Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
10. dec 2010

@petraguerra,to sje supr s Matyskem,jen bud pysna,vsak mas na co!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 S vahou moc neprovokuj,my jdem v utery 😖 Ale ted jsme byli na play group a je tam klkuk,co neni predcasne a je stejne stary jak viki,vlatne stari o 2mesice a jsou stejne velci,jen teda on je tlustejsi. Vahu prdim,hlavne at je zdrava 🙂

@mafynka supr ze jste doma,dny krasne bezi,tak se setri at jeste par tydnu vydrzite 😵
@karmenta,tak at jde kojeni a je supr,ze uz se to tam zklidnilo. 🙂 Snad jen sestra fakt mela blby den 😉

zabka85
10. dec 2010

@petraguerra nenič mi mé dětské sny 😢 😢 😢 ☹
@karmenta Tak jak dopadlo prní přiložení?
Jinak sme ted přišli z venku a malá spala cca dvě hodky tak ted jí už jenom zabyvit do večera 😎

karmenta
10. dec 2010

@simicak
@zabka85
@argousek
holky tak se přiložení povedlo, malá se přisála hned napoprvé a baštila jak o život. 🙂 Občas si dala pauzu na prodýchnutí, vydržela cca deset minut a vypila si 5ml 🙂 sestřička říkala že napoprvý dobrý 🙂 tak jsem moooc ráda. a zítra repete 🙂

zabka85
10. dec 2010

@karmenta skvělí 😀

petraguerra
10. dec 2010

Karmenta to jsou zpravy!Vikinka je strasne sikovna jeste to chvili vypilujete a jdete domu 🙂 Jsem na vas strasne pysna 🙂

Bera jsem se zasmala na fb chytre deti ty te setrou jedna dve vid 🙂

Simco myslim,ze Viki to taky s casem nabere a doroste ale asi bude drobnejsi.Ma stesti,ze je to holka aspon si muze vybirat kluky -lepsi nez aby mela 190cm.

Zabka si to tak neber 😉 🙂

saskah7
10. dec 2010

@petraguerra ja som si ani nevsimla, ze si sa pytala na Petka, lebo ked nepouzijes "odpoved", tak to nevidim v "kto ma spomina" a nie vsetko stiham citat... teda vlastne zdaleka ani vsetko necitam 😒
Petko je na pollitry kyslika, ale ma dobre saturacie aj po 3 hodinach bez neho.. a boli sme na kontrole, kde mal 99sat. takze nam kazali znizit na 16 hodin denne, co je velmi fajn.. a potom postupne znizovat.. a je celkovo taky krajsi, zagulatuje sa a tak... 😵 a supermatka? 😕 myslim, ze kazdy by to musel byt v takejto situacii, ale manzel dost pomaha, takze sa to da... 😉

mafynka
10. dec 2010

dakujem vam za podporu dievcata,,velmi ste mi pomohli,kym som bola v nemke,,nenormalny strach som prezivala

brusko mi stale tvrdne,ale uz je to menej ako v nemke,,tak snad ma buduci piatok nesupne doki zas do nemky,,lebo kym nechodim,sa citim fajn..tak len stale lezim, ani paty nevytiahnem z postele

argousek
10. dec 2010

@mafynka super že jsi doma a v pohodě. Hlavně se nestresuj, ta psychická pohoda dělá hodně. Pouštěj si v televizi jen samé komedie a čti hodně pozitivní věci a hlavně hodně spi 😉 Drž se 🙂)

argousek
10. dec 2010

@petraguerra no a Peti jsem ti zapomněla taky odpovědět, jsi nedávno někde psala, kolik má Adámek, že se ti zdá velkej, tak na Matýska nemá. On má sice 107cm ale 15kg, takže je to taky takovej hubeňour ale je docela šlachovitej 😅

simicak
10. dec 2010

@karmenta tak to je uplne supr s kojenim,Viktorka je moooc sikovna 🙂

Holky,ja vam hodim v utery nasi vysku a vahu. Uz se nemuzu dockat 😖
Ja ted zas balila darky a jeste asi rok budu,protoze nas tatinek opet jako kazdy rok se nedrzi rozpoctoveho planu a prikupuje,prikupuje...........a hlavne to neni kde schovavat uz!!! Zatim to vypada,ze jsem zabalila 20darku a jeste porad mi zbyva. Radek prikoupil hodne knizek,Verunka dostane teda nejake o princeznach,pak ruzne ve kterych se i pracuje a tak samo i Vikous dostane okolo 5ti knizek,hudebni nastroje,pak vyrabeci veci.........ja uz ani nevvim,co jsem vsechno zabalila. Vzdycky otevru skrin,pohnu svetrem a vypadne neco dalsiho 😀 U nas se op ravdu neda rict,ze nejsme pres darky na vanoce 😝 Ale kdyz to se neda odolat!!!!!!!!
Jo a hlavni,Verunka spi od vcera na poschodovce nahore 😵 😵 😵 😵 😵 Takze jestli to pujde vse hladce,tak po novem roce zacne trenink Vikouse na dolni postel at se muzu zbavit postylky v detskem 😵 😵 😵 😵 A brezen chci zacit s nocnikem,hned jak se trosku otepli 🙂 Zatim za mnou chodi na zachod a rika,ze kakam nebo curam a zacina se zajimat,tak snad to pujde hladce

pipera
11. dec 2010

ahojte, neviete mi niektora poradit, ci je nijaky bezlaktozovy pripravok na pribratie pre dietatko? Ja som citala o nutridrinku,ale zevraj aj ono obsahuje kazeinátu a bezlaktozove deti ho nemozu. Pripadne sa vyraba aj nijaky nutridrik vop forme dzusu bez laktozy? dakujem za info, andrea

berryvajt
11. dec 2010

Ahojte baby, nebola som tu už vyše mesiaca...nejako sa mi nechcelo, ani neviem prečo. U nás je všetko v poriadku. Obidve babuľky majú už cez 4 kg (Johanka už 4,30kg alebo aj viac..).a 54 cm.Sú krásne,zdravé.Včera sme mali 4 mesiace a korig. 1 mesiac. Absolvovali sme kopu vyšetrení, boli sme na neurologii v BA.,gastroenteorologia,očné, ideme na pneumologiu, chodíme na rehabilitáciu...takže je toho veľa, ale zatiaľ sú v poriadku. Kým sú lekári spokojní,tak som kľudná aj ja. Už sme absolvovali 1x synagis plus povinné očkovanie, rotarix (dva dni vracali a mali hnačku), ale všetko je už za nami. Už si len vychutnávam moje lásky, ako rastú,ako vnímajú okolie. Zaitaľ ich hračky nezaujímajú, viac pozorujú mňa, moju tvár,mimiku, už sa mi zdá, že niekedy aj vedomo usmievajú na mňa,keď im spievam, rozprávam... 🙂 V noci krásne spinkajú aj 4-5 hodín. Denne dvakrát cvičíme po pol hodine...a čas letí.....jednu vec ľutujem,že som na všetko sama (ja neviem, ako stíhajú iné maminy bez pomoci, ale ja nestíham domácnosť,varenie, pranie,žehlenie a tak) a niekedy som nútená ich nechať "pasívne "ležať,aby som niečo porobila v domácnosti.A bohužiaľ mliečko už nemám...to považujem za zlyhanie z mojej strany. Nebola som vytrvalá, na začiatku po príchode domov som odpadávala od únavy,nejedla,nepila stále som pozorovala a sledovala bábiky,medzi krmeniami bolo iba 1,5 hod,nespala som iba 3 hodiny denne,takže postupne som mala menej a menej mliečka a teraz už nič.Ale baby tolerujú UM. Johanka papá Sunar a Sofika Bebu..Dostala som knihu ...teraz ju vydali G.Magyarová, F.Bauer a kol : Narodili sme sa nezrelí...rodičom a všetkým,ktorí sa s láskou starajú o nezrelé deti...je úžasná kniha, pomoc pre rodičov,hlavne po narodení bábätka,po príchode domov..a všeobecne...prečítala som si už viackrát.
Teraz som si dočítala nejaké veci, a vidím,že Viktorka rastie ako z vody, držím jej a rodičom palce,aby to nemocničné prostredie mali rýchlo za sebou,aby maličká bola zdravá a papala mat.mlieko...
všetkých vás srdečne pozdravujem...a určite sa ozvem do konca roka..

maatkka
11. dec 2010

Ahojte babulky
simi tak vy budete mat riadne bohateho Jeziska teda 😀
ja mam este odlozene peniaze na darceky len ma uz fakt nic nenapada co by tak Lilinku potesilo... nechcem jej kupovat darceky len preto aby ich mala vela ked si myslim ze aj tak sa s nimi hrat nebude... prednedavnom som jej robila poriadok vo veciach a vytriedila som aj hracky a oblecko tak som bola taka rada ze som sa dost veci zbavila takze sa tu znova nechcem dalsimi zahadzat... aj tu tabulu co som jej chcela kupit som si rozmyslela a kupili sme taku malu v kufriku na magnetky aj na kreslenie aby sme usetrili miesto 🙂 aj tak dostane kopec veci od nasich a svokrovcov a segier a svagriny a svagra... ked ma nieco nadadne co by sa jej mohlo pacit alebo ju zaujat tak jej to kupujem tak priebezne pocas roka a tak mam teraz problem 😅 ale dnes som znova este snorila na nete (a este urcite budem 😉 ) a to som uz nic objednavat nechcela 😀
a s tou vahou... drzim na utorok palce... ale mas pravdu hlavne je ze je mala zdrava a spokojna a velmi velmi sikovna - vidno ze jej vobec nic nechyba 😵 - nemozu byt vsetky deti rovnake...
ja som dnes Lilu vazila u nasich a ze 14,7kg - ja uz fakt nechapem z coho 😕 hlavne ked vcera ani dneska skoro nic nejedla (napr. dnes - pol kroasanu mlieko banan a trocha tuniaka so zeleninou to je vsetko) som si inak myslela ze tak pribera odkedy mala te problemy s tou stolicou a zapchou ale odkedy chodi na nocnik tak je to uz uplne v pohode takze tym to nebude...
berryvajt kraaasne spravy 😵 sa tesiiim 😵 si mi trosku pripomenula aj nase "zaciatky" - len ty to mas este x2 ... si velmi sikovna mamicka!!! a nic si prosim ta nevycitaj!!! robis pre babiky straaasne vela... a ono sa ti to vsetko vrati 😵 a obidve su prekraaaaaaaaaaaaasne!!! a ake su uz velkeee!!! 😵 😵
ja stale nemozem pridavat fotky 😠

simicak
11. dec 2010

@berryvajt ty jsou krasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Uplne panenky 😵 😵
Vahu mate krasnou!!!! To ze nestihas doma......jej,ja nestihala s jednim ditetem natoz se dvema,klobouk dolu. Ja fakt obdivuji vsechny maminky dvojicek!!!! Musi to byt silene!!!!!!! A s mlickem,nebud smutna,dneska i to umele je tak dobre udelane,ze holcickam nebude nic chybet 😉 Potom vsem stresu a pak doma s dvema miminky,se ani nedivim,ze se mlicko prestalo tvorit. Bud rada,ze jsi ho mela na prvvni tydny 😉 Ted jsou holky uz velke kocky a zvladnout to i bez materskeho 😉
Vykasli se na chvili na d omacnost a uzivej si holcicek. Pradlo,prach apod.ti neutece. Vubec nemej vycitky 😉

@maatka no to ja prave ne!! Takze jsme ted kupovali hodne knizek,stolnich her apod. Dneska jsem kokupila i mm.tak snad se bude libit,i kdyz teda vube co tom nepochybuji. Kdyz jsem si ale spocitala penize,tak jsem si rikala,hruza,kolik jsme utratili za darky,fakt silenemoc,nato ze kupujem jen sobe a ne ostatni rodine,ale pak si zas rikam........ja ty vanoce s detma taaaaak miluji a do hrobu si penize nevemu. Tesim se vic nez deti na stedry den 😀 K tomu manzel bude hodne doma pred vanoci,tak si to krasne cele prozijem,uzijem a snad se nepozabijime 😝 😀

maatkka
11. dec 2010

simi mm bude doma tusim od 22. do 4.1. 🙂 aj ja sa tesim 🙂 a s peniazmi mas pravdu... najmilsie minanie je na deti 😵

simicak
11. dec 2010

@maatkka tak to si taky uzijete 😉 Manzel dela jen nejake sichty pres tyden obcas a jinak uz bude ted vlastne vetsinou doma. Ale 25jde tusim do prace. NO a na silevestra budem poprve spolu,ale jdem ke z namym asi,tam budou vsichni a hlavne spousta deti.
Ja prave normalne moc neutracim ani za obleceni nebo tak,ale na vanoce to je konecna s nama 😀 Ale taky jsem vybirala hracky aby bylo na ne misto. Jinak Veru dostane primo hracek 4tusim,jinak to jsou vsechno ruzne kreativni veci a ona je hodne vytvrarna,miluje knizky. Ja bych stejne chtela psa 😵 😵 😵 😀 😀 😀 ziveho

jecidlo
12. dec 2010

berryvajt:vydrz bude lip! ja si taky vzpominam na prvniho pul roku, pripominalo to spis nocni muru,ale pak se to zacalo zlepsovat. Ted uz si je fakt uzivam.

no a holky u nas je trochu sok, nejak cekame dalsi miminko, tak doufam, ze to dopadne dobre, u Mudr jsem jeste nebyla ma volno az po novem roce. Mym jedinym pranim je, at je tam jenom jedno miminko a ve stejne casti delohy jako dvojcata, jinak jsme dost v pr...
no a ted uz asi nebudu stiham uplne a to mame jet do tech lazni tak to resim jak je ukecam po novymm roce aby mi to dali co njdriv, protoze mesic pred TP tam dva raubire asi nezvladnu 😝

no a s vahou my se teda uz asi pul roku drzime na 11ti kilech, ji hezky ale nejak vubec nepribiraji

tanav
12. dec 2010

@jecidlo blahoželám k tehu, teším sa a držím palce. 🙂

simicak
12. dec 2010

@jecidlo tak to je krasna zprava a darecek k vanocum 😵 😵 Moc gratuluji a hlavne at je vsechno v poradku a miminko je teda jen jedno na spravne strane delohy 🙂 Drzim palce k doktorovi!!!!! A neboj,zvladnes to,nez se mimi narodi,tak deti budou vetsi,rozumnejsi a treba i pomuzou 😉

tanav
12. dec 2010

Posielame Vám s Alexom zopár fotiek, máme trochu času, chlapi nám ešte spia, tak kým začnem variť niečo na obed, tak sa zabávame. 😵 😵 😵

tanav
12. dec 2010

Ešte sa chcem opýtať, chodili ste s detičkami vonku aj keď bol mráz ? Veď my sme už neboli poriadne vonku asi tri týždne. Akurát čo sme boli na RHB, ale iba autom.

denisee
12. dec 2010

Holky já bych taky pořád něco Vojtovi kupovala, ale kvůli místu, to musím hodně omezovat a vybírat bohužel tak, aby to bylo kam uložit. Já nevím proč dělaj ty pokojíčky tak malý 😠

Jecidlo: moc gratuluji, hlavně ať to probíhá a je vše v pořádku 😉

maatkka
12. dec 2010

@jecidlo to je naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadherna novinka!!! 😵 mooooooooooooooooooooooooc gratulujem 🙂 a stasne strasne strasne prajem aby bolo vsetko tak ako ma byt... babulko tam kde ma byt... a krasnych 40tt. 😉
hihi aj ja som trochu v soku 😀 a zavidiiim 😀 (len v dobrom!!! 😉 )...

tanav ten je uz velikyyy... a zlatulinky 😵 😵 😵
denisee tak to mame podobny problem... ale ja dufam ze sa tak do roka stahujeme tak uvidime... lebo ja by som raz chcela pre Lilinku nieco taketo 😀 :

fajn
12. dec 2010

@jecidlo gratulace velikánská ,budu držet mooooooooooooooooooc pěsti ať vše dopadne dobře.
@denisee a jak tobě se daří?
@tanav malej je moc šikovnej teda.Jak krásně stojí šikulka.
@berryvajt holky jsou teda už veliky. A ty se netrap nad mlíkem dostávají umělé to přece nevadí. Já jsem Didku taky měla když jsem jipřivezla dom na umělým mlíku.
@maatkka pokojíček je teda hezkej,ale nevím jestli by u nás vydržel takhle hezky uklizenej.

My jsme všichni opět nemocní. Holky mají antibiotika od úterý a já od středy,takže nic moc. Ale už se nám ulevilo ,ve středu jdou na kontrolu a ve čtvrek ještě jedu s Didkou k psycholožce kvůli odkladu do školy. Jinak na vánoce se těším akorát kdyby někdo uklidil a napekl. Vůbec mě to letos nebaví,něco jsem napekla ale ještě to zkomletovat

berryvajt
12. dec 2010

@tanav Alexík je krásny veľký chlapčiatko...pekné sú tie fotky... 😀

simicak
12. dec 2010

@tanav Alexik je sikula velky!! krasne fotecky 🙂
@maatkka to jsou prave pokojiky,kde neni moc mista. Postel je vyvysena a udelana jak hrad nebo zalezi co k tomu koupis za stan,pod tu postel se daji skrinky ( delaji se i primo postele,kde jsou ty skrinky na miru),pak mas k tomu vysuvny stolecek,klouzacku atd. Takze vlastne vse v jednom 😉 Ja kdybych mela jedno ditko,tak to tak delam. Uz jsem mela vybranou i takovou postel,bilou,se srkinkama,ruzovvym stanem a klouzackou 😵
@fajn,tak at je vam brzo lip. Hlavne at neprolezite vanoce 😉 A kdyz te peceni nebavi,tak nepec! Ja taky loni nepekla,prootze se mi nechtelo. Vzdyt natom vanoce nestoji,hlavne at je pohodicka 🙂

petraguerra
12. dec 2010

Ahoj holky babicka bezpecne zpatky v CR i kdyz prijela az ve 3rano,ale hlavne ze se dostala a dobre to dopadlo! 🙂

Jecidlo no to je novinka si umim predstavit,ze jsi s tim asi ani nejak nepocitala,ale urcite bude mimco v poradku a zdrave.
Co Majucha se jeste neozvala jak se malemu dari...
Simco vy jste cvoci ja nic moc nekupuju dostane backurky ,kombinezu a nejake boty na prezuti ve skolce jeste jedny nepromokavy rukavice a mozna tabuly s krida ma na psani to je vse.
Tanav krasne fotky Alexik je krasnej kluk a krasne povleceni s medama.
Berryvajt parada holky jsou sikovny vid,a tedy vaha paradni.Ja mela UM uz v nemocnici tak si zadnou vinu nedavej nekdo odrodi v terminu a mliko stejne nema.A s dvema detma se drzis vic nez bajecne 😉
Mafynka jen odpocivej a pokud se ti lip dari v leze tak lez co nejvic take drzim palce at nemusis zpet do nemocnice.
Fajn at jste zdravi holky a u nas by pokojik urcite uklizenej taky nezustal 🙂
Denisee jsem se chtela zeptat byl to Vojtik jak ma tu predkozku prichycenou na jedny strane?Jak to vypada ted pretahujes mu to nebo ne?Ja ,ze Mates to tam ma porad a tedy to pretahuju jen jednou za cas,ale je to tedy porad na te pulce prichycene a nevim jestli mam nebo nemam pretahovat???Jak se to dela v CR?

tanav
12. dec 2010

Ahojte,
teraz ako mi píšete, že Alexík je šikovný, tak si spomínam ako kedysi dávnejšie písala Argoušek, že Adámek v jednom čase išiel motoricky ako raketa, tak náš Alex napodobňuje Adámka. Od 19.10. sa len plazil a plazil ako vojak na manévroch a od 2.12. / presne korigovane 9 mesiacov, mali sme termín 2.3. / naraz začal štvornožkovať, kľačať na koliekách, vstávať v postieľke, chodiť od jedného kraja postieľky na druhý a dnes si sám sadol zo štyroch na zadok a sedel. Ja keď som ho zbadala, tak som ostala v nemom úžase. Ešte mu aj vyšiel 1 zúbok. Akosi je toho naraz veľa. Až som ostala zaskočená, ale som šťastná.
V piatok som si vyhodila z kopýtka, bola som na našom firemnom vianočnom večierku. To viete vínečko, cigaretky, zábava. Som teda včera vyzerala. Ledva som sa o nich postarala. Ale inak fajn. 😀 😀 😀 . Hej a prišla som o pol dvanástej. Celkom skoro. Však ?

maatkka
12. dec 2010

fajn ved prave sa mi paci ta postel ze sa pod nu schova ten neporiadok 😀 ja by som si tam kupila take nejake "boxy" pod tu postel a upratovala by som asi tak ze by som tam vsetko poschovavala a hotovo 😀
simi nam by zavadzala len ta smyklavka... a aj tak by som este Lilinku nedala urcite spat hore... Verunka je uz velka kocka ked spinkava "na poschodi" 😉
peti mne vcera majucha pisala ze Risko sa drzi paradne 😵 toleruje mliecko kaka pribera... uz aj klokankuju... je straaasne sikovny 😵 Marketka pojde asi zajtra domov... mam z nich velkuuu radost!!! 😵

bera28
12. dec 2010

Ahoj holčiny 🙂

@tanav, Táni, lezení určitě do tabulky dopíšu, jen měj, prosím, chvilku strpení. Tabulku mám na notebooku, ten má chlap v práci a netuším, kdy ho přinese. Podělal se nám doma PC, včera to tu dával kámoš do kupy a teď už maká jak divý🙂 Jenže všechny důležité věci mám na notebooku, tak tady můžu akorát projíždět diskuse🙂
A jinak teda Alexík jede fakt jak drak 😵 😵

Simi, tak jak proběhla vánoční oslava s dětičkama??

Jecidlo, to je teda překvápko 😀 😀 Taky držím palečky, ať je vše, jak má. Moje kámoška, maminka dvojčat extr. nedonošenců, porodila ve středu chlapečka, donošeného s váhou 3,6 kg a 51 cm. Tak ať máš taky takového obříka 🙂

Fajn, ať se brzy vykurýrujete a na Vánoce ať jste fit 😉 😉

Berryvajt, holky jsou nádherný. A nemáš možnost mít někoho z příbuzenstva na výpomoc?? To udělá hrozně moc, aspoň si odpočineš. A jestli ne, tak si sežeň chůvu, fakt to stojí za to 😉

U nás víkend stojí za prd 😖 😖 Kuba pořád občas kašle, ale fakt to není nic hrozného, až na to, že od včera to má tak, že kašle jakmile začne jíst 😕 😕 Ovšem vždy to zakončí tím, že se totálně pozvrací. Ale přitom vážně nekašle nijak zuřivě. Navíc mu stejně vůbec nepomáhá ani fučák (foukátko), tak jsem mu ho přestala dávat. Takže za tyto dva dny snědl akorát 2 misky polévky a 1 toastový chleba. Je bílej jak křída, ale jinak úplně v pohodě. Jsem dokonce zkoušela volat na gastro ambulanci, kde ordinuje náš primář vždy v neděli, ale nikdo mi to tam nebral a nechtělo se mi s ním jet jen tak, bez ohlášení. Zítra mám celý den rozlítaný, že se s ním k doktorce nedostanu, tak to vidím, že když bude pokračovat, tak ho večer popadnu a odvezu na pohotovost.
Jo ale pozor, Anetce jsem zkusila poprvé dát mléčný nápoj Lipánek ochucený a vypila celých 250 ml, což se tedy u nás nikdy nestalo. Teď jen čekám, co to s ní udělá - jestli se podělá nebo taky poblindí, aby držela s Kubou basu 🙂 A tím jsem taky zjistila, že ne že by jí nechutnalo mléko jako takové, ale jen teplé. Proto jsme s ním v roce přestali, páč jsem jim ho dávala vždycky jen teplé a to teda fuuuuj 😖 Ale jak je to studené, tak ho pije.
Tak všem přeji hezký zbytek stříbrné neděle, já jdu žehlit.