Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
2. nov 2009

nanya ja jsem při 37,5 davala,pro klid duše na noc bych dala..
adajar ty jsi šikulka s tím kojením,xchtelo to jen klid 😉 tak si užij tatky 😉

mila01
2. nov 2009

Nanya - já bych mu ten čípek dala.Neboj,my měli taky reakci na jedno očkování ( druhou hexu ) a mám tady u nás kamarádku,její syn ( donošený ) má po každém očkování 40horečky i několik dní.Doktorka jí radila,ať mu sráží teploty čípkem nebo sirupem ( podle toho,co používáte ) a když to leze pořád nahoru a je to už hodně vysoké,ať dá diazepan proti těm křečem.Jinak Andrejka mi taky dříve hodně trpěla na horečky a vím od doktorky ( opravdu výborné doktorky ),že když jsou vysoké horečky,můžou se léky střídat už po 2 hodinách,ale musí to být léky,které nemají stejnou účinnou složku - já používám sirupy nurofen a paralen - při horečce střídám po 2 hodinách.Je to vyzkoušený.

nanya
2. nov 2009

Jsem mu ten čípek hned, jak jste napsaly, dala, celý se mi, když jsem ho rozbalila, třepal zimečkou, měl husí kůžičku, byl bledý, trošku mramoroval. Bože holkyyy, já se tak o něj bojím, abych něco nezadrbala, nemám mu dát ten Diazepam? ☹

petrach
2. nov 2009

nanya jestli se o nej tak bojíš tak mu ho dej,tím neublížíš a budeš klidnejší..ja ti veřím jak ti ted je,ja šílím u vetší rymy..po očkovaní jsem mela taky desne stavy,človeku se vratí ten strach z jipky ☹

kolik ted má horečku?

nanya
2. nov 2009

petrach:
spí, ani se nevzudil na papu, už 3,5 hodiny nejedl, to se mi nějak nezdá, v noci jí i po hodině, aby se pořádně před spaním nabaštil, je dost horký, celý, nevím, kolik má teď teplotky, ale čípek už má v sobě min. 2 hodiny, musela bych ho vzbudit, svlíknout a přeměřit v zadečku. Božeeeee, já nevím, ať už je to prosím za námi ☹

petrach
2. nov 2009

zmeř ho pod paží,horky muže byt víc i tím že je přikryty..na jidlo asi nemá chut a navíc ten čípek ho uspal víc
počkej hodku a zbud ho,pomeř a dej mlíko,případne dej zas neco od teploty a diazepam..a pak se bež natahnout,máš chuvičku ,ta ti ho ohlída..po sirupku to pujde dolu,nam to klesalo hodne rychle,kor když to střídaš

nanya
2. nov 2009

Vzbudila jsem ho a přeměřila v zadečku, má 38,5 C, dala jsem mu k tomu čípku před tím teda ještě Paralen sirupek + ten Diazepam. Snad to zabere, má úplně skleněné oči. Moje nervy, to je něco na mě ☹

jecidlo
3. nov 2009

nanya:tak jak? uz je to lepsi?

bera28
3. nov 2009

Nanya, tak jak jste zvládli noc?? Neboj, to byla jen reakce na očkování, nic hrozného. Já dávám čípek až když je teplota 38 po odečtu, dřív ne. Vždycky to zvládli. A to, že nejedl fakt nevadí. Ty máš chuť k jídlu, když ti není dobře?? Fakt to bude v poho, klíííííííd🙂

mila01
3. nov 2009

Nanya - tak co?Už je to lepší?Plně tě chápu,taky šílim,když mají holky teplotu,ale také věřim,že je to normální reakce na očkování.Asi tě to moc neuklidní,ale má to spousta dětí a zažíváme to všechny.Ale je to peklo,co?Já to s tim měřením dělám stejně jako Petrach,nerozbalovala jsem,klidně ze spaní jsem dala normálně ten digitální do podpaží,podržela ho tam a změřila.Oni jsou horký i tim pocením.A nelekej se,tu horečku může mít třeba i dva tří dny.A myslim si,že dáváním léků předem bys jí nezabránila,to tělíčko se prostě brání.

Holky u nás je týden peklo se spaním,věřim že kuli tomu poslednímu zoubku.Pomalu leze,už aby byl celý venku.Celou noc se budí,kňourá,já mám do toho ty zastydlý dutiny,jsem z toho vzteklá - no užíváme si.Dneska v noci ve 3 začala křičet a brečet,že jí nechci pustit Dádu. 😕 😕 Ona jí miluje a pořád jí musim pouštět.

Za chvíli musíme do toho hnusnýho počasí,Andrejka má v 9.30 logopedii,tak nám nic jinýho nezbývá,ale vůbec se mi nechce.Je hnusně,zima,fouká vítr.Brrrrrrr. ☹ 😠 😖

nanya
3. nov 2009

Ahoj holky.

Děkuji za všechny rady a tak, nakonec jsme noc zvládli. Ten sirupek asi zabral a večer jsem ho už nebudila, šlo vidět, že teplotka klesla, trošku se spotil a už nebyl tak horký, dnes ráno bez odečtu v zadečku 37 C 😵 Snad už se to nebude opakovat, byla jsem v noci co 10 minut vzhůru a kontrolovala ho, jestli dýchá a není moc horký, jen doufám, že i když měl ten paracetamol v tom sirupku, že to teda nijak negativně neovlivnilo kvalitu toho očkování, jak mi někdo psal 😒

nanya
3. nov 2009

Jinak teplotku přes bodíčko v podpaží moc změřit neumím, má to uplé 😒 není možné tam teploměr strčit, to už jsem jednou zkoušela, a to byl i vzhůru..... Prostě ho tam nenarvu 😠

jecidlo
3. nov 2009

tady je neco k tomu paralenu pred a po ockovani
http://www.babyonline.cz/ockovani-deti/paralen-...

nanya
3. nov 2009

jecidlo:

teď jsem to dočetla, ufff, to byla ale fuška. Danielkovi jsem dala nurofenový čípek, když měl v zadečku 38 C bez odečtu, to jsem tady psala, no a když měl už potom 38,5 C bez odečtu, tak jsem mu vrazila paralen sirupek, který tedy paracetamol obsahuje, ale bylo to tedy až po nástupu horečky, ale na druhou stranu to bylo jen 10 hodin od naočkování. Tak fakt nevím z toho článku, zda jsem udělala dobře..... 😕

jecidlo
3. nov 2009

nanya: jo, ono kor na noc jsem dala dala taky i kdyz je nizsi, v tom clanku je spis ze se nedoporucuje davat tzv preventivne, ze je potreba aby telo nastartovalo tu obrannou reakci. Aspon uz budes pred dalsim ockovanim vedet 😉

nanya
3. nov 2009

jecidlo:

jsem mooooc ráda, že vás mám, co já bych si bez vašich rad počala. Večer jsem už zmatkovala, už aji manžel říkal, ať se zklidním, že už panikařím, taky jsme se pohádali, byla jsem nepříčetná, hlavně, aby se Danielkovi nic nestalo, hodně jsem se bála těch febrilních křečí, ale už je to za námi, jsem moc ráda, Diazepam jsem mu ale večer dala, byla jsem posraná až za ušima, aby fakt ty křeče nenastaly. Ale dopředu před teplotou nic nedostal, měl sice jen zvýšenou, ale teplotu nakonec měl těch 38,5 C. Tak snad se u něj ty obranné látky dostatečně udělaly. Příští očkování mu taky dopředu nic dávat nebudu, připadá mi to švihlé na hlavu, a to nejsem lékař.

Danielek se už rozčiluje, je zase protivný, takže se holky loučím. Jdu se bobenovi věnovat naplno 😎

bera28
3. nov 2009

Nanya, tak to je dobře, že jste to takhle zvládli. Myslím, že příště už to zkusíš úplně bez jakýchkoliv léků, ne? Jestli jsi dala něco s paracetamolem, tak to určitě vliv na účinnost očkování mělo, to je prostě fakt a s tím už nic nenaděláš.

jecidlo
3. nov 2009

nanya: jestli te to uklidni, tak ja jsem si tenhle clanek precetla az pote co jsme s paralenem zvladli 2 ze 3 ockovani 😅

nanya
3. nov 2009

jecidlo:

Tak to jsi mě fakt uklidnila 😀 No a ibalgin sirupek obsahuje paracetamol?

bera28
3. nov 2009

Holky, tady je ten článek z The Lancet
http://www.thelancet.com/journals/lancet/articl...

bera28
3. nov 2009

Ten link se musí celý zkopírovat.

nanya
3. nov 2009

bera28:

je to anglicky ?! 😖

jecidlo
3. nov 2009

nanya: podle me ne, proto se muze kombinovat, ale ja myslim, ze celou podstatou toho je nedavat nic na snizovani horecky predem, umoznit telu mit reakci na to ockovani a teprve pokud je prilis silna ji korigovat 😉

nanya
3. nov 2009

jecidlo:

však jo, tak to myslím, že kdyby měl horečku, tak bych mu něco dala a napadl mě ten Ibalgin, protože včera, když jsem mu dala nurofen čípek, tak mu to nezabralo vůbec 😒 a druhý se může nejdříve za 6 hodin 😖

jecidlo
3. nov 2009

jo presne tak, ja teda jsem davala paralen cipek, a v zasobe mam prave ibalgin sirupek, kdyby bylo potreba kombinovat

nanya
3. nov 2009

No a může se teda kombinovat Nurofen čípek s Ibalginem sirupkem?

jecidlo
3. nov 2009

nanya: no zrovna nurofen ma jako ucinou latku ibuprofenum a Ibalgin sirupek taky, takze radeji ne. Kombinovat muzes dve rozdilne ucinne latky jako prave treba paralen ten ma ucinou latku paracetamol a ten Nurofen nebo Ibalgin. Aspon tak to mu rozumim ja.

nanya
3. nov 2009

Takže vždy prostě ten paracetamol dostane ☹

jecidlo
3. nov 2009

nanya: ale on nevadi az po ockovani pokud uz tam horecka je, nema se podavat jenom preventivne. A pokud ti zabira ten nurofen nebo ibalgin tak paralen davat nemusis, ale pokud je horeca vysoka, tak se to muze kombinovat treba po 3 hodinach jednou to a podruhe to, jinak se maji dodrzovat ty intervaly jak jsou psane v letaku.

argousek
3. nov 2009

Nanya koukám, že to byl včera u vás nervák, co. Tak hlavně že to malej zvládnul a jste už v pohodě 😉

Jinak já jsem dneska byla u doktorky na kontrole a mimčo je v pořádku, dělala mi první ultrazvuk, tak má ruce, nohy, všechno a hýbal se, tak je to O.K 😀
Dnes mi teprve brala krev, mám to se zpožděním, jak jsme byli v těch lázních, tak si mám zavolat příští týden na výsledky