Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
16. sep 2010

petrach,to je fakt divne s tou eliskou. A nestalo se neco natom tabore???? Musi ji neco hodne trapit,kdyz je takova ne stastna. Nase Veru by taky probrecela cely tabor a mela by asi trauma. Ja kdyz s holkama nekde jedu bez chlapa,tak po 4 dnech uz se rve,ze ji je smutno po tatinkovi a ze chce domu. A to tam ma me a segru. Je to taky citlivka desna. Snad bude zas stastna.
A jak s tou skolou? Uz je ta ucitelka normalni? Jsem to rikala mamce,jak jsme tam byli a cetla jsem vas,tak rikala,ze to je pekna krava,takhle stresovat deti!!! 😠

simicak
16. sep 2010

irsina....dva tydny pozadu?? To se tak pozna? Vzdyt i donosene deti se vyviji uplne odlisne a nikdo nedela presne neco na tyden!!!!!! To vubec neposlouchej takove kecy. Nekdo zacne chodit v 9m nekdo v roce a pul at jsou deti donosene nebo nedonosene!!!!! Kazde si jede svym tempem a tabulky jsjou jen orientacni. My to meli jak petrach,u nas se pul roku vubec nic nedela a pak behem mesice a pul se pretocila,plazila,lozila po 4 a vstavala o nabytek,pak dlouho zase nic a ted chodime. JInak teda my necvicili nikdy nic,ale urcite kdyby jsme musli,tak cvicim poctive jak holky.

fajn
16. sep 2010

děkuju za chválu.
Tak dnes jsem byla s Andreou u dr. Už 3 den mrčí že se jí točí hlava a dr. ji změřila tlak tak měla 105/60 takže nízkej .Se ztoho picnu Diana vysokej a Andrea nízkej. Tak prej si máme udělat hezkej den a uvařit si spolu kafe když je Diana ve školce. Ale potkaly jsme ségru tak jsme si udělaly hezkej den u ségry a bylo to fajné. Žádnej řev ,žádny praní se o hračky protože Mates taky chodí do školky takže bomba. Ségra říkala že máme zítra taky přijet ať je zase Andree blbě 😀
Jinak dnes školka prej jen za 100 😝 😀 ale už to neřeším, přišla jsem a Didina jim bourala bábovky a učitelka ji říká proč to děláš a chytrolín odpovídá ...abyses měla čemu divit 🙂 😀 ☹

petraguerra
16. sep 2010

Fajn jsem se zasmala pred spanim,myslim,ze piucka bude asi cela vedle z Didky 🙂 Ja mam taky tlak jako krava bez prasku 224/164.Ja nemuzu spat mame doma mys!!!! 😕 Normalne jsem sla zavrit dvere na chodbu a litala tam-uz jsem dala s F.navnady zavolala jsem mu do prace at je donese.Zima se blizi uz se stahuji k domovu 😠 Jo a vcera videla mys v obchode kolegyne -prej rano sedela na mikrovlnce.Ty jo to je kralovska pekarna jako vystrizena!!!! 🙂 😀 Me zitra ceka vystehovani 2pokoje si myslim,ze musi byt tam nebo nekde v bote.-jsem ji potom uz nevidela.

petraguerra
16. sep 2010

Simicak at je ti lip!Byla jsem dnes na kontrole v abe s tema chlupama -jsou ze me hotovy,vubec nevi proc to porad roste+spatny testy s jatry me vysli-tak mam jit na sken a poslou me na gynek.s tim krvacenim.Jinak tam mam zanet tak jsem na antibiotikach-a krvacim uz skoro 2mesice.... 😒 Krve me brali 6ampuli-no uvidime.

Bera at uz je Anetcce dobre a ousko ji neboli 😉

kili
autor
17. sep 2010

@fajn máme sa fajn. deti chodia do škôlky od 3r, t.j. od apríla. teraz majú vlastne 3,5r.
od vtedy spravili strašný skok, najmä Samko sa rozkecal a Adam začína teraz opakovať. Majú to trochu sťažené, lebo od ptiatela sa učia nemecky a tak Samko celkom pekne používa aj tú nemčinu.
v škôlke ich strašne chvália, že sú takí, kam ich dajú tam sú, úplne bezproblémový.
Adam ale stále je len mixovanú stravu. chodíme k logopedičke do Skalice a robím s tím také tvárové cvičenia,a le zatiaľ žiaden efekt, že by kúsal. Ale chcieť chce, ale do pusi si nič nevloží, len vedľa.
Pekne sa spolu hrajú, Samko Adama dosť zapája do hry a niekedy sa rozčuluje, že mu nerozumie. Adam sa zas rozčuluje, že mu všetko berie a pod.
no a čo vy? jakými trápeniami si tu deti prechádzajú?
ja som videla toho chlapca v talentmánii, čo sa narodil 990g a mi prišlo, že jaké mám šťastie, že malím v podstate nič moc nie je a sú to zdraví chlapci.
robia fakt všetko možné, S. už dokonca sám krája jabĺčko či zemiak 🙂 (teda keď má polku)
chorí nebývajú, až teraz samozrejme nejaký ten kašel a sople, tak dnes zostali doma.
ináč ich dosť otužujem, aj včera boli vonku dole bez, sa mi ich nechcelo obliekať 😀 Samozrejme len pred barákom. Ale keď im to nevadí, že si sami otvoria a výjdu von a nie je im zima, tak čo.

jecidlo
17. sep 2010

@ petrach, koukam, at donosene nebo nedonosene, s detma jsou proste starosti porad, ale jestli ju to bude trapit dal, tak bych teda taky patrala, je to divne, ze takhle najednou

@petraguerra no mladej maji sidlo v Brechinu (nekdy v Edzelu) ale stejne se mota po celem Skotsku, Anglii, Polsko, ted mozna poleti do Ameriky🙂 Jo a z carbootu privezl docela solidni vecicky akorat nevim jestli se nas sousedi nebudou ptat proc nosi teplakovku s napisem SCOTLAND 🙂 ale tak zas na druhou stranu oni jsou made in scotland tak proc ne🙂) a hura ze s tebou neco delaji, ja tyhle dlouhodoby problemy znam moc dobre, krvaceni 60 dni a nikoho to nezajimalo, ted mam mozna trochu "vyhodu", ze zase pro zmenu nemam mesicky vubec,ale nejak to neresim, tehotna nejsem, tak co.

@bera co te nema, my a hotovej baracek? od unora kdy jsme se nastehovali, tak se tu nic nezmenilo akorat ze tykoberce co jsme vsude "docasne" natahli uz jsou spinave jak cune, protoze je mame aj v kuchyni a umis si to s tema dvema predstavit!!!Na zahrade ani centimetr travy vsechno je blato a kameni a sterk :( Skrin taky porad zadna, veci porad v pytlich no idylka!!! Zitra by nam meli prijit pomoct pritelovo bracha a teta, ale jelikoz jdou dneska vecer jeste na "jedno" do hospody, tka se uz tak nejak psychicky pripravuju, ze je tu budu akorat kuryrovat s kocoviny a moc se toho asi neudela 😝

deti ted spinkaji, za chvili vyrazime na rehabku, ale holky ona si se mnou ycky 10 minut povida, koukne na Marusku, rekne, ze slachy zkraceny nema a ze to chce cas, ja je zase oba nalozim a jedeme dom. tak jsem zvedava jestli to bude mit dneska jiny prubeh. Maruska, kdyz stoji, tak stoji na plnejch a rovne a jakmile jde, tak nohu stoci a jde po vnejsi hrane az spicce 😕 k tomu videu a fotkam jsem se jeste nedostala, ale pokusim se. Jo a tatinek od nas chytil detskou rymicku, tak si ted doprava horkou koupel asi aby byl fit vecer na hospodu 😠

maatkka
17. sep 2010

Ahojte baby
samozrejme som zabudla co som to docitala ale...
@kili ja sa taaak tesim ze si sa nam ozvala... som sem-tam na vas myslela a uz som sa aj bala ci nemate nejake starosti alebo co ked nic nepises... a tu citam take super spravy 🙂 moooc sa tesim 🙂
bera jasne ze po tom vsetkom co si tu uz ohladom jedla napisala ti rozumiem... chapem aj to ze uz pomaly rezignujes ☹ a ja mi luto ze nie len my ale hlavne ani lekari vam s tym nevedia poradit 😔 ja len ze mne sa nejako nepozdava ze by si tym Anetka vynucovala pozornost... podla mna je to fakt nieco psychicke ☹ ako aj sama pises (nanestastie) tym nasim detom nevidime do hlaviciek... a casto to tu spominame ze po tom vsetkom cim si presli maju narok na to a to... a Anetka je uuuplne uuuzasna co sa tyka motoriky aj rozumovo inteligentna... mozno ju to zase "poznacilo" v tomto smere... tiez si myslim (to co psychologovia) ze po tom ake bolo vsetko neprirodzene po ich narodeni a to vsetko zanechalo aj na nej nejake "nasledky" a potom staci ako spustac takychto problemov uplna malickost ktoru si my nemusime ani vsimnut ani ona poriadne uvedomit... este raz pisem ze ta chapem ze mas toho uz dost (ja by som uz asi zcvokla) len som mala taku trochu potrebu "zastat sa" Anetky lebo mne to proste nepride ze by to robila naschval... podla mna ani ona sama za to nemoze... a veeelmi dufam ze ked bude starsia (predsa len este nema ani tri rocky) a bude si viac uvedomovat co je pre nu dobre a pod. tak sa to aj u vas nejako zlepsi... len to nejako do tej doby vydrzat 😔 😔 😔 😔 😔
petig. ja uz ani neviem co ti mam na to tvoje krvacanie napisat 😔 beries aspon nejake zelezo alebo vitaminy alebo nieco... ved to uz mozes byt aj anemicka 😔 no ved uvidis z tych krvnych testov... ale je to des!
petich. to s Eliskou mi je tak luto... drzim palce aby ste rychlo prisli na to co ju trapi... aby bola znova stastna vesela a usmievava...
irisina ja si myslim presne to co simi... tabulky su len orientacne... a neviem co by ti dr. uz nechceli 😅 aby boli vsetky deti presne na tyzdne ako cez kopirak? ze dva tyzdne 😀

bera28
17. sep 2010

Fajn, ja z Didky fakt vždycky chcípám smíchy 😀 Ty její hlášky bys vážně měla vydat knižně 🙂

Petraguerra, tak co myš, už je odlovená? 🙂 A Ať už ti je taky dobře, to je strašná doba s tím krvácením 😖

@kiki, to mám radost, že jsi se ozvala. Je vidět, že kluci jsou šikulové 😉 Prosím Tě a jak to řeší se stravou ve školce? myslím tedy tu mixovanou pro Adámka?? Naše Aneta si totiž taky postavila hlavu a kousat prostě nebude. takže jí dávám vlastně jen kaše. Ale přitom to umí, ještě v červenci papala kousky - hryzala hroznové víno, i kousek chleba, těstoviny,... Já jen že za měsíc už budou svišti taky ve školce, tak jak se mám kdyžtak s učitelkou domluvit. A kolik kluci váží, jestli se můžu zeptat? Já mám totiž pocit, že ti moji střízlíci jsou nejlehčí 🙂 🙂 Tak ať vám to jde i dále tak pěkně a občas podej hlášení 😉 🙂

Včera jsem se na net ani nedostala, měla jsem práce až nad hlavu, ale zase člověk přišel aspoň na jiné myšlenky. Dneska jsem byla s Anetou u nás na ORL, tak jí to ucho zkoukla, prohlásila, že jí muselo prasknout, protože tam má malou dírku a dala jí antibiotika 😖 😖 Z čehož teda moc nadšená nejsem, ale co se dá dělat. Přitom jí už nic není, ucho jí nebolí. No a naše pediatrčka dnes ordinovala jen do 10,00, tak jsem to s ní ani nemohla zkonzultovat 😖 😖 Jinak se teda modlím, aby to nechytil Kuba. Prý se tomu zabránit nedá, buď už to má a rozjede se to nebo měl štěstí a bude v pohodě. Ale pokud Aneta od něj nechytla průjem, tak on by mohl být solidární a nechytit od ní zánět ucha 😀
Jo a doktorka říkala, že nemá chodit ven. Což teda nechápu proč. Když bude jen v kočáru a budu s ní jezdit po parku, pryč od lidí, tak přeci nikoho nenakazí. A doma by mi z nich hráblo a oni by se unudili. Co myslíte???

bera28
17. sep 2010

Jecidlo, rehabilitační určitě ví co dělá, uvidíš, že to bude v pořádku. Vždyť se nikde žádné postižení neprokázalo. Holt to bude chtít jen vypilovat cvičením 😉

@maatkka, napsala jsi to přesně tak, jak to cítím i já. Jenže mě už z toho fakt hrabe - na jednu stranu vím, že úplně bez jídla být nemůže, na druhou že se prostě vážně nenají. A co teď s tím 😠 😠 Hlavně nechápu ty její výkyvy - jednou koušu, podruhé nekoušu, jednou jím jakž takž, podruhé zvracím po třech lžičkách i přestože chci jíst. A teď prase aby se v tom vyznalo 😕 😕 Ten poslední psycholog, u kterého jsme byli, nám říkal, že dítě je na školku zralé v okamžiku, kdy si uvědomí, že jíst se musí právě proto, aby neumřelo (nebo prostě aby mohlo normálně fungovat). A jak si to má ona uvědomit, když je pro ni jídlo úhlavní nepřítel?

denisee
17. sep 2010

Holky,nevím co napsat, původně jsem se šla vykecat a vidím, že všude je něco ☹ To s tím jídlem musí být fakt na hlavu ☹ hlavně když nikdo ani neporadí nebo nevysvětlí proč se tak děje a rodiče jsou na to sami, hlavně teda mámy
.
Já jsem dneska zase po dlouhé době brečela, kvůli tomu jak se Vojta vůbec nechce mazlit, nepotřebuje žádný fyzický kontakt. Chtěl abysme po obědě byli v manželský posteli a já s ním prohlížela knížku, pak jsem řekla, že se jde teda spát a že může ležet tady se mnou, ale on se pořád posazuje, a když ho chci mít u sebe pořád odlejzá, odstrkuje mě. Tak jsem ho trošku přidržela násilím a zpívala mu. Jednou takhle usnul. Ale spustil strašnej řev, no prostě byl z toho nepříčetnej, když má ležet v objetí, tak jsem z toho rozbrečela a pak šla pryč, ať si tam spí sám a za 5 min usnul.
On maximálně někdy přijme a dá mi obličej na obličej, takhle se mazlí i s plyšáčkama a to je všechno. Jsem z tpho strašně smutná ☹

mispuli
17. sep 2010

@denisee nebuď smutná,garantuju ti,že se to změní,Míša byla stejná a ještě do nedávna jsem byla jediná ke komu se přišla občas pošmajchlit a teď když má náladu,tak obráží všechny okolo,on do toho dozraje,H to taky trvalo docela dlouho 😉 😉

a já brečela včera i dneska,včera protože jsme měli 10 let od seznámení a já nedostala kytku,manžel mi ji přines dneska pugét 9 růží + jednu vedle,včera totiž růže neměli,no a dneska protože když mi nesl tu kytku,tak potkal mojí bejvalou kolegyni,která mě tady na základce zaučovala v tělocviku,a pak šla do důchodu,no a když se jí ptal,co tady dělá,protože se přestěhovala za synem do Budějek,tak mu říkala,že se dneska slavnostně otevírá nový školní hřiště,umělá tráva a tartan, a že ji pozvali,a mě která je jediná aprobovaná učitelka tv na škole,akorát zrovna na mateřský,se o tom ani neobtěžovali zmínit,strašně mě to mrzí,asi si řeknete,že jsem blbá,ale mě to fakt štve,prostě mě úplně odepsali 😢 😢 ,dokonce jsem si v tu chvíli říkala,že si seženu na ty 4 měsíce hlídání pro Míšu a nastoupím,ať se třeba poskáčou,ale nejsem svině,pardon,že jsem použila ten výraz,ale vážně to ve mě vře

denisee
17. sep 2010

mispuli: strašně moc bych si přála, aby k tomu mazlení taky časem dospěl, když vidím ostatní děti, jak se vrhaj maminkám kolem krku je mi do breku. A s tou školou jsi to napsala přesně, že se cítíš odepsaná, no jo matky na mateřský jsou asi něco míň než důchodkyně. I když moje švagrová taky učila tělocvik a příroďák, ale cokoliv se děje ve škole, tak jí daj vědět. Na mateřský je rok a půl. Asi záleží jaký jsi měla vztahy s ředitelem.

maatkka
17. sep 2010

bera nech na to pozeram z akejkolvek strany fakt NEVIEM co by som robila na tvojom mieste... viem ze vam to nepomoze ked to tu stale vypisujem - ale ani nevies ako strasne by som vam zelala aby sa to s ne/jedenim nejako zvrtlo... mne fakt stacilo tych 10 dni co sa Lilu nenajedla - nenapila... a ja som bola uplne na dne... mm si musel vybavit volno a starat sa o nas obe vtedy ☹ sam schudol asi pat kil - co sme si (ani dr.) nevedeli poradit...
denisee musim napisat ze ti rozumiem - aj ked Lili je presny protiklad - maznacik - mozno o to viac lebo si to nedokazem ani predstavit... ale hlavne je aby si si ani chvilku nemyslela ze ta ma preto menej rad alebo tak... proste to asi nepotrebuje... ma taku povahu... alebo (uz mi pripada ze vsetko zhadzujem na psychiku ale) je tiez mozne ze nema tu potrebu prave kvoli tomu ze ste nemohli byt spolu hned od narodenia? ☹

mispuli
17. sep 2010

denisee právě že pohodový vztahy a i ted,když byl malej Honzík tak mi vědět dali,ale čím dýl jsem doma,tím víc na mě kašlou,je mi fuk,že mě nezvou na školní akce,ale tělocviky tam učit budu a to hřiště využívat budu,takže proto mě to tak štve ☹ ☹

a neboj on tě má rád a to moc,jen to neumí zatím dát najevo,honzíkovi to taky trvalo,pak měl období asi před půlrokem,kdy neustále chodil a říkal mi maminko já tě mám rád 😀 a zase ho to přešlo,ale bylo tomoc milý období 🙂

kili
autor
17. sep 2010

@bera28 malí vážia asi 11 a 12kg.
Adamovi do škôlky nosím mixovanú stravu vlastnú 😝

kili
autor
17. sep 2010

a tvoji vážia koľko?

petraguerra
17. sep 2010

Ahoj holky ja jeste dnes a zitra volno 🙂 Mys jsem nechytila ty jo a ani nenasla diru-by me zajimalo kam zmizela,snad uz nemam halucinace???? 😕 😕 😕 Kazdopadne mame danej jed z pekarny a premyslim o pastickach,ale me se ji nechce zabit-nejradeji by jsem ji odchytila a vypustila nekde venku.Ja jsem zabila jedno sele co bylo podtrzeny ,kdyz jsem delala zemedelku a do dnes z toho mam spatny sny.Jsem totiz budhistka ....Takze mys tady asi bude bydlet s nami.... 😖
Denisee muj malej se mazli,ale trebas se mu libi ,kdyz mu placam na zadek do rytmu nejaky pisnicky jako trebas skakal pes pres oves...atd.Jinak me nekdy rano liba,ale ze by me objimal okolo krku to taky nedela.Pusu me da obcas pokud pro nej neco extra vykonam,vezmu ho ven kde si pohraje, probehne...ale taky se moc nemazli.Urcite te Vojtisek ma moc rad jen ti to nedava tak najevo-spis kouka jak by kde radil.... 🙂 Cloveku to prijde lito,me je zase lito,ze me malej nerekne mama,vlastne me ignoruje a prijde si pro me jen pokud chce neco pomoct.
Bera ja vim jak to je tezky ,kdyz ty decka neji,jsou to takovy nervy.Vim,ze se s tim strasne trapis i kdyz rikas,ze na to kasles.Ja jsem fakt rada,ze se Mates rozjedl vic za posledni rok zejmena-spis za posledni pul rok.Myslim,ze sem chodim od unora a to taky jeste jedl mizerne+kousky skoro vubec.Doufam,ze Anetku osviti a taky bude bastit.Ten zanet ucha je nakazlivej?Jsem myslela,ze se to chyta pruvanem.??? 😕 Ja jsem matka vubec nevim nic o detskych nemocech,mela jsem max,nestovice jako mala -jinak baba jako repa.

simicak
17. sep 2010

Ahoj holky...........teda,tady to je dneska depresivni ☹

Denise,maly te miluje stejne jako deti,ktere se mazli!!!!!!! A to je to nejdulezitejsi. Musi to byt hrozne,ale treba do toho doreste jeste. Me zas verunka,kdyz jsem cekala Vicki,tak mi porad rikala,ze me nema rada atd.,ja tak brecela,bylo mi to desne lito. A je krasne,ze si da na tvuj oblicej svuj oblicej,to je proste jeho tuleni a dava ti tak najevo,ze te miluje 😵 😉

petraguerra,to je uplne jedno jestli ti rika mami a nebo jen prijde,kdyz neco chce. me rikaji mammi,ale jen proto,ze neco chcou 😀 Akorat mam to osloveni pred tim 😀 😝
Ty jeste porad krvacis? Tak to je maso,tak pak pisni jak dopadli dalsi vysledky,drzim palec,at to neni nic vazneho!!!!!!!!!

Bera,infekce v uchu je nakazliva??????? Ja bych malou ven vzala,jak ji je uz dobre,dej ji cepku na hlavu........venku se odreaguje a bude jeste lip nez ted!!!!! Jinak teda Viki od Veru usni infekci nikdy nechytla,tak drzim palec i u vas

mispuli,to me mrzi s t ou skolou. Ale hadamze jsi uz nekolik roku doma,ze? Vsak za chvili jdes do prace a budes zas na kazde akci. Aspon se vic budes tesit,kdyz ti dali klidek 😉 A gratuluju k vyroci!!!!!!!!!!

My porad nemocni,vlastne ja a uz Verunka,tak cekam kdyz padne druha pulka rodiny,tak tvrden doma a noc hruza. Vicki roste jeji 15 zub,tak rvala do pul noc a Veru od pul noci a chlap samozrejme na nocni - on vi presne kdy pracovat 😠
Jo a ja se rozhdola studovat,konecne,tak jeste overuju kurz,co jsem si nasla,jeslti ma hodnotu dobrou a snad pristi tyden bych mohla zacit. Je to domaci studium,bez terminu zkousek,pojedu si vlastnim tempem a pokazde jak dokoncim lekci,jen se ozvu a slozim zkokusky a oni poslou do ttrech dnu dalsi material. No idealni pro nas doma s detma bez hlidani. Jeste se nato musim poradne podivat a pak tu muzu ucit deti od 0-5 let. Jak bude mit vicki dva,chci zpatky do prace

simicak
17. sep 2010

Bera,ja te docela chapu,my teda sice jime,ale stejne nerostem a nepribirame. Takze me to desne to jidlo stresuje. Za dva tydny mame vazeni a uz mam zas nervy. Minule jsem si to obrecela,jak me servali,jak kdyby to byla moje vina.
Snad se bobek rozji 😉

jecidlo
17. sep 2010

@denisee: nic si z toho nedelej, nektere deti jsou nemazlive...jasne ze je to pro tebe tezsi, ale treba to jeste prijde jak bude trochu starsi

@bera28 no tak dneska byly na rehabce dve pani, obe se shodly, ze tu diparezu ma i pres to, ze rezonance nic zavazneho neukazala. Ale rekly mi, ze Vojtovku mi stejne ani ukazovat nebudou, ze bych ju ani neudrzela, pry je na to uz moc velka...a byl by to desny boj, ze by to chtelo komplexnejsi pristup a ze by mi doporucily lazne, ale ty musi napsat neurolog a toho uvidime v pulce listopadu, tak jsem zase kde jsme byly. Porad do me akorat hucely at ju nehodi, at ju necham jejim tempem,ale to ja delam!!! Ale nevim jak ji zabranit, kdyz rano otevre oci a jeji prvni slova jsou TAPTAP. No uvidime jak to pujde dal, kdyz jde za ruku nebo se neceho drzi, tak jde celkem solidne, ta samochuze je jeste dost hrozna,ale tak ja verim, ze to bude lepsi. Ale je fakt, ze to je tak jako vice veci dohromady, rikala jsem ze ona treba neumi padat VUBEC ona spadne klidne na nos, rty uz mela rozbite nekolikrat ale ruce tam proste neda, nevim jestli to jako nestihne nebo co, i ze sedu je schopna spadnou do zadu jako prkno, kdyz ju clovek zveda, tak se vubec nepritahuje nevim jestli to jen tak citim, jako rozdil oproti Matejovi, kterej je zase jako opice. No kazdopadne me to na nalade nepridalo ☹

jo a k vasemu tematu jidla jak jsem psala, ze matej taky nic moc spis ze hodne pije, tak dnesni obed, dala jsem mu lzicku jidla do pusy, normalne zacal brecet, otevrela jsem mu teda presnidavku v domneni ze mu moje jidlo nechutna, nechtel, jidlo od vcera taky ne, az prisla jist Maruska a zacala ho krmit lzickou tak snedl krasnou porci🙂 NO nejsem ja stastna ze je mam oba?🙂)ale kdyz jsem mu zkusila dat zase ja, tak NE 🙂 Bera, tak to taky zkus 🙂

mispuli
17. sep 2010

@simicak právě že jsem domauž dlouho a o to víc mě mrzí,že mě úplně vynechali,protože se to týká mého oboru,všechny ostatní akce jsou mi putna,na to už jsem si zvykla,že mě nezvou,mám malý děti,tak je to asi nakažlivý 😅 😀

Míša si nechala nasypat do mističky cukr a vyjídá ho lžičkou a říká mňam,mňam

Míšo chápu jak tě to musí žrát a štvát,že malá Anetka nechce jíst,ale žádnou fintu fakt nemám,prošli jsme si tím obdobím u obou,ale nebylo to v tak strašný formě a vždycky se našlo něco,co jim aspoň trochu chutnalo a čím se dali obalamutit,ale už se asi musíš cítit bezmocná,nejhorší je,že jim ještě nedochází důsledky,staršímu dítěti můžeš pohrozit,že skončí v nemocnici,ale takhle malejm je jm to ještě ukradený ☹ ☹

já pochopila,že spíš nemáte chodit ven,aby jí třeba do toho ucha nenafoukalo,než že by to bylo nakažlivý,ale nevím,zkušenosti s tím naštěstí nemáme

maria30
17. sep 2010

@denisee ahoj... chcela som Ťa len povzbudiť... ja som čítala - už si nepamätám presne, aká to bola kniha- že je viac prejavou lásky... niekto to vyjadrí slovami.. niekto objatím.. niekto darčekom.. atď... pretože si myslí, že to je práve ten najlepší spôsob.. možno práve Tvoj synček to prejavuje nejak inak.. určite časom zistíš aký to je spôsob... alebo to proste nepotrebuje dať Ti najavo, pretože si je istý, že aj tak ho veľmi ľúbiš a vieš, že aj on Ťa ľúbi... 🙂 som presvedčená, že Ťa určite ľúbi a má veľmi rád 🙂

bera28
17. sep 2010

Denisee, holky mají pravdu, ne každé dítě musí projevovat lásku tím, že se chce mazlit. I když chápu, že pokud ty máš potřebu Vojtíka přitulit a pomuchlovat, tak Tě to prostě trápí 😔 Ale netruchli, vždyť děti se tak strašně rychle mění, že za pár týdnů může být všechno jinak a budeš mít mazlíka 😉 A určitě tě má rád, to se neboj 🙂

Mispuli, někdy to je vážně tak, že jakmile je matka na mateřský, tak jako by přestala existovat. A někdy je to jen o lidech. Já si vzpomínám, že bývalý šéf mi posílal pozvánky na kdejaké pracovní společenské akce, i když mu muselo být jasné, že s malými dvojčaty se asi těžko dostavím, ale bylo to milé. Zato následující šéf nepozval žádnou pozvánku nikomu z nás, co jsme doma 😖 😖 Počkej, za chvíli to uteče a půjdeš zase do práce 😉

@kili, tak to jsem zvědavá, jestli budou u nás ve školce svolní a pokud by i tam Anetka s jídlem trucovala, budu jí moci dávat jídlo z domova. To pak dám schválně vědět. Svišti se vážili naposledy v červnu, Aneta měla 10 700g a Kuba 11 100g. Kuba se podle mě tak nějak drží, nemyslím si, že by hubnul. Zato s hokky už začaly padat tepláky a teď jsem jí měnila gumy a ještě k tomu jsem vytáhla vel. 80. Sice je má do půli lýtek, ale zase jsou jí v pase akorát 😀

Petraguerra, tak to budete asi vážně hospodařit s myší 😀 😀 Hele, já bych taky nebyla schopná ji zabít.

Simi, prý je to fakt nakažlivé, což mě hodně překvapilo. No snad už bude dobře. S těma depkama před vážěním a měřením bysme si mohly vyprávět, co?? 😉 Já stejně budu muset naší pediatričce odvézt zprávy z ušního, tak s sebou vezmu Anetu a nechám i jí zvážit. To zase bude něco. Jo a jak jsme byli na té pohotovosti, tak doktor říkal: rok narození 2009, že? Říkám: ne ne, 2008. Tak jen na Anetu vyvalil oči a dál už mlčel 😀

Jecidlo, teda ty lázně by byly určitě super!!! A nemůžeš se na neuro objednat dříve s vysvětlením, že ti byly lázně doporučeny, a že bys tedy chtěla co nejdříve?? S tou Vojtovkou to chápu, pokud je jinak Maruška čilá, tak fakt by to byl horor jí udrřet. Mně stačil střízlík Kuba a ten se teda uměl prát 🙂 🙂 Jo a k tomu krmení, to víš, že jsem kolikrát místo sebe poslala krmit Kubu. Samozřejmě bez úspěchu 😖 Ona si nevezme an i když někde něco jen leží.

fajn
17. sep 2010

@jecidlo doporučení ti píše pediatr

denisse to je mi líto že se nemazlíte ale třeba fakt nepotřebuje tolik muchlání.

Já jsem prej dnes dostala 1 000 370 pusinek říkala Didka ráno učitelce

denisee
17. sep 2010

simicak: tak to je super kurz, nic tě nehoní 🙂 , ale já zase nad sebou potřebuju bič. Sama mám slabou vůli a jsem lenoch.

Maatkka: jak si přesně napsala, kdyby byl donošený, tak si říkám není mazlící typ, ale spíš přemýšlím nad tím, jestli to způsobil předčasný porod a inkubátor. Holky on se nechtěl chovat nikdu už jako miminko, jsem se ho bála někomu dát, pořád se šponoval atd.....Nevím jestli se to někdy zlomí. Máma říkala, že sem se taky nechtěla mazlit a brácha jo, a to jsem pak žárlila.

maria30: Děkuji za povzbuzení, tu knížku jsem také četla. Člověk se s tím musí prostě smířit, že jeho dítě nebude mazel.

simicak
17. sep 2010

denisse,no me tlaci cas,takze budu studovat velmi rychle!!!! Navic se blizi podzim a zima,tak budou deti hodne nemocne a nemam hlidani nato chodit do skoly,to je asi nejvetsi problem . No jsem zvedava,ale mam obavy z odborne angliny atd.vubec nevim,co tady studia obnasi a k tomu jdu rovnou do nejvyssiho rocniku,bo se mi nechcou studovat ty dva predtim 😝
Od segry mala se taky netuli,ta hryze a porad je nekde v luftu 😉

bera,no ddocela mam radost s Anetcine vahy ( vis jak to myslim),ale zas u ni je normalni,ze je hubena,kdyz neji. Nase Vicki vcera snedla na obed 3 cele kureci kridla,plnou naberacku omacky s bramborem a to nemluvim,ze snida huste polevky na svacinu ma zas neco takoveho a stejne vecer,plus jidlo mezi tim a jogurty. At mi nikdo nerika,ze ma tak rychle spalovani!!!!!!!!! Ona ji fakt desne moc a nic 😠

petraguerra,ja taky nevrazdim ani komary a schovavam je pred manzelem,ten to bije vsechno. MInule jsme meli ve vane pavouka jak dlan plus nohy,nesel ani splachnout odtokem,tak jsem tady pistela a lovila ho do krabicky a pak poustela pred dum. Manzel me pak strasilze se vvrati i z celou rodinou 😖 Jeste,ze tu mysi nemame,doufam 😝

simicak
17. sep 2010

fajn,ditka je teda matematik 😀 Fakt bozi!!!!!!!! Musi s ni byt doma prdel. Za chvili vam bude pocitat dane 😉

vladimuraz
17. sep 2010

Ahoj holky, nedá mi to a dneska se musím přidat, abyste si nemyslely, že my jsme v pohodě 😝 Přece jen se člověk cítí líp, když v těch problémech není sám 😉 . Tak u nás už jídlo v pohodě, sice nepřibírá, ale něco jí - sama. Ovšem ta psychika... my už jsme s manželem naprosto bezradní a zřejmě brzy vyhledáme odbornou pomoc. Klára vůbec neposlouchá, neustále odmlouvá, ječí, vzteká se, dělá hysterický scény, až se pozvrací... spouštěčem je absolutně cokoliv, třeba věta: Jdi si oblíct ponožky... Začne řvát, kopat nás, když se snažíme jí oblíct, je úplně v tranzu. Tohle dělá každý den, fakt nevíme, kdy spustí a hlavně proč. Ona neví, co chce, řve, že nechce jít ven, když řeknu, že jdu sama, tak řve, že jí nechám doma... Fakt už z ní šílíme, my bychom pro ní udělali všechno, ale jí se nezavděčíme. Většinou pláče a ani nám neřekne proč. Ve školce je prý strašně hodná, šikovná, učitelky jí hrozně chválí. Jenže já pro ní přijdu a ona už v šatně začne dělat scény, že se nebude převlíkat a ječí pak až do večera. Je to šílené. Já se úplně děsím října, kdy má dostat to MMR očkování, co to udělá s její psychikou....
A že by se se mnou mazlila? O tom nemůže být ani řeč. Odmalička jí vadil těsný kontakt se mnou, kvůli tomu jsem přestala kojit, ona mně kopala a odstrkávala už jako mimino.

Jinak máme obě děti nemocné, tady řádí nějaká viróza s velkými rýmami, takže já sedím celý den u vysavače a střídám nosy, Hyneček to dokonce chytil dřív než Klárka. Jsme totálně nevyspalá, ale je to poprvé za těch 6 týdnů, takže docela v pohodě. Hyneček je jinak moc hodnej, kojíme ve 20 hodin a pak až ve 2 a v 6- takže vééélká pohoda.
Klára dneska celý den otravuje, proč nemohla jít do školky, takže se jí tam evidentně líbí.

@bera28, já jsem někde četla, že zánět stř. ucha způsobuje jeden typ pneumokoka, takže se to určitě dá chytnout venku. Jinak Ti moc držím palce, ať se Anetka brzy vzpamatuje (když už jednou kousala, začne zas, neboj), my jsme taky s jídlem bojovali a vím, jaké je to psycho. No, my zas pořád nepijeme, dneska od rána 30 ml...

@kili: zdravím po dlouhé době 🙂

@petraguerra: Ty ještě krvácíš??? Já taky a ještě mi k tomu pořád hnisá jizva, my jsme případi 🙂

@jecidlo: Klárka dodnes chodí tak, že dává špičky k sobě a neustále kvůli tomu padá,je samá modřina. Já jsem z to nešťastná, teď jak pořád zuří, tak se to ještě zhoršilo. Neuroložka nám řekla,že je to jen špatný stereotyp chůze, ale mně se to nezdá. Když běží, tak to je podívaná, klátí se ze strany na stranu a většinou sebou pak plácne.

@mispuli, tak by mně to štvalo, ale co se dá dělat, člověk je naprosto bezmocnej....bohužel.

Holky, já musím, nemám dočteno a i na to, co mám jsem nestihla reagovat, jdu zas vysávat a umýt Klárku, odpo dlouho spala, tak se jí teď nechce a lítá tu jak fretka.

denisee
17. sep 2010

vladi: Vladi, tak doufám, že nám to snad ty druhý děti vynahradí. Víš, jak to myslím. Hyneček spinká přímo ukázkově 🙂
Vojta zase vytáčí pořád špičky ven, a to mě pořád strašila Kolářka, že je bude vtáčet dovnitř. Ve čtvrtek jdem k té psycholožce, tak pak dám vědět. Myslela jsem, že s ním něco z toho co jsi psala vyzkouším doma, ale on nechce spolupracovat, jen si chce hrát s autíčkama a max. prohlížet knížky. Takže to necháme osudu. Brzy se uzdravte!