Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tina_
11. dec 2008

ahojte dievcata, tych 810 prispevkov netusim kedy precitam...
My sme sa narodili s 980 gr, 35 cm, v 30 tt, kvôli gestoze.
Teraz mame 5 mes, korigovanych 3.
Chcem sa opytat, - malicka si v poslednom case doslova "rve" rucicky do ust a aj trochu slini. Aj ked jej dam cumel, tak ho niekedy vypluje a pcha tam ručičky. Moze byt, ze by to bola predzvest zubkov? Kedy sli zubky vasim detickam? Na dasienku ale este nic nevidim ani nehmatam...

kili
autor
11. dec 2008

tina, S. išli zuby keď mal 10m a A. v roku. Ja neviem, ale príde mi to ešte skoro. Ale niekedy sa deti už narodia zo zubom, tak prečo nie v troch mesiacoch, že?

majucha
12. dec 2008

tina my jsme asi o měsíc starší, jinak jsme na tom v podstatě úplně stejně jako vy (29tt, 32cm, 860g kvůli preeklampsii). Míša si cpe ručičky do pusy už taky asi měsíc a podle mudry zoubky rostou, ale uvnitř, a to že sliní je tím, že se prý teď vyvíjejí slinné žlázy a jak pořád něco cucá, tak to tím ještě podpoří, vyrůst ven můžou klidně až za pár měsíců 😉

andulka4
12. dec 2008

David slinil taky už od těch 5ti měsíců jako buldok a zuby mu vylezly až den před 8mým měsícem a to měl několik měsíců dásna nalité jak blázen.Do týdne měl zubů 6 🙂 Takže myslím že je u vás ještě hoooodně brzo.....to slintání a cucání je normální a dělají to všechny děti.

kili
autor
12. dec 2008

sa aj tu pochválim, čo sa včera stalo. A. sedel na nočníku a strašne plakal, išli sa totiž kúpať a tak som napúšťala vaničku zo sprchou a tej sprchy sa strašne bál, tak S. chytil hračku a mu ju podával 😵

andulka4
12. dec 2008

🙂 to je miléééé

tina_
12. dec 2008

dakujem, ste ma ukludnili, ale kym tie zuby vylezu, uff,...
A este sa chcem opytat, mali ste niektora taky problem - moja mala cez den ABSOLUTNE nespi, jedine v kociku, akurat ze nemame balkon na prizemi, takze pospi tak hodinku-hodinku a pol, ked sme von, podla toho, aka je zima, a dnu nic... ☹ Niekedy je hore od siestej do vecer aj do deviatej, desiatej. To su moje "gaucove" dni, nic, len sa "cmulkame" kazdu hodinku, do toho este Vojtovka,...Vecer som rada, ked stihnem aspon umyt riad. Asponze noc prespi celu...zatial.

kili
autor
12. dec 2008

tina, kúp si šatku, uvidíš, že tam malá bude spinkať 😉 🙂

denka28
12. dec 2008

tina moze byt, aj nam isli zubku od troch ci styroch mesiacov a prvy vysiel az v septembriked sme mali 7mesiacov..

janina77
12. dec 2008

tina, to cmulanie ruk je normalne, to robil aj Domi a slintal asi pol roka vkuse. Ja som mu stale davala podbradniky, lebo by som ho mohla prezliekat kazdu polhodinu.
S tym nespanim ja skusenosti nemam. Vo veku tvojej malej vydrzal byz Domi hore tak asi 1,5 - 2 hodiny a potom spat. Mne pomohlo ked som ho v pravidelnych casoch davala spat. Podla toho, kolko vydrzal bez problemov byt hore, a potom spat. A spaval mi niekedy aj dnuka v kociku. Kolieska som poumyvala, a dala kocik dnu, uhojdala ho a spal.

Kili, to je krasne!!! Vzdy som chcela mat dvojcata! Potom ked bol domi malicky, tak ma to preslo, a teraz sa mi to zas paci! 🙂

kili
autor
12. dec 2008

jé janina, teraz kukám, že čakáte bábätko, gratulujeeem 😵 , ste plánovali alebo ako? 🙂

tina_
12. dec 2008

kili, satku mame, taku elasticku, pre skor narodene babatka, ale dnu mi v ani v satke nezaspi ☹ , jedine vonku, do par sekund. Je pravda, ze posledne som to nejako intenzivnejsie neskusala, ale par dni dozadu, ked som si myslela, ze ju v satke ucickam, tak spustila taky rev, ze koniec, normalne som ju musela vybrat a dat narovno na gauc...neviem, co bola taka nervozna. Dnes mi uz par sekund udrzala hracku, sa tesiiiim.

kili
autor
12. dec 2008

tina a dávaš ju zvislo či do kolísky?

fajn
13. dec 2008

jani gratuluju hlavně ať jste s mimišákem v pohodě až do konce

janina77
13. dec 2008

baby, dakujem za gratulacie, nejak specialne sme to neplanovali, ale zas sme sa ani velmi nebranili ;). Tak sa teraz vytesujeme a verime, ze bambulka (verime ze bude dievcatko) si to uzije v brusku poctivych 9 mesiacov 🙂.

andulka4
13. dec 2008

Janinko moc blahopřeju 🙂 A přeju Vám ať vydržíte až do 40tt minimálně 😝

janina77
13. dec 2008

andulka, dufam ze do 40tt aj maximalne 🙂.

andulka4
13. dec 2008

Takže přímo na termín, ju? Beru tě za slovo a jsme tím pádem domluvené 😀 A nezapomeň že sliby se mají plnit 😝

kili
autor
13. dec 2008

jani, tuším narodky budú mať blízko seba, nie?

janina77
14. dec 2008

budu medzi nimi takmer dva roky. Ale podla Domiho psychomotorickeho to bude podstatne menej. Ale nevadi ;). Len by som bola rada, keby dovtedy Domi bezproblemov chodil. Kili, tvoji uz obidvaja chodia? A kolko krat denne ti spavaju?

Inak, dnes nas rano velmi prekvapil, kym sme sa motkali v posteli, tak on si zacal tlieskat!!! riadne z nicoho nic, zacal tapkat rukami. Normalne som sa rozplakala. Tolko som ho to uz ucila a nic, a dnes som to ani nespomenula a on si tapka! Tak tlieskame a robime tapusky cely den 🙂.

fajn
14. dec 2008

jani užívej si to všechno plnýma douškama. To už se nikdy nevrátí. Dianka když mi řekne že mě má ráda tak mám taky na krajíčku

kili
autor
14. dec 2008

jani, už chodia obaja, spávajú raz denne 2h, ale v noci spia 12-13h
gratulujem k ťapy-ťap 😵

argousek
14. dec 2008

janina to je krááááásné moc gratulujeme, doufám, že nás budeš pravidelně informovat 😉 Moje kamarádka, která rodila v 31.týdnu kloučka s váhou 890g, rodila také podruhé a v termínu s kloučkem něco kolem 3600g. Takže paráda, říkala, že všechno (porod, kojení a všechno okolo mimča) je úplně jiné. Moc držíme palce, vy 🙂) to zvládnete 🙂

janina77
14. dec 2008

ja som uz tiez uvazovala, ze ho budem davat spavat len 1x denne, v noci spi cca 12 hodin, a doobeda aj poobede uz strasne tazko zaspava, vecer podobne, tak som preto myslela, ze by mu stacilo spat raz cez den. Dnes bol prvy pokus, ale nedopadol dobre, zaspaval problematicky ako vzdy, potom spal pol hodinu a potom uz by bolo nerozumne dat ho druhy krat spat. Zato vecer zaspal celkom rychlo, ale bol uz fest unaveny. Tak asi budem musiet popracovat na tom zaspavani, lebo este to 1x denne zrejme nepojde.

no a s tym chodenim si ma kili celkom potesila, to by mohol Domi stihnut zacat sam chodit kym bude mat sestricku 🙂.

fajn, dakujem.

tina_
14. dec 2008

ahojte, este som sa chcela opytat, pouzivali ste monitor dychu a ak ano, dokedy? Cely rok? My ho mame od kamosky, mali sme dvakrat poplach, raz v noci, raz cez den, a bojim sa, ze som na to uz normalne asi naviazana, furt to sledujem, ci je mala ok,...este aj ked sme cestovali cez pol Slovenska k nasim, na jednu noc, tak som ho brala sebou...

kili
autor
14. dec 2008

tina, nestresuj, však ten monitor je na to, že stresuje za teba 😉 . Poplachov sa neboj, vždy boli, sú a budú 😀 . Najprv je dieťa moc malé, tak je lepšie dať ho na madrac a na to napr. dieťa v perinke, lebo keď je dieťa napr. na boku, tak to veľmi zle sníma, keďže sa to riadi pohybom hrudníka pri dýchaní. Neskôr zas poplachy budú, lebo z toho bude zliezať. Ale nie je to tak zlé, proste sem tam sa stane. My sme monitory srušili až niekedy po roku, lebo pípali furt.

janina77
15. dec 2008

tina, my sme pouzivali monitor cca do roka, potom uz zacal maly moc cestovat po postielke a nemalo to vyznam. Dovtedy mi pipal monitor len 2x, aj to vtedy, ked sa maly nejak presunul a nemal na neho monitor dosah. No a este niekolko krat, ked som ho zabudla vypnut a vybrala som maleho z postielky - to sa mi teda stavalo dost casto 😀.

kili
autor
15. dec 2008

A. už tuším začína stavať kominky, teda sa snaží, stavať moc nevie, zatiaľ si naivne myslí, že keď tú kocku hodí, tak nejak pristane na vrchu komínu 😀 . Ale podstatné je, že už vo CHCE 😵

janina77
15. dec 2008

Kili, no super! a Samko to uz vie? alebo je v tejto jemnej motorike adamko lepsi?

kili
autor
15. dec 2008

S. o nič také nejavý záujem, A. je viac taký vnímavý. Ale zato obaja v podstate naraz začali hádzať veci do krabíc. A S. bol raz taký podarený, povedala som mu, že nech hodí hračku do koša na prádlo, bol hneď vedľa nás (samozrejme aj ukázala, lebo ešte reči nerozumie), no a on sa otočil, išiel pre vedro, priniesol ho, postavil predo mňa a hodil do neho hračku 😀 bol taký zlatý 😵