Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
28. okt 2010

Ahojte kocky a kotatka 😀
peti tak oslava z opisu vyzera ze bola super 😉 skoda ze ste nefotili - ale co... hlavne ze ste si to uzili! 🙂
my mame veeela novych fotiek kedze sa stale niekde tulame a vacsinou ked sme niekde prvy krat alebo tak tak ma napadne pofotit sa 🙂 som velmi zvedava na tie vase MRI vysledky - ma zaujima aj ze co tam vlastne vsetko zistuju co sa da podla toho vidiet a tak...
janicka my sme dali jogurt prvy krat ked mala Lilu 10 mesiacov (nekorigovane) a od vtedy ho mava kazducky den... teda okrem toho co nejedla vobec nic alebo tak... piskoty tie klasicke su vraj od troch rokov (aj na obale to pisu) ale ja nepoznam v mojom okoli nikoho kto ich daval az od troch rokov 😉 my sme tak do roka Lilu davali tie co sa mozu od 6 mesiacov (tusim to boli Hami) a odvtedy kupujeme take celozrnne - su ovela lepsie... tie klasicke piskoty obsahuju len muku cukor a vajcia (a vajcia - teda bielok by deti do roka papat nemali) Julia ich ani nema rada - da si fakt vynimocne na navsteve alebo tak... a gratulujem k neterke!!! 😵
denisee a cikanie do nocnika vam uz ide??? podla mna je Vojtik veeelmi sikovny ze sa aspon takto pyta kakat 🙂 co ja by som za to dala 😉 moj synovec kakal LEN do plienky skoro do styroch rokov!!! my mame tiez tazkosti so stolicou... doteraz ju mala Lilinka tiez riedku ale pred nedavnom mala zapchu a nemohla sa vykakat - dr. jej dala cipok a od vtedy stolicu zadrziava ☹ preto ju ma vzdy tvrdsiu a nechce sa vykakat a place pri tom 😢 davam jej vela pit a potraviny ktore obsahuju vlakninu - ale malo co take zje... uz som kupila aj nejake (vraj jemne) prehanadlo ale bojim sa jej ho dat lebo to je zjavne psychicke (boji sa) ☹
simi super fotky!!!!!!!!!! 😉 😀
@merj ste v poriadku??? mi az zimomriavky prebehli po chrbte ked som si precitala tu tvoju druhu vetu...
inak ja s chrbtom uz ovela lepsie - este tam nieco citim - pobolieva ale to sa uz neda porovnat... no a bola som treti krat chora (v priebehu asi dvoch mesiacov - nechapem) ale len zahnisane malndle inak nic... a Liluska to znova nechytila (huraaaaaaaa!) a to sme boli s mm dokopy uz 5x chori
a baby - Lilu uz vie zopar kratkych basniciek a pesniciek - napr. hojda hojda spadla macka z pojda rozbila misku dostala po pysku 😀 alebo haji-haji-hajusky mamka robi halusky makove syrove a uz budu hotove 😀 a tak... a najnovsie si zacala vymyslat "pribehy" napr. svokra ma taky obraz na ktorom su stromy potok... a ona si vymyslela ze to je potok v lese a tam chodi ocko chytat ryby a bla bla... 😀 to jej nikto nevravel - sama na to prisla 😀 alebo este ked jej dam niekoho k telefonu a ona s nim vykecava 😀 sranda je s nou 😀 😀 😀

petraguerra
28. okt 2010

Ahoj holky hlasim navrat od doktorky takze:MRI zjistili,ze naleve strane ma deformaci je mensi nez prava strana-take bude tu levou stranu pouzivat mnohem min nez pravou.Dal ,ze bila kura mozkova je oslabena neni silna jak by silna byt mela,Nekde vzadu tak je mozek taky naruseny coz bude zpusobovat problemy s ucenim ,koncentrace,motoriky.Mozkomisni mok je v pohode a dostatek,seda kura mozkova je v poradku take .Myslim,ze to je vse co tam nasli-kazdopadne rikala,ze prekvapeni je,ze byl tenhle scen mnohem lepsi vysledky nez ten co mu delali na nedonosencich.Kazdopadne dr.rikala,ze i pres to jak to vypada tak to postizeni moc velke mit nebude,ze je to jakoby mirna obrna,ale ze to vlastne obrna neni,ale ona nam to tam da kvuli DLAjak na nej beru+dr.vi o co se jedna kdyz si to prectou.Taky byla nastvana na ty z DLA jak si dovolili me to invalidni nedat a servala je ,ze ona vlastnorucne vyplnila papiry a oni si to dovoli zpochybnit 😀 Byla rada ze me to nakonec dali 🙂 Jinak u Mateje nasla zlepseni,ale kazdopadne nam doporucila uzce spolupracovat s tou OT a pres mluveni+nas prevedla na jinou dokrorku kterou by jsm,e meli mit blize nezli Aberdeen.Coz je me lito protoze byla fakt hodna,ale rikala,ze tahle je super ze uz s ni pracovala.
Argousek me dnes ta na mluveni nedorazila takjsem nic nenatocila. ☹ To Matej s tema rukama dela uz dlouho ,myslim,ze to ma od nevyzrale CNS taky.
Simicak tak Veru takhle ponocovala nebyla ani protivna?Ten tvuj chlap to ma tezky 3buchty a je na to sam. 😀 jinak dyne pekna taky se chystam jednu vydlabat.Holky kocky 🙂
Matka to je sikulka ta Lilinka snazi se sikulka.My zatim porad mame jenom pleny na nocnik ani louzicka ani bobek 😒

argousek
28. okt 2010

@petraguerra tak to jsou celkem dobré zprávy, ne 😉
a to MRI to znamená, že mu dělali magnetickou resonanci??
Já myslím, že to je i důvod, proč ještě moc nemluví, že je ta levá strana menší. Já myslím, že právě v té levé hemisféře je právě umístěná řeč. A řekla ti, co by jste třeba mohli dělat? Nedoporučila vám brát nějaká nootropika?
Já myslím, že jsme na tom podobně. My jsme tedy žádné takové vyšetření nepodstoupili, takže konkrétně nevím, ale podle toho, co píšeš jsme na tom podobně. Nám taky tenkrát neurolog řekl, že tam něco jako obrna bylo, ale že ho to jen šrejchlo a že z toho nejspíš žádné následky mít nebude. Já jsem moc ráda, že jsou v týhle diskusi zdraví nedonošenci, ale na druhou stranu bych právě uvítala víc maminek, které mají nějaké problémy, abychom se mohli podělit o nějaké zkušenosti a rady 😒 ☹

maatkka
28. okt 2010

@petraguerra tak vysledky su teda fajn!?! hlavne to ze je to lepsie ako predtym... 😉 je uuuzasneee ze sa ten detsky mozog dokaze takto "opravovat" 🙂 to je super co vsetko sa tam da vidiet a zhodnotit... ja by som strasne chcela aby nas na take vysetrenie poslali (vediet na com sme)... ale podla nasej dr. by to bola zbytocna zataz pre nu to "ziarenie" + uspatie... 😖

petraguerra
28. okt 2010

Argousek ja si porad myslim,ze Adamek a Matej jsou na tom po zdravotni strance hodne podobne,i kdyz se podivas co trebas jim hledaji atd-se tady budeme podporovat spolu 😀 🙂 😉 Ja jsem taky moc rada,ze se tem detem dari tak dobre a myslim,ze nasi kluci mohli dopadnout mnohem hur 🙂 Kazdopadne, kdyz jsem se ji ptala co muzeme tedy ocekavat v budoucnosti jak asi na tom muze byt,tak rikala,ze vubec nevi.Ze u nej se to vubec neda poznat,ze on na to jaky ,mel prognozy uz z nedonosencu proste jede uzasne,ze hlavne porad to chce s nim pracovat a i na tom ocnim kontaktu atd.Budu ti natacet co s nami delaji a poslu ti to vzdycky,jen me posli adresu v IP😉 mela jsem tam i Pat co k nam chodila hlidat ona byla uca pro deti s postizenim a rikala,ze to jeho postizeni bude uplne male podle toho co dr.rikala-no ingenyri z nich asi nebudou tak si otevrou spolecnost PAT A MATspolu s Adamkem 😀 😀 😀 😉

Matkaa myslim si ze pokud ti to dr nedoporucuje a Lilinka je tak strasne sikovna tak ho asi ani nepotrebuje urcite ji ho casem pokud budes chtit take udelaji,ale myslim,ze pokud nema zadne vetsi problemy tak v pohode je.Myslim,ze my s Argouskem to mame trosku jinak ,protoze ti nasi kluci preci nic nedelaji rychle a jednoduse.A to co Lilinka tedy muj Mates neumi ani dnes a to mu jsou 3roky.Ty se raduj z toho,ze je takova sikulka 🙂 😵

argousek
28. okt 2010

@petraguerra jojo Péťo to si mně pobavila s tím Patem a Matem 😀 😀 😀 Já si taky myslím, že se nakonec vypracujeme a budeme taky o.k, ale dá to tolik práce. A právě si říkám, že kdyby takových maminek bylo víc, že by jsme si mohli právě předávat různé rady a zkušenosti. Cokoliv budeš mít a pošleš mi to budu ráda, adresu ti pošlu do IP. Adámek už se krásně rozpovídal 😉 jsem zvědavá, co předvede až přijedou ty ženské z toho SPC. Jestli bude zticha, jak ryba, tak budu fakt naštvaná. Už mně nebaví pořád někoho přesvědčovat, že umí to a to, když on pak nic nepředvede a já si připadám, jak blbec. Kdyby alespoň předvedl z poloviny to, co na té logopedii. Ach jo přijde mi, že právě u těch nedonošenců nikdo neví, jak to bude. Někomu dávají blbé prognózy a vyškrábe se z toho, takže i doktoři pořádně neřeknou co a jak a nebo někdy zbytečně přehánějí a straší. 😒

petraguerra
28. okt 2010

Argousek Si je zive predstavuju taky 😀 eru tak ho \nahraj nekdy a pust jim to z videa ,jsme se o tom bavili dnes s dr.ze jak k nam prisla ta na mluveni poprve,ze nejdrive Mates neco brblal ,ale jak zjistil,ze chce neco slyset nevydal hlasku.Jo to oni umi-smradi 🙂 Ja jsem taky obcas neco nahrala a pustila te pres mluveni co trebas delal atd.Myslim,ze dr sami nevi protoze tyhle detivzdycky maji nejake eso v rukavu at v dobrem tak i v spatnem.

petraguerra
28. okt 2010

jsem chtela rict jestli mas kameru nebo fotak 🙂

argousek
28. okt 2010

@petraguerra jojo to už mně taky napadlo, máme kameru, tak jsem ho nedávno natočila, jak říká říkanku. Ještě pár videií natočím, jak umí třeba barvy 😉 On perfektně vkládá tvary a když mu to dá psycholožka, tak na to kouká, jako by to viděl poprvý v životě 🙄

janicka.slunicko
29. okt 2010

Adajar, tak jsem ty pliny objednala,tak jestly budou to ti pisnu,pak bych ti je přivezla, a jak bylo na sraziku?

Dneska se jdu kouknout na segru,malou neuvidím ona je v inkubatoru a sluníse,ma žloutenku, jak dlouho tak bude se slunit,mi jsme jí nemely ,tak nevím?
Jinak jdeme v utery na kontrolu s Ríšou s tou kílou,a to jdeme v jednu a pak v pul pate mame kontrolní ultrazvuk hlavičky u obouch tak to do nemocnice pujdeme dvakrat,tak to zase bude den, ...
Jinak prckové jsou hodny,teda aspon si myslím ,co jsem vydela predtim jak ty deti brečely,tak ty nasi jsou zlatíčka,
Zachvilku pujdeme do mesta pro papaní,každy patek jsou na trhu farmařské ,tak tam nakoupime zeleninku,..

fajn
29. okt 2010

bera co svišťové ve školce?

simicak
29. okt 2010

Ahoj holky
my dnesk vazeni a Viki ma 7.66kg a korigovane 14mesicu. Zadna slava,ale nabrala 200g za mesic,tak aspon tak. Jo a konecne jsme zmenili velikost plen na c. 4!!!!!!!!!!!!!!!! A z tech uz pujdem urco na nocnik 😀 Segra ma stene prazskeho krysarika a nasi se mi dneska smali,ze uz prerost Vikouse 🙄 😀 Nas uz predrost snad kazdy.

A zazitek - Viki se zavvrela v kuchyni a manzel jen slysel - taak,taaak ( ona se tak chvali ),pak prisla spokojene,zase se pochvalila. Pak sel tatinek vyhoit o par hodin papir do kose a odpadkovy kos byl plny pradla z pracky 😀 😀 😀 😀 😀 Takova mala pradlenka. Nastesti to jeste nebylo vyprane 😀

Petraguerra,gratuluji k vysledkum 😵

Janicka,my jsme meli zloutenku. Snad bude mala brzo doma z porodnice. U me ji meli obe holky. Veru se jen slunila pod oknem a Viki mela 2x "solarko lecbu"

petraguerra
30. okt 2010

Ahoj holky Simicak, tak hlavne ,ze Viki pribira za rok kdyby to slo takhle by to bylo 2.5-3kg coz uz zase k veku je v pohode trebas se vytahne v puberte a co je maly to je hezky 🙂Snad tedy Mates bude vbudoucnu co nejvic ok a bude schopen zit normalni zivot,vydelavat nejake penize a vubec tak normalne .... 🙂My jsme vcera meli 15.30kg+96.2cm a s hlavou uz jsme na spodni care tak taky trosku poporostla predtim jsme byli uplne pod carou ma ji fakt mensi.

Janicka.slunicko muj malej mel taky zloutenku a byl hoodne dlouho pod svetlem asi 2tydny,ale u donosenych deti se to vstreba rychleji obcas jeste pusti domu a musi se dite davat na svetlo k oknu jen v plince.


l

janicka.slunicko
30. okt 2010

Ahoj holky tsk terezka ma nejakou silnou žloutenku ,její hodnoty zv krvi toho bilirubinu mela 194 a se jí to zvísilo na197 ,a nejak jsem nenasla kolik je normal,akorat že přes dveste je to blbí,tak nevím? Tak to ani segre nebudu říkat že by tam mohla byt třeba 2tydny aby nebyla vynervovana.

S tou vahoou simi tak to mi jsme burtici mi už budeme mít určite 7kilo,a to jdeme až za mesíc na važení,ale ty dva toho moc nesnedi,oni hlavne Ríša ten nechce vibec mlíko,tak ma rano kaši ,pak třeba jablíčko ,pak nejakou zeleninku s bramborem.. odpoledne přesnídavku,a vecer kaši,v noci mi vypije třeba 50mlíka, a to kolikrat dotoho dloubne,
Vubec nechtejí mi nic pit?...

simicak
30. okt 2010

petraguerra,snad bude ok.,ted to zkus neresit. Vysledky mate krasne podle dok. a podle toho co rikala,tak to nevypada spatne 😉 Ja si doted pamatuji vetu,kdyz jsem Viki narodila a ja volala s kamaradkou vzdycky z ne mocnice a brecela,ze bude nejak hodne postizena,nemocna............ona mi vzdycky rekla,vubec nad tim nepremyslej,to vse budes resit s casem,jak to prijde. Vzdycky me to utesilo. Dokonce vic,nez kdyz mi vsichni rikali,aaale,bude zdrava prosim te,co malujes certy navic. Urite ji nic nebude a bla bla - to me desne stresovala,takove ty uklidnovaky.

Janicka,my byli hodne sluneni,Vikousovi se to porad taky nejak zvedalo ty hodnoty a tusim,ze kdyz to nejde dolu nebo to asi nejak presahuje,tak se testuji jatra,protoze muze byt neco spatne s jatrou. Snad pujd mala brzo domu,hlavne at je zdravoucka 🙂 Kolik je normalni hodnota taky ale netusim.

argousek
30. okt 2010

chci jen napsat, že na www.rodina.cz se rozjely videa s cvičením podle Montessori http://www.rodina.cz/clanek7926.htm Kdo by jste chtěl vyzkoušet, my zkoušíme )

berryvajt
30. okt 2010

Ahojte.Po týždni sa hlásim. Zatiaľ sa máme celkom fajn, len neskutočne veľa stresujem. Prvých pár dní prebehlo v poriadku.Baby dodržali trojhod.režím z nemocnice a v noci 4hod.režim.So Sofinkou som veľmi spokojná. Krásne papá.Ale s Johankou sa niečo deje. Veľa grcká,nechutí jej (to posl. 3 dni) a už sa nezobudí cez deň tak ako v nemocnici.Zase neviem,čo mám robiť. Najradšej by som ich nechala spať,ale bojím sa, že keď vyjdeme z rytmu,tak môj pekne nastavený režim bude fuč.Asi som nejaká tabuľková stresujúca mamina. V nemocnici som mala kľud,lebo tam nás budili každé tri hodiny.Oni papali a išli sme spať.Mali svoju dávku,čo sme museli vypiť a koniec.Ale teraz???Raz vypijú 70-80ml,inokedy iba 40-50ml.Ak ich nechám spať cez deň,mám ich budiť na cvičenie? Problém je to, že u nás krmenie trvá cca.1,5hod.Takže po ukončení by som ich mala budiť o hodinu a pol na ďalšie krmenie. Moja mama mi vraví,že ani ona nás nikdy nebudila a prežila som to, nech im dám pokoj aj cez deň,ak budú hladné,zobudia sa.Ale čo ak nevypijú toľko,koľko majú vypiť??Odkiaľ viem,či im to stačí?Či to neni málo?Zatiaľ som ich vážila iba jedenkrát dneska,krásne pribrali. Koľko majú vôbec pribrať?Mám to vôbec sledovať???Také všeliaké otázky mám.
Ešte jedna otázka,dôležitá. Ako ich mám brať? Ako týždňové bábätká,alebo ako dva a polmesačné....?
Ďakujem za rady.

argousek
30. okt 2010

@berryvajt já jsem teda přes budila po 3hodinách a i u Štěpána, kterej je donošenej, protože on si pak převracel režim a přes den by vyspával a v noci nechtěl spát. Rozhodně bych přes den nenechala spát dýl, jak 4hodiny. Mně taky tchýně pořád radila ať ho nechám spát, ale takových rad ještě dostaneš. Rozhodně bych se jima neřídila, ona neměla nedonošence. Je to opravdu o tom než se srovnáte. Teď prožíváte jakoby 6 nedělí, uvidíš, že po této době to bude lepší. Určitě by si je měla brát, jako čersvě narozený, prostě pořád odečítat korigovanej věk. Je to blbý a člověk na to zapomíná a pak srovnává s ostatníma dětma, ale pak se zbytečně stresuje. S tím grckáním nevím, ale myslím, že to může být tím, že nestíhá dech a zároveň pití. Štěpán takhle grckal jeden čas při kojení, protože mu to teklo moc rychle a on nestíhal dýchat a polykat, to přejde. S tím množstvím nevím, myslím, že by měli vypít alespoň 40ml na dávku. Když vypije málo, tak bych zkusila nakrmit třeba už za 2 hodiny. Já osobně bych přes den krmila, co nejvíc, aby sis to mohla spíš v noci natáhnout 😒 Jinak přibývat by měli cca 200g / týden, to by si měla asi ze začátku sledovat, aby si věděla, že při kojení prospívají 😉 Neztrácej hlavu, ono se to podá 🙂

simicak
30. okt 2010

berryvajt,urcite budit na krmeni,nedonosene mimco a donosene je uplne jine,takze rady neposlouchej a poslouchej doktory. Jak psal argousek,odpocitavat tydny o ktere jsou narozene driv,takze mas doma miminecka. Ze nepijou pokazde stejne,je uplne normalni,me tak nepila verunka a ani vickotrka. Blinkani muze byt reflex,to mela holcicka kamardky z nedonosencu,dostali nejaky sirup nato,urcite zajdi k dok.s tim a nebo zmenit mliko muze zabrat,pokud nekojis. Urcite to nebude nic vazneho.
Za par tydnu se babhnete a stresujici to bude jeste dlouho 🙂 Zazila si to urcite kazda z nas a bojime se vsechny. Zatim to zvladas krasne s dvojcatky. Jen si bud vic sama s sebou jista. Jinak ja si psala kolik toho vypiji a kdy,Vikous pila taky desne blbe a to zvladala pit,dychat,polykat. A pak se na poradne nato kokukli a rekli,ze to je ok. i tak kdyz pije jinak pokazde. Tak si to zkus psat 😉

berryvajt
30. okt 2010

cez deň ok,že budiť,ale kedy? keďže som na nich sama, papanie nám trvá 1,5 hod...takže začnem ráno o 8.00h.cvičíme,nakrmím johanku(polovičná dávka cca.40ml),odgrgnuť(čo trvá nekonečne dlho),cvičím so Sofi,papá(tiež polovicu,takisto 40ml), takisto čakám na grgnutie, potom zase Johanka...už je deväť preč, zase Sofia a pol desiatej....zaspali a za hodinu a pol by mali zase papať...mám zošit,kde si píšem koľko vypiju.Podľa toho denne vypijú cca. 450-520ml.(dnes to bolo v podstate ovela menej).Lenže doteraz Johanka vypila 70-80 naraz a bez problémov, problémy sú iba posl.3 dni.Dnes som ich vážila. Johanka pribrala 360g a Sofia 260g..ani v noci ich nenechám dlhšie ako 4 hod, ale väčšinou sa zobudia sami cca. po 3,5 hod.Do stredy už vydržíme, vtedy ideme naspäť na JIS-ku na kontrolu a poviem to našej doktorke..uvidíme,čo na to. Keďže mám mat.mlieko(zatiaľ),neviem v čom je problém.A mlieka mám málo, takže pomaličky začínam prikrmovať.Vtedy čo bude??Neni to jednoduché, návod k detičkám mi nepribalili v nemocnici, keď som ich zobrala domov...

argousek
30. okt 2010

@berryvajt no já myslím, že podle toho, co píšeš, prospívají dobře 😉 Já jsem měla taky pocit, že nedělám nic jinýho než že krmím, odstříkávám a cvičím, ale tak to bohužel u nedonošenců je. Já osobně, když by papali dobře, tak bych si to zkusila v noci natáhnout i na 6 hodin, aby ses trochu vyspala. Jinak těch 40ml jsem myslela tak, že pokud vypije tolik, tak bych jí nechala ty 3 hodiny a když by vypila míň, tak bych jí zkusila nabídnout dřív. Jinak si myslím, že pokud si nebudeš držet režim, tak se ti pak může stát, že jak jsou dvě, tak se každá začne budit jinak a zblázníš se z toho úplně. Jinak ještě jak si psala o tom krknutí, že musíš čekat až si krknou, tak Štěpán s tím měl taky problém a ne a ne si krknout, někdy si nekrknul vůbec. Takže jsem to pak začla dělat, že jsem ho dala nachvíli na bříško a když jsem ho pak zvedla, tak si většinou krknul. Takže bych nakrmila jednu, dala na bříško a začla krmit hned druhou a když bych dokrmila, tak bych tu první zvedla, jestli si krkne a šla s ní cvičit a tu druhou položila na bříško a čekala bych, jestli si během toho cvičení té první nekrkne. Snad jsem to napsala srozumitelně. To čekání na krkání je dlouhý, dělala bych to takhle. Štěpán si kolikrát nekrknul ani po 25 minutách nošení a to je při dvojčatech šílený. Drž se 😉

berryvajt
30. okt 2010

@argousek zrozumiteľne si to napísala. Práve to je to, že musím držať režim,aj kvôli cvičeniu aj kvôli sebe, lebo sa zbláznim..ale neviem,či môžem cvičiť vtedy,mne hovorili,že by som mala cvičiť minimálne pol hodinu pred papaním..(čo je nezrealizovateľné,však by boli stále hore).Máme tri cviky-jednu vojtovku a dvakrát tzv.Katonu..a...uvidím zajtra, možno že len dneska mali zlý deň, Johanka veľa plakala,asi jej bolelo bruško,až teraz zaspala( medzitým od siedmej kakala trikrát)...takže ich teraz nechám do polnoci. idem spať,aby som sa zobudila.a zajtra určite bude lepšie. 🙂 🙂 treba pozitívne,že???však nie márne sme na toto čakali toľko týždňov. sú doma a ja sa zľaknem hneď na začiatku.ja viem,že to bude aj horšie,aj lepšie . 😒 😀 pekný večer..

argousek
30. okt 2010

@berryvajt já bych to cvičení půl hodiny před papáním nedodržovala, dělej si to, jak ti to vyjde, řiď se intuicí, jak to bude holčičkám vyhovovat. 😉 Jojo je potřeba pozitivně myslet, všechno bude dobrý, hlavně aby byly zdravé a ostatní se dá vždycky překonat 😉 Možná budou Johanku trápit prdíky, uvidíš 😒 Tak pa a dobře se vyspi a načerpej nějakou energii 🙂

maatkka
31. okt 2010

@berryvajt to co citis (ze stresujes) je podla mna uuuplne normalne... ja sa musim opakovat a musim ta znova "pochvalit" 😀 ze deticky zvladas uplne super 😉 ked si predstavim aky to bol zo zaciatku stres pre mna s jednym babom... ja som fakt nic ine nerobila len odsavala krmila prebalovala cvicila... kym som odsala mlieko pomalicky nakrmila tiez som ju 15-20 min. po papani vzdy drzala vo zvyslej polohe 😅 (presne doslova ako nam radili v nemocke) prebalila a odcvicila musela som uz zase odsavat lebo bol pomaly cas na krmenie a stale dookola... neviem si ani predstavit ze by som to mala X2... podla mna si super a uz to bude len lepsie ked sa cim viac "zladite" 🙂
my sme uz v nemocnici cvicili hned pred krmenim - odcvicili nakrmili pomojkali a museli sme odist 😢 takze podla mna nemusis dodrziavat tu pol hodinu... hlavne je cvicit!
argousek ti dobre radi to s tym aby si ich skusila dat na brusko kym si jedna odgrgne krmit druhu a tak... alebo by si mohla skusit este ako nam davali sestricky babatka v nemocnici ked este boli v perinkach - tak po napapani ich v tych perinkach v postielkach "postavili" tak ze ich opreli aby boli vo vyvysenej polohe (jasne ze tak bezpecne aby sa im nemalo sancu v ziadnom pripade nic stat) a tak si zatial odgrgli kym ony krmili dalsie dietatko...

simicak
31. okt 2010

berryvajt,tak treba v Anglii radi,ze pokud si dite neodrihava,tak se davat nemusi. Se cvicenim...........ja bych cvicila podle toho,jak je cas a jak jsou holky vyspane. Taky musi spat aby rostli 😉 Jak psal argousek,zkus se drzet svoji intuici!!!!!! A jestli ty gramy co nabrali jsou za tyden,tak to je uplne krasneeee. My nabirali cca 200-250g za tyden nekdy 150g a dok.byli spokojeni a krasne se drzela v grafu tam kde mela 😉 A jak kjsem psala,tak prvni mesic nenabirala,z nemocnice byla zvykla,ze ji mliko soupli hadickou,jeji davku a jak pila sama,tak proste pila kolik vzala a hotovo.
Do 6tydnu budes krasne zzabehnute,to krmeni uz nebude tak hrozne a kdyz budou krasne nabirat,tak je v noci nebudes treba vubec muset budit a budes spat.
A ze porad kojis,odstrikavas,odgrgavas je uplne normalni. Je to proste na hlavu a s dvojcatky- klobouk dolu!!!!!!!! Ja byla vyrizena s jednim ditetem

simicak
31. okt 2010

A Viki pila tim stylem,ze jednou 50ml,pak 30ml,pak 25ml,pak 50ml............70ml. mi najednou nevypila ani v roce a nevypije to ani ted!!!!!! A nez se zaclo s prikrmy,tak krasne nabirala a to fakt pila o dost min nez by mela!!! Ja si myslim,ze krmeni zlvadate krasne 😉

fajn
31. okt 2010

@berryvajt holky už tady napsaly všechno opravdu jsi super že to zvládáš se dvěma. Já jsem byla na prášky z jednoho a my ještě do toho všeho 6y denně inhalovaly. Přišlo mi že nemá ani nárok na spaní než se vše podělalo tak mělo začít vše nanovo. Ale fakt jak se sehrajete a holky jak budou větší tak to bude zase mnohem lepší. A taková procházka s kočárem no to byl někdy fakt úspěch 😝

Jinak jsme byly včera na večerní prohlídce hradu Bouzov -Duchové a strašidla a bylo to super. Začínalo to 18.30 a bylo to hodinu ale bomba. Svítilo se tam svíčkama a strašidla super. Byl tam medvěd a ten s náma chvilku chodil tak děcka úplně unešeny. Ke koncu tam byl čert a chtěl někoho kdo umí vařit a přikládat do kotle a nebude doma chybět,tak jsem se přihlásila. No samozřejmě Didka že půjde semnou protože mě miluje. Pak se na něho podívá a říká mu ..tys už u nás byl jo byl si tě pamatuju ...tak celá skupina haha. Neteř ta začala brečet že si mě tam nechají co bude dělat Anďa ,no sranda.

fajn
31. okt 2010

Bera,Petrach, Milo, Mispuli,Denisse ,Zabka a ostatní kde jste ? jste v pořádku? 😒 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ozvěte se !!!!!

denisee
31. okt 2010

fajn: jsem tu 😀 , nějak není co psát nebo nálada. Včerejší prohlídku závidím, muselo to být fakt krásný. Něco takovýho bych taky potřebovala, doma nějak krize, nuda, venku zima není tak co dělat ☹ Já nevím jak to do jara přežiju. navíc mi je pořád k věčeru šoufl, těžko.
Jsem zvědavá v kolik dnes Vojta usne a v kolik bude zítra vstávat po změně času. Jak to zvládly vaše dětičky?
Na netu vybírám nějaké dárky, typy. Ale nevím za co je nakoupíme já nevím kam ty peníze mizí a to se pořád jen uskromňujem.

bera28
31. okt 2010

@fajn, už jsem tadyyy😉 Jsme měli nějaký bláznivý týden, děti z kraje frkaly, tak jsem je ani nedala do školky a od středy byly stejně prázdniny. Ale bylo tady až do včera nádherně, tak jsme byli pořád venku. Taky jsem zahájila akci solná jeskyně a zítra vyrážíme. Pokud se jim to tam bude líbit a nezdemolují to tam hned na úvod, tak mám v plánu tam s nimi následujících 14 dní chodit skoro každý den. Má to být zpočátku hoooodně intenzivní a tak po 3 týdnech už bude stačit udržovačka 1x týdně. Tak si držím palečky, aby nám to vyšlo. Zase bych je zabavila něčím jiným.
Včera jsme museli mít hezký večer a Didka opět nezklamala.

Jinak u nás nic zvláštního, až snad, že mám pocit, že už mě svišti nepotřebují🙂 🙂 Všechno chtějí dělat sami a zdárně mě nahradí i hláškama. Dneska Kuba sekýroval Anetu: Anetko, co to děláš??? To se nedělá. tytyty, nabacám tě. 😀 😀 Anetka prý není Anetka ani holčička, ale princezna. A Kubajz je brambůrek a princezna. Sebevědomí jim taky nechybí, zvlášť Anetce, která kreslí na tabuli obludné výtvory a pak mě zavolá slovy: "maminko, pojď se podívat. Anetka nakreslila maminku (domeček, brýle, pejska, tatínka,...)". No samozřejmě že jí to vychaluji až do nebes 😀 😀 I když někdy mám fakt pocit že mě v těch čmáranicích krásně vystihla😀

Jsem vás ale nestihla dočíst, to až večer. Jen jsem jukla na poslední stránku a @berryvajt - holky mají pravdu, zvládáš to výborně. S dvěma je to záhul. Ale pořád máš naději, že si to zajedeš do správných kolejí a pak to bude pohodička. U nás, když jsme přijeli z porodky a děti jedly a nedělaly žádné problémy, tak jsem měla nakrmeno během 30 minut (Aneta při kojení zvládla vyžunknout během 10 minut 110 ml) i s odříhnutím a bylo to. No a jak začaly problémy s jídlem, tak přesně jak píšeš - krmení trvalo 1,5 hodiny!! No na palici. Já jsem cvičila vždycky před krmením, zhruba tu půl hoďku. Pak jsme nakrmila jednoho, hned nato druhého. Když si neodříhli do 5 minut, tak jsme je položila na bok, obložila podkovou, aby se nepřekulili a bylo vymalováno. Mlíko jsme měla do zásoby v mrazáku, takže jsem pak odstříkávala jen přes den, v noci ne. Cvičli jsme 3-4 denně - Kuba teda skoro vždycky 4x, Aneta 3x. Byl to prostě masakr, na který už ani nevzpomínám, nebo se mi zježí všechny chlupy🙂 Naštěstí byl vždycky po ruce někdo, kdo je vzal ven a já mohla spááááát🙂

JInak doufám, že jste všichni zdraví a v pohodě.