Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
4. okt 2009

Bera: tak to jsem ráda, že chutnal on totiž ten Choceňský jogurt, není tak kyselý jako ostatní bílé jogurty, já přidávám do jogurtu ještě piškoty nebo sušenky (Sunarky) a většinou banán.
jinak
Merj :dávám pak ostatní jogurty jako Bera i když teď hlavně ten Choceňský. Mléčné výrobky: Ráno a večer pije Vojta Sunar, pak používáme na chlebík Lučinu, žervé nebo klasika máslo, občas plátkový sýr, jogurt,tvaroh polotučný, občas Lipánek, někdy uvařím klasický vanilkový puding( ale opravdu, tak jednou za 3 týdny) a k večeři jí buď instantní mléčnou kaši, ale teď jsem objevila ve zdravé výživě instantní pohankovo-kukuřičnou (a různé jiné druhy) kaši a tu mu rozdělám normálně do plnotučného mléka. Občas dám na pití různé jogurtové nebo zakysané nápoje nebo i Actimel, ten má taky rád.

petrach
4. okt 2009

adajar ja mám radost s tebou,taky si to zasloužíte byt konečne spolu 🙂 páni za chvilku šupajdíte,a už se teším až budeš tukat z domu

argousku snad to nic nebude,asi je toho na nej moc..tak se opatruj a mimíska taky 🙂
merj je to šikulka 🙂 krasne se to čte a už se na tohle taky moc teším
bera Anetka má holt svou hlavu 😉 ale hlavne že je zdravá a ostatní se srovná
sorbono doufám že vas ty nemoci už opustí..drž se

u nas taky pořad nachlazení,berem sirup na roztažení prudušek a ma z nej prujem 😒 ale hrozný
a to máme za tyden očkovat

adajar
4. okt 2009

petrach myslis az budu psat holky nestiham porad si delame nejaky rezim a tak??? Jako natohle jsem se tesila kdy nam reknou ze bychom mohli jit domu a tak a najednou je to tak blizko.

Je to je mi lito ze mate trapeni tak at je brzo zdravi.

petrach
4. okt 2009

adajar dyt jste se načekali a uteklo to vid? tím jezdením pořad každy den,normálne by sis řekla že 2 mesíce to vydržet a vydíš..jsi statečná holka 🙂
taky sis to zasloužila 🙂 ja se tak teším na fotky že jdete domu 😉 no budeš psat v noční košili s malím na ruce 😀 😀 aspon teda pervní den určite..spomen si pak na me 😀
me tohle psala tenkrat fajn a mela pravdu 😀

adajar
4. okt 2009

Petrach ja ti uplne verim. A musim rict ze to uteklo neuveritelne a ani jsem nemela moc casu si tolik zoufat a je fakt ze i diky vam takze moc moc dekuji. A budu si to pamatovat to co jsi mi napsala. 😀 😀 😀

merj
4. okt 2009

Bera, Denisee diky moc.
Petrach, jen mne desi jak rychle se osamostatnuje. Ikdyz jsem samozrejme rada, ze se mu tak dari.
Adajar, tak at presun na intermedial ted uz probehne bez komplikaci.

crca
5. okt 2009

Ahoj holky já sice do této kategorie opravdu nepatřím(mám dvojčata v ukončeném 38tt,Matýsek měl 2,74kg a Michalka 2,80kg 😀 ),ale jen Vám chci všem říct,že jste statečné,hlavně vaše malé šikulky a moc moc Vám držím palečky a přeju prckům hoooooodně štěstíčka do toho života,který si právem vybojovali 😉 je to úžasné vidět,jak i ten malý tvoreček dokáže bojovat bez zbraní,prostě jen chce žít.Fakt hodně štěstí 🙂

bera28
5. okt 2009

Crca, děkujeme. Ale myslím si, že to není o naší statečnosti, ale hlavně o statečnosti prcků. Nás to stálo jen o něco víc nervů, ale jinak jsme úplně stejné, jako ostatní maminy 😉

adajar
5. okt 2009

crca dekujem, ale bera ma pravdu vsechna statecnost jde na vrub prckum ty chteli zit moc zit a tak tu jsou.

crca
5. okt 2009

Adajar,koukám,že jsi z Kladna 🙂 také jsem rodačka 😅 A jinak za tohle se neděkuje,to je prostě samozřejmost 😅 😉 mě tohle vždycky sebere a musím něco napsat 😀

adajar
5. okt 2009

crca ja pochazim z Prahy jen jsme se do Kladna pristehovali. 😉

tinuskaha
5. okt 2009

bera28,adjar uplne s vami suhlasim.Su to nasi velky statocnici a bojovnici. 🙂

tinuskaha
5. okt 2009

dievcata ako dlho cvicite vojtovku?10min.alebo viac?

bera28
5. okt 2009

Tinuskaha, když jsem cvičila víc cviků, než jeden, tak to těch 10 minut bylo určitě, spíš 15. Teď je to tak okolo 5.

petrach
5. okt 2009

Ahoj holky,
tinus my u toho blbnem,takže težko říct..tak do 15 minut i s hraním..
crca díky..

holky musím vám napsat včerejší zažitek s Eliškou..pry maminko honem pojd se podívat co udelal Šimonek..ja letela co se stalo a on pasl kone,já natešená,že se otočil sám,pak mi neco cvaklo v hlave a ptám se-..a to sám,nepomohlas mu???no chvilku zapírala a pak z ní vylezlo,že mi chtela udelat radost 😀

a ted ten dnešní jooo 😉 mame přesne 5 korigovanych a dneska se sám otočil už asi 5x 😉 před cvičením a bez plínky 🙂

fajn
5. okt 2009

peti gratulujem Šimonkovi k otáčení

Zdravím všechny nové příchozí maminky jestli tu jsou a marodům brzské uzdravení.
Nestíhám vás dočíst protože jste toho naplkaly hodně. Já jsem tady nebyla protože od pátku jsme bez střechy a to si dovedete představit ten bordel. Teda v sobotu už tam střecha zase byla ,no dnes dojede klempíř oplechovat a dát latě a pak někdy tašky. Naštěstí nepršelo tak to bylo fajn. Jinak včera Didka vstala a jak kdyby se ji vybila baterka Duracelka prostě nic pak usnula po obědě a vzbudila se s teplotou 38 stupňů no a aby toho nebylo málo tak se k ní přidala Andrea a do rána já. Didina v noci čtyřicítky ale ráno vstala a od té doby si ten včerejšek vynahrazuje. Dr. říkala že je to snad viroza nebo chřipka.
Tak já jdu zase makat ještě musím uklidit balkon a na dvoře ,před barákem jsem to zvládla všechno v pátek a včera ještě posmetala tak tam už je finito. A to se mě ještě můj chlap včera zeptal jestli jsem utahaná ,ale to jsem nekomentovala. Dělat v kuchyni a ještě venku a do toho Didka která neustále chtěla jít ven na ščechu (střechu).

Jo a včera opět telefonovala babce a že k ní pojede. A babka ji řekla že ji nechce že vypadá jak žížala a že nemá doma maso jenom krupicu. A Didka ji na to řekla že ona teda pojede k tetě Markétě(to je moje fajn ségra) že ji to není zapotřebí ta krupice. 😀 A že si to maso má jet koupit do Billy. Tak já teda jdu ale vůůůůůůůůůůbec se mi nechce.

Adajdar tak vidíš že ses dočkala za chvilku jste doma. A pak nám popíšeš první den doma . To já když jsem se druhej den doma ráno vzbudila tak jsem v noční košilce chodila ještě v poledne. Ale to mě petrach nechtěla věřit,ale uvidíš a vzpomeneš si na mě. Tak posílám pusu všem dětičkám ,protože přes počítač je nemůžu nakazit a už vážně jdu

denisee
5. okt 2009

Petrach: to je paráda, hurááááááááá 🙂 Tak ona to musela Eli nejdřív Šimonkovi ukázat, aby věděl jak na to 😀 , a ty s ním dřeš Vojtovku 😀 😀

fajn: Didka se neztratí, hezky to babičce řekla 😀 . Jinak přeji, ať jste z toho rychle venku a brzy fit.

adajar
5. okt 2009

fajn dekuji moc.

Petrach no gratulace.

holky tak na 80% zitra nastupuji za danysem a jinak jsme dneska vecer prikladali a on normalne sal jen mlicka tam moc nebylo no.

petrach
5. okt 2009

adajar mlíčko bude,když bude sát,tak se bal a piš jak se vede..teším se na zpravy 😉

fajn super babí 😠 ale Dianka je fajn holka a umí se ozvat.. 😉 je to fakt super prcek..
tobe přeju at máte už tu hruzu z krku,si to žive pamatuju ten čurbes všude..a odpočívej..pokud bude chvilka..tak at jste brzo zdravé holky

denise a jde mu to,ja mam takovou radost 🙂 ale delá to jen bez plínky,zatím 🙂

adajar
5. okt 2009

petrach neboj notas si beru sebou. Jen nevim co vsechno sebou no. 😀

petrach
5. okt 2009

civilní oblečení..tepláky,ja nosila tříčtvrtáky,ted už budou topit a bude tam hic..trika atd. neco pohodlného a kosmetiku..jako na dovču 😀 a hlavne ten notas 😉

adajar
5. okt 2009

no notas je nejdulezitejsi jo a kloboucky na kojeni sestricka je doporucuje ze deti s tim umi lip pit. No jo kosmetiku bych zapomela.

adajar
6. okt 2009

Ahojky holky uz pisu z nemocnice. Konecne si pripadam jako mamka. Zatim jsme na monitoru, ale pokud mu to pujde budu ho mit uz v patek u sebe pres den a na noc ho budu vracet no. JInak ocicka v poradku a dalsi vysetreni az za 14 dni. A 2x jsem prikladali a uplne v pohode teda nic nevypil pac me to dyl trva, ale snazi se pekne.

nanya
6. okt 2009

Ahojky holky, tak po dlouhé době se hlásím.

Jen se chci zeptat, Danielek má jít na očkování 26.10.2009, a to Prevenar + Hexa vakcína, to chce dr. očkovat najednou. Máte s tím zkušenosti? Nebo jste měly nějakou pauzu mezi očkovaními? Moje dětská dr. nemá s nedonošenci žádné zkušenosti, a tak se raději ptám vás. Jinak vážíme už 5800g 🙂

bera28
6. okt 2009

Adajar, to je žůžo být s Danečkem pořád, co?

Nany, svišťové měli první Hexu také s Prevenarem a pak zbylé dvě zvlášť. Měli akorát zvýšenou teplotu ten den večer, jinak OK.

petrach
6. okt 2009

nanyo my mame obe naraz 😉 příští tyden jdem na druhou davku..ono se to tak očkuje..
máte krasnou váhu,nás doháníte 😀 jak se máte???? co Danielek????
jste v pořadku???

adajar tak to je parada 🙂 moc ho prcka pozdravuj..a užij si to a ješte neco naspi do zasoby..s tím kojením se nenervuj,ono to pujde..

denisee
6. okt 2009

Nany: taky jsme to měli najednou, když bylo Vojtovi 4.m. korigovaně zvládl to vždy v pohodě bez reakce 😉

maatkka
6. okt 2009

Adajar to je paraaada tesim sa s tebou 😉
Petrach moc gratulujem k pretacaniu. Mne uz ked sa Lili pretocila zdalo ze ide vsetko ovela rychlejsie.
Nanya my sme mali najskor len hexu a bolo to uplne bez reakcie. Potom 2.hexu s prevenarom a to mala celu noc a doobedie teplotovala tak nam dr. dala 2.prevenar zvlast 3.hexu zvlast aj 3.prevenar dostaneme zvlast a od vtedy je to znova bez reakcie...

jecidlo
6. okt 2009

Petrach: vidis , ze ses dockala🙂 ja se z prvniho toceni radovala a ted nevim, kde je mam chytat driv 😀

Adajar: super, uzivej si maleho 😉

Nanya: kraasna vaha! Nas ockovali pokazde dohromady, meli jsme horecky a ten dalsi den byli celi nesvi, ale pak v pohode. A to ze nema doktorka zkusenosti muze byt nekdy i vyhoda, bude opatrna a vsechno si overovat a ne jak ten nas byvaly doktor frajirek!

Me z nich dneska uz malem praskla hlava, nevim co jim bylo, ale jeste ze bydlime v prizemi, jinak bych mela nutkani si skocit!

petrach
6. okt 2009

jecidlo dneska je divnej tlak,u nas se blbe spalo a byl hooodne protivny a od kamošky prcek to samé 😉
jak ti spí v noci? vyspíš se?