Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mila01
21. aug 2009

Ahoj holky - teda to mi děláte schválně,tři dny jsem tu nebyla a vy jste toho tolik napsaly,že nestíhám dočíst. 😀 😀

Zaregistrovala jsem samostatné posazení u Denise ( snad se nemýlim 😕 ),tak moc gratuluju.To je ohromný pokrok.Teď objeví uplně jiný svět a všechno začne rychleji - uvidíš.

Koukala jsem,že řešíte monitory dechu - upřímně,já si to bez něj ani neumim představit.Měla jsem ho na obě holky a nedám na něj dopustit.U Andrejky nám spouštěl,u Káji ani jednou.Měli jsme nanny,kupovali jsme ho už starší,za 1000kč a pak jsme ho za 700 korun prodali.Švagrová má teď 14denní holčičku a používá baby sense a taky si ho chválí.

Adajar - nenašla jsem nové váhové přírůstky a pokroky u Danielka,asi jsem to přejela moc rychle,napíšeš mi je znovu prosím?Jsem tetka zvědavá. 😀

mila01
21. aug 2009

Jinak u nás nic nového,až na to,že ve čtvrtek máme schůzku rodičů ve školce,jestli si pamatujete,tak Kája má nastoupit od prosince na 5 dní do měsíce a asi budu s ředitelkou vyjednávat od ledna plnou docházku,budu muset nastozupit do práce - z finančních důvodů.Vůbec si to nedovedu představit a už teď jsem z toho na nervi,jak to všechno zvládnem. ☹ ☹ ☹

bera28
21. aug 2009

Milo, neboj, to zvládnete. Já bych šla do práce hned🙂 Dokonce přemýšlím, že bych alespoň na 1-2 dny týdně od ledna nastoupila. Jenže mě štve dojíždění, mám to přes celou Prahy a je to hodinová cesta. Tak si chci hledat něco blíž, ale to víš, maminu s dětma na zkrácenej úvazek nikde nezaměstnají. To máš fakt super, že se máš kam vrátit.
Holky, neprší už náhodou někde? Mně tak třeští hlava, že si jdu dát koupel a lehnout. Anetka už spí a Kubajz kouká s tatínkem na TV, protože usnul v šest večer a vzbudil se v sedm na véču. Tak u něj teď nějaké spaní nehrozí.

mila01
21. aug 2009

bera28 - já se bohužel nemám kam vrátit,sice jsem pořád zaměstnaná,ale firma se mi přestěhovala do Teplic ( hodina cesty ) a to bohužel nezvládnu.Takže budu taky hledat něco blíž.Taky bych chtěla zkrácený úvazek - jedna kolegyně ho měla od půl osmý do dvou,to bych byla nejšťastnější.Ikdyž upřímně,jsem doma už přes 6 let - fakt si neumim představit,že už to nebude.A mám strach,jak to budu zvládat s holkama - jsem na ně víceméně sama.

Jinak u nás mírně sprchlo kolem 3 odpoledne,od té doby se to vybírá a teď je skoro jasno.Taky mě bolí hlava,už jsem musela sáhnout po prášku.Jsme u tchánovců,babička uspává Káju ( normálně neuspáváme,to jenom babí má privilegia ) a Andrejka je u mojich rodičů na chatě na prázdninách,takže mám veget. 😀

denisee
21. aug 2009

Holky díky: odpoledne jsme jeli k našim na zahradu, manžel něco ogriloval a Vojta se cachtal v bazénku a za chvilku, jak na potovoru začlo pršet, ale za 5min. bylo po všem, takže pořád hnusnej vzduch. 😝 . Malej spí a mnažel je na pivu, taky bych si jedno točený dala.

adajar: chodíme k normální dětský doktorce. A pak si nás párkrát pozvali do nemocnice, kde jsme leželi do neonatologický ambulance, na krev a ultrazvuk mozku...Jinak 1xměsíčně KO na rehabilitaci a 1x za 3měsíce KO na neurologii.

adajar
21. aug 2009

mila dneska uz vazime 88ég stejne jako porodni vaha a pristi tyden se stehujem na JIPku uz pac jsme stabilni az obcas na nejakou apnoicku, ale uz jsem v klidu uz vim co s tim proste obcs zapomene dychat staci poskrabat na zadech nebo hnout s hlavickou a dycha se dal. 😀 Proste sestricky vysvetlili ze tyhle nedonosenci to maji normalne. Ale jinak se drzi dobre uz je uplne zdravi a jen se dopika a prevadi se porad na normalni vyzivu. 😀 😀 😀

petrach
21. aug 2009

adajar krasne zpravy 🙂 jen tak dál..
my chodime ke stejne dr jako u Elišky a taky na neonatologii do porodnice,jinak jsme doted litali po očařích,to už je naštestí v pořadku a rehabka..

denise vam cviky ubirají a nam je davají 😀 ale nic ve zlem,moc ti to přeju,už mate vydřeno hodne a zasloužite si oba oddech.brzo budete mit odcvičeno 😉

milo ahoooj 🙂 jak se ma neteř??
s tou praci je to blby ted vubec neco sehnat 😒 už aby ta krize skončila..držím pesti at neco najdeš..

mattko tak dlouho chrnela????ty jooo
u nas se ted v ty horka spí taky víc

adajar
22. aug 2009

petrach no ja mam doktorku pred barakem tak bych nerada hledala jinou no.

maatkka
22. aug 2009

Adajar - my mame tiez "obycajnu" pediatricku. Vybrali sme si ju preto lebo je to aj nasa neurologicka tak mame 2v1 😀 No a ked sme u nej ako u neurologicky boli na vysetreni este kym sme lezali v porodnici tak sa mi zapacila 🙂 Len nas zo zaciatku chcela vidiet castejsie a vzdy si nas skontrolovala aj po neuro stranke.
Okrem nej (teda pediater neurologia) mame aj my rizikovu poradnu a ocne a este naposledy by sme mali ist na rehabilitacie a na kardiologiu. Okrem tohto sme chodili este na ortopediu a usne ale to uz davno nie a teraz po roku mame ist na pneumologiu. To su vsetci nasi dr.
Mila - to ti verim ze mas obavy z tej skolky. My mame do vtedy este casuuu ale uz teraz niekedy rozmyslam ako na niekolko hodin zverim Lili cudzim ludom a nebudem ani len vediet co asi robi... Dufam ze dovtedy ma to prejde 😀 Tak veeela stastia pri hladani novej prace.
No petrach - Julia chrnela vkuse 6 hodin. Potom zaspala asi za styri hodiny a o druhej rano uz mala den 😠 nastastie sa potom dala ukecat a zobudili sme sa az o pol 10 tak to mame teraz take rozhadzane musime to nejak napravit 😉

julianna78
22. aug 2009

Adajar super správičky,na JIPke si Vás len výkrmia a idete domov 🙂
Ja som mala v nemocnici nany aj baby sense a dávali mi falošné poplachy u angelcare sa mi to ešte nestalo.
Pediatričku mám u nás v meste,ale do rizikovej ideme teraz 1krát do BA,budú robit sono mozgu aj neurologické vyšetrenie.Na očnom sme boli po prepustení raz a máme príst až o rok na kontrolu.No a aby nebolo málo,každý mesiac chodíme na plucne tiež do BA.
Maatka my sme včera dopadli podobne,malá prespala celý den,hned po napapani zalahla a potom sa zobudila o pol noci,oči otvorené a mama venuj sa mi,tak sme sa do rána do 3tej prechádzali.

petrach
22. aug 2009

adajar to bud rada,budeš to mit kousek.ze začatku jsme litali pořad,jen se mi neco nezdalo,radši jsme jeli,mela jsem hrozny strach ze začatku,že se mu neco stane...
co dneska Danísek,neco noveho??klokankovali jste??

mattka to s nima mava to vedro,u nas konečne dnes večer zapršelo,parada konečne se bude dat dychat 😉
malemu konečne zabrali kapky a je zas zlatičko,ale přes deen moc nespí,zato v noci je zlatíčko 🙂 j2 hodin spí s jednou přestavkou

mila01
22. aug 2009

Ahojky.Tak dneska se mi konečně vrátila Andrejka z prázdnin,už jsem se nemohla dočkat.Konečně jsme v plném počtu.Tak za týden nám to zase začne. 🙂

Adajar - díky za doplnění údajů.Teda Danielek je šikulka,na svojí porodní váhu se dostal dost brzo.A jinak máš pravdu,na ty apnoe pauzy má opravdu nárok - my je měli 5 týdnů.Jinak my taky máme normální pediatričku,ke které jsem chodila už se starší dcerou.A díky bohu za ní,hodně mi pomáhala,psychicky mě držela,když se Kája zpožďovala s pohybem.Nikdy jsem od ní neslyšela náznak obav nebo něčeho negativního.Taky mi hrozně pomohlo,že se k ní chovala naprosto normálně,brala jí jako každé jiné dítě.

Petrach - malá neteřinka je úžasná.Jsou kí necelé 3 týdny,má 3,5kilo.Dneska jsme byli celý den u tchýně i s nima,tak jsem si jí muchlikovala.Dost jí trápěj prdíky,takže jsme chovali,masírovali,uspávali.Bylo to fajn.Už se těšim na zítřek.My jsme taková rodina,že trávíme hoooodně času spolu,scházíme se každý víkend u tchánovců a někdy i v týdnu. 🙂 😉

adajar
22. aug 2009

Ahojky holky no malej dneska nepribral, ale jak jste psali to se stava. Jinak jsme klokankovali uz mame hnede az bile hovinko coz znamena ze uz dobre travi nebo spis ze zacina travit. No a nejvetsi pokrok je v tom ze na tom dejchaku opet nevim nazev si nemuzu zapamatovat ted tak mame uz jen bryle (u dospelich kyslikove) se vzduchem a je najednou spokojenej a zatim natom zvlada uz od 15:00. A klokankovali klokankujem kazdej den.

Holky diky s tema doktorkama jste na me moc hodne. 😉 🙂

petrach
22. aug 2009

to je pašak 😉
jmenuje se to Cpapik..Cpap..ale my jsme ho meli daleko dyl,oni to vetšinou skouší odpojovat třeba na 3 hodiny a na 3 ho davají,aspon teda nam..s tou vahou si nelam hlavu,podivej na kluky od sorbony,jak byli malinkatí a jak šli brzo domu,u vas to bude stejne 🙂

milo my si jedem pro Elišku zitra,taky se teším 🙂
no naše dr četla zpravu opd neuroložky a taky řikala,když maleho vyšetřila,že ne že by naše rhb to delala blbe,ale že by stačilo ho učit otačet formou hry a ne ho furt trapit 😢 že mu se jen nechce 😀
a teda musime se pochlubit že už začal natahovat ruce po hračce obe,ne jen tu co byla blíž..snaží se točit na bol a ješte to nejde..takže neco jako ta vaše 😉

fajn tu opet dlouho nebyla 😠 😠 ☹
me tu Dianka moooc chybí

adajar
22. aug 2009

Petrach no nam ho odpojili rovnou a kdyz se unavi hodne dajimu ho znova no. A vahu neresim proste kazdej den neni posviceni. On se natom CPAPu totiz moc rozciloval uz a tady je zase jako beranek hodne miminko.-

adajar
22. aug 2009

pet no tak kdyz uz natahuje obe ruce to je super ne???

petrach
22. aug 2009

adajar u nas to bylo stejne,pořad si ho rval dolu,tak mu ho vzali a zvladl to 😉
dr nam tehdy řekla,že ty deti hodne cítí a když se jim neco nelibí,tak na ne dají..a skusi vyhovet,tak vam přeju at krasne zvladne
je to veliky bojovníček 😉

mila01
22. aug 2009

Adajar - to,že přibírá na Cpapu je velkej úspěch,Karolínka dokud ho měla,tak jenom hubla.Až když jí odpojili,tak druhý den byl první přírůstek.A s tou váhou - stála třeba tři dny,to jsem byla vždycky zoufalá.

Petrach - my jsme to cvičení měli spíše formou posilování.Měla jsem asi velké štěstí na rehabilitační sestru,od začátku mi řikala,že Kája nemá žádný problém,prostě jen hodně rychle přibrala a byla neuvěřitelný lenoch.Měli jsme pár cviků z Vojty,ale jinak hlavně posilování břicha.To je paráda,že už se natahuje pro hračky.Mě vždycky neuroložka řikala - musíte jí motivovat hračkama,ale Kája vždycky když zjistila,že je to daleko a musela by se natáhnout,tak vždycky doslova mávla rukou a vyprdla se na to. 😀 😠

Taky jsem koukala,že tu chybí Fajn.Mě ty hlášky teda nahrazuje Kája - je to hrozný torpédo.Tchán měl teď dovolenou,tak jsme byli hodně tam,ať si jí užije ( on je taky řidič kamionu ),tak jí naučil říkat ahoj žlababo - to se jí ohromně líbí,kalhotkám řiká zásadně bomby-žádné kalhotky a vždycky k němu přijde a řiká - dědo nech mě - zlobíš.

adajar
22. aug 2009

pet no jako takhle to bylo i kdyz ho extubovali taky se hodne rozciloval. No nas bojovnicek ho nerval, ale porad se rozciloval a brecel a jen mu ho sundali je spokojene miminko a dokonce zatim ani jednou nevynechal no predvadi se pekne. 😀 😀

mila no on pribiral diky tomu ze mel i nitrozilni nebo ma nitrozilni vyzivu, ale uz jen 2,2ML/HODINU. tEDA doufam ze jsem to dobre cetla. No tak uvidime jak zacneme pomalu pribivat bez toho.

jecidlo
23. aug 2009

gabika 25: tak holt je holka vybirava co ju bude zajimat a co ne 😉 nas Matej to ma obracene tomu oci jezdi vsude na nic nevydrzi chvilku koukat, ale jak je pustena televize, tak to je najednou v klidu a kouka, uplne soustredene 😀 asi budeme mit male televizni zavislacky 😀

adajar: znovu a znovu Danielek vali na 1***
jo a my jsem si nasli lekare co ma zkusenost s nedonosencama a prchame od nej k normalni doktorce. Nejak nam nesedl.

Petrach: jsem si na tebe vzpomnela jak ji psala o tech probio kabickach. Byla jsem v lekarne a ptala sjem se na nejake jine, pan lekarnik se uplne rozvasnil ze ty od Bio Gaya jsou akorat desne vydirani penez a mam ted doma napr Nutrolin B stoji cca 60 kc velka sklenicka je ti od 6ti mesicu a pry je to lautr to same, jen ty firmy stridave meni pocet tech bakterii co tam davaji. Stejnou sluzbu pry udela i ten Hylak ale ten je desne kysely a nesmi se s mlekem,a le s prikrmama by vam asi sel dobre. Ja jeste dobiram jednu lahvicku toho Bio Gaya ale kupovali jsme v Polsku za cca 200kc tak me to az tak neboli, ale tech 600 neco je fakt vydridusstvi 😠

adajar
23. aug 2009

jecidlo zavislacek me pekne pobavil. 😀 😀 😀 A doktorku uz ted resit nebudu pujdem k ni tim ze ji mam hned u baraku tak to bude vyhoda. 😉

bera28
23. aug 2009

Adajar, super zprávy. Jen tak dál.
Jecidlo, my pouzivame jen probiotické kapky. Zkoušeli jsme i Nutrolin, Lacidofil, Hylak a nic z toho se nám neosvědčilo. Jediné, co nám funguje, jsou kapky. Je pravda, že lahvička vystačí na 14 dní, ale zase jsou svišťové v pohodě. Dáváme je do teď.

fajn
23. aug 2009

Ahojte holky,jste moooooooooooc hodné že na mě myslíte. Já na vás taky i když jsem tu chvilku nebyla,mám nějakou depku ale stráááááááááááááááááášně velkou. Didka je teď fakt hnusná,neposlouchá a všechno dělá opačně než by měla. Dělá to asi naschvál ,ale mě tečou nervy už fakt nemůžu. Chlap jenom řekne že dá fakt zabrat a je hotovo,sedne otevře pivo a čumí do počítače. Teď má ještě do toho rýmu a kašel a naše dr. má jako vždycky dovolenou. Jinak u nás nic nového ,v pátek jdeme k psycholožce tak uvidím co poradí. Jinak jsem si myslela že ju švihnu do školky a aspoň 4 hodiny budu mít klid a pneumolog a naše dr. ju nechcou pustit. Takže jsem nasraná a z toho .

Jinak vítám nové maminky a miminka a hodně zdraví jim přeju .

Ten Hylak jsem taky dávala nám docela pomáhal ,a ještě jsem dávala Nutrilon a ten byl proti bolení bříška ,ale za boha si nevzpomenu jak se jmenoval.Jooooooouž jsem si vzpoměla sice po 5 ti minutách bylo to Omneo .

bera28
23. aug 2009

Fajn, to je dobře, že už jsi zase tady 🙂 S Didkou Tě naprosto chápu. Myslím, že Anetka bude stejná. Je protivná jak prase. Když není něco podle ní, nebo to dlouho trvá, tak sebou mlátí o zem, kope nohama...no prostě pošuk. A taky hrozně vříská. Ona nebrečí, ale ječí jak siréna. Tu bych mohla fackovat od rána do večera a bylo by to na nic. Taky mi z ní tečou nervy. Dneska jsem je dala spát, Kubík hned usnul a ta potvora prostrčila ruku do jeho postýlky a začala ho mlátit po hlavě. To už jsem nevydržela a jedna jí přilítla. Na ní aby měl člověk nervy ze železa. A včera jsem jim dala novou hračku - zatloukátka, tak chodí pořád s kladívkem a přemýšlí, co by rozbila. Fakt holčička jak vyšitá. Ještě že mi to kompenzuje mazlík Kubík 🙂

Já mám zase depku z Kuby. Nevěřím tomu, že bude chodit. Včera si sám vzal chodítko a to co předvedl, to byla hrůza. Chodidla vtočená, nohy do V, od sebe, prsty zkroucené. Jen jsem na něj zírala a neměla jsem slov. On má hroznou potřebu chodit,asi jak vidí Anetku, ale vůbec se nechytá. Zítra jedeme na RHB, tak se musím poradit, jestli to půjde rozcvičit nebo prostě chodit nebude. Navíc nemá žádnou stabilitu a klimbá se jak třtina ve větru. Jenže ta naše RHB je moc hodná a vždycky radši říká to lepší, tak pochybuju, že mi na férovku řekne, že chodit nebude. Jenže já jsem zase taková, že radši chci slyšet blbou zprávu a s tím pak pracovat, než mazat med kolem huby. No uvidíme.

adajar
23. aug 2009

Holky dneska je depkovej den pac na me leze taky, ale u nas je to z neceho jineho zase jsem sio to zacala vycitat no.

Jinak dneska jsme prej hodne zlobili z dychanim ale zatim je na brejlickach a drzi se na nich, ale je utahanej z toho dychani. A mame uz 900g.

maatkka
23. aug 2009

Fajn - aj ja som na vas myslela 🙂
Bera - a Kubko stvornozkuje? Nasa rehabka vzdy tvrdi ze ak dieta stvornozi skor ci neskor chodit bude.
Adajar - a co sa stalo? Ja ze sme si to uz vysvetlili 😀
Ja dnes cely den beham Lili za zadkom 😀 lebo sa naucila vsade vyliezat. Vylieza z postielky pride k posteli a chce na nu vyliezt vylieza na stolicky skrinky nabytok vsade. Kedysi ste tu baby riesili nejaku taku polistirenovu prilbu nie??? To by pre nas bola teraz super pomocka 😀 Lebo nevie sama ani dlhsiu dobu stat ale mysli si ze kludne prejde od stolicky ku mne 🙂

adajar
23. aug 2009

maatka no ten predcasnej porod si vycitam dneska nejak vic nez jindy.

bera28
23. aug 2009

Maatka, na přilbu kašli. Je zbytečně drahá a těch pádů tolik nebude. Fakt. Nějak se musí naučit, že když neudrží stabilitu a spadne, tak to bude bolet. A Lili je moc šikovná, tak za chvíli bude chodit sama, uvidíš.
Kubaj leze (už pěkně dlouho), stojí, obchází nábytek, ale vše s oporou. Ty chodidla má ale fakt špatný. A nevíš, jestli to znamená, že když dítě leze, tak bude chodit samo nebo je možné, že bude potřebovat oporu??
Adajar, to už je pěkný tlusťoch🙂 A stejně mu to jde nádherně. Já si vzpomínám, že Kuba měl v té době za sebou už 2 infekce a 14 po porodu dostal zápal plic a s tím přišlo i krvácení do mozku☹

adajar
23. aug 2009

bera nestras me. dneska v noci je nam 14 dni a byl nejakej bilej dneska a moc unavenej no snad na nej nic neleze.

bera28
23. aug 2009

Neboj, to je jen unavený z dýchání. Ty moji jsou bílí ještě teď🙂