrajšiu kontrolu na neurológii po mesiaci od kontroly v nemocke.
Ja sa strašne bojím. Som z toho vedľa. 😢 😢 😢 😢 😢

mispuli
21. mar 2010

to je jasný,že budeme my\slet a neboj,alexík je šikulka a dostanete pochvalu 😉

petrach
21. mar 2010

Tanav neboj se,máš doma velikánskou šikulkuuuu 😉 sdržíme co mužeme a zítra dej hned vedet,budem napnuté