Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
12. okt 2010

Adajar, jestli je Danýsek takové šídlo už teď, tak počkej, až začne běhat, to se nezastavíš 😀 😀

nanya, váha parádní a do délky určitě ještě naroste 🙂 Ať je brzy fit a zvládnete očko s co nejmenší reakcí.

Fajn, to je nádherně udělaná fotka 😵 😵

Simi, gratulace k přežití pitky bez úhony 😀 Zkoukla jsem video a Vikouš je božská baba 😵 😵 Krásně jste si to užívali.

@sorbona13, Renčo, bezva zpráva! A s jídlem mi ani nemluv 😖 Přeji hodně zdaru a ať se jen a jen lepší. Co v práci, dobrý?

Vladi, jak jsi dokázala vyrobit takovýhle dort???? To je jak od profi cukrářky! A kašli na kýčovitost, hlavní je, že se líbil a chutnal Klárce.

Kiki, každá motorka se musí pokřtít pádem 😀 A ne že jsi nenormální, naopak jsi normální pyšná mamka 😉

U nás nic zásadního, až na to, že jsem v neděli večer myslela, že sviště i chlapa přetrhnu. Během půl hodiny dokázali udělat toto:
Vylili v koupelně Persil, potlali v tom ruce a pak se mi přišli pochlubit. Totálně zaprasený. Mezi tím, co to chlap dával do pořádku, tak vlezli do ložnice, vyrabovali mi skříň a šuplík s léky a zakončili svoje řádění tím, že si lžičkou nabírali čůrání z nočníků a vylívali to na podlahu 😠 😠 Jsem zjistila, že jakmile začnou řádit a škodit a člověk je seřve, tak ještě přidají. No a pak se předhání v tom, kdo co vymyslí za větší lumpárnu. Ale jinak to jsou zlatíčka 😵 😵

berryvajt
12. okt 2010

@maatkka ahoj,mala by som na teba otázku.Chodili ste alebo chodíte s malou do nejakého neurologického centra? alebo len bežne na kontroly k neurológovi. Rozmýšlame nad tým,že by sme išli do BA do neurologického centra Sinalgis.Teraz začali dávať malej tie injekcie cereblorysin,aby "sa naučila" papať,dúfam,že jej to pomôže.Zaitaľ máme dávku 5 ks na tento týždeň,potom sa uvidí.Malá dostala tiež tie isté injekcie,že?Po koľkatých dávkach ste zistili nejakú zmenu k lepšiemu?
Malá je už trošku aktívnejšia, mne sa zdá,že sa naučila koordinovať sanie,hltanie, dýchanie, len je z toho unavená.Chcú od nej ,aby vypila dávku 55ml.Čo je pre ňu strašne veľa. Hovorila som im, že takýmto tempom tu budeme do konca roka. Ale aspoň pije... 🙂 🙂

argousek
12. okt 2010

vladi dort nádhernej, jsi taáááák šikovná 😉 Já jsem teda na takovýhle věci úplně levá 😒

fajn té Diance ty rošťárny koukají z očí 😉 Je to kočka 😀

bera tak to je teda síla s těma tvýma svištěma, by mně asi kleplo 😉 Ale počkej až odrostou, jak na to budete vzpomínat, jaký to byli rošťáci 😀

My jsme už včera dali Adámkovi to odrážedlo, sice ho má dostat až k narozeninám, ale je tak hezký počasí, že jsme mu to dali už teď, aby to užil, ale zatím mu to moc nejde. Spíš se na tom odstrkuje než odráží, ale líbí se mu moc 😉

simicak
12. okt 2010

bera 😀 😀 😀 😀 aspon se nenudis a necumis furt na bednu 😀 😀

berryvajt,my meli vypit 50ml a pila 30ml,nakonec nas pustili i s tim,ona tolik nikdy nevypila. Ted mame 16m korigovane 13m. a vypije naraz max. 40ml!!!!!! Proste s mlikem brzdime od zacatku a to jsme nemeli krvaceni 😉 Chvili sice fakt nenabirala,jak ji vytahli sondu,ale za 2 tydny uz sla vaha nahoru a nabirala krasne i s temi 30ml!!! Snad vas brzo pusti. Zas radsi zustat dyl,nez aby to uspechali 😉

vladi ja jsem zadny doert nevidela!! Jdu mrkat na facebook jestli nemas fotky z oslav tam.

argousku,to se podda,nemuzes chtit aby hned jezdil jak profik 🙂

fajn,didka je moc krasna a podle vyrazu,jak uz tu nekdo psal,tak jde videt,ze to je mala rozumbrada 😵 Jak jste to vyresili s tim autem nakonec? Bude nove nebo autobus?

simicak
12. okt 2010

vladi ty sji to zdobila sama??????????To vypada jak od profika,fakt nadhernyyyy a Klarka je takovy modrooky andilek 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maatkka
12. okt 2010

@berryvajt ahoj 🙂 nie nechodime do neuro. centra (aj ked nad sinalgisom sme tiez uvazovali - oni maju aj internetovu poradnu a par krat som tam uz pisala aj nejake otazky) lebo my mame neurologicku ktora je zaroven aj nasa pediatricka (preto som nam ju vybrala) a tak mame caste kontroly a vzdy ju pozrie aj z neurologickeho hladiska pri kazdej poradni a tak... ona nam robila aj casto sono mozgu a teraz nam robieva to EEG mozme jej hocikedy zavolat a tak... takze neviem na co by sme este niekam chodili - iba teda ak by sme chceli pocut nazor ineho neurologa (ale zatial vzdy ked som nieco konzultovala s inym neurologom suhlasil s postupom nasej dr. - takze som nemala dovod)...
a ano aj Julinka dostavala cerebrolysin - jej zistili krvacanie az mesiac po narodeni (aj ked k nemu doslo urcite skor) co bolo dost neskoro preto uz bolo take silne (III. stupen) takze hned zacali s intenzivnou kurou - 30 injekcii pocas 30-tich dni... potom sme mali prestavku az po UTZ ked sa nesaj dr. nezdali nejake "nezive miesta" ktore Lilu po krvacani na mozgu ostali naordinovala nam druhu kuru - 20 injekcii 2x do tyzdna - tie sme uz pichali sami doma (teda mm) no a po nejakom case po poslednom UTZ nam dala dalsich 20 injekcii este 1x do tyzna - takze dokopy ich Lilinka mala az 70!!!!!!! 😢
inak my sme pred odchodom z nemocnice pili napr. 1. krmenie 50ml 2. krmenie nic 3. krmenie 5ml 4. krmenie nic 5. krmenie 20ml 6. krmenie nic... aj tak nas pustili domov (napriek nesuhlasu niektorych sestriciek) a doma to pomalicky islo - ked som jej mohla davat papat hocikedy (nie len kazde tri hodiny ako sme smeli v nemocnici)
Lilinku v nemocnici volali Sipkova Ruzenka lebo stale spinkala a ked konecne nespala tak som ju nesmela ist nakrmit lebo nebol na to urceny cas!!! 😔 a zase ked bol cas ist krmit vacsinou spinkala... doteraz mam uplne pred ocami ako ju jedna sestricka "budila" tym ze jej zapchavala nos stipala ju - som sa tam normale rozrevala vtedy...

joooj to bola taky cervicek malicky vtedy 😵 - teraz mi tu ten moj obrik pobehuje a spieva si "ma-ma-ma -mania ta-talent mania" 😀 (neviem ci aj vy baby v CR mate taku znelku na talent maniu 🙂 Lilinke sa paci 🙂 )

berryvajt
12. okt 2010

@maatkka ďakujem ti, je pravda ak máte všetko v jednom-teda takú pediatričku načo zbytočne chodiť aj inde. My máme tiež dobrú pediatričku,ale nie je neurologička.Kamoška má dcéru o jeden deň mladšiu od mojich (tiež 27.týždeň) zavolala svojej pediatričke a tá ich odbila s tým, že takto extrémne nedonosené deti sú náročné a stále choré a ona nebude sa jej môcť venovať,lebo má veľa pacientov a že sama uvidí,že to nestíha a odíde od nej.Normálne som odpadla.Nezobrala ich,lebo má nedonosené dieťa. 😖 to je sila.
Ináč s tým papaním.Moja prišla na techniku papania.Večer mi vypila 40 a 45 ml.Ale bežne tých tridsať vypije. Neviem,načo silia tú sondu, nechcú jej vybrať, lebo má dávku 55ml.Však Johanka mi 55 vypije teraz po dvoch týždňoch.Tak čo chcú od Sofii?Idú mi už na nervy.Veľká úcta,že nám pomáhajú,že ich zachránili,ale keď mi nechce papať každé tri hodiny a nechce 55ml prečo to nenechajú.Však pekne priberá.Už má 2380g.A dnes ráno. Dopichali ich úplne. Johanke zobrali krv z ruky, z päty aj z hlavičky pre istotu. Nieže naraz vyšetria čo treba, na trikrát.Potom je nekľudná,nechce papať.Niekedy sa mi zdá že je tu veľký chaos. Pravá ruka nevie,čo robí ľavá.Dúfam,že čoskoro sa dostaneme domov, to bude pre nás najlepšie.

bera28
12. okt 2010

Argousku, to by byl hřích, kdyby musel Adámek čekat s odrážedlem na narozky 😉 Teď si na něm aspoň začne zvykat. Nemáš fotku??

@berryvajt, to víš, chtějí mít jistotu, že to doma zvládnete. proto čekají, až se rozpapá. U nás to s Kubou bylo fakt to samé. Kdy\ž jsem nastpupila za dětmi do porodnice, tak bylo v plánu, že jsme tak během 5 dnů doma a nakonec jsme tam vykysali 14 dní. Ale upřímně, doma to bylo mnohem horší. V nemocnici se aspoň člověk nestaral o vaření, uklízení atd., źato doma nastal pěkný kolotoč.
A ta tvoje kámoška má náhodou štěstí, že je pediatrička odmítka vzít. Když jsem sháněla pro sviště doktorku, tak jsme obešla u nás polikliniku, někde měli plno a nebrali a pak jsem kápla na jednu, co v pohodě řekla, že nás veme, že má s nedonošencema zkušenosti. No zdrhli jsme od ní po měsíci, přestože se tak brzy u nás lékař změnit nedá (až po 3 měsících). Byla fakt strašná, věděla úplný prd a místo, aby člověka zklidnila, tak nás ještě stresovala. Pak jsme dostali tip na jinou a u ní jsme do teď. Bezvadná, profesionální, pořád se vzdělává, dokáže člověka uklidnit a hlavně má zkušenosti i s takhle extrémně nedonošenými dětmi. To si myslím, je docela důležité.

Teď jsem poslal sviště s babičkou na prochajdu a za chvíli vyrážím zase předvolebně agitovat 😀 Btw, doufám, že jdete k volbám? 🙂 🙂 🙂
Jo a taky mám dávat Anetě ten Peritol už jen obden a pozvolna přejít jen na 2x týdně. No to jsem na to zvědavá 😖 Kubovi se pořád proklubávají poslední 4 stoličky naráz, všechny má z poloviny venku, hrozně slintá a moc nechce jíst. Samozřejmě že když u jídla zahlásí "hotovo stačí", tak se okamžitě přidá i Aneta.
Dopol jsme s nima šla do školky, že se kouknu na jídlení lístek a že bych je tam zítra už frkla. měli jsme smůlu, vrátka zamknutá a Kubajz tam lomcoval klikou a hulákat, že chce do školky 🙂 Tak snad příští týden.

berryvajt
12. okt 2010

zato mám aj dobré správy. mala som tu primára. je spokojný so sonom mozgu u Sofii,(to je dobrééé 🙂 🙂 🙂 🙂 ,som rada, od neho som pozitívnu správu počula prvýkrát)Johanka dostane transfúziu zajtra, ale celkovo,že je to ok. Kostičky, sono obličky,mozog, očká - všetko sme prešli.Od zajtra už aj so Sofiou cvičíme a s Johankou nám pridajú nové cviky" Katona".Len to papanie,ale dúfam,že sa to zlepší.Ja na ňu trpezlivosť mám(nie ako niektoré sestričky,štipkajú,budia a vopchajú dudel pod jazyk- samozrejme,že nepije).Určite to bude dobré,cítim to v kostiach 🙂 🙂 musí byť a koniec.A keď budem mať zase zlý deň, tak sem napíšem a zase dostanem nové povzbudenie a ideme ďalej. Teraz som čítala v mamine príbeh o dvojčátkach, narodili sa s váhou 420g a 675g a sú tu,malá chodí do škôlky a chlapec do špeciálnej škôlky.Otrasné prognózy a predsa sa im darí. Nie sú ako rovesníci,ale šikovní sú.Krásne je ten článok napísaný.Prajem pekný deň

janicka.slunicko
12. okt 2010

Ahoj holky mi se mame dobře ty dva roštaci se už přetačej akorat Ríša zapomína pod sebou ruce a nekdy se mu to povede,Tedka Valča je nejaka nastidla,jinak kontrolymame všechny v pořadku, Moc času nemam ,jsem v jednom kole, )
Jsem akorat prohlidla vaše fotky fakt hezké,

petraguerra
12. okt 2010

Ahoj.Argousek to je super -me Matej nechce jezdit ani na odstrkovadle,ale vcera poprve hral fotbal.Odpoledne jsme sli do obchodu a bracha od manazerky se synem hrali na place pred barakem fotbal a malej se pridal.Ja ziram,met si to za balonem jako divej+ho vubec nepustil pryc.Trebas jestli mu to zustane z nej bude fotbalova hvezda,protoze ho nestihali ani ti dva kluci! 🙂 Ja chodim pomerne svizne a vcera jsem mela malyho na ksirach a normalne jsem mela co delat,aby jsem mu stacila 😒 Bude asi jako Forest Gump a pak vsude kam jsem sel jsem uz vzdycky jenom bezel .....😀

Bera ty ti tedy dovedou zatopit!Alespon se nenudis a kdyz je klid neprijde ti to divny?Ja vzdycky jdui kouknout co je a nekdy malej spi nebo kouka na tv.

Vladi no dort hotove veledilo!Me se libi taky a Klarka jako princeznicka.Radost mela urcite a za to te zase brzy nekde sejme. 😉

Kiki to je od nich hezke vid,je videt ze uz s Kubikem pocitaji 🙂 pusa se mu brzy zahoji a klistata jeste radi i ted v chladnu?To je sila oni uz jsou dost otuzili.

Berryvajt hlavne,ze uz si srovnala to sani a dychani a polykani,hlavne kdyx bude pribirat myslim,ze vas pusti domu.Holky jsem se chtela zeptat jak poznate u kojenyho decka koLik vypilo???To se vazi pred a po?Ja nikdy nekojila tak nevim.

petraguerra
12. okt 2010

Bera k volbam urcite nepujdu! 😀 Ale v cr jsem chodila pravidelne.U nas si to jen prehazuji rodine klany mezi sebou ted jdou od koryta jedni a cpou se tam dalsi....=(Kdyby jste videli co pred 17lety udelali nasi pohlavari na obecnaku by jste plakali.Prodali u nas fungujici lazne nekolik budov,pozemky ,lesy za 2.7mil.Na tom se do dnes perou spinavy penize a budovy jsou na spadnuti.Ja by jsem brecela,tak nadherny lazne a ted ruina. 😖 Mattoni by v hrobe metal salta kdyby to videl.

Matka to jste byli statecni,ze jste Lilince pichai ty injekce sami,ja kdyz vzpomenu jak prtavej byl Mates tak tedy nevim,.

Berryvajt super,ze primar pochvalil vypoada to na dobrou cestu ne? 🙂

sorbona13
12. okt 2010

Holky, moc díky za gratulace 🙂

@bera28 v práci super, zjištuju, že si pak ten den s prťatama užiju úplně jinak, než když jsem s nim nonstop 🙂 Je to někdy náročný, ale zase mě to baví, potřebuju svým způsobem záhul, abych byla spokojená...teda néé, že by dvě děti nebyl záhul, ale je to jiný, než v práci 😉

argousek
12. okt 2010
argousek
12. okt 2010

Tak vkládám pár fotek z dneška 😉

Z toho odrážedla je nadšenej, musela jsem ho i přemlouvat, aby si vůbec odpočinul, nechtěl ho dát vůbec z ruky. Jestli to takhle půjde, tak se na tom naučí velice rychle 😉
@petraguerra jak už jsem ti asi jednou psala, Adámek taky nechtěl tu plastovou motorku ani vidět, nechala jsem mu jí doma v obýváku, aby ji měl na očích a on z ničeho nic na ni začal jezdit. Pořád jsem mu ji podstrkovala, ale on ne, až sám chtěl. Naučil se na tom jezdit až na jaře a to mu bylo 3,5, takže žádný strachy Matýsek k tomu taky dojde. Jinak s tím míčem, to je u nás podobný. Adámka míč vůbec nezajímal, až v létě když viděl, že si s manželem pinkáme, tak to hned chtěl taky a začlo ho to teprve bavit. Baví ho i doma, když si spolu míč posíláme, ale ještě tak před rokem mu to bylo putna.
Jinak holky já mám zase těžkou hlavu, dneska jsem tady mluvila se sousedkou, ona začala učit v logopedický třídě v Pacově, to je asi 8km od nás. Hrozně mi to vychválila a že tam mají holčičku podobnou Adámkovi s těžkou dysfázií a jaké dělá pokroky. Tak jsem zase navrtaná a nevím, jak se rozhodnout. Jestli do normální školky 3km od nás s pedagogickým asistentem nebo speciální logopedická třída, kde jsou děti, co mají podobné probémy. Adámek by se tam necejtil jako "exot" protože jsou tam děti se stejným problémem, ale znamenalo by to ráno ho tam odvést, dojet domu a po obědě pro něj dojet, takže vlastně jako čtyři cesty. Bylo by to asi finančně náročnější, ale třeba by mu to víc prospělo. Ach nevím, musíme to s manželem promyslet 🙄

simicak
12. okt 2010

argousku,pokud to zvladnete casove a hllavne teda financne,tak urcite bych ho dala do logopedicke!! Rec je hodne dulezita pro zivot,nikdo se mu tam nebude posmivat a snad se i lip hledat kamaradi budou a hlavne tam je profi pristup kazdy den a pracujou kazdy den s nema.
Jinak teda supr fota 😵

simicak
12. okt 2010

A jeste me napadlo,nedostanete na benzin nejaky treba soc.prispevek nebo tak neco? Mamka ma rozt.sklerozu a dostava na auto prispevek ( a to teda chodi normalne ) a tusim ze jedna holcicka co dojizdela do spec.skolky,tak taky neco dostavali,ale nevim presne co a taky uz to je radu let zpatky. Ale zkus si to zjistit 😉

petraguerra
13. okt 2010

Argousek ja kdyby jsem mela na vyber by jsem asi taky zvolila specialni skolu,alespon pro zacatek nez se rozmluvi.Hlavne v tech specialnich na ty deti nemaji takove naroky a tak to jde vse zvolna.Ja byt v Aberdeenu tak se budu snazit dat Matese taky do skolky v Readen centru-maji tam fakt super peci i pristup. 😉 Ja jsem docela zvedava jak mu to bude sluset tady ve skolce a jestli si najde kamarady.Muj bratranek byl dislektik i disgrafik a hyperaktivni-samej pruser ale ten byl uplne obalenej kamaradama!!!On porad neco vymyslel a tak ho meli radi-tak to budou snad mit tak i nasi kluci. 🙂 Vyucil se zednikem a dnes maka vydela i bokem a je z neho tata,ze muze spousta lidi zavidet.
S tim odrazedlem je me to jedno vim,ze casem taky bude jezdit a delat vubec vsechno,ale on toho lva za sebou taha a pouziva ho jako schudek u tv,aby byl vyse a lip videl. 😉 🙂 Jinak Adamek je na tom odrazedle uplne nadhernej a ten vlacek co ma jsem koupila ted Matyskovi k narozeninam. 😉

bera28
13. okt 2010

Sorbonko, to znám 🙂 Taky si ty svoje predátory hned jinak vychutnávám, když s nimi nejsem stále. Tak ať jsou kluci zdraví a mamka spokojená 😉

Argousku, parádní fotky. Teda Adámek nějak vyrostl! Jsem ho málem nepoznala.
Co se týká té speciální školky, tak já bych byla proti. Pokud má logopedickou péči i mimo školku, tak bych ho nechala integrovaného v klasické. Podle mě, ze zkušenosti se synovcem, by mu to prospělo víc, než ve skupině stejně "postižených" dětí. Vždyť tady v klasické školce má asistentku, která se mu věnuje. Myslím si, že mu kolektiv zdravých dětí dá víc. Aspoň ho to bude motivovat.

Petraguerra, máš IP.

Jinak jsme dnes se svištěma absolvovala kadeřnici. jsem si říkala, jak to zvládnou, protože když byli poprvé, tak řval Kuba, podruhé Aneta a dnes nikdo 🙂 Moooc se jim to líbilo. Jo a Kubík od včera pořád povídá, že "miluje maminku" 😵 😵 Zato Anetka si to u mě rozházela, protože na každou tuhle hlášku odpoví "Pane Bože" 😠 Jo a taky mě dostali, když jsme byli na procházce a oni pořád vykřikovali" kde jsou popelnice?" Jsem si myslela, že trénují na bezdomovce 😀 Tak jsem je odvedla ke kontejnerům a oba spustli "zelená popelnice je na střepy, modrá na papír". Tak to jsem teda zůstala stát s otevřenou pusou 😲 Prý jim to povídala babička. Tak jsem hned vyzvídala na mámě, kdy jim to říkala a proč jim vypráví zrovna o popelnicích. Prý jim to řekla jednou na pondělní procházce a ti raraši si to zapamatovali. Teda já bych potřebovala mít paměť jako malé děti. To by se to učilo 🙂

maatkka
13. okt 2010

Ahojte neskoro vecer 🙂
bera aj Lilinka ma dobru pamat a niekedy na mna teiz vybali veci co som jej len tak mimochodom kedysi povedala a myslela som si pri tom ze ma ani nevnima riadne 🙂 dneska mi napr. recitovala "leze leze po zeleze najde dierku do nej vlezie" 😀 😀 😀 to ani riadne neviem kedy som jej vravela 😀
a ma aj oblubene frazy v poslednej dobe - ked sa jej nieco podari si sama povie "ty si kraaasna" (sa pochvali) 😀 ked nieco vyvedie a ja ju hresim tak mi s kludom povie "ved to nevadiii" 😀 alebo ked jej nieco kazem urobit tak povie "ou kej" ked sa pytam kam ide s ockom tak "ideme na pivo" 😀 a ked sa opytam ako je vonku tak "svieti slnko ale fuka a je kosa" 😀
inak zajtra mame ocne tak na nas myslite - napisem ako sme dopadli...
dobru noc 🙂

argousek
14. okt 2010

holky to jste mně pobavily s těma hláškama 😀 😀 😀 😀

U nás teď letí "Ježíšmarjá" a "víš"

argousek
14. okt 2010

@maatkka držíme palečky ať to má Lilinka dobrý 🙂)

bera28
14. okt 2010

Maatkka, doufám, že kontrola očíček proběhla v pořádku. Jj, mít paměť zase jako děti, to by byla paráda. Já jim tak závidím, že jsou v období, kdy tak pěkně objevují svět 🙂 Já už si pomalu nepamatuji, co jsem dělala včera a oni si toho pamatují až moc 🙂 🙂

Už mi dorazila i kombinéza pro Anetku, tak jsme na zimu vybaveni 🙂

maatkka
14. okt 2010

Ahojte tak hlasim ze kontrola na ocnom dopadla fajn - stav samozrejme vyrazne zlepseny... aj ked to nie je este uplne 100% Sama dr. povedala ze je veeelmi zvedava na kontrolu o pol roka... Inak nasa ocna je asi nasa najoblubenejsia dr. aj jej sestricka - super to vedia s detmi 🙂 Lilinka si s nimi pokecala... a oni ju vychvaaaalili 🙂 Dr. ze si ju pamata este kilovu z inkubatora a ze je uuuzasna neuveritelna sikovna... ze krasne spolupracuje a ze by chcela vsetkych pacientov takych ako ke Julinka 🙂
@petrach Petka a ty kdeze si?????????? 😨 Moooc mi tu chybas! 😉

petraguerra
14. okt 2010

Bera krasna kombineza taky nejakou potrebuju pro Matese 😒 Boty jsme ted jedny koupili.To deti umi prekvapit 🙂 Ja uz se tak tesim az bude Mates mluvit a on se s tim fakt flaka-snahu zadnou nema 😠 A ten Kubik je hezky,ze to porad rika,ze te miluje to potesi vid,me Mates zase liba,hlavne rano,kdyz chce aby jsem se vzbudila-strasne vytrvalej...

Matka tak to jsou dalsi uzasne zpravy od Lilinky,to je sikula a tedy namluvi toho hodne.Muj malej tam vzdycky kouka po ptakach,ale nikdy na to co chteji oni 😖

simicak
14. okt 2010

ahoj holky,
my dnes byli busy,rano jsem musela vyzvednout leky,veru skolka,pak sli do detskeho centra,kde jsem se prihlasila na anglinu a pak matiku,prvni ale bude anglina,tak snad nezrusi dotace - krize je vsude- a budu to moct delat. Maji k tomu skolku zadara 😵 😵 Pak k nam odpo prijela od Verunky kamaradka s maminkou a 3tydennim miminkem 😵 ,krasne,ale uz dalsi ne chci 😀 Takze tu byl rachot cely den. Ted sli mury spat,ja uklidila bugr a jsem hotova.
Jo a nase Viki miluje ted miminka,tak kdekoliv vidi nejake a nebo dite o 2 hlavy vetsi,tak baby,baby. Bhyla uplne z dnesni navstevy nadsnena,cumal na to miminko,hladila ho,pak se snazila mu vyrvat nejake vlasy,plesoun maly zavistivy 😀, a pak zacala kricet tak jak to mimco 😀

Argousek a co to je presne za logopedickou skolkku?? My treba meli logopedickou tridy,kde ale byli deti smisene a logoped dochazel do skolky a delalli spolu ruzna cviceni a pak s ucitelkama taky K tomu dostavali klasicky sesity domu na ukoly na cvviceni. Mas asi pred s sebou tezke rozhodnuti,co? 😖 Zas bera ma pravdu,kdyz ma logo mimo skolku a asistentku.....a proc ji nemuze mit na logo skolce??

Maatka,obrovska gratulace k ocickam 😵 😵 😵 😵

Bera 😀 😀 Mas to doma vtipne 🙂 Dneska byl v d.centru chlapecek a ten porad rikal -Boze,Boze 😀

simicak
14. okt 2010

Jo a na pobaveni. Se rano c hystam s detma ven,obuju si kozacky a asi po 5min.jsem zjistila,ze mam jednu na podpatkku a druhou bez podpaku 😀 By na me cumeli ve skolce,kdybych mela kazdou botu jinou 😀 A ja porad,co je spatne 🙄

petraguerra
14. okt 2010

Jsem myslela ze jsi Simco klusala v tech botech po meste 🙂 Ja ty skoly zavidim vzdycky jsem bydlela v pr... kde nic takoveho neni,by jsem byla jiste taky jinde s anglictinou.Alespon,ze si domluvim co potrebuji.

argousek
14. okt 2010

no ona to není speciální školka, je to normální školka, ale mají tam logopedickou třídu. Chodí tam třeba i děti, co jen neumí říct r nebo ř. Takže je to dalo by se říct integrace mezi normální děti, ale jsou tam i děti, co mají větší problém a tak ten program je tam tomu přizpůsobenej. Dělají různá cvičení na mluvení a na jemnou motoriku 😒 Holky mám tady hroznou kupu prádla, nechce se mi, ale musím jít na to 🙄

maatka moc gratuluju k vyšetření, já to věděla 😉

nanya
14. okt 2010

Ahoj holky.
Tak se nám ze zvýšené teploty vyklubala i vysoká teplota nad 38C. Ale už je to lepší, ale má stále zvýšenou, tak kolem 37,5C. Kašle a má rýmu, ale není to tak strašné s tím kašlem, tak 3x - 4x za den, ale pořádně ho to dusí. Rýma se dá zvládnout. Nechápu, z čeho má pořát tak zvýšenou teplotu. Je děsně protivný.
Jo a potřebovala bych vaši radu, pokud to tedy bude ve vašich silách.,.. Mám problém, od pondělí jsem s Danielkem doma, nechodili jsme kvůli té teplotě a kašli ven. Snažím se mu dělat zábavný program. Pořád musí něco dělat, jinak se děsně nudí. Ale asi jsem udělala něco špatně. Začal být agresivní, a to jak ke mě, tak k sobě samému. Když mu něco zakážu, nebo ho vezmu od něčeho, co zrovna chtěl dělat, chytne děsného hysteráka, v tu chvíli mě chce kousnout do ruky, a když mu ruku vezmu, začne kousat sebe. Ale fakt vztekle. Nevím, co mám dělat, dělá to teď pořád, zakážu, kousne se a dost, má tam otisky svých zubů a má to hodně červené. Byla jsem dnes tedy na hodinku venku, že se mu hlava trošku provětrá, ale nepomohlo to, stavila jsem se k mamce a tam to předvedl nesčetněkrát taky. Jsem zoufalá. Asi neumím vychovávat. Zatím jej vůbec nebiji, vždy se to nějak vyřešilo jinak, např. jsem odvedla pozornost, nebo tak něco. Já už nevím, jak na něj. Vůbec mě neposlouchá, dělá si, co chce, a když zjistí, že něco nechci, aby dělal, tak to dělá schválně. Jestli máte jakoukoli radu pro mne, jak s touto situaci naložit, budu vděčná za cokoli. Předem díky.