Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
13. apr 2010

Ahooooj Fajn 😀
vítám vás doma...
jak bylo?

denisee
13. apr 2010

Holky jste toho zas napovídaly 🙂 . Já pak nevím, na co všechno jsem chtěla reagovat.

Maatkka: ty tak tak hezky všem poctivě opdovídáš. A Vojta našťestí, není až takový jako synovec. Ale jak píšeš, přijde mi, že když mu to zakážu dělá to pak naschvál, takže se snažím být v klidu, věc když neposlechne z ruky zabavím a dám pryč. Nedělám kolem moc povyku, to bych udělala přesně to co on chce.

Petrach: někde jsem četla, že když nepomůže vysvětlení, že se sourozencům neubližuje. Tak pomohá říct(pošeptat) to jako tomu mimču, ale tak, aby tě vlastně Eli slyšela. Jako, že se to mamce nelíbí když se tak chová a že by ti to udělalo radost atd........Ale možná to platí jen na batolata.

Tady něco aktuálního, zatím naše mluvení je jen intonace, ale výslovnost nic moc:

https://www.youtube.com/watch?v=pfFDmaM6uNIhttps://www.youtube.com/watch?v=0SZLAj2Xe4Q
fajn
13. apr 2010

Lucko máš pravdu už se těší až příští rok dojedem.
Andulko díky ,ale písnu víc asi zítra nebo večer ,návrat do reality je fakt hroznej po těch 6 týdnech nic nevím a neumím a než se vrátím do starejch kolejí

mispuli
13. apr 2010

Marcel tak já si s tebou virtuálně připíjím na štastnej návrat a zajetí se do kolejí,čin,čin,na zdraví 😀

andulka4
13. apr 2010

Denise to je boží ty videa 😀
máš D tohle dělal taky....ale já mu to předříkávala sama a on mi odezíral ze rtů a opakoval to....ale to mu bylo 14měsíců 😀

Vojta je borec...

denisee
13. apr 2010

Andulka: on musí mít náladu i když je fakt, že se snaží napodobovat slova víc a víc, ale nejvíc vydrží právě, když mu pouštím ty stránky www.hraveuceni.cz, ale kdyby si vyndal prst z pusy, bylo by to možná lepší. 😀

Fajn: vítej, těším se, až budeš vyprávět.

kikimaruska
13. apr 2010

vladimuraz: tak s jídlem jsme na tom jako ty donedávkna. Z našeho jídla sní akorát polévky (ty mu občas zahustím rýží, aby to měl hustší) a omáčky...s rýží, brambory nechce vubec, ani br.kaši... Občas od nás ochutná, ale jinak nejí. Je živej na omáčkách s rýží a hlavně na polívkách mléčný kaše na noc nepočítám-do tech mu dávám i rozmix.ovoce, protože ovoce sám nepozře vubec žádný, jako že by kousal, nebo snědl přesnídávku samotnou, to teda nee 😝 😕 ☹ . A jinak mi nemít mlíko a mléčný výrobky, tak asi umře. Přes den bobíky, smetánky, nějakej puding, občas do nej dostanu i jogurt, samozžejmě rohlík, má rád tvrdý sýr, prostě mléčný výrobky. A jak sem psala mlíko brzy ráno, večer a v noci. (po 300 ml),přes den tak 150 ml čaje a polívka. Jinak on mi nechtěl moc pít nikdy, ale když jsme byly s těma rotavirama, sesta a doktoři nás nutili, aby vypil za den 1,8 l tekutin....něco teda dostával v kapačkách, ale zbytek přes litr jsem do nej musela narvat a to byl teda boj...to nevypil nikdy v životě a když jsem si vzala, že vážil 8 kg a oni chtěli aby vypil skoro 2l tekutin, když 2l má vypít dospělý člověk, třeba 80 kg...no tak to sem nějak nechápala...a od tý doby pije líp, protože ho pořád nutili, teda mě a sestra n a mě byla ostrá, že jestli nevypije co má, bude napíchanej a uvázanej u postele pořád, takže at se starám o to at pije...(já sem vyzkoušela snad všechny způsoby, no hruza).Do toho pak nosili jídlo jak pro dospělý, ze kterýho krom trošky polívky nesnědl taky nic a vše se vracelo...no už mě tam nikdo nedostane...

sorbonko,simicak, to jsou super zprávičky 🙂))

Ji nak tady od rána svítí sluníčko...byy jsme se projít na zahradu a na písek...pak si hodinku zdřímnul v kočárku a už mi tu zase šmějdí Kubulík 🙂

kikimaruska
13. apr 2010

denisse: teda, ten je fakt šikovnej. Takhle opakovat a znát části těla teda my nezvládáme...

andulka4
13. apr 2010

holky já problémy s jídlem u D vůbec nezažila....krom těch začátků
sní toho opravdu hodně-na oběd misku polévky a za tím hned druhé

bera28
13. apr 2010

Peti, to mi chceš jako říct, že bude vě věku 6-7 let ještě hůř? 😲 😲 No to se asi zblázním 😀
A jak jste dopadli včera na RHB? Předpokládám, že pochvala 😉

Argousku, Vladi, s těma tekutinama jsme na tom obdobně 😒 Kuba vypije tak 250 ml z hrníčku s pítkem a dalších cca 200 ze lžičky, Aneta tak 200 ml převážně ze lžičky. No co s tím nadělám? Nic!

Vladi, teda ale Klárka to odplínkování zvládla bravurně!! A s jídlem se rozhodně smát nebudu, protože je to sotva pár týdnů, co je Anetka schopná sníst pečivo aniž by ho hned vyplivla. A radši jí taky věci, které jsou jako blejda, ne suché.
Zkus se trošku šetřit, vždyť už jsi 23 tt, tak ať ti další týdny pěkně naskakují.

Maatkka, tak paráda, že už aspoň neteplotkujete. Kašel snad také brzy přejde. A s nočníkováním začneme asi společně, co? 🙂 🙂

Nanya, tabulku jsem doplnila. Danýsek válí!

Simi, jen si užívej českého ovzduší 🙂 🙂 A těším se na fotky Viki s náušničkama. To bude princezna.

Sorbonko, co dodat - kluci jsou neskuteční. Tady je vidět, že i mimča pod kilo to můžou takhle nádherně bez komplikací zvládnout. A k těm botkám, resp. bačkůrkám, ty taky nedáváme. Kupuji sandálky Santé.

Fajn a Didko, vítejte doma!!! Jsem zvědavá na zážitky a Didčiny perly 😀

Denisee, Vojtíkovi už zase narostly vlásky. Nepůjde pod strojek?? A neboj, on se ti rozkecá. Ségra mýho kámoše má dvojčata donošený, nyní už jim je 7 let, a ještě v 2,5 letech se dorozumívali jenom zvukama! Fakt neřekli ani slovo. Byli to takový dvě neřízený střely a pořád hýkaly 😀 No vidíš a vyrostli z toho 😉 No a protože byli donošení a zdraví, tak to nikdo neřešil.
A buď ráda, že ti zatím odpadají takové nepříjemné chvilky jako dneska u nás. Ráno jsem seděla zmožená v obýváku a oba pořád otravovali, že přijede babí a Fifi. Tak jim opakuji, že babí ano, ale Fifi ne, že je už v nebíčku. A oni pořád mleli a mleli a najednou jsem zjistila, že Kuba říká, že je babí v nebíčku 😝 Tak jsem se modlila, aby tohle neříkal před ní.

Kiki, taky "dobrý" zážitek z nemocnice 😝 😝 Tak tady svítilo jen ráno, teď je zataženo a já doufám, že nezačne pršet. To by se vrátili svišti z procházky a zase by bylo veselo.

Jinak dějkuji za pochvaly pokojíčku, svišťáci jsou taky spokojený 🙂
Z nosu mi pořád teče, už z tý rýmy chrochtám, tak jsem si diagnostikovala prasečí chřipku 😀 Jo a Aneta má skelný oči a Kubovi už taky teče z nosu. To bude zase pár dní o starosti postaráno 😠

kikimaruska
13. apr 2010

Ted koukám bero, že jste skoro všichni nemocní, tak at se brzy uzdravíte 😉 , my jsme druhý týden v pořádku, tak snad to tak zústane (jinak celou zimu pořád dokola).

argousek
13. apr 2010

fajn vítám tě zpátky, už se těším na příhody z lázní a hlavně jak to Diance pomohlo 🙂

marodi ať jste zase brzy v pořádku, to počasí tomu nahravá, hrůza 😠 Už aby bylo zase teploučko a sluníčko

denisee je to šikulka, Adámek se takhle začal rozpovídávat až po těch lázních. Tuhle tchýně byla na něco naštvaná a řekla "Ježíšmarja" a Adámek hned "jajama" a dal si ruku na čelo. No byl k sežrání 😀

petrach s tou rivalitou ti neporadím, já sama jsem zvědavá, jak to zládneme. Snad že třeba doporučují, aby ti třeba někdo to menší dítě pohlídal a ty by sis udělala čas jen pro Elišku a dala jí najevo, že je pro tebe důležitá. Třeba, že by jste si vyšli na procházku, přečetli si spolu pohádku nebo do kina na pohádku, jen vy dvě.

petrach
13. apr 2010

holky já vás nestíhám,sotva dočítám,tak zchranuju díte z nekama..dnes tekla i krev 😝

fajn já te tu tak ráda vydím..ahoooj a teším se na zpravy
juli já jen zírám na malou a u sorbonky na kluky..víte že vám to i závydím..jsou tak šikovní a krásní..ted už bude líp a líp 🙂 🙂
vladi to je pech s tím hlídaním..s malím si pořadne neoddechneš 😒 já bych ti tak pomohla,kdyby to šlo..hlavne skus polehávat,když te nechá..uklízej jen nutné a popros s žehlením babičky,nebo kámošku..šetři se prosím te..

denise teda to jsou videjka 🙂 když si spomenu před rokem,jaky to byl prcek a ted tak válí..je hrozne šikovný
nanya myslím že nikdo to nepíše jen tak,všechny víme o čem to je mít díte předčasne a máme radost ze všech pokroku,jsme na ty kulíšky pyšné,ne jen na ty svoje.na všechny tady v diskuzi a Danulka jede jako drak 🙂

matka skus ty kapky co jsem psala a ješte kámoška ted moc chválí sirup Solmucol...na zadní rymu a zahlenení,kašel..
simi ahojky,taky jedete,vám svedčí náš česky vzduch 😀 😀 odpočívej a užívej ju 😉

bera máš ten pokojíček krásný,já bych to nedala,hlavne to tapetovaní a malovaní..máš o živnost postaráno 😀když bude nejhuř 😉

včera rhb zrušila 2 cviky,konečne a máme cvičit záda na balone..tak jsem ho koupila a malí se ho bojí a řve...
pozítří máme neuro,tak třebas nás vojtovky zbaví 😉

a dnešní novinka..kuknete...

julianna78
13. apr 2010

Ahojky 🙂
Fajn vitajte doma a rýchlo pridaj Didkine nové hlášky,strááášne tu chýbali.
Hafan sa volá Fritz bude mat 2roky máte pravdu je to pes2v1 vhodý k hypo i canisterapii.
Peti Šimi je krásny a strašne šikovný a my Vám závidíme váhu 😀.Dnes nám prišlo odrážadlo,je síce pidi,ale aj tak velké musí mat aspon75-80cm a bude ok.
čo myslíte bačkúrkami?

argousek
13. apr 2010

petrach já nestačím zírat sotva se posadil a už stojí Prostě borec 😀 😀 😀

petrach
13. apr 2010

juli bačkurky jsou botičky na doma..papuče 😉

denisee
13. apr 2010

Bera. já chci taky vidět pokojíček. Kde najdu fotky??

Petrach: 🙂 to je rychlost, za chvíli bude obcházet.....už si nesedneš 😀 , ale to je přeci super viď 😉

andulka4
13. apr 2010

PETI moooc ti to přeju....ten kámen co ti spadl ze srdce byl slyšet až u nás 😀

bera28
13. apr 2010

Peti, tak to budete už vážně brzy bez Vojtovky 😉 A nezkoušela jsi dávat Šímu v minulosti na takový ten dětský nafukovací balon?? Jestli ne, tak zkus nejprve ten a uvidíš, jestli si pak nezvykne na ten větší. Nebo si sedni na balon sama a ukaž mu, jak se dá krásně pohupovat. Určitě si to nakonec zamiluje 🙂 No a k fotkám nemám co dodat, snad jen PARÁDA!!! A neměl náhodou pár dní pře takovýmto skokem teplotku a nachlazení? To by se opět potvrdila teorie, že po prodělané nemoci je skok ve vývoji 😉

Denisee, pokojík je tady: http://bera.rajce.idnes.cz/Pokojicek/
Akorát nám ještě asi do prázdnin zůstanou ty malé postýlky, protože jsem se nedávno dozvěděli, že šváry dcera čeká dvojčata a vezmou si pak ty po svišťácích. Ale vzhledm k tomu, že vědí jak někdy těhu s dvojčatama dopadá (blbě), tak nechtějí zatím nic mít doma. Ale co, prckové jsou v nich spokojení a pořád ještě se do nich vejdou, tak je to fuk.

No a jnak Anetka měla po večeři 38,3 😝 😝 Uvidím co bude ráno.

petrach
13. apr 2010

bera mel přes velikonoce horečky a rymu..jj teore je pravdivá..me se potvrdila už u Elišky,když jsme byli furt nemocní a v nemocnici..po každém přijezdu domu byl desný skok..

andulko dekuju ..od tebe to teší ozvlášt 😉 ty jsi tu vojtovku žrala jako já poctive
denis tobe taky 🙂
jsem dnes celá mimo,pořad stres a strach a on pak takhle jede a já to nemužu strávit..ješte počkám na neuro,tam nám řekne co a jak

bero asi to chytla od tebe ☹ jéžiš to je furt neco..mrzí me to za vás,kor se dvema to musí byt hrozné zvládnout,nekoho povolej na pomoc,mela bys sama ješte ležet 😒

andulka4
13. apr 2010

Peti já žeru všechno....teď i to těhotenství
nechci si pak nic vyčítat

jsem ráda že ti dokázal že je to zdravý šikovný kluk a ty už nebudeš mít ty nervy

merj
13. apr 2010

Ahojte vsechny, teda to je rychlost, jak to tady narusta, clovek chvili nečte a je tu hafo stránek navíc.

Fajn, v klidu se zarazuj do procesu. A vitej.

Vladimuraz, Argousku, Andulko, opatrujte se a kulatte se.

Velci na mali marodi rychle uzdraveni. Venku uz zacina byt teplo, tak se nezahrivejte zevnitr a at si brzy muzete uzivat venkovniho tepla.

I my se pridavame do rad nepijaku. pres den maly vypije cca 350 ml - stava/voda/caj , ale nic neni favorit. K tomu ma cca 60ml v polivce. Jedine, co mu jede je mleko, pije Allergy Care a za den ho da 500ml. S jidlem uz je to trochu lepsi, nejoblibenejsi jsou ted brambory. Suchy brambor muze kdykoliv. Dokonce jidlo uz akceptuje s kousky.
Holky, kdyz uz tu probirame piti a jidlo. Kolik a jake jidlo davate prckum. Jinak maly bude mit pozitri korigovany 1,5 roku a propracovali jsme se dnes k 11,11kg.

Bera super pokojik. Ja teprve zacala, tak az bude, co ke koukani, tak ukazu.

Petrach, jsi matka tyranka 😀 😀 😀 Tak hrozne jsi myslela, aby maly zacal lezt az se z toho postavil, teda to je sila myslenky 😀 😀 😀 Maly je moc sikovny.

Jinak nas maly zacal ponocovat, uz dva dny se probudil ve 2 a byl vzhuru do 4:30. Je moc hodny nevzteka se nic. Jen lezi a kouka se a nemuze zabrat a ja u nej take. Dnes jsme se ho snazili uchodit, tak uvidime. Pro jistotu jdu padnout do postele, kdyby chtel zase ponocovat a budu pokracovat zitra. Dobrou.

petrach
13. apr 2010

fajn jako první ti chci popřát všecičko nej nej nej k narozeninám..hodne zdraví,štestí,lásky..pevné nervy a ješte hoooodne příspevku..už jsi mi moc chybela 😉 tak na zdraví a já na kute 😀

janicka.slunicko
14. apr 2010

Dobre rano holky, vždycky koukam na ty vaše fotečky sluničku, mate je hezounke všsichni jsou tak roztomilý,ja čekam na neteř až mi je sem hodí. Jinak vím jak se posílají na eimal tak kdyby nekdo chtel?
Jinak včera važily Valinku a 1360g to už je kus žensky, Ríšanek bude dneska važit.
Mejte se papa

vladimuraz
14. apr 2010

Holky, Vy jste hodný,já vím, že bych odpočívat měla, ale bohužel..., i když manžel se snaží být doma co nejvíc. Mamka chodí do práce jen na 5 hodin, takže je převážnou část dne doma, ale zájem nemá. Když se mně ptala na termín porodu, myslela jsem, že si chce naplánovat třeba dovolenou, aby mi pomohla, ha, ha, vzala si od mého termínu na 6 týdnů lázně 😖. Ale vztahy máme jinak dobrý 😝

Petrach, doufám, že sis konečně oddychla, když vidíš, jak Šimonek teď poposkočil 😉

Jinak, neberte to nijak zle, ale fakt jsem ráda, že nejsme s tím jídlem takoví exoti, že to má někdo podobně 😉 Klárka jí v podstatě všechno, ale nejradši v takové polotekuté podobě, takže ovoce rozmixovat, polévky jsou hit, těch sní dospěláckou porci, ale další jídlo až tak za 3,4 hodiny a malinko... A hlavně je hrozně konzervativní, jí pořád to samé, když jí dám jiný jogurt než Hollandii, tak ho nechce, Pribiňáček nebo Lipánek nehrozí - jí jen Tvaroháček, ze sladkostí pouze Kinder řez, je to fakt konzerva 😀

Fajn, vítej zpátky, fakt jsi tu chyběla. Všechno nej, nej k narozeninám, hlavně zdraví, pohodu a hodně energie! Ať Ti Didka dělá jen samou radost a jste bez problémů!!!

Janicka, Val už krásně přibrala, to je paráda, teď ještě Ríša a za chvíli jdete domů!

Holky, tady po několika dnech lijáků vykukuje sluníčko, hned mám lepší náladu. Za chvíli razíme na malování, tak dáme možná i hřiště. Posílám aktuální foto ze včerejší herny .

fajn
14. apr 2010

ahojte všechny mamky a dětičky. Děkuju za přání jste hodné a taky jste mi chyběly.Tak pár vět napíšu než se vzbudí ta treperenda.Tak lázně super ,všichni kolem byly moc fajn a prima patro jsme měly. Didka byla všech miláček a prej se těší až ji uvidí v parlamentu. Hrozně se tam rozkecela takže když mluvila hodně tak teď je to katastrofa. Je hrozně unavená takže i odpolední spánek nebojkotuje a prospí i 3 hodiny. Jinak hlášek bylo tolik že všem šla hlava kolem masérce říkala masařko nebo masírko a pak ji říkala ke konci Pavlo a pořád se spolu objímali. Když jsme šly na pivo do A tak tam přišel dědeček s babičkou o hůlkách a Didka se ptá babičky ...máš nemocny nohy? ...babička že jo a ona ji odpoví..vy jste dvě bolestýnky ☹ ☹ ☹ 😀 no babička to komentovala že ani tolik upřímnosti nečekala
Primářovi říkala že krásně voní doktorově,našla si náhradního tatínka ale já manžela ne. Fakt bylo super akorát jídla bylo hodně a nic moc strašně se tam vyhazuje což je škoda. A taky je to na kopci a pořád tam fučí vítr . Ale příští rok jedu znova a jsem blbá že jsem nejezdila už dávno. Na pokoji jsme byly samy u toho je koupelka s WC a televize se musí zaplatit 20kč na den takže docela dost. Je tam super školka a super paní učitelky.

Jinak těhulky jste šikulky jen tak dál. Já vás musím nějak dočíst ale nevím jestli to zvládnu. Někdo by mi to měl do pár řádků napsat co se událo a komu se co přihodilo.

argousek
14. apr 2010

fajn to jsem ráda, že se ti tam líbilo. Z Dianky museli učůrávat smíchy 😀 😀 😀 A kterou tu masérku jste měli?? Takovou tu co měla trochu křivou pusu?? A koho jste měli na tělocvik?? A co jste cvičili?? A jak se Diance líbilo plavání?? A vidíš nějaké pokroky?? Chodí líp?? Dělali jí také ty parafínové zábaly?? piš piš

argousek
14. apr 2010

jo a to jsem zapomněla, to s tím větrem to máš pravdu, my jsme to naštěstí chytli ještě v září a to bylo docela hezky, že jsme byli i párkrát pěšo v Klimkovicích

fajn
14. apr 2010

Arg. jo masáže ji dělala Pavla a měla na puse trochu rozštěp. Cvičil s ní Vítek ale já tam nebyla protože ona potom líp cvičila. Ji nak měla vanu,perličku,vířivku,zábaly jak parafín tak jodobr.,bazén, a kolo nám zrušili protože nedosáhla na pedály tak jsem ji nechala přidat cvičení. Bazén byl super akorát někdy ta voda byla dost studená.

petrach
14. apr 2010

fajn Dianka nesklamala 😀 😀 hlavne že to pomohlo a ted nájezd do reality všedních dnu 😀 jak to doma zvládli..

no zhrnout mužu,ale určo zapomenu na neco a nekoho..
co je pro me nejduležitejší tak pavcik jsou v nemocnici,Máta má epilepsii,ale tuky tuk léky zabírají a chystají se domu,z toho mám nej nej radost já 🙂
pak Danielek od nanye se sakramenstsky rozjel,leze,sedí a slavil 1 rok..
to samé u Juliany,tam už se teda zrovna i stojí,jsou to rychlíci

tehulky zatím všechny 2v 1 😉 a doufám že to tak bude do konce..argousek už muže rodit,má povoleno..krásných 37tt 😀
bera je desne šikovná,svištáci mají hotoví pokojík a už tam spinkají..to samé Vojtíšek..jsou to šikulky všichni..
Kubík řádí na motorce jako drak,podle fotek je taky pekne akční 😉

simicak je pořad v čechách,psala že už taky lezou,moc ted nemuže psát..
mila to tady fláká 😀 koupili Káji kolo a tak drandí venku..taky mají super hlášky
janicku jsi četla..Ríšanek má po operaci,Valinka je na POSTYLCE... 🙂

u sorbony kluci lezou a snaží se stoupat,jsou to tady\ desní dranti,ty deti..jen já mám lenocha 🙄 😀
pak tady máme ješte nové miminko Betušku,jsou v Brne a skouší ji odpojovat z intubace..má to hodne težké,ale bojuje,myslím že ty budeš moct mamince hodne poradit a povzbudit s Diankou..

no snad to stačí..holky se určite přidají 😀

vladi teda vy máte vlásku..blondatý andílek 🙂