Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
2. máj 2009

kessie ja mela infekci taky,kvuli ní me hospitalizovali,mela jsem antibiotika v kapačkach,magnosolv.ginipral a buhvi co ješte,navíc davali večer čipek na zavedení,prave proti infekci..myslím že se nemusíš bát,určite by to poznali,me na to přišli na utz,podle toho,že jsem mela hrozne moc plodove vody..a určite nerušíš 😉

holky hlavne nemyslete na to,že to nevydržíte,psychika je prevít,proste si poležíte,je to desne,ale stojí to za to..
ja jsem pořad knučela,že tam nebudu,že chci domu,že to nevydržím,l a takhle to dopadlo 😒
držím obema palce a kessie klido chod na pokec, at se nenudíš 😉

mattka a jake mliko jste davali v tech 3,5 mesících?
a kdy jste začali davat přikrmy jako zelenin a tak? nekde jsem slyšela že od 4 mesíce jako u donošenych a zda se mi to brzo 😲

fajn myslíme si všichni že je šikula,holt bude po mamince 😀

sorbona13
3. máj 2009

kessie: pokud čípek jen měkne a nezkracuje se, tak je to dobrý. Ono to tvrdnutí na to nemusí mít až tak velký vliv. Mně břicho tvrdne pořád stejně a nic na to nezabírá a čípek se 3 týdny držel, teď se to zhoršilo, ale u mě to bude asi tím, že čekám dvojčata a "áčko" má natlačenou hlavičku úplně dole a tlačí na ten čípek. Infekce se u mě neprokázala.

kessiee
3. máj 2009

fajn ja uz som si v nemocnici tiez co to odlezala, najskor od 14tt, potom od 21tt... prvy trimester som takmer ani nevedela, ze som tehu a ako zacal ten druhy, len sa to na mna sype 😒

petrach tebe sa chlapcek narodil v takom tyzdni ako som teraz ja? niekde som to uz citala, ale teraz to nemozem najst, len v albume som si vsimla, ze to bolo tri mesiace pred terminom.
vies, ja mam kludovy rezim od vtedy, co som sa vratila prvykrat z nemocnice, takze stale len lezim a lezim... a strasne ma to psychicky nici. vzdy si opakujem, ze mi to za toho drobceka stoji, ale je to hruza ☹

sorbona urcite to bude aj tym, ze mas v brusku dve babätka a jedno ti tam tlaci... moj malicky je zase teraz otoceny KP, tak mi tam dolu velmi silne kope a to tomu asi tiez nepridava... a ako casto mas to tvrdnutie?

holky dakujem vam, ste zlate... take slova povzbudenia vzdy pomozu

sorbona13
3. máj 2009

kessiee: to tvrdnutí mám tak 2-3x do hodiny.

petrach
3. máj 2009

kessie 28+3

fajn
4. máj 2009

arg. tak co raná péče už u vás byla nebo ještě ne.

Tak my jdem ven je tam hezky a nemusíme vařit tak jdem

bera28
4. máj 2009

Fajn, to se máš, že je u vás hezky. Tady v Praze od rána prší a je zima. Víkend byl nádherný, strávili jsme ho celý venku. Váleli jsme se na dece a pohodička.
Sorbono, jak se vede? Myslím na Tebe.

argousek
4. máj 2009

holky fuj to je dneska zima co 😖
fajn ne ještě tady nebyla a ani nevolala a nedala termín, dneska tam možná zavolám a zeptám se, jestli na nás náhodou nezapomněla
Taky dneska zavolám na oční a objednám ho na kontrolu. Jak už jsem tady asi psala, Adámek si dává předměty těsně před oči. Tak zkusíme oční, jestli není nějaký problém s očima a pokud ne, tak bych to asi zkusila řešit s neurologem, jestli by mu natočil eeg.
Ach jo mám z toho hlavu v pejru ☹

janina77
4. máj 2009

Ahojte baby,
tak sa vam hlasim opat z nemocnice ☹ . Posledne dni mi nejak viac tvrdlo brusko a ked som to vcera zavolala dokymu, tak ten hned ze mam ist do nemocky na infuzie.
Nastastie babo je vysoko, krcok sa neotvara, ale tvrdne mi brusko 1-2x za hodinu, tak mi to chcu zastavit.

fajn
4. máj 2009

Arg.to je mi líto že se tak trápíš,ale určitě to bude v pohodě . Didka si to taky dává tak blízko,už jsem to taky říkala a dr. mě řekla že ju mám nechat že ona si tak zaostřuje. A ještě jak měla tu ROP 3 tak ji na tom jednom oku zůstala jizva tak prej proto. Budu držet pěsti at to nic olnení.

Tak já jsem byla s Didkou na odrážečce že jenom na dědinu a ona že pojedem na pískovnu. No byl to její nápad a už jsem ji to vymlouvala tolikrát tak dnes jsem nechtěla. Ta voda byla silnější než to že už nemůže a celou cestu ťapala až jsem se divilaoooooooooooooooooo 😀hjků Tak to je zase její práce 😉
Když jsme šli zpátky tak jsem ji slíbila nanuka za odměnu a šla jak na klíček. Tak v obchodě jsme zasekli sekeru za nanuka a u nás se ještě v obchodě vydávají obědy tak ještě dostala máčku . Protože když smj
e ta
m
přišli tak ty obědy voněli a ona že chce tu máčku. Tak dostala na talíř máčky a jsme po obědě 😀 😀 😀. zůstala jsem jak opařená když dojedla a povídá ..děkuju za máčku ahoj. Tak jsem řekla Jarce to je ta prodavačka že zítra přijdem zase 🙂

fajn
4. máj 2009

bera tak to bude zítra pršet u nás ☹ ☹

Jani drž se už je to za pár to už vydržíte i když třeba v nemocnici . Ale pak ten krásnej pocit bude stát za to uvidíš. Zrovna dnes jsem na tebe myslela žes tu už dlouho nebyla,tak držím pěstičky ať jdeš ještě na chvilku domů a můžeš nacystat pro drobka nějaky věcičky. Já jsem na Andreu nenachystala nic to mi dělala mamka,ale na Didku jo a bylo to super .

mispuli
4. máj 2009

janina,to bude dobrý,když je mimčo vysoko a neotvíráš se,oni doktoři určitě něco vymyslí 🙂 a my na tebe budeme myslet

Arg:já si myslím,že to bude spíš problém s očima než neurologickýho rázu,tak se rychle objednejte a ať to dobře dopadne

my jedeme ve čtvrtek na kontrolu na rehábu a dostaneme pěkně vynadáno,neb jsme teď pěkně zanedbávali,tak uvidíme,třeba se bude honzík snažit 😉 a překvapí

sorbona13
4. máj 2009

bera: zatím se dřžíme 3v1, jenom břicho tvrdne čím dál víc 😠 Dneska bude cervikometrie, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

fajn
4. máj 2009

sorbona držím pěsti ať je to dobrý 😉

petrach
4. máj 2009

fajn u nas je taky krasne 😉 holt morava

jani už jsi to vydržela tak dlouho a poctive ležela a to miminko to ví a ješte vydrží,ješte par tydnu,už ted maš krasny tyden v pasu a bude ješte hezčí,držím moc palce

mispuli taky mame ve čtvrtek rehabku,jsem zvedava co nam řekne a jestli dostanem nove cviky

argousku mel Adamek problemy s očima? třeba bude potřebovat brylky,na tu rannou peči jsem taky zvedava,dej vedet,skusim to pak taky jim zavolat

sorbono jak jste dopadli? doufam že dobře,drž se!

kikimaruska
4. máj 2009

Ahojky, gratulujeme ke všem pokrokům a držíme pěstičky všem 🙂 Janinně, sorboně.. 😉 a dalším...

Petrach: my měli po mléku když už mu nestačilo moje BEBU ALPREM pro nedonošené, ve 3,5 kg jsme najeli na Nutrilon 1 EXTRA - sytící, měli jsme pořád hodně hlad a nyní jsme na Nutrilonu 2 - asi od 7 měs. Po ALPREMU jsme prve zkoušeli BEBU HA/AR....která měla být i proti blinkání kterým jsme hodně trpěli, ale měl pořád hlad a bylo to spíš naopak...zvracel ještě víc, skoro pořád a obloukem....bolesti bříška...tak jsme přešli na Nutrilon a byl klid. 😉

mispuli
4. máj 2009

Petrach: já mlíko moc dlouho neměla,takže Míša byla na Nutrilonu pro nedonošence,jakmile překročila 3 kila najeli jsme na Nutrilon 1,ale měla jsem pocit,že měla pořád hlad,takže jak píše Kiki,přešli jsme na Nutrilon 1 extra a bylo to v pohodě 😉

holky,držte se 😉 !!

mila01
4. máj 2009

Ahoj holky,zdravím po víkendu.Užili jsme si to náramně - fotky už jsou v albu.Ty houpačky a kolotoč byl přímo na terase penzionu,takže děcka se vyřádili ( vše bylo zdarma).Bylo nás tam 14 dospělých a 7 dětí od 2 měsíců do 10 let - prostě se to nedá ani popsat.

Zdravím novou maminku.Kessiee - mě se malá narodila 28+0tt.Nechci to nijak zlehčovat,samozřejmě čím víc vydržíš,tím líp,to je jasný,ale mě tenkrát docela dost uklidnila jedna sestra tady u nás v nemocnici,když mi řekla - dokončený 28tt - to už jste za vodou.Já vim,že to tak doslova není,ale šance už jsou vysoké.Mě tenkrát řekli,že Kája bude asi slepá a bude ležák - podívej se prosím do alba,snad tě to povzbudí.Navíc jsme tu proto,abysme se povzbudili a všechno společně zvládli,takže jsi tu vítaná.

Jani - mrzí mě,že jsi zase v nemocnici,ale doma jsi to opravdu vydržela hodně dlouho - teď už to máš za pár. 😉 Drž se - aspoň 5 týdnů.

Sorbona - tak co? Tak hrozně jsem na vás myslela,hlavně na tebe a na Janinku,o Kessiee jsem ještě nevěděla.Držte se holky a dávejte vědět.

Petrach - to že máte venku hezky vám závidim,tady nic moc a jen 10 stupňů.Jinak já taky dávala od 3 kilo Nutrilon,ale premium ( zelené balení ),je na posilnění imunity.

Ještě vám holky musim napsat,včera jsme přijeli a dneska má Kája 38 horečku - doufám,že jí jen porazil ten horský vzduch,že se z toho nic moc nevyklube. 😠

argousek
4. máj 2009

Všechny maminky co máte mimi v bříšku, tak se držte 😉

Mila snad to nic nebude, už jste se nastonali až až. Prima, že jste si to užili. Jdu nakouknout do albíčka.

Fajn to jsi mně zase pobavila. Ta Dianka je číslo 😀

Dnes jsem té paní z té rané péče zavolala a domluvili jsme se na příští středu, taky jsem zavolala na to oční a objednali nás na příští pondělí, tak jsem ráda, že to bylo tak rychlé, oni jsou jinak dlouhé čekací doby 😉

petrach
4. máj 2009

mila kukla jsem do albumu a mate hezke fotky,jde vydet že holkam se jaro líbí 😉
ty čarodejnice nemají chybu,a líbí se mi jak s nima travíte čas venku,jsou to hotové princezny

sorbona13
4. máj 2009

ahoj holky, tak mě dnes vyšetřovali jen pohmatem a je to stejné, snad se udržíme ještě dlouho.
Díky všem, co na nás myslí, počítám každý den, kdy jsem ještě 3v1 a domlouvám klukům, aby vydrželi aspoň do 30tt.

fajn
4. máj 2009

tak my už máme po bouřce i po dešti ,ale ještě trochu prší.

mili to jsou modry kukadla. Holky jsou fakt čarodky i princezny šikovny 😉

Arg. stejně jsem to psala kvůli tobě aby ti to trošku zvedlo náladu 🙂 .Neboj ono zase vysvitne sluníčko,já vím když mě to všechno sejří a nemůžu se z toho dostat.Mě zabírá potom si dát dva Bechery a to já moc nesnesu tak ho mám jak vidle a je mi dobře. No já vypadám jako norek ,ale ono to fakt trochu pomůže .

A ještě se musím trochu pochlubit spíš Didku jak zkouší do schodů bez drže ,někdy to zvládne ale potom se ji to nepovede a chytne nerva,ale to já musím říct nic si z toho kočičko nedělej a ona se zasměje a zkusí to znova. Je to opravdu běh na dlouhou trať ale já ji věřím že to jednou dokáže. Holky a věděly jste že Valenta je narozenej taky v 6 měsícu a vidíte jakej je to skokan 😀 . Tak hlavy vzhůru třeba se jednou uvidíme na olympiádě v roce 2036 😀 😀 😀

Sorbona tak co mimšáci a čípek v pohodě?

sorbona13
4. máj 2009

fajn: prckové jsou v pořádku, občas pěkně kopou, mají čím dál víc sil, tak to i víc bolí, hlavně když se trefí do močáku 🙂 Čípek mi neměřili, ale podle pohmatu je stejný, takže se držíme a vydržíme do další mety, tj. min. do 30tt 🙂

argousek
4. máj 2009

fajn díky 😉

mispuli
4. máj 2009

fajn:tak to honzík asi bude na letní,je rozenej sprinter!! 😀 😀 😀

fajn
4. máj 2009

holky ale to já už na té olympiádě budu o hůlce a celá roztřepaná 😀 😢

Sorbona tak to je dobře že se držíte 😉

mispuli
4. máj 2009

Fajn:to přece neva,závodit a vidělávat manule bude mládí,třeba nám pořídí i vozíček na elektriku,abysme se nemusely tak namáhat 😀 😀 ,no a jestli to bude vzimě,tak sněžnej skútr 🙂

petrach
4. máj 2009

holky ja sem se tak nasmala 😀 😀 😀
fajn pak po kom ta Didka je 😉 kam na to chodíš?

sorbona tak to je fajn že se kluci drží 🙂 jen tak dál,určite to vydržíte

andulka4
4. máj 2009

Holky nějak nestíhám tak jen v rychlosti jdu nahlásit že D už pěkně chodí....začal minulé pondělí jen 4kroky a dneska už přejde celou místnost a dokonce i přes prah do druhé místnosti.Sem tam se přidrží u zdi nebo u dveří ale projde si klíďo celým bytem 🙂

chodit začal den před 15m/13m což považujeme s manželem za zázrak protože nám říkali že tu Hypotonii má silnou a nezačne dříve jak v 18m

fajn
4. máj 2009

tak Davídkovi velká gratulka 😀