Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

jecidlo
25. aug 2009

adajar: promin, ale dyt to je prece strasna hovadina ne? ze je lepsi rodit v 7 nez v 8 ja kdyz to slysim, tak me to zveda ze zidle!!!

adajar
25. aug 2009

jecislo neni to hovadina je to rokama potvrzene ty deti lip dychaji a pry se lip jakoby aklimatizujou, ale jen nas to ucili ve skole a rikali to v nemocnci a nejen me, ale jinejm lidem.

jecidlo
25. aug 2009

takze podle tebe je lepsi kdyz se det narodi treba v tom 30tt, pokud nedostanou kortikoidy, tak to jen malokdy udychaji, my byli intubovany, 14 dni na resu a deti co byly treba jen 32tt uz na jipce vubec nebyly a deti 34tt tam ani nevidis, tak v cem to muze byt lepsi fakt nevim 😠 no hadat se nebudu, ale proste s tim absolutne nesouhlasim. Podle me je dulezitej kazdy den v brisku navic, tohle jsou povidacky nasich babicek, nevim 😖

bera28
25. aug 2009

Jecidlo souhlasím s Tebou. Je to blbina. Konkrétně doktoři na RESu říkali, že každý den v bříšku je plus. A nemusí to říkat ani doktoři, ale to vidíš kolem sebe. Když porovnám svoje prcky z 26 tt s jinými staršími, tak fakt není co řešit. Naši na tom nebyli líp vůbec v ničem! A i ten čas, co si museli prožít v inkubátoru, jim psychicky určitě nepřidal.

jecidlo
25. aug 2009

adajar: uvidis to sama az budes mit sanci videt ty donosenejsi deti treba na tom intermedialu, fakt to nejde ani srovnat, i tady vidis, ze maminky a tedy i ty s detmi z 26tt to maji vetsinou nesrovnatelne tezsi nez deti jen z 28tt a my z 30tt uz jsme vetsinou "za vodou". Ja myslim, ze i ty na tohle casem zmenis nazor

fajn
25. aug 2009

holky nehádejte se co mám říkat já 23 tt

jecidlo
25. aug 2009

fajn: ja se nehadam, me to jen vyplavilo adrenalin, jsem hrozny cholerik 😀 😀 ,vy jste naprosto UZASNI 😵

fajn
25. aug 2009

já vím že jo ,taky jsem to slyšela snad milion x 😉 , ale je fakt že když vezmeš děcko 1800g a o půl míň tak je to rozdíl. Ale riziko je i tam ono fakt záleží na štěstí a na tom mimmouškovi jak to vše zvládne.Máme známy a kluk je narozenej ve 40tt a kluk je jak mentálně tak tělesně postiženej ☹

argousek
25. aug 2009

Tak holky asi budeme muset na zákrok s tím zoubkem, on si to neurazil celý i s kořenem, ale jen část, takž má venku tu dřeň - ten nerv a asi ho to bolí. Zítra zavolám do Prahy, dělají to tam ambulantně v anestezii. Spraví mu to a půjdem domů, snad nás objednají, co nejdřív. Ach jo to je zas nervák

jinak musím souhlasit, že ty týdny jsou opravdu vidět, ale zároveň každé dítě je jiné. Adámek je 26. týden a mám kamarádku a ta má kloučka 32. týden a jsou bezproblémový a my pořád něco řešíme. Ale zaplať Pán Bůh, že to dopadlo jak to dopadlo klop klop

andulka4
25. aug 2009

panebože jak si někdo může myslet že je lepší rodit v 7mém než v 8mém měsíci....tna toto jsem se v nemocnici ptala a doktoři se mi smáli kde jsem na takovou kravinu přišla

každý týden navíc je plus a já bych nevím co za to dala kdyby jsme byli o měsíc víc v bříšku

26tt je strašně brzo a 24tt to je boží zázrak že s toho dítěte vůbec něco bude......jsem šťastná že tu holky s takovýma prckama jsou a já na ně pjeju samou chválu protože jsou úžasní

bera28
25. aug 2009

Argousku, tak ať to dobře dopadne. Držím palce.
Andulko, moje řeč 😉

janka35
25. aug 2009

suhlasim s nazorom cim dlhsie v brusku tym lepsie sama som toho prikladom , porodila som predcasne tri deti dve v osmom mesiaci a jedno v siednom, tie dve su uplne v poriadku su to zdrave krasne deti aj ked som pocula nazory ze deti narodene v osmom mesiaci byvaju poskodene nie je to pravda

denisee
25. aug 2009

Holky: taky souhlasím, každej den navíc je děsně znát!!! mám taky kolem sebe pro srovnání dost dětí viz. na srazu nedonošeňátek to bylo vidět, že je Vojta 26tt a jiné děti okolo 28 a 30ttbyli takřka bez problému ani už necvičili Vojtovku.

Andulko: co myslíš, že myslela ta moje neuroložka tou RHB stimulační????

Petrach: super, já na to musela myslet, proč by se měl ve 3a půlměs.korig. otáčet 😠 , švagrová má holčičku, bude jí 6měs. a začíná se na bříško otáčet až teď.

petrach
25. aug 2009

Juli mame taky probioticke kapky jako Bera,fakt jsou užasne,vždycky když nam dojdou a než doveze, nove tak mali je hrozne neklidny,boli ho bříško ,špatne spí,spíš vubec.fakt za to stoji,vozime ted ze slovenska 😉
holky četla jsem na jedne diskuzi že holky co jim to posilaji poštou,tak pry do te krabičky davají nejakou vložku na chlazení,takže dojdou v pořadku..myslim že jsem to četla tady na konikovi..

juliana co je to za blbost že 7 je lepší než 8???kde to leží proboha???
každy den navic je super,budem držet pesti at jsou v pořadku
a určite budou..
mala teda pekne řadí,přes den spinka? musiš jit s ní,jinak budeš hotová

bera ta naše rhb je fakt v klidu,všichni znamí mají cviky daleko dřív než my,až si říkam,jestli to není divne a at mu to nechybý,fakt je hrozne hodná

andulka4
25. aug 2009

Denise tím stimulačně myslela procvičování.....takže
furt do blba ho nutit aby si stoupal k nábytku, střídal při tom našlápnutí na pravou a levou nohu.....pak když stojí u nábytku tak aby se dokázal zprava i leva otočit za hračkou

další stimulace je lezení, úkroky kolem nábytku atd atd atd

velmi gratuluji ke konci RHB....jste šikovní a já Vojtíkovi na 100% věřím že to zvládne a brzo bude chodit 😝

adajar
25. aug 2009

Tak se omlouvam jen rikam co nam rikal gynekolog co nas ucil na zdravce nic vic. Samozdrejme ze vidim rozdili pac mame na ARU ted na pokoji 2 holcicky a jedna je 37tt a jedna 32tt a je to neco jineho. Jen jsem chtela uklidnit beru nic vic. SaMO ZE KAZDEJ DEN NAVIC JE ZNAT MYSLITE SI ZE TO NEVIM.

andulka4
25. aug 2009

Adajar jojo klííídek všichni to tady ví 🙂 Čeká tě pekelně těžký rok a možná i rok a půl takže přeju hodně sil

adajar
25. aug 2009

omlouvam se juli prite uz nebudu chtit uklidnit. pac dneska moje hormony stejnak stavkuji a pak zbitecne brecim. a jeste se mi udelala vyrazka na prsu. ☹ ☹ ☹

petrach
25. aug 2009

Adajar nebud smutná,Danísek je fakt šikulka a zvlada to krasne i když ted se ti to nezda,tak fakt je užasny 😉
najdi si na netu stranky bud Nedoklubko..nebo klub C papík a přešti par přibehu,me to moc pomohlo to čist a zjistíš jakou maš šikulku,mívají deti velikanske problemy a zvladnou to 😉
na prska kašli,bys mela vydet moje po 6 mesičním odsavaní 😝 nebyt vdaná tak na ne chlapa neuženu 😀
muj chlap se me už nezbaví 😉

Fajn ty jsi taková ticha duše konika 😉 a stejne jsi dobra jaks to zvladla,klobou dolu 😉
no a Dianka je hvezda,jinak se to neda napsat...

adajar
25. aug 2009

andulka no dneska i manzel me nastval holky dneska je to semnou k nevydrzeni a nejhorsi je ze jsem porad sama a mam jen net kdyz jsem u mamky a uz to je na palici.

petr jo ja jsem tam ty pribehy cetla uz v nemocnici kdyz jsem byla na infuzich a cekali jsme jak dlouho ho jeste udrzim v brisku, ale proste ne kazdy den je posviceni no. A i ja se omlouvam asik jsme to prehnala i jsme byla hubata na manzela. A povisli prsa ty jsou mi jedno jen nejaka vyrazka na jednom je a svedi to uvidime co to udela do zitra pry. Jinak zacinam mit vic a vic mlika. Holky jdu spat ikdyz neusnu pac jsme s manzelem pohadany nebo spis manzel je urazenej a usnul u mamky v obivaku no. sNAD MI BUDE ITRA LIP TESIM SE NATOHO SVEHO SIKULKU AZ HO OBEJMU ME JE TAK SMUTNO DNESKA.

adajar
25. aug 2009

fAJN mas nadherne holky a neboj ja uz se nebudu rouhat a budu se snazit uz nedepkovat jo. 😉 😉 Pac natom nejsem spatne. Jen hormony obcas zlobi vic nez chci.

fajn
26. aug 2009

Peti klidná duše nejsem to určitě ne,ale děkuju.

Adajdar máš na to všechno právo být podrážděná a přecitlivělá,vždyť jsi 14 dní po porodu a co tvoje hormony poblázněny. K tomu ještě malej pryč a manžel co se urazí ☹

Já když jsem měla depky a chtělo se mi brečet když Didka byla pryč tak jsem pořád sekla trávu naštěstí mám kde jezdit se sekačkou. To mě nikdo neviděl a neotravoval,vypovídat jsem se (a stále ještě nemám) neměla kde ,akorát potom tady ale než jsem to nějakou náhodou našla,tak jsem to musela držet v sobě. Tak když tě bude cokoliv trápit písni sem nebo klidně i do IP a ulev si.

Didka to fakt zvládla akorát je to palice tvrdá a svéhlavá,ale co už že.

Arg. držím pěsti ať vás objednají co nejdřív a máte to za sebou.A co manžel už se uklidnil?
Julince taky nesmím zapomenout gratulovat k tomu jaká je šikovnička šikovná 😉

jecidlo
26. aug 2009

adajar: ja jsem te nechtela rozesmutnit, ale nejak jsem ten nazor necekala od tebe 😖 tezko rict proc se to rika, ale drive takto nedonosene deti umiraly a podle me nikdo kdo to rekne nikdy takhle malinke deti nevidel:( ja tuhle vetu ze je lepsi 7 nez 8 slycham od "skorotchyne", kde furt vzpomina jak jeji druhy synacek byl nedonoseny - narodil se v 37tt a podle druheho terminu 38tt a sjem na ni uz uplne alergicka!
a jaka vyrazka?Ja mela jakoby exem u bradavky a pomohla mi na to gencianka a taky vetrat vetrat vetrat, ono ty vlozky do podprdy jsou trochu previti, prso je kvuli tomu ve vlhku a je to pak raj pro ruzne kvasinky a tak.

argousek: preju at ten zoubek neboli, ja mela urazeny zub jak mala, ale nebylo to tak moc jak vy, jenom mi to necim tirali, jezdili jsme kazdy den asi tyden aby se to nejak zatahlo nebo co.

jo a holky verte neverte ja si jdu DNESKA vyrizovat MATERSKOU 😎 pracovala jsem v zahranici a do ted jsem cekala na potrebne forulare, furt jsem jim psala maily a volala, oni mi totiz poslali jen jeden a na druhy zapomneli, tak sjem se ho vcera konecne dockala, tak jsem zvedava kolik mi vypocitaji 😅 ale az mi to prijde naraz na ucet tak budu na chvili bohata 😀 😀

fajn
26. aug 2009

jecidlo tak si těch penízků potom užij 😀

petrach
26. aug 2009

fajn ja psala tichá 😀 jako že sem moc nepišeš 😉 jen občas tukneš..
škoda že nejsi blíž,chodila bych na kafíčko a pokecala 😉

adajar depky mívam ješte ted a to ma prcek pul roku 😠 pak budeš řešit dr a jestli není pozadu a budou zas nervy,holt si to musime protrpet a ty maš narok po porodu bejt desne protivná a neštastná...
vybreč se a vystekej,manžovi to neublíží neboj..oni to berou jinak než my..u nas navic muj nemohl z prace,takže za malim jsem jezdila skoro pořad jen ja a vyžrala si všechno sama a ted poslouchám blbe kecy příbuznych jak to prožívám a žeru

jecidlo ja jdu žadat o rodičák a už ted vim jak malo ho bude 😠 je to sila z čeho mají žít rodiny z detmi ☹
včera jsem prala kočar a dala maleho do sportaku a přikšírovala a je v tom tak malinkaty,vypada to smešne 😀
taky ti tak litaj v kočarku??? jsou to prdolky..

fajn
26. aug 2009

tak promiň Peti. Na to kafe klidně můžeš dojet sedni do auta a dofrč mám i bábovku sice ze včera roztrhanou na 40 kousků nešla vyklopit ale jinak dobrá 😀

A s tím že občas ťuknu to neřeším ,ale pravidelně čtu víííííííííííííííííííííííííííííííííííš 😅 😀

fajn
26. aug 2009

Děcka to moje děcko ještě spí už jsem se byla dívat 3x jestli žije a joooooooooooooooooooo akorát se nedá vzbudit

adajar
26. aug 2009

fajn no on manzel sem jezdi jen kdyz tu neni mamka takze nejsem ani ve svem byte bez manzela bez maleho no. A on me vcera spatne pochopil a odesel spat vedle. A diky dneska uz je lip.

adajar
26. aug 2009

jecidlo no ono cloveku to ted nemysli vubec. 😉 😉 A je mi to jasne jen vcera toho bylo moc na me. Dotoho dalsi papiry zavest do prace kdy asi ze. A to prso se trosku zklidnilo no. Ale zajimave je ze je jen na jed nom vyrazka.

adajar
26. aug 2009

no holky manzel spinka v klidku nechapu a ja se nevyspala. jinak se nam zveda produkce mlika. 😀