Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

julianna78
12. máj 2010

Ahoj holky 🙂 dakujem moc za držanie palčekov aj za blahoželanie Flóre k narodkám
Tatkovi operácia dopadla dobre,bohužial museli spravit vývod,primár povedal že je doležitejšie aby žil a čím skôr začali chemo,keby nespravili vývod hojilo by sa to pomalšie a hrozilo by prasknutie čreva.Volal mm a z 10min čo primar vravel rozumel 9 tak sme moc mudry neni,ešte sa počká na hystologiu.V nedelu ideme tatku pozriet tak sa popýtam čo a jak je.Bude to ešte dlhý boj.
Andulka moc moc blahoželáme k narodeniu Kačenky a prajeme všatko naj naj 🙂

petrach
12. máj 2010

Florince se přidáváme ke gratulaci..hlavne at je zdravoučká,štastná holčička..pořad tak šikovná,at Vám i dedovi delá jen radost..a prosíme fotečku,jooo???
Juli a hlavne..at je dedovi dobře,zdraví je to nej nej na celém svete,tak se drž,myslím na Tebe kočko!!!!

Tinus Alexek je frája 🙂 🙂 🙂 máš ho tak nastrojeného,moooc mu to sluší a ty jsi taky nejaká kočka 😉 vy\padáte spolu hrozne štastne..mám desnou radost!!!

Simi ahooooj!! jak bylo? co holky,jak jste si to užili a taky hod pár fotek..
bera jáý už byla včera taky s malím venku,to se doma nedá..i v nemocnici na detském nás honili ven se zvyšenou teplotou,když Elin musela byt v kočarku a nelítat..hlavne at teploty už nelítají 😉

Argí jak dožehlím,hned Te budu pátrat na FB..najdu si te u holek..a teším se na fotečky
Matka 🙂 🙂 🙂 🙂 no parádaaa..a to cvičení..myslíš že Julinka chápe co po ní chcete? bude to boj,než se to naučí..ale vy to zvládnete,hlavne že vysledky jsou v pořadku..

denisee
12. máj 2010

Andulka: strašně moc gratuluji k holčičce 🙂 !!!!!!!!!!

Argousek: Štěpánek je krásnej!!!!!! To musí být nádhera, já si to ani nedokážu představit 🙂

Dodatečně také Flórince vše nejlepší k narozeninkám 😉

bera28
12. máj 2010

Tinus, vážně vám to s Alexíkem sluší 🙂

Juli, to je nádherné jméno - Flóra. Tatínkovi držím palce, musí být silný a bojovat ze všech sil. Kéž by byl mezi těmi šťastnějšími a tento těžký boj vyhrál.

Peti, tak co, pojedš na ten víkend?? Kubajz celý den bez teploty, Aneta před spaním zase 38 😝 Hlavně nechce, potvora, jíst, takže už jí koukaj žebra.

leni96
12. máj 2010

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím a hlásím, že je Míša už na světě, narodil se 5. května ve 13.25h, jeho míry 3,8kg a 51 cm.
Dneska nás konečně pustili domů 🙂 , Míša měl infekci ode mě (doktoři mi nedali včas ATB, účinkovaly jen 2 hodiny a to nebylo dostatečné, Míša se dral na svět moc rychle) chytil toho streptokoka, ale asi to nebylo až tak vážné, měl jen zvýšené hodnoty z rozboru krve, ale paní doktorka si to chtěla ohlídat, aby nás pustila v pořádku, bral 5 dnů antibiotika a je to v ok.

Jinak porod super, užila jsem si to, bolelo to, ale asi bych šla do toho znovu,je to nádhera, když mi ho ukázali, byla jsem ten ješťastnější člověk na světě.

Jen to, co následovalo po porodu byla hrůza. Šití ☹ , byla jsem dost roztržená i ve vnitř, nenastřihli mě ☹ ještě i tu bolest jsem ustála, ale doktor mě špatně zašil, nevšiml jsi prasklé cévky a ta krvácela, ale ne ven, ale dovnitř. Holky já si 2 hodiny po porodu netoupla, točila se mi hlava a ani v šest večer jsem nebyla schopná se postavit ☹ , myslela jsem si, že je to z toho šití, když mám i vnitřní stehy. Měla jsem šílené bolesti, řeknu vám, že horší než celý porod, pořád mě tam dole něco tlačilo. Pak jsem už se slzama v očích zavolala sestru a ona za chvíli přiběhla s primářem, ten se zhrozil, v 21.00h na sál a pod narkózou mě přešívali znovu. Říkali, že to bude trvat 10 minut a byla z toho hodina. Ten hematom, co se mi dole utvářel trhal všechno kolem sebe, doktor mi pak řekl, že to byla docela špatný a dalo jim spoustu práce dát mě dohromady, ale podařilo se. Strávila jsem necelý den na JIP, dostala 2xtransvůzi krve a spoustu anibiotik a dalších léků.
Dneska jsem se docela zhrozila, když jsem to šití viděla v zrcátku, je mi z toho do breku, snad se to všechno zahojí.
Doktora MALÉHO z Kyjovské porodnice NENÁVIDÍM, přítel se do něho pustil (samozřejmě jen slovně, nehude si kvůli němu dělat problémy). Jen strušně komentář dr. Malého u šití : -já na to nevidím, -tady to prasklo,-jéé to strašně krvácí.........Na otázku mého přítele, jestli jsem dobře zašitá, řekl: no ohodnotil bych to tak na trojku.........?????? jak tohle může doktor říct.

No holky, jsem ráda, že žiju a jsme s Míšou doma a taky kojíme, Míša je velký hlaďoch, nejradši by mě snědl celou, jeho rekord v nemocnici je 105 ml, co si ode mě vytáhl 🙂.

Argousku moooooc gratuluju ke Štěpánkovi 😉

Jak bude čas přidám fotečky, ale určitě je dám i na FB asi až zítra (Lenka Malá)

simicak
12. máj 2010

Je tak jeste holcicka pribyla,tak Andul,taky velikaaaa gratulace a vsem co oslavili narozeninky taky opozdene gratulujem 😉

Petrach,fotky na facebooku,tady se mi to nechce vkladat. Jeste nejsme vybaleni -my to baleni a vybalovani proste nejde a nejde!
Holky si to uzili supr,Verunka radila s detma na hotelu a bazenu a bylo fuk jestli to mluvi spanelsky nebo indiansky,byli jsme v rodinem hotelu,takze tam mela detsky klub,kde mohla malovat apod.,vecer program pro deti-tak byla ve svem zivlu.
Vikuli se moc libilo na plazi,kupodivu nevyzrala vsechen pisek,jen teda jela po vajglech co tam nasla. taky se naucila sama sedat,tak uz nam chybi jen chozeni a to ted korigovane konci 9 mesic,tak se tesim za dva tydny na fyzio jak nas pochvali. Joa taky umi mmavat,pak te placnou po ruce kdyz ji reknes na pozdrav a zacla strasne moc zpivat,ale desne falesne a silene vysokym hlasem a taky tancujem,tak je bozi 😵
Hrozne ji tam chutnalo,nemohla se dopapat - a taky ochutnala prvni zzakusky a cokoladu a ruzne susenky a taky si zamilovala meloun,susene merunky a banan ji jede od zzacatku.
NO a ja si spocla,jsem vubec neprebalovala,nekrmila,spala jsem si po obede kdyz jsem chtela-tak manza si uzil holek. Jeste ma volno do nedele a pak zas nastupuju na sluzbu ja.

maatkka
12. máj 2010

Peti jasne ze to Lili chape 🙂 Aj ked jasne ze nevie preco to robime. Asi si mysli ze sa hrame. Ona rozumie zlozitejsim veciam 😉 😀 Toto su len take cviky ze jedno ocko ma zakryte a druhym pozerame za hrackou do stran hore dole - hlavne musi vzdy pozriet az uplne do toho vonkajsieho kutika - co pred tym ako mala tie svaly skratene tak vobec nedokazala a teraz uz ano 🙂 potom ukazuje napr. v knizke na malicke obrazky (napr. kde ma psicek ocko) a musi sa presne trafit a tak. Niekedy ju to chvilkami aj bavi a ked na to nema naladu tak aspon chvilku nech jej to moc nesprotivim hned zo zaciatku. Ona je strasne zatazena na pochvaly 😀 uz od "malicka" rada poslucha ked je za to chvalena ked ju pohladkame zatlieskame jej povieme ocinkovi ako krasne posluchala a tak 🙂

simicak
12. máj 2010

Jeee Leni,tak dalsi miminko-mooooooc gratuluji k Misovi!!!!!!!!!!!!!!
To siti zni hrozne,ten d oktor byl fak idiot,hlavne ze jste doma v poradkdu a zdravi a ze jsi nekde nevykrvacela!

maatkka
12. máj 2010

Leni ja uz neviem co napisat... vsetko som uz napisala argi a andulke a samozrejme vam to prajem vsetkym trom uplne rovnako a rovnako sa z vas a z vasich terminovych deticiek tesim 😵 je to uplne uzasne ako krasne ste to vsetky zvladli - ja neviem ako by som to ustala (kvoli vam) keby sa "to" niektorej z vas zopakovalo... som naozaj uprimne strasne rada a Leni GRATULUJEM 🙂 Miskovi nech sa na tomto svete paci nech je zdravucky a stastny a nech vam robi radost 😵 A...krasne miery...
K tomu "doktorovi" tazko nieco povedat - mantak jeden!!! 😠 dufam ze mu tvoj priatel dal riadne... Hlavne ze ste obaja v poriadku a zelam teda nech sa ti to rychlo hoji...

maatkka
12. máj 2010

Simi ja som uz skukla fotky - krasne 🙂 Uplne vidno ako ste si to uzili 🙂

argousek
12. máj 2010

Leni to je nádhera, krásné míry, gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka vám oběma. To šití, to je teda běs 😝 Tomu doktorovi by měli vzít diplom 🙄 Ale jinak jsem ráda, že už jste doma a v pořádku. Štěpánovi ty antibiotika taky nestihli dát, já jsem porodila za necelé dvě hodiny od prasknutí vody, ale naštěstí se Štěpán nenakazil 😉 Napiš víc podrobností o porodu 😉 Já jsem měl po tom šití otoky, ale ledovala jsem to studenou sprchou a je dobré to osprchovat při každém čůrání, ona to moč dost dráždí. Teď už to mám dobrý, ale když dlouho chodím, tak to dost cítím. Jo a taky si doma sedám na nafouknutý kruh, dost dobrá věc. Já jsem si myslela, že mně nastřihli, ale manžel říkal, že ne, že mně Štěpán roztrhnul, tak ještě že tam byl, že vím, jak to bylo 😀 Já to mám docela dobře sešitý, ale zdá se mi to až teď když už to není oteklý. Taky jsem se nejdřív zhrozila 😀

argousek
12. máj 2010

Tak ti nevím Leni na tom facebooku, která ty seš 😀

petrach
12. máj 2010

Leni teda páni tak už i ty??? holky to se tak nádherne čte o tech vašich zlatíčkách..hned byxch si dala říct..
Míšovi přejeme do života hrozne moc zdraví,štestí,dobrých milujících lidí kolem sebe..hlavne že jste oba v pořadku..ten dr byl pekný patlal,bohužel i takoví jsou .. 😝 ted už se jen užívejte,pekne v klidu,bez stresu s tarostí..a Lenička co na brášku??

holky mám desnou radost že to tak krásne všem dopadlo,jste se pekne sešli,.,.vladi vás brzo dožene 🙂
aspon nemusíte lítat mezi dvema diskuzemi,jak už psali holky máte to tu 2v1 😀
susika už určo taky má mimíska,nevíte??? nebo čekala pozdejc? dlouho tu nebyla

simi tak jste si to užili 🙂 ten tvuj chlap je teda užasný..nechceš ho naklonovat?????? 😀
a jdu konečne na ty fotečky se kuknout..

deina
13. máj 2010

Andulka, gratulujem ku Kacenke a k donosenemu babatku, vela zdravia zelam, mliecka a dobry spanok babatka. 🙂 Joooj, ja sa tak tesim, to je uzasne.

Argousek, tiez gratulujem, az teraz som videla fotky Stepanka, nadherny je, chlapisko poriadny. 🙂

mispuli
13. máj 2010

ÍNholky šikovný,blahopřejeme ke krásným mimískům,užívejte si to; 😀; 😀,sice vaše drobečky neuvidím,protože ne FB nechodím,ale určitě jsou krásní /Zuzi fotky už sem zmenšovat nemusíš/

bera28
13. máj 2010

Leni, obrovská gratulace k Míšánkovi 🙂 🙂 🙂 A ať se Ti brzy zahojí to šití a jsi v pořádku. Teda zážitek to musel být hrozný, fuuuj 😝

Simi, fotky už jsem taky zkoukla a počasí vám pěkně vyšlo. V které části Španělska jste to byli??

No tak další na řadě je Vlaďka, ale ta má ještě spoustu času. A kdo bude dál??? Aby nám to tady neustrnulo 🙂 🙂

argousek
13. máj 2010

mispuli to jsem nevěděla, že už se to nemusí zmenšovat, tak jsem ty fotky vložila i sem, aby ses mohla taky podívat 😉

mispuli
13. máj 2010

Zuzi díky,je opravdu krásnej 😀 😀 ,hned bych si ho poňufala 😀 😀

mila01
13. máj 2010

Ahoj holky - já vim,že to tady flákám - ale tohle mi nedá.

Všem třem STRAŠNĚ MOC GRATULUJU K VAŠIM ZLATÍČKÁM.Myslim si,že tři náááádherně donošená miminka v jednom týdnu inspirují ostatní,aby do toho šli také.Jste fakt úžasné,všechny si to hrozně zsloužíte.Slzim tu jak měkota. 😀

Leni s tim doktorem - to je fakt hrůza.Možná byste si to s nim měli vyřídit pořádně,aby mu tam příště nějaká mamina opravdu nezůstala.To je otřesný.A ty jeho keci - na místě tvého přítele bych mu asi jednu napálila.Ta arogance mu leze i s uší.Blbeček jeden.Na netu existují různá hodnocení doktorů a zkušenosti s nima - možná bys mu měla udělat " reklamu " aspoň takle.

Andulko - vždycky jsem chtěla Kačenku - sice mám dvě hokly,ale tohle jméno neprošlo přes manžela - moc závidim.Ale hlavně přeju.

fajn
13. máj 2010

tak i já se přidávám ke gratulacím a přeju mimouškům moc zdravíčka a zdravíčka a ještě jednou zdravíčka.
Maminkám rychlé zhojení a doktorovi kterej šil Lenku jednu přes hubu.
Zuzi Štěpánek je fakt ňuchňací i já bych si ho hned pomuchlala a upusinkovala.

Jinak pořád jezdíme po doktorech a já opět depkuju ale to bude i tím počasím

merj
13. máj 2010

Dnes jsem tu jen na skok, maleho predadly od vcera teploty 38 - 39 a rano se k tomu pradal vodovy prujem ☹ takze se snazime do neho dostat aspon kapku, ale co jde dovnitr jde po chvili ven. Cipky nestaci zabrat a po sirupech zvraci ☹

Ale musim moc poprat k novorozenym obrikum Leni a Andulce. At se vam vsem moc dari. Holky, vam at se rychle a dobre hoji siti. No a mimiskum jen a jen zdravicko, vasi lasky urcite maji vic nez dost.

Ostatnim oslavencum vse nej.

bera28
13. máj 2010

Fajn, tys mě rozesmála ...doktorovi jednu přes hubu 😀 😀 Ale máš naprostou pravdu, nic jiného si nezaslouží, blbeček!!
Hele, já teď taky depkuju nebo jsem spíš nesraná, protože raraši samozřejmě zase necgtěj po tý reakci jíst 😠 No a já už zase vidím, jaký bude porod, než se rozjedí. Už tak to jsou dvě vychrtla a ještě tohle.

Milo, to je pravda, to by Lenka měla napsat hodnocení. Ta adresa je www.znamylekar.cz.
Leni, fakt to napiš!

Kubajz už druhý den bez teploty, ale zase mu pro změnu naskákály nějaký červený pupínky. Včera jich měl pár a dneska je jak poďobanej od neštovic (a neměla ta vakcína být právě proti neštovicím? 😀
Aneta zatím taky bez teploty, tak jsem je vyhnala ven. Jo a představte si, že mi naše zdravotní pojišťovna během týdne poslala příspěvek na to očkování. To jsem teda zírala, ta rychlost.

Merj, tak to na vás teda myslím, horečky a k tomu průjem, to je svinstvo. Zkus Smectu, ta je prý dobrá.

merj
13. máj 2010

Bera, zkusili jsme a taky Hylak a Kuliska vse behem chvile vyzvracel. Tak jsme se dali na lidove lecitelstvi a trochu ted zabraly citrovove obklady na zapesti a tvaroh na chodidla. Pred pul hodinou mel 37,8 oproti teplote z rana 39,3 uplne super. Jen ted jeste vymyslet neco na zahusteni. Ryzovy odvar, mrkev, brambor vse sabotuje jen si 2x kousl do rohliku. A zatim jsme do neho dostali cca 200 ml tekutin ☹

bera28
13. máj 2010

Merj, buď ráda aspoň za těch 200 ml tekutin. Já už jsem se naučila, že u těch našich prťavců nemůže být vše ideální. U nás se nevypije víc jak 500 ml NIKDY. A to ani teď, když skoro nejedli, tak víc nevypili. Doktoři by asi šíleli, ale já vím, že jim to stačí a dehydratovaní nebyli ani jeden. Pprostě to mají nastavené trochu jinak 🙂

fajn
13. máj 2010

merj zkus studenou coca colu,vím je malej a trocha mu neublíží musí se dávat studená a po lžičkách

argousek
13. máj 2010

Bera Adámek se taky druhý den po očkování na naštovice osypal, ale další den už to zmizelo. Je to taková reakce

mila01
13. máj 2010

Merj - já taky dávala coca colu - jak píše Fajn.A musí být hooooodně studená.Když tohle měla loni Karolína,řikali mi v nemocnici ( zrovna jsme tam byli se zápalem plic a k tomu se nám přidalo tohle ),že jí mám tak 2 hodiny uplně nechat a nic nedávat,pak jí dát lžičku čaje - hodně studeného,prý klidně z mrazáku a počkat a několik hodin jen takle lžičkovat,aby se jí ten žaludek zklidnil.Zabralo nám to až na poněkolikátý,vyhodila i tu lžičku.

Jinak se přidávám k marodům - Káju minulou středu chytly opět průdušky,ale chytli jsme to včas,tak bez antibiotik,ale dali nám silnější dejchák a máme jet do lázní.Ach jo,dva roky se rokuje,jestli pojedem do lázní - to jsem mohla bez problémů a teď,když už to nejde,tak nám je napíšou.Je to totiž na podzim na 6 týdnů,já od září chci nastoupit do práce,Andrejka jde do první třídy a navíc už s náma nemůže - je jí 6.Tak mám z toho pěkný dilema.No a k dovršení všeho jsem nemocná i já - minulou středu mi našli zánět dutin,v pátek se přidala angína a v pondělí virové onemocnění v puse - mám jeden bolák vedle druhého,nemůžu mluvit,jíst....už jsem zhubla 3 kila - všichni mi to závidí,ale při mé výšce 173cm a 56 kilo by se mi hodilo nějaké to kilo nahoru,než dolu.

Holky - co jste byli v lázních,byli jste tam některá s dýchacíma cestama?Nemám vůbec představu,jak by to probýhalo a ani nevim,které lázně na to jsou.

Bera - vychrtla 😀 😀 ,to mě rozesmálo - ti je adoptuju,by se ke mně hodili 😀

bera28
13. máj 2010

Argousku, dík za info. Tak doufám, že pupínky brzy zmizí, to bych ho nemohla vzít ani na plavčo, aby si ostatní mamč nemyslely, že má něco infekčního.

Milo, to je teda pech s lázněma 😠 A nešlo by to zajistit ještě na dřív, třeba na prázdniny?? Protože by zase byla škoda, tam nejet. Já jako malá jezdila pravidelně s průduškama do ozdravoven a pomohlo mi to úžasně!!!! Tenkrát byla ozdravovna v Choceradech u Sázavy.
A nemoci jsou teda taky na prd, už abyste se vykurýrovaly. A nechceš, já bych ti nějaké to kilčo mohla poslat?😀 A jestli nezačnou svišti v dohledné době jíst, tak ti je pošlu taky 🙂 🙂 Nervy mám jen jedny a už doooost pocuchaný.

denisee
13. máj 2010

Leni: moc, gratuluji k narození Míši. Je to pěknej kousek 🙂 Jsem ráda, že vše dobře dopadlo, díky bohu!!!!! Já od tý doby co jsem porodila a ležela na neo...mám na doktory už jinej pohled a hned jim tak něco nesežeru 😠 Né všichni maj ty tituly zaslouženě.
A na FB je hrozně moc L.M. nemůžu tě najít. 😅

denisee
13. máj 2010

Simi: taky chci vidět na FB fotky, pošli mi když tak do IP jak si tě najdu. Díky. A kde jste to přesně byli?

My jsme doma taky nějaký chcíplí, asi zase něco řádí ve vzduchu.

Bera: doktorka říkala, že pupínky se mohou objevit, jako reakce na očko.