Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

jecidlo
12. okt 2009

patrach: dik za prani, ta knizka zni zajimave, ale pockam, az ji budes mit ty a poreferujes jestli za to stoji

Bera: znam dost maminek donosenych dvojcat co dobrovolne nekojily, takze bud v klidu, ja sama jsem uz byla jednu dobu taky s nervama tak v kybli, ze jsem to chtela zabalit, ted jsem sice rada, ale kdo nezazil, tak si to neumi predstavit, ja uz vlastne taky ne, spatne se rychle zapomina

Andraa; ja jsem jenom nejedla veci o kterych vim, ze mi nedelaji dobre, ja si klidne muzu dat hrachovku a cerstve pecivo, ale urcite ne papriku, redkvicky nebo banany, ale jestli mimca v inkubatoru prdely vic nebo ne to nevim, a doma jsme meli jen jednu zarucenou prdici noc a ta byla z hrusek🙂)

Andraa, Adajar: moc vam obema preju at uz jste s prckama doma a vazite uz aspon jako my🙂) Dneska jsem citila neskutecny pocit stesti, kdyz mi Maruska na svacinu snedla cely velky banan a vzpomnela si u toho prave na vas jak se radujete z par ml mlicka, ale ono to rychle utece

adajar
12. okt 2009

petrach vyzity se me netykaji a uklizecky maji smulu a malej je hodej a spinka az na to jidlo to boj.-

bera28
12. okt 2009

Andraa, máš štígro, že už se za děti v nemocnici neplatí, resp. neplatí se za novorozence, ale při hospitalizaci ano. Já jsem to vyžrala ještě všechno a dvojmo 😠 A k tomu jídlu, já jedla všechno, akorát ne luštěniny a sladké, ale to nejím ani normálně.
Fajn, gratulace Didce k úspěchu! A neboj, ty tkaničky taky půjdou.
Holky, já jsem vytočená na nejvyšší míru. Nějaká nová slepice v cestovce nám komplet překopala rezervaci letenek na dovču. Nejdřív to celé zrušila a pak to udělala tak, že třeba Anetka má letět se švagrovou na 14 dní a my s Kubíkem na týden. Švára se synem letí v noci z Brna na týden a zbytek přes den z Prahy. Celkem nás letí 8 dospělých a 3 děti a nikdo to nemá správně. Tak jsem jim dala do zítřka čas na urovnání. Jsem zvědavá kam, kdy a odkud nakonec poletíme. A ona jen tak stupidně do telefonu říká "já jsem tady nová".

adajar
12. okt 2009

Ahoj holky meli jsme ted sikovnou sestricku a pomohla nam poradne s prikladanim a danysek si vytahnul 1ml, ale je to uspech a zjistil ze mu prso chutna. treba to neni ztraceny.

petrach
12. okt 2009

jecidlo tak banán je naše nej nej jídlo,sní taky celí 😀 tu knížku ti pak klido pošlu na počtení 😉 do patku ji tu mám.puvodne mela byt k vanocum,ale to nevydržím 😀

adajar bude papkat uvydíš,jake jim davaji dudlíky na flašku??u nas jsou desne velké díry a teklo to samo a tím se zalikal,tak jsem koupila aventku s nejmenší dirkou a davala mu ze své..koupila jsem si sterilizační sačky do mikrovlnky a sstřičky mi ji tam davali vyvařit..a maš nekoho na pokoji k sobe na pokec?

andraa tak to jseš dobra si nedat 😉
bera a kdy letíte?? aspon vam mužou dat slevu,když to tak dokopali..to by me taky hooodne naštvalo

adajar
12. okt 2009

petrach maji tady dudliky s malejma dirama nejake od nuku a tim se nedusi vezme si jen to svoje. Jinak mam tu holcinu co jsem s ni lezela na riziku a vetsina tech maminek je tu co jsem s nima byla na aru takze se zname. Tady msaji 3 pokoje jen pro nedonosene deti takze 8 mist.

petrach
12. okt 2009

tak vydíš šikulku 🙂 a jakto že nespíš 😉
no u nas nas hodili na pokoje jak jim to pasovalo,hned první den mi dali maminu po porodu s desnou chřipkou,takže jsem hned šla za vrchní a stehovali nás..museli ze me mít radost,pak ješte jednou byl přesun a až pak jsem jim teda řekla,proč mi nedají mamku s nedonošenátkem 😲 proste jim tohle moc nedochází,že se o prcky třepem a mame strach z nemocí..
takže super že se i znate..

adajar
12. okt 2009

petrach no i diky sestricce moc nam pomohla ted byla moc moc sikovna a hlavne i poprve si v sal celej dvorec dovnitr ze mi pomohl. Tak o proti vcerejsim 10ml jsem ted dala 20ml.
Jinak nespim nejak se mi nechce spat ani cekam na pulnoc. A jinak me to prijde prave dobre ze maji pokoje jen pro nas.

petrach
12. okt 2009

to je prave super,u nas na to nemají prostory..primář o tom mluvil,že mel představu vedle na patře vedle medialu par pokoju pro mamky a par společnych..jenže mu tam šupli jipku pro vetší deti,že jim padala pavilon na hlavu 😕
tak ja dala 90 😀 pijem 150ml,bud v klidu 😉 a dobrou už padím

andraa
13. okt 2009

adajar: tak to je krásný, že se malý přisál. Asi super pocit. Doufám, že ho taky s malým poznám. S malou to bylo to nejkrásnější, když jsem kojila. Uvidíš naučí se na prso a pak ho nebude chtít pustit, jako každý chlap. 😀

mispuli
13. okt 2009

petrach u nás v nemocnici to tak je,že jedno patro je jenom nedonošenecký oddělení a to je ještě rozdělený na část,kam smí jen doktoři,sestry a maminky a tátové a v tý druhý můžou bejt návštěvy,ale tam je vlastně jen šatna ,koupelna a jídelna pro mamči,jinak pokoje jsou 2 lůžkový,takže to bylo na jednu stranu super,mimčům nic nehrozilo,ale na druhou stranu jsme byly úplně odříznutý od světa,ale dalo se to vydržet,když člověk potřeboval,tak se sestřičky postaraly a moh vypadnout na čerstvej vzduch 😉 ,tedy přes den,v noci nee

holky držte se,jde vám to krásně 😉

bera28
13. okt 2009

Adajar, paráda. Jak píše Andraa, jak ho jednou vezme, už nepustí 🙂
Petrach, letíme až za měsíc. Teda jestli do té doby nepropukne prasečí chřipka nebo někdo z nás neonemocní. Taky doufám, že dají slevu a ještě to urovnají tak, jak to má být.
V Podolí je to tak, že je speciální patro - intermediál- pro nedonošence. Pokoje jsou tuším po dvou, ale dvojčata jsou sami. Takže v tom jsem měla výhodu.
Dneska je venku pěkná kosa. Ráno jsem šla se psem a vzala jsem si rukavice. Na teploměru byly 3 stupně.

fajn
13. okt 2009

adajar super.

Mě asi klepne dnes měla jít ta cácorka do školky a prokašlala celou noc. Ona tu docházku má jak do houslí .

argousek
13. okt 2009

jooo holky tak my byly na intermedialu čtyři maminy a děti jsme u sebe mít nemohly, chodily jsme je jen krmit. Naštěstí jsme si docela sedly, tak to bylo dobrý. Navíc byla výhoda, že jsme se vzájemně vzbudily na krmení a chodily jsme tam spolu.

tinuskaha
13. okt 2009

ahojte mamicky,ked ste zacali prvy x s prikrmami zacali ste asi s mrkvou vsak?Nam uz dr.povedala aby som Alexovi zacala davat mrkvicku.Aku dalsiu zeleninu alebo ovocie ste postupne zaradovali do jedalnicka?Dakujem.

Dnes sme boli na kardio vsetko je v poriadku a vyvija sa tak ako ma.Dr.vravela,ze je spokojna 🙂
Prajem pekny den vsetkym.pa

jecidlo
13. okt 2009

petrach: vsechno nej Simonkovi k 8mi mesicum 😉

to dnesni pocasi bylo ale sila co? teda aspon u nas, vichr, snih, ja doufam, ze se jeste vrati podzim

fajn
13. okt 2009

Jé Peti taky vše nej Šimonkovi

petrach
13. okt 2009

ahoj holky,

tinus nejdřív sde davá mrkev,tak 3-4 dny,pak k ní přidaš brambor,zase 3-4 dny a pak postupne skoušíš k bramboře další zeleninu..cuketu,brokolici,kousek petržele..ovoce se dava až po mesíci,aspon naše dr to tak řekla nám a ješte pozdej maso a žloutek..

moc dekujem 😉 meli jsme očkovaní a vypada tuky tuk zatím bez reakce 🙂 a važíme 6750g a meříme 63cm,proste prcek no,teda do delky,vaha je slušná 😀

fajn to je tím počasím hnusným,fuuuj 😝 ja rvu do Elin vitamíny o dušu..ten první rok ve školce moc taky nepobyla,od zaří do unora furt na hromade 😠 tak doufám že u vas to bude jiné..
ty jo vy nemáte hotovou tu střechu co? ma příští tyden byt líp,tak doufám že se to vyplní

petrach
14. okt 2009

tak u nas jsou mírne teploty po očkovaní a dnes jak na potvoru musím do školky pro Elišku a nemám hlídaní 😠
mam strach že mi malí nachladne 😒

andraa
14. okt 2009

Ahoj holky,
tak nové zprávičky o Maxíkovi. Včera jsme slavili první kilo. Jinak už nemáme sondičku v bříšku, má jen píchlou infuzku v ručičce a už papá 13 ml mlíčka a snaší to dobře.
Peti taky všechno nejlepší Šimonkovi.

petrach
14. okt 2009

andraa teda tak to valí 😲 jde na to rychle... 😉 to jsou nadherné zpravy..jsi štastná že jo?? mooooc gratuluju 🙂 a dekujeme

andraa
14. okt 2009

Peti to je jasné, že jsem moc šťastná. Ani mě nenapadlo, že bude tak rychle přibývat, ale mám z něho moc moc velkou radost. 🙂

adajar
14. okt 2009

Andraa ty jo super.

andraa
14. okt 2009

adajar taky jsem moc ráda. A co vy, včera jsi nic moc nenapsala. Docela na vás pořád myslím, jak jste na tom.

bera28
14. okt 2009

Fajn, tak jak je Didce?
Petrach, ať brzy zmizí teplotka. Teď už to na ten fusak asi bude, co?🙂
Andraa, Maxík teda jede.
Adajar, jak u vás?

No a kdopak z vás už je zasypaný sněhem?? Tady v Praze je taky kosa, včera odpol i chvíli sněžilo. Svišťům jsem koupila rukavice a dnes jedu Anetčiny vrátit, protože jsou blbě upletený a nemůže se do nich dostat. A zimní bundu nemůžu žádnou sehnat, teda pokud nechci kupovat za 999 Kč. A když jsem se ptala po oteplovačkách, tak na mě čučely prodavačky jak na magora. Tak asi děti zazimuju doma a ven vylezeme na jaře 😀
Teď jsem tu měla kámošku taky z nedonošencem (28tt), o týden starší než moji. Sama říkala, jaký je rozdíl mezi donošeným a nedonošeným (první dítě má donošené), že si to maminy s donošenýma vůbec nemůžou umět ani představit. Hlavně co se týká chování a psychiky. Taky musí u jídla dělat blbosti a nějak ho zabavit, jinak by se nenajedl. A ty moji psychouškové se mu hned vrhli po flašce s pitím, narvali si jí do pusy a samozřejmě, že když to z toho začalo téct, tak to vyprskli a odhodili. Ale jinak se o ní prali🙂

bera28
14. okt 2009

Jo ještě jsem zapomněla - jestli někdo budete chtít kupovat odrážedlo enduro malé, tak mám tip na internetový obchod, kde je za 282 Kč (normál tak 450 Kč). Kdyžtak písněte do IP, nevím, jestli by tady ten link nesmázli.
Ale hopsadlo nemůžu ve zdravotnických potřebách zaboha sehnat, ani to, co vybrala Denisee. Mají jen ty míče s tykadlama a medvídka Pú. A to se mi nelíbí.

andulka4
14. okt 2009

Bero já koupila hopsadlo na mimibazaru za 250kč tak se jukni tam

jinak odrážedlo už máme a celé léto na něm drandí jak šílený....akorát ho máme za těch nekřesťanských 450kč :(

Denise koukala jsem na tvoje video na Youtube (mám tě v oblíbených) a jsem malým Vojtou úplně unešená.....je překrásný, šikovný, úžasný, skvělý, no prostě parááááda se na něj koukat 😀 Jsi šikovná máma a myslím že už jste se ze všeho dávno vylízali. Opravdu máš být na co pyšná.

fajn
14. okt 2009

Ahojte

všem co mají nějaké uspěchy ať už papací nebo přetáčecí či jiné tak veliká gratulace.

U nás je dnes otřesná slota a doufám že nám ta nová nedodělaná střecha bez klempíře a kominíka neuletí.

Didka chrchle hlavně večer a v noci a taky šíleně ráno. V noci jsem ji dala Ditustat a ráno se vzbudila o půldesáté. Holky ona až začne chodit do školky opravdově tak asi nikdy nedojde včas.
Enduro jsem taky koupila za 450,- ale co už toho najelo ,to ani naše auto za 11 let nemá tolik najeto co Didka za pár měsíců 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

julianna78
14. okt 2009

Ahoj holky 🙂
Bera,alebo ostatné dvojičkové maminy,ako ste krmili krpcov?Vždy naraz,ked sa jeden zobudil o hodku skôr tak ste zobudili aj to druhé bábo?pytam sa kvôli kamoške.
A potrebujem poradit aj ja,pomali už z mliekom nestačím tak som kúpila nutrilon,jak ste ho pripravovali?Mali ste teplú vodu pripravenú v termoske,alebo ste pomiešli čerstvo prevarenú zo studenou?Mne malá hlavne v noci vstáva rôzne a rozhodne nemá čas čakat kým prevarená voda vychladne.
Inak už šikovne pasie koníky a ked je hore ústa sa jej nezastavia,dokonca ked blaboce a ja sa jej nepozerám do očí tak zvyšuje po mne hlas a dnes 1krát chytila hrkalku a vopchala ju do úst.

adajar
14. okt 2009

Ahoj holky tak my teda vazime 2180g od vcera rano jsme zase uplne bez sondy. Jinak tu byla sestricka co kdyz rekne ze se bude kojit tak se bude kojit a takyze jo. Zatim pokazde vytahnul 5ml a prisal se sam uplne bez problemu i si vtahnul bradavku. No a moje mliko vypije hned jen kdyz dostane bebu tak plive a ani sestricky to do nej nedostanou.

andraa a teda vytaky jedete jak draci. Maik vi ze na nej moc myslis. A co mlicko je to dobre??