Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

jecidlo
25. sep 2009

leninek: nam taky doporucili Nutrilon, ale nakonec jsme to ukojili, UM asi muzes zkusit, ale nikdo ti nezaruci, ze po nem budou deti lepe spat. My jsme kojili v noci co 3 hodiny do jejich nejich asi 4 mesicu, pak to zacali natahovat sami. ale vim co dela unava, drz se!

denisee
25. sep 2009

Petrach: uvidíš, snad to pomůže, s tou tchýní si mě pobavila 😀 . Já zas posunala dneska ten jogurt, už taky na odpoledne, takže v 8h snídá a pak mu v půl10 nedám jogurt, ale jen ovoce, no a dneska hezky oběd snědl celý, tak až se probudí dáme jogurt(nebo tvaroh...).
Jinak do X-landeru šel Vojtík v dubnu, to měl 8měs. korigovaně, úplně v lehu být nemusí, stejně tam sním nejezdíš nějak dlouho v kuse ne? A do sedu jsem ho dávala, jen když jedl venku svačinku. Vojtu jsem tam dala, protože mi už v hlubokým řval a ve sporťáku už měl rozhled, byl hodnej 😉

susika
25. sep 2009

leninek: my sme mali po materskom mlieku Nutrilon HA. ale skor na doporučenie lekárky pre nedonosencov a čo som čítala, tak je najbližšie k MM. na začiatku sme sa teda nazhánali Nutrilon 0, čo bolo výhradne na predpis, pre nedonosené detičky do istého veku.. obsahuje nejakú látku, čo aj MM na zdravý vývoj mozgu. Bebu som ani nemienila dávať, niektorým detičkám sposobuje bolenie bruška, tak som to ani neskušala. kým jej nutrilon chutil , ani som nemala dovod meniť. fuu, ale mala som čo robiť, aby som "odkojila" jedno dieťa. s mojimi malými zásobami a odsávaním, kedže sama nesala. a únava bola.....tak držím palce 😀 😀

adajar
25. sep 2009

Ahojky holky tak na me neco leze tak lezim doma v posteli a zitra za malym nepujdu a ani jsme nechovali, ale bude mi moc chybet. No jenze ho nechci nakazit.

petrach
25. sep 2009

ahoj holky,
u nas taky propukli nemocí,malí to chytl od nás ☹ je toho ted desne moc
mám dotaz..jak často mužu malemu odsavat nosík tou odsavačkou na vysavač?? my odsavame třeba co 20 minut jak mu to teče..ale ne celí den,třeba dopoledne jsme byli venku a to je lepší..i ted spal v kočarku,ale pořad kucká a prská,dusí se tou rymou 😒

adajar hezky to vylež,zítra si volej jak se má a popros sestřičku at ho klokankuje,to jde taky,at se potulí..a tvuj je taky marod?? nacpi se Céčkem a odpočívej..

jecidlo jak jste na tom s tím otačením u Marušky??? my fuuurt nic 😒
jste zdraví?

adajar
25. sep 2009

petrach no manzel tam pojede zitra s mlickem a v nedeli se bdou spolu mazlit ja pocitam ze bych mohla v pondeli jet tam. No jinak ja jsem si koupila homeopatika na to nastydnuti je to na zacatku, ale nechci ho nakazit takze jinak to nejde, ale holky chce se mi z toho brecet a rve mi to srdce.

jecidlo
25. sep 2009

petrach: zrovna dneska dopoledne se 2x otocila, ale je to desne tezkopadne, vzdycky u toho strasne prdi, jak se snazi hlavne vyndat tu ruku z pod sebe 😀 😀 delala jsem to s ni jako hrani si, kdyz se ji to povedlo nebo jsem ji i trochu pomohla a pak to zvladla, tak jsem ji lechtala, to ma ona hrozne rada a bylo na ni videt, ze se snazila o malinko vic, ale k ladnym obratum ma jeste daleko🙂
jo jinak musim zaklepat, ze ted zdravi jsme tuk tuk tak se i vy brzy uzdravte, ta ryma u prdolku je fakt neprijemna

adajar: a nemohly by ti sestricky proste dat rousku? To by nestacilo? Jinak krasne fotecky 😵

adajar
25. sep 2009

jecidlo no on ted zrovna se malej dostal z rymi a je fakt ze jsem utahana a ze lezim jako myslim ze to bude chripka. 😔 😔 ☹ ☹

petrach
25. sep 2009

adajar ja při horečce ze zanetu prsu taky 2 dny vynechala a bylo to pro me desne..pořad jsem bulila,bylo mi hrozne smutno a pořad jsem posílala mojeho,at už za ním jede,že je tam sám..a tenkrát prvne mu ho vrazili klokankovat,do te doby se ho moc bál..
vydrž to,musíš byt zdravá kvuli Danyskovi..

jecidlo tak to je hrozne šikovná holka 🙂 jak to jde jednou,tak už to pujde..ted bude pilovat 😉

malí je dnes uplne bez nalady,neusmeje se na nás a je bledučký..rymu ma fakt desnou a kašle..

adajar
25. sep 2009

petrach nastesti nemam teplotu jen me boli hlava a krk trosku prosaklej a malicko rymu. Ale radsi zustanu doma a nasadila jsem homeopatika. Ale smutno mi bude to vim uz ted jsem brecela cestou na autobus ze ho nechovam no. Ale pak me rozesmal ridic autobusu.

susika
25. sep 2009

adajar-čo ti také povedal ten autobusár?🙂)) neplač, napchaj sa multivitamínmi a za tri dni budeš fit. a malý sa bude na teba tešiť. tatinovi ver, zvládne to. a ved nech ti ho pofotí, nech vidíš, ako zasa podrástol🙂) neboj sa, dobre sa tam o neho postarajú. aj ked ja som bulila tiež. chodila som za malou každé tri dni a cestou späť som smoklila, že ju chcem mať pri sebe.

petrach-ja som odsavala iba trikrát za den. aj v nemocke vraj detičkám odsavali iba 3x za den.ja bála som sa častejšie, lebo aj ked píšu, že je to menej škodlibé ako kadejaké tie hadičkové, predsa, ked sa tá sliznica stále namáha.....a kvapkali sme kvapky...našťastie amlá nemavala moc soplíky. to už teraz, ked je večšia a lietala, tak mala na jar a to bol rev, ked sme odsávali, mala som čo robiť, aby som ju udržala.

tak my ideme asi nasadiť vitaminoterapiu. u nás hlasili, že vraj chripka má prepuknúť už o 2 týždne....

merj
26. sep 2009

Ahojte, do slunecneho, ale docela chladneho rana. Dnes jsem v Praze a na teplomeru 8 no zadna slava.
Adajar, doufam, ze s pelisku nevystrkujes ani nos a vyhanis neduhy. Kdyz mne dohnala loni "chripka", dva dny po nastupu za malym do nemocnice, tak mi pomohl septisan a jitrocelovy sirup. Septisan muzou tehotne i kojici a rada jitrocelovych sirupu je take vhodna pro kojici. Bojuj at brzy zase muzes za malym.

petrach
26. sep 2009

holky taky dopuju obe deti vitamínama..mali dostal multi-tabs kapky jsou od narození..no a ja beru cečko +b-koplex..a Elin ješte i Echinaceu..pořad neco 😒

adajar už je líp??jen nevylízej a lež..už se ti to dlooouho nepodaří 😀
merj a malí je zdraví? jak se má?
susika Zuzanka ted jí? doufám že jo,potřebuje nabrat sílu na zimu..

vubec se na ni letos neteším 😠 nemám rada sníh a tu kosu..a vlačet zavejema kočar,no už to vydím 😝

adajar
26. sep 2009

susika no rikal vsechno mozne jak co resil driv a tak proste starsi , ale fajn asi videl ze to potrebuji. Jinak vim ze to tatka zvladne. No za celou dobu co je na svete je to prvni dva dny kdy s nim nejsem, ale jinak uz je mi lip leju do sebe caje co pul hodiny pulitr. Aryma uz je lepsi no.

merj no ja mam jen rymu takze papam homeopatika ty mi vzdy pomohli a je fakt ze jsem je nasadila hned kdy mi zacalo byt mizerne a je to lepsi. A vincentku do nosu tu nastesti muzu davat casto takze v pohode. No jen doufam ze mi to neprejde jako vzdy do dutin to by byl pruser.

mispuli
26. sep 2009

ahoj,tak rehábka včera v pohodě,sice chvíli řval,že chce maminku,protože já byla s míšou v čekárně ,a honzis cvičil jen s tatkou a rehabilitační sestrou a ta z něj byla úpně nadšená,neviděla ho přes 3 měsíce/minule byla na dovolený/,jak se rozmluvil a že mu i rozumí,tak jsme byli rádi,Kolářová ho vidět nechtěla,jen jsem s ní konzultovala honzisovo očkování

dětičky mi ted spí,jsme u našich ,a choroby na nás taky padaj,na mě leze chřipajzna a míša bude mít rýmu ☹ ,přejeme hezký prodloužený víkend

adajar
26. sep 2009

Mispul gratuluji moc k pozitivnim zpravam.. 😀 😀 😀

petrach
26. sep 2009

mispuli taky se přidávám s gratulací a moc vam to přeju..Honzík je hrozne šikovnyyyyyy 🙂

susika
26. sep 2009

petrach. ano, malá sa akosi rozjedla a tlačím ju hroznom. máme ho u rodičov dosť, tak ked ho má na očiach, tak denne aj 4 strapce také velké. a akosi jej azchutili babnány a jablčka vypytuje a kupila som na šmak "Bebe dobré ráno"🙂))tak chrumkáme..ona v kočíku , ak v nom sedí a ja po ceste🙂))poleivky stále žiadna sláva ale ostatné, ako pride, ako jej chutí, väčšinou spapá moje a pritom je to uplne to isté🙂))dnes som si konečne kupila Kebab, stále okolochodíme a vonia to, že vyskušam, tak tlačila trocha so mnou, mäso by jej nemalo ublížiť, nič mastné🙂)) ale beztak je taká vyziabla.

dnes som mrkla do karty, prefotiť, čo nám to tam napísali, nech sa aj tatino, ked dojde domov poteší a čítam..už si nepamätám to slovo, ale znamenalo, že malá je vychudnutá...ešte to znamenalo, že slabá,v zmysle, že chudá, lebo slabá vobec nie je...

ja sa tej zimy tiež obávam. vždy, ked sa viac ochladí, chytím nadchu a z toho, že ja soplím, to chytí aj malá...a tá zima. nevadí mi, ked je sneh a slniečko🙂))ale vobec nemusí byť pod nulou🙂))

ozaj, viete, čo mi malá dnes v obchode vyviedla?...všetci sa obzerali a ona si tam ziapala až bola celá bordová, lebo somjej nechcela vziať lízatko. doma ich má a neche ich, len preto, že ich tam videla🙂)mne bolo do smiechu a ona si tam hulákala. vogbec neviem, kde sa taký hlasisko v takom malom tele vzal, ale celkom dobre ju to prešlo...vzala som detské žuvačky a ona hned jednu zjedla ako cukrík🙂)))ale na sladké vobec nie je, skor na kyslé a horké...keby bolo všetko z horčice a kyslých uhoriek, tak je spokojná 😀

bera28
27. sep 2009

Ahoj holky, tak se hlásíme mezi marody. Anetka se vzbudila s teplotou a pěkně protivná. A to máme jít ve středu na poslední Hexu. Takže to padá a to už jsem to rušila jednou, protože se mnou neměl kdo jet. A v úterý jedeme na kontrolu do Podolí, to neruším. Navíc jí roste 11. zub (3. stolička), tak ještě k tomu teď jídlu moc nedá. Fakt se s nima nenudím. Čekám kdy to chytne Kubajz.

Gratuluji Honzíkovi k dobrým zprávám z RHB a Zuzance k lepšímu papání.
Marodům přeji brzké uzdravení.

adajar
27. sep 2009

bera no me to uz zacina pomalu poustet ta nemoc no v noci se to prudce zhorsilo jsem se vzbudila, ale pak jsem usnula a rano docela dobre no. Jinak je mi lito ze to mate takhle a nemuze mit tu teplotu k tomu zubu??, Hele kdyz neco tak vsechno vid. At to Kubajz nechytne a Anetka to ma jen s tech zoubku to ti preju.

bera28
27. sep 2009

Adajar, to je bezva, že už je ti líp. To už budeš moct za chvíli za Danečkem.
U nás to není od zubu, ona už ji včera docela kýchala. Na zuby vždycky příjdeme jen tak náhodou, naštěstí u toho žádné teploty nemá, akorát jí ještě hůř, než obvykle.

adajar
27. sep 2009

bera je tak to se vam to spojilo dohromady tak to preji pevne nervy.
No uvidim jak mi bude vecer a podle toho se uvidi kdy tam pujdu.

susika
27. sep 2009

babule moje. neochorte prosím všetky.....
no, dnes soms a ja zasa natrápila....tá moja malá mi pripomína malú od "fajn"...čo som si s nou zasa dnes užila....hyperaktivita sa riadne vyvýja.....už osm začala študovať na webe, čo s tým...do teraz som tomu neprikladala váhu, psyhca povedla, kým ju zvládam, tak v poho..už prestávam....tak radšej nštudujem a už ked to vobec nepojde, tak jej zavolám, žýe čo s nou. do MT sa mi velmi neche. zasa hodina cesty s jedošom a cesta späť, ak zaspí a zasa sa nevyspí..už beztak málo spí a ešte ju trápim cestovaním....
sa stretla s hyperaktívnym synovcom, ako keby som jeho videla v jej veku...a koli tomu ho sestra musela preložiť do druhej školy, lebo učka vravela, že je nevychovaný, nedisciplinovaný, lebo nerobil to, čo ona chcela. ale pravda je, že to bolo na neho velmi pomalé...hm, ako u prvákov a on je šikula a nudil sa, tak vymýšlala a vrtel sa a vyrušoval ostatných....chce robiť vela kružkov až sa sestra bojí, že to bude na neho velmi vela a nebude zvládať učenie. doma sa nudí....tak že aspon viem, čo ma čaká....

papanie dnes u nás v pohode. aj ked s vystrájaním, ako vždy, musela robiť opičky ako keby bola na javisku, ale napapala sa...takže robíme zimné zásoby🙂))

adajar
28. sep 2009

Ahojky holky no byla jsem za brouckem je krasnej, ale holky jemu je spatne ve 12 dostal najist sondou a vyblinkal to a pak mu dala sestricka ve 3 napit ze sondicky a malej to vyzvracel komplet vsechno plus z nej jde porad kakani takze sestricka volala doktora, ale ten nemohl tak tam budem volat. Holky ja mam o nej strach a nemohla jsem neco snis ja nevim.

mia81
29. sep 2009

adajar ak pijes caj pre kojacie maminy obsahuje fenikel,rumancek,aniz a tie by mali zabranit kolike u maleho, malemu by nemalo byt zle s tvojho mliecka.Neboj vsetko bude v poriadku.

adajar
29. sep 2009

mia no vcera uz prej nezvracel tak uvidime no. A dneska jsem zvedava jak to bude no pac se stehujou na intermedial.

petrach
29. sep 2009

adajar jdete na intermediál???
neboj možná mu jen neco nesedlo..už je mu líp????

denisee
29. sep 2009

mspuli: tak že návštěva v centru proběhla dobře, jak jsem četla, ale jinak cvičení beze změn, bez úprav nebo jak to probíhá u vás, když je rehabka spokojená? Holky vy jste se s těma nemocema rozjeli ☹ . Přeji, ať je všem dětičkám a maminkám lépe, je to vždycky nepříjemný.
My jdem s Vojtou ve čtvrtek na očkování - Priorix Tetra, tak se trochu bojím jak to Vojtěch zvládne ☹ a nevíte jestli ten den budem moc normálně na plavání? A cvičili byste Vojtovku? Díky.

Jinak já strávila pěkný víkend, byla jsem s bráchou v lannovém parku na Hluboké, ještě dneska mě všechno bolí 😀 , ale pěknej zážitek a včera bowling, tam jsem se moc nepředvedla 😅 . Jsem ráda, že jsem vyrazila, ale pak jsem utahaná ještě víc než normálně a o Vojtu se stará potom kdo 🙂 ? No já 🙂

Adajar: jak je malýmu? Co to mu teda bylo, řekli ti?

petrach
29. sep 2009

denise naše rhb říkala že ten den necvičit a další 3 dny po očkovaní..plavat teda nevím,ale asi ne 😒
tak snad bude ber reakce..
chtela jsem se te zeptat ten x-lander mate čtyřkolku???
ja sem chtela čtyřkolku,a ted mají strašne slevnené 3kolky a netuším jak se s ní jezdí,jestli tak dobře jak s tou čtyřkolkou 😲

adajar
29. sep 2009

Petrach intermerdial odlozen je nervozni a protivnej dokonce i v noci brecel ze spani ach jo, ale vysledky krve v poradku nic nenasli no. takze tim ze se JIP zavira sel opet na ARO a jinak i ve stolici ma hlen. No snad mu brzo bufde lip, ale je fakt ze z ARA taky sel na nekolikrat. 😀 😀

denis co mu je nevedi sami tak si ho nechavaji pod dohledem, ale jinak nas doktorka chvali ze prej teda bsasti dobre i ze strikacky a je schopnej vytahnout kolikrat celou davku. Jinak plavani poockovani bych asi nedala