Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
8. nov 2009

k1802 vítek mezi náma..malí mi spíš brbláá a ted se teda krasne steká 😒 no a když je dobře naloženy tak spíš delá jen aaaa eee,jako u vás..
vyšetření na sluch vám určite delali už v porodnici,úproste se jí jen asi nechce brblat 😉
jinak je tady Dianka ve 24tt a krasne mluví 😀 tak se neboj

k1802
8. nov 2009

Dakujem petrach sluch mame v poriadku stale sa snou hrame spievame jej ale zatial sa jej nechce možno že ju až priliš pozorujem a otača sa nam zatial len na jednu stranu dufam,že to rozcvičime. 😒

mila01
8. nov 2009

ahoj k1802 - vítám tě mezi námi.Nám Kája ( narozená 28+0 ) taky ze začátku moc nebrblala a teď jí říkáme,ať aspoň na chvíli zavře pusu. 😀 Teda vy už se otáčíte?Tak to jste šikulky,my to měli až později.

maartinkaa
8. nov 2009

mila, ja som to pochopila,ze otaca hlavicku na jednu stranu, koli sluchu

argousek
8. nov 2009

k1802 vítej pokud je sluv v pořádku, určitě se rozbrouká 😉 My máme tříletého syna a sluch má taky v pořádku, ale zatím moc nemluví. Ale doktor říkal, že pokud jdou informace dovnitř, půjdou dřív nebo později ven 😀

fajn tak to je mi líto, tak ať je ti brzy líp 😉

holky my dnes slavíme Adámkovy třetí narozeniny, takže od rána obaluju řízky, připravuju chlebíčky, aby vše bylo včas připravené. Už se moc těším. Přijede švagrová s neteří a manželem, můj brácha s přítelkyní, švagr s přítelkyní a rodiče. No prostě pěkná sešlost, my to docela držíme takové rodinné oslavy, já to mám ráda 😀 😀

fajn
8. nov 2009

Arg. tak Adámkovi všechno nejlepší hodně zdravíčka ,zdravíčka,zdravíčka a sestřičku 😉

Už je trochu líp ,ale včera jsem fakt myslela že bude moje poslední hodinka. Dnes jsem jak kůzle po první raně. A ležet? to mě fakt nenechali a to je asi můj úděl já ještě na smrtelné posteli budu muset uvařit na svůj pohřeb 😀

Katko ahoj vítám tě po strašně dlouhé době a choď za náma častějc. Spoustu věcí tady rozeberem ,tak se tady toho spoustu dozvíš. Jinak si myslím to co holky že ještě začne a pak tě bude hlava bolet. Zrovna dnes jsem připomínala chlapovi to je ...kdy už začne mluvit...a dnes ji říká drž pusu chvilku 😀

Jinak fotečky všech mooooooooooooooc hezky.

maatkka
8. nov 2009

argousek tak prajem Adamkovi vseeetko naj... naj... naj... som rada ze trosku skor lebo vacinou tu detom blahozelam az oneskorene 🙂
ahoj k1802 vitam ta 😉 aj tvoju malu velku bojovnicku Katku medzi nami...

nanya
8. nov 2009

Ahojky holky.

k1802: vítám tě mezi námi
fajn: přeji brzké uzdravení

jinak dodala jsem pár dnešních foteček do alba, tak se jukněte 😉

mila01
8. nov 2009

nanya - no malý je nádherný.Vůbec na něm není vidět,že je nedonošený,má i krásně kulatou hlavičku.Máš krásnou rodinu - a musim říct,že jsi moc sympatická maminka.

maartinkaa - já to pochopila,že se otáčí ze zad na bříško jenom na jednu stranu - asi jsem si to špatně vysvětlila.Třeba nám to K1802 vysvětlí.

Fajn - to je super,že je ti líp,snad už to tak bude pořád a nevrátí se to.Je to peklo,když nám něco je a musíme fungovat.Musim uznat,že jak jsem to teď táhla dva dny s horečkama,tak holky byly nezvykle hodné.Akorát takový ten zákon schválnosti - když jsem si na chvíli zalezla pod deku,že se chvíli natáhnu a zahřeju,tak to začlo - mamí,mám žízeň,chci čůrat,mamí bobek,mamí pustit Dádu,....určitě to taky znáte.

Argoušku - přejeme Adámkovi vše nej nej nej k narozeninám,už je to pořádný chlapák. 🙂 😉

adajar
8. nov 2009

Nanya musim se smat na nekterych fotkach jsou si podobny jak tvuj Danielek tak muj. Ne je nadherny. 😀 😀 😀 😀

Agrousku vse nejlepsi Adamkovi

Fajn preji brzke uzdraveni.

K1802 vitej mala bojovnice. 😉 😉 😉 😉

petrach no brbla to ten nas taky teda a krici a kdyz tlaci tak zasadne nahlas. 😀 😀 😀

A uz nevim na co vsechno jsem chtela reagovat tak doufamn ze nato nejdulezitejsi.

Mila no jsou to deti co vic rict proste uplne normalni co?? Ale v tu chvilku by me to taky nastvalo.

A jinak jsem se rozhodla ze az nebude mit rymu tak ze jeden den necham Danyska jen na prsu co si vezme a treba klidne po hodine protoze kdyz se prisaje tak mu to jde dobre. 😀 😀 😀 Dneska uz dal 20ml zase no.

sorbona13
8. nov 2009

ahoj holky, jsem tu zase jen na skok.
adajar: obdivuju, jak to zvládáš, jsi moc dobrá máma, když to kojení nevzdáš a snažíš se pořádně rozkojit, určitě se ti to podaří. Já měla taky pár laktačních krizí a odsávala jsem ještě 2 měsíce po tom, co šli kluci domů. Naposledy jsem odsávala před 14ti dny, kdy jsme měli růstový spurt, ale už se mi do toho teda vůbec nechtělo, tak jsem je začala přikládat přes den klidně i po půl hodině a za 5 dní se tvorba mlíčka ustálila a zase jim to stačí. Je to někdy o nervy, ale určitě se vyplatí vydržet.
Jo a taky obdivuju Petrach, že vydrží tak dlouho odsávat, to já bych se na to v jejím případě už asi dávno vykašlala a přešla na UM ...

Bera: Anetka je teda ženská jako řemen, to se jí bude do budoucna hodit, zvlášť, jestli bude mít dvojčata 🙂. Já bych kolikrát potřebovala jeden pár rukou navíc. A Kubík je taky šikula, vzpomínám, jak jsi psala, že snad nebude nikdy chodit a vidíš, zvládl to krásně 😵 😵

bera28
8. nov 2009

Milo, jak to, že žehlíš, když se máš kurýrovat?😀 To já bych se vyvalovala🙂 Hlavně že už je ti líp a snad jsi si divadlo užila.

Fajn, no ty jsi teda měla den. To je teda pech.

Maatka, na ten Prevenar radši nechoď. Časově je tam vždycky rezerva, tak radši ať je Lili zdravá.

K1802 vítám Tebe i malou bojovnici🙂 Asi máš pravdu, že jí moc pozorujete🙂 Ale to jsme pozorovaly asi všechny tady. Ale věř, že lepší je tolik nepozorovat, nebo se z toho zblázníš 😉

Argousku, zrovna včera jsem si říkala, že budete teď někdy slavit a ono jooo😀 Takže Adámkovi jen vše nej a spoustu dalších pokroků.

Nanya, moc hezký kulíšek.

Jo a přidávám story do hitparády tatínků - šel s dětma ven a Kubu měl naprosto bos. Vůbec mu nepřišlo divné, že má zimní bundu, teplé kalhoty a z toho mu čouhají holé nohy. Já jim ještě punčocháče nedávám a pro Kubu mám do kočárku místo bot takové tlusté ponožky s jemnou koženou podrážkou a on mu je nedal. No co na to říct 😒

nanya
8. nov 2009

mila01 - Děkuji za pochvalu Danielka, rodiny, ba co ještě více, MĚ, že jsem sympatická 😉 To jsem opravdu nečekala 😲 😕

Adajar - tobě taky díky, a že jsou si podobní??? 😀

Holky, 19.11.09 jdeme na neurologii. Já se tak strašně bojííííím, aby nám neřekla, že je něco špatně 😖 nevíte, co tam bude muset asi Danielek předvádět? Abychom se mohli trošku připravit? Danielkovi bude cca 7 a půl měsíce kalendářně, tj. cca 4 a půl měsíce korigovaně. Se fakt bojim bojim ☹ Jinak dneska, jak Danielek ležel na boku, tak začal hrabat nožičkou a snažil se sám otočit na bříško, snažil se, snažil, asi 10 minut, ale nepodařilo se, no skoro, ale asi by se musel více odrizit lokýtkem 😠 ale jednou to snad přijde.....

bera - fakt supr přídavek do hitparády tatínků 😀 je to fakt šikula 🙂 😉

adajar
8. nov 2009

nanya jsou tam dve fotecky a to jsou jak dvojcata. 😀 😀 😀 😀

bera28
9. nov 2009

Nanya, na neurologii se nejde připravit🙂 Testují se reflexy a polohové reakce. Pokud neměl nějaké zásadní neuro problémy, tak to bude v pohodě.

argousek
9. nov 2009

Tak holky děkujeme za přání, opravdu jsme si to včera moc užili 😉
Adámek dostal dřevěnej vláček, co mu jdou rokládat vláčky a teď tady jezdí po bytě a je jen pořád slyšet šššššš 😀

Jinak nanya jak píše bera na to nejde připravit, oni provádí ty polohové reakce jak píše bera nebo se třeba dívají, jak pase koníky, jak má pevná záda nebo jestli třeba už rozevírá ruce, jsou to takové, které stejně neovlivníš, takže na to nemysli, to bude dobrý 😉

andulka4
9. nov 2009

Adámkovi přejeme všechno nejlepší k narozeninám 😀
holky nějak vás nestíhám číst.....je vás tu moc a už se v tom strácím

mila01
9. nov 2009

Ahojky - tak u nás opět poprchává - nic nového. 😠 😠

Bera - já už musela žehlit,už jsem pro Andrejku neměla ani jedno triko s dlouhým rukávem ( jiné teď nepoužíváme ) a ani jedna holka už neměla ani jednu spodní košilku. ☹ 😖 Jsem ostuda,musela jsem to udělat.

Nanya - nedělej si nervy z neurologie,já vždycky odcházela skoro s brekem,jak mě tam doktorka zdeptala.Zkoušely reflexy,proklepávala jí tim jejím kladívkem,zkoušela pohyb a Kája nikdy nic nepředvedla.Tak jsem vždycky poslouchala,jak je pozadu,jak jí musim rozpohybovat .....Cpali nám i nějaké kapičky k povzbuzení pohyblivosti - prý jí potom má víc pracovat mozek a má se " oživit ".Já jí to ale nikdy nedávala,rehabilitační mi řekla,že je v pořádku,jen je líná a měla pravdu.Kája lítá jak torpédo a vše je v pořádku.Pak šla tahle doktorka do důchodu,dali tam jinou a bylo to jak nebe a dudy.Ta byla skvělá,měla k malý tak výborný přístup,pořád jí chválila,Kája se předváděla jak divá.Akorát že už nás pak vyřadila,tak už jsme jí neviděli.Ale od tamtý původní jsem šla vždycky rovnou k naší pediatričce,byli jsme tak domluvené,ta Káju vždycky pochválila,vysvětlila mi tu zprávu a vždycky mě hrozně uklidnila,že je malá ok a všechno že bude v pořádku.Tak se nenervuj,za prvé to neovlivníš a dokud ti neřeknou,že by tam byl závažný problém,tak klid,všechno se dožene. 😉 😉

maartinkaa
9. nov 2009

ahojte, takze gratulujem aj ja Adamkovi 😉 vonku je hrozne pocasie 😝 😝 😝
chlapakov som dala spinkat, tak uvidim dokedy vydrzia 😀 😀 navarene mam od vcera, pracka perie, takze mam leharo... 😀 😀 😀

nanya, ja som mala tiez strach z neurologie a dopadlo nad ocakavania dobre 😉

fajn, anginu by som nechcela mat, to je velmi neprijemne, zvlast pre dospoleho, tak si to riadne vylez 😉

mila, ja tiez zehlim az ked horiiiiii......podla mna je to najhnusnejsia robota 😝 😝 😝 😝

denisee
9. nov 2009

Holky, tak já chtěla taky včera žehlit u superstar a manžel mě přemluvil, ať to odložím 😀 naložili jsme si dobrůtky na talíř a cpali se u telky 😀
Dneska jsme byli dopoledne u dětský na 18měs. prohlídce. Vojta váží 10kg a měří 80cm, radila jsem se s doktorkou o té obřízce a ona souhlasí s urologem. Že je to navíc dobrej a zkušenej doktor...mám z toho strach už 3 celková narkóza. Jo a máme pak jít na krev a moč.... a tu moč mám chytit do takového sáčku s dírkou, to se mi holky asi nepovede už teď mám z toho vítr, nemáte nějakej fígl, já když ho rozbalím z plíny, tak on skoro nikdy nečůrá 😒

mila01
9. nov 2009

Tak se holky musim pochválit - celé dopo jsem gruntovala,tak to tu konečně zas vypadá jak u lidí 😀 😀

maartinkaa - já jsem asi z těch "nenormálních ",mě žehlení docela baví 😀 😀 ,já zase nesnášim vytírání.Ještě že máme převážně koberce a dlažbz jen v předsíni,koupelně a půlce kuchyně.

Jinak tu angínu mám já,Fajn má střevní virozu - což si myslim,že je horší - po tom,co mě zabrala atb.

fajn
9. nov 2009

denise to mu tam nalep a šuldu strč do té dírky a dej mu normálně plínu. Třeba za půl hoďky ho rozbal a uvidíš jestli se vyčůral a když jo sáček odlep(je to teda drasťárna) a.A díky jsi mi připoměla že jsem měla vzít Andree moč na 13 prohlídku ,ale dnes a já to úplně zazdila ☹
Holky já jsem to měla snad i ze žlučníkem kterej už 5 let nemám a pořád to tam na té straně cítím. Žeru jen suchej rohlík tak třeba i něco zhubnu.

ýkhgtthhzlúůlůgbdgvbfg AHOJ TETKY ZDRAVÍ VÁS DIDINKAápooááporrlkjuiuoůopú§ůl

maartinkaa
9. nov 2009

som to poplietla 😀 😀 😀 😀 😀

maatkka
9. nov 2009

Denisee aj my sme "chytali" 😀 moc do toho sacku a ja som sa teda pri tom pri malej nasedela... 😠 tiez nikdy necika ked ju rozbalim. Navyse sa mi to nepodarilo na prvy krat lebo sa samozrejme stale metala musela som ju zabavat... Ale vraj u chlapcov je to jednoduchsie 🙂 No neviem... Tak drzim palce nech sa zadari 😀
Baby - mila a fajn - som rada ze vam je lepsie.
A fotecky tiez chvalim 🙂 mne ste sympaticke vsetky 😀
Inak ja sa pridavam k tym co vyvadzaju nieco tym nasim detuchom - vcera som Lili skoro okupala aj s plienkou 🙂
A dneska rano bola strasne zlata - vcera som ju ucila ako sa posielaju pusiny a rano este len oci otvorim stala v positielke a posielala mi pusinky na dialku 🙂

k1802
9. nov 2009

Ahojte dievčata,dakujem za reakcie nestiham čitat aby som to upresnila mala sa otača s chrbatika na bruško iba na pravu stranu na tu druhu ani naznak.Aj my sme boli na neurolog.kontrole to radšej ani nebudem komentovat zatial nas nepotešila.Agrousku Adamkovy prajeme všetko najlepšie 😉.

denisee
9. nov 2009

fajn: Díky, to mě nenapadlo 😀 mu to nechat normálně v plínce, dám mu to ráno před sunarem, to by se mohl vyčůrat. ale aby mu to nějak zas nesjelo dolů 😀 ježiš to bude zas akce 😀 . Vy říkáte doma šuldu a doktorka když mi to vysvětlovala, nevěděla jak tomu říct a říká "dejte mu tam to přirozeníčko " 😀
Stejně mám strach z narkózy, říkala, ať se zeptám neuroložky jestli jí může podstoupit, to jsem nevěděla, že je potřeba to s ní ještě konzultovat.

maatkka : plínka taky dobrý, člověk to dělá automaticky, pak si přemýšlí o něčem jiném a je to 😉 . Lili je vážně zlatíčko, takhle krásně zdraví maminku po ránu. Vojta se taky konečně naučil dávat všem pusinky. A dneska jsme jeli ve výtahu s cizím pánem a on mě najednou tak obejmul a schoval si ke mě hlavičku, to nikdy neudělal, že by mě takhle chytil. Já vím jsou to maličkosti, ale u něj jsem z toho hotová, moc se to nestává.

k1802: Vojta se koncem 5korig. měsíce otáčel jen na P stranu a až za měsíc se to naučil i na levou. A moc si nepovídal, spojovat začal až v 7korig, ba-ba-ba....., v 6korig, si začal sahat na prstíky u nohou, to taky na neuru sledujou.

merj
9. nov 2009

Denisee, ten sacek ma lepitko a prichycuje se a kuzi, aby nespadl. Moc drzim Vojtiskovi palce, ale je to krasny a hlavne sikovny rarasek a bude to ok. Ikdyz vim, ze tobe spadne ohromny kamen ze srdce az bude po vsem, ikdyz te tu budeme 10x uklidnovat. Tak at to rychle mate za sebou. Drzte se.

k1802
9. nov 2009

denisee:cvičila si vojtovku?ak ano tak ako dlho?My sme boli s malou v Prahe pri p.Marcele Klemovej ta pracovala priamo s Prof.Vojtom a dala nam cviky "ušite na mieru"dost tažke niekedy to ani neviem zacvičit.Mala sa hrozne brani a neviem ju udržat v polohe.

petrach
9. nov 2009

ahoj holky,
nestíhám dočítat 😀

k1802 Šimonek má 6 korigovane a začal se točit v 5 jen na pravo..pak skoro mesíc nic a ted před 6 začal na obe,přitom i na bok šel do ted jen na levo.. 😉
nevím co ti řekla neuroložka,ale myslím že jste krasne v tabulkách..ba si myslím že je i napřed.. 😉
chapu te že to řešíš,to i ja a pořad,ale ted co se víc hybe,už to nejhorší ze me spadlo..skus se tím netrapit,máš šikovnou holčičku a ješte když vemeš tyden ve kterem se narodila,mela to o dost težší ten start,než ostatní nedonošenátka..

nám dnes rhb řekla že odpovídame gestačne-- 🙂 umí co má umet a u vas to bude to samé 🙂

Adamkovi přejem k jeho narozeninkám hrozne moc zdravíčka,štestíčka 🙂 at delá mamince a tatkovi pořad takovou radost..

fajn.mila jsem rada že je už líp..fajn s tím vařením na pohřeb 😀 no po kom pak je ta Dianka že?? 😀
bera 😀 tatka taky dobryyy..u nas akorat včera mel Šimula čepici naopak a nešlo to zavazat,proč asi že? 😀

denise vám budu držet palce 😉 kdy by jste na to meli jít?
nanya to je šikulka že už vubec jde na bok 😉 jak to že to nevíme 😲 😀 to se musí hlasit,takové ktrasne zpravy 🙂

adajar držím pesti a vydrž,stojí to za to.. 😉

denisee
9. nov 2009

merj: přesně jak píšeš, budu klidná, až bude mít po zákroku a probere se mi z narkózy, brouček náš.

k1082: Vojtovku máme cvičit ještě teď, cvičili jsme 4x denně jeden čas i 6 cviků, teď měsíc už máme cvičit jen 3xdenně 3cviky, ale já už cvičím jen jeden, Vojtík začal nedávno chodit, ještě teda spíš leze, ale já už ho neudržím.
Naše rehabilitační pouští těžké nedonošence, až když začnou správně chodit. Mohu se zeptat co jste měli za neurolog. nález v propouštěcí zprávě?

Petrach: Šimonek se teda taky pěkně rozjel, když odpovídá gestačně, to je super.. Jde vidět, že s ním doma opravdu makáš je to tvoje zásluha. Vojta opdovídal vždy jen korigovanému věku.