Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
31. aug 2009

To podla mna nie je nejako vela. My to berieme vzdy 2x pocet kg denne. Podla vahy. Napr teraz mame cca 9 kg - tak 2x denne 9 kvapiek. Tak mozno vam to aj preto zvysila lebo ste pribrali 🙂

jecidlo
31. aug 2009

Maartinka: nam to doktor prvne zapomnel napsat a pak nam dal 20 kapek, kdyz jsme byli takhle malinci, meli z toho strasne boleni, tak jsem jim to zredukovala na par kapek a davala postupne, Ted nam to kolisa kolem 100, ale transfuzi jsme se vyhli meli jsme 86, pak uz to rostlo

maartinkaa
31. aug 2009

ano uz maju cez tri kila, ale niekedy ma nutka im to zvysit aspon o jednu kvapku aby to bolo lepsie 😀

a minule mi doktorka povedala, ze v styroch mesiacoch uz zacneme zo zeleninkou a mne sa to zda dost skoro, a to im vobec neodpocitala chybajuce mesiace

kedy ste zacinali s prikrmamy?

maartinkaa
31. aug 2009

a este by som sa chcela spytat, kedy si zacali vase babatka otacat a dvihat hlavku ked lezali na brusku, lebo mojim sa to obcas podari, ale fakt len obcas?

mozno ste to uz preberali, ale mne sa to nechce hladat 🙂

maatkka
31. aug 2009

Martinka hlavne si zober ze u predcasniatok je to uplne bezne. Nam k tomu dr. povedala ze cinnost kostnej drene nie je prisposobena rastu nedonoseneho dietata.

maartinkaa
31. aug 2009

Jeci, 20 kvapiek to je uz sila, nakopala by so toho doktora, esteze maltofer nema nejake zavazne vedlajsie ucinky 😠

jecidlo
31. aug 2009

maartinkaa:to zdvihani s tim si nic nedelej, mate dost casu. a zeleninku, uz? to snad ne?!ani ve 4 mesicich korigovane snad, ale i to nemusi, my jeste porad plne kojime.

fajn
31. aug 2009

maatka ,nádhera ,úžasny je to šikulka šikovná. Moc vám to spolu sluší

maartinkaa
31. aug 2009

som sa tym prikrmom dost cudovala, ja sice nekojim, ale aj tak je to dost zavcasu 😅 , no ale ona ich asi neberie ako nedonosenych 😀 😀

maartinkaa
31. aug 2009

ale deticky mate vsetky krasne a sikovne 😉 clovek si ani nevie predstavit co sa za tym skryva, kolko strachu a usilia a pevnych nervov a najviac ma vystavuju tie kadejake navstevy po lekaroch /preventyvne/ akoby toho nebolo dost 😝 😝 😝 😝

kikimaruska
31. aug 2009

Ahojky, tak se hlásíme po víkendu. tedy já makala u našich na zahrádce a malého měl táta. Zkoušela sem Vás dočíst, ale je to nemožnééé 😀 , a tak jdu dočítat dodatečně a gratulace všem šikulínkům. Jinak nás dnes zkolila nějaká viroza či co to je za hnus. Ráno mi po mlíku zakašlal, začal se dávit a pozvracel uplně všechno až na prostěradlo (moji postel). Deky, peřiny, plyšáka, sebe mě...tak do vany, vše do pračky, vyrhnout...a za chvilku zase. Celkem dneska 8x plus se přidal slušný průjem...takže celý den jen převlékáme, koupeme, peru, drbu... 😝 . Pijeme už jen černý čaj s glukopurem a Kulíškem...ale hlad dělá své. Energie měl přes den dost, teplota zatím nebyla, ale ta noc...jsem zvědavá. Pokud nepovolí ten prujem tak ráno k dr... prozatím jsme volali a na kašel máme sirup...no a uvidíme 😝 , ještě že mám takovýho prádla...jen jsem nemohla jít ani nakoupit, tak snad bude lépe...at tu neumřeme hlady ...ikdyž co já budu jíst, když Kubulka taky nesmí ☹

petrach
31. aug 2009

ahoj holky,

denise,maruš,jecidlo co to čtu 😒 přeju at se klukul uleví,to je furt neco,to je snad nejaka viroza že vas to má tolik najednou,ja si vubec neumim představit.že by mali byl nemocny,ja se hroutím jen zakašle..holky držte se,at už prckove nezvrací..a ješte maruš je na to sama,to musi byt desne ☹

adajar to je šikulka 🙂 a s tatkou jim to mooc sluší 😉
mattka předelalas albumy že jo? mam od včerejška konečne naš pc a večer jsem skukla albumy všech mimisku,a dnes maš zas nove fotky,oslava krasná a moc vam to tam slušelo,tvuj vypadá hodne pyšne na sve holky 🙂

martinkaa my davame 5x denne 5 kapek,neboj i kdyby museli na tu transfuzi tak to moc pomuže,ale myslim že nebude třeba
my davame přikrmy ted asi 10 dní,jen zeleninu
a s tim pasením a držením hlavičky mate moře času,vem že ješte nemeli byt na svete,musiš odečítat ten čas o co šli na svet dřív,říka se tomu korigovat vek,past kone maji umet asi ve 3 korigovanych mesicich..

jecidlo Šimula je lenoch,na bok se neotočí vubec jen ruce mu jedou,ale pokroky delá,tak uvydíme no,naše rhb říka že ma ješte klidne 2 mesice čas 😲 no moc to nechapu,ale zas je pravda že nektere donošene deti se točí i v pul roce

denise uplne te chapu s tema řečima,me už to taky pekne štve,pořad nas tu lidi řeší a starají se o co nemají,co je jim po tom 😠
ja ten vyvoj taky furt řeším,ale nebudu to nikomu přece vykladat
jo a ruce me boli taky čim dal víc,když cvičim tak si na tebe spomenu 😢

fajn
1. sep 2009

holky tak jsem sama ,Didka ve školce ale je to takovy divny. Nic jenom otřesny ticho. Tak jdu aspoň vysávat

bera28
1. sep 2009

Jecidlo, to byl určitě Dr. R. z Podolí, co vám zapomněl napsat Maltofer, ne? Nám ho nenapsal záměrně a proto musel Kubajz 14 dní po propuštění na transfúzi. Že prý když byli tak velcí, tak se domníval, že to zvládnou bez železa 😖
Maatkka, nádherné fotky. Lili je velká holka.
Kiki, tak ať už je brzy líp. Hlavně když Kubajz pije Kulíška, to máš dobrý.
Fajn, žádný vysávání! Užívej si klidu a ticha...Pak musíš napsat, jaké hlášky přinesla Didka ze školky🙂

argousek
1. sep 2009

fajn tak pak napiš s jakými dojmy ze školky přišla a jak se jí tam líbilo 😉 A ráno šla v pohodě nebo plakala, že nechce??

jecidlo
1. sep 2009

bera: no oni nam ho v porodnici nenapsali, to jsme sice klesali ale jeste ne tak moc, a nas doktor si nevsiml, ze ho nemame az pri druhem odberu a hodnote 86 povida at v nem pokracujeme a my ho vubec nemeli, ale i tak to prcci zvladli. jen bych mu a aj sobe nafackovala, ze jsem se vic nevyptala a tech 20 kapek dostali naraz, to byl panecku mazec! ☹

Fajn: tak si odpocin a UZIVEJ SI TO 😉 a to ma dneska prvni den nebo uz byla?to bude zazitku 😀

sorbona13
1. sep 2009

martinkaa: chudokrevnost mají všechna nedonošeňátka, některá dokonce dostanou transfuzi. My se tomu zatím vyhnuli, ale může to přijít kdykoliv. Taky dáváme maltofer 2x 3kapky.

adajar: vy jedete výborně, fakt super, ani se nenaděješ a budeš mít Danečka doma 🙂

jecidlo: já měla střevní potíže min. týden do toho stěhování, ale děti to naštěstí nechytli. Já blbec si dala jednou endiaron a až pak zjistila, že se při kojení nedoporučuje, tak jsem si koupila Smectu.

jecidlo
1. sep 2009

Sorbona: taky jsem mela smectu ale to az ve druhem stadiu, kdy jsem udrzela neco v zalucku, ale uz je dobre aj Mates uz je O.K ale tuk tuk at jsou radeji jenom zdravi

maatkka
1. sep 2009

Ahojte...
vsetkym moooooooooooooooooooc dakujeme za krasne pochvaly 😀
Fajn a ja ze az zajtra ma Didka "velky den" 🙂 som zabudla ze to asi len u nas je dnes sviatok. Musi to byt fakt cudny pocit pre teba. Ale urcite si rychlo zvyknes. Ako ti radia baby uzivaj si to!!! taaak moc si zasluzis cas len pre seba 😉 A tesila sa? Som strasne zvedava co dube na skolku hovorit 🙂 Urcite nas informuj 😉

maatkka
1. sep 2009

A vsetkym marodom malym aj velkym prajem hlavne skore uzdravenie!!!

fajn
1. sep 2009

ona se těšila ,dnes byla už v 7 vzhůru a už že jede. Už se ptala kde je Anďa,jestli už ve škole. No a když jsme dojely tak ani učitelku nepozdravila a už si šla hrát ani neví že jsem odešla. Stejně říkala že tam nemám být tak jsem taky celá napnutá. Za chvilku pojedu asi tak v 11 ,prej budou na zahrádce tak půjdu špehovat.

denisee
1. sep 2009

kiki: to je mi vás líto, snad to brzy ustoupí, mě nebaví jen to věčný odsávání, kapání kapek....u všeho děsně řve, ležím na něm jak zápasník 😀 , ale proti vám to nic není, tak že já už nefňukám 😉

Petrach: a kolik máte vlastně cviků, 4??? já si myslím, že mě to začalo bolet, že jsem zbytečně na ty body moc tlačila, stačí jen prý i dotek. Já se přiznám, že teď jak rýmujem cvičím jen ten jeden cvik, páč mi hned teče z nosu.... 😠

fajn: včera si manžel po dlouhé době vzal Vojtu odpo ven. A já měla pořád tendence ho chodit do postýlky kontrolovat než mi docvaklo, že nespí, ale jsou venku 😀

maatkka: krásně jste si to oslavila, Julinka zase tak vyrostla 🙂

maatkka
1. sep 2009

Hihi denisee ja zase ked su MM s Lili vonku robim vsetko potichucky aby som ju nezobudila az potom mi dojde ze vlastne nespi 🙂 A dakujeme 🙂

bera28
1. sep 2009

Holky, dnes mám úspěšný den - prodávám věci po prckách, které se mi tu nahromadily a už je nevyužijeme a už se mi podařilo střelit autosedačky, polohovací lehátka a velkou hrací deku. Aspoň bude za co nakupovat zimní oblečení🙂
Odpol jdeme na plavání a já se těším jako malá. V létě se v bazénku pořád cachtaly děti, tak teď si to užiju i já.

fajn
1. sep 2009

holky tak já mám smíšeny pocity. Když jsem tam dojela tak už jsem slyšela jak ječí.Učitelka ji prostě něco nedovolila a bylo. Říkala (učitelka) ,že ji nemůže ustupovat že by to vůči ostatním dětem nešlo.
Hygiena prej dobry ,že si řekla že chce čůrat i ruce si umyla,Prej mám být důsledná. Akorát mi přijde že ty děti v té školce nemůžou nic. Stála jsem tam asi 15 minut a 6x ta učitelka řekla nesmíš,to nedělej, nelez po kolenách ať si je neodřeš. Tož tak ,ale prej můžem zítra dorazit zase.

petrach
1. sep 2009

fajn tak dobry ne?? 😉 ty si to užij a Dianka se srovná budeš hledet..potřebuje moc deti a uvydíš co učitelky dokažou,oni si pořadek udelat musí,me delalo ze začatku hodne zle když mi po Elišce zvyšili hlas a zakazovali,ale oni mají ten nadhled co nam chybí 😀 bud rada a užívej si chvilky klidu,ono to dopoledne uteče jako nic

denise mame 4 cviky,dneska mi u toho vykladal ani neřval a to znamená že když neřve tak to fláká,tak nevím co je lepší
rhb mame až za tyden,mysliš že mam počkat nebo tam volat o radu?

bera maš veci na mimibazaru,či kde?
užijte si bazen,fakt vam zavydím 🙂

petrach
1. sep 2009

dala jsem par novych fotek,už mame naše pc,tak jestli chcete kuknout,i Elišce 😉

maatkka
1. sep 2009

Fajn jasne ze mas zmiesame pocity - bolo to prvy krat... To chce trocha zvyku. Tie ucitelky maju veeelku zodpovednost a urcite aj strach. Keby sa niektoremu dietatku nieco stalo mali by okrem vycitiek aj opletacky s rodicmi preto im nedovolia tolko co my rodicia. Ony maju na starosti viacerych naraz tak asi radsej predvidaju. To je dobre ze su opatrne aspon sa nemusis bat. Aj ked musi byt cudny pocit ked niekto cudzi tak komanduje tvoje dieta...
Petrach krasne fotky. Mna az dojima ked vidim Elisku so Simonkom. Aj ja by som raz chcela pre Lilinku takeho maleho braceka 😵 Ale uz inak vyrastol drobec 🙂 Este si pamatam ked som o nom citala od teba prvy prispevok 😉

sorbona13
1. sep 2009

ahoj holky, přidala jsem fotky na http://picasaweb.google.com/rhejtikova
užívám si pohodičku na chatě a sbírám síly na stěhování, asi to vypukne příští týden. A to nás ve středu čekají ještě kontrolní odběry.

bera28
1. sep 2009

Petrach, Sorbono krásné fotky.

Fajn, to se poddá, uvidíš.

Petrach, inzeráty dávám na mimibazar a na dvojcata.cz. Ted jsem měla i dva tady na koníkovi. A během dne byly velké věci prodané. Plavčo bylo úžasné, byli jsme tam sami, tak jsem si to pořádně vychutnala. Ale teď mám doma bengál. Anetka řádí a narazila pusou na krabici, ze zubu jí tekla krev. No ale zub tam je, tak si s ním asi jen trochu pohnula. Zítra se jedu po roce a půl podívat do práce, tak jsem zvědavá, jestli se mi od tamtud bude chtít domů nebo ne 😉