Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
23. apr 2010

Hezký večer, tak jsme se přeci jen nakonec na procházku dostali, svišti se vzbudili ve čtvrt na pět. Vyrazili jsme na pískoviště a pozorovat autobusy - to je teď hrozně moc baví 🙂 a taky jsme byli zkouknout šnečí ulity, které nám nedávno dali do parku a jsou fakt moooc pěkný. Dala jsem na rajče dnešní fotky, tak se můžete podívat: http://bera.rajce.idnes.cz/Duben10/#P4230006.jpg

A dole přikládám vytuhnutýho Kubu po obědě. A vedle je čerstvě probuzená Anetka🙂

Fajn, taky jsem si všimla, že mají narozky stejně jako Didka 🙂 Ale berana jsem si fakt nepřála 😀 My jsme oba s chlapem býci, takže těma všema rohama to někdy doooost drhne😀

Peti, tak vy si dáte večer asi taky nějakou oslavu, ne?

maatkka
23. apr 2010

Tak uz aj my mame aky-taky plan na vikend 🙂 Zajtra by sme sa chceli ist s mm korculovat a Lilusku dat zatial k nasim ale vraj ma u nas prsat 😒 tak asi skoncime u nasich vsetci traja...
A v nedelu ideme na "gril-party" 😀 manzelova starka oslavuje 85-ku takze tam bude cela jej rodina... Chceme ist vlakom (aby si s nou mohol aj mm pripit 😉 ) tak sa straaasne tesim ako sa to bude Lilinke pacit 🙂
Pripajame sa k blahozelaniam Vojtikovi 🙂 vseeeeetko naj... naj... najlepsie 🙂
Inak z pohara pijeme tiez celkom slusne (ale musim jej ho ja drzat lebo inak s nim robi presne ako pisete "blbinky" 🙂 ) ale Lilu ma este stale vzdy "po ruke" aj svoj hrncek s pitkom takze z neho pije najcastejsie (z coho sa ja este stale vytesujem ked si sama vezme a pije 🙂)
Bera po tych starostiach s pitim to musel byt na nho super pohlad!!! 🙂 A kedy bude foto? 🙂
Moc by ma zaujimalo ako sa maju pavcik a drobec... ani na FB som dlhsie nic od nej necitala... tak pavcik ak citas tak sa ozvi 😉

maatkka
23. apr 2010

bera si ma predbehla 😀

petrach
23. apr 2010

bera oslava bude zítra,bude grilovačka,dnes jen decentne..pry si udeláme hezký večer..došel soused a manža mu pomáha spravit postel 😀 tak zase nic no 😀
i já vyhlížím pavcik,,jsem přemyšlela že meli mít oslavu roku,jestli už ji mají za sebou,fakt i fb ted nebyla..snad je všechno v pořadku

my jedeme taky k našim..na obed a pak ten gril..to bude zase jídla..jsem upekla buchtu,udelala vaječnou tlačenku a naložila maso..žádné chlebíčky 😝

bera mi ted taky hledíme zase na psi a kočky,malí je z nich hotoví,vydel je až ted,když víc sedí v kočarku a je tam jako pena 🙂
ty fotky nemají chybu..hlavne Kubík..to je taky číslo 😀

denisee
23. apr 2010

Bera: vy máte krásný park a oplocený hřiště 🙂 to závidím.
Tak Vojta usnul v půl devátý, unavený. Ale líbilo se mu měl tu sestřenku a kamaráda, tak si tu krásně hráli. A my dospělí, popili a pojedli.
Zítra máme poprvé v plánu vzít Vojtu na kolo, tak uvidíme jak se bude líbit v cyklosedačce. vyrazíme na Hlubokou 🙂 a holky večer jdu na koncert Monkey bussines, zase po dlouhé době někam razím 🙂
Dobrou noc.

petrach
23. apr 2010

Denise tak si to užijte..budeš večer strhaná z kola 😀 tak opatrne joo?? 😀 at máš večer páru trsat 😉

bera28
23. apr 2010

Maatkka, třeba bude i u vás krásně a vyrazíte si s manželem na brusle. A na neděli máte teda super program. Tak ať se vydaří!

Denisee, na tebe jsem si vzpomněla právě na pískovišti 🙂 Včera (nebo už ve středu?) jsem četla v MF Dnes, že si rodiče kupují v hobby marketech speciální písek na dětská pískoviště a dělají si je sami, protože radnice veřejná pískoviště hromadně ruší, neboť podle nějakých směrnic musí být přes noc písek přikrytý!! Nebo hřiště oplocené. Jak to u vás dopadlo s tím pískovištěm??
U nás je teda obří plus, že tady rostou hřišťata jak houby po dešti a jsou hlavně fakt moooc pěkná. Minulý týden otevřeli zase dvě nová kousíček od nás, ale tady jsou fakt na každém rohu. Všechna oplocená se super atrakcema pro malé i velké děti, no mnohdy i pro dospěláky 😀 Park nám navazuje hned na Prokopské údolí, máme tady dokonce 3 rybníky, z toho dva uprostřed síliště (na jeden koukáme z okna). Takže co se týká přírody, tak si nemáme na co stěžovat, ale jinak ta zástavba tady je dost děsná 😒
A jakou jsi nakonec pořídila pro Vojtíka cyklosedačku? Wallaby nebo Hamax?? Hezky si to zítra užijte a ty i ten koncert!

Peti, tak taky přeji krásnou zítřejší oslavu. A třeba ještě bude hezký večer. Vždyť noc je ještě dlouháááá 😎

Na Pavcik taky myslím. Určitě chystá oslavu, tak proto nemá čas.

kikimaruska
23. apr 2010

Ahojky holky, vy jste toho zase napsaly....ale vše jsem pročetla, prohlídla, a abych na nikoho nezapomněla, tak všem oslavencům všechno nej nej, hlavně to zdravíčko...
Děvčata máte krásné pupíčky 🙂 , já měla minibříško, a na první pohled ani nebylo vidět, že jsem těhotná, takže ani nevím co to je, mít ho....snad časem u druhého...(jednou). Tak sem se těšila, že když budou Kubíkovi dva, začneme už pracovat na sourozenci, a ono prdlajs 😒 ☹ . Jinak víkend...zítra máme menší oslavu, mamka má narozky, takže takové volnější, musím dobalit na cestu, natankovat a vše dopřipravt a v neděli ráno jedéééém. Já se tak těším holky 🙂 , po dvou letech se někam podívám...tedy po 3 vlastně. Tak se tu mějte moc krásně, užijte si víkend, pozdravujte dětičky (zítra asi jen juknu)...a pa pa

vladimuraz
23. apr 2010

I my se přidáváme s přáním všeho nejlepšího Vojtíškovi k svátku!!!!

Holky, já už jsem zase nemocná, mně trefí. Mám teplotu a bolí mně všechno, hlavně v krku. Můžu mít vůbec zdravý dítě, když už jsem za těch pár týdnů aspoň počtvrté nemocná? Radši na to nemyslet... Dneska jsem měla kontrolu na gyndě, doktor, když mně viděl zas usoplenou, tak bušil čelem o stůl a říkal, že až já porodím,půjde se ožrat 😀 . Říkala jsem, že já půjdu s ním a setřička se nabídla, že mi pohlídá.... aspoň jsme se zasmáli.
Jdu spát, dočtu zítra, pa.

denisee
24. apr 2010

vladi: 😀 to je té historce z ordinace, jinak je to na... že tě pořád něco trápí. Nějaká oslabená imunita nebo co?

Bera: to je škoda, že jsem to nečetla, tady jsou jen hřiště neoplocená a bez pískovišť a ty prolejzačky pro tyhle prcky stejně ještě moc nejsou a když je pískoviště, tak neoplocené, taky se bojím, že tam chodí kočky atd..... a pak si v tom děti hrajou. Naši pořídili z umělý hmoty takovou tu mušli na zahradu, tak na písek chodíme k nim. Bojím se, že kdyby jsme si pořídili něco za domem, tak tam taky budou lízt cizí atd....když to nebude oplocený
Sedačku jsme pořídili, tu co vy - Polisport, pak hodím fotky 😉

maatkka
25. apr 2010

Vladi mna asi poraziiii!!! To snad nie je pravda. Rychlo sa uzdrav nech si to tehotenstvo mozes riadne uzivat 😉 Beries nejake vitaminy? Aspon take tie pre tehotne? A pi kazde rano actimel 🙂 Ja som ho pila cele tehu a ani prechladnuta som nebola... Uz su snad tie "choroboplodne" 😀 dni za nami... takze uz budes urcite do konca tehu fit 🙂 Ale inak je vsetko o.k. ze??? Moooc na vas myslim - drzte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ty a krpcek 😵).

denisee
25. apr 2010

Holky: koncert Monkey Bussines byl super, bylo to odreagování!!!!!!!
Přikládám fotky Vojtíka, poprvé na kole. Moc se mu to líbilo, hrozně se těšil, až ho táta posadí a pořád si chtěl dávat už doma hlemu na hlavu 😀
Doufám, že jste si všechny užily krásný slunečný víkend, stejně jako my 😉

bera28
25. apr 2010

Vladi, tak to je teda pech, takhle pořád marodit 😠 Já myslím, že by ti bodlo si pořádně odpočinout! Nemůžeš nějak zkusit zaangažovat mamku??

Denisee, hlavně že jsi si koncert užila. My dnes taky vyrazili na kola a v půlce cesty se mi vybila baterka ve foťáku 😒 Takže nafocené mám sviště jen na odpočívadle, jak se ládují koláčem. Ale byla to parádička, vedro, všude sice spousta cyklistů, ale po tak dlouhé zimě prostě bomba!! A Kubajz všechno komentoval, takže jsem měla po půl hodině hlavu jak balon. Jo a navíc jsme vyvoali všeobecné veselí, protože mi pořád lezl pod tričko, kalhoty a lechtal mě. Měl z toho děsnou prču, ale se mnou to bylo horší, protože jsem děsně lechtivá, tak nechtějte vědět, co jsem za výrazy na něj použila. No a pak se samozřejmě přidala Anetka a totéž zkoušela na tatínkovi 🙂
Jo a ještě jedna perlička - musela jsem vysvětlit Kubovi, že pindíkem se skutečně nekaká, ale čůrá 😀

leni96
25. apr 2010

Vladi, přeju brzké uzdravení 😉 , ten komentář tvého pana doktora mě moooc pobavil asi je s ním docela sranda 😀.
My si víkend taky užili, teda včera spíš jen Lenička s taťkou, byli na projížďce na kolech. Odjeli v 13.30 a vrátili se mi až v 18.30, tak jsem si pěkně odpočinula. A dneska jsme byli všichni spolu na zmrzlince.
Zítra nás čeká zápis do školky, tak jsem zvědavá, jak se malá předvede 😅 .
Mějte se pěkně papa 😉.

bera28
26. apr 2010

Pavcik, Matýskovi k dnešnímu výročí přeji hlavně ZDRAVÍ a ŠTĚSTÍ, to ostatní určitě má 🙂 Užijte si dnešní den a ozvi se nám.

bera28
26. apr 2010

Leni, to je parádička to počasí, co? Držím palečky na dnešní zápis.
Krásný den všem 😉

petrach
26. apr 2010

Matyskovi přejeme taky všecičko nej nej nej..hlavne pevné zdraví,at mu nemoci už dají pokoj,štestí,kopec lásky a sluníčka v živote 🙂 moc na Vás myslíme jak se máte..

Vladi pevne veřím že teplíčko te konečne zbaví tech nemocí..musíš byt hrozne unavená a oslabená a pak hned zase neco chytneš..kdyby ti příbuzní se chteli zapojit s pomocí,bylo by to super,ale veřím,že to není tak jednoduché 😒

Leni páni ty už mužeš klído rodit 😀 😀 😀 jaké to je byt 39tt 😅 🙂 mám z toho desnou radost,fakt jooo..a přejem at zapis dopadne dobře a Leničku vemou do školky..

holky s tema kolama..mám perličku..jak oprašuju ten řidičák,tak zas já teču,kolik je ciklistu všude a hrozne se motají po ceste a já furt nadávám..ale hrozne..manža me musel střídat,mám strach že nekoho sejmu 😝
a super že jste si to užili,bylo fakt krásne..Denis Vojtík v tom písku nemá chybu 🙂

my byli celí víkend v trapu,u našich a na chalupe,samá grilovačka 😀 a sedeli jsme venku a decka řádili..akorat malí jak ješte jen lozí,je to na dlouho a venku je zem ješte moc studená,tak se choval a vozil a doma včera jen zářil,že muže řadit na zemi 😅

fajn
26. apr 2010

Matýskovi přeju hodně zdravíčka ,lásky a sluníčka.

Vladi taky se brzo uzdrav

Bera fotky moc hezky i Vojtíšek je šikovnej

leni96
26. apr 2010

Ahojky, tak zápis v jedné školce byl velice příjemný, vypadá to, že by to mohlo vyjít. V druhé školce, nám paní ředitelka nechtěla dát ani přihlášku, když viděla, že budu zase na mateřské ☹ , ona se prý starala o dvě děti a všechno to zvládala, no pak nám navrhla, že přihlášku nám dá jedině na jejich další školku, kterou nají na starosti, že by tam třeba .......No katastrofa s těma školkama vám řeknu.
petrach - tak 39 tt je super, už bych si přála to mít i za sebou 😀 , dneska jsem byla na kontrole v nemocnici a zrovna odnášely z porodního sálu malého kulíška 😉 .
Doktor mě trochu vyděsil, protože podle odhadu na ultrazvuku má malý asi 3,8 kg, no bude to pěkný macek 😅 .

argousek
26. apr 2010

Matýskovi hlavně zdravííííííčko 😉 😉

Vladi brzy se vymaroď, já jsem taky v těhotenství hrozně trpěla na rýmu, normálně rýmu nemám a teď jsem jí měla, co 14 dní. Já jsem brala na imunitu Imunoglukan v tabletách a docela mi to pomohlo nebo švagrová zas brala Imuregen nebo zkus třeba homeopatika 😉

bera to jsi mně teda pobavila s těma kolama 😀 😀 😀

teda Leni to bude macek 😉 to by ses ani nenadála, viď Tak to je fajn s tím zápisem. Hmm ta ředitelka, co ti ji nechtěla vzít jen proto, že jdeš zase na mateřskou je úplně pitomá. Však nejde o to, že by bys to nezvládla, ale že bude Lenička mezi dětma a naučí se nové věci. Tedy to je třeba ten hlavní důvod pro mně, jinak bych si Adámka ještě klidně nechala doma.

Já jsem dnes byla také na kontrole a podle doktora je malej hodně nízko a tlačí na porodní cesty, ty ale prý zatím statečně odolávají, takže pokud budu těhotná tak mám přijít na kontrolu ještě příští týden a to by udělali váhový odhad a kdyby pořád nic, takže by ten další týden už vyvolávali, tak uvidíme.

andulka4
26. apr 2010

holky to je fajn že tak pěkně držíte......a jak to uteklo že 😀

Leni u nás je umístění do školky pokud je maminka na MD s druhým dítkem nemožné-myslím že ani tobě ji nevemou-dětí je moc

bera28
26. apr 2010

Peti, to máš pravdu, cyklisti se teď rojí😀 A s tím nadáváním, tak to když řídím, tak na ně taky nadávám, ale když jedu na kole, tak zase nadávám na řidiče, že se musí vozit autem, místo toho, aby udělali něco pro své tělo 🙂 🙂 A čtu jak jste si krásně užili víkendík.

Leni, s tou školkou se netrap. Ono hrozně záleží na tom, kolik dětí se bude hlásit. Někde berou i děti maminek na MD, někde neberou ani ty děti, jejichž mamči musí nastoupit do práce. Fakt je to všude jinak. Teda ale budeš mít macíka 🙂

Argousku, i kdybys porodila teď, tak už je to donošenec, tak co. Tak jsem zvědavá jestli nebudeš fakt nakone přenášet, jako kdysi Janina77.

Holky, hlavně teda Denisee, Mila, Mispuli, Vladi, Maatkka, Andulka,Kiki, ale i ostatní, potřebovala bych poradit, co dávat dětem k večeři. K obědu jim vařím, někdy mají dva dny po sobě stejné, ale teď co je tak krásně, jsme pořád venku, takže už dva dny po sobě dostali k večeři kupované skleničky. Prostě s nimi jsem radši až do večera na písku, než se ještě kuchtit s jídlem. Jak to děláte vy?? Mlíko se u nás nepije, takže potřebují pořádnou večeři 🙂 Předem dík!

andulka4
26. apr 2010

no skleničku by mi už nevzal do huby ale když jsme dlouho venku tak dávám ty srdíčka od Hippu (těstoviny) ale jinak mám vždy polévku od oběda a dám mu k tomu chleba
nebo mu jen namažu chleba se sýrem a šunku, nebo dělám na rychlo chleba ve vajíčku, sem tam vaječnou omeletu se zeleninou, když měl přes den hodně masa tam třebas uvařím jen zeleninový talíř, má rád i holé těstoviny jen s kečupem

toto jsem ale napsala ty rychlovky, což je u nás skoro furt 🙂 takže z 90% večeří polévku od oběda

😀

petraguerra
26. apr 2010

Ahoj holky.Hlasim se vam po dlouhe dobe.Meli jsme navstevu z Cech.Francisco jel na tyden do Portugalska a zustal o tyden dele,kvuli sopecnemu popelu se do UK neletalo.Navsteva nam odjela tez autobusem,nevedeli jestli by se v nejakou normalni dobu do CR vubec dostali.Mates dostal teploty 39.9+zvracel a prujem.Nastesti uz je v pohode ,tata se nam take vratil a pocasi je zase teplejsi. Ma nejlepsi kamaradka z nedonosencu jeji chlapecek byl o pet dni mladsi nez Matej ,zemrel po trech mesicich -minuly tyden opet prisla o miminko v 19tydnu.Jsem z toho dost spatna ☹ Tohle miminko melo opet stejnou vadu jako to prvni.Je mi to moc lito.....Ja uz si druhe dite urcite neporidim,muzu byt rada,ze je Matej docela v pohode . Ja neumim davat do pocitace fotky tak vam ani nemuzu poslat jak Matysek vypada.Ty vase deti jsou vsechny tak pekne a sikulky. 🙂

janicka.slunicko
27. apr 2010

Ahojik holky tak včera Ríšovi dopadla operace bez komplikace a do tydne se uvidí zda se to odvadí jak ma,včera když jsem tam byla tak spinkal. Jinak Valinka ma1810g,to je jedlík a jsem si jí včera poprvé přebalovala.Tak super,jsem to zvladla.Holky mejte se papa.

fajn
27. apr 2010

Jani tak to je dobře že to dopadlo dobře. Tak ať už je jenom líp a Valinka teda jede.

Bera já jsem dávala vždycky od oběda zbytky. A když nic nebylo tak prostě brambor a rybu ,těstoviny s cukrem. polívku a tak.

argousek
27. apr 2010

bera já taky dávám to, co andulka. Buď polévku od oběda s kousky chleba nebo třeba chleba s pomazánkou, šunkou, sýrem, paštikou a někdy kaši, ale tu už moc nechce.

andulka4
27. apr 2010

já právě nikdy kaši nedávala nechutná mu to a skleničky už nedávám tak asi od 18měsíců. Přesnídávky taky už dááávno nedávám...
on je hodně D polívkovej takže se třebas stane že má ráno v 6,30 mlíko a v 9,00 řve že chce polívečku
snažím se aby jedl už úplně normálně jako my-nepoužívám žádné potraviny co by mu vadili takže je to prospěšné pro celou rodinu

jinak beruš hodně nápadů čerpám na MMB V RECEPTECH PRO DĚTI 😉

andulka4
27. apr 2010

TAM JSOU NĚKDY TAKOVÉ SRANDY PRO DĚTI CO NECHTĚJÍ MOC JÍST

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=79762

teba2
27. apr 2010

Ahojte .Hľadám maminky, ktoré by mi boli ochotné vyrozprávať svoj životný príbeh s extrémne nedonoseným novorodencom.Študujem túto problematiku a profesionálne sa o ňu zaujímam.Ďakujem Vám, ak sa nájde niektorá maminka ...