Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

irsina83
18. jún 2010

@bera28 dakujem za odpoved a povzbudenie. ja som s malickou este len na zaciatku a cvicime o sto sest aj ked sa jej to nepaci a dufam, ze bude v pohode. 😉 aj ja planujem s malickou chodit na plavanie.

irsina83
18. jún 2010

@petraguerra to je super ze malicky je sikovny. to ste si teda uzili. v ktorom tt sa ti narodil ked mal len 600g???

andrea0903
18. jún 2010

zeny Vojtovka je uzasna mne sa dcera narodila v 28tt a mala 880g schudla na 645g dnes ma 5 rokov je uzasna a zdrava hlavne Vojtovku sme mali cvicit 2xdenne ale ja som ju cvicilas s nou aj 5x za den a mozem povedat ze hlavne ma do toho prinutilo este viac to ze som ostala na dve deti sama a Neurologicka mi dokonca povedala ze dieta bude poskodene..........a to "poskodene dieta" ako ho odsudila skor je dnes totalne zdrave.......takze nevesajte hlavu a bojujte

janicka.slunicko
18. jún 2010

Ahojik holky jdu vas pozdravit, moc času nemam, jsem stastna že jsme už doma,děti jsou zlatička,to byl docela zahul v te nemocnici byla jsem tam snima 18dní,čekaly jsme na Valinku aby nešla s kyslíkem domu.a jsme už konečně všichni pohromadě i s tatkou. mějte se hezky ,papa

julianna78
18. jún 2010

Peti malý pije infatrini stále?Moja pije nutrilon a iba raz denne má infatrini a niak nezaberá.
Irisina dávala som malej fortifikátor do 3500kg,mal sa do 2500,ale ked som vysadila priberala menej tak som dávala nech má aspon nad 3kilá.Ten fortif.bol pre mna problém pri kojení,ked som najprv nakojila tak potom už nechcela z flaše ked najprv for.vo flaši tak potom nechcela prsník.Mne bolo dôležitejšie aby priberala,zjedla celú dávku tak som jej dávala odstriekané mlieko vo flaši a prsník mala v noci a sem tam počas dna ked chcela mlieko navyše.Mali sme obdobie,že som ju 3t len kojila,ale potom už sama začala odmietat prsník tak som sa na to vybodla a už som len odsávala do 6mesiacov.mali sme zásoby v mrazáku a mat.mlieko mala do 7m.

simicak
18. jún 2010

mila tak to je hrozne s tou kamaradkou. Fakt nekdy ti dotkori delaji desne zazitky. Tady se treba vyskraby nedelaji,takze te poslou potratit domu a mas si vzit brufen,pokud to nejde prirozene do urcite doby,dostanes leky a az pokud nezabere tady to,tak se dela vyskrab. A potracet v 9tt. jsou stejne kontrakce jak u porodu,to uz me dok.upozornovala v nemocnici,jen to netrva tak dlouho to vypudit. Jojo,nevim kde je ten pokrok v medicine,prvni neco vymysli a pak to stejne nepouzivaji,protoze chcou vse nechat na prirode,debilove!!!

irsina,nase viki byla jen na mem mliku a pak ji pridavali nejake extra kalorie protoze malo nabirala na vaze. Male je sikulka a brzo zacne papat lip. My to tak taky meli,obdobni ky jedal dobre,pak blbe a ted jak uz je vetsi,1 rok,tak konecne ji chutna a jime poradne. Cvicit jsme nikdy nemuseli,jen teda davvat na brisko na zacatku a to nesnasela,tak jsem to ani moc nedelala a stejne se to pak naucila a doktory snasi docela dobre. Nekdy je nesnasi a rve a nekdy u odberu kreve ani nedutne

bera28
18. jún 2010

Teda to tu čtu samé hororové zážitky z porodnic 😝
Tak já trochu pozitivně - v Podolí teda žádný problém nebyl, ani s klokánkováním (to mi dokonce sestry nabízely a já jsem ho odmítala a vlastně až po 3 týdnech od porodu jsem s ním začala), ani s tím, že by se lékaři nechovali profesionálně. Naopak sestry i lékaři na gynekologii, kde jsem ležela, se ke mně chovali výborně a velmi slušně.
Naštěstí jsem neměla žádné poporodní komplikace, takže 5. den po císaři jsem šupajdila domů.

U nás byl přesun z inkubátoru do postýlky a po odděleních trochu netypický. Svišti totiž úžasně příbírali, takže z inkubátoru šli rovnou do postýlky, a to ještě na JIPce, kde standardně postýlky nejsou. Tak tam speciálně pro ně přivezli takové ty kovové z oddělení a byla to prča - všude inkubátory a mezi nima dvě postele 🙂 No a pak jsme úplně vynechali jedno oddělení a šli jsme rovnou na propouštěcí patro a tam se čekalo, až začne Kuba pít z flašky. Anetu jsem kojila, Kubovi odstříkávala. A co se týká fortifikovaného mléka, tak to jim dávali jen v Podolí, a ani nevím jak dlouho, určitě ale ne po celou dobu. Domů jsme šli 39+0, váha 3000 g 2890 g.

A ke cvičení - holky CVIČTE, CVIČTE, CVIČTE. I když to je mnohdy psychicky náročné, dítě brečí, vy máte pocit, že mu ubližujete, tak výsledky jsou úžasné! A co si budeme nalhávat, naše děti jsou skutečně velcí extrémisti a ne každé bude do budoucna v pořádku. Tak ať jsou na tom aspoň co nejlépe.

Janicko, vím, že teď to bude pěkná makačka, ale když budeš mít chvilku, zajdi k nám do diskuse 😉 A jak se daří Ríšovi s hlavičkou??

petrach
18. jún 2010

@pavcik super super super..tak ráda to čtu..a hrozne Ti to přeju... 🙂 🙂

petrach
18. jún 2010

@irsina83 já mlíko odsávala a tu fortifikaci přidavali k mému mlíčku po celou dobu,co jsme tam byli..teda malí..
s vojtovkou to bylo jak kdy...to víš že nekdy jsme pomalu brečeli oba..nám řekla rhb,že pokud máme dr,že ten den mužem 1x vynechat..ale snažila jsem se nevynechávat..možná 10x za tech 13 mesícu..víc né..mela jsem z toho strach..neboj to zvládnete,chce to jen čas.. 😉

mila01
18. jún 2010

Andrea - (mimochodem,máš krásné jméno 😉 ),mě také doktorka řekla,že malá bude pohybově postižená,že nebude chodit.Teď jsou jí tři a lítá jak ďábel.My cvičili do Kájiných 20 měsíců a je to výborná věc.Máš naprostou pravdu.Také mám malou ve 28tt.

andrea0903
18. jún 2010

dakujem pekne 😀 ja to dodnes nelutujem pretoze viem ze ucinky mojho a Vaneskynho snazenia a placu sa nam vyplatili a keby som to mala zazit este raz urobim to zas a znova bez ohladu na vysledok...........ved su to nase deti a pre tie by sme aj dychali keby sme mohli

petrach
18. jún 2010

Jani já mám radost...jsem Te holkám už nahlásila,doufám že to nevadí...a terším se na fotečky..dospi se,dej dohromady..užij si to i s tatkou..ten musí byt štastný co???

Juli,Matko já z toho očkování MMR nejsem vubec nadšená..dr ho pořad tlačí očkovat..domluvila jsem se že až po neurologii,tu máme v červenci..bojím se,že ho to zbrzdí..fakt hrozne..
jinak matko..nechápu proč nektečří mají pocit,že bez jejich rasd nevydržíš a píší ti ip..ne jsi bohužel sama,nekteré holky sem radši už necvhodí...a to me štve..přece nejsme senzace néé???
jo a jak píšou už holky..Julince to fakt pomohlo ta operace..má ty kukadla užasné.. 🙂

Andreo naprosto soiuhlasím..já na vojtovku nedám dopustit a veřím že díky ní je Šíma tam,kde ted je..
nechápala jsem holky co na cvičo kašlali,že to deti doženou i bez nej..já bych si to neodpustila a brala jsem to,jako pomoc malému,.jako šanci vše dohnat 😉

kmoor teda co čtu..máš toho za sebou taky hodne,bohužel..kojení neřeš,jsou na svete horší veci..hlavne že se malému daří..a že ti dr řekli že to muže mít následky..to muřže u všech našich detí..nesmíš tomu veřit,vojtovka dokáže zázraky a malí ti to už předvadí,jak je šikovný 😉

Juli vy budete za chvíli chodit 😀 šikulky 🙂

naš malí dnes na zahrade objevil tatrovku auto synovce a chodil s ním místo chodítka snad hodinu..pak hodím fotky..než jsem vás zase dočetla.... 😀

Milo držím pesti v hledaní práce..holky nechcete skusit tu skupinu v Moste? je to v baby klubu..mám to zjistit??

andrea0903
18. jún 2010

jedine omeskanie ako to lekari nazyvali bolo to ze mala zacala chodit az na 15 mesiacov ale to som neriesila pretoze pre mna bolo plusom to co sme vobec vsetko dokazali a boli sme na to same aj so starsou dcerou ktora v tom case mala iba 3.5roka

bera28
18. jún 2010

andrea, krásně jsi to napsala 😉

Peti, vzpoměň si, jaký jsem měla z očkování MMR strach já 😝 Naštěst jsme byli s dr. domluvené, že to necháme až na druhé narozky, to mě uklidňovalo. Já neměla ani tak strach ze zabrždění vývoje, ale spíš z vysokých teplot (které nás opravdu neminuly) a z možnosti febrilních křečí (tak ty nás naštěstí minuly 🙂 Takže reakci jsem určitě nějakou očekávala a nakonec to šlo zvládnout.
A těším se na fotky 🙂

bera28
18. jún 2010

Peti a máš pravdu, už podle názvu naší diskuse sem určitě zavítají maminy, které hledají senzaci. Tak když už to čtou, přestože k nám nepatří, tak některé rady by si opravdu mohly nechat pro sebe. A jak tak čtu, tak s radami psanými do IP od nezúčastněných osob tu má asi zkušenost dost z nás 😠

bera28
18. jún 2010

Tak teď je mi jasný, že mi někdo napíše, ať si uděláme z diskuse soukromou skupinu. Tak to teda ne, přeci jen ne každá mamča nedonošeňátka sem chce hned psát, stačí, když má možnost si příběhy a problémy jen přečíst - že v tom není sama a že je to s našimi prťavci skoro všude stejné a někdy ne zrovna moc růžové. Pro takové maminy tady jsme, ne pro ty, které se nudí a hledají témata, kde se něco "senzačního" děje.

kikimaruska
18. jún 2010

Ahojky holčiny. Malý je u tatky, mám uklizeno, tak vás jdu trošku přečíst. většinou nakukuju hlavně na FB. Jinak u nás nic nového, jen možná pokud to vyjde, tak bych od srpna nebo září mohla nastoupit do práce, ale to mi musí dát vyjímku nejvyšší nadřízený. Malý jde tedy do školky až v červenci 2011, takže hledám i hlídání, ale jednu suprovou babičku (naši známou) už možná máme. Tak jdu počíst... 🙂

petrach
18. jún 2010

jj bero..me jen štve,že odradí holky a ty sem nejdou a hlavne..kolikrát hodne ublíží na duši tech holek.. 😠

jinak já v tehu mužu říct jsem četla a hledala i jiné temata..ale ted jsem ráda,když dočtu ty svoje diskuze a nedonošenátkách a to ješte po večerech,nebo když svište spí 😀

julianna78
18. jún 2010

Peta my čakáme na Šimiho až potom sa rozbehneme 🙂 Moja malá s tým chodítkom bude robit všetko možné,len nie chodit,ale strašne rada pri nom stojí.Ja jej dávam ešte 1-2 kým začne,hoci už máva pokusy pustit sa do priestoru a chodí pri stene držiac sa len jednou rukou.
Ja som tiež stretla pár mamín ktorým kázali cvičit vojtovku a hladali všetky možné výhovorky,len aby nemuseli.ja som bola od začiatku pripravená,že cvičit budeme a už v nemocnoci som sa pýtala kedy začneme.My sme vojtovku cvičit nemuseli,ale dodnes chodím z malou raz do týždna na rhb je to skôr taká babygymnastika,motivačné cviky.Doma s nou už necvičím,cvičila som kým nezačala liezt a myslím,že hlavne vdaka cvičeniu to dobehla tak rýchlo.

kikimaruska
18. jún 2010

Jé, koukám co tu je nových maminek...tak všechny vítám...a gratulace ke všem pokrokům. Holky co je očkování MMR? já sem asi někde mimo... 😨 😕

simicak
18. jún 2010

Jde videt,ze v cesku se zatahlo a tady se to rozjelo 😀

Nestrasit z ockovanim,ja neodaluji a jdu. Ja se vic teda bojim ockovani typu proti prasecni chripce,normlani chripce atd. To bych nesla.

Tak a uz nevim,co jsem docetla zase 😀
JO s tim IP,proc mi nikdo nikdy nenapsal nic?????? Ja bych si klidne popovidala a vsechno krasne vysvetlila 😝

simicak
18. jún 2010

Uz vim, Janicka,uzasneeeee,tak at se doma rychle zabehnete a hod pak fotecky tech drobecku!!!!!!

kikimaruska
18. jún 2010

Ježiši holky vy mě děsíte s těma zážitkama z porodnic...a ta trojčátka v UL 😔 ....tam sem rodila já...

simicak
18. jún 2010

Co to je ta fortifikace????? jsem zas uplne mimo.

Holky nepiste tady toho tak moc,ja pak musim na etapy,mam velmi kratkodobou pamet 🙄

kikimaruska
18. jún 2010

@janicka.slunicko : jéé, no krásná zpráva 🙂, 😵 😵 😵

julianna78
18. jún 2010

Zabudla som dopísat že jej dávam 1-2mesiace

simicak
18. jún 2010

K te vojtovce,ja bych nikdy nesla proti rade doktora. Navic cviceni nikdy nikomu neublizilo,bud to prospeje a nebo se nic nestane.

simicak
18. jún 2010

kikiimaruska,jak tak koukam,tak ty taky docitas postupne,co? 😀 😀

simicak
18. jún 2010

petrach,ja taky nechodim jinde na diskuze,ne ze by nebyl cas,ale me nektere nazory MATEK ROKU tak toci!!!! Takze radsi nikde nelezu,jinak by mi tady zakazali pristup.
Bohuzel tech matek je tady vic,nez tech normalnich,takze lezu radsi sem. Tady se nikdo jeste neprojevil 😀 😝

petrach
18. jún 2010

simi ta fortifikace..to jsou vitamíny,mineraly atd..prášek do mmlíka a desne drahý..
juli já pochopila že myslíš mesíce...myslím že u vas to bude dřív..ty 2-3 dávam Šimovi.. ale pokroky delá fakt občas koukám..vím že je pozadu,ale už me to netrápí..taky konečne 😝 😉 chce pořad chodit za ruce..což nesmí..tak tlačí stoličku..proste cokoliv najde a dá se použít 😀 baničce už označil židlí nové lino v kuchyni..tak podlepovala flísem nohy židlí 😀